Wat een grote broek heeft Coentje aan" Utrecht: iin-)punt de Knip VULTINK KOMT GOED TERUG AEL MIST VOOR KWETSBARE STADIONCLUB (VOOR EN ACHTER) STRAFSCHOP ,ran Steijn ige Keizer) .J; tedoener V.T.L-ALTIOR Kasten/Schmitz ronde verder Maarse blijft bij besluit Koerstips DJ 18 MAART 1972 SPORT PAGINA 13 Ik ken Moulijn de voetballer il vele jaren, ik heb hem („idghit or wrong, my Coen tje") leren liefhebben, bij wijze Tan spreken, en u weet: liefde maakt blind, dus mij was het ogernlijk noodt opgevallen. Maar bij de uitzending, in pakkende geuren van FeyenoordBen- had ik vrienden en vrien dinnen over de vloer wier en thousiasme voor de voetbalsport flch voornamelijk beperkt tot voetbal als televisiespel, en die lagen het onmiddellijk. De broek van Coentje. Vriendin: „Wat een grote broek heeft Coentje aan". Vriend: „Hij lijkt wel een diakenhuismannetje". Vriendin: „Je zou niet zeggen dat hij de enige van al die voetballers is die een heren modemagazijn bezit". Vriend: „Misschien is het een truc". Vriendin: „Hoe bedoel je?" Vriend: „Nou, hij maakt in [e broek al zijn schijnbewegin gen". Vriendin: „Een stapje naar links. Vriend: „In zijn broek, Ja wel". Vriendin: „Een stapje naar rechts. .Vriend: „Die broek blijft stil staan. Vriendin: „Maar die beentjes flitsen heen en weer. Vriend: „Zodat de tegenstan der niet meer weet wie hij in de gaten moet houden: Moulijn. Vriendin: „Of die beentjes. Vriend:,, Of die broek". In het Amsterdamsch studen ten weekblad Propria Cures schreef Tim Krabbé het vol gende stukje, onder de titel dronken: een laveloos dronken automobilist weet niettemin zijn wagen aan de praat te krijgen, en rijdt hikkend, kwij lend en slingerend in de rich ting van zijn huis. Maar het is hem te veel, hij verliest de macht over het stuur, schiet de stop op, en vermorzelt de 17- jarige Rietje Cornelissen en de 18-jarige Jan de Bruin, die daar met elkaar stonden te pra ten over de problemen van hun ouders. Rietje en Jam zijn allebei dood. Een laveloos dronken automobi list weet niettemin zijn wagen aan de praat te krijgen, en rijdt hikkend, kwijlend en Sfingerend in de richting van zijn huis. Maar het is hem te veel, hij ver liest de macht over het stuur, schiet de stoep op, en vermor zelt de 27-jarige Ard Schenk en de 24-jarige Johan Cruyff, die daar met elkaar stonden te pra ten over de problemen van de Nederlandse topsport. Ard en Johan zijn allebei dood. Het spreekt vanzelf dat de twee de automobilist een veel groter verdriet en veel meer emoties bij het Nederlandse volk ver oorzaakt- Het spreekt dan ook vanzelf dat hij een aanzienlijk zwaardere straf krijgt. Of niet? Of wel? Of niet? Tot zover Tim Krabbé. „Om over na te denken", zoals dat heet. Overigens mag je er niet aan denken, dat zoiets ooit eens gebeurt. Ik schud mijn wijze hoofd wel eens, als bij 't Ajax- stadion de bolides zie waarin on- Door Nico Scheepmaker ze lievelingen rondrijden. Tot nu toe is het allemaal nogal meege vallen, alleen Tonny van Leeu wen is dodelijk verongelukt toen hij, door eigen schuld, en over mand door vermoeidheid, tegen een vrachtauto botste. Heinz Stuy is tegen een lichtmast ge botst, door oververmoeidheid na een cupwedstrijd, Ladinsky is tegen een stilstaande auto ge botst. doordat hij geen rijbewijs had, Coen Moulijn is door on oplettendheid tegen een trein aangereden, en als ik mij goed herinner is Willem de Vries van FC Twente ook niet ongehavend uit het snelverkeer te voorschijn gekomen, een jaar of wat terug. In al die gevallen viel de scha de echter mee en werd zij bo vendien veroorzaakt door de voetballers zelf. Een ramp zoals Manchester United overkwam, toen t vliegtuig bij Miinchen, neerstortte met het hele