'Kansloos' Inter toch in finale na strafschoppen 'Hannover' succesvolle afsluiting Bayern Munchen genekt' door snel doelpunt Itic te statisch en te stereotiep in Glasgow -1; gelse' ale om fa Cup Revanche Glasgow Rangers GEZAG Westerkwartier dreigt bond met kort geding Fraaie zege van Francina VOORJAARSCAMPAGNE KNZB VOORRIJ: RUST VOOR ZWEMPLOEG •PAG 20 APRIL 1972 SPORT PAGINA jGOW Voetbalpubliek kan wreed zijn. Niemand, die (jsteren beter weet dan de 23-jarige Dixie Deans, spits- ran Celtic. De laatste tijd scoorde hij zo geregeld, dat Jock Stein na 62 doelpuntloze minuten tegen Inter Mi- smeekbede van de 80.000 toeschouwers verhoorde en p de plaats van Dalglish zette. Een uur later was die- fdrongen nieuweling, dit seizoen gekocht van Mother- meest gehate man in groenwit Glasgow. J i de reeks van strafschop- na in totaal 210 minuten ^Celtic openen. Mazzola had tr 10 gezorgd. Deans nam (op, lichtelijk achterover i schoot hoog over. De koele Inter maakten toen geen Facchetti, Frustalupi, Pel- Jair versloegen doelman log vier maal. De doelpun- fraig, Johnstone, McClusky Kh werden daardoor waar- iier Milan, na de 00 in en door de blessure van 3 als een kansloze ploeg in bead stadion gekomen, had jlificeerd voor de finale in Iprdstadion. Statisch die over Dixie Deans werd ,ras begrijpelijk, maar niet ic, zonder de geblesseerde Harry Hood en Jim Bro- zo statisch en stereotiep, iele elftal een fluitconcert Inter, meester in het mas- koel verdedigen, is vrijwel aeilijkheden geweest. Zeer waren de momeniten dat aanvallers voldoende ver- hun stormlopen deden om verdediging;blok rond de doelman Vieri te slech te maar weer volgden de Ifde tactiek. Het opdrijven langs de zijlijn en dan doel brengen, waar dan Macari zijn kopduels ver- jjn schaduw Bellugi of van Facchetti. De onmacht van vocht voor een plaatsje in sinds de nederlaag tegen - De finale van het de Uefa-cup is een ngelegenheid gewor- Wolverhampton Wan- Tottenham Hotspur tegenstanders, respec- Ferencvaros en AC g en dit hield voor de stap naar de slot- bet toernooi in: twee ij den, op 3 mei en 17 Hotspur had het ver- moeilijkst. Het valt niet lagere voorsprong van één £-1) te moeten verdedigen ïilige" San Sirostadion Milan. Dat lukte de Spurs ^treffelijk. De Engelsen a ook een bijzonder belang - ssteun doordat Allan Mui- de verhouding in al in de I anuut 01 scoorde. Die j hield staind tot de 68ste ten pas lukte het Rivera op gelijke hoogte te schie- sn strafschop «toegewezen ii de Italiaan Bigon in het gebied ten val had ge- asseerde hij de grandioze at Jennings: 11. i Haag behoeft zich toch tg te schamen voor de nederlagen tegen Wolver- ffanderers in het toernooi (a-cup. De Engelsen ble- I kwaliteit te bezitten dat de eerste maal in slaagden van een Europees beker- 6 bereiken. Nadat de uit togen Ferencvaros uit Hon- e weken geleden in een ge il 2—2 was geëindigd, bleef npton op eigen terrein met Meerderheid. ibben de Wolves het zich 5g moeilijk gemaakt. Reeds he minuut leidde de ploeg it Steve Daley <18 Eén de rust tekende verde rs Munro voor de tweede Wolverhampton leek toen ff van de finale, maar di- rust ontwikkelde Ferenc- hevig offensief. Reeds na iten verkleinde Kucha de M en de spanning steeg ten fcoke in de 49e minuut een 'kreeg te nemen. Maar net 