Discriminerend tintje aan pasjesregeling binnenstad Feestelijk carnaval bij de Deylknotsen Belastingen in Warmond hoge Feestconcert Werkmans Wilskracht agenck VVD-raadsleden Portheine en Wiehenga Velocitas kampioen PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 14 FEBRUAR Burgemeester Keijzer van Benthuizen en Moerkapelle heeft zich zaterdagavond een hoge on derscheiding verworven: de hoog* ste die de carnavalsvereniging van Moerkapelle kent. Het uitrei ken daarvan werd natuurlijk een vrolijke hoel. (Foto Will Dijkman) LEIDEN De VVD-raadsleden Portheine en Wiebenga zijn bezorgd over een aantal aspecten van het beleid ten aanzien van de zgn. pasjesregeling voor de blauwe zone. Naar hun idee vormt deze regeling een essentieel onderdeel van het pakket van maatregelen, waartoe de gemeenteraad heeft besloten op grond van de zgn. wandelnota. Essentieel, omdat een goede pas jesregeling het woon- en werkklimaat in de binnenstad niet verslechtert, terwijl een gebrekkige, dan wel ten opzichte van sommige bevolkingsgroepen discriminerende pasjesregeling ditzelfde klimaat veel onaantrekkelijker doet worden. Een ver der wegtrekken uit de binnenstad, van mensen en bedrijven zou daarvan het gevolg kunnen zijn. In het licht van deze overwegingen en medie in verband met het feit, dat de raad over dit belangrijke onder deel van het binnenistiadsbeleid nog geen nota is voorgelegd, hebben de raadsleden deze vragen gesteld ge steld aan B. en W. Is het juist, dat alleenstaanden jonger dan 26 jaar, niet in aanmer king komen voor een parkeerpasje, c.q. een ontheffing van het verbod tot langparkeren in de blauwe zone? Zijn burgemeester en wethouders niet van mening, dat dit leeftijds criterium willekeurig, zelfs discrimi nerend aandoet, hetgeen toch niet de bedoeling van de ontheffdzigsregeling kan zijn? Zijn zij bereid dit criterium te laten vervallen dan wel opnieuw ter discussie te stellen? Ruim f400 bij elkaar gekiend WARMOND Het damescomité, van Warmonds Fanfare is actief ge weest door een kienavond te organi seren. De opbrengst was f 409.89. wat bestemd wordt voor uniformtn. AUTO OP KISTJES LEIDEN Een in de Merenwijk woonachtige automobilist keek za terdagochtend vroeg vreemd op toen van zijn voor de deur geparkeerde nieuwe sportwagen de vier wielen bleken te zijn verdwenen. De wagen stond in plaats van op zijn wielen op vier houten kistjes. De Leidse automobilist is voor de poets WASSENAAR Het eerste lus- werkten de hele nacht van vrijdag trum van de Carnavalsvereniigng „De Deylknotsen" in Wassenaar is zaterdag een grandioos feest gewor den, waaraan behalve de eigen le den 1300 kinderen en 600 bejaar den konden deelnemen. Dat was mo gelijk, doordat de vereniging dit jaar op zaterdag aan een metamorfose, van de sporthal in een prachtige feestzaal. Zaterdagmiddag half een traden Prins Kees de Eerste en zijn Raad van Elf aan op het bordes voor het Raadhuis, waar de Prins uit han- de beschikking kreeg over de nieuwe den van burgemeester Staab de sleu- sporthal. Nu is „ter beschik- i tel van de gemeente in ontvangst king krijgen" in dit geval misschien nam. niet de juiste uitdrukking. De ver eniging mocht de sporthal gebrui ken. mits er niet 'op de houten vloer gedanst werd. De Deylknotsen zorg den zelf voor vloerbedekking en Strandloop WASSENA£k De Wassenaarse tletiekclub organiseert zondag een die prestatieloop over het strand aan de onbekenden hem hebben gebakken, voor elfhonderd gulden bena deeld. Diplomarijden bij "De Leede" WARMOND Een aantal jon ge leden van manege „De leede" in Warmond had het gisteren knap te kwaad. Niet alleen met de pony's, maar ook met de zenuwen. Voor de ogen van de terecht strenge exami nator. de heer Van der Marei, moes ten zij bewijzen of zij de kneepjes van het rijvak al zo ver onder de knie hadden, dat zij in aanmer king konden komen voor een van de diploma's van het New Forest