:omer in katoen I NVVH al jaren een belangenorganisatie Tuinieren op het balkon Borduurkunst Engelse lord wil gratis pil VROUW tuurlijk wanneer u uw grauwe bal- konvloer met een leuke kleurmuur- verf verft. Er zijn tegenwoordig bloembakken verkrijgbaar in heel veel soorten. Er zijn langwerpige, die het met een paar banen vario- blokken bijzonder goed doen. Met. deze vario-blokken, voor f 2,05 per stuk verkrijgbaar bij de firma A. Muys in Rotterdam, kunt u een bij zonder leuke verdeling op uw bal kon bereiken. Evenals trouwens door gebruik te maken van natuur- keien. die voor nog geen gulden per stuk bij een bouwmaterialenhandel verkrijgbaar zijn. Als u maar een klein balkonnetje heeft, kun u de op het balkon ge plaatste bloemenbak naar binnen in de huiskamer doortrekken, zodat er één hele groene strook ontstaat. Als u iets meer over de planten op het balkon wilt weten, dan zult u in het boekje „Uw balkon, uw tuin" boutique ff diefsteeg 3 leiden van Elizabeth Boissevain van de Amsterdamse uitgeverij G. j. a. Ruys een antwoord op al uw vragen kunnen vinden. Zilveren sieraden populair Sedert 1970 is het zilveren sieraad bij de Nederlandse vrouw steeds meer in trek gekomen. Uit een en- quete onder Juweliers en groothan del blijkt, dat 76 pet. van de deel nemers in 1971 hun verkopen van zilveren sieraden flink zagen stij gen. Het blijkt een voorliefde voor de kleur van het zilver te zijn. In het afgelopen Jaar is ook de afzet van wit goud toegenomen, (gemid deld 23 pet.) De toegenomen populariteit van zil veren sieraden betekent nog niet, dat de verkopen van gouden siera den zijn gedaald. De helft van de ondervraagden meldde grotere ver kopen van 14 karaats gouden arti kelen en 16 pet. grotere verkopen van 18 karaatsprodukten. Lord Gardiner, de eerbiedwaar dige oud-voorzitter van de En gelse Eerste Kamer is in het Britse koninkrijk een landelijke campagne voor betere geboor- tenregeling begonnen. Lord Gardiner heeft uitgere kend dat een echtpaar met een normaal huwelijksleven, voor dat de vrouw in de overgang raakt, ongeveer 3500 keer naar bed gaat. Om een gezin met twee kinde ren te creëren moeten man en vrouw minimaal twee maal en bij normale omstandigheden maximaal honderd maal ge meenschap met elkaar hebben. Deze cijfers tonen volgens Lord Gardiner duidelijk aan dat de kans op ongewenste zwanger schap ontstellend groot is. Een dergelijk groot risico vindt hij in deze tijd niet meer ver antwoord en daarom wil de oud-voorzitter van het Britse Hogerhuis dat de Engelse rege ring 250 miljoen gulden be schikbaar stelt om alle vrucht bare vrouwen gratis van vol doende voorbehoedmiddelen te voorzien. Zelf neeft hij hon derden affiches laten drukken waarmee hij de Britten op het hart drukt geen liefde zonder voorbehoedmiddelen te bedrij ven. En omdat het waarschijnlijk nog wel even zal duren voordat vrijgezel premier Heath met 250 miljoen guw»n voor gratis voorbehoedmiddelen op tafel zal komen stelt de Britse NVSH bij wijze van experiment ln twee van oudsher nogal kin derrijke dorpen Coalville in Leicestershire en Runcorn in Cheshire een Jaar lang gratis de pil of een ander voorbe hoedmiddel naar keuze be schikbaar. PAGINA Ruim 62.000 huisvrouwen zijn lid In het Westfries Museum te Hoorn wordt to t en met 23 mei een Consumentenproblemen grote overzichtstentoonstelling van merklappen uit de kop van Noord Holland gehouden. De tentoonstelling die meer dan 3000 merk lappen en aanverwante handwerken omvat is niet alleen samen gesteld uit het bezit van demusea in Hoorn en Enkhuizen, maar men kan er ook een groot aantal merklappen