hnateurelftal West II met as' van UVS en Noordwijk mm a Eervolle nederlaag Levfs-Flamingo's Oddo verknoeit moyenne van Van Bracht mdagteam domineert in selectiewedstrijd VITESSE IN ELDNOOD Een bank die overal voor je klaar staat Jimmy Hagan komt kijken Tegen Ignis Varese DERDAG 10 FEBRUARI 1972 PAGINA 13 )TTERDAM Het amateurelftal van district West II, dat het einde van deze maand tegen de selectie van West I uit- t in het kader van de inventarisatie van bondscoach Arie Froet, zal een zes man sterke „as" van UVS en Noordwijk >en. Dat was de logische „uitslag" van de verkiezingswed- d tussen de gewestelijke zaterdag- en zondagamateurs, die ravond op het sportpark De Vaan in Rotterdam werd ge len. de zeven "Leidse" spelers, de selectiewedstrijd (met 21 men door het veel sterkere gteam) in actie kwamen, viel Ter Leede's linksback Cees part af. De Zwart, ter elfder ttgenodigd in verband met een re van Noordwijks verdediger van Kesteren, kwam zoals cht op amateur-topniveau e en klasse tekort (ofschoon jen Gouda's gevaarlijke aan- Frans Noordermeer en later de snelle UVS'er Jan Verver jeen onverdienstelijke indruk e). Onvlee Gerard Désar viel (gedeelte- juiten de selectie. Maar dat uitsluitend door het feit, dat Oranje-formatie geen plaats is sen spits-achtér-de-voorhoede. n werd aan Zwart Wit-goal- Frans Steur de voorkeur ge- UVS, inspirerende aanvoer- maker van het openingsdoel- met een "oudertwetse" vallen- >bal na een gave trekbal van Karstens werd wel als wis- jpstelling van West II voor de tegen West I (dinsdagavond iruari in Beverwijk) .'ziet er als ADVERTENTIE IHEM Bij de Arnhem- ïdivisieclub Vitesse wordt het tatietekort aan het eind van iizoen geraamd op een kwart tn gulden. De cijfers wijzen nu op een tekort van 130.000 gul- Dit wordt voornamelijk veroor- door het tegenvallende bezoe- mtal. Bij het geraamde tekort if schrijvingen op de spelers, 140.000 gulden inbegrepen, isequentie van een en ander is fitesse, indien het erin mocht i zich te handhaven in de ere- niet in staat is het elftal noe- vaard te versterken. Wel ho le Arnhemmers aan het eind, iet seizoen een nieuwe stich- 'orm (stichting betaald voet- •nhem) te realiseren. volgt uit: Ger Reitsma (Zwart Wit) Koos van Dullemen (RVC), Jan van der Oever (RVC). Anton Marijt (Noordwijk), Jaap van Kesteren (Noordwijk); Arie Lagendijk (UVS). Ton Viergever (Zwart Wit), Kees Karstens (UVS); Jan Verver (UVS), Frans Steur (Zwart Wit). Albert Spaanderman (Noordwijk), Wissel spelers: Leen Bezem (Gouda), Cees Zwanborn (Alblasserdam), Gerard Désar (UVS), Arie Verboon (Spijke- nisse) en Rob van Zijderveld (Heer- jansdam) Glansrol In de aantrekkelijke selectiewed strijd die 9 minuten voor het ein de door de Valkenburgse scheids rechter Ouwersloot wegens de zeer dichte mist werd gestaakt; het te gendoelpunt van Steur heeft nie mand van de 500 toeschouwers goed kunnen zien maakte voor het UVS-kwartet Lagendijk-Karstens-De- sar-Verver zich nadrukkelijk waar. De Leidenaars "droegen" gerug- gesteund door de RVC-verdedigings- tandem Koos van Dullemen/Jan van der Oever het zondag team en "braken" binnen een kwartier de za terdagformatie. Waardoor oud-UVS trainer Piet Kantebeen, dit seizoen "gestrikt" voor een plaatsje in de gewestelijke KC, na afloop bij voor baat alle schijn van niet-objectieve beslissingen werd ontnomen. Op het middenveld deelden Lagen dijk, Karstens en VUC-talent Vos- maer in hoog tempo de lakens uit. De gekritiseerde zaterdag-schakel spelers (Van Hofwegen, Jodan Boys; Preesman, SC yoorne en Van Kem pen, Zuidland) kwamen er niet aan as zij spelen ook geen van al len in de eerste klasse... en bij gebrek aan enige opbouw viel er voor technici als Frans Steur en Al- bert Spaanderman in de zaterdag- aanval geen eer te behalen. Meende Wim van der Gijp, succes vol trainer van Zwart Wit '28 en in- terim-trainér van Gouda, als coach van de kansloze zaterdagselectie na afloop ook terecht: "Van een kwali tatief volwaardig zaterdagteam was geen sprake. En dus ook niet van een werkelijke strijd. Wij kwamen tempo en klasse tekort. Als