Stamboek. Niet alle pupillen van pi keur P. Smits kwamen foutloos over de „hindernissen". Maar de rijjeugd had het ook niet gemakkelijk in de door de weersomstandigheden bij zonder moeilijke open bak. Voor diploma 3 haalden de eind streep: Karin Loo met 97 punten, Madeion Scholtz (961&), Mickey Verschoor (95 V«), Liesbeth Dessens (95), Emiel Arnst (95), Nancy Tode (93Is), Liesje Timmer (93)Liesbeth Zonneveld (921'-), Therese Streng (92 VsJacky Arnst (92), Marian Borgmeier (92), Irma van Gestel (91), Bart Reeterink (91). Het zwaardere diploma 2 werd op bak en pony's „veroverd" door Ca roline Post (93Elly v. d. Merwe (9. Catherine Laurijssens (90Vél,, en Petra Meys (90). Kampvuren in Leiderdorp LEIDERDORP Wie zaterdag avond op de Achthovenseweg reed kon vlak achter het ziekenhuis Ley- thenrode vier grote kampvuren zien branden. Daaromheen ruige man nen en in dikke Jassen gehulde da mes. Een rooster was op een vuur geplaatst met daarop grote biefstuk-, ken en varkenshazen. Het leek een tafereel uit de romantische tijd van Old Shatterhand en Winnetou. Maar de in aanbouw zijnde moder ne gebouwen in de naaste omge ving logenstraften deze situatie. Nee, het waren de zogenaamde „Vliko- boys" met hun dames die het af scheid van één hunner, chauffeur Gert Meulens, op een originele ma nier zierden. Intussen hadden zich voor het raadhuis vele honderden kinderen verzameld voor de carnavalsoptocht. Begeleid door 5 drumbands trokken de kinderen, waarvan de mee sten verkleed waren, door het dorp 'op weg naar de sporthal. Onderweg beoordeelde een jury van drie dames de kostuums en later op de middag ontvingen 50 kinderen of groepen kinderen een aantrekkelijke prijs, beschikbaar gesteld door de Wasse naarse Middenstand Actie. In de sporthal kregen de kinderen een variété-programma en een tractatie aangeboden. 's Avonds was het carnaval voor de bejaarden en voor eigen leden. Niet minder dan 600 bejaarden, hadden aan de uitnodiging van de Deylknotsen gehoor gegeven. Zij, werden vergast op een programma van muziek door „De dansende no ten", afgewisseld met het optreden van Sjakie Schram, Gonnie Baars, Los Cobanos, het accordeonduo Jean en John. De Prins en de Raad van Elf deden hun intrede, begeleid door de drumband „Irene". Er werden door de Deylknotsen drie invalidewagens aangeboden: twee aan het Wassenaars Kruiswerk en één aan zuster De Bode, die on langs afscheid heeft genomen als, maatschappelijk werkster, maar zeker nog wel iemand weet, die zij met die wagen gelukkig kan ma ken. Verder was er feest, uitbundig feest, waaraan ook de bejaarden met veel enthousiasme deelnamen. Veertig vrijwilligsters zorgden ervoor, dat, niemand op een droogje behoefde te itten. Wassenaarse Slag. De afstanden die kunnen worden afgelegd zijn vier of acht kilometer. Voor iedere deelne mer, die de gekozen afstand binnen één uur aflegt, is een herinnerings medaille beschikbaar. De start is om één uur. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij het secretariaat van WAC. tel. 1807 of 1438. Postzegelruildag LEIDERDORP „Wat kost dat zegeltje? 35 cent? Nou, 't is niet goedkoop, maar geef 'm maar". Deze en dergelijke opmerkingen kon men zaterdag in het Dorpshuis horen. De internationale postzegelvereniging „Philatelica" (in Nederland ruim 12.000 leden) hield een ruildag. Onge veer 175 bezoekers maakten van deze gelegenheid gebruik. Earth Fire in I oorschoten VOORSCHOTEN A.s. zaterdag, zal in het Cultureel Centrum optre den de popformatie Earth and Fire. Aan het optreden in Voorschoten, zal medewerking worden verleend, door de Ellen Space Lightshow. De opbrengst van het door de Werk groep Shunt en J.S. Noord-Hofland, £>e Verkochte Bruid, georganiseerde concert zal ten got- de komen aan het toekomstige jeugd centrum „De Lindehoeve". LEIDERDORP Door zaterdag met 61 van Madjoe te winnen werd Velocitas I ongeslagen kampioen mi crokorfbal le klasse Rijndelfland. Dat houdt in, dat het volgend jaar landelijk gaat spelen. In de eerste wedstrijdfase lette de verdediging van Velocitas niet op en kwam Madjoe met 1—0 voor te staan. Een schitterende bal tussen Gerard Poelgeest en Tineke Schutte bracht de partijen op gelijke voet. Jan Bruins (strafworp) en Lida Karstens Brachten Velocitas op 31. Na de rust vlogen er ballen in de korf van Gerard van Poelgeest en Greet Meer burg. Acties van Gerrit van Reyn en Jan Bruins zorgde voor een eind stand van 61. 