4 Instelling Ter Leede verbeterd; trainer Hoogeveen toch weg BENFICA-AJAX Stormvogels-Regenboog extra wedstrijd nodig T Sinds de resultaten komenwordt er weer wat meer getraind Tototips Voordelig uit gedurende de paasdagen Weekendretour Avondretour 2-Pluskaart TOPPER IN TWEEDE KLASSE ONBESLIST (3-3) Broekman blijft Zweden trainen 'OENSDAG 29 MAART 1972 99 (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM Tjerk Hoogeveen zal Ter Leede als trainer aan het einde van dit seizoen in alle vriendschap de rug toekeren. Na drie seizoenen, waarin hij de Sassenheimse for matie zeer verrassend in de zaterdagtopklasse wist te handha ven en nu met nog twee duels, Spakenburg thuis en mede degradatiekandidaat SVZW uit, voor de boeg het stuk via een imponerende eindsprint driemaal een 21 overwinning In successie weer lijkt te redden, zegt hij: „Mijn beslissing om bij Ter Leede te stoppen had ik eigenlijk al voor St. Nico- laas genomen. Met de terugkeer van de successen is het ver leidelijk om nog op je besluit terug te komen. Maar ik doe het niet. Ik ben daarvoor teveel realist". Tjerk Hoogeveen (30) is hoewel IJ er beslist niet mee te koop heeft jelopen bij Ter Leede op een men- taliteits-barrière gestuit, die de mo- jelyk betere resultaten heeft ver hinderd. Hoogeveen, die technisch en :tisch zeker tot de betere trainers ig worden gerekend, beoefent het .trainersvak" nog altijd als belang rijk hobbyisme. Hij heeft meerdere malen gezegd: „Als ik het niet meer met plezier kan doen, stop ik onher roepelijk". Hoogeveen tekent mede daarom uit principe altyd slechts een iènjarig contract. „Als er zich dan dingen voordoen, kan ik er iujn conclusies uit trekken en weg ban. Je staat met een één-Jarig rontract vrijer". Die „bepaalde dingen" hebben zich lit seizoen (opnieuw) by Ter Leede roorgedaan. De belangrijkste daar- het gebrek aan enthousiasme bij aantal eerste elftalspelers om ge regeld te trainen. Iets, dat zich ook In het verleden meermalen voordeed, toen door de roes van de suc- nog werd goedgemaakt. Tjerk Hoogeveen terugkijkend: „Het is tigenlijk een complex van factoren. De ploeg heeft Jaar-in-Jaar-uit tegen de degradatie moeten vechten. In mijn eerste jaar bij Ter Leede. was het: tweede- of eerste klasse. We zijn tot bij de eerste vier (derde) geëin- promoveerden naar de nieuw gevormde eerste klasse. Maar ook s er iets van een later zich steeds nadrukkelyker manifesterende mentaliteit. We stonden op een gege- ogenblik op de tweede plaats, r er waren er maar weinig die in de eigen mogelykheden geloofden". Mis Vorig seizoen toen Ter Leede op de ogenschynhjk goede basis kon doorbouwen ging het aanvankelyk helemaal mis. Wekenlang leek de uit de eerste klasse een onafwendbaar feit. Pas in de slot- se van de competitie kwam toen de sieving. Een opleving, die op zater- ig 20 maart 1970 op het Rotter damse Sportpark De Vaan (Zwart Wit '28) zyn bekroning kreeg, toen in de verlenging van het beslissingsduel tegen het Kinderdykse De Zwerver invallers Jan Keuning en Hans Blom de plaats van Ter Leede in de eerste klasse via een 31 overwin ning veilig stelden. Toen nog zei Hoogeveen: „Ik had me van dit sei- heel wat anders voorgesteld. Ik had Jonge spelers af en toe eens een kans willen geven door ze af en toe te zetten. Daar is niets van ge komen. „Nu zegt Hoogeveen: „Aan het begin van een seizoen heb Je al tyd Je verwachtingen. Ik wist na dat promotiejaar wat de mogelykheden van de ploeg waren. Er was poten tieel genoeg om het in de eerste klasse tot pakweg de eerste drie te brengen. We hebben toen het is bekend de nodige tegenslagen ge kend. Veel blessures, byna nooit het ideale elftal enzovoort. Ik ben daarna hoewel er mynerzyds enige