ASC kijkt na zege Warmunda in de rug FOREHOLTE-DAMES 'HOGEROP' Hermens snel in Dwingelo Zuiderkwartier zet eerste stap naar promotie FEYENOORD-JEUGD GEEFT ROODENBURG LESJE: 4-0 Zondag vierde klassers Titel Van de Hoorn Valentijn sprint ii Amerika naar goui PAGINA 12 MAANDAG 6 MAAI^ LEIDEN De tweede po ging van Foreholte de regiona le Eerste Klasse te bereiken is gisteren geslaagd. In een uit verkochte sporthal „De Vlieger molen" in Voorburg bonden de Voorhoutse dames met succes de strijd aan met EBMV (Breda) en het Limburgse Posterholt. EBMV werd met 7-6 verslagen terwijl Posterholt met 5-2 aan de kant werd gezet. In de wedstrijd Foreholte Posterholt gingen beide teams tamelijk nerveus van start. Na een ruststand van 1-1, waar Pos terholt bepaald blij mee mocht zijn, beheerste de Voorhoutse formatie de strijd in de twee de helft volkomen. Martina Hoogland, aanvankelijk door ooach Bonte buiten het team gelaten maar later toch ingezet, brak met een fraai spongschot het verzet van Posterholt: 2-1. Het tactische „grapje" om de geducht links schietende aan voerster Hannle Boskamp in de eerste wedstrijd: tegen EBMV aan de kant te houden wierp vruch ten af. Immers, tegen EBMV eiste blonide Nora van Niekerk alle aandacht op, o.m. door de wij ze waarop zij het net driemaal deed bollen. Posterholt richtte dan ook voornamelijk de aan dacht op Nora van Niekerk waar door Hannie Boskamp (3x), Martina Hoogland (lx) en El- ly Hoek (lx) de kans kregen hun harde schoten af te vuren. De geweldige gok van coach Bonte pkate, getuige de 7-6 overwinning, dus ook goed uit in de: on-tmoting met EBMV. Dubbel feest gisteren in Voor hout want de tweede garde van Foreholte werd dankzij een 11-1 zege op Westlandia 3 kampioen en mag nu volgende week in de Houtrusthal proberen een stap omhoog te doen. Ook de Joego slavische dames van Foreholte zullen volgende week in Den Haag in actie komen. Zij zullen moeten strijden om het kam- De dames van HVL behielden hun ongeslagen record van deze compebitie. De reserves van HM SH werden kansloos naar huis gestuurd: 12-0. MMO koester de weliswaar geen aspiraties meer maar dat verhinderde de Hoogmadese dames toch niet in de laatste wedstrijd, tegen Hel las 2, nog eens stevig uit te ha len. Vijftien maal schoten de MMO-dames raak. Hellas bleef op nul staan. De heren van Apollo kwamen met maar liefst vijf invallers te gen Westlandia 3 binnen de lij nen. De Haan, Lanoy, De Soet, Siera en doelman De Vos ont braken op het appel. Resultaat: toch een verdiende, maar wel benauwde winst voor de Oegst- geestenaren die nu met Hellas 5 moeten gaan „uitvechten" wie mag proberen volgende compe titie een klasse hoger te hand ballen. Voor de herenteams van HVL ziet de toekomst er niet somber uit want gisteren werden zowel de jongens pupillen als de ad- spiranten (6-5 zege. op Kwiek Sport) kampioen. In het adspi- rantenteam blonk doelman Rob bie Otten uit. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het begint zo langzamerhand knap spannend te worden in de vierde klasse B. Koploper Warmunda verspeelde opnieuw een (kostbaar) punt. Ditmaal tegen Rijpwetering: 00, terwijl ASC een plaatsje opschoof door de 12 winst op Vredenburch. Bij Concordia D. tegen VTL (35) maakte Maar ten Jongejan zijn naam als goalgetter weer eens waar. Van de 5 doelpunten van VTL nam hij er 4 voor zijn rekening. tot stand. Daarvóór was ASC een maal goed weggekomen, toen de scheidsrechter een „geheide" hands bal van Bram Zwanenburg