Duitsland heeft Jacco van nu ook al Renesse ontdekt Tegenvoeters': nieuwe tv-serie Handig! de postgiro ...en gisteren C/1H programma Hoofdrol in tv-musical Concert op hoog niveau C(fy^vanclaaa... I TV morgen] piNsi iDAG 18 APRIL 1972 RADIO - TV KUNST Even ophalen, de herinneringen aan Jacco van Renesse. Dat was die mooi gepolijste, fris-ogende jongen die jaren geleden het samen met Jenny Arean zo aardig deed in de tv-musicals. Dat was Jacco, die zes jaar deel uitmaakte van Wim Kan's ABC- cabaret, die twee jaar vast ver bonden aan de Haagse Comedie toneel speelde, die met vlotte lied jes een aantal slecht verkochte singles volzong. Jacco, de Oscar van Jasperina de Jong in de musical „Sweet Charity". Jacco, die zomer 1970 lid was van de Nederlandse équipe voor het jaarlijkse Knokke-spek- iakel en toen door onze vader landse critici vrijwel unaniem als valszinger aan de schandpaal werd genageld. Nadien speelde hij nog een gastrol bij het Groot Limburgs Toneel, in cidenteel knapte hij nog een paar karweitjes voor tv op en maakte hij een toernee naar de West. Maar er viel vooral veel grote stilte rond Jacco. Het had er alle schijn van dat Knokke de zanger-d^nser-ac- teur een doodklap had verkocht. Hij ruilde zijn riante flat in Am sterdam-West voor een genoeglijk twee-onder-een-kapje in Hensbroek, een moeilijk te vinden polderdorp, zo tussen Alkmaar en Hoorn. De stilte rond Jacco werd er nog stil ler. Aber ratatata, Jacco ist wieder da. Duitsland heeft hem ontdekt. Een plotseling contract voor de hoofdrol in 'Ti vor tu", een groot op gezette op de Jaren dertig geënte t.v.-musical. Vier weken opna men in de Bavaria-studio. Jacco is nu weer in Hensbroek. Blij met het feit dat hij bij de Duitsers in de pul is gevallen. Maar ook nog steeds niet-begrijpend dat ze Juist hem hebben gevraagd, terwijl er in dat grote Duitsland toch heel capa bele jongens als bijvoorbeeld een Rex Gildo rondlopen:' Hij: „Ik was met opnamen hier in Nederland bezig toen er een tele foontje van mijn zaakwaarnemer kwam. Zo en zo, het hele verhaal. Dat klinkt wel aardig dacht ik, maar ik moet het nog eerst alle maal zien. Goed. een dag in Mlin- chen geweest en 's avonds had ik het contract in mijn zak". Het verhaaltje van „Ti vor tu": Twee revuesterren willen trouwen, de manager van de mannelijke ster houdt van hem. wil hem niet af staan en probeert het huwelijk te jaooo v Jacco: „Dat verhaaltje is eigenlijk niet zo belangrijk. De revue van de Jaren dertig de nostalgie naar de tijd van een Fred Astaire en Gin ger Rogers, die is er toch? be paalt volledig de sfeer van „Ti vor tu". Er zijn interviews ingelast met sterren van toen, als Willy Fritsch, en Marita Rökk en er zijn vraagge sprekken met voorbijgangers op straat gemaakt. Of ze nog eens iets uit die tdjd willen terug zien enz. En de Oostenrijkse Marianne Mendt, de Duitse topster Karin An- selm en ik moesten de show maken. Regisseur Heinz Liesendhal wilde dat sfeertje van toen bereiken met moderne „In de musical zing ik in totaal ne gen duetten en solo's. Oude songs als ..Bewitched", „All of you", ,J wanna be loved by you", noem maar op. Ik heb geweldig hard ge werkt om het zo goed mogelijk te doen. Dat accent van me. dat kan helemaal niet, dacht ik. Nou, het bleek geen enkel probleem te geven. Ik heb erg fijn kunnen werken. Wat "wil Je, met een orkest als dat van Kurt Edelhagen? En arrange mentengeweldig, de har pen en violen vlogen je om de oren. Het fijne van opnamen ma ken in Duitsland is, dat overal veel tijd voor wordt genomen. Bij ons zou zo'n produktie in vier dagen worden gemaakt". En nu verder? Zit er nog meer in het Duitse vat? „Deze musical wordt pas in de herfst uitgezonden. Dat vind ik wel jammer. Het zou aardig zijn als ik op korte termijn mijn markt wat zou kunnen uitbreiden. Ik heb in Duitsland wel een paar contacten