Merckx 'berg-af' na triomf Poulidor in bergtijdrit .van week Voetbalveld volgende „domein" van 209 vrouwen Sensationeel slot Parijs-Nice WILLEM II OP DE RAND VAN DE AFGROND Ajax niet naar Algiers wee KVP-kamerleden willen 'stappen' bij Portugese regering fllJDAG 17 MAART 1972 PAGINA 19 10 6 t. NICE Op 36-jarige leeftijd is Raymond Poulidor geslaagd, jaar al zijn collega-wielrenners tot nu toe hebben gefaald. Zo JJ erk reed „Poupou" in de bergtijdrit, waarmee Parijs-Nice erd besloten, dat hij de gedoodverfde winnaar Eddy Merckx JT in de eerste plaats in het algemeen klasement verdrong. „Dat 3 in toch niet ik begrijp het niet", was de eerste reactie van èrckx, toen hij hoorde dat Poulidor maar liefst 22 seconden - eller was geweest in de 9,5 kilometer tegen de hellingen op heuvel Turbie. 5 chronometers wezen voor •kx 20.26,3 minuten aan en voor alidor 20.04.2 De wereldkam- itn wenste zich overigens niet te jichuilen achter zijn blessure die topliep in de derde étappe. "Dat t er niets mee te maken". <)uIMor, een zeer talentvol wiel- ner. die echter achter generatie- ioot Jacques Anquetil eeuwig twee- W Weef, toonde zich al even ver- td als Merckx: „Ik kan het nog stel bevatten dat ik Parijs-Nice heb tinnen. Natuurlijk, ik wist heus, dat ik erg goed ging op de Tur- maar dat ik Eddy in het alge- g klassement voorbij zou gaan, ik moet steeds weer naar het 'C Den Haag Jetreurt E Qcidenten (Van onze sportredactie) HAAG Herman Choufoer, jnitter sectie betaald voetbal van Den Haag, betreurt namens zijn tniging in hoge mate de inciden ce zich woensdagavondhebben rgedaan tijdens en na aflocp de door FC Den Haag gewon- bekerwedstrijd tegen Sparta, irbij werden door (vermoedelijk) iige, zich noemende aanhangers PC Den Haag in het Feyen- opidstadion twee suppoosten met ssen gewond. Eveneens deden onordelijkheden voor in de ex- l-treinen, die na de wedstrijd met lemming Den Haag waren inge- PC Den Haag heeft inmiddels [ju ens de betrokken suppoosten zijn Iwezen over de gebeurtenissen gesproken. Choufoer: „Wij ach- ïs er niet verantwoordelijk wel voelen wij ons deelge- erkgroep voor Organisatie Jicht-competitie CHAAG Er is een werk- gevormd die zich namens de Nederlandse topclubs (met uit- idering van Peyenoord dat geen leresse heeft) zal gaan bezighou- met de organisatie van de vol ui seizoen op doordeweekse avon- i te spelen lichtcompetitie. In de rtgroep hebben zitting J. Hordijk estuurslid AJax), D. Aarse (be- 3«i nirslid Sparta), J. van der Klink i&nager PC Utrecht), H. Olijve Estuurslid FC Twente), Ben van Mer (manager PSV) en E. Hart- d en G. Slager (respectievelijk C?er en bestuurslid van FC Haag). Secretaris en competi- ieider J. Huijbregts is de repre- - ;tant van de sectie Betaald Voet- I il van de KNVB. De eerste verga- ptag van de werkgroep zal op 28 tert in Utrecht worden belegd. Altijd verloren Voor Jaques Anquetil, een van de directeuren van Parijs-Nice, was het niet zo'n verrassing dat Poulidor won. „Na een paar kilometer had ik al gezien dat Poulidor veel beter ging dan Merckx, die lang niet meer zo soepel pedaleert als in vorige jaren". Wat betreft de pedaalgang van Merckx zal Anquetil ongetwijfeld ge lijk hebben, maar het blijft wel een feit dat de Belgische renner ook in zijn glansjaren aanzienlijk lang zamer was in de slottijdrit dan Pou lidor nu. In 1969. 