Afscheid pastoor Baeten in Leiderdorp Lisse blij met derde plaats Damesjunioren „Gemini versloegen „Leython" Sint Jansfanfare zeer goed op dreef Adj. Lugthart nam afscheid van politie in Wassenaar Ben Bril geeft zeskampers te lage klassering PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 28 FEBRUARI 197 ,A eleii zijn gekwetst hoe het hier is toegegaan LEIDERDORP De kerk van de parochie ,De Menswor ding" in Leiderdorp was zondagmiddag bomvol. Verscheidene parochianen moesten buiten voor de open deuren staan om een glimp van hun scheidende pastoor te kunnen waarnemen. Het was de laatste eucharistieviering in Leiderdorp, waarin pas toor Baten S.J. voorging. De zichtbaar ontroerde pastoor zei, dat het een gewone jongerenmis zou zijn, aangepast aan de situatie van deze dag. De muzikale omlijsting werd verzorgd door koor en combo onder leiding van de heer J. Valk. De tekst groep stond o.l.v. Jacqueline v. d. Geest. Wij zullen niet meer samengaan, aldus pastoor Baeten, daarom géén preek maar een paar woorden uxt mijn hart. Uw verslagenheid en uw verdriet zijn mij 'n troost geweest. Velen zijn gekwetst hoe het hier is toegegaan. Wat er ook gebeurt aan onbegrijpelijke dingen in onze kerk gemeenschap, houdt vast aan Christus, hoe moeilijk het ook ge maakt kan worden. Ik wil u vragen mijn opvolger loyaal en trouw te zijn. Hij probeert ook Christus te brengen. Ik heb -t op mijm manier gedaan. Tot de jongeren zei hijOm jullie heb ik de meeste pijn gehad, maar ook de meeste troost. Ik hoop en bid en weet, dat het echte geloof in jullie blijft. Blijf Christus zoeke 1 en blijf vasthouden In zijn preek van vorige week zondag, die nu op stencil uitgereikt werd, had de pastoor uitgelegd waarom hij de stap had moeten ne men uit Leiderdorp weg te gaan Wij citeren daaruit: "De parochie raad vulde zichzelf aan met men sen, die elkaar geschikt leken. Het moet bij ons worden als bij de pro testanten, waar de kerkeraad ook boven de dominee staat. Wij nemen beslissingen, de pastoor is er om die uit te voeren of zoals iemand uit de dekenale raad in de volle parochieraad kwam zeggen: Wij de nliefc als zodanig gewijde priesters, nemen de besluiten. Tegen deze achtergrond wordt het beter ver staanbaar wat er bedoeld wordt als er gezegd wordt: Als priester en pastoraal werker in ruimere zin is er niets op hem aan te merken, maar a-ls pastoor moet hy verdwij- Na afloop kreeg men gelegenheid de pastoor de hand te drukken, praktisch de gehele kerk maakte daarvan gebruik. Menigeen kon zijn of haar tranen niet bedwingen. Pastoor Baeten had nog meer" blij ken van belangstelling gehad: on geveer 2000 gulden en een televisie toestel van de parochianen. Ook 350 positieve brieven hadden zyn brievenbus gevonden. De 57-jarige pastoor gaat hoogstwaarschijnlijk als rector in het Haagse Zuidwal- ziekenhuis werken. Tot zijn opvol ger is benoemd pafoor A. Ham- merstein uit Noordwykerhout. Kwintet Rob Agerbeek in Hot House LEIDEN A.s. vrijdagavond om 10 uw zal de virtuoze pianist Rob Agerbeek een concert geven in de grote benedenzaal van HOT HOUSE, Rapenburg 24. Rob Agerbeek, die 28 septembe 1937 in Djakarta het levenslicht aanschouwde, kwam in 1954 naai Nederland met de bedoeling on derwijzer te wordenZijn kennis making met de boogie-woogie muziek was er de oorzaak van, dat hij zijn plannen radikaal wijzig de en besloot beroepsmusicus te worden. Voordat hij beroeps werd, won hij de eerste prijs van AVRO's jazzcompetitie. Als beroeps musi cus zwierf hij door Europa en be- geleidde befaamde musici als Lars Gullin, Jimmy Wood, Nelson Wil liams, Don Byas, Hank Mobley, Pony P <indexter, Slide Hampton en J. R. Mantrose. Ook maakte hij gedurende twee jaar deel uit van de Diamond Five. Hij ie op de tv geweest o.a. in Denemarken. Ook door de radio is Rob Agerbeek bekend, o.a. door ijn gastoptreden op het Loos- cDrechtse Jazzconcours van 1970. Verder staat e-r een boogie-woo- gieplaat van hem op stapel, die getiteld zal zijn ..Early Roots" \jaar en is opgebouwd uit mensen nor sax)Rob Langer eis (bas) en die hun sporen op jazzgebietj vev- Erik Ineke (drums). Het kwintet, waarmee Rob Ager- diend