uit particulier bezit be wonderen. Door een vrij groots opgezette aktie lukte het een conservator werkjes uit particulier bezit te achterhalen. Er kwam daarbij zelfs een merklap uit 1611 aan het licht. Een kunstig borduurwerkje dat gevonden werd in het Westfriese dorpje Opperdoes. Volgens experts zelfs verreweg de oudste merklap van Nederland. Het cultuur-histo risch bijzonder interessante exemplaar is voorzien van het opschrift: „Trin Pieter's dochter wonende tot Opper Does heeft dees dock ge- naeiit anno 1611". Behalve met wasmiddelen houdt de vereniging zich ook met alle moge lijke consumentenproblemen bezig. En omdat het heel veel huisvrou- Samenstelling Henriëtte van der Hoeven ,R de kleding-in- 'ljd een van de be- uitstoffen. Je hoeft jiaar de geweldige t denim te kijken ook consumenten 1% natuurproduct kinderkleding, die goedkoop is. geldt lekker sterk. De ïgefén er lekker in ra de wasmachine is hoon. alleen voor kinder toen heel geschikt, te-makers verwerk- nter- en zomercöl- irj ssa katoenen stof- seersucker, mole- tricot fluweel en )p de foto boven f vit verschillende i afkomstig van de Clobber, die ge- op „jonge mode". de lange mouwen lat met de korte 19.75. hts is gemaakt van en rondom afge- itiksel. Voordeel is best een andere mag worden en er ook legio com- 'hedèn. gestreepte nks onder) werden miskleding stukken kan de jeugd er i( in spelen. Het ieze pakken is van er, dus de prijs is kant. Foto rechts binatiemogelijkhe- zijn ook voor man- De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is ai lang geen organisatie meer die zich alleen maar bezighoudt met het orga niseren van theekransjes en bloemschikcursussen. Integendeel de Vereniging, die dit jaar zestig jaar bestaat, heeft zich ont plooid tot een actieve belangenorganisatie waarvan nu meer dan 62.000 huisvrouwen lid zijn. Het hoofdbestuur heeft zich tot taak gesteld om het komende jaar allerlei actuele vraagstukken onder de aandacht van zoveel mogelijk vrouwen te brengen en hoopt daar door invloed uit te kruinen oefenen op bepaalde maatschappelijke ge beurtenissen. Zo sprak men zich uit voor legali sering van abortus waarbij uitein delijk de stem van de vrouw door slaggevend moet zijn. En stelde men zioh achter de actie ..Marie wordt wijzer' een aktie voor beter en vooral voor langer onderwijs voor meisjes. De landelijk presidente mevrouw- M. C. Laan-Benders, tussen de bedrij ven door ook nog wethouder van onderwijs van Bilthoven, is er van overtuigd dat huisvrouwen een be langrijke rol kunnen spelen bij de bestrijding van de milieuvervuiling. En vandaar dus de oproep in het maandblad „Denken en Doen"' om voortaan ..milieuvriendelijk" te was- Exclusieve DAMES- HERENSCHOENEN Lederwaren sen. Volgens het aan de Vereniging verbonden Instituut voor Huishoud - technisch Advies wordt de fosfaat vervuiling van het afvalwater voor éénderde veroorzaakt door het ge bruik van wasmiddelen. De directrice van het Instituut me vrouw ir. G. Hellman-Tuiter vindt het daarom absoluut noodzakelijk dat huisvrouwen voortaan zoveel mogelijk met fosfaatarme wasmid delen wassen. Hoe dat kan be schrijft ze in de folder ..Milieu vriendelijk wassen" dat door over making van f 1,50 op giro 338044 t.n.v. de Stichting IVHA verkrijg baar is. Heeft, u er ooit over nagedacht wat u allemaal met uw flatbalkonnetje kunt doen? Als u wiltkunt u er een complete tuin van maken. Dat heeft tenmin ste het Rotterdams Bouwcentrum met de expositie „Tuinieren op vijf hoog" laten zien. Bij de Tilburgse firma Textilon is een soort plastic vliesdoek verkrijg baar. waarop u aarde kunt storten. Het