Unieke televisiebeelden vanaf maan Andriessen (KVP) ontkent onenigheid over abortus Young en Duke maakten struikelend uitstapje van 7 uur Modem ballet op redelijk niveau Autoweg kerkje Frontaal op bus Incident bij Peiger Vrede en eenheid herstellen ZATERDAG 22 APRIL 1972 HOUSTON Struikelend over stenen, in kleinere kratertjes en leidingen van hun instrumentenpakket hebben de Ameri kaanse maanmannen Young en Duke gisteravond hun eerste uitstapje op de maan tot een (overigens niet volledig) succes gemaakt. Voor de miljoenen over de gehele wereld die de Leven uren durende operaties op de maan bij stukjes en beetjes over de televisie volgden was dit uitstapje het meest boeiend van alle maanwandelingen tot dusver door de voortreffelijke kwaliteit van de beelden. Er werd een nieuwe opnametechniek gebruikt. Daardoor waren de beelden niet alleen veel helder der, maar ook veel levendiger. Bestuurde camera Weliswaar liet de hoofdantenne op de maanlander het af weten, maar de camera en antenne van de maan jeep namen ongeveer een uur na het begin van het uitstapje de taak over. Deze camera werd bestuurd en in- Nieuwe uitgaven gezoomd vanaf de aarde uit het vluchitleddttigscentrum in Houston. Bij vorige maan expedities werd slechts van tijd tot tijd de camera in een andere stand gezet door de astronau ten zelfs. Het beeld werd daardoor nu veel levendiger en interessanter. Dat diende niet alleen de lekenkijkers over de hele wereld maar ook de we tenschapsmensen, die aanwijzingen konden geven over de wenselijkheid van bepaalde beelden en de keuze van mee te nemen materiaal. Instrumenten De maanwandeling begon om 17.56 uur, toen Young uit de Orion was gekropen en voet in het maanstof zette, even later gevolgd door Duke. De eerste uren waren zij bezig met het ontladen van de maanjeep en de wetenschappelijke instrumenten die op de maan moeten worden ach- De op allerlei wijze bedreigde na tuur van Nederland heeft de be langstelling aangewakkerd voor wat ons aan schoonheid rest en tevens voor de ontwikkelingsgeschiede nis van de sterk gevarieerde land schappen. Wie zich voor dit laatste facet van de Nederlandse bodem in teresseert kan niet beter doen dan het boek van prof. dr. ir. J. T. P. Bijlhouwer ter hand nemen: Het I tergelaten. Bij de samenstelling Nederlandse landschap, uitgave kos- j dit automatisch wetenschappelijk mos, Amsterdam, Antwerpen, prijs L f 27.50. De schrijver schetst op le vendige wijze de rijke verscheiden heid van Neêrlands landschapstypen en geeft de lezer daardoor de onmis bare achtergrond voor de volle waar dering, die onze landschappen ver dienen. Enkele titels van hoofdstuk ken: het terpenlandschap, het land van de grote rivieren, het esdorpen- landschap, het Kampen landschap op de lage zandgronden, het don ken-, keileem- en heidegebied, lot gevallen van het slagenlandschap, aandijkingen en droogmakerijen, de hoge venen, de 20-ste eeuw in Zui derzee en Delta. Dit op mooi papier gedrukte boek is rijk geïllustreerd met een groot aantal foto's, teke ningen en kaartjes. Rond het IJssclmeer, met leven dige tekst van W. HaentJes en bijna 150 uitstekende foto's van J. de Jong, geeft een boeiend relaas van de aantrekkelijkheid en schoonheid van de oude steden en nieuwe dorpen van een nog altijd prachtig stuk Ne derland. Achtereenvolgens passeren de revue: Enkhuizen, Medemblik, Den Oever, Makkum, Workum, Hin- •deloopen, Staveren, Laaxum, Lem mer, Urk, Lelystad, Muiden, Dur- gerdam, Marken. Monnickendam, Volendam, Edam, Hoorn en Broe kerhaven. Dit boek lijkt ons een ge schikt geschenk voor ieder die deze plaatsen kent of wil bezoeken. Uit gave van Hollandia,. Ba*arn, prijs f 19,50. Alles over natuurfotografie, door Helmut Bechtel. uitg. Foton Publi shing, Amsterdam/Wageningen Een zeer nuttig boekje voor