,Ik wil natuurlijk zijn, dat is moeilijk' Johnson Glory iapijtreiniger nu met gratis bus Ontdekker. 4§°kado! Die schulden verdwijnen ...e/7 gisteren i Corrie Brokken over haar eigen shows: TV morgen] DONDERDAG 16 MAART 1973 RADIO - TV - KUNST tevoren niets van een interview af", jegt ze. René Slaaswijk wel, waar mee dat probleem weer is opgelost, pe ook aanwezige fotograaf keert fcfiter onverricbterzake huiswaarts. Op een fotograaf heb ik niet gere- 1 (end. Ik maak er een principezaak dat ik moet weten wanneer ik gefotografeerd wordt. Ik ben er nu niet op gekleed. Bovendien zie ik er ievf reel te moe uit". an fchtgenoot Sleeswijk beaamt het ij irincipe. ie po Door '"5 Yvonne Parre In de Nederlandse show-business liggen de vedetten niet voor het oprapen. Glamour is een woord dat in het relative- ogsvermogen van ons moeilijk is'in te passen. En als we dan in vedette hebben, dan zitten we aan te hikken tegen de allures die daarmee gepaard gaan. Interviews met de Brabantse igeres Corry Brokken mondden veelvuldig uit in meerdere sneden die van René Sleeswijks echtgenote een overtrokken lereserveerd, hooghartig en weinig mededeelzaam beeld gaven, brry blijkt verrast. „Ik wist van thuis. Het is een tv-show. dus Je lorry later als we zijn afgezakt aar haar kleedkamer: „Niemand is mee gediend een foto van mij te ien, zoals ik eigenlijk niet ben. Ik ieb er mee geleerd. In het begin mijn carrière was ik niet zo ieskeurig als nu. Toen liet ik mij esioods met krulspelden fotografe- Vilt u niet dat het beeld dat het ubliek van u heeft als vrouw met amour-entourage wordt aangetast? jk geloof, dat dat dat beeld niet jveel verschilt van de werkelijk- ieid. Ik zie er privé beslist niet veel des aders uit dan in de show. Maar etro edere vrouw wil zo voordelig moge- op de foto. Dat is logisch. Ik net als iedere vrouw nu een- gd mal zo mijn uren dat ik er minder uordelig uitzie", j Kleedkamer pl chtgenoot Sleeswijk volgt het in- j iikrview op een bank ip de kleedka mer. Af en toe treedt hij op om za- die Corry zegt, te verduidelij- nat*n of een vaktechnische toelich- ig te geven. Pt zij enig idee hoe het publiek r ziet en hoe er over haar per- lon wordt gedacht? [k weet het niet. Dat moet u aan publiek vragen. Uit de reacties lijkt dat men mij een aardig mens indt, dat goed kan zingen, er mooi ilziet. Op méér stel ik ook geen rijs. Ik heb zelf niet gevraagd om en glamour-entourage. Ik kan mjj oorstcllen dat ik bij u en uw colle- a's overkom als gekunsteld. Dat «doel ik niet zo. Ik wil naturel ijn, in mijn manier van doen, hoe er uitzie. Dat valt niet mee". Je bent bij interviews altijd enigs- ins gespannen. Het is niet eenvou- lig om de juiste woorden te vinden oor de dingen die je wilt zeggen o de manier waarop je ze wilt I iggen". M. laar uw shows hebben toch niet neegeholpen het publiek te verlos- en van het glamour-idee dat men u heeft. Wat bedoelt u"? Jw shows van dit seizoen spelen loch in een candlelight-sfeer en ook Je nachtclubsfeer van andere shows lebben toch wel iets met glamour e maken? Knus Dat vind ik bij de shows van dit Jaar nu juist niet. Wat de vorige betreft heeft u wel gelijk, daar de shows van dit seizoen zijn gezellig. Natuurlijk niet zo als kunt er geen houterige toestand van maken. Nee, ik vind deze shows alleen maar gezellig. Daar houd ik van. Thuis ook". Welke leeftijdsgroep ademt die sfeer gretig in? f „Niet van die hele jonge mensen natuurlijk. Maar dat heb ik in mijn hele carrière niet gehad." Sleeswijk: „Onder het publiek tot 25 Jaar zitten weinig bewonderaars." Conry: „Privé heb ik de neiging eerder met de Jongeren mee te doen. Niet dat ik het zelf zou ambiëren. Ik kan mij niet laten verleiden plotseling op hip over te gaan". Popmuziek is vaak ook geëngageer de muziek. Slaat terug op dingen, die