STEURES STOOT DOOR ZEGE GLIPT KNS DOOK DE VINGERS Bona redt het net niet: 80-83 SCYLLA SLAAT ZICHS STUK OP TSF (4-6) Forescat dames al kampioe Leerlingkampioen voor oom en leermeester Tini Wijnen Nel Plu - Bos onderstreept kandidatuur Mammoet-damtoernooi LDDB met vlot verloop in Alphen PAGINA 10 MAANDAG 13 MAART EINDSTAND: (resp. aantal punten, hoogste serie, algemeen gemid- delde) 35.00 1 Willie Steures (Nijmegen) 14 276 2 Tiny Wijnen (Oss) lü 170 27.10 3 Jean Bessems (Kadier en Keer) 8 180 30.27 4 Hans Vultink (Groenlo) 6 192 32.83 I 5 Lambert van Leur (Oss) 6 139 19.25 6 Bert van Nijnatten (Steenbergen) 4 174 21.28 7 Flip Beekman (Amsterdam) 4 79 15.29 I 8 Louis Rijvers ('s Gravenzande) 4 119 14.30 WERVERSHOOF Een hoogst merkwaardig nationaal kampioenschap kader 71/2 heeft zaterdagavond al in café De Roos in Wervershoof zijn abrupte ontknoping ge kregen. Willy Steures, de 22-jarige Nijmeegse debutant in deze spelsoort kreeg de titel vervroegd in de schoot geworpen doordat zijn oom en leermeester Tini Wijnen vier ca ramboles tekort kwam in het duel met Lambert van Leur. Waardoor de rechtstreekse tweekamp tussen neef en oom op zondagmiddag niet meer de beslissing behoefde te bren gen. Ook die laatste „familiepartij" won trouwens Steures, waardoor hij ongeslagen bleef. De 26-Jarige titelverdediger Jean Bessems, die vrijdag de eerste scha de had geleden tegen een, na twee nederlagen, verbeten terugvechtende Hans Vultink, zonk nog dieper weg toen hij met gering verschil moest zwichten voor de opnieuw erkenning zoekende Tini Wijnen. Waarmee Ècssems, afgeleid door zijn op han den zijnde huwelijk (vrijdag a.s.), zijn aspiraties wel kon vergeten. Het kampioenschap zou uiteindelijk dus terecht komen bij leermeester Wijnen of diens leerling Steures, welke laatste ruim vier punten ster ker stond in het algemeen moyenne. Bedrieglijk Veel zou afhangen, zo werd alge meen verwacht, van het grote duel op zaterdagavond tussen de Jonge talenten Steures en Bessems, want immers Van Leur, de opportunisti sche caramboleur zou geen al te groot obstakel voor maestro Wijnen kunnen opleveren. De prognoses bleken, zoals raeer in deze titelstrijd, zeer bedriegelijk. Willy Steures, aa nhet biljart een fotokopie van zijn ooin Wijnen, speelde titelverdediger Bessems in drie beurten naar een vernietigende nederlaag van 30091 dank zij een grandioze serie van 276. Welke Door Piet Kienhuis reeks hem met één slag een ere plaats tussen de groten van dit bre de kader schonk. Immers deze glan zende 276 was precies gelijk aan het nationale record dat Henk Scholte tot voor een jaar lange tijd in handen heeft gehad. Vultink til de het toen naar de partijhoogte van 300. Heel wat minder fortuinlijk verliep het met Tini Wijnen op de andere matchtafel tegen zijn vroegere plaatsgenoot uit Oss, de slager Van Leur. die maar al te zeer doordron gen is van het kwetsbare moreel van Tini Wijnen. Van Leur was bo vendien gesterkt door zijn snelle zege in 5 beurten op de eerste dag tegen de in dit toernooi merkwaar dig gevaarlijke Flip Beekman. Van Leur is geen puro kadrist, maar wel een uitstekend allround-biljarter. Dat ondervond deze avond kaderar tiest Wijnen, die in 11 beurten sneuvelde met slechts vier carambo les verschil, dat hem echter kans loos maakte om zijn rentree na twee jaar te vieren met een kam pioenschap. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN De felle eindsprint die Bona Stars in de laatste mi nuten tegen Haarlem Cardinals inzette, heeft niet mogen baten De Leidenaren liepen de achter stand van 7380 in tot 8080 maar werden in de allerlaatste minuut toch nog voorbijge streefd: 8083. Bona Stars begon overigens goed en Cardinals werd aanvankelijk op een ruime ach terstand gezet. Jaap Maassen was daarbij voor de Haarlemmers de grote boosdoener, want hij scoor de voor de rust meer dan de heflt van de Leidse punten. Na twee weken van minder goed spel draaide het opeens weer bii Stand kampioenspoule Levi's 31-56 Tranz./RZ 30-42 Fiat Stars 31-56 Fact./P 31-36 Mars ES 30-42 DED 31-18 Stand degradatiepoule Cardinals 29-24 Donar 30-18 Bona Stars 30-22 Landlust 30-14 Rac. Agon 30-22 Suvrikrl 29-12 Bona Stare. Toen in de achtste mi nuut Rob Wallaart met een enkel blessure het veld moest verlaten, zakte het wat terug. Bij Bona Stars kwam André de Jong, na een afwe zigheid van ruim twee maanden, weer in het veld. Cardinals scha kelde echter over op een full-press verdediging en liep op Bona Stars In: 25—19. Rudolf Mooy van de Haarlemse formatie kwam in die fase zeer vaak als winnaar uit de re bound. Bij de rust had Bona Stars nog een voorsprong van 4741. Na de rust speelden beide ploegen man-to-man en dat werd Bona Stars noodlottig. De formatie van' coach Kallenberg werd volkomen over speeld, want al in de derde minuut was de stand gelijk: 4949. Cardi nals ging echter door en nam een ruime voorsprong (5158). Een time out van Kallenberg bracht de rust terug, maar de achterstand werd niet ingelopen. De full-press van Bona Stars was niet waterdicht en telkens stond er een Haarlemmer vrij, die dan met een lange pass op maat werd bediend. Drie minuten voor het einde, de stand was toen 7380, raakte Cardinals plotseling in paniek. Bona Stars profiteerde daarvan door de achterstand terug te bremgen en kwam in de laatste minuut naast de Haarlemse ploeg. De „finishing touch" ontbrak echter en het laatste woord was aan Haarlem Cardinals: 80—83. Topscorers Bona Stars: Jaap Maas sen 26—10: 36; Har Stol a—11: 19 en Peter de Jong 116: 17. •w ■**4*4--- De man die zeer pijnlijk onderuit gleed in deze titelstrijd was crack Hans Vultink. Voornaamste oor zaak: gebrek aan training, ten dele toe te schrijven aan drukke werk zaamheden, maar ook aan een ze kere zelfoverschatting. Enkele jaren ls het Vultink nog gelukt vrij ge makkelijk te teren op oude roem toen grote rivalen als Scholte en Wijnen uit de wedstrijdsport ver dwenen. Maar Wijnen kwam terug en bracht bovendien zijn „even beeld" Willy Steures mee. die trou wens ook elders in de ereklasse de kop al had opgestoken. En dan was er nog Jean Bessems, die Vultink vorig jaar al de titels 71/2 en 47/2 ontrukte. hetgeen een ernstige waarschuwing voor de een tikje stijfhoofdige man uit Groenlo had moeten betekenen. Uitslagen VIJFDE RONDE Van Nynatten 279 19 80 14.68 Rijvers 300 19 119 15.78 Van Leur 112 5 52 22.40 Vultink 300 5 107 60.00 ZESDE RONDE Beekman Rijvers Vultink Van Nijnatten Steures Bessems Van Leur Wijnen ZEVENDE RONDE Beekman Van Nijnatten Vultink Rijvers 25.00 I Willie Steures, die zich niet 16.33 alleen naar de nationale titel stootte, maar ook bij de groten 26.40 van het brede kader met een serie 30.00 I van 276. LEIDEN Eersteklasser KNS heeft het kampioenschap in de microkorfbal-competitie niet kunnen'bekronen met promotie naar de overgangsklasse. KNS leed zaterdagavond een kleine (7-8) nederlaag tegen Kinderdijk dat nu tegen Spangen moet aantreden om uit te maken wie zich volgend seizoen overgangs- klasser zal mogen noemen. KNS heeft zijn scheidende trainer /coach Bram Zirkzee geen nog mooi er cadeau kunnen aanbieden. Dat hebben de Leidenaars echter aan I zichzelf te wijten, want een 7-6 