Afscheid drs. Langemeijer van het Warmondse 'hotel' ker van De Kaag voor iiiej. Kooreman Dr. Ruhaak hetzeegat uit MM* Burgemeester naar de „tuin van Europa Kinderwagen op ha baby reed water ii Kangeroes in eerste divisie ssrms ZATERDAG 15 APRj WARMOND Onder grote belangstelling en in aanwezig heid van vele autoriteiten en afgevaardigden van alle in War mond bestaande organisaties en verenigingen, alsmede de wet houders van zijn nieuwe standplaats Wateringen, heeft burge meester drs. F. K. Langemeijer in een buitengewone raadsver gadering afscheid genomen van het dorp. Wethouder Groenen dijk, die de vergadering voorzat, wees er op dat het vertrek van de burgemeester toch nog zeer onverwacht gekomen is. Maar Warmond is voor velen een doorgangshuis geworden. In de volksmond spreekt men dan ook van een hotel. Langdurig stond de wethouder stil by wat tijdens het burgemeesterschap van de heer Lan gemeijer in de gemeente tot stand is gekomen. Deze heeft nimmer de nei ging getoond om te domineren, hij was wars van uiterlijk scheiden en steeds vol respect mening van anderen. De ste taak van de burgemeester, aldus Groenendijk is een bindend element te zijn en hieraan hebt u geheel vol daan. We hopen dat u in Wateringen ook wel 4e tuin van Europa" ge noemd de vervulling zult vinden van de idealen die u zich als burgemees ter gesteld hebt. De wethouder dank te ook mevrouw Langemeijer voor het vele sociale werk dat zij als echtge note van de burgemeester voor de gemeente heeft gedaan. Wethouder Tulp roemde de open heid van de burgemeester. „Ik geloof te mogen stellen dat deze openheid bij 't college, de ambtenaren, de raad en de hele burgerij, goed is aange slagen". Van der Krogt, sprekend Profiel van opvolger WARMOND Dinsdag 9 mei brengt mr. M. Vrolijk, commis saris der Koningin in Zuid-Hol land, een bezoek aan Warmond Bij die gelegenheid zal de ge meenteraad hem het ideale pro fiel van een nieuwe burgemees ter voorleggen. OPHALEN VAN GROF VUIL MAANDAG Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat. Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat. Bor neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat. Park straat, Kooipark. Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat). Am- bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra- straat, Atjehstraat (van Sumatra- straat tot Soembastraat) Soemba- straat, Balistraat, Timerstraat, de Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat. Antillen- straat, Curacaostraat. St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat. Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat, Kooihof. DINSDAG Jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulstraat. Ri chard Holstraat, Obrechtstraat, Chruchilllaan, Willem Pijperstraat. Peter van Anrooystraat. Joh. Wage- naarlaan. Valeriusstraat. Van Blan kenburgstraat. Julius Röntgen straal Mozartstraat (-) Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat, Caesar Franckstraat, Verdistraat. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel- straat, Beethovenlaan. Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade. Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan. Scarlattistraat. Griegstraat, Donizettilaan. DONDERDAG Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan. Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof. J. P Coenhof, Pieter Bothstraat. Stuyve- santhof. Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof. Jul. van Stolberghof. Anna van Burenhof. Marnixstraat i.van W. de Zwijgerlaan tot Volk stuinen). Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat. Julia- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat. Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat. Nassau- straat, Mecklenburgerstraat. Os- en Paardelaan. BernhardkadMarijke- straat, Margrietstraat, Irenestrat, Bernhardstraat. VRIJDAG Haagweg. Rijndijk, Dijkhoflaan. Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat. Potgieterlaan. Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat. Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat. ten Ka- testraat, Toussaintkade, Staringka de. Kneppelhoutstraat, Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat. Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat. L. Cou perusstraat, Hoflaan, Willem Kloos- laan. Boshof, Duinhof. Meerhof. de confessionele partijen en de P. v d A., wees er eveneens op, dat af scheid nemen in Warmond een veel vuldig voorkomende bezigheid is. Se cretarissen, directeuren van gemeen tewerken, pastoors, dominees en nu een burgemeester komen en gaan. Wij hebben u. zo zei hij, leren kennen als iemand die fungeerde overeenkom tig de verhoudingen waarbinnen in Ne derland de burgemeesters worden be noemd, als een onpartijdig scheids rechter. staande boven de partijen. Daar het uitgangspunt van de ra^d is: Wat'is in het belang van War mond" en niet de politieke standpun ten, speelden de meningsverschillen die wij met u en uw college hadden scheid zich geheel op zakelijk gebied af He; is ons, aldus v. d. Krogt, meestal ge lukt om in overleg tot een gemeen schappelijk standpunt te komen. Dat. was voor een niet onbelangrijk ge deelte uw verdienste. het historisch aandacht gehad. Gemeente taris Baas, dankte de burgemeester j ^èlde' namens de ambtenaren voor zijn gL> eent humaniteit, zijn bereidheid steeds POTt n namens de rijkspolitie te e willen luisteren en voor het ver- Warmond en hielbu een schilden) trouwen dat hij altijd in het amb- overhandigde vervolgens door de di- tenarenkorps heeft gehad. De burge- recteur van panagro die zijn voor heeft getoond zijn hart op j den vergezeJd llet met de aan. bieding van tuinstoelen en 'n tuinpa- War-1 Muzikaal afscheid van bur in de 9emeester Langemeijer en zijn j,gezin. (Foto Holvast) LEIDEN Een Leidse moeder heeft gistermiddag omstreeks twee uur waarschijnlijk de schrik van haar leven gekregen, toen zij bij het bekijken van een etalage aan de Nieuwe Rijn even de kinderwagen los liet. waarna deze het water in- De vrouw sprong zelf in ae Nieu we Rijn om haar vijf maanden oude baby te redden. Het lukte haar om het kind uit de wagen te halen Door een omstander werd zij daarna op de wal geholpen De gewaarschuwde brandweer hoefde niet in actie te Beide drenkelingen zijn met de schrik vrij gekomen. De te water ge raakte baby is voor twee dagen ter observatie in het ziekenhuis opge nomen. ma r leek niets te mankere de goede plaats te dragen en daarom het ambtenarenkorps •an een nobel mens. Onder het. bewind van burgemeetel- Langemeyer is om. de sportzaal "Klimop" gesticht en Zwanburger- poider ontwikkeld. Het is jammer dat er op dit moment bij uw afscheid nog zoveel onzekere factoren ten aanzien van dit plan bestaan. Bakker, sprekend namens de VVD- fractie, zei dat de burgemeester het huidige gezicht van Warmond heeft bepaald. Wat eerst een bollen- en water sportdorp was. is nu opgenomen in de keten van gemeenten die de rand stad Holland vormt. De recreatieve taak van Warmond heeft steeds uw In zijn antwoord bracht burge. ne-s- sters Langemeyer dank voor de vele vriendelijke woordt-n. Hij zei het toch wel moeilijk te vinden deze gemeen te waarin hij met zoveel plezier heeft gewerkt te moeten verlaten. Hij dankte de raad en de wethouders voor de prettige samenwerking. Na afloop van deze buitgengewone raadsvergadering werd de burgemee ster bij monde van dr. H. A. G. M Walenkamp gehuldigd door de burgerij. Hij wees er op dat het werk van de burgemeester zich in hoofdzaak heeft beperkt tot het werk binnen het gemeentehuis. Het werk daarbuiten was mevrouw Lan- rasol. door burgemeeste j van Katwijk die sprak .,..1 gewest Leiden en de Leidse en duin- 1V1 oei lijk kring burgemeesters, en door oud wethouder Vergeer die het gespro kene in dichtvorm deed. De heren van Kangeroes hebben zioh via een 3—2 zege op DTS in Enkhuizen volledig zeker gesteld van een plaats in de nieuw te vormen eerste divisie. De gastheren, in eigen zaal altyd gevaarlijk voor welke te genstander dan ook, moesten met de setstanden 10-15, 15-6. 15-10. 