de foto graaf, die, vervuld van diep respect voor de natuur, zich wil toeleggen op het vastleggen van dieren en planten. Bechtel verdeelde de stof in een „algemeen gedeelte", met als onderdelen: fotografische uitrusting fotografeertechniek, op fotojacht en beeldvorming, en een bilzonder ge deelte, dat gewijd is aan de speciale moeilijkheden van dierenfoto's, plan- tenfoto's, foto's van de leefruimte en foto's van geografische en geologi sche onderwerpen. Voor de prijs van f 18,50 is hier in betrekkelijk kort be stek (175 bladzijden) een schat aan wenken bijeen gebracht, waarmee 'n ieder, die zich op de natuurfotogra fie wil toeleggen, zijn voordeel kan doen. Het boek is verlucht met 56 foto's, waarvan 45 in kleur. Groot Oranje-fotoboek door Al fred A. Rau, uitg. Zomer en Keu- ning, Wageningen Niet minder dan 160 foto's, waarvan 35 in uitste kende kleurendruk, vormen de in houd van dit mooie boek, dat werd samengesteld door A. A. Rau. sinds jaren persoonlijk getuige bij statiebe- zoeken. De keuze van de foto's waaronder van Prins Claus is bij zonder gelukkig: ongedwongen en typerend voor de situatie. Het „Groot Oranje Fotoboek" maakt deel uit van de reeks boeken over het Koninklijk Huis, die bij dezelfde uitgever zijn verschenen, zoals het Beatrix fotoal bum. Beatrix van baby tot bruid, het Prinses Margriet fotoalbum, 't Prinses Irene fotoalbum en Jong le ven op Drakesteyn. Prijs: f 18.50. Vader, waarnaar streven wij? door Jan Berghmans. Standaard Uitgeve rij, Anitwerpen/Moussaiult's Uitgeverij, Amsterdam. De Zondvloed, door Mare Andries. Standaard/Moussault De tartaarse woestijn, door Dino Buzzati. (Standaard/Moussault) Viermaal andermaal, door Gerard Walschap, J. Daisne, Ward Ruys- linck, Jos Vandeloo. (Standaard/ MoussauLt) De binnenlandse vijand, door Paul Loeck. (Standaard/Moussault). Beter tennis. Tennistechniek, -tac tiek en -training in meer d'an 300 fo to's en tekeningen, door R. EL1- wanger. Uitg.: Elsevier, Amster dam. f 15,90. Het grote tuinboek, door F. Boh- mig. 2e herzienedruk, bewerkt door dr. ir. H. G. Kronenberg. Geïllu streerd met meer dan 1200 tekenin gen en 400 zwart-wit en kleuren foto's. flf 29,90. tion maakte Young een fout door met zijn voet achter aan een kabel te blijven steken en deze kapot te Houston druk voort trekken. Aan reparatie valt niet te denken, en de geleerden op aarde betreuren dit in hoge mate. Een ex periment tot vaststellen vaan tempera tuurverschillen en warmte-overdracht in de maanbodem kan daardoor niet worden uitgevoerd, en dit was het belangrijkste nieuwe en bijzonder be langwekkende experiment van deze I scheen men van die beslissing terug Apollovlucht. Het kostte circa vier j te willen komen, en inderdaad maar miljoen gulden! Een ander nieuw I slechts twe- uitstapjes te laten ma- experiment was het nemen van foto's ken. Dan zou de Orion op het oor van bepaalde objecten aan de ster- i spronkelijk vastgestelde tijdstip van renhemel in het gebied van de ultra- j de maan kunnen terugkeren naar violette straling. Daartoe was voor het moederschip namelijk zondag- het eerst in de geschiedenis van het astronomisch onderzoek een kijker naar de maan meegenomen. De as tronauten stelden deze kijker op ge zette tijden op andere objecten in. Autorit Nadat het instrumentenpakket was verzorgd maakten de twee, manhen een rit met de maanjeep waarbij zij tot de besoheiden afstand van één ki- lometer van de maanlander kwa men. De aanvankelijke bedoeling is geweest, dat zij bij de volgende uit stapjes veel verder van de Orion ko men, maar of dit doorgaat staat nog niet vast. Bij de rit bleek, dat een van de batterijen van de maanauto niet goed werkte en dat de besturing van de achterwielen geblokkeerd was. Alleen met voorwielbesturing kon de rit toch tot een goed einde