elftal erin, of nog eerder Torino, in 1949 toen in een klap het hele kampioenselftal werd wegge vaagd, is het Nederlandse voet bal gelukkig nog bespaard ge leven. En zelfs dan kan men nog spreken van een soort „bui- tengebeuren", zelfs dan is er nog nauwelijks sprake van 'n schul dige, want wij beschouwen het neerstorten van een vlieg tuig nog steeds als 'n soort klei ne natuurramp, buiten de mens om. Hoeveel te erger zou dan niet zo'n „dom ongeluk" als door Tim Krabbé werd beschreven op ons afkomen, terwijl het in diep ste wezen toch om geen ander ongeluk zou gaan dan bij Rietje en Jan. Rietje en Jan zijn als mens immers geen daalder min der waard dan Ard en Johan? Toch zou de tweede automobilist (daar ben ik van overtuigd) minstens twee keer zo zwaar ge straft worden als de eerste. We kennen dan misschien geen klasse justitie meer, ik betwijfel steak of we ook geen populari- teitsjustitie kennen In de serie sportsterren is deeltje 3 uitgekomen: "Barry Hulshoff" levensloop, presta ties en horoscoop. Ondertitel: de kop-expert. Eerder zijn al verschenen: Coen Moulijn (de voetbal-artiest) en Wim van Hanegem ("de kromme")De boekjes kosten 95 cent en wor den uitgegeven door Bom NV. Vele foto's verluchten deze le venslopen, met het gevolg dat Je ze gauw uit hebt. Ik heb het even voor u nage gaan bij Harry Holshoff, ik be gon te lezen om 13.40 uur en ik was klaar om 14.04 uur (dezelfde dag). Om de waarheid te zeggen vond ik Barry Hulshoff, geschre ven door iemand die zich Fred Drakesteijn noemt;, leesbaarder dan de beide Feyenoord-deeltjes van Rob Vente, maar toch deu gen ze alle drie niet. „Voor uw eigen sportbibliotheek' 'staat er op de kaft. maar als ik dan zul ke biografieën koop wil ik ook wel graag een volledige hebben, waar ik iets aan heb. Wat koop ik bijvoorbeeld voor zo'n horoscoop? Of voor zo'n Fred Haché-achtig kwisje in "Barry Hulshoff" Leuk hoor, maar als naslagwerk heb je niets aan die boekjes. Hoeveel wedstrijden speelde Coen Mou lijn voor het Nederlands elftal? Hoeveel doelpunten maakte hij daarbij? Wat dat aangaat is „Henk Groot Ajax" van Jan Plekker een stuk beter. Dat is bijna vijf keer zo dik, en zal ook wel minstens vijf keer zo duur zijn geweest, maar op de overbodige bladzijden van de horoscoop zouden in sportter- men al die exacte feiten en feit jes een plaats hebben kunnen vinden. Nu zijn het alleen maar verhalen, en dan nog onvolle dige. Rob Vente bijvoorbeeld prijst Coen Moulijn omdat hij erop staat dat zijn privé-leven ook werkelijk privé is maar daar moet Je als "biograaf", hoe klein ook natuurlijk, niet aan toegeven. Iedereen schiet te kort in be wondering voor Coen Moulijn als hij niet weet dat zijn ups en downs mede te wijten zijn aan het feit dat zijn zoontje Ray mond, hoe levendig ook rond- "hollend" door de restauratie en gangen van Feyenoord, nooit zal kunnen voetballen omdat hij zwaar gehandicapt is. En waarom lezen we van allerlei over Truus van Hanegem (met Danny Cruijff toch wel de be kendste "voetbalvrouw")maar ontbreekt een foto van haar in de biografie van haar man? Waarom geen foto van Hilda Hulshoff? En van haar zoon tje? Sportsterren is een aardig initiatief van Born NV, maar de uitwerking is bijzonder slap- COEN MOULIJN h, ÏDAM Toen Feyenoord aan het einde van het vo- bij Ajax (aan de vooravond van de Europa Cup kampioenschap forceerde (13), noemde héél Rot- 4t doeltreffend krachtvoetbal: „professioneel". Maar trecht gisteravond via hetzelfde systeem in de Kuip een punt afhandig maakte (00)heette het plotse- enj-voetbal" door acute spitszorgen j^hiner Ernst Happel was r kort in zijn commen- laconiek over het puur- puntenvoetbal van de 'jitrainer Bert Jacobs: i wij met