RP zet weer vraagtekens ichter daling „wiebeltax" Schitterende dia's en schitterende ruiten. 3H1 heefter iets vernuftigs op. 5reng alle milieuwetten onder in één regeling" Vakbeweging en werknemers voor „stakingscode" te wordt lecht op 'tbalveld vies van de SER PZEM HEEFT ZES MILJOEN STROP VAN ASTMAFONDS ZOEKT VOOR DAVOS NAAR OPLOSSING MAAN OP TV >40 22 APRIL 1972 ENTER Twee families Overijsselse Holten die al lijd met elkaar in onmin hebben een zeer merk- ge oplossing gevonden om te beslechten. ::en is dat de leden van families, te weten Pasop cent, elkaar op 29 april voetbalveld zullen ont- Niet om de bestaande et degen of pistool op te maar om tegen elkaar te len. proken is dat aan beide tenminste acht man van zal zyn. De uitdagende in dit geval Pasop, loopt plan rond voor dit duel ra als arbiter te vragen. DEN HAAG De Anti-Revolutionaire (regerings) Partij blijft kritiek oefenen op de door de regering gewenste verlaging van de wiebeltax per 1 juli van 5 naar 3 procent. In het weekblad Nederlandse Gedachten worden vandaag de argumenten van minister Nelissen (financiën) stuk voor stuk voorzien van vraagtekens. Het AR-blad schrijft, dat de rege ring beter had kunnen volstaan met een verlaging van de vennootschaps belasting als het de bedoeling is de economische bedrijvigheid aan te moedigen. Ter ontlasting van de Randstad had men bovendien kunnen denken aan een verhoging van de vervroegde afschrijving op bedrijfsgebouwen bui ten de Randstad, meent Nederlandse Gedachten. Volgens het AR-blad heeft minister Nelissen niet aannemelijk gemaakt, dat de totale overbesteding is afge zwakt of tendenzen vertoont om af te zwakken. Het argument, dat de regering „aan het plafond" zit en niets meer kan doen bij een slechtere conjucbuur als het maximumtarief van 5 procent wordt gehandhaafd, verwerpt het AR-blad met de opmer king dat de wet toch gewijzigd kan worden-. Ook vindt het blad dat niet aan nemelijk is gemaakt, dat de voorge nomen verlaging werkgelegenheid voor duizend a vijftienduizend man schept. Onmiddellijk na de aankondiging van de verlaging, die nog deze maand in de Tweede Kamer ter sprake komt, zei de financiële specialist van dé AR-fraotie dr. A. J. Vermaat: „Ik vraag me af of deze beslissing wel een gelukkige is". Eerder al had zijn fractiegenoot en oud-minister Rool- vink verzet tegen een verlaging aan getekend. VOETBAL Voor de Duitse Bundesliga werd gisteravond ge speeld de ontmoeting Borussia Dort mund1 FC Kaiserslautern. De uit slag was 21 in het voordeel van Borussia Dortmund. iG Stel een onderzoek in logelijkheid om de uitvoe- alle wetten op het terrein milieubeheer in één rege- nemen. Dit advies heeft il-Economische Raad de jegeven. Volgens de SER één adviesorgaan voor ter moeten komen, kwam gisteren aan de de SER het voorontwerp mverontreiniging besprak, geschilpunt daarbij bleek uitvoering. Een deel voelt het meest voor gedecentraliseerde uitvoe- inder deel van het college oorkeur aan een meer ge- rde regeling. ilid prof. mr. A. D. Belin- «fante wees op het gevaar dat er veel te veel afzonderlijke regelingen komen op het terrein van de milieu- lieubestrijding. Alle maatregelen om tot een goed milieu te komen moe ten worden vervat in één regeling, het Kroonlid prof. mr. A. D. Belin- fante wees op het gevaar dat er veel te veel afzonderlijke regelingen komen p het terrein van de milieu- bestri j ding. Alle maatregelen om tot een goed milieu te komen moeten worden vervat in één regeling. Hij kreeg in eerste aanleg de steun van andere Kroonleden en van de vakbeweging. Het amendement, waarin de regering wordt gevraagd een onderzoek in te stellen, kreeg tenslotte de steun van de gehele SER. Vier Kroonleden gaven verder de regering in overweging het artikel in het voorontwerp, waarbij bepaal de adviezen om economische belan gen geheim kunnen worden gehou den te schapen, omdat het niet in deze tijd past. De andere leden ga ven hieraan geen steun omdat dit naar hun oordeel een zaak voor het parlement is. GOUDA <ANP> Vakbeweging en werkgeversorganisaties willen de normen voor de geoorloofdheid van staking in het aanhangige wetsont werp over de staking vervan gen door een stakingscode, opge steld door het bedrijfsleven. Voor dat de rechter over de rechtmatig heid van een staking mag oorde len, zou eerst een commissie uit het bedrijfsleven de staking moeten toetsen aan deze code. Het overleg hierover tussen werkgevers en werknemers is zo goed als afgerond, dit deelde secre taris A. Hordijk, van het CNV gis teravond mee na afloop van een toespraak op een bijeenkomst van de afdeling Gouda van het CNV. Van het wetsontwerp, waarover begin mei een hoorzitting in de Tweede Kamer wordt gehouden, zou moeten worden gehandhaafd de be paling die het stakingsrecht in be ginsel erkent. Dat artikel houdt in dat bij een door de erkende vakbe weging uitgeroepen staking de plicht tot arbeidsvervulling vervalt totdat de