in onze maatschappij scheef zit ten. Zou u dat wel voor het voet licht kunnen bremgen? „Eb- zijn mij vaak zulke teksten aangeboden. Met een boodschap dus. Maar ik zie er niets in. Muziek is voor mij entertainment. Ik moet de mensen amuseren en ik heb er geen behoefte aan om mijn beden kingen of meningen uit te schreeu wen voor de microfoon. Ik heb wel een mening, maar die gaat niemand wat aan. Nee, met die meningzegge rij in het openbaar ga ik niet mee." De antwoorden rollen er tot nu toe zonder enige emotie uit. Pas als er over de vaderlandse show-business wordt gesproken en over de wijze waarop wij Nederlanders kleinerend over onze prestaties in deze spre ken, komt er enige verontwaardi ging in haar stem. Onzin „Show-business met kleine letters in ons land? Onzin, dat is nou typisch Nederlands om zo te spreken over eigen prestaties. We doen hier toch ontzettend veel. Neem nou alleen mijn man maar. Ai die produktles, het waren toch allemaal prestaties van formaat. Nu weer „Promises, promises" met Gerard Cox als een nieuw musical-talent. Nee, dat zijn de zeuren die dat zeggen. Ik heb I het geluk gehad overal te kunnen rondkijken. We hoeven ons echt niet te schamen. Maar ja, de Duit sers en Amerikanen zijn chauvinis tischer". Sterren worden in het buitenland gekoesterd ais sterren. Heeft u bij voorbeeld aan de consequenties daarvan in Duitsland wèl toegege ven? „Nee, ook niet. Ik kan dat niet. Dat strookt niet met mijn mentaliteit. Daarvoor ben ik teveel Nederlander. In die zin relativeer ik ook. Kritie ken lees ik ook niet. Ik weet dat ik altijd erg hard werk om iets zo goed mogelijk te doen. Als iemand mij dan de grond inschrijft, dan kan ik daar niet tegen. Dat trek ik me aan. Daarom lees ik het niet. Slees wel. Hij leest ze en als de kritiek rechtvaardig is, houdt hij er rekening mee bij de volgende stap in mijn carrière". Lovend E)n als er lovend over „La Brokken" wordt geschreven? „Dan vind ik ze toch om te lachen. Dat komt mij zóver (duidelijk handgebaar van mond naar de grond) de keel uit. Ik raak er niet door geïmponeerd. Dat klinkt mis schien gek. Maar daarvoor heb ik niet de juiste mentaliteit. Dan moet je grenzeloze ijdelheM hebben, een geldingsdrang. Talent ook natuur lijk". U heeft die eigenschappen niet? „Ik ben wel ij del, zoals iedere vrouw ijdel is. Maar ik zie alles be trekkelijk. Ik zing graag, dat is be langrijk". Waarom houdt u privézaken en uw carrière zo streng gescheiden? „Ik probeer het. Ik wil een klein stukje voor mezelf houden. Maar nogmaals, ik verschil privé echt ndet zoveel met de manier waarop CoTrie Brokken met een van haar gasten. Ted de Braak. ik in mijn vak handel. Privé ben ik I wat impulsiever, spontaner dan ik bij de mensen overkom. Ik ben voor mezelf nooit zo'n public relationsfi- guur geweest. Dat realiseer ik mij wel". Dorus vrienden twijfelen niet: DEN HAAG Toen Tom Man- ders (beter bekend als „Dorus") overleed liet hij zijn weduwe Ennie achter met een met schul den beladen erfenis. Dorus' vrien den proberen daar nu iets aan te doen. Ze zetten alles op alles om de schulden uit Manders' artistieke er fenis weg te werken. Daarom staat nu op de Damesbeurs in Enschede een T-Pord uit 1925 te koop: „De Hoestbui op wielen". Een van die vrienden, die als stu wende kracht orde op zaken wil stellen, is de Haagse reclameman Ed Lelie. Hij kende Manders al van 1939, toen die nog zijn atelier had in de Pieterstraat in Den Haag en als reclameschilder daar op de Ge dempte Gracht zat. En van later, toen ze samen decors aan het bou wen waren op de Nieuwe Achter gracht in Amsterdam, vlak bij Car ré. zodat Circus Strassburger een trouwe afnemer was. Na de verbijstering over het plotse linge „een half uur voor hij stierf zeiden ze van het ziekenhuis door de telefoon dat het goed