de Cup-zor- enoord te maken"), die helft liefst 24 vrije- roorzaakten: „Het was ugby. Ik begrijp best Gi lunt van Utrecht. Maar ?lsl laatst vond. dat DWS rzo braak voetbal eigenlijk eik i in mindering moest el: moet de KNVB er nu mbwk maar een paar af zei f dit seizoen met sen- doorgebroken tot de het vaderlandse voet steravond echter méér alleen maar profiteren chte aan Benfica bij Ie Jacobs-elf greep be- van de consequente Ml! an een onzer rslaggevers) del 1 v RDAM Volen- flc Kheidsrechter Jan ajoj treerde gisteravond om rnrd—FC Utrecht i maar toch niet al- 1 hter Ed van Steijn, lo" op de huid van spielmacher Wil- Hanegem, onder- tenslotte aan den Steijn. die met Co meer dan de helft i-di rechtse overtredin- o rlaakte, ging ticee Poor de rust in het 3 in arbiter Keizer 'd pelbederf ersfe de beste free- Van Steijn na de u i Van Hanegem t& ekookt een overtre- tboldoor de bal vlak uitgestoken been legde scheids- leizer de bal reso- ren 6 strafschopstip. n j tren overigens wèl rai^ee malen, dat de i ip-gangers applaus o v trguisde Volendam- biter over hadden. De stand aan de kop van de ere divisie luidt: Ajax 24 21 3 0 45 65—14 Feyenoord 25 20 2 3 42 5111 FC Twente 24 13 8 3 34 33— 9 Sparta 24 12 9 3 33 53—25 FC Utrecht 25 13 6 6 32 42—26 FC d Haag 24 12 7 5 31 40—22 ADVERTENTIE A.S. ZONDAG De belangrijke ingelaste competitie wedstrijd Aanv. 2.30 uur. Sportp. De Vliet dekking óók het zwaard van de breakout. Bedacht trainer Jacobs na afloop terecht glunde rend: „Het resultaat stond bij ons primair. De problemen van de te genstander zijn onze problemen niet. Maar wij hebben er wel degelijk re kening meegehouden. Door vanuit de dekking te opereren. En op die manier hebben wij nog leuke kans jes gehad ook Hetgeen bepaald niet overdreven taal was. Want: FC Utrecht, dat in de Kuip was binnen gestapt om de eigen belangen zo goed mogelijk te verdedigen Jacobs veelbeteke nend: „Zuiver zakelijk geredeneerd moesten wij tegen Feyenoord een resultaat behalen om straks thuis weer volle bakken te trekken tegen minder aansprekende tegenstanders als Telstar, Excelsior en Den Bosch" kréég de beste kansen: O in de 35ste minuut een dubbele eerst trof middenvelder John-Steen MENTON Nederlandse tennis speelsters en -spelers hebben giste ren tijdens het internationale toer nooi in de Franse plaats Menton de volgende resultaten bereikt: Damesenkelspel, kwartfinales: Elly Appel (Ned.)—Glenny Coles (GB) 62, 63, Margareta Strand- berg (Zwe.)— Dorien Falkenburg (Ned.) 6—0. 64. Damesdubbelspel: Kwartfinales: Borka/Szorenyi (Hong.)—Appel/ Brouwer (Ned.) 61, 75, Burel/ Venturino (Fra.)Blom/Simons (Ned. 68. 60. 6—1, Charles/Co les GBFalkenburg Schothorst (Ned.) 6—0, 6—0. Herendubbelspel, achtste finales: Kasten/Schmitz (Ned.—Dell/Gla- ves (VS) 7—5, 6—3. Voetbal De Zweedse voetbal club IFK Göteborg heeft gisteravond in Wassenaar met 31 gewonnen van de amateur-derdeklasser Lenig en Snel. Tafeltennis De Nederlandse ta feltennisploeg, die op 23 maart in Wenen uitkomt tegen Oosten rijk (tweede divisie, Europese com petitie) bestaat uit Bert van der Helm.- Frans Schoofs en Sonja Helt- zeQ. Voor de dubbelspelen is toege voegd Bert Schoofs. Feyenoords strafschop in twee i Hanegem zich uitgekookt in-de- Pronk. Rechts laat Utrechts uit- i bedrijven: links laat Willem van tang nemen door Van Steijn en blinkende doelman Hendriksen Olsen van zo'n twintig meter bui ten bereik van Treytel de paal, waarna Groenendijk de terugsprin gende bal voor de voeten van de vrijstaande Leo van Veen plaatste. Maar die mikte de bal jammerlijk langs de verkeerde kant van de staander. in de 90ste minuut de laatste èn de mooiste: Groenendijk brak alleen door, maar bedoezelde