SJZ „carnabalt": 1-5 Nel Plu-Bos doorbreekt Olympische limiet (60,6) Waar kom je vandaan... Roomburg-teams strijken de volle winst op WASEM OP DE BAAN FAITH HOLLANDIA VERRASTI Renée Platje zwemt naar vierde plaats MAANDAG 14 FEBRUARI 191 NOORDWIJKERHOUT De onbetwiste Carnavals-krater „Waar kom je \fendaan, (Daan). heeft gistermorgen bij WSB een geheel eigen „klank" gekregen. Tot zjjn schade en schande moest trainer Van Barlingen tot de ontdekking komen dat van zijn eerste elftal slechts drie spelers „conditioneel" in staat waren om binnen de witte lijnen te verschijjjg© voor de wedstrijd in Den Haag tegen Archipel. Dit alles na een groot carnavalsfeest zaterdagavond in het anders zo rustige dorpje Een in de haast geformeerd team van junioren en reserve- spelers leed dan ook een verwachte 4-1 nederlaag. De heer Van Barlingen verklaarde zich bij een en ander niet zo maar neer te leggen en heeft inmiddels zijn ontslag-aanvrage bij het bestuur ingedieniR UDO-doelman Korver pakt, beschermd door Bremner, de bal voordat Maarten Jongejan ge~ vaarlijk kan worden (Foto Holvast) Hockeycompetitie LEIDEN De heren van de LMHC hielden aan de last hockey-ontmoeting bij Alkmaar een kostbaar punt over (1— Ook de Roomburg-heren kwamen gisteren tegen MRHC (e 10 zege) goed voor de dag. Omdat de LMHC-dames bij Gro Geel niet verder kwamen dan 11, gaan de dames van Roo burg die met 42 wonnen van Leonidas, nu alleen aan de 1 ding in de derde klasse. De Noord wij k-teams boekten wissele de resultaten: de dames wonnen met 10 van Tempo, de 1 ren verloren met 10 in Uithoorn. (Van onze sportredactie) LEIDEN De verrassingen waren dit weekeinde bij de „Leidse" vierdeklassers niet van de lucht. Van Nispen verspeelde ■A zijn kansen na een 3—1 nederlaag bij het Haagse GDA. Behalve ArchipelVV8B werden de ove rige wedstrijden in 4A afgelast. Ook in 4B waren de „gekke" uit slagen niet van de lucht. Zo werd mede-koploper Altior op eigen veld door SJZ volkomen weg gespeeld (15) en leed de andere koploper Warmunda b|j het Haagse Flamingo's ook al een nederlaag: 21. De „derby" tussen UDO en VTL leverde een 0—1 zege voor VTL op en ASC kwam bij Concordia Delft miet verder dan een 33 gelijkspel. R|jp- wetering tenslotte pakte een ver dienstelijk puntje bü runner-up Vre- denburch: 22. Altior SJZ 1—5 (04) In de laatste twintig minuten voor de rust werd Altior volledig weggespeeld. Toen moest de Langeraanse ploeg de tot betalen voor het te trage spel en de kans die SJZ werd geboden zijn eigen spelletje te spelen. Loek Hel der, Sjaak van Slingerland, een te rugspeelbal van Gerrit van Tol en SJZ' „Prins Carnabal" Sjaak Wibo Ammerlaan bepaalden in die van Slingerland (r) op weg naar volgorde de ruststand op 0—4. één van zijn twee treffers. deze doelpunten ging doelman Van (Foto Wim Dijkman) der Lek beslist niet vrijuit. Na de rust was het al snel 0—5 (Sjaak van Slingerland) en koi SJZ met een gerust hart terugscha kelen. Altior kon nu ook tot een aanval komen, maar slechts éénmaal bezweek de hechte SJZ-defensie: kwartier voor het einde scoorde Sjaak den Haan: 15. Concordia Delft ASC 3-—3 (2—1) Pas in de tweede helft kon ASC iets terugdoen tegen het tot op dat moment betere spel van Concor dia. De Delftenaren namen via De Groot een 10 voorsprong, maar Chris Oppenheimer bracht de stand weer in evenwicht. In de slotflase nam Concordia opnieuw een voor sprong en vlak na de rust werd het