hebben, te weten: Wim Rei- Op de foto (W. Raadsveld) te- beek zal optredenbestaat al 2 I nen (trompet)Dick Vennik (te- norsaxofonist Dik Vennik. WASSENAAR Het Wassenaarse politiekorps heeft afscheid genomen van adjudant C. Lugthart, die na ruim 35 Wassenaarse jaren wegens het bereiken van de 60-jarige leeftijd de politiedienst heeft verlaten. De scheidende adjudant en zijn echtgenote en kinderen werden toegesproken door burgemeester Sta&b en commissaris G. J. Boven, die de loopbaan en staat van dienst van de heer Lugthart de revue lieten passe- ren en beiden uitdrukking gaven aan j hun grote waardering voor de wijze, j waarop de adjudant zich van velerlei taken heeft gekweten. Hy was behalve politieman een bij- I zonder actieve figuur, die bijvoorbeeld 23 jaren lang op voortreffelijke wijze I leiding heeft gegeven aan het korps reserve-politie en enorm veel werk heeft verzet voor de Wassenaarse Po litie Schiet- en Sportvereniging. Ook in de plaatselijke afdeling van de Bond van Chr. Politie-ambtenaren heeft hij veel werk verzet, o.m. gedu rende 18 jaren als voorzitter, zo bleek uit een toespraak van adjudant P. van Sintmaartensdijk. De bond heeft hem tot ere-lid benoemd, de WPSS eerde hem met het lidmaatschap van verdienste. WPSS-voorzitter W. P. de Boeck roemde het organisatie-talent en de werkkracht van de scheidende adjudant. ZOETERWOUDE De uitvoering van de Sint Jansfantfare in Zoeter- woude had zaterdagavond een wat moeizame start. Men had een half uur vertraging doordat de hoofdstop defect raakte het publiek moest zodoende .in het donker een plaatsje zoeken. Om half negen kon voorzitter J. Straathof toch de drumband "VIOS" aankondigen. Zij opende de avond met de mare "Fanfare". Het hoogte punt van hun programma was het laatste nummer "Okkiepoppie", dat zeer in de smaak viel bij het publiek De arrangementen waren voor een groot deel gemaakt door de instruc teurs van de drumband, J. van Koo peren en T. Ryinsburger. Vervolgens trad het accordeon-or kest "Vivace" op. Het was de tweede maal dat dit ensemble o.l.v. P. Sl-in- I gerland op een avond van de fan- j fare optrad. Ook voor de prestaties van dit orkest had het publiek veel waardering. Met name het laatste nummer wekte veel enthousiasme, Na de pauze nam de Sint Jansfan fare de rest, van het programma voor haar rekening. Onder leiding van J. Mey bracht men niet minder dan 14 stukken ten gehore. De fanfare die in een bijzonder goede op-telling op het toneel ver scheen, ging op de "lichte toer". Zij opende met "When the Saints go marchin' in", In Paso Doble for band blonken Ineke Versluis-Van Velzen en Gerard Verhagen uit. Via James Last op klompen, waarbij ook werd gezongen, en "Mixed pickles", "Moonlight serenade" en een selectie uit de musical "Hair" bereikte men het hoogtepunt van het optreden en daarmee van de avond. "El Gato Mont es" werd als laatste uitgevoerd, en leverde een ovatie van hét pu bliek op. Als toegift werd "Rimtaalzello" ge speeld, waarin de trombonist J. Ver- hage en trompettist G. Verhagen uit stekend solo-werk ten beste gaven. De fanfareprijs werd gewonnen door mej. J. van der Zalm. Zij stelde de prijs ter beschikking aan een vriendin, wier fiets d'e vorige avond was gestolen. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Volleybal in district Leiden LEIDERDORP De Leiderdorpse j volleybalvereniging Leython is er niet j in geslaagd ook de derde jeugd titel bij de junior- en aspirantenkam pioenschappen van het district Lei- j den te pakken. Na de titels bij de heren aspiranten en junioren moes- ten de dames junioren zaterdag in de Voorschotense Sporthal in de finale i hun meerdere erkennen in het in eigen huis spelende Gemini. Er werd in twee poules gespeeld, j poule A bestaande uit Spel. Lisse, W.V.V. en Leytom, poule B bestond j slechts uit twee ploegen nrn.l D.A.C en Gemini. De wedstrijd tegen DAC leverde een gemakkelijke overwin ning voor Gemini op (2-0). In de andere poule behaalde WW een 2-0 overwinning op Lisse (15-12, 15-11) Gemini was poulewinnaar en kon zich in alle rust gaan prepareren op de finale. Leython moest eerst aan treden tegen Lisse en