Twee zilveren jubilea 't Groene Kruis Film met BTY van Kamerlid over busvervoer rond Leiden rasjen agenek LEYTHENRODE MOET IN MAART OPEN Kraamverzorgsters in de bloemetjes Pastoor heeft nu as genoeg Spaanse pepers" op Leids poiitieconcert to het aan de KLM-busmaat- schaopij toestaan om passagiers voor het traject Oegstgeest-Den Haag op te nemen of uit te laten bij I de halte Oegstgeest onder het via duct over de Rijnsburgerweg; bo vendien het plaatsen van een be hoorlijk abri aldaar; ZATERDAG 12 FEBRUARI LEIDEN Het Kraamcentrum van het Leidse Groene Kruis had gisteren een dubbel feest te vieren. Zuster Stoute werd in de bloemetjes gezet omdat zij 25 jaar als dagkraamverzorg ster bij het Groene Kruis werkzaam is. zuster De Zwijg:r vierde haar zilveren jubileum als wijkkraamverzorgster. Voor de moeders van de minstens 1000 kinderen die beide zusters in de loop van deze 25 jaar ter wereld hielpen brengen, was er gisteravond in het Hooglandsche Huis gelegenheid tot felici teren. Van deze gelegenheid werd druk gebruik gemaakt. Tientallen mensen kwamen hun gelukwensen aanbieden, het hele zaaltje was in korte tijd tot in alle hoeken gevuld met mensen er bloemen. Na de receptie was er voor de ge nodigden een koud buffet. Tevens was er toen gelegenheid om de bei- VOORSCHOTEN De pastoor van de rooms-katholieke Laurentius- kerk aan de Leidseweg te Voorscho ten heeft gisteravond meer as voor komende aswoensdag, dan hem lief is Hij had ter voorbereiding op deze kerkelijke gebeurtenis alvast een voorraadje as aangelegd, door palm takken te verbranden. De doos met de nog warme verbrandingsresten ging in een kast bij de pastorie Het zaakiè was «"fehter we#* gaan gloeien, waarbij ook pastoors kerkgewaad werd aangevreten. Toen de kastdeur weer open ging sloeg een geweldige rookwolk naar buiten. De brandweer moest er zelfs aan te pas komen om de in zak en as zittende pastoor uit de brand te helpen. de dames officieel toe te spreken De dircföfcrlsfe van de Groene Kruisvereni ging Zuid-Holland, mej. Hoogenboom uit Rotterdam, sprak als eerste een kort dankwoord. Zij roemde zuster Stoute en zuster De Zwijger om hun aanpassingsvermogen, waardoor zil in staat waren en zijn in telkens an- dere gezinnen hun werk goed te doen. Kruismedaille Als blij van waardering speldde zij beide zusters de zilveren Groene Kruismedaille op. Wat ondanks haar aanvankelijke pressiniisme ("Ik hoop i dat ik u niet te hard prik") uitste- j kend verliep. Zuster Brouwer sprak namens het bestuur van de afdeling Leiden. "Ik ken de zusters heel goed, ik trek al 25 jaar met ze op", vertelde zij ..In die jaren heb ik ze leren kennen als serieuze werksters, die reusachtig hun best hebben gedaan". Namens het bestuur bood zij de zusters een enveloppe met inhoud aan. Namens de staf sprak zuster A. Bulk "Wij zijn er nog niet zo lang als u. maar in die korte tijd hebben wij duidelijk gemerkt wat u voor het kraamcentrum betekent. Ik hoop. dat u nog veel goede jaren tegemoet gaat". Zij bood mede Op ons verzoek van 14 oktober vo rig jaar aan de Fabrique Nationale I Heerstal in België of men voor verto ning op een ledenbijeenkomst van de Kon. Ned Jagersvereniging afd Leiden, niet een interessante, weten schappelijke film te leen had werd ons bericht dat men de film „Le Gravure sur Armes a Feu" aan ons in bruikleen wilde afstaan. Deze film werd ons voor twee bij eenkomsten 18 en 24 februari, as. dezer dagen toegezonden, met verzoek ze na gebruik direct te retourne ren. Van de PTT in Roosendaal, afd. inklaring, werd donderdag 10 dezer de douaneverklaring "in het Frans gesteld» en 3 pro formafacturen toe gezonden met een formulier