zijn goalgettersreputatie door van lutte le meters afstand naast te kogelen. Aan de andere kant had echter ook Feyenoord ruimschoots de gele genheid gehad om de winst te pak ken. Maar ook in de laatste test-ca se voor de Rotterdamse Cup-figh- ters werd de (mentale) druk van de schotloosheid niet weggenomen. In tegendeel besefte Happel. die begon met twee spitsen (Wery en Mai- wald) en na de rust eerst Posthu mus (voor Boskamp) en tenslotte ook nog Schoenmaker (voor Laser- oms) inzette, laconiek: „Wij hebben nog steeds één kans teveel nodig om een doelpunt te maken". Hert-geen inhoudt, dat Feyenoord —tenminste één op vijf „loopt". De (aller) mooiste van de scorings kansen? Zes minuten voor de rust brak Henk Wery eindelijk de Utrechtse buitenspelval open laat ste man Pronk had liefst 18 maal succes met een bekeken crosspass op Fnanz Hasil, maar de Oostenrij ker faalde oog-in-oog met de uit blinkende Utrechtse doelman Hen driksen. De Deense „vliegende keep" werd zeven minuten na de rust hele maal de held-van-de-wedstrijd door getruct te vlug exploderend een doorzichtig genomen strafschop van Rinus Israël in de rechterbeneden- zich niet „pakken": met een (te) snelle reactie duikt hij het schot van Isfrael uit de hoek. hóek te stoppen. Jacobs. „Een doelman-iin-vorm hóórt erbij. An ders redt je het nooit tegen Feyen oord, dat is een logische zaak". Die „logica" was na afloop terug te vinden in de statistische gegevens: VrijeschoppenFeyenoord 38 (24 eerste helft, 14 na rust), FC Utrecht 18 (117); hoekschoppen: Feyen oord 10 (28), FC Utrecht 1 (10). Bert Jacobs glimlachend over zijn met succes omgeturnde DOS: „Wij hebben Feyenoord het plezier ge daan om op vrijdagavond te spelen. Maar méér niet". LEEUWARDEN Gerard Maarse blijft bij zijn besluit ontslag te ne men als trainer van de dames- schaaatskernploeg. De voorzitter van de landelijke technische commissie (LTC), Wierd Wynia, heeft gisteravond in Leeu warden met Maarse een drie uur durend gesprek gehad, waarbij alle dit seizoen gerezen moeilijkhe den aan de orde zijn gekomen. Het onderhoud heeft Maarse niet de overtuiging gegeven dat zijn werk in de toekomst door de rijdsters meer gewaardeerd zon worden dan momenteel het geval is. „Maandag ga ik weer aan de slag bij de Hoog ovens in IJmuiden", aldus de schaatscoach. „De dames, met uit zondering van Elly van den Brom, hebben mij niet het vertrouwen ge geven dat ik nodig had. De dames zijn niet genoeg topsporter om zich in een bepaalde situatie te schikken. De sfeer waarin lk zou moeten wer ken kan daarom ook in de toekomst niet gunstig zijn". Nederlands record partijgemiddelde bandstoten MOL ,3en ik nou teruggeko men of niet?" Hans Vultink, die gisteravond zijn Nederlands re cord partij gemiddelde bandstoten van 16,66 op 18.18 had gebracht, stond opgewonden in de kleedka mer. „Ik heb nu toch getoond dat ik me niet zomaar in een hoek laat drukken", zei de Ne derlandse kampioen. „Eerlijk, ik schaamde me dood over dat algemeen gemiddelde van 4.78 na de eerste dag. Nu gaart het weer". Vultink had gelijk. Hij had zijn gemiddelde op de tweede dag van het Europees kampioenschap bandsto ten in Mol door overwinningen in 21 beurten tegen Guyot en elf beurten tegen Weingartner opgeschroefd tot 7.11 en hij had bovendien voorlopig beslag gelegd op de vierde plaats achter Dufetelle. Vergeten waren de toestanden rond de extra-verliohtine voor de Belgische televisie, waar over gistermiddag heel wat te doen was geweest. Met liefst 26 schijnwer pers hadden de Belgen geëxperimen teerd voor him eerste kleurenuit- zending betreffende biljarten, een zee vafi licht, waarover Vultink, zich via de Nederlandse bondsbe- stuurder FAR Smit had