ging" stond hij voor de wrange zake lijkheid. „Bij de eerste aanblik dachten we: hoe kom je daar in hemelsnaam ooit doorheen!" Dat was toen ze na de dood van Dorus (terwijl ze nog niet pre cies wisten hoe het allemaal zat metpolissen van de verzekering era met hypotheken)in zijn Rotter- Naast deze krachtige en snelle tapijtreiniger krijgt u tijdelijk de handige Johnson Ontvlekker gratis voor probleemgevallen zoals b.v. olie-, vet- en sausvlekken en zelfs teervlekken. Verwijdert alle vlekken. Laat nooit kringen achter. Voor kleding, stoffering, tapijt, etc. damse veste gingen grasduinen. Tienduizend Dorusjes van plastic lagen daar, geketend aan een sleu telhangertje, duizenden en duizen den ansichtkaarten, waarop kleuters in zes variaties .bij Dorus op schoot" dreumessen. Tienduizend exemplaren van zijn laatste succes LP „Er zit een vogel nestje in m'n kop", waarvoor d'e lei bij Phonogram nog moet worden schoongeveegd, waren nog ndet ver kocht. „Hij was een groot artiest", zegt Ed Lelie, „en hoe leven die? Als die een idee krijgen zien ze het succes, dan hebben ze de winst al in de zak en dan moet alles nog begin nen". Plannen Er stonden nog 22 zaalvoorstellin gen op de agenda, er waren plan nen voor vier televisie-uitzendingen, waarvan voor de eerste al een boel voorbereidend filmwerk was gedaan. Dat alles plus dat warenhuis aan voor een deel nog niet afgerekende spullen deden de toestand er finan cieel nogal hopeloos uitzien. Nu we veertien dagen verder zijn is de wanhoop van Lelie en de andere vrienden in optimisme verkeerd: „Ik twijfel er geen moment aan: die schulden gaan weg. Dat weet ik gewoon!" Omdat er zoveel mensen zijn, die willen helpen. Dorus' artistieke er fenis te kopen en te verkopen. Al was het alleen maar uit piëteit om dat ze...altijd zo gelachen hebben! „Hij was ook een goede stuntman en onwaarschijnlijk populair. Als hij maar even op een supermarkt ging staan vlogen die platen weg". Zestigduizend zijn er al verkocht en die laatste tienduizend gaan ook. Op de Enschedese Damesbeurs is j het allemaal te koop. Het moet weg. „Vlug, klaar, afmaken, geen verdere is het devies. De legendarische „Hoestbui" is dan het klapstuk in deze bliksemver- koop, die de financiële oneffenhe den moet glad trekken. „Prima in de lak. Een hobbyman moet er een weekje aan sleutelen en hij rijdt I weer als vanouds". Rond de achtduizend gulden was het hoogste bod tot nu. De mensen achter de verkoop hebben een hoger bedrag in het hoofd .En dat komt er in elk geval uit. NEDERLAND 6.45 6.55 7.05 7.10 8.00 8.21 9.15 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Calimero. Tekenfilm (TROS) Op losse groeven: licht grammofoonplaten pro gramma met de Nederlands Top 5 (TROS Journaal (NOS) De onverschrokkenen. TV-film (TROS) En Publicmuzikale show rond Frida Boe cara (TROS) Vrienden in hoger sferen. TV-film (TROS) Oordeel, vooroordeel. veroordelen? TV-serle over een aantal etnische minderheden in Neder land (3) (IKOR/CVK) Journaal (NOS) I De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Zolder 9. Programma voor de jeugd (EVANG. OMROEP) Koorzang (E.O.) Nader bekeken (E.O.) Journaal (NOS) Berichten uit de samenleving (VPRO) We faw down. Film met Laurel en Hardy (VPRO) Namensde kinderen van de Pijp. Documen taire film (VPRO) Programma over oude en nieuwe spelling (VPRO) Ter visie: parlementair en politiek weekoverzicht (NOS) Journaal (NOS) Soms doe ik een beetje grinni ken om de NCRV. We zien een gezin al zijn feilen blootleggen tegenover een miljoenenpubliek (voor zover dat althans niet naar de aardige film break fast at tiffany's" keek). Vader Frans zegt: „Ik kan mijn ge voelens niet in een etalage leg gen, maar doet dat vervolgens toch trouwhartig. Miep, zijn vrouw, verklaart dat zij zich door Frans verwaarloosd