met goed spel werd deze ploeg uitgeschakeld (15-7, 15-1). De daaropvolgende werdstrijd tegen WW moest de poulewinnaar opleveren. In een spannende en vooral In de eerste set gelykopgaande strijd was het toch het wat gerou- tineerder spel van Leython dat de doorslag gaf en een 2-0 winst op leverde (16-14 en 15-12). Het Gemini dames-team was wer kelijk een klasse beter dan de Ley thon-da mes en verdiende de 2-0 BENTHUIZEN De gemeente raad komt maandag- 13 maart om half acht in openbare vergadering bijeen. B. en W. vragen een krediet van f 10.000 voor het aanleggen van een voetgangersbrug over de Ring vaart ter hoogte van het Beelaerts- park. BED IN BRAND LEIDEN In een woning aan de Hoge Rijndijk ontstond zaterdagmid dag een binnenbrandje ten gevolge van kortsluiting in een bedlampje. De matras van het bed, de dekens en lakens gingen in vlammen op. De brandweer rukte uit. Men wist ver dere uitbreiding van de brand te voorkomen. Wel liep het pand enige waterschade op. Universiteit óver beurzen en studiestop LEIDEN De Leidse Studenten- federatie houdt vanavond om half acht in de filmzaal van het universi teitsgebouw aan het Rapenburg een bijeenkomst over het beurzenbeleid en de collegegeldverhoging. Sprekers zijn de Amsterdamse stu dentendecaan Stikkelbroek, de Leid se exdecaan Visser en de secretaris van de Delftse studentengrondraad. In een andere zaal van hét univer siteitsgebouw vergadert vanavond, eveneens vanaf half acht, de Leidse universiteitsraad. Belangrijke agen dapunt is de bespreking van de stu dentenstop voor bepaalde studierich tingen. LEIDERDORP Deze week wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor het werk van twee sanatoria: Sonne- vanck en Zonnegloren en voor de re search aan de hart- en vaatziekten. Hoofdinspecteur A. G. L. Rykei dacht met dankbaarheid terug aan d belangrijke rol, die de adjudant ge speeld heeft in de redactie-commissi van het korpsblad van de Wasse naarse politie. Een persoonlijk scheidswoord werd nog gesprok©: door adjudant H. Haverkorte. De he© P. Werkman overhandigde een af scheidsgeschenk namens de commis sie „Onderlinge Band". Adjudajt Lugthart en zijn echtgenote werdei verrast met vele fraaie geschenken. Op klaarlichte dag ingebroken LEIDEN Op klaarlichte dag- heb ben inbrekers zaterdagmiddag bedrag" van ongeveer 3000 gulden ge stolen uit een bedrijf aan de Hog i Rijndijk. Zij versohaften zich de toegang to het gebouw door een ruit van he achter het bedrijf gelegen magazyx te vernielen. In het kantoor opendei zij de brandkast met een sleutel, dij zij in het gebouw wisten te vinden, i Zij haalden uit de brandkast eei groene geldkist, die zij in zijn gehetj i meenamen, en een andere kist, zij opengebroken en leeg in het i bouw achterlieten. BINGO VOOR I OSSENACLIE LEIDERDORP De Christelijk Plattelands Jongeren en de Christel lijke Boeren- en Tuinders Bond hiel' den de jaarlijkse feestavond. He| doek ging open voor leuke schetsjes Er werd stug bingo gespeeld, waar, van de opbrengst bestemd is voor dj „ossenactie". Het doel is 70.000 gut den bijeen te krijgen voor ontwikkel lingshulp in Dahomey een land. bijni tweemaal zo groot als Nederland, bj Blaf ra gelegen. Vier gewonden bij aanrijding LEIDEN Op het kruispunt Hooil grachtNieuwe Rijn had zondagmid! dag een tamelijk zware aanrijdinj plaats. Een 50-jarige Hagenaar ree) met zijn auto op de Nieuwe Rij| in de richting" van de Middelste gracht. Van de Hooigracht naderde een 25 jarige Leidenaar met zijn auto. B de botsing liep een 25-jarige vrou\j die bij de Hagenaar in de auto za een scheur in de knieschijf op. Eej 32-jarige mam, eveneens inzittendi van de auto van de Hagenaar, hiel aan de botsing een gekneusde schou der over. Van de inzittende van de ander auto kreeg een drie-jarig jongetj een scheurtje in de schedel, en ee| één-jarig jongetje een bloedneus. Al' gewonden werden tegelijk naar h Academisch Ziekenhuis vervoerd. Bij de. steeds terugkerende autoroce (foto boven) behield Lisse de positie, die het hier op de foto heeft, namelijk een tweede plaats. Het boksreglement was bij de Lissenaren helaas niet zo bekend. Van daar dat scheidsrechter