in het strafschopgebied niet bestrafte. Tien minuten na de rust nam ASC de leiding. Doelman Gouweleeuw kreeg een schot van Hans Dreef niet on der controle en Ben Boers gaf het laatste tikje: 01. Tijdens het of fensief dat Vredenburch nu opende kreeg ASC de kans om via een uit val de strijd te beslissen. Tien mi nuten voor het einde was het Hans Dreef die na zo'n uitval de stand op 02 bracht. In de laatste minuut verkleinde Kees Benschop de ach terstand tot 12. Altlor moest de winst in Den Haag laten (13 tegen Westerkwar tier), terwijl Flamingo's en SJZ de punten deelden. 11. UDO rekende flink af met Spoorwijk en won met 4—1. In 4A moest Foreholte na de 10 nederlaag tegen VIOS afhaken uit de kopgroep. De derby tussen Con cordia H. en Hillegom eindigde in een 21 ovei*wlnning voor eerstge noemde. SJC werkte zich door een verdienstelijke 1—0 overwinning op Full Speed iets uit de staartgroep omhoog. WSB en Rijswijk kwamen op 11 uit, terwijl Van Nispen in Den Haag een dubbele nederlaag leed. Niet alleen verloor het met 32 van Archipel, maar bovendien raakte het in de laatste minuut Joost van Gijlswijk kwijt, die met een dub bele beenbreuk naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd moest worden. Opmars Vredenburch—ASO 1—2 (0—0) ASC is aan een opmerkelijke opmars bezig. Werd vorige week Warmunda bedwongen (10), ditmaal versloeg de roodzwarte brigade de andere koploper Vredenburch (12). Die overwinning kwam pas na de rust Van Beers wint profkoers BREDA Jos van Beers ueeft gisteren in Galder (Bra bant) een profkoers over 95 ki- meter gewonnen vóór Jos van der Vleuten, die een achterstand had van 35 seconden. Van Beers en v. d. Vleuten hadden lange tijd de koers gedirigeerd, maar 20 kilometer voor het einde sprong van Beers weg en won gemakkelijk. De uitslag was: 1. Jos van Beers (Ned) 2.11.23, 2. op 35 sec. Jos v. d. Vleuten (Mierlo), 3. op 1 minuut Kees Koeken (achtmaal), 4. J. van Katwijk (Oploo), 5. Joop Zoetemelk (Ned). 6. J. Kelleners (Born), 7. Ben Janbroers (Am sterdam», 8 .René Marien (Bel), 9. Ger Harings (Sibbe), 10. Vic Peters (BeL), 1L Jan Zoons (Voorschoten) AltiorWesterkwartier 13 (02) Ook hekkesluiter Wester kwartier heeft een eindsprint inge zet. Altior heeft dat aan den lijve ondervonden en verloor met 13. Na een kwartier scoorde Eddy van der Schip 01 en vlak voor de rust werd het 02 via Frans Schoonen. Arie Ouwerkerk verkleinde na de rust voor slordig Altior de achter stand tot 12. Verder kwamen de Ter Aarders echter niet, want één minuut voor tijd besliste Frans Schoonen de wedstrijd:' 13. De Flamingo'sSJZ 11 (10) In de blessuretijd van de eerste helft, ontstaan door een hoofdwond van SJZ's Theo van Klink, kwam Flamingo's op een 10 voorsprong via een schot van John Minkman. Het hobbelige, moeilijk bespeelbare veld speelde SJZ parten, al hadden de Zoeterwoudenaars na de rust het beste van het spel. Een kopbal van uitblinker Louis van Veen werd van de doellijn gehaald en een combina tie tussen Loek Helder en Van Veen mislukte net. Acht minuten voor tijd kwam SJZ op gelijke hoogte, toen Koos Romyn na een vooorzet van Helder raak kopte. WarmundaRüpwetering 00 Warmunda is de laatste weken danig van slag af. In drie wedstrij den werd slechts één punt veroverd, maar desondanks staan de Warmon- ders nog steeds bovenaan met een punt voorsprong op ASC. Voor de rust was Warmunda de betere ploeg. Toen echter na de rust Koos Kivits vervangen moest worden, draaide het niet meer zo goed. Een