Vogelwijk wil iets met bos wTsLnaar Nieuwer- oord 'We hebben nooit brand gehad' Plotselinge verhoging van nota's voorkomen mi Lniek stukje natuur in Leiden Geen goud Wethouder Meerburg over onderverzekering van school in Leiderdorp: Raad Oegstgeest bije(S DINSDAG 18 APRJ, li LEIDEN Tussen de Wassenaarseweg en de Blauwe Vogel- weg ligt een bos met een prachtige vijver: Bos Nieuweroord. Niet veel mensen weten het, maar het bestaat. Als u morgen het bos inloopt en een mooie tak ziet met de eerste groene blaadjes eraan, denk dan niet (zoals velen wel doen): „Ik pluk die tak af want het bos gaat toch verdwijnen" Het is een mis verstand bij velen dat het bos gaat verdwijnen, want voor heel Leiden geldt een kapverbod dus ook voor Bos Nieuwer oord. Een aantal mensen uit de buurt (de Vogelwijk) heeft allerlei plannen met het bos, zodat het er niet als een verloren stukje grond bij ligt. Een tijd geleden werden er m bos bomen vernield. Vorige week en de week daarvoor zijn kinderen uit de omgeving bezig geweest met het herstellen van de schade en hebben zij met medewerking van de gemeen te en enkele ouders 450 jonge boom pjes geplant en met een lading zand van 12 vrachtauto's de paden verbe terd. Het bos beslaat ongeveer 1M ét 2 hectare, waarvan het grootste deel ingenomen wordt door een groot veld midden in het bos. omgeven door een cirkelvormige vijver. Aan de buiten kant van de vijver lopen verschillen de paden waaraan vorige week door Jongens uit de omgeving met krui wagens zand de laatste hand is ge legd. Het grote middenveld doet denken aan het strijdveld van elkaar met de knots bevechtende Batavieren. Maar het is een open veld, overgebleven nadat dennen die door een ziekte raren aangetast, omgehakt moesten worden Er liggen wat omgevallen bomen en het hele veld zit vol met kuilen. Een deel van het terrein waarop het bos staat is eigendom van het zusterhuis dat tegen het bos aanligt en is met een hoog hek afgeschermd. In het bos zitten nog veel vogels en •r groeit opvallend veel fluitekruid op de grond. Alles bij elkaar een «niek stukje natuur: tussen de ge louwen van het Academisch Zieken huis en de woonhuizen van de Vo gelwijk een echte groene long. Dinsdag Elisabethziekenhuis EHBO Peerke Donders 8 uur nam. Stadhuis Openbare vergadering Commissie Onderwijs 4 uur nam. Zijl- singel 2 Evangeliecetrum Spr. Evang J. Zijlstra -8 uur nam. Arbeidsbureau (Doe-/,astraat) Spreekuur Man-Vrouw Maatschappij over part-time werk 9.30- 10.30 uur voorm. Breestraat 19 Socië teit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaanden) 912 uur nam. Boom- markt 12 Sociëteit voor gehandicapten 25 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 78 uur nam. Diamantplein 27 Ge- spreksavond Baha'l 8.15 uur nam. Steenschuur 5 spreekuur stichting hulsvesting werkende Jongeren 88.30 uur nam. Zuiderkerk NCVB. afd, Cen trum. Discussie-avond over de oecume ne 8 uur nam. Rest. De Doelen (Ra penburg) Jaarvergadering afd. Leiden Ned. Roode Kruis 8 uur nam. Stadsge hoorzaal K en O spr. dr. A. v. d. Heu vel over ..Wat doet de Wereldraad van Kerken" 8 uur nam. Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 46 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'l 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr J. M. Ballego over "De dahlia als tentoonstellings bloem,' 8 uur nam Voorzieningen Donderdag Museum voor Volkenkunde Filmclub 16 Films over San Francisco 8 uur nam. Volmolengracht 19 Welf are-winkel Rode Kruis 7—9 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 De Duik boot Clubhuiswerk handenarbeid 8 10 uur nam. Zaal Mekel (Hogewoerd 87) PvdA Spr. mej. N. Barendrecht over ..Werke loosheid en het gastarbeiderspro bleem" 8 uur nam. Oegstgeest Wilhelminapark 13) Jongerencontact Ver. van Huisvrou- A Schreurs-Teuling over "•'Communicatiestorrnissen tus sen ouders en opgroeiende kinderen" 8.30 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Haven- apotheek. Haven 18 en Apotheek Voor schoten. Leidseweg 66. Gezinsverzorging durig zielen Oude Rijn 190, - uur voorm. tel. 23200 Idem gezinsver zorging Morssingel 8 .tel. 24800. 