13-15 en 10-15 het hoofd buigen voor een tech nisch duidelyk beter Kangeroes. Toen- de vierde set voor de Enkhuizenaren. ondanks hun geweldige inzet, ver loren was gegaan en de vermoeidheid een rol mee ging spelen, kwam de grotere technische vaardigheid van Kangeroes pas goed uit de verf. Met Kangeroes 1 is ook Kangeroes 2 nu zeker van een plaats in hogere regionen, te weten de nieuw te vor men tweede divisie. Zijn de zaken voor Kangeroes zo verlopen dat met Hek de start van de competitie voor de boeg kan worden gezegd "Eind goed. Namens de raad werd de scheiden- goed" voor de dames van Argos de burgemeester nog een smeedijze- iyk dat ook het geval te zullen zyn. hek aangeboden voor zijn open Amsterdam Boemerang 4 al zeker Vermeulen )iaarcj. 's Morgens had het personeel van een plaats in de tweede divisie, hem al een tuintafel geschonken. Tot Argos heeft die kans via een 31 slot was er gelegenheid persoonlyk zege op U.S. volledig in handen. Met afscheid te nemen van burgemeester Argus, K en V. en U.S. zal in een Langemeijer, waarvan een zeer drqk halve competitie moeten worden uit- gebruik werd gemaakt. I gemaakt wie overgaat. 3: Bijscholing voor f raadsleden de Kruis, Jeugd Rode Kruis. U.V.V. hejaardenzorg, bejaardensocieteit enz U hebt veel gedaan, misschien voor u zelf soms te veel om initiatieven ontplooien of bestaande aktivite; ste jaar rondom de Kaagsociëteit af speelden, was de gisteravond gehou den jaarvergadering een toonbeeld van rust. Daaruit mag worden afge- dat de leden zich verzoend OEGSTGEEST Het centrum Oud Poelgeest te Oegst- geest houdt op 28 en 29 april een ..bijscholingscursus" voor gemeente raadsleden in de Leidse regio. Het idee is uitgegaan van deelne mers aan de schriftelijke gemeente raadscursus van de stichting Bur gerschapskunde in Leiden. Zij heb ben het idee geopperd om eens rechtstreeks contact op te nemen met deskundigen gaat nu gebeure geest, waarbij ervan dat alle raadsleden in aan deel kunnen nemen De elementen van dt a ch ter gr on d- inf or m a tie meentelijke problemen en oefening in sociale vaardigheden. Bij dit laat ste wordt gedacht aan communicatie oefeningen, gespreks- ei techniek en rollenspelen. Amro-bank heeft nieuw filiaal eenkomstig de geraamde begroting opmerkte, dat mej Kooreman als De exploitatie van de vereniging enige volledig gediplomeerde met zelf had, dank zij enkele meevallers, veel enthousiasme gedurende lange een positief saldo van f 14.000 Daar- tijd deze cursus heeft gegeven, tegenover staat, dat de begroting Aan 14 leden, waarvan slechts en- voor dit jaar weer een nadelig slot i kele aanwezig waren, werd het in- van f 6.000 laat zien, tengevolge signe voor 25-jarig lidmaatschap der van vooral van de steeds stijgende vereniging uitgereikt, waarna drie personeels- en algemene onkosten, bestuursleden, de heren G. A. Bak- Hieronder vallen vooral de verhoog- ker. J. L. J. Gaillard en J van den de bijdragen aan het Verbond en de Hoek werden herkozen. Als nieuw meente en het jaar van aankomst penningmeester G Bakker meedeel- kosten, verbonden aan de planning bestuurslid werd toegevoegd de heer van de burgemeester in Warmond, de, een verlies geleden van f 45.500. van de Zwanpolder. A D. de Koster, die jaren vice-voor- •ormings- a]Sm€Cie het jaar van vertrek. 'Dit, maakt een drastische wijziging Aan me.i. A. J. L. Kooreman. die zitter en ruim twee jaar voorzitter /-. rfierna werd nog het woord ge- 1 Van het beheer noodzakelijk. Te- 1 sedert enige jaren reeds met veel is geweest. De heer De Koster was voerd door pastoor Slijkerman, na- I genover deze slechte uitkomsten 1 succes haar krachten heeft gegeven bereid gevonden deze besluursfunc- mens de bestaande kerkgenootschap- j stonden voor de vereniging ook en- i aan de vereniging als instructrice i tie wederom te aanvaarden, speciaal pen, door mevrouw Sanders namens I kele positieve punten. De exploitatie van de jeugdzeilcursus, werd door om de vereniging te helpen met de de Unie van vrouwelijke vrijwil- van de jachthaven leverde een voor- voorzitter Vollebregt, de Dr. Coops- zorgen, die de wedstrijden ligers, door Van der Steur, namens delig resultaat op van f 8.000. over- wisselbeker uitgereikt, waarbij hij 1 wershaven bieden. te stimuleren". Namen de be- he-ben met de bestuursplannen