waarop moest worden ingevuld de PTT de inklaring te doen verzorgen en aan mij met spoed (i.v.m. de 18de» het pakje toe te sturen. Direct de documenten naar Roo sendaal geretourneerd met de me dedeling dat de film geleend was en nog deze maand wordt terugge zonden naar België. PTT Roosendaal belde gisteren (vrijdag 11 2» dat de Nederlandse douane een betaling eist voor invoer recht. gelijk aan 14 pet BTW en dat Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN Geboren San dra E.. d. v. J. H. Devilee en H M G. Borsboom; Diny. d. v. J P Hakker en G Postmus: Nathalie N.. d v. N. R--ijken en M. de Lange: Suzanne M J., d. v. C de Ruijter en P. M. E. BUjcrsbergm; Patricia R d. v. J. P W. Zonneveld en E Visser; Arjan P.. z. v. J. A. M. Buijs en M. J. H. G. Jon- gerlus; Wigbolda i. N. d. v. H. F J Beckers en Z. M. Wigboldus; Marre E.. d. v J. Walter en B. J. de Neef. Getrouwd: J. H. Smit Groningen en M. J. van den Berg; J. D. A. Ver met en E Rozeboom Leiden. De Groen Kraiszusters De Zwijger en Stouten flinks en middenontvingen gistermiddag een zilveren medaille en vele ge lukwensen. (Foto Holvast» twee andere 'en een cadeau- Lijdens meditaties LEIDEN Op alle zondagen van de veertigdagentijd zullen ter voor bereiding op het paasfeest lijdens meditaties worden gehouden in de St. Lodewijkskerk aan de Steen- schuur. De meditaties zullen heel bij zonder gericht zijn op de verdieping van het geloofsleven in deze tijd. De eerste meditatie vindt plaats mor genavond om zeven uur. De predika ties worden gehouden door drs. A. M E. Th. Vreeburg. Bedenkingen tegen gebruik studentenstop LEIDEN De medicijnen-studen ten te Leiden vinden dat een studen tenstop niet mag worden gebruikt om wachtlijsten weg te werken. Een dergelijke maatregel als oplos sing voor de noodsituatie bij het medisch onderwijs, is volgens hen volstrekt onaanvaardbaar. Zij zeggen dit in een verklaring, die er op aandringt dat de overheid haar beleid richt op verbetering van onderwijs, volksgezondheids organisatie en affiliatie, waardoor voldoende belang kan worden toe gekend aan het aanbod van eerste jaars. Klarinetten bij kaarslicht in Leiderdorp LEIDERDORP In de Dorpskerk te Leiderdorp wordt dinsdagavond een concert bij kaarslicht gegeven door het „Klarinettenkwartet van België". Als soliste treedt hierbij op de harpiste Claire van Walleghem. Op het programma staan werken van Scarlatti. Arma. Tournier. Pele- mans. Salzedo en Duijck. Het kwar tet bestaat uit Marcel Hanssens. Al- bert Roland. Jacques d'Hondt en Georges Dekerpel. Dit. concert, dat om kwart over acht begint, kon tot stand komen in het kader van het Belgisch-Nederlands cultureel ver drag. Oostenrijkse avond bij NCRV LEIDEN De afdeling Leiden van de Ned. Christelijke Reisvereniging plaatste gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal het altijd weer door toeristen druk bezochte Oosten rijk in het middelpunt van de belang stelling. De filmreis leidde ditmaal o.m. door het lieflijke Salzkammer- gut en Salzburg, de stad van Mozart. J de steeds weer imponerende provincie Stiermarken en het prachtig gelegen I Kitzbühel. Er waren fraaie natuur- i opnamen, terwijl ook menigmaal de gemoedelijkheid van de Oostenrijkers en de folklore om de hoek kwamen kijken. In zijn inleidend woord vroeg de voorzitter belangstelling voor het gouden jubeljaar van de NCRV. waarvan de feestelijkheden op 17 maart in het Haagse Congresgebouw worden ingezet met Oostenrijkse operette-avond. De vijftig plaatsen, die Leiden voor deze avond kreeg toegewezen, gingen vlot van de hand Een aantal leden moest zelfs worden teleurgesteld. Hulde Twee collega's van de