voor kleinere dingen, maar het liefst zou ik er niets doen voordak de musical er uit gaat". Jacco van Renesse hij is nu 35 de allesdoener, een snel in te schakelen klusjesman. Er is by hem geen drang naar specialisatie. Jacco: „Ik ben een man voor to taal-theater, dat blijf ik zeggen. „Sweet Charity" bijvoorbeeld, daar zal alles in, dat was het einde. Het is zo Jammer dat er in dit land zo weinig van dit soort toestanden mo gelijk zijn. Het toneel? Bij de Haagse Comedie vond ik het erg fijn, totdat ik de muziek ging mis- WEL BRUIKBAAR a- talent: "Ik ben geen Nu- verhinderen, welke activiteit in de rejew. geen Deutekom, geen Eric musical resulteert in een aantal Schneider of Ko van Dijk. Maar ik breed uitgesponnen slapstick scènes. ben wél bruikbaar, dacht ik". Klein-R.O. in LAK-theater Adriaan Venema schreef voor de VARA-tv een vijfdelige comedy-se- rie. waarin het status-symbool „tweede huis" als onderwerp dient. Het eerste deel van de serie, geti teld „Tegenvoeters", is vanavond via Nederland I <20.21 uur) te volgen. Hoofdpersoon in het geheel onder regie van Nick van den Boezem is Hendrik-Pieter Stouthart (Jules Hamel) een copy-writer die zich voorgenomen heeft aan te passen bij de „trend" van zijn kringen. Hij koopt een huisje in Oud-Gisp om daar naast het doorbrengen van zijn vrije tijd nog een missie te vervullen. Volgens zijn opvattingen moet het plattelandsvolk geholpen worden. Het is. naar zijn idee. dom en wordt zodoende danig in de maling genomen door hogere instanties. In Oud-Gisp blijkt zijn theorie aller minst op te gaan. Want hij vergeet dat die mensen net zo normaal zijn als die in de kringen, waar hy zelf vandaan komt. In Oud-Gisp ontmoet hij gewiekste lieden als Daan (Jan Blaaser), handelaar in alles wat maar ver koopbaar is en kroegbaas Joris (Wim van den Brink), die in Hen drik-Pieter eerder een Don Qui- chotte ziet dan een intellectueel uit de stad. ADVERTENTIE Hendrik, de idealist, krijgt het moeilijk vooral ook omdat zijn vrouw Annabel het helemaal niet met dat tweede huis eens is. Anna bel (Marijke Merckens) verlangt te rug naar haar comfortabele flat in de stad. waar het toilet niet achter in de tuin staat en waar het niet lekt en tooht zoals in Oud-Gisp. Elk deel van „Tegenvoeters" beslaat een afgerond verhaal. Een soms ac tuele aflevering, waarin mode-on derwerpen niet worden geschuwd. De naam van de serie slaat vooral op de tegenspelers, die elkaar in de april. Er worden nummers opgenomen verhalen ontmoeten. Stouthart bij- I" speciale arrangementen van de ta voorbeeld wordt er door omringd Duitsland wonende Nederlandse dirl- Slecht Helena (Kika Mol), dochter i gent arrangeur Jerry van Rooyen van de kroegbaas, voelt In haar °e opnamen zl)n bestemd voor de I hart met de reclame-man van het tweewekelijkse rubriek „metro r zoete landleven mee. S1C v J Op de foto een spelfragment uit j 8 mei „Tegenvoeters" met Marijke Merc- j versiu kens en Jules Hamel in de hoofd rollen. holde ik in Am ine café naar het praten met men- hopen dat je opvalt. Als je ouder wordt, geloof je echter niet meer dat je op die manier car rière kunt maken. Je kunt hoog- stend een paar ideeën opdoen". Door de openstaande keukendeur drentelt een kat binnen. Het vijfde poczebeest dat in anderhalf uur tijd huize Van Renesse komt verkennen. Jacco: „Da's aardig in zo'n dorp. Je hebt onmiddellijk aanspraak". Platenmagnaat Eddie Barclay dronk gisteren op het Londense vliegveld Heathrow het duurste kop thee van zijn leven. De Fransman verloor door deze handeling een slordige vijf duizend dollar <17.000 gulden) Barclay, op doorreis naar Los Ange las. verliet korte tijd zijn vliegtuig om zich in de bar op het vliegveld te goed te doen aan de echte Engel se thee. Hy liet in het toestel echter een niet afgesloten tas ach ter. Toen hij terugkwam bleek de tas nog