'eken geleden in Boedapest nan Phil Parkes het schot Ke tegenvaller kwamen de Diet meer te boven. Feyenoord in 1969. werd nog ver groot doordat Jimmy Johnstone vol ledig uit vorm bleek. De "vlo", die in vorige jaren op z'n eentje een defen sie uiteen rafelde, kon niet meer springen. Wel vier keer wisselde hij van vleugel, maar zowel Oriali als Facchetiti bleken kluisters van niet te breken sterkte. Meevallers Twee echte kansen heeft Celtic slechts gehad. In de tweede minuut kreeg Johnstone op twee, drie meter naast de linkerpaal van het doel van Vieri, de bal vrij, maar schoot naast. Drie minuten later kon de opgerukite verdediger Craig aanleggen voor een keihard schat, waarop Vieri echter uitstekend reageerde: corner. Deze meevallertjes gaven Inter, dat de da gen voor de wedstrijd een wanhopige indruk op de pers maakte, de kracht om zich uit te tillen boven de misère van de laatste weken. Van belang was daarbij ook dat Gianfranco Be- don, die door een schorsing in de eenste wedstrijd ontbrak, nu wel speelde. Vooral dankzij hem en de traditioneel zeer betrouwbare aan- \oerder Mazzola. was het middenveld voor Inter. Daar konden al de ge haaste stormlopen van Celtic, waar van alleen Billy Mcneill en doelman Williams niet meededen, niets aan veranderen. GLASGOW Kort voor de wedstrijd voorspelde topscorer Gerd Müller nog dat zijn ploeg Glasgow Rangers met 21 zou verslaan. Na 22 minuten moest Müller deze profetie echter snel vergeten, want op dat moment bracht Parlane de Schotten al op I 20 en waren de vooruitzichten van Bayern München op een fi naleplaats in het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars Koele Jair schiet Inter naar j de Feyenoord Kuip. Jair benut de I laatste strafschop voor de Ita- lictnenCeltic-doelman Williams is kansloos. Zig-zag patronen Wielrennen De achtste etappe van de Ronde van Marokko, van Marrakesj naar Agadir over een af stand van 144 km. is gisteren gewon nen door de Belg Gustaaf Verboven. Hij noteerde een tijd van 3 uur 38 min. 10 sec. Tweede werd de Rus Str&kov, die leider blijft in het alge meen klassement en derde de Marok kaan El Gouch Mahamed. De beste Nederlander was Peter van der Donk, Na de 67e minuut, toen Jock Stem die zevende werd in dezelfde tijd als tevergeefs had geprobeerd zijn voor- de winnaar hoede te versterken door de wissel Dalglish-Deans, kwamen er voor In- ter zelfs kansen om richting Williams te gaan spelen. Gestuwd door Fac chetti, die! met als basis zijn grote snelheid op alle plaatsen assisteerde, trokken Mazzola. Jair en Frustalupi nog weieens snelle zigzagpatronen. Resultaat leverde dat echter niet op. doordat de enige man van Inter ont brak, die een aanval met een echt schot kan afronden: Roberto Bonin- segna, zaterdag geveld door Galdiolo van Fioreiutina. Toen scheidsrechter Rudi Glöckner (Oost-Duitslandi voor j de tweede maal affloot, voelde een ieder dan ook dat geen van deze twee elftallen in de extra-tijd in staat zou zijn tot een doelpunt. Of het zou een "frommelgoal" moeten zijn, maar dat is een woord dat. in he.t Inter-woor- denboek niet voorkomt. De verlenging bracht heit, beeld van twee doodvermoeide ploegen, die zich al volledig hadden ingesteld op heit nemen van strafschoppen. Hetgeen de "doodsklok" voor Dixie Deans aan het