Jubilaressen i brachten een gezongen hulde. Op de wijs van de Farce Mjeur-schla,ger "D*t is uit het léven gegrepen" be zongen zij het goede werk. dat de zusters Stoute en De Zwijger in de afgelopen 25 jaar hebben gedaan. Zij kunnen nog jarenlang mee", be sloten zij. Onder het zingen van dit lied werd aan de jubilaressen een tinnen ketel en een bloemstuk aangeboden van al le collega's. O géén vrijstelling hiervan w geven" De desbetreffende PTT ^mbte had er alles aan ged •ar de douane was onverbidd en dus vroeg hij mii wat te d Wel kon de PTT namens mij geadresseerde een borgsom st< van f. 50, welke dan bij teru| ding zou worden gerestitueerd, i dat kon de PTT zich vanzelf kend niet veroorloven. Hulde at PTT-man die nu eens niet an lijk een brief stuurde, maar oj de! Ik gaf dus opdracht in te ren tegen de vereiste 14 pet., 1 de situatie is natuurlijk wel lachelijk en een aanfluiting vai gehele Benelux en EEG-geda< En maar een leger dure ambt ren (Mansholt c.sh en wij lachen om de waanzin. Het gaat ons niet om de knik! de onkosten, totaal ca f 25 (bi de vrachtkosten die de afzender zijn rekening nam» betalen we de verenigingskas. De samenk sten zijn zon dei' entree en de bevat geen enkel reclameob Maar die 14 pet. BTW if o*n los te lopen. Leuk is dat we enkele jaren den een film uit Engeland te kregen van de ELEY fabrii (jachtmunitie en wapenfabril ten» zonder kosten. Engeland toen nog niet in de EEG J. ebb: Da Costastraat Zaterdag DEN HAAG Het Eerste Ka- i meelid Schwarz <D'63> heeft giste- i ren vragen gesteld aan minister Drees van Ver.;e?r en Waterstaat, naar aanleiding van de verkeerssi tuatie in de Leidse en Kaagse ag glomeraties. Hij vroeg de minister of deze, nu de Leidse Baan Voorlo pig „van de baan ig;" zou willep be vorderen. dat terstond die maatre- gelen worden genomen, die direct en i 99 LEIDEN. Wanneer U gisteravond in de Sleutelstad op al dan niet ple- zierige wijze in aanraking bent ge weest met de politie, dan was dat waarschijnlijk een onmuzikaal per soon. ofwel iemand die pas over een week naar het politiebal mag. In aanwezigheid van een aantal wet houders gaf namelijk het Leidsch Politie Muziek Gezelschap zijn jaarlijks winterconcert De zaal was zo goed bezet, dat je je als leek af vraagt, of er echt wel een tekort aan politiemannen is. Na een pittig gespeelde openings mars kwamen de zwaardere wer ken aan bod: ouverture Tancredi van Rossini en Othello van Rimmer, door solistisch vuurwerk op de cornet door Anne Westra. P. van Oeveren en B. W. BiernjanEen fraaie overgang naar het lichtere genre vormde de Paso Flamenco suite van 'K. Vlak; Spaanse pepers genoeg in het programma^ want ook Kelly's Holidayin Spain deed mij afzien van een vakantiereis naar Si berië. De tamboers kregen gelegen- hèid hun kunnen te demonstreren (onder 2e dirigent B W. Kievits) in pen nummer van G. Meister, De Kaukasus Grenadiers. Het publiek toonde terecht een groot enthousiasme, want de musi ci speelden onder de vertrouwde lei ding van D. Anderson met veel verve. R.G.H. zonder noemenswaardige kosten kunnen worden getroffen ter verbe tering van het openbaar vervoer tussen deze steden en hun agglome raties. Verder vroeg hy de minister of mij met hem van mening was dat onder deze maatregelen o.a. moe ten vallen Het doen stoppen van bussen bus Amsterdam-Den Haag aan de zelfde halte met hetzelfde doel; to Het deen stoppen vna bussen Ka^ijk/Noordwijk-Oegstgeest met een dienstregeling die is aangepast aan die van de KLM- en N.S.- bussen; O Het scheppen van parkeerruim te bij diezelfde halte; Het doen rijden van een sne!