9 Is het juist, dat aan artsen ont heffingen worden verleend, doch dat deze ontheffingen zijn beperkt tot een aantal uren van de dag? Zijn burgemeester en wethouders niet van mening, dat het van het grootste be lang is, dat artsen in aanmerking komen voor een niet aan tijdsbeper kingen onderworpen ontheffing in verband met 't feit, dat ziektegeval len in het algemeen en medische spoedgevallen in het bijzonder, zich niet beperken tot een deel van de dag? Invaliden Is het juist dat invalide autobe zitters. die in de binnenstad werken, doch daarbuiten wonen, nie't in aan merking komen voor een parkeer- pasje? Zien burgemeester en wethou ders, mogelijkheden om de betrokken invaliden alsnog in aanmerking voor bedoelde ontheffing te laten komen in verband met de overweging, dat andere middelen van vervoer voor deze groep doorgaans bijzondere moeilijkheden met zich mee bren gen? Is het antwoord van burgemeester en wethouders op vragen van het KVP-raadslid Cornieliasens, waaruit blijkt, dat zij niet eerder in het kader van de aanvullende nota inzake een voetgangersgebied zullen nagaan, of en zo ja op welke wijze aan de belan gen van de in de binnenstad gevesti- rie ondernemers beter zou kunnen worden tegemoet gekomen., niet in tegenspraak met hun toezegging ter zake tijdens de begrotingsbehande ling, dat deze belangen op kortere termijn bij nadere, vaststelling van het ontheffingsbeleid zouden worden betrokken? 9 Kunnen burgemeester en wethou ders aangeven welke reden ertoe hebben geleid, dat een nota over het ontheffingsbeleid par keerverbod in het gebied van de blauwe zone de raad nog niet heeft bereikt en wanneer een dergelijke nota is te verwachten? Twee zeges voor waterpoloteam DEN BOSCH Het Nederlandse waterpolozeventai heeft zaterdag in het Brabant-bad in Den Bosch tweemaal tegen Engeland gespeeld en evenzovele malen gewonnen. In de ochtenduren zegevierde de oran je formatie met 10-1, 's avonds werd het 9-4. De Nederlanders, die vrijdagavond ook al met 7-3 van de Britten hadden gewonnen, waren, dat wijzen de cijfers wet uit, veruit superieur. WARMOND B. en W. hebben de raad de gemeentebegroting voor 1972 ter vaststelling aangeboden. Ter dekking van het geraamde te kort van f 74.699,- is voorhands be schikt over de conjunctuurreserve van f 11.614,- en over een bedrag van f 63.085,- uit de saldi reserve. Van de minister van Binnenlandse Zaken is bericht ontvangen dat het uitkeringspercentage van de algeme ne uitkering uit het gemeentefonds met vijf punten is verhoogd terwijl deze uitkering nog kan worden ver hoogd wegens een stijging van het Inwoneraantal. Het begrotingstekort wordt hierdoor verlaagd met f 25.514 en bedaragt f 49.185. De primitieve begroting 1971 ver toonde een tekort van f 50.580.- Dit tekort nam toe met f 12.912.- wegens de verhoging van de vergoeding art. 101 L.O. wet en een daling van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds als gevolg van een terug- lvan het aantal inwoners. Ter dekking van dit tekort moest een verhoging plaats vinden van de le gestarieven, reinigingsrechten, plan Zwanburg, Deze belastingen moeten thans opnieuw worden verhoogd. Wat de straatbelasting betreft stellen B. en W. voor het tarief voor gebouwde eigendommen te brengen van 22 pet. op 24 pot en voor ongehuwden de gendommen van 11 op 12 pet. Hoge re opbrengst f 6000.