zeer sterk laatste kwartier van Rijp- tering rechtvaardigde de 00 eind stand. UDO—Spoorwijk 4—1 (3—1) Sinds de overwinning op ASC is het Fluks (N) promoveert fi LEIDEN De promotie-wedstrijden verlopen succesvolj de 'Leidse' micro-korfbalteams. Zuiderkwartier zette zat» de eerste stap op de weg die moet leiden naar de fel begy overgangsklasse: (het Hilversumse Altius werd in de spo Zuid in Amsterdam in de verlenging met 108 verslagel Fluk Noord wijk heeft de promotie naar de tweede kla binnen. Fluks won na strafworpen van Albatros, nadat die ploegen elkaar in de wedstrijd en in de verlenging in wicht (33) hadden gehouden. De ter elfder ure wedstrijd tussen Zuiderkwartier en Altius, de kampioen van Noord' West IB, brachit alles wat van een promotie-duel verwacht mocht wor den. Pas in de noodzakelijk geworden verlenging .stand na .normale' speel tijd '5-5) slaagde Zuiderkwartier erin los te komen van de opponent. Daar mee plaatste Zuiderkwartier zich voor de strijd tegen het Haagse Ready, de nummer zes uit de Wes telijke Overgangsklasse B. De winnaar van deze strijd het tijdstip daarvan is nog niet vastge steld klasseert zich dan voor de van zes tot vier ploegen uitge dunde overgansgklasse. Door Wim van Vliet AangezienZuiderkwartier en Al tius niet van plan waren elkaar ook I maar enige ruimte toe te staan, 1 speelden strafworpen een belang- i rijke rol. Het maken ervan leverde I nogal eens problemen op: Jimmy met UDO bergafwaarts gegaan. Drie nederlagen op een rij waren het ge volg. Gisteren tegen Spoorwijk was die broodnodige opleving er op eens. Spoorwijk kwam nog wel met 01 voor (Jan van der Meyden), maar daarna werden de Hagenaars syste matisch weggetikt. Een minuut later al was het Dik Witteman die de gelijkmaker scoorde. In de twaalfde minuut kopte Jos Witteman num mer twee achter de Haagse keeper en toen in de laatste minuut voor rust Jos Witteman na een één-twee met Peter Werkhoven er 31 van maakte was Spoorwijk een geslagen ploeg. Na de hervatting vielen er kort achter elkaar drie spelers bij UDO uit: Jos Witteman blesseerde zich bij het scoren van UDO's vier de doelpunt, waardoor de Oegst- geestse ploeg met tien man verder moest spelen. Viermaal raak Concordia Delft—VTL 3—5 (0-3) Eindelijk kon Maarten Jongejan zijn positie als topscorer weer eens waarmaken. Niet minder dan vier maal scoorde de VTL-spits tegen het Delftse Concordia. Opvallend was verder de uitstekende leiding van scheidsrechter Van der Berg. Al in de eerste minuut schoot Jongejan van afstand raak: 0—1 en nog voor de rust bepaalden opnieuw Jonge jan en Piet van der Zeeuw de stand op 03. Rossing scoorde vlak na de her vatting tegen, maar binnen tien mi nuten liep VTL uit naar 15 (2 x Jongejan). Door wat omzettingen in het elftal van VTL werd de defensie af en toe wat verwaarloosd, hetgeen Concordia in staat stelde de achter stand terug te brengen tot 35 (Ouwersloot en weer Rossing). •VIOS—Foreholte 1—4) (1—0) VIOS kwam na 5 min. al op 10 via Karei Waanders, toen de gehele Fo reholte verdediging een te afwach tende houding aannam. Hierna ont spon zich een gelijkopgaamde wed strijd, waarin beide ploegen soms nog al eens wat kansjes onbenut lieten. De resterende vijfentachtig, minuten bleven daarom verstoken van doel punten. Concordia HHillegom 21 (01) Hillegom nam na ongeveer een half uur een 10 voorsprong, toen een hoekschop van Hans van de Leede in één keer het doel in draaide. Na rust kwam Concordia met de wind In de rug goed