910 SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst ni (01710)25202 Vooi alle die In moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur nna tot acht uur vjn doorlopend In bet weekeinde d.w.z. van vrijdag acht uur a.m. tot maandag acht uur vjtl. Wat gaat er nu met het bos ge beuren? Het blijft een wild stuk na tuur. Maar door diverse voorzieningen in het bos, zou het beter gebruikt kun nen worden, zo meent een groep be woners van de Vogelwijk. Het aan leggen van een paar paden was een eerste stap in die richting, maar er is meer. zoals bankjes langs de vij ver. een picnic-tafel. een. bruggetje over de vijver aan de kant van d Wassenaarse weg. een speeltuin of voetbalveld of clubhuis op het oper middenveld Uitgangspunt is dat het bos beter gebruikt wordt door iedereen. Dooi de mensen die werken in de labora toria (en die 's middags al veel ko men), en ook door de gehandicapte kinderen van de Mythyl-school. die tegenover het bos staat. Maar omdat zij in wagentjes rijden en de padei nauwelijks begaanbaar zijn. gaat dat nu moeilijk. Organisatie van de wijk in een wijkcomité om samen met elkaar ei iets van te maken is een eerste ver eiste. „We hebben niet eens een cafi in de buurt" zegt een bewoner. Maar dat hoeft ook niet want in plaaU van een café zou het bos een uniek gemeenschaps-centrum voor iedereen uit de Vogelwijk kunnen zijn. ▼TTTTTTTTTTTTTTTTT^ i MINI-nieuws t uit l MAXI-Leide Bomen langs de vijver i?i het i Vogelweg. Op de achtergrond het I Ziekenhuis, bos Nieuioeroord aan de Blauwe I zusterhuis van het Academisch I WASSENAAR De gemeente- raad van Wassenaar is gisteravond akkoord gegaan met een plan van de Wassenaarsche Bouwvereni- j ging voor het bouwen van 64 wo- ningwetwoningen aan de Burman- i laan en de Van Duivenvoordelaan. De grondkosten voor deze woningen I bleken bijna f 200.000 hoger te zijn dan de vergoeding, die door het mi- I nisterie is vastgesteld. Burgemeester en wethouders stelden de raad voor. dit tekort te dekken uit de reserve I van het grondbedrijf. De raad ging daarmee akkoord en stelde voor schotten beschikbaar voor de grond en bouwkosten. De huren van de I woningen zullen zich bewegen tus- sen f 267 en f 305 per maand. Van Klaveren <CCP) trok uit het voorstel de conclusie, dat er voor de 1 ingezetenen met de laagste inko mens nooit meer nieuwe huizen ge- bouwd zullen kunnen worden. De j wethouders Var Dijk en Brink be- j vestigden dit, doch verwezen naar de mogelijkheden, die een in voorbe reiding zijnde regeling voor huur- I subsidies wellicht bieden kan. 1 De raad had geen bezwaren tegen het instellen van een nieuwe raads- j commissie voor advies en bij stand j 1 op het gebied van de sociale zaken, volksgezondheid en huisvesting. Een krediet van f 55.806 werd be- j J schikbaar gesteld voor de aanschaf fing van nieuwe mobilofoons en portofoons voor de politie, j Een krediet van f 6000 werd gevo- i teerd voor het plaatsen van 12 ban- ken langs de Zijlwatering, tussen de Hofcampweg en de toekomstige j Randweg. J De erepenning van de gemeente zal voortaan niet meer in goud wor- den