bedenkingen waren toch ge bleven. Want als Je zo'n moeilyk seizoen toch op eigen kracht door komt. dan moet het goed zitten". Te open Het zat dit seizoen by Ter Leede opnieuw niet goed. „Misschien ben ik zelf ook wel te open geweest", zegt Hoogeveen achteraf. „Misschien heeft deze ploeg een hardere aanpak no dig". Hoofdoorzaak nummer één van Hoogeveens vertrek is de opkomst by de training. Een niet verplichte tweemaal in de weekse training. Hoogeveen: „Het is echt meer dan eens voorgekomen dat ik tydens een training meer spelers van het tweede elftal zag dan van het eerste team. En dat, terwyl het toch echt niet zo best ging. De laatste weken, sinds de resultaten weer zyn gekomen, is het echt wel weer beter gegaan. Maar om hieraan nu weer konsekwenties voor de toekomst te verbinden, neen". Tjerk Hoogeveen heeft al tydens de sinterklaasavond van Ter Leede in deceber laten doorschemeren aan het einde van het seizoen te ver trekken. „Vanaf dat ogenblik heeft iedereen zyn conclusies kunnen trek ken. Ik zag het geheel toen voor me zelf niet positief meer. Nu, na de laatste overwinning op WHC is dat misschien anders, maar ik ben aan de andere kant realist genoeg om me daardoor niet te laten leiden. Ik heb wel eens een trainingsavond ge had dat ik zo wel weer naar huis had willen gaan. En dat is iets waar ik voor pas. Het moet voor mijzelf een ontspanning biyven naast mijn (therapeutisch) werk. waarvoor ik me natuurlyk voor de volle 100% in wil zetten". Instelling Tjerk Hoogeveen heeft on danks zyn naderend vertrek de afgelopen maanden normaal hard gewerkt. En met succes. „Ik vind het fyn voor de Jongens dat het goed gaat. Ik hoop dat we het redden. Je kunt het de spelers niet eens zo kwalyk nemen. Het is een mentali teitskwestie. Een ploeg die Jarenlang tegen de degradatie heeft gevochten ADVERTENTIE Met de krant naar de Europacup wedstrijd op 19 april I dag vliegen f 295,— Vertrek Schiphol op 19 april: plm. 9.00 uur Inbegrepen: de gehele reis van Schiphol tot en met het stadion. Reis-, bagage- en ongevallenverzekering. Verzekering niet doorgaan van de wed strijd. Maaltijden in het vliegtuig. Goede zitplaatsen in het stadion. 3 dagen vliegen f425, Vertrek Schiphol 18 april plm. 10.00 uur Terug Schiphol 20 april plm. 18.30 uur Inbegrepen al het bovenstaande plus twee overnachtingen in 2 en 3 persoons kamers met douche, half pension. Sight seeingtour op woensdagmorgen. Opgeven en inlichtingen Witte Singel I, Leiden. Deze reizen organiseren wij in samenwerking met Reisbureau De Magneet in Alkmaar. en het hoe dan ook toch steeds weer i redde, krijgt een bepaalde instelling. Een trainer als Kantebeen heeft het1 hier zeventien jaar mee uit kunnen J houden. Ik verwacht iets anders. Je kunt natuurlijk aan het begin van I een seizoen afspraken maken. Die zyn ook gemaakt. Maar wanneer j naast de geblesseerden ook nog vyf j of zes van je vaste elftalspelers niet j op de training komen (om welke re- i den dan ook) dan kun Je moeilijk I met een tweede elftal verschijnen. Neem nu alleen Cor Vreugdenhil. Hy traint in verband met zyn werk - byna niet, hoewel hij conditioneel zelf voldoende doet. Eigenlyk mag Je hem dan niet opstellen, maar Je kunt hem niet missen. En zo is het met meerderen, vooral als Je dan nog met schorsingen en blessures zit". Verbeterd Tjerk Hoogeveen heeft voor de verrassende opmars van de laatste weken overigens wel een verklaring. Voor het betere voetbal, dat tegelijk punten oplevert. „De instelling van de spelers is verbeterd. Er wordt harder voor gewerkt. De resultaten biyven nu ook niet uit. Ter Leede heeft b.v het nadeel dat het te lang aan één feit blijft terug denken. Dit seizoen was dat de ongelukkige 2-1 nederlaag