- Wat de riool belasting betreft stellen B. en W. voor het bedrag per aansluiting te brengen van f 40,- op f 50,-. Meer opbrengst f 9.000.- Plastic zakken Wat de reinigingsrechten betreft zeggen B. en W. het volgende: In dien vastgehouden wordt aan de overgang op plastic zakken voor het ophalen van huisvuil zullen de kos ten van aanschaffing van deze zak ken voor rekening van de gebruiker komen. De aanschafkosten van de papieren zakken komen daardoor voor de gemeente te vervallen. Wan neer per 1 april a.s. op plastic zakken wordt overgegaan levert dit voor de gemeente een besparing op van f 13.000.- Voor de doorsnee gebrui ker brengt deze overschakeling over de periode 1 april-31 december een extra uitgaaf van ongeveer f 10 met zich mee. Op de hoofdsom personele belas ting worden 250 opcenten geheven. Een verhoging met 50 opcenten ach ten B. en W. aanvaardbaar Op jaar basis wordt hierdoor een verhoging van inkomsten van i' 9800,- verkre gen. Voor 1972 wordt de gemeente lijke leges met minstens 10 pet. te verhogen (meeropbrengst f 2500)-) Caravans ls wat de caravans betreft re gehouden met de leges die di kampeerexploitant moet worde daan. Indien wordt besloten 1 gestarief van de kampeer- tant van f 75 op f 85 per stanc te brengen, vloeit daar naai- c ning van B en W uit voort i tarieven van de woonforenser ting met f 10 per categorie r worden verhoogd. Hogere opb f2500. De totale meeropbrengst di< doorvoering van boven genoemi maatregelen wordt verkregen draagt f39.800. Het dan nog rende begrotingstekort ad f 9.31 uit de middelen van de conjun reserve worden gedekt. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Robert, zn. van A. van Gelder en M Mourits; Stéphan-Chrétien, zn. van C J M. Jongmans en T. M. G. C. Ver- plancke; Johannes, zn. van F. Hane- veld en G. Bon; Ingrld, dr. van J. S. van Amsterdam en M. C. de Vogel; Tirza Claudia, dr. van C. Seriier en E. K. Leuering; Michel, zn. van J. A. M. van Heeringen en J. van Teijlingen; Nicole Karina. dr. van N. C. J. de Romijn en A. P. van Velzen; Floris Johannes, zn. van J. F. Buurman C. Bos: Elizabeth Christina There- sla, dr. van W. J. A. Jansen en M. C. Houps; Elisabeth Maria, dr. van P. J. M. Noordman en M. van den Berg. GETROUW» M. H. C. van der Spek, 81 J„ vrouw; van Putten, 88 j„ man; W. J. van der Spek, 85 J.. man; I. Rijnsdorp, 82 i., weduwe van A. A. Janssen; J. F. W. Beerenfenger, 78 j.. man; V. Turen- hout. 75 j., man; M. Dubbeldeman, 93 Succes vooi Lenny Kuh OEGSTGEEST* LEIDEN ny Kuhr heeft het zaterdagavc de aula van het Rijnlands Lj helemaal gemaakt. Zonder has de "Kort en Klein"-voorstel!ing, door een overwegend jong pi werd bijgewoond, een vrij ver' de aangelegenheid zijn geweest "Kort en Klein"-formule kon het televisiescherm nu eenmas ter tot zijn recht dan op een p< waarvan de (technische) mog heden nogal beperkt zijn. 1 Kuhr bleek zich sinds haar eerst ternationale succes met "De badour" nu alweer enkele jare leden, ontwikkeld te hebben to sterke theaterpersoonlijkheid, gek eigenlijk dat deze Jonge v die ook wat haar verschijning b 'n metamorfose heeft ondergas Frankrijk meer wordt gewaar dan in eigen land. Hoewel das laatste tijd, nu zij met haar Christo" de Franse Top-Tien is nengedrongen, enige ver ander ii lijkt te komen. De meeste van liedjes hebben voldoende inhou er geboeid naar te luisteren en de presentatie ervan getuigt veel artisticiteit. De felheid van jes als "De zomer achterna' 'Achter dat gezicht" en de su teit van het uit het Frans vert: chanson "De rode kamer" kom< de vertolking, di Lenny Kuhr ei geeft, volledig tot hun recht. L Kuhr is geen veelbelovend zang je meer, maar een artieste di een geheel eigen stijl op na we houren. Ze oogstte tijdens "Kort en Klein"-avond, waa ook haar vriend Jaap Stobbe werkte, veel succes. LEIDEN Inbrekerswerk LEIDEN In de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in een radio- en televisiezaak