toegekend, zo werd besloten. Leiden-Haarlem hoogtepunt van Koninginnedag LEIDEN In het kader van de Koninginnefeesten worden maan dagmiddag 1 mei op het LFC-terrein twee aantrekkelijke voetbalwedstrij- 1 den gespeeld. Om een uur vindt een i dameswedstrijd tussen de vertegen- woordigende elftallen van de Afde lingen Leiden en Den Haag plaats. Om half drie wordt de „hoofdscho- tel" gespeeld. Dan treedt het Leidse I KNVB-elftal aan tegen de selectie Foto Holvast i van Haarlem. I LEIDERDORP Het was "ha mertje tik" gisteravond in de Lei- derdorpse raadsvergadering. Alle agendapunten waren hamerstukken Er werd schriftelijk gestemd voor toelating van het lid J. A. M. Gor dijn in de commissie onderwijs sport, culturele zaken en Jeugd werk. Met algemene stemmen wer den ook gekozen voor de nieuwe commissie maatschappelijk welzijn G. A. Dittmar, C. v. Kleef, M. W. de Koning en mevr. M. Pool-Loh- mann. De raad bleek in principe bereid de benodigde gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van de toekom stige kleedaccommodatie van de, korfbalvereniging "Velocitas", in het sport- en recreatiepark: "De Bloemerd". De bouwkosten voor deze accommodatie worden ge raamd op f 160.000. Dit is f 30.000.- meer dan het bedrag dat in de aanbiedingsbrief genoemd wordt. Volgens het eensluidend advies van de onderwijscommissie werd in prin cipe besloten een subsidie aan "Ve locitas" toe te kennen van f 120.000 waarvan f80.000 als bijdrage in eens en f 40.000 in de vorm van een rentedragende lening onder nader door de gemeente te stellen voor waarden. Ton erbij Het voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van f 99.860,- voor herbouwwerkzaamheden, van de Willem de Zwijgerschool werd morrend door de raadsleden goed gekeurd. De totale schade van de "schoolbrand" was f 360.395,-. Daar van wordt vergoed door de ver zekering f250.535,-. Blijft dus over een bedrag van f 99.860,-. Op de vraag van diverse raadsleden, waarom de school onderverzekerd was antwoordde wethouder Meer burg: "We hebben nooit brand ge had". Onderverzekering ls nu ver leden tijd. De premies zullen trend matig aangepast worden aan de prijsstijgingen van de bouwkosten. Mr. v. Roijen (VVD» stelde voor. alle lopende verzekeringszaken te laten doorlichten door een tussen- persoon welk voorstel met nadruk gesteund werd door Reugebrink j (PGG). Wethouder Meerburg had I geen bezwaar. Voor de rondvraag had de KVP fractie schriftelijk een vraag inge- diend. Eén punt daarvan was: zijn of worden er voorzieningen ge trof- I fen die het (ook) voor gehandicap- ten mogelijk maken te in de "overdekte"? Wethouder me vr. Tichler-Moerman kon daarop mededelen dat, wanneer daarvoor aanvragen zouden komen deze, in welwillende overweging zouden worden genomen. Het moet dus wel v an de gehandicapten <of de verzorgers) komen of zij willen zwemmen in 't nieuwe zwembad. Dan kan er tevens overwogen wor den of er buiten de bestaande voor zieningen nog extra voorzieningen, voor gehandicapten gerealiseerd moeten worden. Houtkamp Gaswater en elektriciteit in II assenaar WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heeft zich gis teravond naar aanleiding van vra gen die A. Lodder gesteld had uitvoe rig bezighouden met het systeem, dat sinds enige jaren gevolgd wordt voor de afrekening van het gas- wa ter- en elektriciteitsverbruik. Dat sy steem bestaat hieruit, dat per maand of per twee maanden aan de ver bruiker een vast "verrekenbedrag" in rekening wordt gebracht en dat aan het einde van een Jaar een volledi ge afrekening wordt gezonden. Zo nodig worden dan de verr eken bedragen voor