JERRE CARDIN II. "MAN-1972" „Beroemd willen we niet worden erszaken aan assortiment toevoegen g APRIL 1972 VROUW PAGINA 18 Exclusieve DAMES HERENSCHOENEN Lederwaren Donkersteeg 12-14 - Lelde? Telefoon 42738 lllllllllllllllllllllillllllllllllllllll Car din gaat terug naar de mannelijke man. RAI domein van de vrouw Tienduizenden vrouwen zullen van 2130 april een bezoek brengen aan de 27ste internationale huishoud beurs die in de Amsterdamse RAI wordt gehouden. Ook dit Jaar zul len de huisvrouwen, en zij niet alleen zich op de hoogte kunnen stellen van de nieuwste snufjes op huishoudelijk en semi-huishoudelijk gebied. Onge veer 400 exposanten uit binnen- en buitenland zorgen voor een verant woorde collectie van keukens, meu bels. vloerbedekkingen en alles wat maar eventjes op het terrein van de huishouding komt en dat kan heel wat zijn. Vrije tijd Maar het is niet alleen maar een expositie. Iedereen kon actief aan deze beurs deelnemen. Zoals al veer tien Jaar lang de gewoonte is, komt er ook dit Jaar weer een wedstrijd Vrijetijdsbesteding. Inschrijving is mogelijk in de vol gende kategorieën: haken, breien en kantklossen; weven en borduren; wandkleden; poppen maken (in mens- en diervormen)houtarbeld (meubels, speelgoed, o.a. poppenka- mers); boetseren en keramiek; wer ken met diverse materialen; inleg- fineer- en mozaïekwerk; snijden gut sen en beeldhouwen in hout en steen; modelbouw schepen .treinen en bij- behoren. andere modellen; werkstuk ken van metaal; schilderen (olieverf aquarel), tekenwerk, hout- of lino snede; fotowerk. Het is toegestaan voor alle kate gorieën in te zenden, maar dan met slechts één werkstuk per kategorie. Aan de vervaardigers van poppenka- mers worden gratis opbouwplankjes gestuurd, waardoor de werkstukken waarvoor bijzondere extra prijzen beschikbaar zijn gesteld t.z.t. ge makkelijker met elkaar vergeleken zullen kunnen worden. Alle voor waarden en een formulier voor deel neming die geheel vrij en gratis is kan men aanvragen bij de In ternationale Huishoudbeurs. Gerrit v. der Veenstraat 94. Amsterdam, tel. 020—725376. Voor alle tiener-scholen (zowel, voor jongens als meisjes» organi seert de Internationale Huishoud beurs een wedstrijd in het maken. Van de bezoekers van de huishoudbeurs was vorig jaar 75% vrouw en 25% man. Jongere vrouwen vormden het leeuwendeel van de bezoeksters. 60% was jon ger dan 40 jaar; en 30% jonger dan 30 jaar. Uit Amsterdam kwam 25% van de bezoekers, uit de rest van de randstad 15% en uit de rest van Neder land 60%. Het bezoek uit de regio valt vooral op zondagen, dan is het aantal gezinnen dat de beurs bezoekt bij zonder groot. De bezoekers zijn voor een groot deel te rangschikken in de koopkrachtige mid denklasse. van een serie creatieve groepsbeurs, werkstukken. De opgave luidt om op het thema van de komende beurs, "Huis - Tuin en Hobby" voor elk der onderdelen een tweetal cirkels, te vervaardigen onverschillig van welk materiaal (doorsnede 60 cm) en deze cirkels op een speciale manier te vullen met ruimtelijke voorstellin gen. betrekking hebbend op de on derwerpen. Ook uit Leiden en omgeving zijn ex posanten op de 27ste internationale Huishoudbeurs aanwezig. Er is een stand te zien van Van Kempen en Begeer, de Leidse Dekenfabriek van Wijk en de firma Uyttewiaal uit Lan- geraar. Voor de scholen wedstrijd, heeft ingeschreven de rk technische school St. Paulus uit Hlllegom. NS Om naar de tentoonstelling te gaan is de trein het gemakkelijkste ver voermiddel. Aan 140 stations, ook in Leiden, is een voordelig TT-bilJet te krijgen. Dit biljet geeft recht op een trein re tour Amsterdam CS, dag kaart Amsterdamse trams en bussen en de toegang tot de beurs. Geen mode meer voor de ge fortuneerde en wat buitennissige vrouw. Samenstelling Henriëtte v. d. Hoeven In Engeland zijn een aantal lin geriefabrikanten druk bezig met het samenstellen van een anti-statische lingeriestof, die niet aan het li chaam kleeft. De stof zal vermoede lijk in het najaar in de Britse win kels te krijgen zijn. Verse champignons zijn bij de Nederlandse