schotvaardig tegen Musschen Chaotisch LFC geveld: 0-1 bk Roodenburg niet UVS „GOKT" GOED 1-2 angst complex bij Fluks: 1-1 ROTTERDAMMERS MIKTEN NA RUST DUIDELIJK OP Arie Lagendijk schiet blauwwitten in slotfase naar kostbare zege LEIDEN Na-afloop van de ontmoeting RoodenburgDe Musschen (00), toen arbiter Arts wat vrij veel tijd vergde nog eens van gedachte wenste te wisselen met de door hem tijdens de wedstrijd preventief „geboekte'* spelers Ooyendijk van Roo denburg (opmerking) en Ten Otter van De Musschen (ruwe tackle), constateerde de Rotterdamse aanvoerder Verschoor met enige voldoening: „We hebben geen van beide een overwinning verdiend. Maak je in deze wedstrijd een doelpunt, dan heb je gewoon geluk gehad Dat geluk heeft Roodenburg in deze wedstrijd, die voor rust nauwe lijks representatief was te noemen voor eersteklasse-voetbal, in ieder geval niet willen toelachen. Welis waar gingen na 51 minuten spelen de blauwzwarte Leidse armen Door René Vos Juchend de lucht in, toen na een afschuwelijk misverstand in de Rot terdamse verdediging de bal in de richting van het door de voortreffe lijke goalie Elenbaas verlaten Mus- schen-doel rolde, maar Verschoor zélf dook toen nog als de reddende engel op en slaagde erin met een geweldige sliding het leer voor de doellijn weg te maaien En om meteen de toch wel iets betere winstkansen van Roodenburg te boek te stellen in de 62ste minuut dankten de Musjes het aan een bij zonder snelle reactie van de soepele Elenbaas, die een daverend schot van Cees Montagne uit de beneden hoek wegtikte, dat het gelijkspel héél bleef. Een gelijkspel waarop na rust, toen het aanvankelijk te behou dend spelende Roodenburg (te laat) driftig overschakelde op massaal aanvallen, de „consoliderende" Rot terdammers opvallend duidelijk mik ten. Zóveel witgehemde Musjes be volkten toen op een gegeven moment het „terrein" voor de veste van Elen baas, dat een grappenmaker vanaf de tribune schreeuwde: „Die Rotter dammers spelen met 12 man Een onjuist bericht uiteraard, al gin gen, stilletjes vele Leidse kijkers toch maar even tellen. In de matige eerste helft was er wat meer evenwicht in het spel. Na een veelbelovende opening van Roo denburg, waarbij Elenbaas even krachtig de handen uit de mouwen moest steken, moesten de Leidenaars, toen de Musschen gingen drukken en erin slaagden de thuisclub hun speltype op te dringen, weer veel van hun terreinwinst prijsgeven. Maar zomin dit aan Leidse zijde Sam den Os (veelal op links opererend, want Koos van Es mag van de dokter voorlopig niet voetballen) hartstochtelijk toegezongen Reinier Verkuylen gelukte, was deze middag Junte (vrije trap rakelings over) Van der Most het scoren op het lijf geschreven. Het bleef lang een rom melige partij voetbal, met maar heel weinig bruikbare openingen voor aanvallers, maar met des te meer overtredingen. Eerst ging Ooyendijk in het boekje van de goed leidende heer Arts. vervolgens Ten Otter van De Musschen. terwyi de Rotterdamse linksbuiten Junte bofte, dat de flui tist aan licht natrappen tegen de Roodenburger Van Kooperen, die (realistisch kermend) een mooi Brokje theater weggaf, niet al te zwaar tilde. In de tweede helft dus wat meer vuurwerk, vooral van de zyde van het ijverige Roodenburg. Alhoewel de Rotterdammers hadden, in de laatste minuut, nog byna een zeven klapper afgestoken. Uit een corner, na een verrassende Musschen-uitval, scoorde Van Driel met het hoofd. Tot grote opluchting van de Leidse supporters was het de heer Arts ech ter niet ontgaan, dat er bij het fa- friceren van deze treffer was ge duwd, waardoor het Rotterdamse j vreugdebetoon van uiterst korte duur was. Roodenburg: Keereweer, Dubbelde- man, Penmenburg, Ooyendyk, Van Weerlee, Van Kooperen, Montagne, Harunaart, Verkuylen, De Klerk, Den Os. Een scoringskans voor Sam den Os van Roodenburg. Verder (rechts) op de foto de Rooden- burgers Hennie de Klyk en Koos Hannaart (Foto „Holvast) GORINCHEM Een kwar tier voor het einde van de „slo