zelfs 3—1 (De Brasser en Korenneef). In de tiende minuut van de tweede helft bracht Ben Boers na een solo de achterstand terug tot 32 en de zelfde speler zorgde zeven minuten later voor de gelijkmaker (33). Leen de Goey ga.f daarna nog een paar knappe schoten, waarvan een op de lat, maar winst zat er voor ASC niet meer in. VredenburchRijpwetering 22 (01) Rijpwetering heeft by run- nerup Vredenburch een verdienstelijk punt weten weg te halen. Dat zat er in de beginfase niet in, want al in de vijfde minuut scoorde Van Dom burg met een fraaie kopbal (1—0), Rijpwetering werd wat agressiever, maar pas na de hervatting kwamen 1 de .Rippers" tot scoren. Daarvoor zorg Hans Witteman, die in eerste tien minuten na de rust de achterstand omboog in een v sprong: 12. Twintig minuten voor tijd kwam Vredenburch op gelijke hoogte via een treffer van Bekking. UDO VTL 0—1 (0—0) Het eerste woord in deze, „derby" was voor UDO, dat verscheidene mooie kansen kreeg. De Oegstgeestenaren misten echter een schutter. Even voor de rust werd een handsbal in de VTL-verdediging door de scheids rechter, de Leidenaar Johansen waarmee UDO bepaald niet gelukkig was, weggewuifd. Het was een nogal sfeerloze wedstrijd met weinig vaart. Het enige doelpunt werd vijf minu ten voor tijd door Ger Lepelaar, vol gens de grensrechter van UDO in buitenspelpositie gescoord. Flamingo'sWarmunda 21 (11) Ook Flamingo's zorgde in 4B voor een. stunt. Trotse koploper War munda werd in een wedstrijd die weinig hoogtepunten kende met een 21 nederlaag naar Warmond terug gestuurd. Warmunda kwam na een foutje in de Flamingo-verdediging via Hans Thijssen op 01, maar daarmee had de Warmond se forma tie al zijn kruit verschoten. Vijf mi nuten voor de rust scoorde Kees Rommers de gelijkmaker en vlak na de rust zette Slmon Veenema Fla- 1 mtngo's op 21. Warmunda deed hierna van alles aan, maar de aan val miste elke kracht om tenminste één punt mee te nemen. GDA—Van Nispen 3—1 (2—0) Een fysiek sterker GDA wist zich in de eerste helft op een spiegel veld door doelpunten van Erik Dord- regter een riante 20 voorsprong, op te bouwen. Van Nisjen kon hier n bitter weinig tegenover stellen. Na rust kwamen de Zilkenaren nog even terug door een doelpunt van Gerard van der Meer, die uit een strafschop wist te scoren. Een kwartier voor tijd werd de achterstand weer tot twee doelpunten teruggebracht, toen Piet Hartman een toegekende strafschop wegens hands voor de Hagenaars be nutte. Archipel - WSB 4—1 (3—0) De kater na het carnaval is voor de Noord wij kerhouters wel erg zwaar gekomen. Het Haagse Archipel kende geen medelijden en schoot zich al in de eerste helft naai- een 30 voorsprong. De gebroeders Pond man tekende hiervoor. Toen Westen berg in de tweede helft de score tot 40 had opgeschroefd was dit voor de Hagenaars het sein om het wat rustiger aan te gaan doen. WSB kon zelfs iets aanvallender worden en een kwartier voor tijd kon Harry Oostdam de traditionele „eer" voor de Noordwkerhouters redden: 41. Knappe come-back op 100 meter vrije slag HAARLEM De comeback van Nel Plu-Bos belooft een groot succes te worden. Na een training van drie weken won de blonde 24-jarige oud-Nederlandse kampioene gisteren in het nieuwe Haarlemse 25 meter bad De Planeet de 100 meter vrije slag in 60.6 seconden. Na Enith Brigitta, Hansje Bunschoten en Anke Rijnders doorbrak zij als vierde zwemster de Olympische limiet van 60.7 