luiden bracht. Van zijn nacht rust zal wel niet veel terecht zijn ge komen. Haagse dab komt zondag niet op voor wedstrijd tegen SJZ BUENOS AIRES Scheids rechter Ramon Barreto heeft dinsdagavond alle elf voetbal lers van één team uit het veld gestuurd in een wedstrijd om de Copa Libertadores. de trofee behorende bij het Zuidameri- kaanse kampioenschap. Het gebeurde na 34 minuten in het duel tussen Indepiente «Buenos Aires) en Barcelona Guayaquil Ecuador Magan van Indepediente scoorde het openingsdoelpunt, waarna de spelers van Barcelona hevig protesteerden. Zij waren van mening dat, Magan eerst hands had gemaakt. Scheidsrechter Barreto vond de houding van de Barcelona-spelers een aan tasting van zijn gezag en stuur de hen alle elf van het veld. Den Haag Na langdurig be- stuursberaad en in overleg met raadsman mr. J. L. Janssen van Raay heeft de Haagse vierdeklasser Westerkwartier laten weten niet te zullen opkomen voor de beslissings wedstrijd tegen SJZ. Dit extra duel is voor zondag vastgesteld op het Blauw Zwart-terrein te Wassenaar. Afhankelijk van wat de KNVB nu verder besluit Westerkwartier-voor zitter F. Bersch: „Misschien brengt men wegens niet-opkomen twee punten in mindering en laat men ons naar de Haagse voetbalbond de graderen"), zal het bestuur van de Haagse vierdeklasser tegen de KNVB een kort geding aanspannen. De houding van Westerkwartier houdt verband met een onlangs door een bijzondere strafcommissie van de KNVB genomen «en door het bestuur van de sectie amateur voetbal gesanctioneerde) beslissing het resultaat van de begin januari gespeelde competitiewedstrijd De Flamingo's-Westerkwartier van 11 te wijzigen in een 10 stand voor de thuisclub met nog zeven en een halve minuut te spelen. Die resterende tijd werd afgelopen zondag gespeeld zonder dat nog werd gescoord. Daardoor eindigden nu Westerkwartier en SJZ uit Zoe- terwoude met een gelijk aantalpun ten <22-18) op de laatste plaats van de vierde klasse B en is een beslis singswedstrijd nodig geworden. Volgens Westerkwartier heeft de KNVB bij zijn besluit in te grijpen in het verloop en het resultaat van de wedstrijd tegen De Flamingo's „een verkeerd reglementsartikel toe gepast". De uitslag had, aldus de heer Bersch, gewoon als 11 gehand haafd moeten blijven. Bersch: „Niet alleen volgens ons, maar ook vol gens mr. Jansen van Raay is dit een ijzersterke zaak. die we gega randeerd winnen. Mr. Jansen van Raay heeft zelf ook nog een brief geschreven, waarin hij de bond tot andere gedachten tracht te bewegen en hij in overweging geeft alsnog op haar eerdere beslissing terug te komen". Indien Westerkwartier in het gelijk wordt gesteld houdt dat in, dat een beslissingswedstrijd tussen SJZ en De Flamingo's «nu nog 2219 moet worden gespeeld. Koersen Duindigt zeer miniem geworden. In score zou geen verandering meer komen. Glasgaw Rangers weet al v<x>r de helft welke club tegenstander zal zijn in de eindstrijd op 24 mei in Barce lona. Het is in ieder geval een club die het woord „Dynamo" in de naam heeft. Vandaag zal blijken of dat moet worden aangevuld met „Oost Berlijn" of met ..Moskou". Glasgow Rangers heeft met deze overwinning revanche genomen voor de nederlaag van 01 tegen Bayern München in de finale van hetzelfde toernooi van 1967. De Schotten