huisvrouwen niet erg populair, dit blijkt uit het feit dat 44 pot. van de Nederlandse huis vrouwen in 1971 nooit verse cham pignons kocht. Een blij gezin op de Nederlandse platenmarkt toen door al zijn collega's nog als plebeisch beschouwde gebied van de pret-a-porter te begeven. En na dat democratiseringsproces nou jawas hij weer haantje de voor ste, om (ook) voor de mode van het zwakke, naar het sterke geslacht over te schakelen. Het offensief werd Ingezet met stropdassen en overhemden en nu hoeven de mannen, met uitzonde ring dan van een paar heel tere stukjes ondergoed, voor hun garde robe en andere schoonheids ingre diënten al lang niet meer Jaloers op de dames te zijn, want voor hun hele uitzet voor aile seizoenen en in clusief lokkende reukmiddeltjes voor dag- en nachtgebruik, kunnen ze nu bij monsieur Pierre Cardin terecht. Niet alleen bij hem trouwens, want ook op de weg van dat imperialisme heeft deze baanbreker zich over adepten en volgelingen niet te be klagen gehad. Fabrieken Maar zelfs die beide geslachtelij ke zijden van de medaille van de haute couture bleken nog ontoerei kend om al Cardin's energieën, zijn dynamisohe en vindingrijkheid te bevredigen. Over de hele wereld lig gen nu de 225 fabrieken verspreid die Cardin-produkten voortbrengen Naast onder- en bovengoed en kin derkleding. ook nog zakdoeken, hor loges, sponzen, gordijnen, meubel stoffen, keramiek en spoedig boven dien nog chocolade tabletten speel goederen. grammofoonplaten en kin derwagens. Maar met die tastbare voortbreng selen voor onze consumptie maat schappij. kwam Pierre Cardin nog altijd niet aan zijn trekken. En zo heeft hij twee jaar geleden dan ook nog een van de grootste en duurste theaters van Parijs opgekocht, om onder dat dak in hyper-gestroomlijn de stijl zijn eigen Espace-Cardin te -stichten. Een complex van restau rants. concert-, toneel-, expositie- en biscoopzalen, waarover componist- dirigent Marius Constant, acteur Mi chel de Re en filmenthousiast Lang- lois nu samen de scepter zwaaien. Pierre Cardin weet dat hij als in ternationaal en polyvalant captain of industry nu wel (bijna) iedereen aan zijn staf kan verbinden, en zo heeft hij een ex-zangeres die tevens de echtgenote is van Frankrijks voorma lige ambassadeur in Washington. Herve Alphand, met de leiding van zijn persdienst belast Gespierd Wanneer Je, via die madame 1'am bassadrice, le maitre in persoon ten slotte in levende lijve zelfs mag spre ken. dan kom je bij een uiterst ge distingeerde, goed-in-het-pak-zittend vijftigjarige heer terecht, die zijn bezoeker met een mengeling van hautaine nonchalance ontvangt. Zijn stem klinkt wat fluwelig, maar zijn uitspraken zijn vaak gespierd. Over zijn talrijke en veelzijdige en lucratieve bedrijvigheden"Ik zie helemaal niet in waarom 't voor een artiest onterend zou zijn iets moois te scheppen, dat bovendien ook nog praktisch nut kan afwerpen". Over zijn Escape-Cardin"Het Parijse kunstleven was hard aan een door stroming van de avant-garde toe. Naast Genet en Miller en de Obaldia hebben we muziek van Xenakis ge speeld Maar ook het echtpaar Ros- tropovitsCh-Plissetskaya, waarbij, 's werelds eerste cellist zijn vrouw die de grootste zangeres van Rusland is aan de vleugel begeleidt, vond een plaats op onze programma's". En om weer thuis te komen bij de mode: „NA de dandy's, de zazous, de existentialisten, de beatniks, de hippies en de mlnets. acht ik nu de tijd voor de echte, gezonde en virie le mannelijke man weer eens geko men. Hij moet weer wat robuuster, wilskrachtiger en vierkanter worden en met de uni-sex-mode zou het nu maar eens afgelopen moeten zijn. Helaas echter wint het lange haar onder de mannen nog altijd veld. en ik denk naast alle bestaande bran ches daarom spoedig nu ook eigen kapperszaken te gaan openen. En zo komt schepper Pierre Cardin dus van het een op het ander. Zon der daarom het ander op de plaats van het een te stellen. Want nog nooi heeft hij een vierkante meter van het terrein dat hij eerst gewonnen had, vervolgens weer vrijwillig prijs gegeven. (SMODE teief jonge stijl™ 'o)j VIO8O-II210DEN Het Nederlandse platenbedrijf met zijn duizenden gitaren, zijn zingende gansjes en zijn ge slepen hitmakers is binnenkort een fenomeen rijker. Eind april verschijnt de eerste langspeler van het zingende gezin van de directeur van de strokartonfa briek van Hoogkerk, een man die helaas een directievergadering moest leiden toen wij ons voor het verkrijgen van nadere informa ties over het Gezin Majoor en zijn vocale prestaties in de wo ning naast de fabriek vervoegden. 