sec. Hoewel ze niet startte bij de selectie-wedstrijden in Rijswijk ze wil de overgang van 25 naar 50 meter banen op een later tijdstip maken heeft Nel Plu- Bós zich duidfelijk kandidaat gesteld voor de vrije slagploeg, waarvan de uitzending naar de Olympische Spelen van München al zeker is. Dat was dan ook haar bedoeling. De tijd van 60.6 sec. betekent voor Nel Plu-Bos tevens een per soonlijk record. Toen zij na de de- ceDtie van de Spelen van Mexico een eind maakte aan haar carrière ze zwom toen twee en een half jaar geen slag was ze Nederlands re cordhoudster met 60.9 sec. Dat re cord is inmiddels door Eniith Brigi- tlia omlaag gebracht tot 59,6 sec. Vooralsnog geniet Nel Plu niet de faciliteiten, die zijn gecreëerd voor de Olympische kandidaten. Haar voorbereiding blijft beperkt tot vier trainingen van in totaal twaalf ki lometer per week. Meer tijd en ruimte kan in het nieuwe bad van Wormerveer, waai- ze trainster is, niet worden vrijgemaakt. „Ik hoop dat de bond voor wat meer trai ningsgelegenheid kan zorgen. Maar tot dusverre heb ik van die zijde nog niets gehoord. Anders zal ik naar Amsterdam moeten en daar gaat veel geld en tijd inzitten", al dus Nel Plu, die het razende arm tempo van vroeger heeft omge bogen tot een meer glijdende slag. Het lijkt of Nel Plu, die pas op vijf tienjarige leeftijd in het RIF-bad van Curacao leerde zwemmen en twee Jaar later tot de nationale ploeg doordrong, eerst nu voldoende kracht kan opbrengen op honderd meter lang voluit te gaan. „Ik voel me nu in ieder geval veel sterker. Daarom LEIDEN Gisteren organiseerde zwemvereniging „De Watwrat" uit Haarlem ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan zeer sterk bezette jubileum-wedstrijden. Niet minder dan zesendertig Nederlandse clubs waren door enkele van hun sterkste zwemmers vertegenwoordigd. Van Leidse zijde nam een kleine ploeg van de Zijl/LGB deel. De li mieten voor deze wedstrijden ston den zo scherp, dat maar zes Leide- naars mochten meedoen. Van hen zou Peter Wolters op de 200 m schoolslag vo:r jongens onder de 16 in geworden, als hij niet de laatste slag onder water had gezwommen: hij werd gediskwalificeerd. Renée Platje kwam op de 100 m rugslag dames tcfc een vierde plaats in 1.13.7. Enkele uitslagen: 100 m rugslag dames: 1) Marjan Vermaat VZC VI. 1.08.4, 4) Renée Platje Zijl/LGB 1.13.7; 200 m wisseslslag meisjes 0/14: 1) Loise van Viegen VZC-Ritmees ter 2.38.1; 3) Marjan Bestelink Zijl/ LGB 2.54-, 200 m rugslag meisjes 0/16 1) Anita de Groot DZN 2.35.1 100 m schoolslag heren: 1) Peter Spijk HZ en PC 1.10.- 3) Cees Uit- de goede tijd van 2.43 J derde zijn tenhout Zijl/LGB 1.12.4. heb ik ook geen angst voor de over gang van de 25 meter naar de 50 me ter ba an". „Lekker" Inmiddels is het al bijna wel ze ker dat het rugslagzwemstertje Josien Elzerman op 3 en 4 maart in Londen deel uit zal maken van de estafetteploeg 4 maai 100 me ter vrije slag, die zich gaat meten met de Engelse en Amerikaanse meisjes. Sinds december namelijk gaat 15-Jarige Josien, zonder spe ciale training, zo „lekker" op de vrije slag, dat zij een ernstige con- curente werd voor de Vlaardingse sprintster Cora Schouten. Twee we ken geleden zwom Josien zelfs al 1.01.9 (25 m bad). Omdat de KNZB echter niet zomaar een vierde zwem ster naast de „zekere" Enith Brigi- tha, Hansje Bunschoten en Anke Rijnders had willen aanwijzen, werd er gistermiddag in het Rijswijkse 