- bus Leiderdorp-Leiden (station» langs de Willem de Zwijgerlaan, waardoor de reistijd van Leider dorp naar het station in Leiden te ruggebracht wordt van ca. 25 mi nuten tot ca. 5 minuten. Voorts vroeg Schwartz de minister of hij wilde bevorderen dat De vervoermaatschappij in een streek gezamenlijk één dienstrege ling uitgeven, waarin alle verbin dingen tussen de opgenomen plaat sen overzichtelijk bij elkaar staan; O plaatsbewijzen en abonnemen ten op alle lijnen geldig zijn, die in deze dienstregeling voor komen C" deze dienstregeling overal ver krijgbaar is, t.w. op bussen, in de boekhandels, in kiosken etc. Verkeersgevaar op HR-ventweg ZOETERWOUDE De bewoner.- aan de ventweg langs de Hoge Rijn dijk zijn ernstig bezorgd over hel verkeersgevaar dat hun kinderen be dreigt. In een korte spanne tijcis zijn er twee spelende kinderen door auto's gegrepen op dit weggedeelte Volgens de politie en de bewoners schieten haastige automobilisten uit de richting Alp hen aan den Rijn en rijdend in een file bij de brug te Koudekerk aan den Rijn vaak de ventweg op met een veel te hoge snelheid. De bewoners zouden hier dan ook graag borden zien geplaatst, met een maximale snelheid van 50 km u. Dat er óp de Hoge Rijndijk ook te hard wordt gereden, blijkt uit een onlangs gehouden controle In één uur tijds werden er 17 bekeuringen uitgedeeld, aan hardrijders met een vaart die lag tussen de 65 en 84 km/u. Het Mierennest (Morsweg 59) fie-bar 12-2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) S telt voor kamerbewoners en all staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twei (voor kamerbewoners en alleens! den) 9-12 uur nam. Oegstgeest Den Burcht Carnaval Nut Stadsgehoorzaal Jubileumcoi Werkmans Wilskracht 8 uur Zondag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum REV. Amis 10 uur voorm. Middelweg 19c (bij Hoogl. kerk) pentheater 2.30 uur nam. Leiderdorp Wllhelminastraat Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nu. Oegstgeest (Geverstraat 65) S telt voor kamerbewoners en staanden 11 uur voorm. 2 middag en 8-12 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova getuige uur voorm. en 2.30 en 5.15 uur Breestraat 19 Sociëteit Twentwe kamerbewoners en alleenstaanden Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) meente voor oorspronkelijk chrl dom. afd. Oegstgeest Spr. evang. d. Brugge 7.30 uur nam. Maandag Museum voor Volkenkunde Spr G. D. van Wengen over "Een kleurig palet Suriname" 8 Oude Singel 26 Informatie-avond ha'i 8 uur nam. Dansschool Mekel (Hogewoerd) oieteit voor alleenstaanden 8 uur Rehoboth (Rapenburg 10) L Amateurfotografenvereniging 8 Steenschuur 6 Rullavond Leidse ij zegelvrienden 8 M 10 U— Stadhuis Gemeenteraad stadsproblematiek 7.30 uur Snouck Hurgronjehuls (Rapen K en O Spr. dokter G. J. Br er "Relatie arts-patiënt" 8 t— Molen De Valk Mobielkantoor Ai Dinsdag LEIDERDORP Na 27 Jaar huis arts in Leiderdorp te zijn geweest is dr. H Bakema directeur-geneesheer geworden van het bijzondere zieken huis "Leythenrode". Begin maart wil hij er persé de eerste patiënten kunhen ontvangen. Wij troffen hem in z'n "nood"-werkkamer in het na bijgelegen zusterhuis, dat al zo goed als klaar is en waar. bij voltooïng, 52 zusters een onderkomen vinden. Het ziekenhuis. 