'Maar mevrouw Majoor was er wel; een blonde en blijde dame. die op de platenmarkt al eerder solieerde met de schijven Kom tot Mij, Friesland Zingt en een aantal lie deren van Johannes de Heer. Sedert twee-en-een-half jaar zingt zij in de huiskamer en de kerk met dochter Gerda (10.) en drie zoons Jur (19), Jan (15) en Peter (8) en de directeur zelf, - altijd wel een platenfabrikant die daar weet van krijgt. Maar de populariteit van de zes zingende Majoortjes is dan ook vooral na het tv-optreden van vorig jaar onder kerkgangers en de fans van Johannes de Heer onbeschrijf lijk groot geworden. Geen dag gaat voorbij zonder de smeekbeden van bejaardentehuizen en kerkgenoot schappen om te mogen luisteren naar de, zoveel levensblijheid en fa milie-sentiment uitstralende, gere formeerde close-harmony van Hoog kerk. De gélukkige familie van de Door Ary Jassies strokartonfabriek zingt de dagen en de platen met zijn geestelijke liede ren vol: van mevrouw Majoor ver nam men hoe leuk het allemaal is. „Echt hoor. geen avond zouden we nog met zijn zesjes thuis zijn als we alle uitnodigingen aannamen Dus beperken we het zoveel moge lijk tot jeugd-, en welkomst- en speciale diensten zondags hier in het noorden. Zomers met het mooie weer gaan we wel eens verder. Heel leuk. samen in de auto. En iedereen heeft er altijd weer even veel zin in. hoor. Ze mopperen nooit. Daar om is het zomers ook zo leuk. We nemen broodjes, een gasstelletje en klapstoeltjes mee. Al6 we dan on derweg gezellig met zijn zessen in het gras zitten uit te rusten komen hup, meteen weer de gitaren, de ukelele en de blokfluiten te voor schijn. Toch weer even spelen. Heel leuk is dat. En het is nog altijd zo als vroeger We hebben nooit de minste moeite om samen te spelen en te zingen Dat gaat zo ver dat zelfs ik er wel eens een beetje verbaasd over ben Met de -kerstdagen bijvoorbeeld hebben we overal verschrikkelijk veel gezongen. Je mag het eigenlijk niet zeggen, maar echt hoor, we waren er echt een beetje flauw van. Ik heb toen gezegd: de eerstkomen de zondag zingen we niet. helemaal niets. En nou geef ik u te raden we waren nog niet terug uit de kerk of er zat al iemand achter het orgel. Allemaal weer meezingen na tuurlijk. Heerlijk! Orgei Beroemd willen we niet worden. Maar als ze ons vragen komen we. De mensen vinden het geweldig om een heel gezin te horen zingen Vroeger werd er in zoveel christelijke gezinnen rond het orgei gezon gen. Wij zesjes herinneren de men sen aan de goede, oude tijd. En onze blijheid hè. Die komt regel recht uit onze harten. En die willen we zingend uitdragen. We zingen echte blijde christelijke liederen. We vinden het heel prettig om zo de boodschap van het evangelie door te geven. Als je dan merkt dat er in ziekenhuizen mensen zijn die je tot tranen toe brengt dan zeg je: het zegt de mensen dus kennelijk wel iets. Hé, u bent niet kerkelijk? En het wel geweest? Hoe is het mógelijk! De bijbel, dat is toch wel het be langrijkste wat er voor ons zessen is. Héél belangrijk voor ons. Hier in huis is het natuurlijk altijd een even leuke en gezellige boel. Niet zo als vroeger in een christelijk gezin: dat mag niet en dat mag niet en ga zo maar door. Zo is het hier niet hoor, al zijn er natuurlijk wel bepaalde regels. Wij zijn zee blijde en gelukkige mensen. Ik geloof dat dat door de bijbel komt. Werd dié maar meer gelezen! Mijn man leest elke dag voor uit de bijbel. Wat heerlijk om dan samen te luisteren. Weet u wat ook zo leuk is? Zon dags als we uit de kerk komen ge beurt het heel vaak dat er nog