50- meter-bad Reinvoorde een selectie wedstrijd gehouden. Zoals verwacht ondervond Josien Elzerman, pupil van ZIAN-trainer Charles Razoux Schultz, niet veel tegenstand. In 1.03.1 finishte zij en bleef daarmee drietiende seconde voor op Trudie Jansen (ESGA) en viertiende op Atie Radersma (ZIOS). Cora Schouten (VZC) kwam niet verder dan 1.04.2 en is daarmee voor lopig van het internationale toneel verdwenen. De Eindhovense Astrid Verver van PSV, vijfde en laatste, kreeg dezelfde tijd als Cora Schou ten. Heren De samenstelling van de estafette ploeg 4 x 200 meter vrije slag he ren voor Londen (alleen met Engel- I sen en Nederlanders) is geen pro- l bleem. Bij de selectiewedstrijden in Reinvoorde was de kleine René van de Kuil (SZC) veruit de snelste met 2.05.3. Dick Langerhorst was twee de (2.06.6) en derde Henk Mulder (2.07.3). Peter Preydekker, Bert Bergsma, Ton van Klooster en Van der Kuil zullen Nederland dus verte genwoordigen in Londen. „Het is al leen te hopen dat ze eens iets snel ler zullen gaan", aldus Nico van Dam. Ongelooflijk Zeer snel ging gisteren al rugslag- zwemster Annemarie Groen, een van de coryfeëen uit de Niaardense school, die tijdens kringwedstrijden in Den Haag toonde de capaciteiten te hebben tot de Olympische finale 200 meter door te dringen. In het 25-meterbad De AJprgenstond reali seerde zij de voor Nederland onge looflijke tijd van 2.22.1. Annemarie bleef daarmee maar liefst 2,5 se conden onder haar eigen nationa le record. Sprekender wordt haar tijd nog als men er 2,5 seconde bij optelt (om het keerpuntvoordeel te nivelleren) en de tijd dan vergelijkt met de beste zwemsters ter wereld in 1971. Achter Europees record houdster Andrea Gyarmati (2.24.4) staat Annemarie Groen dan vijfde met 2.24.6. De beste drie waren vorig jaar de Amerikaantjes Susie Awoord (2.22.9), Karen Moe (2.23.6) en Barby Darby (2.23.9). Hansje Bunschoten, ook van Naar den, zorgde eveneens voor een verrassing door op de 400 meter wis selslag Henny Pentermann te ont tronen als nationaal recordhoud ster. In een direct duel met „Pen- termannetje" kwam Hansje tot 5.11.1 (1.13.0, 1.21.1, 1.30.9, 1.06.1). Het oude record was 5.13.2. Henny Pentermann werd tweede in 5.20.5. Internationaal gezien is de 5.11.1 van Hansje van Bunschoten ook re delijk goed. Vooral in Europa zijn er maar weinig dames (Evelyn Stol- ze en Brigitte Schard van Oost- Duitsland), die rond de 5.10.0 kun nen zwemmen. Nel PluBos uitzicht op München DAMES: In de derde klas heeft Roomburg veer één punt afstand genomen van de L.M.H.C. Het blijft stuivertje wisselen. Roomburg versloeg in uitwedstrijd Leonidas, Rotterdam, niet 42. Els de Vrind wees haar ploeggenotes de Juiste weg door mid- van een fraaie openingstreffer. Emy Hoogenboom en Margreet Spokkerdreef (2)x volgden na rust haar goede voorbeeld. Ondanks de twee tegendoelpunten beheersten de Leidse dames de wedstrijd volledig. Het sterk verjongde Groen Geel uit Wassenaar stond een zege van de Leiden-dam.es in de weg. Gezien de opgaande lijn in de prestaties van Groen Geel zal de einduitslag, 11. vriend nog vijand verbaasd doen staan. Voor de Noordwij kdames speelde Anneke Baak weer de rol van matchwinner. Tegen het op de ranglijst hoger geplaatste Tempo was zij het, die in de tweede helft een verdiende Noordwyk-zege bewerk stelligde (10). Forescate heeft door een 11 ge lijkspel in Beverwijk tegen Eeohtrop haar eerste