1970 en 1971, toen hij steeds won, deed Merckx respec tievelijk 20.40.2. 20.14.4 en 20.43.9 minuten noteren Nu finishte Merckx in 20.26.3 en het zou dus overdreven zijn om te zeggen dat hij aan kwa liteit heeft ingeboet. Blijft dus de vraag, waarom de wereleldkampioen in dit seizoen zijn eerste twee étap pewedstrijden niet heeft kunnen winnen. Wat betr»-"t de Ronde van Sardinië kon men nog stellen dat Merckx deze beschov^-e als een goe de training en *zich dus niet boven matig wenste in te spannen. Gemakkelijk In deze Parijs-Nice was dat echter geenszins het geval. Merckx wilde wel degelijk winnen en heeft er ook alles aan gedaan. Vanaf de proloog heeft hij de „witte trui" gereden en steeds weer getoond dat hij sterker was dan wie ook. Na het eerste ge deelte van de laatste étappe, waarin hij zijn voorsprong van zestien se conden gemakkelijk behield, leek hem dan ook niets meer in de weg te staan. Immers: de tijdrit was uit gezet op sterk hellend parcours en leek dus ideaal voor Merckx. die een eminent klimmer is en te boek staat (stond?) als de beste t'ijdrij- der. De conclusie moet dan ook luiden dat Merckx misschien niet meer de alleenheerser van vorige Jaren is. maar dat hij Parijs-Nice ongetwijfeld op zijn gemak zou hebben gewonnen, als Poulidor niet was geëxplodeerd. De nummers drie en vier in de tijd rit. Delisle en Ocana, brachten res pectievelijk 20.41.2 en 20.48.3 op de klokken. Het is daarom interessant, wat Merckx zal presteren in de klas sieker Milaan-San Remo, die binnen kort wordt gereden. TILBURG Als de Tilburg- se gemeenteraad in zijn verga dering van 10 april zal weigeren financiële steun te geven aan de voetbalclub Willem 2 (eer ste divisie), dan houdt deze club per die datum op te bestaan "One blijft dan niets an ders over", aldus gisteravond bestuurslid L. Maas. "Het is on verantwoord door te gaan met geld van particulieren, die Wil lem 2 tot nu toe op de been hc\- ben gehouden". De totale schul denlast van de Tilburgse vereni ging bedraagt meer dan 700.000 gulden. Afgelopen dinsdag werd dit be kend. toen de spelers uit pro test tegen het niet ontvangen, van salaris over februari wei gerden te trainen. Tevens eisten zij een onderhoud met het be stuur. Dat gesprek had woens dag plaats. "Nu wij weten, hoe beroerd de club er voor staat, kunnen wij er begrip voor op brengen dat we niet werden be taald. Er is dan ook geen spra ke van dat wij doorgaan met de staking. Voorlopig blijven wij onze verplichtingen normaal nakomen", verklaarde Karei Straatman, lid van de spelers- raad. "Voorlopig" betekent dus tot 10 april. Als Willem 2 dan inder daad wordt opgeheven, zijn de spelers vrij en kunnen zij proberen zich schadeloos te stellen door over te gaan naar een andere chib. Inmiddels doet Willem 2 uiter aard alles om liquidatie te voor komen. Men heeft de fusiebe sprekingen met NOAD, die vo rig jaar door Willem 2 werd af gebroken. hervat, en probeert zo de gemeente gunstig te stem men. Fusie is nl. een van de voorwaarden