pende" strijd in dubbel op zicht tegen Unitas, waagde UVS' jonge, maar taiktisch kiene oefenmeester Wally van Schooten de gok. Toen, by de stand 11, haalde hy Kees Karstens, de kleine Grote Man op het middenveld naar die kant om Gilles Hendrikse als extra- aanvaller in te zetten. Die wel overwogen ,gok" was binnen de minuut raak: Hendrikse zwerm de strijdvaardig uit op de rech tervleugel, trok „automatisch" een gat, waar Arie Lagendijk attent in dook. Van ruim dertig meter verraste de oud-Alphe- naar (die daarvoor reeds de Leidse gelijkmaker had gescoord en met een daverende vrije schop d© lat had getroffen) ynitas-doelman Fred Stamkot volledig: het harde maar niet onhoudbare schot „glibberde" onder de Gorkumse doelman door in het net (12). „Ik moest de gok wel nemen" verklaarde Wally van Schooten na afloop tevreden en opge lucht de wissel Karstens-Hen drikse. „In deze fase van de competitie telt alleen nog maar de volle winst. Anders hadden Door Cees Onvlee seizoen weer een gevaarlijke strijdlustige tegenstander, die niet bevreesd is om er stevig tegenaan te gaan. Blundertje Dat tweede punt, dat de blauw witten in Gorinchem pakten, bleek tenslotte goud waard te zyn. Van Schooten na het ho ren van de gelijke spelen van de concurrentie, Gouda (1—1 bij RVC) en Roodenburg (0—0 tegen De Musschen)„Voorlo pig hebben wy de kans weer helemaal in eigen hand. Daar haddien wij op gehoopt, maai' eigenlyk niet vast op gerekend". De „angst" van UVS voor Unitas-uit was gistermiddag be grijpelijk. Met de belofte van RVC's international Koos van Dullemen, woensdagavond na de amateurselect iewedstr y d „Wii hebben zelf geen kans meer, maar zullen Gouda voor jullie proberen te pakken") in het achterhoofd stond UVS voor de taak'om kost-wat-kost te win nen. Maar winnen in Gorin chem is iets, wat de blauwwit ten in het verleden zelden is gelukt. Want vooral voor eigen publiek is Unitas ook dit Tegen UVS zocht Unitas „We wisten van tevoren, dat wij technisch het nodige tekort ko men", aldus trainer Han van Zeeuw, die de laatste jaren als oefenmeester bij Papendrecht het Leidse spelpatroon wel kan uittekenen het helemaal in krachtvoetbal. Stug verdedigend (vooral voor-stopper Wim van Duuren zat Gerard Désar zeer stevig op de huid) en aanval lend met veel „lange halen" op £oa!getter Jan de Boon, die echter in Henk Rol een man netjesputter vond, die zich er noch liet uitlopen, noch uit duwen UVS verzekerde zich al in de beginfase van de strijd van de stylprijs. Maar Uniitas nam in dezelfde periode een 10 voor sprong: in de 14de minuut schoot de bal na een stuiterend en glibberend 20-meterschot van De Boon niet alleen door de handen van UVS-doelman Wynand Sloos, maar óók door diens benen Hendrikse maakte 'gat' Niet opzij Dat blundertje enig excuus: in de veertien voorgaande mi nuten had de Leidise doelman slechts één bal „te rapen" ge had werd UVS niet fataa;. Ofschoon de strijd bovendien rommeliger werd, logisch ge volg van de zwakke leiding van scheidsrechter Koenen, die ver zuimde de teugel strak in han den te houden toen dat nog kon, verloren de Leidenaars hun greep op het spel niet. Wally van Schooten Odiie de vroeger zo „weke" blauwwitten toch wel de nodige fysiek heeft byge- braoht; in geen enkel duel gin gen Désar en zyn mannen opzy later lovend: „Ik had de jon gens voorgehouden te blyven géén. Op het middenveld en in de spitsen. Conditioneel zijn wy erg steak. Daarvan moeten wij zoveel mogelyk zien te profite ren". Het pressing-voetbal van UVS leverde voor de rust reeds de verdiende gelykmaker op. Een van de talloze overtredingen van de Uniitas-verdedigers werd door scheidsrechter Koenen be straft met een vrijeschop even biuiten het strafschopgebied, specialist Arie Lagendijk knal de de bal resoluut door de muui- en langs de verblufte doelman Fred Stamkot: 11. Bijna was het zelfs nog voor de rust 12 geworden, maar de Gorinohemse doelman keerde in de 41ste mi nuut in reflex een "kopbal van Aat Koren na een afgemeten