ken den een vliegende start, toen Jardine reeds na 56 seconden hard van ver raak schoot <10). De Duitse trainer Udo Lattek zou later zeggen: „Dat snelle doelpunt heeft ons de nek gebroken. Daarom wil ik wel zeggen dal niet het beste, maar het gelukkigste elftal heeft ge wonnen. Te meer daar de scheids rechter ons in de tweede helft een strafschop onthield". Juist toen de Duitsers zich enigs- WASSENAAR Op de modde rige Duindigtbaan deden zich giste- ren nogal wat verrassingen voor. Een zins van'de schok hersteld lékend fraaie niet verwachte zege boekte hebben viel het tweede Schotse doel- leerling C. Roodenrijs, die met Fran- punt parlane. die inviel voor de ge- cina snel gestart, zün erepositie metblesseerde aanvoerder John Greig, succes verdedigde en in 1.26.8 Gay scoorde via de onderkant van de lat. Rodney en Higgins bedwong. Tot overmaat van ramp voor Bayern Ike Padua «Bouwhuis) won deviel de Duitse international Paul Arrow-prys, gevolgd door Hero Hol- I Breitner na een half uur met een blessure uit. In de tweede helft con solideerde Glasgow op rustige wijze de voorsprong. Bayern München maakte een vermoeide indruk en kon nimmer echt gevaarlijk worden. Ook Müller en de vrijwel voortdurend hinkende Franz Beckenbauer konden daar niets aan veranderen. Het Ibroxpark was voor de eerste maal sinds nieuwjaarsdag 1971, toen UITSLAGENer 66 toeschouwers om het leven j kwamen, weer geheel gevuld. Het Arie-prijs1. Junoschka 2 (E. Lee- stadion was met 80.000 toeschouwera 1.27.9). 2. Ju wel ine J. 3. Jok-tot de laatste plaats bezet, hoewel landia en Ido van Alkestis. Dit trio was niet geraden en bracht in wil lekeurige volgorde f 19.337.60! Bij de amateurs zorgde J. de Rijk met Graaf Calland voor de surprise w. f 32.60) door met een felle eind- rush Johannes Trix (G. Borst) met miniem verschil op de tweede plaats te houden. kebrok. Toto: w. 7.70. pl. 1.70. 2.40, 2.20. kopp. 6.20. trio 549.30. Acrobaat-prijs: 1. Graaf Callant (J. de Rijk) 11.28.9), 2. Johannes Trix, 3. Hellen Carbonari. W. 32.60, 9-50. 4.30, 2.40. kopp. 15. Atie v. d. Lente-prijs: 1. Jax D (T Kooyman) (1.27.9). 2. Jefferson, 3. Jupiter D. W. 4.80. pl. 1.60, 1.30, 1.30. kopp. 4.trio 70.40. Mijauwee-prijs: 1. Jolly Joker S (R. Wetemans). 2. Christiane, 3. After thought S. W. 2.10. pl. 1.90. 2.90. kopp. 6.90. Arrow Axworthy-prijs1. Ike Padua B <M. Bouwhuis) (1.27.8). 2. Hero Hol- landia, 3. Ido van Alkestis. W. 8.90. pl. 2.50. 7.80, 20.60, kopp. 23.50, trio 19.337.60. Atilla-prijs: 1. Hovi Lady (P. Peter sen) (1.24.3), 2. Empereur CH. 3. Istan bul. W. 2.90. pl. 1.90, 3.40, kopp. 20.60. 1. Francina Gay Rodney, 3. Higgins. "W. 29.90, pl. 5.50, 3.90, 3.20, kopp. 29.10, trio 2.405.70. Mister Mlke-prijs: 1. Qucilio (R. Wetemans). 2. Sictliano, 3. Nancy. W. 1.50. pl. 1.80. 1.60. kopp. 5.10. Anton-prijs: 1. Jonker Volann (P. Smit) (1.26.4). 2. Hartin Gerda. 3. Henry Belwin. W. 2.40. pl. 2.60. 