plaats verdedigd en daarmede een redelijke kans op pro motie naar de derde klas behouden. Tot aan de rust behoefde de gang, naar het net niet te worden ge maakt, ondanks een krachtig Voor- schotens offensief. Na rust opende Eechtrop de scorde met een doel punt, waaraan een behoorlijk bui tenspelluchtje kleefde. Gelukkig bracht debutante Jolanda Wassink de ploegen weer naast elkaar. HEREN: De L.M.H.C. heeft in de uitwed strijd tegen Alkmaar één nuttig punt uit het vuur gesleept. Alkmaar, op eigen veld een lastige tegenstander, zag zich in de laatste minuut de vol le winst ontnomen door de attente Putman. (1—1). Een geconcentreerd Roomburg, behaalde op eigen veld een verdien de zege op M.R.H.C. uit Rotterdam. Nadat het openingsoffensief van de Maasstedelingen rustig was opge vangen, bouwde Roomburg aan een overtuigend veldoverwicht. Groene- wegen scoorde uit een straf corner 1— 0, waarna Jacques Gerris een scher pe voorzet vallend achter de verras te doelman pushte. Hoewel M.R.H.C. direct na de rust de achterstand verkleinde, kwam de zege voor de Leidenaren niet meer in gevaar. Noordwijk liet het tegen Qui Vive in Uithoorn een beetje afweten, de goede resultaten met het zaalhockey ten spijt. Qui Vive naast Room burg een gevaarlijke kampioenskan didaat trof al in de eerste helft doel en gaf de overwinning niet meer uit handen. In de vierde klas moest Foresca te Jammer genoeg afhaken in de kampioensrace. Tegen de Haagse schalierenclub V.C.L. werd een 21 nederlaag geleden. Toen Forescate in het begin van de tweede helft de gelijkmaker aantekende, bleek dit de inleiding van een alles of niets of fensief. Maar zoals vaak: V.C.L. be sliste in de allerlaatste fase van de strijd met een strafbal het pleit in z'n voordeel: 21. Alphen en Alecto - kwamen deze zondag door afgelasting van de ter reinen niet in actie. HAARLEM De grote toelo« van het publiek bij de 16de badmintonkampioenschap Haarlem hebben de organisal grote moeilijkheden gepla_„ Terwijl de deuren gesloten moest blijven om laatkomers te were produceerden de op elkaar gepal toeschouwersmassa binnen z waterdamp, dat het speeloppervl door de neerslag spelglad werd. H ruïneerden de finale van het di enkelspel. Na een serie niet vaarlijke valpartijen besloten Twedberg (Zweden) en de Wes duitse Irmgard Gerlatzka halvenv ge de derde game niet verder te i len. Irmgard Gerlatzka die 611, 1210, en 51 voorstond we loting tot winnares uitgeroepe Eva Twedberg, als Europees en al Englandkampioene algemeen erkei als de beste speelster ter werel maakte tot driemaal toe een zt val. In de tweede game was ze u. ondanks bij 10—8 één slag van overwinning verwijderd. Op moment echter sloeg ze haar ra ket kapot. Door het openzetten van deutr i ramen slaagde men erin de 1 a een kwartiertje weer bespeeld- te maken. Het elan was er echt bij de deelnemers uit. TUtelhoud i Svend-Pri (Denemarken), normal ter sterker dan de Europese pioen Sture Johnson den) concentreerde zich on voldoet i verloor dik: 15—8, 2—15. waren nog meer moeilijkhede i de organisatoren. Het dubbel Max LawsonEddy mocht namelijk niet optreden bij i internationale badmintonkampioe schappen van Nederland. De Stiel ting Sport Initiatieven, een verlen' stuk van de Haarlemse gemeent raad, accepteerde wel de inschri1 ving van de donkere Jama Lowson, maar weigerde blonde Zuidafrikaan Eddy Alle j Beiden waren op uitnodiging toernooi-organisator Ter