aanwezig. De „zakcentjes" waren echter verdwenen. LEIDEN EindeUjk is het er dan van gekomen: het Residentie-Orkest gaf in kleine bezetting gisteravond een concert in het LAK-theater. De zaal was byzonder slecht bezet, en deze keer hadden de thuisblyvers on- gelyk. Onder Hans Vonk werd er op hoog niveau gemusiceerd, terwyl de sfeer ongedwongen was, hetgeen in de kledy van de musici tot uiting kwam. De potentiële belangstellenden voor dit soort concerten kunnen hierby kennis nemen van het programma: begonnen werd met een canzone e sonate van Giovanni Gabrieli, een 16e-eeuws muzikaal pingpongspel, waarby de thema's heen en weer flitsen tussen het koper en het hout. Eigenlyk zou dit werk in een enorme kathedraal met een overryke akoes tiek uitgevoerd moet worden, maar het wat droog klinkende LAK- zaaltje liet nu eens een nauwkeurige analyse van deze compositie toe. Dit stuk werd gevolgd door een heden daags werk van de Italiaan Castig- lioni, dat een interessante ontleding van meiismen bood. Volgde een strak geleide uitvoering van het Concerto a dieci in g van Vivaldi. Het enigs- Stravinsky herinnerende Edgar Varèse ontlokte De Amerikaanse jazz-fulitist Hu- bert Laws komt eind april op uitno diging van de NOS-radio naar Neder- Octandre land voor radio-opnamen met het' het publiek terecht groot enthou- Metropole Orkest en het Trio Louis siasme. van Dyk. De opnamen hebben plaats Na de pauze begon men met een op woensdag 26 en donderdag 27 van de vele Tsjechen, die in de pe riode rond 1800 „gezellige" muziek hebben geschreven, nl. een partita van Kramarz Hier voelde Hans Vonk zich als een vis in het water, hy de NOS-radio, die maandag in 22.00 tot 22.55 uur via Hil- 2 wordt uitgezonden. Met Postgiro kunt u overal betalen met gegarandeerde girobetaalkaarten in plaats van met contant geld. y dab makkelijk! Hilversum 3 populairste radiozender HILVERSUM (ANP) Voor de Nederlandse luisteraars is Hilversum 3 nog steeds de meest populaire zen der. Na 9.00 uur luistert steeds een miljoen mensen van twaalf Jaar en ouder naar deze zender. Dat is meer wist de acht blazers tot een hechte eenheid te smeden. Govert Jurriaan- se stond letteriyk in het schynwer- perlicht by zyn interpretatie van Mis ja Mengelbergs Exercise pour la flüte Besloten werd met de Actua- lités van Darius Milhaud, die wy reeds in november hoorden onder Iwaki. Het LAK hoopt het volgend sei zoen meer van dit soort concerten te kunnen brengen; van myn kant zyn ze by voorbaat van harte aan bevolen. R G. HARMS NEDERLAND I 6.15 Apolio 16 (NOS) 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 De smokkelaars van Moonfleet, avonturenfilm voor de jeugd (VARA) 7.30 Tik Tak Tor: een vraag- en antwoordspelletje (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Tegenvoeters: dL 1. Tegeltje®, tv-spe! (VARA) 8.50 Achter het Nieuw» (VARA) 9.15 De weduwe (La Vedova), Italiaanse tv-comedie (VARA) 10.00 De Stellingen van Louis Le Roy, verslag van een openbaar debat (VARA) 10.55 Journaal (NOS) 11.00 Weekoverzicht en algemene informatie over schooltelevisie (NOS) Graven naar het verleden les 11, herh. (Teleac) 11.03 NEDERLAND II 10.30 10.35 10.40 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Zo moeder, zo zoon spelprogramma (NCRV) Een andere vakantie, informatief programma (NCRV) Journaal (NOS) Met liedjes het land in (NCRV) Hier en nu (NCRV) Nieuws uit de klassieke- en religieuze discotheek (NCRV) Journaal (NOS) Den Haag vandaag (NOS) Europese kampioenschappen tafeltennis te Rot terdam (NOS) Nascholing huisartsen afl. 1 (Teleac) Wibo van de Linde bleef gis teravond extra lang in het beeld bij de afkondiging van AVRO's Televizier. terwijl hij langzaam een sigaret opstak en omstandig zijn koffertje pakte. Opzet of toeval, nu de letter lijk en ook wel een beetje fi guurlijk grote man van dit we kelijks