wor den gebracht. Om 00.57 uur werd het luik van de maanlander weer geslo ten na terugkeer van de astronauten, die al veel maanmateriaal hadden verzameld. Dit eerste uitstapje had een minuut langer dan zéven uur ge duurd. Gedurende de gehele excursie ga ven Young en Duke blijk van een bijzonder opgewekte stemming. Grapjes, woordspelingen en uitge laten kreten warén niet van de lucht. Dank zij ook een veel betere geluids transmissie waren de gesprekken tus sen de maan wandelaars op aarde uit stekend te volgen. Onzekerheid Inmiddels debatteerde men 'n: het verdere programma van de maanexpeditie. Kort na de landing was besloten, het aantal uitsta-pjes op de maan tot twee in plaats van drie te beperken. Latei- werd toestemming gegeven, alle drie de uitstapjes te maken, zij het alle op' een later tijdstip dan aanvankelijk Rond middernacht avond om 22.39 uur. Bij drie maan wandelingen wordt dat maandagoch tend half vijf. Wanneer het toch drie wandelingen en ritten worden, star ten de tweede en derde resp. op 16.37 Terugkeer In ieder geval wordt de totale reis- duur van Apollo-16 bekort. Men wil de astronauten gezien de moeilijk heden met het moederschip zo snel mogelijk weer thuis hebben. Aanvan kelijk was de bedoeling, dat de drie astronauten na de maanexcursie nog saaien ruim twee etmalen om de maan zouden cirkelen in het moe derschip. Casper voor het doen van wetenschappelijke waarnemingen en het maken van duizenden foto's. Uit veiligheidsoverwegingen is nu be- i paald, dat deze vluchten om de maan met 17 uur en 51 minuten' worden bekort. De terugreis naar de aarde wordt dus eerder aanvaard en de landing in de Pacific moet niet vrij dagavond plaats vinden maar don derdagavond om 20.30 uur. Mevrouw Dorothy Duke, vrouw van een der austronauten kijkt blij haar de televisiebeelden, terwijl haar zoontjes dat beeld nog eens extra vastleggen. te Rotterdams Danscentrum P. R. LEIDEN Een oudere generatie de mannelijke vertolkers 'in dit ge- die nooit veel belangstelling voor bal- val Henryk Konings en Bert Ter- let heeft getoond naar het theater borgh) te veel spanning en'te weinig lokken biedt minder perspectief dan expresie ten toon spreidden. Fanta- het wekken van interesse bij de sierijke combinaties tenslote in Ineke jeugd. Tot deze conclusie moet Ineke Sluiters „22 Pages", met welk ballet Sluiter, wier dansgroep gisteravond deze goedbezochtedansavond werd in het LAK-theater voor een over- geopend. Wegend jong publiek optrad, onge twijfeld zijn gekomen. Het Rotter- dams Danscentrum, dat nog niet zo heel lang geleden als beroepsgezel- Hoy! U h -pp schap zijn eerste stappen op het po- J-JClJ. Lil Va 11 dium zette, vertegenwoordigt in elk geval het eigentijdse ballet. De groep gaat de weg van de mo derne. vooruitstrevende, experimen tele dans, waarbij het motorisch ele ment en de abstracte vorm veel aan dacht krijgen. Een weg die. zo bleek althan uit de voorstelling in Leiden, met groot enthousiasme wordt be wandeld. Het repertoire van Ineke Sluiters gezelschap is vrij uitgebreid bevat een aantal interessante choreografieën. Er wordt bovendien op een redelijk hoog technisch niveau gedanst. De belangrijkste danseres van het Rotterdamse balletgezel schap. Louise Frank, beweegt zich erg gemakkelijk en beschikt over rui me expressiemiddelen. Met Ed Kort- landt vormde zij een imponerend duo in het op muziek van John Cage ge danste ballet „Silence between". Sterk, vooral in choreografisch op zicht, bleek Bianca van Dillens ballet „Evolu", dat bovendien erg overtui gend werd gedanst. Een evenwichtig opgebouwd, wat lyrisch aandoend ballet, heel gevoelig en met gerecht vaardigd succes tot uitdrukking ge bracht. Ton Lutgerinks ..Where action is" gaf grappig detailwerk, veel contrast werking en een aantal effectvolle vondsten