voor financiële steun. Willem 2 is nu reeds ak koord met een complete fusie. Het bestuur van NOAD wil tot maandag bedenktijd Als ook dit college zich uitspreekt voor samensmelting, dan zullen op 4 of 5 april de ledenvergaderin gen van beide clubs hun goed keuring aan de plannen moeten hechten. Vooral wat de hoding van leden van NOAD betreft, heerst er in Tilburg nogal wat onzekerheid. Men is bang dat velen van hen Willem 2 niet als partner Uitslagen Eerste gedeelte van de laatste etappe: 1. Peelman (Bel.) 153 km. in 3.38.58, 2. Karstens (Ned), 3. van Ryckeghem (Bel.), 4. Wolfshohl (Dd.) Leiden (dames) tegen Den Haag LEIDEN Het „Leidse" dames voetbalelftal (Afdeling Leiden) zal op 1 mei op het LFC-terrein uitko men tegen Den Haag. Het duel is een voorwedstrijd voor de steden- ontmoeting Leiden-Haarlem. Programma 25 maart: Alphia Woubrugge (10.30 u), KRV—Unitas L. (10.30 u), Oegstgeest—Weteringse B. 2 ((13.00 u), WSBKRV 2 (10 u), SVLVLugdunum <16.00 u). Programma 26 maart: Randstad Sp.—SC Lisse (12 u), TAW-UDO (14.00 u), SC Lisse 2—'Oranje Groen (12.00 u), Kiokers '69—Weteringse B (10 u). 5. Mourioux <Fra), 6. Cadiou fcFra), 7. De Boever (Bel.), vervolgens het peloton in dezelfde tijd als de win naar. Tweede gedeelte van de laatste étappe (tijdrit over 9,5 kilometer te gen de hellingen van de Turbie)1. Poulidor (Fra) de 9,5 km in 20.04,2, 2. Merckx (Bef) 20.26.3, 3. Delisle (Fra) 20.41.2, 4. Ocana (Spa) 20.48.3, 5. Lasa (Spa) 20.57.2,' 6. Mortensen (Den) 21.10.7, 7. Fuente (Spa) 21.11.3, 8. Pingeon (Fra) 21.15.0, 9. Zoete melk (Ned) 21.17.3, 10 que (Spa) 21.23.1. Puntenklassement: 1. Cadiou 120 i punten, 2. Wolfshol 104, 3. Peelman 100, 4. Mourioux 66, 5. Van Rycke- ghem 63, Merckxx 54. Bergklassement: 1. Van den Bos sche 'Bel.) 31 punten, 2 Merckx 19. 3. Lazcano (Spa) 13, 4. Catiau (Frai 11, 5. Delisle (Fra) en Wolfshohl i 10. Een glunderende Raymond Poulidor (links) neemt als eind winnaar van Parijs-Nice de ge lukwensen in ontvangst van de verslagen Eddy Merckx Programma van Jeugdplan in Afdeling Leiden LEIDEN In het kader van het Jeugdplan Nederland van de KNVB zullen aan het einde van dit seizoen weer districtswedstrijden worden gespeeld tussen de diverse afdelin gen. Het programma ziet er als volgt uit: 1415 jaar: 20 maart Leiden Rotterdam (terreinARC, 19.30 uur) 10 april: LeidenDen Haag 'ter rein en aanvangstijd nog onbekend) 1617 jaar: Eindklassement: 1. Poulidor 31 uur 43 min. 57 sec., 2. Merckx 31.44.03 3. Ocana 31.44 49, 4. Delisle 31.45.12, 5. Lasa 31.45.16, 6. Mortensen 31.45.32 7. Pingeon 31.45.38, 8. Hezard 'Fra) Manzane- j 31.45.46, 9. Zoetemelk 31.45.48, 10. I Santy (Fra) 31.46.09. Tennis Tom Okker heeft sa men met zijn partner Marty Ries- sen donderdag in de kwartfinales j van het internationaal tennistoer nooi gewonnen van de Amerikanen I Charles Pasarell en Frank Froeh- I ling: 7—6 6—4. ALGIERS Ajax heeft een uit nodiging van de Algerijnse Voetbal bond afgeslagen om in Juni ter ge legenheid van de ingebruikneming van een nieuw voetbalstadion in Al- 27 maart: Leidenj giers deel te nemen aan een toernooi Rotterdam '(terrein ARC. 19.30 uur); |van Europese topclubs. Voor- 17 april: Dordrecht^-Leiden (Pa- zitter Van Praag: „de spelers zijn pendrecht, 20.00 uur); 24 april: Den)£ai^ met vakantie. Die vijf weken HaagLeiden (FC Den Haag) 20.00 uur). O Tafeltennis Het Nederlandse heren-tafeltennisteam heeft gister avond in Heerlen voor de vierde ach tereenvolgende keer verloren van Engeland. De einduitslag was 610. Naast Ajax werden uitgenodigd Manchester United Engeland Real Madrid en Atletico Madrid (Spanje), AC Milan en Internatio nale (Italië) en Dynamo Kiev en Dynamo Moskou (Rusland). SC Lisse, KRV en Weteringse Boys met twee teams LEIDEN Het voetbalminnend vrouwvolk uit Leiden en omgeving zal het week einde van 25-26 maart met gulden letters in de analen vermelden als het weekeinde van de „evrouwcipatie" van iets wat tot dan toe het etiketje „alleen voor mannen" droeg. Ruim tweehonderd paar voetbalschoenen zullen de trapgrage vrouwenvoeten omslui ten of heel wat eenvoudiger: negentien damesteams zullen hun eerste officiële voetbal wedstrijd spelen in de afdeling Leiden. Dat weekeinde zal ook het drukste worden in het voetbalbestaan van de heer A. Dusee, voorzitter van de damesvoetbal afdeling in Leiden, die zich heeft voorgenomen zoveel mogelijk van „zijn* pupillen in actie te zien. SN HAAG De KVP-kamerleden Du Chatinier en Kleisterlee dat minister Schmelzer (Buitenlandse Zaken) onmiddellijk "kct opneemt met de regering van Portugal om te bewerkstelli- 111 dat een volledige televisieuitzending van de voetbalwedstrijd tnfiea-Feyenoord toch nog mogelijk zal worden gemaakt. M schriftelijke vragen aan de minister zeggen beide kamerleden, het niet volledig uitzenden eventueel niet rechtstreeks J. miljoenen Nederlandse voetballiefhebbers een enorme teleur- zou betekenen. Dit standpunt moet huns inziens onder de Coacht van de Portugese regering worden gebracht. De minister j®t voorts te informeren waarom en door wie aan de NOS is ge werd opnamen te maken van de woensdag 22 maart te spelen ^wedstrijd. Mijn opmerking; „Moedig va: om met zoveel vrouwen in de slag te gaan, wuift hij resoluut weg. „Ik wil het damesvoetbal gewoon van de grond helpen komen. Er worden zoveel nare dingen over voetballen de vrouwen en meisjes gezegd, dat ls niet eerlijk, als ze wililen voetbal len moeten ze ook een kans hebben". De afdeling Leiden wil niet kost wat kost het damesvoetbal in de af deling hebben daar zullen de vrou wen zelf voor moeten zorgen. Het enthousiasme is er om maar een klein voorbeeld te noemenSport club Lisse heeft 70 enthouiastelingen Ingeschreven die zich weieens aan een partijtje voetbal willen wagen. Voorlopig heeft men 2 teams voor de oompetitie ingezet. Ook met twee teams werpen zich in de strijd KRV en Weteringse Boys. Door Henriëtte van der Hoeven Maar wie voetballen zegt. denkt meteen aan zaalvoetballen, een sport die in korte tijd grenzeloos populair ls geworden in Leiden en omgeving. Het zal daarom wel niet lang duren of de vrouwen claimen ook een paar uurtjes zaalvoetbal in de week. Geeft het organiseren van veldvoetbal al moeilijkheden, zaalvoetbal wordt nog pijnlijker. Mr. J. J. de Jcmgh, voorzitter van de landelijke commis sie zaalvoetbal over de situatie in Lelden: „We