1.80. j tegelijkertijd in het oosten van de miljoenenstad de wedstrijd Celtic— Internazionale eveneens 80.000 men sen trok. ADVERTENTIE Verwarmd zeewaterbad „SASKIA" «naast Rembrandt-Hotel aan de Zuid-Boulevard) NOORDWIJK AAN ZEE opent op zaterdag 29 april met VERLAAGDE TARIEVEN Volwassenen f 2.50 p. entree Volwassenen f 15.75 weekkaart Volwassenen f 60,maandkrt. Kind. t.m. 9 Jaar f 1,75 p. entree Kind. t.m. 9 Jaar f 11,weekkaart Kind. t.m. 9 Jaar f 42,maandkrt. Luxe cabines f 15,per dag Luxe cabines f 100,p. week Luxe cabines f 400,p. maand, incl. 2 entree's voor volw.) Openingstijden: dagelijks van 9—18 uur. HANNOVER Direct na afloop van de zeslandenwedstrijd in Hannover deelde de Nederlandse ploeg zich ook in twee kampen: „Ajax wint" tegen „Ajax verliest''. De voorjaarscam pagne van de KNZB is voorbij. De belangstelling kan zich weer even richten op andere zaken. Hannover betekende een tame lijk succesvolle afsluiting. Van het totale aantal van vijf Euro pese en zeven en veertig nationale records kramen er drie Europese records in Nederlands bezit, terwijl voorts zeven Ne derlandse records werden verbeterd. Daarvoor zorgde op de laatste dag Arnold Rood (200 meter vlinderslag in 2.12.46). Ro ger van Hamburg (200 meter wisselslag in 2.16,56), Tineke Hof land (100 meter schoolslag in 1.17,76) en in de volgende serie Alie te Riet: 1.17.39. ksport De zesjarige Ne- öraver Henri Buitenzorg xlagmiddag met Jan Wa- deel aan de strijd om de Tan de stad Mönchenglad- ftrste prijs In deze race be- Q00 mark. Eveneens de toe draver Vico moet de 01 voorgift van 25 meter tien tegenstanders. De landenwedstrijd werd gewonnen door de evenwichtig samengestelde Russische ploeg met 464 punten te gen West Duitsland 398 punten, Ne derland 3.78.5 pnt„ Hongarije 350 5 pnt., Groot Brittannië 344 en Zwe den 241 pnt. Op een totaal van 29 nummers triomfeerde Rusland elf maal, Hongarije «dankzij Hargitay, Gyarmati en schoolslagzwemster Ag nes Kacsander) 6 maal, West Duits land 5 maal, Nederland eveneens vijf maal, Groot Brittannië tweemaal en het sterk terugvallende Zweden niet éénmaal. Voor Nederland zegevierden Enith Brighita <100 meter vlije slag), Anke Rijnders «100 en 400 meter vrije slag) de wisselslagestafette dames en Rene van der Kuil op de 1500 meter vrije slag. De Schiedammer is waarschijn lijk de enige winnaar van Hannover die straks niet in München zal star ten. Zoals de zaken nu staan is zijn nieuwe nationale Jeugdrecord van 16.47.7 onvoldoende in de ogen van de heren van het NOC. Maar het zal wel eens kunnen zijn dat de KNZB en NOC zich gaan beramen of de limiet van 16.40.0 niet wat al te scherp is gesteld. Europees record Nederland had een vijftig procent aandeel in de twee Europese records van de slotdag van Hannover. De 17- jarige Annemarie Groen werd op de 200 meter rugslag verslagen en kreeg toch de bloemen van een nieuw Europees record. Driekwart van de race leidde de Bunschoten-pupil te gen de te laat gestarte Europese re cordhoudster Andres Gyarmati. Toen raakte zij even het gevoel van richting kwijt. Ze moest corrigeren en de zich met bewonderingswaardige vechtlust teweer stellende titelhoud- ster kwam langszij en tikte na nog enkele driftige slagen als eerste aan: 2.24.31 tegen 2.24.33. Beiden beneden het record dat Gyarmati vorig jaar in Bratislava vestigde «2.24.4). De Hongaarse heeft wegens allergie voor chloor in het water geruime tijd niet kunnen zwemmen. Gezien de inter nationale afrondingsregeling werden zowel de namen van Andrea Gyar mati als Annemarie Groen op de lyst van Europese records bijgeschre ven. Opluchting In huize Bunschoten heeft nien de prestaties van