terug. Na 75 minuten schoot Jan van der Lans uit een vrije LEIDEN De „Leidse" ploegen a de regionale Jeugdcompetitie heb- jen zaterdagmiddag geeD kans ge zien puntenwinst te boeken. SC Lis- se verloor met 10 van Westlandia terwijl Roodenburg door Feyenoord met 4-0 naar huls werd gestuurd WestlandiaSC Lisse 1-0 (0-0). Het is SC Lisse niet gelukt in het duel met degradatie-kandidaat West landia afstand te nemen. De Jeugdi ge Ltssenaren waren in de eerste helft de sterkste ploeg, maar brach ten dit niet in de score tot uitdruk king. Zelfs miste Harry v. d. Zwet een strafschop wegens hands toe gekend door de bal te zacht in te schieten, zodat doelman Adrle v. Marwijk de bal kon stoppen. In de tweede helft verkreeg de thuisclub een veldoverwicht en dit resulteerde in de winnende treffer van Vincent v. d. Berg. FeyenoordRoodenburg 4-0 (2- 0) Roodenburg heeft tegen de koploper niet voor een verrassing weten te zongen. De blauwzwarten hebben in deze wedstrijd de aanval niet geschuwd waardoor de voorhoe de van Feyenoord vrij veel ruimte kreeg. Hiervan maakten Wim van Til (2x), Ronald Maasdam en Gé v. Kuyk gebruik door de bal achter de goed keepende Peter van Kooperen te schieten. De enige echte kaïns van Roo denburg was al na twee minuten: Bram Ruys wist echter alleen voor de keeper niet te scoren Doelman Borst van Rijpwete- ring springt op om een aanval van Warmunda te onderschep pen, Koos Kivits van Warmunda ziet al dat hij te laat komt; ter wijl verdediger Zoetemelk toe kijkt. (Foto Holvast) trap hard in: 11. Even later deed zich een Identieke situatie voor. Hil legom verzuimde een solide "muurtje" te bouwen, en Jan van d!er Lans her haalde zijn kunststukje: 21. Full Speed SJC 0—1 (0—1) Een sterk spelend' SJC leverde een verdienstelijke prestatie door Full Speed uit te verslaan. Arie Weyers schoot na een half uur zijn ploeg naar de volle winst. Na een lange solo passeerde hij met een lob de Delftse doelman. Na ruist kon Full Speed soms erg gevaarlijk worden, maar de Noordwijkers met aan het hoofd doelman Jan de Ridder, die uitstekend keepte, bleven de situatie goed meester. WSB—Rijswijk 1—1 (1—1) Na 23 minuten in deze wedstrijd scoorde Ad Oostdiam na een knappe één twee voor de Noordwijkerhouters. Rijswijk, dat het meesbal met lange trappen probeerde, kwam kort voor rust op een wat gélukkige manier aan de gelijkmaker. De scheidsrechter kende de Rijswijkers een strafschop toe, nadat achterspeler Kees van de Hoeven binnen de beruchte lijnen hands zou hebben gemaakt. Iets wat door zeer vélen ernstig werd betwij feld. Tan Franken benutte deze strafschop feilloos voor Rijswijk. In de tweede helft was WSB overwe gend iets sterker, maar zag geen kans meer om tot scoren te komen. ArchipelVan Nispen 32 (11) Van Nispen keek na twee minuten al tegen een 1—0 achter stand aan. Jan Baven scoorde voor de Hagenaars. Na een half uur werd Henk Witteman binnen het straf schopgebied onderuitgehaald, wat de Hagenaars op een strafschop kwam te staan. Gerard van der Meer te kende 11 aan. Nadat Archipel na rust de leiding via Westerberg had genomen, kreeg Van Nispen zijn tweede strafschop toegewezen. Ge rard van der Meer benutte ook deze keer de fraaie kans om te scoren. Vlak voor tijd liepen de Hagenaars toch nog uit naar 32 door een doel punt van Dik Schot. Direct hierop kreeg de wedstrijd voor aVn Nispen een triest slot ,toen Joost van Gijls wijk tijdens een botsing een dubbele beenbreuk opliep. Handbal Het Nederlands hand balteam