Ben Bril de Lissese ploeg moest diskwalifi ceren bij de bokswedstrijd tegen Tiger Clay (foto rechts ARNHEM/LISSE De tweede „echte" ronde om de zeskamp-cup speelde zich zaterdagavond af in de stad met de meeste bomen in Nederland, Arnhem. De strijd vol trok zich in de vorig jaar gereed gekomen, fraaie Rijnhal. Ruim 1000 toeschouwers waren getuige van de verrichtingen van hun ploegen, en hiermee was de Rijn hal bijna uitverkocht. Er waren veel supporters gekomen uit Zei- Door Pieter van Beem rem (begrijpelijk, want Zelhem speelde thuis) en Venray. Vooral ie supporters uit Venray lieten zich duidelijk horen, maar af en toe klonk ook de Lissese yell ook joven de immense herrie uit. De >ijna 200 Lissenaren zagen hun )loeg erg goed spelen en Lisse was >ngetwijfeld erg hoog geëindigd, vare het niet, dat de ploeg bij een spelletje (het boksen) iterd gedis kwalificeerd. Na de traditionele ereronde van le ploegen (dit keer met mooie iloemen uit de bollenstreek) en de geweldige toejuichingen voor "de man met de pet" Barend Barendse 1 kon de strijd rond half negen losbar sten. Bij het eerste spelletje deed elke ploeg mee. Er werd een paardenra ce gehouden, waarbij niet paarden, maar de ploegeleden moesten lo pen. Het paard was namelijk van schuimrubber. De paarden gingen deze keer dan ook niet over de muur heen, maar liepen er dwars door. De Lissese deelnemer had blijkbaar nog maar weinig paard gereden, want hij eindigde als laat ste. Totaal uitgeput vielen de paar den na afloop in de armen van de Doetinchemmers en Rhedenaars, de vroegere zeskampers, die assisteer - Snelste tijd j Hierna volgde een kanorace. Aan de kano was een touw bevestigd en het touw liep onder een plank door, waarop drie meisjes stonden te dan sen. om zo het touw te kunnen laten vieren. De Lissese ploeg was bij dit spelletje uiterst gespannen, want nu moesten de zes punten kunnen worden binnengehaald. Lisse roeide tegen Ridderkerk. Lisse deed het zo goed. dat de peddel van de Ridder- kerkse roeier van verbazing brak. Met een verschrikkelijke knal raak te de kano de overkant. Daarna moest Lisse nog een keer. Bij de tweede knal bleef de stopwatch stil staan od 27,4 seconden. Dit bleek verreweg de snelste tijd. Hierna volgde de commentatoren- race. Hierbij moesten de ploegen 'n pop samenstellen, die uit een zestal delen bestond en uiteindelijk erg vee] weghad van commentator Barend Barendse. Barend moest over een radiotoestel worden gedragen en dan voor een televisie-toestel. Vervol gens moest er een microfoon voor z'n neus worden gezet. Lisse begon goed, maar er werd toch wel onzorg- I vuldie met Barend Barendse omge- sprongexi. De gevolgen bleven dan ook niet uit. Langzaam maar zekex j viel Barend in stukken uiteen. Latei viel de microfoon ook nog uit elkaar j Tooh was de tijd niet slecht en haal de Lisse nog een derde plaats. D. kop van Barend werd bijna gesto- len door de supporters, maar da> I kon nog net woi-den voorkomen. Bij de traditionele autorace deed Lisse I het erg snel. Zowel bij de dames I als bij de heren werd Lisse tweede Gediskwalificeerd 1 Ook bij de tandemrace veroverd. Lisse nog verdienstelijk drie pun ten. Alle bij elkaar heeft Lisse dus erg verdienstelijk gespeeld, en ze hadden ongetwijfeld een hoge plaats kunnen bereiken. Helaas bleek ei een addertje onder het gras te zit ten. Bij de bokswedstrijd sloeg di 92 kilo wegende Aad Hogendoorn de grote pop binnen twee secondex knock-out. Dit was een geweldigs tijd en de Lissese supporters spron gen al enthousiast omhoog. Maar wai deed scheidsrechter Ben Bril? Hi diskwalificeerde Lisse, omdat Aad de pop in de nek sloeg, in plaats var op de kaak. Dit was bijzonder spij tig voor Lisse. Want door deze dis kwalificatie bleef Lisse onderaan bungelen. Gelukkig is er nog een wedstrijd te gaan en deze is in de Groenoordhal in Leiden. Hier heeft Lisse de kans om thuis spelend te laten zien wat ze waard is. Indivi dueel speelt Lisse erg sterk, alleen spelletjes in teamverband gaan soms nog iets minder. Als hier nog iets op wordt getraind, zal Lisse erg hoog kunnen eindigen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2