te zien. Een visueel afwis selend en danstechnisch leuk ver zorgd balletje, waarin vooral Hannie Keesmaat door haar mimiek uitblonk. Het ballet „Icarus" van Lucas Ho ving kwam nogal zwak over, omdat Vijfjarig kind uit wraak bijna gewurgd EINDHOVEN De politie heeft de 29-Jarige Marokkaan M. J. gear resteerd die vorige week heeft gepro beerd een vijfjarig Eindhovens meis je te wurgen. De man was een tijdje bij de fa milie Jour bane in de kost geweest, maar na een ruzie het huis uitgezet. Sindsdien hing hij in de buurt rond. Op 16 april klopte hij weer bij de familie aan en ontstond er weer ruzie. Bij zijn vertrek zag de man het vijf jarige dochtertje Saadia in de tuin. Hij ging boven op het kind zitten en probeerde, het met een handdoek te wurgen. Een buurvrouw zag het en Joeg de man op de vlucht. Memories bij Top-Tien AMSTERDAM Vicky Leandros heeft met het songfestivallied „Après toi" de Engelse formatie „Middle of the Road" van de eerste plaats op de Nederlandse Top-lO-üjst verdrongen. Vermelding verdient voorts het feit dat „Earth and Fire" opnieuw de Top-10 is binnengedrongen, nu met „Memories". Amsterdam: 1 (2) Après tod, Vicky Leandros 2 (1) The talk of ah the USA/ Samson and Delilah, Middle of the Road 3 (4) Beg, steal or borrow, The New Seekers 4 (3) Freedom, Mao and Kathie Kissoon 5 5) Don't turn me loose, Green field en Cook 6 (8) A thing called love, Johnny Cash 7 (-) Back off bugaloo, Ringo Starr 8 (-) Sylvia's mother, Dr. Hook and the Medicine Show 9 (-) Memories. Earth and fire 10 (7) Poppa Joe. The Sweet Londen 1 (2) Amazing grave. Royal Scots dragoon guards band 2 (1) Without you, Nilsson 3 (6) Sweet talking, Guy Chiffons 4 (-) Back of Boogaloo, Ringo Starr 5 (3) Beg. steal or borrow, New Seekers 6 (5) Hold your head up. Argent 7 (4> Alone again (naturally), Gilbert O'Sullivan 8 (8) Desiderata, Les Crane 9 -The young New Mexican Puppeteer. Tom Jones 10 -) Debora, T Rex New York: 1 (2) The first time I saw your face. Roberta Flack 2 (1) Rockin' Robin, Michael Jackson 3 (4) In the rain, Dramatics 4 (5) I gotcha, Joe Tex 5 (3) A horse with no naane, America 6 (8) Betcha, by Golly, Wow Sty- listics 7 (10) Daydreaming, Aretha Franklin 8 (9) A cowboy's work is never done Sonny and Cher 9 (6) Heart of gold. Neil Young i0 (-) Youndabout Yes DËN HAAG - Fractievoorzitter An driessen van' de KVP vindt dat de abortuswet die het kabinet-Bies heuvel voorbereidt moet voorzien in ,de aanstelling van zogenaamde abortusteams. ïn een- verklaring v erwees hij naar het regeeraccoord van vorig jaar waarin uitdrukkelijk is bepaald aat de beslissing over vruchtafdrijving niet een zaak is van de vrouw alleen of an haar en haai huisarts maar dat een medisoh-sociaal team het laatste woord moet hebben. Andriessen ontkende dat er in liet christelijke regeringskamp onenig heid was ontstaan over het uitge lekte voorontwerp van wet van de KVP-ministers Stuyt (Volksgezond heid!) en Va nAgt (Justitie). „Wij gaan er van uit" zei Andries sen „dat de af spa aken in het re geerakkoord zodanig in het wets ontwerp worden uitgewerkt dat wij ze nog herkennen". Inmiddels heeft dr J. H. Lamberts (PvdA) aangekondigd dat het ini- tiatiefwets-ontwerp van hem en zijn partijgenoot dr. H. Roethof in zake de abortus over enkele weken rijp zal zijn voor parlementaire be handeling. In d'ït wetsontwerp wordt voorgesteld abortus niet lan ger strafbaar te stellen en uitslui tend te zien als een medische in greep. De tegenstanders van abortus blijven ook strijden. De ondertekenaars (in tottaai 2264) van het protest tegen de richtlijnen van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst inzake abortus hebben in een petitie om Tot de eerste zondag in no vember worden in het histo rische kerkje „Blauwkapel" aan de weg Utrecht-Hilvefi-- sum