heeft vrijdagavond in Boe dapest de interlandwedstrijd tegen Hongarije met 13-17 verloren. Bij rust was de stand nog gelijk: 7-7. Ijshockey Op de tweede dag van het toernooi om het wereldkam pioenschap ijshockey, dat in Roe menië wordt gehouden, heeft Neder land met 3-1 verlogen van Italië. Handbal De dames van Niloc hebben de halve finales van het toer nooi om de Europese beker niet ge haald. Na de overwinning met 11-9, vorige week in Miskolc, op Bakery Vegyesz, verloren de Amsterdamse dames gisteravond in de Apollohal met 3-6. DWINGELO Egbert Nijstad heeft gisteren zijn nationale veldlooptitel niet kunnen prolon geren. In zijn geboortedorp Dwingelo moest de in Arnhem wonende Drent- zijn meerdere er kennen in Jos Hermens. Nijstad nam in de eerste van de vier ron den wel de leiding maar had bij het ingaan van de voorlaatste 2500 meter geen antwoord op de demarrage van Hermens, die een voorsprong van ruim 50 meter nam. Bij de dames prolongeerde Bernie Boxem, die sedert vorig Jaar mei door een hardnekkige blessure niet heeft kunnen l-open 't zag er zelfr- naar uit dat zij definitief zou moe ten stoppen haar titel. Tlj-a Kei zer vorig jaar moeder geworden vierde haar rentree met een fraaie vierde plaats waarmee zij uitermate tevreden was. Bernie Boxem verdrong IIja Keizer na ruim een kilometer van de kop en liep daarna gemakkelijk weg. Pas in de slotfase toen Bernie Boxem het wat kalmer aan deed, kwam Jo ke van Gerwen (Spartaan, Lisse) dichterbij maar een bedreiging vormde zij toch niet. Ook Martien van de Hoorn van het Leidse AV Holland prolongeerde zijn titel bij de jongens A. Met Jo Schout (Hulst) en de Helmondse at leet Hans Mens nam hij snel afstand van de rest van het veld. Schout, be schouwd als de gevaarlijkste con current, moest halverwege het 6400 m. lange parcours afhaken. Een ki lometer verder was Mens eenzelfde lot beschoren. De zeer soepel lopen de Van der Hoorn ging vervolgens op een onbedreigde overwinning af. Leo Duivenvoorde (Spartaan) werd een goede achtste. Van De Spartaan verschenen gis teren nog meer leden in Dwingelo aan de start. Carla Grimbergen leg de bij de dames beslag op de ne gende plaats terwijl zus Hennie bij de meisjes A. in de prijzen viel: tweede achter Margriet de Graaf. Lenie van de Poel werd 12de bij de meisjes B terwijl Wim van Gerven op de 10 km heren als 13de over de streep kwam. Een prima prestatie leverde Clemens van Rooden (Bata ven). Hij werd op de 5 km heren zesde. De voornaamste uitslagen: Heren 10 km: 1. J. Hermen-s (Quick, Nij megen) 30.12, 2. E. Nijstad (DOS, Dwinigélo) 30.24.7, 3. H. Soharn (Ci- ko'66, Arnhem) 30.28.7, 4. G. Jansen (AAC, Amsterdam) 30.30.4, 5. R. Veld (Daventria) 30.59.4, 6. G. Spans (Soest) 30.59.6. Heren 5 km: 1. P. Vos (Nurmi, Gron.) 15.17.4 2. J. Kijne (Shell, Vlaardingen) 15.21.0, 3. M. Visschers (Unitas, Ge leen) 15.24.1, 4. H. Tiebosch (Metro, Rotterdam 15.32 4. 5. B. v. Stiphout (HAC) 15.41.6, 6. C. v. Rooden (Ba taven, Leiden) 15.47.2. Dames, 2600 km: 1 B. Boxem (Marathon,, Hen gelo) 8.22.8, 2. J. v. Gerven (Spar taan) 8.26.7. 