is een gegarandeerd waterdich te basis voor ieders dak- en bal- kontuin. Als u het geld er voor over heeft kunt u dankzij dit vliesdoek uw balkon even kleurig en geva rieerd als 'n klein stadstuintje be planten. De enige voorwaarde is dat het bal kon stevig genoeg moet zijn. Alleen de aanleg van een grasveld zal de meest fervente balkontuiniers te veel moeite kosten, maar zij kunnen zich desnoods met kunstgras behel pen. De Rotterdamse firma Verto- floor brengt namelijk sinds kort plastic kunstgrastegels in de handel. Ze zien er bijzonder decoratief uit, alleen de prijs f31 per vierkante meter, zal voor veel mensen toch wel een bezwaar zijn. Ze zijn met figuratotegels van origineel gedeco reerd rood aardewerk goedkoper uit. De tegels van naar schatting 50 bij 50 centimeter komen op f 4,15 per stuk en ze zijn verkrijgbaar bij Lips Betonindustrie in Waspik. Maar het goedkoopste ls het na wen ail Jarenlang mateloos irriteert dat op heel veel levensmiddelen geen hoeveelheidsaanduiding staat werd dé oud-voorzitster mevrouw drs. J. Muller-van der Wielen lid \-an een werkgroep die deze zaak, op verzoek van de Commissie Con sumentenaangelegenheden van de Sociaal Economische Raad moet be studeren. Niet alle leden van de Ver eniging zijn alleen maar huisvrou wen zijn tegenwoordig ook nogal wat buitenshuiswerkende vrouwen die zich aanmelden. Soms omdat zij graag van de in enkele steden door andere leden geëxploiteerde crèches gebruik maken maar ook omdat zij graag advies over de aanschaf van alle mogelijke gebruiksartikelen krijgen. Het aan de Vereniging ver bonden Instituut voor Huishoud- technisch Advies geeft onder de naam .Kopers Kompas" een serie voorlichtingsstencils onder meer over de aanschaf van wasmachines, koelkasten, strijkijzers, sapcentrifu ges enz. enz.' uit. Het abonnement kost 25- per jaar. Voor dat be drag ontvangt men ongeveer twintig stencils. Maar wanneer men alleen maar in een bepaald artikel geïnte resseerd is zijn de voorlichtingsfol ders ook los verkrijgbaar. Fiscaal Werkende vrouwen, die problemen hebben op fiscaal gebied, kunnen als zij lid zijn ook voor inlichtingen bij de Vereniging terecht. In het januarinummer van het maandblad, dat nog op aanvraag bij het secretariaar van de Vereni ging, Jan van Nassaustraat 89. Den Haag verkrijgbaar is, stond een ui terst informatief artikel over de fis cale positie van de gehuwde wer kende vrouw compleet met een toe lichting voor het invullen van het belastingbiljet. En daaruit blijkt dat het veelge hoorde argument om als gehuwde vrouw maar niet te gaan werken omdat je man dan meer belasting moet betalen dan je vedient ner gens op slaat. Volgens het aller hoogste tarief dat ons inkomstenbe lastingstelsel kent betaald men van iedere 10,- 7,26 belasting als men samen meer dan 109.078.- per jaar verdient. Lidmaatschap Natuurlijk worden er door de plaat selijke afdelingen nog wel eens ex cursies naar een melkfabriek geor ganiseerd. Maar de Vereniging biedt ook de mogelijkheid om eventueel zelfs met andere gezinsleden deel te nemen aan goedkope chartervluch ten. Een retour New York komt op 566.- retour Los Angeles 875,-, retour Vancouver f 850,-, retour Dajkarta f 1590.-. en een vliegboot- retour naar Sydney f 3440. De vluchten worden op speciale data's gehouden en zijn aan enkele bepa lingen gebonden. Inlichtingen daar over kan men bij het secretariaat van de Vereniging izie bovenstaand adres» krijgen. Alleen al door die goedkope reizen is het lidmaatschap van 25.- voor veel leden nauwe lijks een bezwaar.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19