Metz Engeland naar Haarlem gekomei' De Stichting Sport Initiatieven wenst vast te houden aan het, het rookbom-incident van twee jas: geleden genomen, besluit geen Zuid( afrikanen toe te laten. „En telen, stellende beslissing", zei Eddy Allei „Ik ben net zo tegen de Zuidafri kaanse apartheidspolitiek en hier. Dat blijkt wel uit k, feit dat ik samen met Lawson toernooien afreis. Men zou dat zeil kunnen beschouwen als een monstratie tegen de politiek mijn eigen land. Zo voel ik het ooi afgezien van de persoonlijke vriend, schap met Lawson. Zuid-Afrit moet zo snel mogelijk worden verlos de verderfelijke gedachte ;en van het ene ras geen onr gang zouden mogen hebben met di en ander ras". HILVERSUM De international*-, draverij werd gisteren een verras sende zege voor Guus Knijnenburg met Faith Hollandia. For Ever werd kort na de start uitgeschakeld ea Boy van Quick, in gezelschap van Caesar Julia H en Faith Hollandia, leidde tot het ingaan van de laatste booht. Op dat moment viel de Boy terug.. Fabiola Kitty snel uit de ach terhoede komend, ging op volle toe ren de rechte lijn in, doch moest, ondanks haar felle eindsprint ge noegen nemen met de derde plaats met miniem verschil op de in 1.23.4 triomferende Faith Hollandia en de foutloze Caesar Julia H. De middag begon met een zeer onverwachte zege van Martin Vergay met Jane Mac, die haar record met niet minder dan 12 sec. verbeterde en tegen een cote van f39.10 Jong leur D en Ilona S klopte, waardoor het trio ruim 20 mille bracht. Ook de Hoempa Hoempa-prijs over 2900 meter leverde een surprise op. De door Niemeyer gestuurde Ldas bevond zich steeds op het eerste plan en weerstond in de laatste fase van de strijd op zekere wijze de slot- aanval van Filius de Quinta en Guit in 1.25.6 km-tyd. Trio f4388.10. In de koers over 1600 meter zege vierde Gé Eykelenborg met Hazle- ton B zij het op het nippertje over Hansi Buitenzorg. Ina Sprong door het stek, zodat Empereur CH het derde geld kon incasseren. Mevr. Van Dooyeweerd won met Hannibal van kop af de aamtrice- koers vóór Eric Kinley en Hendrik BS. Halverwege de laatste ronde kwamen Furie O en French Mac na een aanrijding ten val, gelukkig zon der ernstige gevolgen. UITSLAGEN Carnavalsprljs: le afd.: 1. Jane Mac (M. Vergay) (1.28.5), 2, Jongeleur D, Ilona S. Toto w. 39.10, pl. 4,50, 3.—, 5.70, kopp. 7.50, trio 10 149.80. Demasquéprijs le afd.: 1. Imca (C. Hetteling) (1.26.3), Hollandda. Toto w. 5.10, kopp. 9.trio Serpentineprijs: 1. Igor M (P. van Eykelenborg) (1.21.4), 2. Haai Buitenzorg, 3. Empereur Ch. Toto 2.40, pl. 1.20, 1.30, 2.40, kopp. 3.7(f, trio 151.70. C Hoempa Hoempaprljs: 1. Idas (i'I Niemeyer) (1.25.6), 2. Filius de Quln 11 - "\10, pl. 3.50, 3.80 j Mlrlitonprijs: i Hollandia Amatrice Winterkampioenschap Dooyeweerdi Hendrik BS 4.20, 2.60. kopp 1( 'ra'r Toto w. 3.40, 6.10, trio 515. Demasquéprijs 2e afd.: 1. Jung W (J. van Dooyeweerd) (1.24.3 Idyl Hollandia, 3. Ivonne O. Tot. 4.70, pl. 1.50, 1.70, 1.30, kopp. 16.30 trio 78.60. Maskeradeprijs: 1. Jacques, (J. Hoejea Jorri Buitenzorg, bos) 1.26.1), Impala Gregor. Toto w. 7.pl 3. 4.20, 3.40, kopp. 18.80, trio 912.70. Carnavalsprljs 2e afd.: 1. Jewel 1 lann (A. de Vreede) (1.30.6), 2. JettJ Bomiy V, 3. Jacoba T en Johnny (dead heat). Toto w. 3.70, pl. Johnny AgalJ 3.70, pl. 1.6J 2.—, 1.50. 1.30, kopp. 8.20, trio 45.» 538.986 gulden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10