3. A. v.d. Kerkhof (HAC, Helmond) 8.32.8, 4. I. Kei zer (Vitesse, Utrecht) 8.42.8. Jon gens A, 6400 m: 1. M. v.d. Hoorn (AV Holland) 20.07.8, 2. H. Mens (HAC) 20.17.5, 3. H. v. Emaus (AVVOG, Hardewijk) 20.21.8. Meis jes A, 1800 m: l.M. de Graaf (GAC, Hilversum) 5.43.1, 2. H. Grimber gen (Spartaan) 5.49.3, 3. L. d. Poor ter (Achilles Top) 5.56.6. van Daim bijvoorbeeld: liet dr die worpen onbenut. Toch wa Daim een moeilijk te bestrijd genstander voor Altius: hij al snel voor 20. Sary de Vin grootte die voorsprong tot 3- Albert de Groot scoorde na ee versumse tegentreffer 41. Vi zette Altius in de tweede hel fel offensief in en binnen 25 ten was de stand 44. Met van Daim voor de geblesseerd Zierikzee, zag Zuiderkwartier drie minuten voor het eindf op 45 komen, maar Toos maakte een verlenging Daarin wierp Zuiderkwartier c dellijk alle schroom van zich i bert de Groot (2x) Jimmy van en Nico van Leeuwen (2x) voor 105 waarna een fi eindspurt Altius op 108 bri Strafw< Fluks Noordwijk is door dep! worpen-winst op Albatros in Jaar tijd opgerukt van de \v klasse in de regionale afdelingi de tweede klasse KNKB. Een tatie waarop tegen Albatros gewacht moest worden, want officiële speeltijd en de verl< was de stand nog steeds (3—3 en 4—4). Strafworpen L «ten toen de beslissing brenger Fluks benutte er al van de slechts drie, waarna de spA steeg toen Albatros de eerste i, worp benutte. Uit de zever terende worpen kon Albatros I nog maar éénmaal scoren. Vcx zover was moest Fluks een m ke strijd leveren. Ondanks eer overwicht in de eerste helft. de Noordwijkse ploeg bij de tegen een 12 achterstand (treffer Fluks Siem van ,0J Haak). Vlak na de pauze j Tineke Corbee voor de gelijkt en na weer een tegentreffer r Hans Passchier vijf minuten het einde voor 33. In de ging kwam Fluks weer acht maar weer Hans Passchier de gelijkmaker op het scor Waarna Fluks de strafwoi iets beter nam.... Oefenwedsti De Danaïden, Vicus Oriën^s De Algemene bereidden zich 1 weekeinde voor op de tweede| u van de veldcompetitde die op kleine schaal begint. Hoofj ser De Danaïden oefende Haarlemse eersteklasser Au: zich een goede sparring-] toonde. De Danaïden, van Nierop de rest van het s wegens studieredenen zal moet^ missen, won met 126. t11 Vicus Oriënjtis, koploper overgangsklasse, bond in Amsteen dam de strijd aan tegen Blauiin De eerste kennismaking vai twee ploegen op het veld, eij v in een 33 gelijkspel. VoarL. scoorden Diet Rijsbergen, L Brugman en Dik Onderwateir|y0 steklasser De Algemene oefen gen tweede klasser ALO op I ten. Dat lukte aardig, De Ala won met 131 door treffers va van Seggelen (3x), Wim van (2), Aad Rusman (2), Win. Iterson (2), Liesbeth Tl* Sannie Kromhout en Ruud Vliet. LAKE PLACID (ANP) De Nederlandse schtaatssprinter Jos Valentijn heeft vrijdag bij de Winter-Universiade in het Amerikaanse Lake Placid samen met de Noor Ole Iverson de 500 meter gewonnen. Beide rijders deden 42.8 seconden noteren. De bronzen medaille was voor de Noor Per BJoerang (43.1). Harm Kuipers veroverde in Lake Placid de tweede gouden medaille voor Nederland. Hij won de 3000 meter, die in plaats van 1e 5000 meter was gekomen het üs was zo hobbelig, dat de wedstrijdleiding de afstand wel moest inkrimpen in de tijd. van 4.48.2. Tweede werd de Rus Valeri Lavroesjkln in 4.50.4 en derde diens landgenoot Alen der Tsjekoelajev met 4.57.-. Een tweede gouden mei viel Harm Kuipers ten deel j de 5000 meter. De medische si, dent won deze afstand in 8.0f de zilveren en bronzen mei gingen naar twee Russen rej[ Valery Lavroesjin met 8.0 Alexander Tsjekoeljajev 8.14.3. Harm Kuipers veroverde een zilveren medaille op de lf meter. Kuipers noteerde tijd van 2.14.0. Het goud voor de Rus Lavroesjkin 2.13.5 noteerde Ronnie gedacht deed een de greep naar het brons, dat f met een tijd van 2.16.9 in - vangst mocht nemen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12