tegen Zwart Wit '28 (2-1, nadat aanvoerder Ligtenberg in de laatste minuut een strafschop mis tedie wekenlang terug kwam. Dat is nu gelukkig over; door de re sultaten is 't vertrouwen weer terug". Tot die resultaten heeft ook de te rugkeer van de lange tyd met een armbreuk uitgeschakelde Nico van der Fange en de 'uitgestoten' Nanne Sluymer by gedragen. Over Sluymer zegt Hoogeveen: „De problemen zijn opgelost. Hyzelf is ook mede door zyn huwelyk (op 10 maart) wat ver anderd, hoewel hy altyd wel ook voor zichzelf moeilijk zal blyven. Hy heeft zich in ieder geval meer in het team ingepast en dat wordt ook door de overige spelers zo ervaren". Met dit tweetal sindsdien zijn de 2-1 overwinningen op 's Gravenzandse SV, Kozakken Boys en WHC geko men, waardoor Ter Leede van kans loos laatste is opgeklommen naar de vierde plaats van onderen met drie punten voorsprong op hekkesluiter DOTO noemt Hoogeveen ook ge lijk de naam van Vreugdenhil. En verder: „Als je alles van zo'n seizoen op een rij zet komt toch de gedachte weer naar boven, dat je met zo'n elftal meer moet kunnen bereiken, i Dat er kwaliteit voldoende in zit om redelyk mee te draaien". Waar Hoogeveen maakt daarmee onbe wust zyn aan het begin van dit sei zoen uitgesproken woorden waar. Toen zei hy niet ten onrechte: „Kampioen worden doen we niet. Maar degraderen is ook niet nodig. Zeker niet als het in het begin wat loopt; als er dan wat punten komen en we lopen niet al te veel blessures op. dan kunnen we een redelyk sei zoen maken". Tjerk Hoogeveen heeft nog geen SPORTTOTO 39 Utrecht-Telstar DWS-Twente NEC-Den Haag PSV-Sparta NAC-Excelsior Groningen-Vitesse Graafsch.-Helm. Sp. Volewijck.-Fort VI. Heerenv.- Eindhoven Roda Jc-Fort. SC Willem II-Veendam Tjerk Hoogeveen C30)Mis schien ben ik wel te open ge weest". (Foto Holvast) nieuwe vereniging „Ik wil het ko-1 mende jaar in ieder geval ook weer wat gaan studeren. Bewegingsthera pie. Ik kyk wel". Ter Leede zal het 'gat' volgende week maandag waar- schynlyk in principe reeds opvullen. Voorzitter Keuning: „We hebben een aantal sollicitaties binnen gekre gen. We gaan de komende dagen wat informaties inwinnen en wellicht ne men we op de komende bestuurs vergadering maandag a.s. al een beslissing". ADVERTENTIE (prijs dagretour -+- f 1.-) Heen: zaterdag 1 of zondag 2 april; Terug: zondag 2 of maandag 3 april. (prijs van een enkele reis 4- één kwartje) óók geldig op zondag 2 april vanaf 18 uur. onbeperkt geldig op maandag 3 april. voordelig uit met NS STOCKHOLM (AP) - Kees Broek man zal het volgende jaar als coach optreden van de Zweedse nationale Schaatsploeg. Dit heeft de Zweedse Schaatsbond eisteravond btkend ge maakt. Wy hebben het contract met Broekman vernieuwd", zei George Petterson, de voorzitter van de Zweedse bond. „Wy stellen hem op prys en zijn taak zal het volgende sei2x>en by zonder belangryk zyi wanneer wy een nieuwe schaatsploeg moeten opbouwen". Goeran Claesson zal de enige Zweedse schaatser zyn die in de na tionale ploeg blyft. Zowel Johnny Höglin als Or jan Sandler trekken zich terug. ■tr Voetbal FC Utrecht heeft gis teravond op eigen terrein een vriend- sohappeiyke wedstryd tegen de Bun- desllgaclub Fortuna Düsseldorf gelyk gespeeld: 11. Beide doelpunten kwamen in de tweede helft tot stand. ir Voetbal FC Groningen heeft gisteravond in Groningen met 01 verloren van Hamburger Sportverein, uitkomend in de Bundesliga. In de 47ste minuut scoorde Uwe Seeler op fraaie wyze. Voetbal De Braziliaanse voet baller Pele heeft zich voor drie en een half miljoen gulden verbonden aan de limonadefirma Pepsl Cola voor het maken van een film over sport, die wordt uitgebracht in 115 landen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De „laatste" zaal- voetbalavond in de Groenoordhal heeft niet de laatste kampioen opgeleverd. In de tweede klasse eindigde het topduel tussen Stormvogels en Regenboog onbe slist (33 na een 11 ruststand waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk is. Wanneer die ont moeting wordt gespeeld moge lijk volgende week dinsdagavond vóór of na de finale-return tussen LDWS en Holland Hongaars Sporthuis zal binnenkort be kend worden gemaakt. Onderaan de ranglijst in de twee de klasse viel gisteravond overigens wel de beslissing: SVOW verloor met 103 van Durisol en zal volgend seizoen in de derde klasse moeten uitkomen. Regenboog ging tegen Stormvogels dat In de eerste ontmoeting inder tijd een 42 voorsprong nog geheel verloren had zien gaan (45) zeer goed van start. In de eerste minuut werd weliswaar een treffer van Hennle Zlrkzee afgekeurd, maar vier minuten later opende de zelfde speler toch de score na voor bereidend werk van uitblinker Ton Werner. Stormvogels kwam echter nog voor de rust goed terug: nadat doelman Waasdorp knap een schot ijverige Wim Ouwehand had >pt en Peter Kluivers de lat had getroffen, zorgde Wim Ouwehand de verdiende gelijkmaker: 11. Vlak voor de rust miste Rob van Vliet nog een mooie kans om de „vogels" op 12 te zetten: zijn schot ging voorlangs Na de hervatting Waasdorp moest toen enkele malen handelend optreden nam Regenboog op nieuw de leiding: Dik Schouten scoorde na een één-twee met Ton Werner. Uit een strafschop schoot Bram de Roode in de 35ste minuut Stormvogels weer op gelijke hoogte en daarna ontspon zich een enerve rende strijd: binnen twee minuten brachten Peter Kluivers en SJaak Ham de score op 33. In die stand kwam geen verande ring meer. Regenboog zag zes minu ten voor tijd de opnieuw uitblinken de doelman Nico Waasdorp wel per brancard (waarschijnlijk lichte her senschudding) van het veld worden gedragen, maar met invaller-doel man Karei Favier bleven de tricolo res toch overeind. In de slotfase had Regenboog ove rigens nog bijna de overwinning, de titel èn de promotie gegrepen, maar de doorgebroken Sjerp de Vries werd op het laatste moment nog door Bram de Roode aan zijn shirt vastgehouden. De Roode werd daar voor door de goedleldende scheids rechter Rijsdam uit het veld ge stuurd, maar de kans voor Regen boog was tooh verkeken Uitslagen EERSTE KLASSE A ASC 2 - Lugdunum 2 93, Koejaké 2 UVS 2 2—4. LDWS 2 12-19 Koejaké 2 12-6 Regenboog 2 12-18 Lugdun. 2 12-5* ASC 2 12-15 VNA 2 12-5 UVS 2 12-14 twee punten in mindering. TWEEDE KLASSE Gazelle SLF 13, Regenboog Stormvogels 3—3, SVOW Durisol 3—10, Tegelhandel Hanab 5—2, Wernink Oranje Groen 10—1. Stormvogels 18-28 Tegelh. 18-16 Regenboog 18-28 SLF 18-14 Wernink 18-27 Hanab 18-12 Durisol 18-21 Oranje Gr. 18-10 Gazelle 18-18 SVOW 18- 8 TWEEDE KLASSE A De Munnik 2 Gazelle 2 13, Wer nink 2 LISC 2 2—5. DERDE KLASSE A Hanab 2 Gazelle 3 4—4, Durisol 2 LISC 3 7—4, Katwyk 2 - Lug dunum 3 34. VIERDE KLASSE Leacril Stars Roodenburg 3—2, Gazelle 4 LISC 1 0—9. Oegst- geest Regpiibocja 4l Regenboogs uitblinkende doelman Nico Waasdorp weet ook ditmaal een treffer van Storm vogels te voorkomen. Zes minuten voor het einde moest Waasdorp overigens waarschijnlijk met een lichte hersenschudding) per brancard van het veld worden gedragen. Het topduel eindigde onbeslist (33) (Foto Holvast) Roodenburg 16-28 FC Modem 15-12 LISC 1 16-27 Regenboog 3 15-11 LFC 2 16-19 Zebra's 16- 9 Leacril St. 16-19 Gazelle 4 15- 0 Oegstg 2 15-15 JUNIOREN Lugdunum 2 VNA 48, Stormvo gels Lugdunum 1 46. LFC 14-26 Stormvogels 14-11 ZLC 14-22 ASC 14- 9 Oegstgeest 15-20 VNA 13- 8 Lugdun 1 14-16 Lugdui» 14- 0

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 23