magazine halverwege het derde Jaargang er tussenuit trekt? Of producent en regisseur Pie- ter Varekamp hiertoe opdracht van hogerhand had gekregen, is een vraag, waarop Siebe van der Zee het antwoord onge twijfeld schuldig zal blijven. Bij alle geruchten rond Wibo's vertrek naar de verre vluchte- lingenbaan in Genève is im mers van werkelijke moeilijk heden met superieuren niets gebleken en dan zijn die praatjes een dementi niet eens waard. Er werd ditmaal ook helemaal niet over gerept. Jaargang 3. nummer 29. voltrok zich, alsof er niets aan de hand was aan de grillig gevormde studiodesk. Wibo werd niet uitgeluid en Jaap van Meekren niet inge huldigd. er waren geen af- scheidsspeeches en inaugurele redevoeringen, maar dat zal al lemaal nog wel komen, als Wibo inderdaad naar Genève gaat. Dan neemt hij in ieder geval minder aangename herinnerin gen aan Staphorst mee, waar hij een Jaar na de polio-explo sie, die 37 slachtoffers eiste, nog eens een kijkje was gaan Hij vond er weinig veranderd, al heef't tachtig procent van de bevolking zich nu wel laten inenten en verzekert burge meester T. A. Nawijn steeds, dat Staphorst zijn lesje heeft geleerd en nu voor alles open staat. maar de oudere ingeze tenen zwijgen nog als het graf, de Jeugd loopt of rijdt bij on dervraging weg en een paard- ry-instructeur mag zyn leer lingen op de biddag voor het gewas alleen op het achtererf laten rijden, want niemand mag die zonde aanschouwen. De zwartekousenkerk, tien pro cent van de bevolking, drukt een zwaar stempel op Stap horst. waar nog steeds de angst voor elkaar en een ge voel van valse schaamte de overhand hebben. En of ds. Dorsman wordt vervangen door een collega die nog strenger in de leer is? Hij liet zelf duide lijk niet thuis geven Angst ook bij sommige vrou wen die zich niet durven te onderwerpen aan het landelijk onderzoek naar baarmoeder kanker. waaraan vorig Jaar nog 429 patiënten Stolwijk, waar de 850 vrouwen gehoor gaven overleden, gisteren tegen aan een oproep „ult- strijkje", liet Televizier positie ve en negatieve reacties horen op vragen van Rla Breemer. Projektleider G. Linthorst be toogde in het cyrologisch labo ratorium van het academische ziekenhuis in Utrecht .dat de oorzaak van deze infectieziekte onbekend Is. maar dat een te veel aan sexuele omgang op Jonge leeftijd de kans wel ver groot. Nadat huisarts B. C. A. Nicolas had verklaard, dat de laborato ria teveel uitstrljkjes niet aan kunnen tweeduizend huisart sen zijn bij het projekt betrok ken), haastte namens het mi nisterie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne de heer M. J. Hartgerink zich te verzekeren, dat de regering aan het onder zoek in Utrecht gezien de ver leende subsidie alle aandacht schenkt. INVALLER (11.00 Nieuws). KRO. 14.10 irtages 7.41-8.00 Aktualltelten, 8.41-8.50 Aktuallteiten). M0.32 12.00 "(12.26 Me- '"L-.-i, -i in gen t.b.v. land- 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Echo; 1300-13.05 Raden maar14.00: pastoraal gesprek van mens tot mens 14.10 Van Ta-ta tot totale taal: een rubriek over het leven ln de taal. 14.20 (S): moderne en semi-klassleke muziek (opn). 14.50 Meer over min der. (15.30-15.32 Nieuws). 16.45 lite raire Jeugduitzending. 17.00 S) telljke liederen, tlng: 17.20 Samen' wikkellngslanden. 17. ziek. 23.55 Nieuws. Hllv. II. 291 3.35 Lichte grammofoonmu- FM-kan VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.20 (S): muziek VPRO: Deze dag. Ochtendgymnastiek, i Informatie, irpaglna. 7.54 Nieuws. 8.11- Actualitelten. 8.35 Van alle thuis). 9.00 (S) gevarieerd programma met om 9.15 Koning Klant; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.45 voor de kleuters; 11.00 Nieuws en om 11.03 Op de kof- Ameland) recht- programma. 15.00 Nieuws. 15.03 programma. (16.00 17.00 Nieuws. 