hoekschop van Jan Leget. Rondjes In de tweede helft gaf de betere conditie van UVS dat tijdens de gedwongen' winter- rast regelmatig in actie is ge bleven in tegenstelling tot Uni tas dat 15 januari voor het laatst in het veld stond (tegen CVV: 2—0) de doorslag. UVS bleef, om in schaatstermen te spreken, rondjes van 35 draaien, terwijl Unitas daarentegen dik in de 40 kwam. Fred Stamkot was tenslotte de (doel) man, die UVS nog het langst in-de-weg stond. In de 63ste minuut tikte hy een listig dioor Koren „geboogde" vrije schop stylvol uit de bovenhoek en in de 72ste minuut ranselde hy razendsnel een vallend door Gerard Désar ingekopte bal nadat Arie Lagendijk uit een nieuwe vrije schop de lat had getroffen. Vyftien minuten voor het einde van de slopende strijd ging uiteindielyk ook de moedige doelman van Unitas letterlyk èn figuurlyk door-de-knieën; een verrassend afstandsschot van (uiteraard) Lagendyk be oordeelde hy verkeerd, waardoor de vlak voor hem op de vette grond stuiterende bal onder hem doorglibberde: 12 UVS: Sloos; Balkhoven, Rol, Hannaart, Lardé; Leget, Koren, Lagendijk, Karstens (Hen drikse) Désar, Verver. LEIDEN De weinige toeschou wers by LFC—TOGB zullen nauwe- lyks hebben kunnen geloven dat zy twee topploegen In de tweede klasse t A aan het werk hebben gezien. Zeker - LFC heeft zyn fraaie leiderspositie nauweiyks waar kunnen maken. De Boshuizertoadebewoners konden g£en h moment imponeren en bovendien l vielen er in de verdediging zoveel gaten, dat het een wonder mag heten dat TOGB niet verder kwam dan 0-1 (doelpunt van Pim Vermeulen). Nu werden in de laatste linie twee man zeer node gemist: Aad Heymans (lastige knieblessure) en Reinier de Wit, die wegens een lichte rugbles sure tot een kwartier na rust op de Door Jan van der Nat Zwemmen De Australiër Brad Cooper heeft in Brisbane een nieuw wereldrecord gezwommen op de 400 meter vrije slag. Hij legde de af stand af in 4.01.3. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Tom Mc Breen (4.01.7). Dammen Ook de vijftiende partij in de tweekamp om de we reldtitel tussen Andreiko en Koeper- man is in remise geëindigd. De •tand na vytien partyen ls nu 15-15 bank werd gehouden. Juist in die centrale verdediging 'klikte' het tus sen Leo de Jong en René Holswilder niet. Uit één van de vele misverstan den kwam vlak voor de rust het enige doelpunt. Slechts tien minuten toonde LFC het vertrouwde spelletje. Dat was tussen de 15de en de 25ste minuut. In die periode werd een kopbal van Peter van Laarhoven (na een voor zet van Plet Gubler) door Eddie Treurniet van de doeliyn gehaald. Een nieuwe inzet van Van Laarhoven leek aan de reactie van de LFC'er te zien achter de doeliyn vandaan te komen. Scheidsrechter Baak liet ech ter doorspelen, een beslissing waar mee LFC het beslist niet eens was. Evenals met de strafschop die de Haagse arbiter in de 40site minuut aan TOGB toekende (een hard schot van Jan Vermeulen kwam in een Zaterdagvoetbal Leo Pluimgraaff (Quick Boys) 10 Ed Langereis (SVOW) (+2) 10 Jan de Jeu (ARC) 8 Daan Kooy (Randst. Sp.) (+1) 7 Glel Heitinga (TAW) 7 Leo Proffers (Koudekerk) 7 Teun Tates (SMS) 7 Wim v. d. Plas (Quick B.) (+1) 6 Piet Vonk (Koudekerk) 6 Henny Kamphorst (SMS) 6 Ben Heemskerk (TAW) 6 Zondagvoetbal Maarten Jongejan (VTL) 13 Koos Kievits (Warmunda) 11 Sjaak v. Slingerland (SJZ) (+2) 10 Hans Thyssen (Warm.) (+1) 9 Arie Ouwerkerk (Altior) 9 K. v. Amsterdam (Alphia) 1) Eilaas de Bruin (Alphen) Hans Dreef (ASC) Peter Laarhoven LFC) Wim Mooyekind (SC Lisse) Ad Oostdam (WSB) Gerard Désar (UVS) Peter Werkhoven (UDO) Adrie Lagendyk (UVS) 2 Ben Boers (ASC) 2 Hans v. d. Leede (Hillegom Piet Gubler (LFC) Bert Harteveld (Warmunda) Peter van Kampen (Foreholte) muur van LFC'ers en zou daarby de hand van Leo de Jong hebben ge raakt) René van der Baard nam de pe nalty echter te zacht en Sjaak Bouw meester kon de bal zonder veel moeite pakken. Vier minuten later schoot Pim Vermeulen TOGB naar een 0—1 voorsprong. In de tweede helft bleek