houden bij de heren ons hart al vast. Voor de volgende oompetitie hebben zich weer meer teams gemeld". Toch zegt hij: „Dameszaalvoetbal is heal aardig om naar te kijken. In Den Helder heb ik tijdens opnamen voor het programma „Vrije Tijd" De Jongh, in Den Helder waren ten minste 600 toeschouwers. Dat was natuurlijk ook wel een beetje om dat de tv- er was maar toch. Als de dames bij de afdeling zaal voetbal Leiden aankloppen zullen ze niemand aantreffen die zegt, ach Jullie hebben nu het veld. laat het daar nu maar..als ze een zaal mee brengen zit het altijd goed. Bestuurstaken Zo groot als het enthousiasme bij de vrouwen is om 't voetbalshirt aan te trekken, zo weinig animo bestaat illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllll De zaterdag damesteams zijn Alphia SVLV KRV 1 KRV 2 Lugdunum Unitas Leiden WSB Weteringse Boys 2 Woubrugge RCL Voor de zondagpoule boekten: Sportclub Lisse 2 Sportclub Lisse 1 Weteringse Boys 1 een demonstratie gezien en ik moet ;en dat ik het aantrekkelijk en spectaculairder vond om de meisjes in de zaal bezig te zien dan op het veld. Dat komt waarschijnlijk omdat 't speelveld wat kleiner is. De meis jes zelf zeiden liever zaalvoetbal te spelen omdat de spelregels (een er van is geen lichamelijk oontact. red.) Zeven dames in verwachting... DID AM Het tweede elftal van de Didamse damesvoetbal vereniging "De Sprinkhanen", heeft zich uit de competitie van de Gelderse Voetbalbond terug getrokken, omdat zeven van de elf dames ln verwachting zijn. aantrekkelijker zijn. Omdat de techniek en snelheid belangrijk zijn vinden de meisjes het leuk". Dat vrouwen knappe voetbaltech nici zijn, wil hij daar niet mee zeg gen want op behoorlijke wijze een bal „doodmaken" dat kon er nog niet een. Mr. de Jongh: „Inzicht hebben ze wel. ze proberen te combineren en passes te geven. Het argument dat meisjes niet hard zouden kunnen schieten gaat volgens de heer De Jong niet op. „De topscoorster van Den Helder doet echt niet onder voor haar mannelijke cellega". De Noordhollandse voetbalsters liggen al een mooi stukje voor op medestandsters in andere provincies want zij hebben er al een zaalcom petitie opzitten. Wat ze daarin aan ervaring hebben opgedaan kunnen heren zien tijdens de Nederland se z'aalvoetbalkampioenschappen die zes mei in Groningen werden gehou- De dames zullen dan "n demon stratiewedstrijd spelen tegen 'n team uit West-Duitsland of Denemarken. Dameszaalvoetbal zal ook bij het publiek wel aanslaan, meent de heer er voor bestuurstaken. Lelden kent er een. landelijk is men nog niet eens zover. Toch zullen de vrouwen, die waarschijnlijk uit gaan van het standpunt „Laat de mannen dat maar regelen, die vergaderen toch zo graag", na een inwerkperiode waarbij natuurlijk de manne lijke routine ontbeerlijk ls, hun ei gen zaakjes moeten opknappen. De Mr. J. J. de Jongh: Dameszaalvoetbal er aantrekke lijk om te zien. (Foto Holvast) voetbal-enthousiaste vrouwen zullen moeten bedenken dat willen zij hun sport volledig erkend zien ze ook de minder aantrekkelijke kanten ervan moeten aanvaarden. Geen woorden maar bestuursdaden dames.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19