160 bedden, is in het algemeen bedoeld en gebouwd, voor lichamelijke zieken die een behandeling of verpleging of reacti vering nodig hebben, die hen thuis niet kan worden gegeven, doch waar voor 'n verblijf in een algemeen zie kenhuis niet meer nodig is. Het is eigenlijk een tussenvorm tus sen ziekenhuis en thuis. Ernstig chro nische zieken kunnen blijvend hier verzorgd worden. Het ziekenhuis is absoluut niet bedoeld voor geestelijk gehandicapten, aldus dr. Bakema Diaconie Het initiatief tot de stichting van Leytenrode is ongeveer 10 jaar ge leden uitgegaan van een grote groep diaconieën van de Hervormde Gere formeerde kerken in de regio Lei den en bollenstreek. Er was niets op dit gebied. Leythenrode wordt iets schitte- WASSENAAR Autohandel NV v.d. Marei uit Wassenaar heeft haar Autorama-vestiging in Emmen ver kocht aan de NV Van Dijken in As sen. De Emmense vestiging is één van de laatste Autorama-zaken. die v.d. Marei wil afstoten. rends! We maakten een wandeling tussen de nijvere schilders, metse laars en andere lieden, die druk be zig zijn het ziekenhuis op tijd klaar te krijgen. Links van de centrale hal is ae direotievleugel waarin kamers voor dr. Bakema. directrice en an der hoofden van dienst. Aan de an dere kant een hypermoderne keuken provisiekamers in een eigen vleugel met eigen ingang. Er is een eetzaal voor het perso neel (bij opperste bezetting van het ziekenhuis is dat circa 140 man to taal!» waarin een counter waar vol gens het cafetariasysteem gewerkt wordt. Gelijkvloers is ook de parame dische afdeling. Een zaaltje voor de z.g. .natte' behandeling iparafine en zovoort». Een kamer voor arbeids- therapie met een oefenkeuken. Recreatievleugel Het mooiste vindt dr. Bakema de recreatievleugel. Dat is het puntvor mig aanhangsel aan het gebouwen complex. Een enorme, sfeervolle zaal waarin van alles kan gebeuren: van filmdraaien en feesten tot kerkdien sten toe. In de bovenliggende 5 ver diepingen zijn de slaap- en huiska mers van de patiënten. 32 patiën ten op elke verdieping in zeer rui me kamers voor 4 en 2 personen. Op elke verdieping een zusterspost met directe telefonische verbinding met elke patiënt! De verdieping in dit ziekenhuis komt voor rekening van de algemene wet bijzondere ziektekosten. De officie' opening zal misschien in de zom° plaatsvinden. Dr. Bakema bij zijn nieuwi ziekenhuisnog een paar weken (Foto Holvast- Stadsgehoorzaal Krlngvergaderl KVP. Spr dhr. De Zeeuw 8 uur Zijlsingel 2 Evangeliecentrum dhr. J. Zijlstra 8 uur nam Het Mierenneest Bejaardensocièti Breestraat 19 Sociëteit Twei (voor kamerbewoners en alleens! I den; 912 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voc dlcapten 25 uur nam. i Jeugdhuis (Breestraat 19) Sp uur Chr. Emigratiecentrale 78 Diamantplein 27 Gespreksavond ha'i 8.15 uur nam. I Steenschuur 5 Spreekuur j ting huisvesting werkende jongei sos-ihenst SOS-Telefonische Hulpdienst (017101-25202 Voor alle die In i lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur v m doorlopend in bet weeke dwz van vrijdag acht uur n ra maandag acht uur v.m. Re) Release ln Leiden Noord: Van gendorpstraat 36. dinsdag en dc dag 79 uur nam. W ETS WINKELTJE Juridisch adviesbureau voor rechtshulp: werkdagen (beh. maai 9-13 uur: zaterdag 10-12 uur; do Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen uur raadplege men de eigen arts, daarna tot zondagnacht t' uur uitsluitend voor spoedget de dokteistelefoon 22222. Oegstgeest Dokter H. A. I rink, Terweeweg 152, tel. 50394 Leiderdorp Dokter S. P. Oi kerk, Roerdompstraat 20, tel. (wijkzuster C. van Meurs Si Hurgonjestraat 9a Leiden ,tel. Warmond Dokter L. H. J. pers. Churchilllaan 13, VoorhoU 10140 (wijkzuster A. Vriend. Frü horst 23. Sassenheim, tel. 12022 Voorschoten Dokter S. Kooy, Schimmelp. v. d. Oyelaa tel. 2527 (wijkverpleging Ge» heidscentrum, Wijngaardenlaaii APOTHEEKDIENST De avond-, nacht- en zon dienst wordt waargenomen door theek Zuid-West, Brahmslaai Van Breest Smallenburg, Loevt 6. Leiderdorp en Apotheek 0 i geest. Wilhelminapark 8.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2