eens te meer hoe chaotisch het spel van LFC was. Er werd zonder overleg gespeeld en er werd zeer slordig gespeeld. Toch kwamen de Leidenaars dicht by een doelpunt. Na een van de weinige vlek keloze combinaties tussen Cock van Weerlee en Wim van der Linden, moest Aad Vermeulen zyn doelman en broer Kees op de lijn bystaan en de gelykmaker voorkomen. Daarvoor had TOGB al verschillende kansen gehad om de voorsprong naar 02 tè tillen, maar de Berkelse aanvallers Leo Vermeulen snijdt voor de zoveelste maal door de LFC- defensie. René Holswilder en Rei nier Geerlof komen te laat. (Foto Holvast) bleken niet in staat om ook maar één behootiyk schot af te leveren. Nog éénmaal kreeg LFC de kans op de gelykmaker. Piet Gubler zette met een handig passje doelman Kees Ver meulen op het verkeerde been en be reikte Reinier de Wit (inmiddels in gevallen voor Moesman). De Wit be hoefde zyn been maar tegen de bal te zetten, maar ook hy deelde in de malaise die LFC typeerde. Zyn veel te harde en onbesuisde schot ver dween in de tribunes. LFC: Bouwmeester; Van der Berg, De Jong, Holswilder, Geerlof; Van dier Linden, van Zeggelen; Gubler, Van Laarhoven, Van Weerlee en Moesman (De Wit). DORDRECHT De wedstrijd tegen rode lantaarn drager Fluks was als het ware een van de laatste stro halmen, dlie Lugdunum beet kon pak ken om het eerste klasseschap te kunnen consolideren. Daar zyn de groenwitten maar voor de helft in geslaagd, want op het uiterst effect volle en by kans onbespeelbare ter rein „Dit jaar hopen we hier ein delijk te kunnen vertrekken" sprak een Dordts bestuurslid byna veront schuldigend in de rust bleven beide ploegen na negentig minuten voetbal met een kleine k (van kwa liteit) op 11 steken. Toch had het er in het begin alle schyn van dat Lugdunum in staat was om twee kostbare winstpunten te gaan behalen. De Leidenaars speelden fris van de lever en kwa men soms tot hele acceptabele com binaties. Bovendien kregen ze een moreel steuntje in de rug, toen Fluks al na 12 minuten op een 01 ach terstand werd gezet. De correct lei dende scheidsrechter Beukman kende Lugdunum een vrye trap toe, die door Cees de Cler listig op rechts ge nomen werd. Gys Collé gaf de bal een minieme, maar uiterst zinvolle koerswyziging met zyn hoofd, waar op het leer onbereikbaar verdween in de verste hoek voor doelman Hen nie van de Stel. Op dat moment ver gaten de groenwitten om definitief door te drukken, maar lieten zich juist het spel opdringen door hun Dordtse tegenstanders, die met recht-toe recht-aan voetbal succes probeerden te forceren. Dat zou aan- vankeiyk nog niet lukken, want Leo Redel en Wim Oppelaar (die in de de helft tegen een officiële waar schuwing wegens hard spel zou aan lopen) hadden hun zaakjes si de hand. Tot de 35ste minuut in rechterspits Prins alle kreeg om ver op te rukken e denbol ln staat stelde om zyi zet letterlyk het doel in te 11. Van dat ogenblik af mm angst zich weer meester va) duum. Agst om (zoals za vf seizoen) toch weer de boot gaan. Lugdunum-trainer Jc Busser daarover: „Het ontbre momenteel aan een brok zelfv wen. Dat bleek ook weer na lykmaker. Ons spel ging hoe hoe meer verkrampen en dai er op het laatst haast niets me Na rust probeerde LugdunuE wel verandering in te brenger Montagne en Henk de Cles n het veld voor respeotievehjk Delft en Hans van der Starp ook deze twee konden niet i nodige rust binnen het elftal Aanvallend was het dan ooi maal te doorzichtig om de sterke en somtyds harde achte van Fluks ook maar één mon verontrusten. Op enkele kansj Jlan Pynakker en Hans van dei uitgezonderd. De voorhoede van Fluks k gelukkig voor de Leidenaars, met hetzelfde probleem. De I aanvallen verzandden keer op 1 him chaotische opzet. Veel toe wers waren dan ook al vo laatste fluitsignaal van de s< rechter vertrokken. Lugdunum: Honsbeek, Ve Oppelaar, Redel, De Roo, Mol (Van Delft), Henk de Cler, 1 de Klerk, Cees de Cler, Colié, akker. Simon van MeUga

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8