17.03 Radlo- 17.06-18.00: verzoekplaten- Donna Diana" (Reznlcek), Notre Dame" (Schmidt), Franz Lehar, Strauss), Plaislr Wereldsuccessen Ouv. „Waldmeister" d'amour (Martini) (Coates). hers), H I *ïb«Le d'olwaux' (Pégury). EscamiÖo (Goldberg), Dans l'eau de la clalr© fontalne (Brassen (Brassens). Espiors"perdus "(Morelhjlt (AngeljLe tango de La migllava 'lederen Sverhrid^oAchl i^embïfWa-WS' i\ >n sumAnwcrvin» nsemble met zangsollsten. 13.45 Ge- KI (Kaempfert). 13.00 Nieuws, i (_Zlndare). I should sweet way Brubeckj. Wal- If you dig gevraagde gewijde licht muzlek- 's. 18.41 Veel iek. 19.00 De ).10 Programma len. 19.20 (S) Woensdag- 16.00-16 17 00 (S): verzoekplatenprogramma. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending Partij van de Arbeid. 18. AVRO. ril 240 Nieuws. zoek van de NOS over de radiobe luistering Ln het afgelopen jaar. Uit het rapport blykt voorts, dat Veronica nogal wat luisteraars ls kwijtgeraakt aan Hilversum 3 en Ra dio Nordsee. In de leeftydsgroep van 15 tot 34 jaar verloor Veronica nogal dan in dezelfde tyd voor Hilversum wat luisteraars aan Nordsee. terwyi 1 en 2 samen. Veronica moet het ge- een aantal luisteraars van 35 Jaar en durende de tyd, dat Hilversum 3 in ouder de voorkeur is gaan geven aan de lucht is. doen met 400.000 luiste- Hilversum 3. Alleen de luisteraars raars, terwyl Radio Nordsee 200.000 van beneden de 15 Jaar en boven de luisteraars trekt. Op een willekeurig 65 zyn Veronica trouw gebleven De moment van de dag wordt er door belangstelling voor Hilversum 3 is anderhalf miljoen mensen naar éénvoor wat de luisteraars van beneden van de drie lichte muziekzenders ge- de 50 Jaar betreft, nauweiyks geste- luisterd en door een miljoen naar gen. Boven deze leeftyd is echter een Hilversum 1 en 2 Elke dag wordt er vry sterke styging te door de gemiddelde Nederlander rond voor een niet onbelangrijk deel wordt vrouw op 22 mei drie uur naar de radio geluisterd. Dat veroorzaakt door het populaire KRO- 30 mei gaan zij is langer dan er per dag naar de tele- programma „tussen twauh' visie wordt gekeken Een de brandweer, klank- "•opmuk. 21.45 (S) muziekprogramma. modern»» mn*i»ir 22.55 Mededelingen 23.(X 23.10 Actualiteiten. 23.20 Jazz Magazine. 23.55 Nieuws. FM-kanaloi 7.00 Nixon ook naar Polen President Nixon zal een bezoek van twee da gen aan Polen brengen, nadat hij ln Perzië en de Sowjet-Unle ls geweest, aldus heeft het Witte Huis gisteren bekend gemaakt. Volgens de be- hetgeen J staande plannen gaan Nixon en zijn Moskou. Op Perzië. op 31 1 twee" mei naar Polen. Op doorreis naar de ander dat tegenwoordig ook tweemaal per Sowjet-Unie zullen de Ntxons een of biykt uit een zojuist verschenen rap- week op Hilversum 3 wordt uitgezon-twee dagen te Salzburg in Oostenrijk port van de afdeling studie en onder-1 den. verbiyf houden. /Kessel). "easel), Swlngln' zet/Kessel). Viva i Toreador (Bi- Nederland 1 NOS/NOT: 10.4511.35 Schooltelevisie TROS: 17.00—17.35 17.0017.35 (K) Klnderprogr. 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. 1.56 (K) Journaal. NOS: 19.05 gewest. 19.50 Tips i NOS: 18.5 Van gewet het Nationaal Bureau NOS: 20.00 (K) Journaal. 20.20 Politie ke Partijen: Uitzending van de Volks- P^rty voor Vrijheid en Democratie. 20.30 Filmprogramma. 21 40 Benfica- AJax le helft. 22.30 Den Haag van daag 22.35 Uitzend. Stichting Socute- ra 22.40 Benflca-AJax 2e helft. 23.30 23.35 (K) Journaal. Toerisme. Nedei 19 05 (K) Vakantie Waarheen? Infor matief programma (dl 1) 19.30 (K) Reportage van het toernee van de Pop groep Ekseptlon ln Israél NOS: 20.00 <K) Journaal TROS; 20.21 <K) De An drea Dorla. dokumentalre film. 21.35: Het Boedapester Staatszlgeunerorkest Rajko. IKOR CVK RKK22.00 Ken merk; de Wekelijkse lnformatlerubr. ver kerk en samenleving. NOS 22 25 K) Journaal. TELEAC: 22.3023.00 Filosofie les 6 (herh.).

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5