een heel gesprek komt over hetgeen do minee heeft gezegd. Ik bedoel maar: een blij gezin hè We hebben het altijd ontzettend leuk samen. Neem die dag van de opnamen voor de langspeelplaat. Uiteindelijk zijn we amateurs. Maar het ging allemaal heel leuk en ge zellig. We kregen koffie en thee. Tussendoor kregen we nog broodjes en soep, ontzettend leuk. werkelijk. Kerkdienst Dat verbaast u nika hè. Maar dat zingen hè. Wat een band! We drin gen elkaar niets op, we praten ont zettend veel met elkaar. De Jongens De journalistiek leidt voorwaarde haar te at veel gecolporteerde de zou de vermaarde >rst Pierre Cardin het listiek" door "haute »n vervangen. En om tweede bijzin met het voorbijgaan nog en. er hij zijn oorspron- mode-ontwerpen riistjerde en wat excen- sinds zo'n twintig je |jsnPlrium met talloze (Strc ele, commerciële en IJL ictlviteiten heeft uit- fl^ebreid, dan is Pier eerste liefde intus- gebleven. Een liefde jrille begin van de be- fdél jrt. toen een oude zijn geboortestad Vi- pelde dat niemand >n weerstaan en dat i eens miljoenvoudig rereld ging versprei- Is het nu inderdaad n. Leve dus het kof- ndij Eerste etappe nog niet eens hele- Irig en hij had geen noch een centime op |fw;s i provinciaal die wil reld weet natuurlijk appe leidt naar Pa- en een scherpe nbestemde aspiraties 3J bezwangeren, had ntbroken. en zo lan- dus in het modevak, in die dagen nog de Idstad was |se mode heeft hij ,lleen met zijn artis- richting goeddeels het profiel en de jnen of figuren van en ook mannelijke bepalen. Hii wijzig- MP|x>vendien nog haar e hl jerste gez boende lom zioh op het Als moeder en echtgenote moet je dan wel heel dankbaar zijn, dat de kinderen ook zo graag zingen. En Je man natuurlijk, hoewel die aanvan kelijk wel zijn lichte bezwaren had. Maar hij heeft een warme en ge voelige stem, hij hoort er nu hele maal bij. En niemand op de fabriek die het gek vindt hoor. Ik geloof zelfs dat ze hem er stilletjes om be wonderen. Een man die voor zijn geloof durft uit te komen. De kinderen zitten ook op koren. Het is allemaal zo leuk gegaan. Omdat zingen zo belangrijk is hè. Ik ben zelf de ene keer wel eens wat vrolijker dan de andere. De grote schoonmaak kan Je natuurlijk wel eens zo'n beetje moe maken Dan gaat het wel eens moeilijk hoor, ik geef het echt toe, om de zang te bereiken. Als je dan staat te zingen gebeurt het: je raakt Je moeheid kwijt, als herboren kom je terug. Wilt u wel onthouden dat het gezin Majoor er echt niet op uit is om, nu die langspeelplaat komt, er een keiharde business van te maken. Dat willen we helemaal niet. Het moet net zo leuk blijven als het nu raken op zondag bijvoorbeeld bijna niet uitgepraat over de kerkdienst. En als er dan weer eentje naar het orgel loopt of zijn gitaar pakt is het weer zingen, zingen, zingen. Zo leuk. Ik geloof dat je een ontzet tende band krijgt als je samen veel zingt. Maar ik geloof dat het. he laas. in andere gezinnen veel te weinig wordt gedaan. Dat is de in vloed van de televisie. Die passivi teit. dat lukt mij niet. Zo lang ik leef zing ik. Vroeger met vader en moeder al rond het orgel. En nu ook. elke dag. altijd zingen. Ik ben lid van twee koren, mijn zangleraar is de allerbeste, de welbekende Ru- dolf Kat. met zijn zessen is- Dat is het enige wat ik vraag. In de stad Groningen word ik nu al aangesproken door mensen: bent u die mevrouw van dat gezin dat zo goed zingt? Ik weet dan nooit wat ik zeggen moet. Eigenlijk is dat niet leuk. Maar het dorp leeft met ons mee. Als we uitrijden met het aanhang* wagentje, waarin het orgeltje is, dan staan overal de mensen te la* chen en te zwaaien. Ze vinden het heel leuk voor ons dat we zoveel gevraagd worden. In heel Nederland worden we gevraagd, katholieken* hervormden, gereformeerden, dat maakt allemaal allang niets mee# uit. Ze willen allemaal het gezin Ma« joor horen. Alleen de vrijgemaakteil moeten ons niet. Die vinden dat wl* te blij zijn." De Majoortjes zingend in de huiskamer: Onze blijheid komt recht uit het hart."

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19