aan de Maresingel. Na vernieling van de de musical Hair, etalage eigende men zich een radio toestel, een platenspeler en een aan tal scheerapparaten met een totale waarde van ongeveer zesduizend gul den toe. Ook is ingebroken in een clubhuis aan de Boommarkt. Daar werd een versterker weggehaald. Bij een inbraak in de broodfabriek aan de Korte Mare is een bedrag van zestig gulden buitgemaakt. Ook hier kwam men binnen door vernieling van een ruit. Voorts is eind vorige week ingebroken in een speelgoedwinkel aan de Vijf Meilaan. Er werd een bedrag van twee a driehonderd gulden uit de kassa geroofd. Van een tiental auto's die op de Vijf Meilaan stonden gepar De harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" vierde za terdagavond in de Stadsgehoorzaal het 70-jarig bestaan met een fees telijke uitvoering. Voor de pauze stonden enkele populair-klassieke werken op het programma als ouverture Egmont, twee delen uit Kaiser- walzer en de klassieker van WW, Met moed voorwaarts, gecompo neerd door Gerardus Dik die Jaren lang dirigent van deze harmonie geweest is. Na de pauze kwam de lichte muze aan bod met o. a. een Mars-a-go-go en een slectie uit Etn uitstekend idee was het enga geren van het Haagse opera- en operettekoor „Bel Canto" onder Hans Braun, met aan de vleugel Gerrit Vlake. Eerst werden koren Uit opera's van Verdi, Bellini en Mascagni, later delen uit musicals (Oklahoma, Sound of Music, My Fair Lady) en operette (Blume von Hawaü) ten gehore gebracht. Het koor voelt zich kenntlijk het rneesi thuis in het lichteregenre. Bij d( klassieke stukken had het moeiti steeds op toon te blijven; voora Regina Coeli uit de Cavalleria liep aanvankelijk uit de hand. En dat maakte het er niet gemakkelijker op i voor de uitstekende solite, mevrouw Een voor afbraak bestemde lenschuur aan de Lage Morsw( gistermiddag volledig uitgebi Het vuur is waarschijnlijk aa stoken door baldadige Jeugd, brandweer heeft de hoogoplaai vlammen moeten doven. ^Maandag Museum voor Volkenkunde Spr G. D. van Wengen over "Een kleurig palet van Suriname" 8 Oude Singel 26 Informatie-avond ha'i 8 uur nam. Dansschool Mekel (Hogewoerd) cleteit voor alleenstaanden 8 uur i Rehoboth (Rapenburg 10) L( Amateurfotografenvereniging 8 zegel vrienden 8 Molen De Valk Mobielkantoor Al 10 uur voorm.4 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad over bini Btadsproblematiek 7.30 uur nam. Snouck Hurgronjehuis (Rapent 61) K en O Spr. dokter G, J. Bre over "Relatie arts-patiënt" 8 uur Dinsdag keerd is in het afgelopen weekeinde J. M. van der Vet-Engelfriet, de buitenspiegel afgerukt. Het publiek was echter bereid - terecht de tekortkomingen kan onder zijn dirigent W. R G 'Werkmans Wilskracht' op het minder zwaar te laten wegen dan Blom de toekomst met vertrouwen I godium van de Leidse Stadsge- de vele goede momenten van koor i tegemoet zien. I hoor zaal. orkest. Werkmans Wilskracht-1 R.Ci.H. Stadsgehoorzaal Kringvergaderln KVP. Spr. dhr. De Zeeuw 8 uur D Zijlsingel 2 Evangeliecentrum i dhr. J. Zijlstra 8 uur nam Het Mlerenneest Bejaardensoclëtei Breestraat 19 Socletelt Twenl 'oor kamerbewoners en alleensta den: 912 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gei dlcapten 25 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spr( uur Chr. Emigratiecentrale 78 Diamantplein 27 Gespreksavond ha'i 8.15 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur Sti ting huisvesting werkende jongere) SOS-DIENST SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)25202 Voor alle die in m( ltjkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur v.m doorlopend in bet weekek d w.z, van vrijdag acht uur n.m maandag acht uur v.m. Relea dag 79 uur nam. WETSWINKELTJE Juridisch adviesbureau voor gr( rechtshulp: werkdagen (beh. maandi 9-13 uur; zaterdag 10-12 uur; dondi APOTHEEKDIENST

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2