rechter eventueel de sta king onrechtmatig verklaart. Het CNV wil dat er slechts een MIDDELBURG Het leggen van een nieuwe kabel tussen Zuid-Beve land en Zeeuws-Vlaanderen gaat de Provinciale Zeeuwse Energiemaat schappij zes tot acht miljoen gulden kosten. De bestaande kabel werd in februari stuk getrokken door de Russische tanker Winitza. De Rus sische rederij kan maar voor een tot anderhalf miljoen gulden aanspra kelijk worden gesteld. De rest van de kosten wou de PZEM verhalen op de NKF-kabel, omdat de kabel niet volgens de af spraak is gemaakt. De NKF heeft echter de PZEM laten weten zich niet verantwoordelijk te voelen. Een van de nieuwtjes op de Huishoudbeurs is deze ronde, draaibare keuken, waarvan de aanrecht voorzien is van een goot steentje en een elektrisch fornuis. In de wasemkap is plaats voor voorraadbussen. De prijs is onge veer 8000 gulden. DEN HAAG Het Nederlandse Astma Fonds heeft contact gezocht met het bestuur van de Vereniging tot Behartiging der Belangen van de Nederlandse Longlijders ofn een weg te zoeken naar handhaving van een kliniek voor astmalijders in het hooggebergte. Het Astmafonds als centrale organisatie betreurt dat het niet geraadpleegd is over het plan tot opheffing van de kliniek Euge nia, het Nederlandse Sanatorium in Davos. De Haagse longarts dr. J. G. Roo senburg, vice-voorzitter van de Me dische Raad van het N.A.F., weet te weinig van de achtergronden om zich een oordeel te kunnen vormen over de beweegredenen, die tot slui ting van het sanatorium hebben ge leid. Hij is als medicus zonder meer van oordeel, dat een kliniek in de bergen voor een beperkt aantal ern stige astmapatiënten beslist nodig is. Het feit dat de uitbreiding van het medisch arsenaal de astma steeds meer terugdringt neemt deze nood zaak niet weg. centraal collegiaal samengesteld rechterlijk college over staking kan oordelen. Dit idee heeft ook mr. Van Schaijk, Juridisch adviseur van het NKV onlangs naar voren ge bracht. De maatschappijbeschouwing, die het gerechtshof in Amsterdam ken nelijk blijkt te koesteren, zou wel eens polariserend kunnen werken op de verhoudingen in het bedrijfs leven. Zo merkt het Verbond van Nederlandse Ondernemingen op in een commentaar op de uitspraak van dit hof in het hoger beroep, dat de Industriebond NW had inge steld tegen het vonnis in kort ge ding van de president van de rechtbank, waarbij deze bond werd verboden een staking te organiseren of te steunen. Het hof erkent weliswaar, aldus het NVO verder om, dat het wen selijk is als gezamenlijk met alle bonden wordt onderhandeld over de herziening van de cao, maar dat aan afzonderlijke bonden de vrij heid moet worden gelaten zich niet neer te leggen bij de bereikte over eenkomst tussen de werkgevers en de andere bonden. Men drijft dan ook de bonden uiteen. Het is vooral hierom, dat het VNO een uitspraak van de hoge raad wenselijk acht. Daarnaast meent het verbond dat de Tweede Kamer aandacht aan deze proble men zou moeten schenken bij haar beraadslagingen over de wets ontwerpen regelende de werksl king en de commissies van onderzoek. In verband met de onzeker heid over het verdere program ma van Young en Duke op de maan is nog niet definitief be kend, wanneer de Nederlandse televisie weer reportages over de excursies zal uitzenden. Zoals de situatie nu is, wordt vandaag een samenvattende reportage ge geven over de eerste maanwan- deling via Nederland 2 van 14.15 tot 14.55 uur. Voorts is er van 22.50 tot 23.40 uur via Nederland 2 een reportage van de tweede maanwandeling in plaats van een reportage van de ijshockey- wedstrijd Tsjecho-Slowakye Finland. Op zondag is een re portage geprogrammeerd over Nederland 1 van 16.50 tot 17.20 uur voor een samenvatting van de tweede maanwandeling en over Ned. 2 van 22.20 tot 23.00 uur over de vlucht als geheel. ADVERTENTIE Want 3M is nogal een groot bedrijf. En nogal een vindingrijk. Creëert over heel de wereld zo'n 40.000 produkten. Met mensen die voortdurend op zoek zijn naar dingen die het leven makkelijker kunnen maken. Wat dikwijls tot ver rassende vondsten leidt. Tot verbluffend gevoelig foto- en film materiaal bijvoorbeeld. En tot verbazend functioneel zonkoelend folie. Die u, als zovele 3M produkten, herkent aan de naam Scotch. 3M beweegt zich op allerlei terrei nen. Van drukkerijproduktentot com putertape. En van isolatiematerialen tot plakbanden. Met duizenden produkten die allemaal verschillen hebben en één overeenkomst: dat ze net iets beter in elkaar zitten en net iets vernuftiger. Dus of u nu de resultaten van uw fotografie wilt verbete ren of het werkkli maat op kantoor: 3M heeft ook voor aantrekkelijke oplos singen voor lastige problemen. 3M, de uitvinders. 3M heet in Nederland Minnesota (Neder land] N.V. En als u meer wilt weten hoeft u maar te bellen of te schrijven. Rooseveltstraat 55, Leiden. Tel. 01710-45044.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9