voor sprong met nog twee minuten te spelen, mag niet meer verloren gaan. Zirkzee gaf by die voorsprong uiteraard opdracht de bal in de ploeg te houden. KNS verspeelde de bal echter onnodig aan Kinderdijk dat gelijkkwam en enige seconden voor tijd zelfs de winst greep uit een strafworp (7-8). Door Wim van Vliet André de Jong weer terug Haarlem Cardinals: Rudolf Mooy 133 21: André Hoefakker 614: 20 en Cees Amama 106: 16. Regionaal basketbal Bona StarsMidland (dames) 5434 Het damesteam van Bona Stars heeft weinig moeite gehad met het Utrechtse Midland. Halverwege de stryd hadden de Leidse dames al een beslissende voorsprong genomen 2515. Die voorsprong werd na de hervatting nog uitgebouwd tot 5434. Topscoorsters: Gertruud van der Zon; Regien Kleiss en Mieke Zand bergen ieder 12 punten. Bona StarsRotterdam Zuid (in terregionale jeugd) 7966 Het ju niorenteam van Bona Stars heeft voor een rechtstreekse verrassing ge zorgd door koploper Rotterdam Zuid met ruim verschil te kloppen. Vooral Aad van den Nieuwendijk (absolute topscorer met 45 punten) en lange man Ans van Dijk speelden een goede party. Bij de rust hadden de Rotterdammer# nog een voorsprong van 30.33, De wel boeiende, maar weinig grootse strijd werd gekenmerkt door weinig krachtsverschil na de begin fase waarin KNS al op een 0-3 ach terstand was gezet. Hans Kluts (strafworp) en Hen Brakel (door braak en strafworp) schoten KNS naast de opponent die in de twee de helft weer uitliep naar 4-3. (strafworp). Na de gelijkmaker van Hans Filemon, kwam Kinderdijk we derom vla een strafworp aan een voorsprong. KNS sloeg echter weer goed terug. Door treffers van Hen Brakel en Tineke Brands nam de Leidse ploeg zelfs de leiding: 6-5. Gelegenheid tot het uitbouwen van die voorsprong kreeg de ploeg van trainer Zirkzee echter niet. Kin derdijk kwam weer op gelijke hoog te en haalde in een voor KNS dra matische ontknoping na een tref fer van Hennie van der Linden (7-6) toch nog de volle buit binnen De hervatting van de veldcompe- titie werd door het plotselinge win terse weer volledig gestagneerd. In district Zuid-West vonden slechts twee duel# doorgang. Tweedeklasser ZUID WEST IIB Quick 10-14 Gymn. Ons Huis 10-14 Terheyden KVS 9-13 HSV Achilles 10-12 ALO Crescendo 10-11 ZUID WEST III C ELKV 10-18 De Overk. Ten Donck 10-13 TOV ODI 10-13 Velox WION 10-12 Noorderkw. Vlaardingen 10-11 Crescendo verloor met 2-3 van Quick dat daardoor de kans op de titel in eigen hand houdt. Ondanks een licht overwicht van Quick slaagde Crescendo er in het matige duel in tweemaal een voorsprong te nemen. Aad Schouten en Leny Kok zorg den voor 2-1, maar nog voor de pau ze had Quick die achterstand om gebouwd in een 2-3 voorsprong. Een perspectief biedende achterstand voor de Leidse ploeg, maar Crescen do legde te weinig verrassing in de aam van en aangezien ook de Dordt- se aanvalslinie niet kon imponeren, door onwennigheid (de stap van de zaal naar het veld was te groot) en door aardig defensief werk van Cres cendo, bleef de stand onveranderd: 2-3. Turnen Cor Smulders <PSV) heeft zondag tijdens voorwedstrijden om het nationaal kampioenschap turnen, die Gouda werden gehouden, een voortreffelijke prestatie gele verd. De nationale kampioen verza melde op de twaalfkamp een totaal van 105 pimten. Smulders voldeed daarmee aan de door Internationale Turnbond (ITB) gestelde limiet voor deelneming aan de Olympische Spe len. LEIDEN Na een 3-1 voorsprong is Scylla er zaterdaga in de hoofdklasse tafeltennis niet in geslaagd TSF te bed: gen. Vooral door teleurstellend spel van Anton-Wil van Zo en