het volgend jaar her zien. Toen enige weken geleden de afrèkeningen over 1971 waren ver zonden. ontstond er bij een deel van de burgerij een soort paniek, omdat verscheidene verrekenbedra- gen drastisch verhoogd, soms zelfs meer dan verdubbeld te zijn. Uit het antwoord van burgemeester en wethouders bleek, dat 6% van de verbruikers zich tot de centrale boekhouding heeft gewend om een herziening van het verrekenbedrag. Ambtenaren van deze dienst hebben de verbruikers kunnen overtuigen van de Juistheid van de berekening van de bedragen, met uitzondering van 7 gevallen, waarin het verreken bedrag moest worden verlaagd. Daarnaast werd in 7 gevallen op ver zoek van de verbruikers het maan de lijkse verrekenbedrag verhoogd, terwijl in 26 gevallen de tweemaan delijkse betaling werd omgezet in een maandelijkse. Om in de toekomst te voorkomen, dat de verbruikers voor verrassingen komen te staan zullen, als de tarie ven in de loop van een Jaar ver hoogd worden, de verrekenbedragen eveneens worden verhoogd. Boven dien ligt het in de bedoeling rond 1 Juli van elk jaar alle meters te laten opnemen zodat aan de hand van een halfjaarlijks overzicht de verre kenbedragen zo nodig kunnen wor den gewijzigd. Tijdens de discussie over deze aangelegenheid kwam naar voren, dat van de 8650 verbruikers er 4658 een verhoging van hun verrekenbe drag kregen opgelegd, terwijl in 3252 gevallen het verrekenbedrag werd verlaagd. In 740 gevallen bleef het bedrag ongewijzigd. Van de 4658 verbruikers, voor wie een hoger verrekenbedrag werd vastgestekt, waren er 1377, voor wie de verhoging neerkwam op een ver dubbeling. Maar ongeveer 600 van deze verbruikers hadden kunnen weten, dat de maandelijkse nota flink omhoog zou gaan doordat zij zijn overgegaan op gasverwarming of bepaalde elektrische apparaten heb ben aangeschaft. Schuyer (Open Appel) diende een motie in, waarin burgemeester en wethouders gevraagd wordt de ver bruikers voor wie het maandelijkse verrekenbedrag sterk verhoogd werd een betalingsregeling aan te bieden, die het hun mogelijk maakt de achterstand voor 1 april 1973 aan te zuiveren in plaats van voor het einde van dit jaar. De motie was mede-ondertekend door Theunissen (CCP) en Stegeman (Groep Ooster ling). Wethouder Van Glinsteren gaf toe, dat het beter was geweest, di rect na de verhoging van de tarie ven de' maandelijkse verrekenbedra gen aan te passen aan die verho ging. Dat kon echter verleden Jaar nog niet gebeuren, omdat nog geen eigen computer beschikbaar was. Die computer is er nu wel. Wat de motie betreft zei burge meester Staab, dat dit een tech nisch probleem meebrengt, dat niet zo maar te overzien is. Hij vroeg de indieners de motie terug te nemen. Daartoe bleken Schuyer en Theu nissen echter niet bereid te zijn. De motie kwam in stemming en werd verworpen met 14 tegen 6 stemmen. Voor stemden, behalve de drie on dertekenaars Theil en Gordijn (Open Appèl) en Breukers (CCP). beques te plaatsen in de Hout kamp. Ook had hij graag, nu de Leiderdorpse honden zo in de be langstelling staan", een paar hon dentoiletten bij de ingang van de Houtkamp geplaatst. Voorts vroeg hij het college of er nagedacht is over het idee van de commissaris van de Koningin om de Jeugd te laten meehelpen met het onderhoud van de plantsoenen. Burgemeester v. d. Have deelde mee dat dit het terrein van wet houder Drenth was. (afwezig voor verblijf in 't buitenland) en dat die vragen later zullen worden beant woord. Voor raadslid Jongman was dit zijn laatste raadsvergadering, van wege vertrek uit Leiderdorp De bur gemeester vertelde hem dat het B. en W. spijt