Annemarie Groen aan gehoord. Met enige opluchting waar schijnlijk ook, wamt het was lang niet onwaarschijnlijk dat Anke Rijnders, Hansje Bunschotens' plaats op de 400 meter vrije slag en passant het Europese record van de met een voor- hoofdhoLte-ontsteking kampende dochter des huizes zou meepakken. Anke Rijnders. gestimuleerd door de nieuwe Europese toptijd van de vo rige dag op de 200 meiter vrye slag. deed er inderdaad een poging toe. Halverwege was zij ruim drie secon den sneller dan Hansje Bunschoten destijds in Bremen. Maar Anke, wier belangstelling in eerste instantie uit gaat naar de 100 en 200 meter vrye slag en 100 meter vlinderslag, mist enigszins het ruimtegevoel voor de langere afstanden. Toen de derde 100 meter een tyd aanwees van boven de één minuut 10 sec., hield de Amers- foortse het voor gezien en bepaalde zij zich tot het consolideren van haar j voorsprong. Hoezeer de kracht van i het huidige Nederlandse dameszwem- i men afhangt van enkelen werd dui- delyk in de afsluitende vier maal 100 meter vrije slag die het moest stellen zonder Hansje Bunschoten. Deze es tafette nota bene vorig jaar al door het NOC aangewezen voor München reikte nieit verder dan de derde plaats. Annette Segaar (1.0.22) en Jozien Elzerman <1.0.29) zwommen te langzaam om het goed begonnen werk van Enith Brigiüha <59.7) en Anke Rijnders «1.00.9- op niveau af te ronden. Voorlopige balans Na Hannover kan men de voor lopige eind-balans van de voorjaars campagne van de KNZB opmaken. De marsroute van twee-en-een-halve maand van Bremen naar Hannover via Londen, Dresden, Utreoht, Den Haag en Rome leverde niet minder dan vijf Europese records op, twee- en-dertig nationale toptijden op de 25 meter baan en 26 op de 50 me ter- baan. Negentien zwemsters en zwem mers kwalificeerden zich voor de Olympische Spelen. Maai- lioewel ar met uitzondering van de stagnerende schoolslag heren in vrijwel alle sec toren een zekere vooruitgang is te bespeuren «met aks duidelijkste voor beeld de 200 meter vrije slag dames die in één seizoen van 2.10.6 naar 2.7.2 ging> moet er rekening worden gehouden met uitvallers. Met name bij de heren. De 4 x 200 meter vrye slag estafette die zich dankzij een uiterste kr acht sins pan ing in Rome kwalificeerde, viel in Hannover ver terug. Op de individuele nummers hebben Arnold Rood, Roger van Ham burg en Francois van Kruyodyk zich ondanks enkele nationale records, internationaal ndet en- Bob Schouteen en Gerard Gielen zich maar ten dele kunnen waarmaken. In hun ge val zouden de oontroletyden voor de zomermaanden, die de coördinatoren aan het uitdokteren zyn, wel eens heel scherp kunnen uitvallen. De ac tieve russ d'ie Nico van Dam van nu af aan tot begin juni heeft geverorden- neerd zal voor hen waarschijnlijk niet gelden. Wel voor de meisjes die door harde winterarbeid een peil hebben bereikt, waaraan althans in Euro pa velen niet kunnen tippen. Zij Arnold Rood kon zich on danks een national record op de 200 meter vlinderslag interna tionaal niet waarmaken. mogen zich nu ln alle rust op Mün chen gaan voorbereiden. De voorlo pige uitkomsten van het eenperlment van de vroegtydige collectie lijken gunstig. Bij de Olympische Spelen zal hot eindoordeel vallen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17