Milan Stencil moest men via 3-5 toch nog een 4-6 nedet accepteren. Anton-Wil van Zoelen speelde een ongelul wedstrijd door in de eerste partij zijn bat te breken. Hij daardoor tegen v. d. Broek een 19-16 voorsprong verloren en ook in zijn andere partijen was hij kansloos. Een ongetrainde Milan Stencil won weliswaar van Stolk maar ver loor van van der Broek (14-18) en Lingen (1116). Tegen deze laatste twee boekte Gerard Bakker met tactisch juist sipel zijn twee zeges. Het reserveteam van Scylla be haalde tegen Wibats een eenvoudige zege. Karei en Peter van Schie waren verantwoordelijk voor de 73 eindstand. In de strijd om de degradatie behaalde Scylla 3 een nuttige 64 zege op Entac. Chrispijn van Gennip en Springer wonnen ieder tweemaal. Door Theo Bakker De Treffers verloor met 73 van Aloysius zodat de Veenders waar schijnlijk niet ontkomen aan een be slissingswedstrijd tegen dit team. Do- cos speelde vooral dankzij drie ze ges van Ed Fallaux Swift naar een 73 nederlaag. TOV is practisch zeker van een kampioenschap. Na een 73 zege op naaste concurrent 't Hooge Huys. Alkemade en v. d. Ploeg zorgden voor zes pimten, terwijl v. d. Hoorn het zevende voor zyn rekening nam Scylla 4 boekte een nuttige 64 overwinning op Combi. Blansjaar was met drie zeges de grote man. 'Tegen Noad wonnen voor Steeds Vooruit alleen Berg en Sikking een partij zodat de Warmonders met 2-8 verloren. De Treffers 2 won met 64 van Wibats. Van Ruiten won hierbij driemaal, v. d. Veer tweemaal, ter wijl De Jong voor het zesde punt. zorgde. Het derde team van de Veenders, met Hoogeboom in de glansrol, overwon Bloemenlust met 6—4. Avanti verdedigde zijn titelaspira- ties keurig door een 64 zege op Amroba. In de dames ereklasse verspeelde de Treffers een kostbaar punt op Tem po Team Veronique van der Laan en Harry Thuis - van Ruiten moes ten samen voor de punten zorgen, want Ria Elstgeest bleef op nul staan. Steeds Vooruit versterkte zijn GRONINGEN Nel Plu-Bos heeft gistermiddag in Groningen haar kandidatuur voor een plaatsje in de Olympische estafetteploeg on derstreept. Tijdens nationale wed strijden in het Helpersbad moest zij op de 100 m vrije slag weliswaar Enith Brigitha voor laten gaan (1.00.011.01.0), maar de tijd van de Zaan se was toch sneller dan die van Anke RiJnders, de winnares bij de meisjes onder de zestien (1.01.6). Rudi Pijper (SZC) verbeterde op de 100 m vlinderslag jongens het reeds op zijn naam staande natio nale record met 0,2 sec. (1.01.2). An ke Rijnders evenaarde het Jeugdre- cord op de zelfde afstand met 1.05.6. Rugslag-specialist Bob Schoutsen zorgde verder door een knappe tijd op de 100 m vrijeslag: 54.5 sec. Peter Wolters en Cees Uittenhout hielden in Groningen de eer van op de 100 m schoolslag onder de 16 als tweede achter Robin Woutering van Zeemacht (tijden resp. 1.10.8 en 1.13.8), terwijl Uittenhout bij de heren slechts 0.2 sec. achterbleef bij winnaar Peter Spijk van HZPC (1.10.5—1.107). Zeilen De Westduitse zeiler Willy Kuhweide, olympisch kam pioen Finnjol in Tokio, is zaterdag voor de Venezolaanse havenstad Puerto Azul wereldkampioen in de star-klasse geworden. De Braziliaan Georg Bruder eindigde op de twee de plaats. ALPHEN AAN DEN RIJN De Leidsche Districtsdambond organi seerde zaterdag in het Alphense ge bouw "Nabij" haar zesde damtoer- nooi. Onder leiding van de heren Van Vuren en Van der Putten had deze mammoet-damstrijd (er waren 150 dammers opgekomen) georga niseerd door de LDDB en de vereni gingen HDC en ADC, een vlot ver loop. Na de opening door LDDB- voorzitter G. Winkel werden de deel nemers