beklaagd. De Nederlandse kolonie, teleurge steld door de zeer matige resulta ten van de kampioen op de eerste Vultink „teruggekomen" zien. Maar het viel enorm mee. Te gen de Zwitserse debutant Robert Guyot raakte Vultink achter, maar dag. had somber tegen het verloop j scoorde in zijn eindsprint veertig ca- van de partijen van gisteren opge-I ramboles: 166-200 in 21 beurten. Later op de avond, toen de tele visielampen waren gedoofd, groeide hij naar zijn allerbeste vorm. Hein- rich Weingartner, die verrast had met een zege tegen Roland Dufetel le. werd tot een figurant naast Vul tink, die, na in de negende beurt op drieënzestig naar zijn mening te on rechte te zijn onderbroken, in de elf de beurt van de 24 resterende ca ramboles benodigd voor een nieu we nationaal record partijgemiddel de, er vlot drieëntwintig scoorde. De vierentwintigste, een trekstoot, ging mis. Dat dacht Vultink tenminste. Hij liep teleurgesteld terug naar zijn stoel en zag niet dat zij speelbal van de andere lange band nog terug kwam en toch caramboleerde. Het record was gebroken. En Vultink had weer hoop voor de volgende partijen die hij vandaag ichtereenvolgens tegen Dielis en Wafflard moet spelen. „Als die rot- lichten mr.ar niet weer aan gaan", sprak hij hoopvol. Leiders in het klassement bleven Emiel Wafflard en Ludo Dielis, die ongetwijfeld morgen ook in de fina le komen. Vooral omdat Dufetelle nogal verrassend van Weingartner verloor. Wafflard won ln veertien beurten van Munoz en ln elf beur ten van Muller' en staat in gemiddel- Vorm de ver voor op die tegen Muller zesentwintig en tegen Munoz twintig beurten verbruikte: Waf flard 17.39 —Dielis 11.26. Uitslagen DERDE RONDE: Dufetelle 189 33 44 5.72 Wingartner 200 33 39 6.06 Guyot 166 21 46 7.90 Vultink 200 21 40 9.52 Muller 136 26 30 5.23 Dielis 200 26 42 7.69 Munoz 123 14 36 8.78 Wafflard 200 14 44 14.28 VIERDE RONDE Vultink 200 11 63 18.18 Weingartner 73 11 20 6.63 Dufetelle 200 18 40 11.11 Guyot 129 18 29 7.16 Wafflard 200 11 79 18.18 Muller 67 11 35 6.09 Munoz 91 20 15 4.55 Dielis 200 20 37 10.00 De stand na de vierde ronde: 1. Wafflard (Bel.) 2. Dielis (Bel.) 3. Dufetelle (Fr.) 4. Vultink (Ned.) 5. Weingartner (O.) 6. Munoz (Spa.) 7. Muller W.DlcL) 8. Guyot (Zw.) 7.23 7.11 6.08 5.53 5.24 713 Bekerduel Arsenal in beeld HILVERSUM De AVRO- televisie zal vanavond een sa menvatting geven van de voet balwedstrijd in de kwartfinale om e Engelse FA Cup tussen Arsenal, tegenstander van Ajax .O m i in de strijd om een plaats bij de laatste vier voor Europacup voor landskam pioenen. en Ley ton Oriënt. De samenvattingen worden uitgezonden in het veertien daagse sportprogramma van de AVRO van 2135 tot 22.15 uur via Nederland 2. In hetzelfde programma zal een reportage worden uitgezon den van de wielerklassieker Mi- laan-San Remo. Tevens kan men televisieportretten zien van Ger- rie de Goede, spitsspeler van F. C. Haarlem, en van motor crossier Pierre Karsmaker. ALKMAAR, 19 MAART - 1.30 UUR Singelprüs: Janita P. José K, Jax D, Jacoba II - Openingsprijs: Kitty G. Karina Trickson, Kees, Knight Pioneer - Alkmaardermeerprijs; Friscoline Mac, Ixion Mars, Furie O, Henriette Signal - Alkmaarprijs: History Jewel, Ivonne O, Handsome Mac, Iliona Carbonari - Akersloot- prijs: Firmin, Heliotroop R, Eros Kinley. Generique Belwin - Vlctrix- prijs: Grenadier. Gudo van Bonni. Hoot Song. Christiaan de Wet - Den Houtprijs: Janny P, Jorri Bui tenzorg, James Hagheweyde. Herüta V - Heiloprijs, 1ste afd.: Joke Dar tel, Inez, Ida S, Goldspeed B - Heiloprijs, 2de afd,: Joyce. Ina Song, Hilda Z, Hartin Gerda - Sportpark- prijs: Immer Treu, Hideaway, Juni- bes B.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13