dat hij weggaat. Hij overhandigde hem het fotoboekje over Leiderdorp. Op Molenlaan 3 in Voorjcj cop foto) gaat vrijdag een w« de tentoonstelling open van t«s schilderijen en tekeningen v« Groenendijk-De Zwaan. Leiderdorpse bouw- en aanneö maatschappij Noorlander en NV gaat 149 woningen bouwa Hoogland, mede in opdracht AGO-woningen Waddinxveen pensioenfonds van de Nedei] Hervormde Kerk. De woninge len binnen 15 maanden opgei worden. De afdeling Leida de Partij van de Arbeid organ donderdag een openbare avoj zaal Mekel, Hogewoerd 87, 8 uur. Het tweede kamerlid n» Barendrecht zal dan spreken onderwerpen „Werkeloosheid" „gastarbeiders-probleem". genmiddag 4 uur in het mi voor Volkenkunde geeft weth Duyverman de drie hoofdpri] naars van de paaspuzzeltoch prachtige munt. Dit alles in de zaal. Twee jubilarissen vji Pa-dox in Warmond zijn Het zijn C. de Regter (mad houtbewerker) en C. Slingi .(transportarbeider), beiden 12"i in dienst, die van de directs gebruikelijke envelop Aan de Leidse university geslaagd voor het doctoraal ei Engelse taal- en letterkunde M. van Teylingen en mej. gohus. Donderdagavond acht uur is er in Het WitU in Oegstgeest een bijeenkom! de werkgroep milieuzorg. Weri pen uit de omgeving zijn digd om dan mee te praten les aangaande het milieu, f sociëteit Minerva, Breestraat vanavond een India avond. D» Van Lamsweerde, musicoloog Tropisch Instituut zal een in! houden en er zal gespeeld op de sitar en de tabla. De begint om 9 uur. Al vana! is er een wijkcomité in Meel Donderdagavond om 8 uur kantine van het Interpolis gebouw (de kettingfabriek) algemene jaarvergadering v comité gehouden worden. dagavond om acht uur in het gebouw aan de Steenschuur 6 de Nederlandse Vereniging kerzieken een voorlichtingsavc Nikkels zal spreken over „Bi ding van Suikerziekte". Tevens de jaarvergadering van de alt Leiden en omstreken houden. Zaterdag is er clubhuis „De Tamboerijn," V»! straat 73 een gezellige avond avond ,die begint om 8 uur, het teken staan van de actie zü Zij," ten bate van het „Wariw t hek". De toegang is gratis. I beschikking van de staatsseci fi van CRM is de definitieve are! ia gische monumentenlijst vast#1 voor Warmond. De Leid«JBl mintonvereniging De Raci houdt 8 mei een algemene vergadering in de Kleine B Na afloop van de officiële ve ring wordt een „praat-happi gehouden, waarin ongedwongti T) allerlei problemen, o.a. fusie fi H dachten kan worden gewissd ji, Treurig nieuws tot slot: red) up Rosier is in het afgelopen wed hj zijn brom mer (roodbruine Mol) bu BZS-641kwijtgeraakt. Wie I het apparaat even terug na» ïi LD? E: OEGSTGEEST De gemeenteraad komt donderdagavond oc acht bijeen. De agenda luidt: Voorbereidingsbesluit ex art. 21 van de Wet op de Ruim' ordening. Verhuur grond achter Boonstraat/Emmalaan aan prof. dr. Lieftinck. Grondruil Zoutkeetlaan. Bouwrijpmaken en uitgifte van grond in het plan ten westó f* de Rhijngeesterstraatweg. Benoeming leidster openbare kleuterschool „De Sprinkhai E Benoeming onderwijzeres openbare Terweeschool. di Verlening ontslag aan de heer J. van Dijk als vakonder* lichamelijke opvoeding. Aanvraag voor het aanschaffen van een televisietoestel r.k. Jenaplanschool. Verlening voorschotten op exploitatievergoeding bijzondere1 len voor g.l.o. en b.l.o. voor 1972. Verlening krediet voor huisvesting r.k. Bernadettekleutetf rj in gebouw Willibrordschool. Onderwijskredieten. Intrekking subsidiering huishoudelijke- en gezinsvoorlichtii J Subsidiëring algemeen maatschappelijk werk. Bijzonder onderhoud raadhuis. Verbouw raadhuis.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2