voelt en de langharige kinderen zeg gen op een gegeven moment: „Wat moet er dan van ons te rechtkomen?" kortom, we mochten alle spanningen tus sen deze mensen aanhoren van de NCRV, maar toen moeder Miep een keer „Hè, verdomme" zei. bleek „verdomme" te zijn weggeretoucheerd. Want er zijn grenzen voor de NCRV. Soms moet ik ook een beetje grinniken om Studio Sport Gisteren kregen Albert Heijn en Shell een onbetaalbare re clamespot door de reclame die in Studio Sport gemaakt werd voor „Sport en spel", een boek dat ten dele ten bate van het NOC en de Sportfederatie zal worden verkocht. Eten riks per boek, met een garantie van een miljoen. De meneer van Albert Heijn zei het eerlijk: de eerste vraag die we ons gesteld heb ben was: past het in- onze commerciële promotie? Het antwoord was: ja. Daarom klonk de vraag van Studio Sport, „U denkt niet dat sport en commercie elkaar zullen bijten", nogal naïef. Ze beten elkaar niet, ze aaiden elkaar. Ik heb gisteren ook hartstoch telijk moeten grinniken om „Stemmen", het tv-spel van een half uur van Wim T. Schippers, uitgezonden in .Ei gentijds" Schippers (bekend van „Hoepla" en „Frd Ha- ché") werd aangekondigd als beeldend kunstenaar. Achter zijn naam in het Amsterdams telefoonboek staat: ,.A-dynami sche werken". Insiders is het bekend dat hij al Jaren aan een boek schrijft. Dit korte tv-spel wees op ta lent in de schrijf richting, zon der dat ik erop durf zweren dat er ook sprake was van een a-dynamisch werk. In feite was .Stemmen" een verwezenlijking van wat „Fred Haché" had moeten worden. We zagen mensen in een soort dwangsi tuatie bijeen, met als regelma tige afwisseling een kleiner of groter „buitengebeuren" dat de monotonie van die bijeenkomst verbrak. Een moderne pianist die paniek zaaide, een piano stemmer, een lamp die omlaag donderde, de piano die uit el kaar viel dat waren de gro tere rampen. Het breken van een parelket ting, het stukvallen van een vaas, het kopje thee over ie mands broek, vormden de klei nere gebeurtenisjes die even het geroezemoes onderbraken. Dat geroezemoes, waarbij Je slechts flarden verstond, (het moet razend moeilijk geweest zijn dat goed op te nemen, de regie van Wim van der Linden en Gied Jaspars was van een grote perfectie), was op zich zelf al erg mooi, met klein maar fraai stil spel van Ina Faassen, Elisabeth Andersen en vele anderen, waarbij het vi suele effect nog vergroot werd doordat de hoofden vaak laag, soms slechts half in beeld wer den genomen, waardoor het roezemoezige ook nog in beeld leek te zijn gebracht. Mijn vrouw deed het aan haar kindertijd denken, aan een verjaardag waarbij zij het liefst onder de tafel kroop om al die stemmen over haar heen te laten gaan, zonder dat ze ze begreep of zelfs maar aanhoor de. In zijn totaal heb ik erg van het stuk genoten. NICO SCHEEPMAKER Frida Boccara krijgt vanavond bij de TROS een eigen tv-show. Om 21.15 uur op Nederland I is zij te zien in haar ,,En public De in Casa-Blanca geboren Frida zingt een Nederlands liedje, de i vertaling van ,Rour vixtre ensem- j ble". Ze heeft zich behoorlijk moeten inspannen om de Neder- j landse tekst erin te krijgen. Frida Boccara haar grootste hits wer- j den Cent mille chansons" en ,Un I jour un enfant", treedt graag in Nederland op. Ze zegt: ..Wanneer iemand uit dit land me vraagt, zeg ik direct ja en denk dan pas aan zaken". Een van haar gasten is vanavond Martine Bijl. 7.07 (S) Klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.41-7.50 Echo). 8.24 Overwe ging. 8.30 Nieuws. 8.41 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) De beste plaat voor uw stereokop. (10.30-10.32 Nlexiws). 11.00 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van Twaalf tot twee. 12.22 Wy van het land; 12J26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag: zending. 