olking van Warmond boor hij een exploitatie van de sociëteit in ande zilveren presenteerblad aan, waarin re banen te leiden, gegraveerd het wapen van de ge- Het afgelopen seizoen werd, n elkaar. Dat op Oud Poei- n is uitgegaan in de regio er zijn; LEIDEN De AMRO-bank heeft gistermiddag een nieuw filiaal ge opend in de Leidse burgemeesters- en professorenwijk. De directeur van het hoofdkantoor, de heer A. v. d. Koppel, bood de Leids. wethouder van economische zaken Lij ten bij die gelegenheid een cheque aan. De wethouder wist de bestemming al die hij eraan zal geven: het geld zal worden aangewend voor culturele be jaardenzorg in de professorenwijk. zeemanstoer. „Han, Je stamt uit I zeemansfamilie Brou- „Degelijk1' chirurg weg hij Diaconessenhuis LEIDEN Zeer velen hebben gis termiddag afscheid genomen van dr. H. G. Ruhaak, chirurg aan het Dia conessenhuis in Leiden, tijdens diens receptie. Naast de talrijke „privé-handen- drukkers" waren er ook enkele spre kers. Prof. Rijpperda Wierdsma. het bestuur en de directie van het zie kenhuis vertegenwoordigend, zei dokter Ruhaak al te kennen van de Witte Singel. Hij typeerde de chi rurg als een „vaste kracht" en één van degenen die zekerheid geven in het ziekenhuis. En dat is toch waai de patiënt behoefte aan heeft" Hi.i kenschetste hem voorts als een goed. degelijk en betrouwbaar chirurg. Dr. F L. M. Steen winkel, sprekenc namens de medische staf, ging op at Ere-burger Voorschoten overleden VOORSCHOTEN Voorschotens •re-burger Daniël Limburg is giste- en op 82-jarige leeftijd overleden. De Akkerhof, Weidehof. Telderskade 1 heer Limburg was 25 jaar raadslid. Muierstraat, Gerrit Kasteinstraat. Naast zijn ere-burgerschap van Segaarstraat, van Diemeistraat. Voorschoten was hy drager van de Rooseveltstraat. Orde van Oanje Nassau. stempel draag jij zelf ook. Je be weegt je vierkant, je gaat recht door zee. je houdt niet van koerswijzigin gen en niet van aanvaringen, maal ais dat laatste moet: dan frontaal" Volgens dr. Steenwinkel is de schei dende chirurg geen medicus geweest die naar briljante of opzienbarende operaties streefde, maar wel een vak man die wilde afwerken en op wie je kon vertrouwen. Hij betreurde het. dat dr. Ruhaak had besloten er mee te stoppen omdat hij meende dat do chirurgische werkzaamheden teveel van hem gingen vragen. Op geestige en tweestemmige wij- se zongen verpleegsterskoortjes hun I vast) daarna toe. Er werd één geza-l boden: .dokter Han" (rechts op foto Hol- I inenlijk ziekenhuis-geschenk aange- voor eej Zaterdag Het Mierennest (Morsweg flebar 12-2 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 1141 Zondag stadsgehoorzaal Danskampioem lol en Ned. Dansorganlsa Zijlsingel 2 EvangellecentrJ«nr vang Grootveld 10 uur voorm Middelweg 19c Poppentheate Leiderdorp Wilhelminastn ou' Sespreksavond- Baha'l 8 Oegstgeest Geversstra 8—12 i 175 Jehova geö Oegstgeest evang. N, Dinsdag Stadhuis Openbart alles irol Rijnlandslyceurt ie' spronkelljk christendo ird nrugge 7.30 i Spreekuur Ma alleenstaanden) 912 markt 12 Sociëteit voi Jeugdhui 19 Spreekuur Chr. Emigratie huisvesting werkende uur nam. Zuiderkerk NCV penburg) Jaarverga< Ned. Roode Kruis 8 „Wat doet de Wei Maandag Oude Singel 26 Informs Baha'l 8 uur nam. Stadhuis Openbare commit Levendaal 14 Jaarvergadeiii Ned. Kappersp Dona opr. anr. W. Perc midden- en kleinbedrijf 8 LAK-theater (Levendaal li dentie-orkest in kleine beze' Doktersdiensten Tot zaterdagmi ge men de e! zondagnacht raadplege men de eigen tdagnacht twi spoedgevallen ^nan 155 ;ehan 33773). Warmond Dokter L. H. pers. Churchilllaan 13. Voorl 10140 (wijkzuster P. Dekker weg 77. Warmond, tel. 2250). Voorschoten Dokter Prof. Asserlaan 26. tel. 3960 I pleging Gezondheidscentrum, gaardelaan). Wassenaar dr. R. S. te. Burchtlaan 9 tel. 3027 e K. de Wit, Kerkstraat 42, Apothekers apotheek, Haven 18 en Apotb schoten. Leldseweg 66. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden durig zieken Oude Rijn 190 uur voorm tel 23200 Ider zorging Morssingel 8 tel SOS-dienst .Vets winkelt je Adres: Leidse'

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2