ook dit jaar korte in terkerkelijke diensten-voor mensen-onderweggehouden Er zijn weer iedere zondag ochtend twee diensten van een half uw. Zij beginnen om 10.00 en 11.00 uur. In de vakantiemaanden juni en juli komt er, zoals invoor afgaande jaren, voor mensen die vroeg op pad zijn een der de dienst bij, begin 9.00 uur. In de loop der jaren is Blauwkapel steeds meer een ontmoetingspunt van men sen uit verschillende kerken en geloofsgemeenschappen geworden. Door zijn geschie denis het in de oorlog zioaar beschadigde en door zijn gemeente verlaten kerk je werd door een groep idea listische mensen gerestau reerd en in 1959 weer als kerk in gebruik genomen leen de Blauwkapel zich bij uit stek reeds zeer vroeg voor een oecumenisch experiment. Aan de diensten in Blauwka pel werken voorgangers en assisterende vrijwilligers uit véle geloofsgemeenschappen mee. Het destijds voorzichtig begonnen oecumenische au- towegkerk"-experiment vond navolging op verschillende plaatsen elders in het land. Mr. Andriessen wijziging van die richtlijnen „De gang van zaken maakt op de gewone burger de indruk dat de confessionelen de inflatiecorrectie hebben ingeruild voor de verplich ting deskundigen in te schakelen bij abortus". Aldus het tweede-kamerlid Bas de Gaay Fortman (.PPR) in het maand blad voor de geestelijke volksgezond heid dat ditmaal geheel is gewijd aan de abortusregeling zoals die dooi de regering wordt voorbereid. De heer De Gaay Fortman laat zich kritisch uit over de manier waarop via het regeerakkoord is ge poogd het „christelijk denken" te pousseren. De politieke regeling die nu uit de bus komt is volgens hem „een klap in het gezicht vaor de me dici en met name voor die commissie- Kloosterman die aan de kant is ge- zet". De Amsterdamse psychiater A. v. Dantzig kondigt in het blad aan dat hij als het ontwerp wet wordt die wet zal overtreden. Zijn ervaring is dat er bijna nooit behoefte is aan het inschakelen van deskundigen bij de besluitvorming. „Opgedron gen deskundigheid" zegt hij leidt tot zulke verwrongen menselijke ver houdingen dat men daardoor al geen kans meer krijgt om deskundig te rijn". Het enige wat een psychia ter kan doen is volgens hem de vrouw te helpen door haar dokters te helpen voor zover die dat nodig hebben. Bewaking van Indonesische gebouwen is verscherpt DEN HAAG/WASSENAAR (ANP) De politiebewaking van de Indo nesische ambassade in Den Haag en van de residentie van, de Indonesi sche ambassadeur in Wassenaar, is verscherpt. De reden daarvoor, is dat de Zuidmolukse gemeenschap in ons land dinsdag 25 april de procla matie van de Republiek der Zuid- Molukken, dan 22 jaar geleden, her denkt. Duizenden Molukkers zullen die dag naar de Houtrusthallen in Den Haag komen voor de officiële herdenking. Dinsdagavond is er een demonstratieve klaagdienst op Plein 1813 in Den Haag. Op het terrein van de ambassa deurswoning in Wassenaar, waarop een groep Zuidmolukkers op 31 :augustus een overval pleegde, zijn sinds een week zeven politiemannen (gestationeerd. Dit weekeinde wordt de bewaking van de Indonesische re sidentie nog uitgebreid. De Wasse- naarse politie heeft bijstand gekre gen van marechaussee en rijkspoli tie. ALPHEN AAN DEN RIJN Gis teren is de 27-jarige mevrouw Van Putten uit Koudekerk in de Gnephoek frontaal met haar personenauto op een lijnbus gebotst doordat zij de macht over het stuur kwijtraakte en op de linker weghelft kwam. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. Revolutionaire j ongerencontrole in seminaries KINSJASA (fAFP) De R.K. bisschoppen van Zaire het voormali ge Kongo Kinsjasa, hebben beslo ten gehoor te geven aan het bevel van de regering van Zaire om ver- genwoordigers van de Jongerengroe- pering van de revolutionaire volks beweging tot d<e kleine en grote se minaries van het land toe te la ten opdat zij de gang van zaken daar kunnen controleren. Het conflict tussen de R. K Kerk en de regering schijnt hiermee, al thans voorlopig, te zijn opgelost. Mgr. Lesambo, de voorzitter van de bisschoppenconferentie van Zaire, heeft het besluit van het episcopaat ter kennis gebracht van de secreta ris van de revolutionaire volksbewe ging, de enige politieke partij in het land, maar er tevens bij het partij bestuur op aangedrongen, "het spe cifieke karakter van het religieuze onderwijs te erkennen en te eerbie- EMMEN Voor de poort van het metaalbedrijf Peiger in Emmen heeft de politie' gisteren ongeveer 175 demonstranten met de wapen stok verwijderd. De demonstranten waren naar Pei ger gekomen om hun solidariteit te betuigen met de 45 stakers bij Pei ger. De stakers werken al ruim zes weken niet en rijn inmiddels ont- De 175 sympathisanten verhinder den gisteren werkwilligen naar bin nen te gaan. Daarop greep de poli tie in, nadat een verzoek om de weg vrij te maken was genegeerd. De NW-Industriebond heeft in tele grammen krachtig geprotesteerd te gen het wat zij noemt "krachtda dig" optreden van de politie. (Zie ook meningen-pagina). Wetswijzigingen o mtot een grotere abortus vrijheid te komen zijn over bodig voor abortus provocatus tot 'n bepaald tijdstip. Tot een week-ex" is er weliswaar een functionerend or ganisme van menselijke herkomst maar het kan nog geen psychische functies hebben omdat de structu ren daarvoor nog onittarefcen. Dit maakt abortus mogelijk zon der strafrechtelijke of tuchtrechtelijk ke gevolgen. Dit is de mening van mevrouw dr. mr. H. A. H. van Till- d'Aulnis de BourouiM in een publikatie die een dezer dagen zal verschijnen. Dr. Van Til is in 1970 gepromoveerd op het onderwerp „Medisch juridische as pecten van het einde van het men selijk leven". Zoals hierin een crite rium is opgesteld voor het einde het menselijk leven is dit volgens haar ook mogelijk voor het begin het menselijk leven. Mgr. Gijsen: ROERMOND (ANP) In een ste herderlijk schrijven aan de ka tholieken in zijn diocees heeft bis schop Gijsen van Roermond de hoop uitgesproken dat hij erin mag sla gen die helderheid te brengen, waardoor de verstoorde vrede en eenheid in de kerk van Limburg kan worden hersteld. Het is de bedoeling dat de bisschop pelijke brief zondag in het kader van de landelijke roepingenzondag in alle kerken, van het bisdom Roermond voorgelezen wordt. Mgr. Gijsen gaat in zijn brief in op de beroering die er de laatste maan den in de kerk van Limburg ge weest is over zijn benoeming, wijding, zijn eerste optreden. "De reacties daarop hebben u schien verbaasd en misschien zelfs geschokt, terwijl wij zeker in Lim burg zo gewend waren aan eer waarin wij ons thuis voelden en op ons gemak", aldus de bisschop, Het rumoer rond zijn benoeming, plaatst hij tegen de achtergrond van de vernieuwingen en verande ringen die binnen de kerk hebben plaatsgevonden. Wij moeten probeteren weer de lijn te ontdekken in hetgeen nu op ons afkomt, en dat is de lijn van Christus en zijn kerk, aldus mgr. Gijsen. De onduidelijkheid die bi] het zoeken naar de lijn van Chris tus wordt ervaren bestaat er volgens mgr. Gijsen in dat er momenteel meer behoefte aan religieuzen en priesters bestaat dan vroeger. Er zijn tegenwoordig nog velen die de roepstem van het evangelie in zich horen tot éen celibatair leven, maar ztf worden vaak geremd door de manier waarop Christus feite lijk wordt gepresenteerd en ge volgd. Zij vinden die te menselijk, te we relds en te weinig radicaal, terwijl zij ook geremd worden door het verschijnen van de kerk, de ruzies in haar midden, het vele gepraat, de partijschappen en verdachtma kingen, aldus mgr. Gijsen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8