17.10 (S) Metropole-orkest 17.25 Voor de kinderen. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Echo. 18.00 (S) Licht en semble met zangsollsten. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning 18.58 Marktberichten. 19.00 (S) Jacht op jong talent. 19.40 Vastenmeditatie. 20.00 verzoekplatenprogramma. 22.00 (S) Voetlicht op: kabaret. show en musical 1 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Goal! (6port)program- ma met veel muziek. 23.55 Nieuws. Hilv. II. 298 m en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 12.00 NOS. 13.11 VARA. 13.25 NOS. 14.55 E. O. 16.00 VPRO. 20.30 NOS. >1.0(1 VARA. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Dag met een gaatje: lichte grammofoonmuzlek met om 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal en om 8.30 De Groenteman. 9.00 (S) En gels-Amerikaanse orkestwerken (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Koor van het Edith Steln College uit Den Haag: klassieke liederen. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen- (11.00-11.02 Nieuws) 11.30 Reisin drukken uit Nepal. 11.55 Beursberich ten. 12.00 Blik op de wereld: Infor matief programma. 12.30 Overheids voorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Licht instrumen taal trio. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 13.i; Actuali teiten. 13.25 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buiten land. 13.50 (S) Promenade-Matinee. 14.25 Informatie en muziek uit de Bondsrepubliek. 14 55 Radiomagazine met gewijde muziek, lezingen en een korte overdenking. 16.00 lichte mu ziek. reportages, lntervleuws, com mentaren. berichten en telefonische reacties. (Om 16.00 Nieuws. 17.55 Me dedelingen. 18.00-18.10 Nieuws. 18.20- 18.30 Uitzending van D"66. 20.00-20.05 Nieuws) 20.30 (S) Muziek uit de Ba rok (opn.) 21.00 (S) Radio Filharmo nisch Orkest met solist 22.30 Het Op roer Kraalt: rebelse liedjes. 22.55 Me dedelingen. 23.00 Nieuws. 23.10 Ao- I tualiteiten. 23.20 Moderne orgelmu ziek. 23.55 Nieuws. I Hilv III 240 m en FM-kanalen. 7.00 I NCRV. 9.00 NOS. 12.00 VPRO. 14.00 NOS. 9.00 Nieuws. 9.03 Jan Corduwener Show. 10.00 Nieuws. 10.03 De Eddy Becker Show. 11.00 Nieuws. 11.03 De Vincent van Engelen Show. 12.00 Nieuws. 12.03 The Joe- Blow Show. 13.00 Nieuws. 13.03 Fellx Meurdera Show. 14.00 Nieuws. 14.03 De Herman Stok Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Hugo van Gelderen Show. 16.00 nieuws. 16.03 Top-30 (17.00 Nieuws.) Draadomroep (over de 4e UJn) Vrij dag 17 maart van 18-20 nur. Giovanni Pergolesl. Concert voor fluit, strijkorkest en basso ctlnuo in G gr. t. Allegro splritos Burghard Schaeffer, fluit; Norddults Kameror kest o.l. v. Mathleu Lange. Baldassare Galuppl, „II Filosofo dl Campagna", Anna Moffo, Elena Rlz- zierl, sopraan: Florlndo Andreolll. te nor; Mario Petri, Rolando Paneral, bas; Instrumentale Groep van het Collegium Muslcum Italicum; Solis ten: I Virtuosi dl Roma; Romeo Oll- vlerl, clavecymbel; Dirigent: Renato Fasano. Francesco Gemlnianl, Concerto grosso ln Bes gr. t. op 7 nr. 6, I Musici. Domenclo Clmarosa, „II Maestro dl Cappella", Intermezzo glocoso, Fer nando Corena. bas; Orkest van het Royal Opera House Covent Garden; Dirigent: Argeo Quadrl. Nederland I NOS/NOT: 10.4&—11.35 Schooltele visie. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjes krant. NOS: 18.55 (K) Journ. NCRV: 19,05 Hosea: Musical van Het Leger des Hells (hoogtepunten) 19.28 (K) De Jonkvrouw van Avignon. TV-feull- leton. NOS: 20.00 (K) Journ. NCRV: 20.21 Hier en Nu: actualiteitenrubriek 20.35 (K) Hoofd en hart, gefilmd TV- spel (dl. 1) 21.20 Farce Majeure, sati risch programma. 21.45 (K) Ander Nieuws. NOS: 22.45 (K) Journ. TE- LEAC: 22.5023.20 Speelwijze les 2.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5