toegesproken door Alphens' burgemeester mr. R. M. Gallas, die zei er trots op te zijn dat de LDDB het toernooi voor de zesde maal in Alphen aan den Rijn hield. Burge meester Gallas verrichtte vervol gens aan een der borden van de Jeugdspelers de openingszet waarna de 150 dammers aan de slag kon den. Tussen de tweede en derde ron de in reikte voorzitter Winkel aan Carla van der Zanden van de ver eniging De Kwakel de prijs uit voor de club die met de meeste leden aanwezig was. De andere prijzen gingen later naar: Hoofdklasse Groep A: H. Brunt, B: C. Kusters, C: D. v. d. Kerkhof. D: E. P. Bronstring, E. F. S. de Jonge, F: A. de Bruyn, G: H. L. Simons jr. H: A. J. v. d. Kwartel. I: N. R. Keessen, J: J. Fase, K: P. v. d. Aa, Eerste klasse Groep A: A. v. d. Weteringh, B. J. Lucassen, C: H. Nagtegaal, D: G. Muiswinkel, E: L. Knol, F: A. J. Ros, G: H. S. Vis, H: L. Dorsman, I: C. Caffa. Tweede klasse Groep A: J. A. v. Eeden, B: J. v. d. Weteringh, C: P. Ettekoven, D: J. v. d. Panne, E: A. Vooren, F: A. Groenendijk, G: P. Bremmer, H: W. Könst, I: H. de Groot. Derde klasse Groep A: L. v. d. Meeberg, B: B. Wiegeraad. Jeiudklass- Groep A: C. Ploeg, B. D. v. Ees, C: B. de Jonge, D: P. v. Je. d. Merwe, E: P. Verhoef, Fi G.Slotje. Anton-Will van ZoeU «li bat stuk geslagen - ei mlddenmootpositie door een zege op Gossima. Avanti behield in de hoofd 11 haar kans op de titel door Edai jjj 64 te verslaan. In Amstel Bert Schoofs won gistern i in Amstelveen het sterk-bezetl a ternationale toernooi van REA r finale-poule bleef Schoofs de i op nale kampioen Bert van der v met drie punten vóór: 76-73. De ig Niels Poulsen eindigde vóór N de Slobbe als derde. De grootste le rassing van het toernooi kwam eerste ronde op naam van S reserve Theo Bakker, die in; tional Carel Deken in drie uitschakelde. By de dames moest de nieun derlandse kampioene Ven van der Laan haar meerdere i nen in Sonja Heltzel en Auk) n; tof. Met clubgenote/schoonzus) et ry Thuis-Van Ruiten won zij ter het dames-dubbel via e/a winning in de finale op EUe pp der Helm/Juul Nutisusante 21—7). strij: i atstc n LEIDEN De sneeuw van dag heeft heel wat hockey# aty vrij weekend bezorgd. Misschi tza de schade nog te overzien j als niet een fris n acht vorstje den in keiharde terreinen vei Dit was het geval met hf 07 den terrein, waar de LMHt Roomburgdames al gereed i voor de zo belangrijke derbj spelen was het unaniem oor* 1 scheidsrechters en zo doken dames onverrichterzake de kleedkamers weer in. Toch 1 deze zondag een kampioen: cate-dames. In de uitwedstnjc Bennebroek werden de 1 twee punten gepakt: 9-1 De heren van de LMHC ten vriend en vijand door Stift/ in Beverwijk met 3—0 t< pen. Strawberries heeft zich' lopen op het versterkte LeidJ ui denveld, dat de aanvallen van genpartij vroegtijdig onC jn Keeper Sweringa behoefde i av lijks in actie te komen. Bi, [jtS| vaardig evenwel counterd i LMHC vanuit haar midc 3.51 waarvan telkens opnieuw mee opkwamen om te assist! de vuurlinie. Wagener scoort B); rust, spitspeler Peeters 2x rust, uitblinker was daarbij buiten Steketee. Forescate behield een theoi eisj kans op de kampioenstitel. In broek versloeg het de club lijke naam met 32. Het ve danks de snijdende oostenwi leuke wedstrijd. Michael opende vóór rust de scorf- Burki na rust de stand bracht, hield Forescate 1 beetje voor gezien. Bennebroi fiteerde hier gretig van en de stand weer in evenwfct J wakker geschrokken Fores* het nog juist binnen de tijd tooi strafpush door Kimman de S lig stellen. Bltel :ide K N rma

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10