er een gewestelijk prof-elftal moet worden samengesteld, worden er toch ook acht spelers van Feyenoord), twee van Sparta en een van Den Haag gekozen? Waarom dan nu geen kern van Zwart Wit, Noordwijk en Quick Boys?" Dat gebrek aan "middenveld" waarop het zondagteam zo sterk was voerde later ook Albert Spaanderman, mèt Frans Steur steeds tevergeefs strijdend tegen een overmacht, als excuus voor het ge deeltelijk falen aan. Noordwijks "Appie Happie", die overigens fy siek te kort kwam om zich regelma tig aan de straffe dekking van RVC' vrüpo(s)tige international Van Dui- lemen te onttrekken: "Wij hadden geen enkele ruggesteun. En als Je geen goede bal krijgt, kan je er ook niets van maken". Europees kampioenschap driebanden DORTMUND „Wat is het toch jammer als je met een partij in vijftig beurten begint dat er dan zo'n Italiaan komt, die jouw gemiddelde even verknoeit". De Nederlandse driebandenkampioen Rini van Bracht was aan het eind van de eerste dag van het Europees kampioenschap in de Westfa- lenhal in Dortmund niet alleen bijzonder teleurgesteld maar ook ontevreden. Nadat hij met grandioos spel, waarbij de Waal- wijker herhaaldelijk open doekjes kreeg voor ingenieuze vond sten, in zijn openingspartij de Westduitser Gunther Siebert in vijftig beurten (6037) van de tafel had gespeeld, stuitte hij gisteravond op het consequent doorgevoerde carotte van de Italiaan Antonio Oddo. Zwierig ie "lef", zwierige voetbalbrutali teit, demonstreerden aan de andere ADVERTENTIE IEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK kant juist vooral de UVS'ers Van "bijter" Désar was dat geen ver rassing, evenmin als van ambitieu ze Karstens, die nu eenmaal geen gelegenheid voorbij laat gaan om zich waar te maken; al maakte de kleine Noordwijker tussen-de-bedr{j- ven door weer een onbegrijpelijk" blundert je: in de 12e minuut een nonchalante pass in eigen straf schopgebied, waardoor oudploegge noot Albert Spaanderman de kans kreeg om over te schieten. Naast Karstens en Désar mani festeerden Lagendijk en Verver zich. Verver, gestart als linksbuiten, speelde zich na een taktische switch Kees Karstens altijd maar waarmaken naar de rechtervleugel zelfverzekerd in-de-kijker. Lagendijk had het als verdedigende middenvelder (tegen de eveneens geselecteerde Vierge ver) niet gemakkelijk, maar dwong door zijn grote actie-radius, inzicht èn befaamde afstandsschoten waarmee de uitblinkende Reitsma toch de nodige moeite had zijn verkiezing af. Met een lichte knie blessure, gevolg van een botsing met Reitsma, moest Lagendijk in de rust overigens met tegenzin: "Maar ik mag natuurlijk geen risico nemen, zondag tegen Unitas is enorm be langrijk; misschien probeer ik het tegen LFC (vanavond, red.) weer een helft" de strijd staken. Kars tens hoefde daardoor zijn plaats vol- Jaap van Kesteren toch een kans gens vóór de wedstrijd gemaakte af spraken niet aan wisselspelers Lin- ders van Wilhelmus (die in de 72ste minuut voor 20 zorgde) af te staan. Bij het zaterdagteam kon "vaste keus" Anton Marijt na drie kwartier wel onder de douche stap pen. Als "vaste keus" beschouwde de KC tenslotte óók Noordwijks verde diger Jaap van Kesteren. Vorige week heeft Van Kesteren tijdens een onderling partijtje een lichte blessu re opgelopen die hij na de trai ning bij het tafeltennis heeft gefor ceerd. Op grond van zün reputatie krijgt de stevig gebouwde Noordwü- ker dek ans om zich (opnieuw) in de Oranje-selectie te spelen. Oddo en Siebert zijn de kandida ten voor de vrijdagmiddag elimine rende vijfde plaats in poule a, waar in de Belg Raymond Ceulemans, de Deen Peder Thoegersen en Van Bracht vrijwel zeker zijn van de eindronde. Oddo nu probeert elimi natie te ontlopen door van begin tot eind in de verdediging te gaan. Het baatte hem niet tegen Thoegersen en ook tegen Van Bracht slaagde de opzet van de Italiaan niet. Hij be reikte slechts dat zijn twee tegen standers veel beurten verbruikten om tot winst te komen. Misschien zou Oddo tegen Van Bracht een kans hebben gehad als hij, toen de Brabander duidelijk van slag was, wat meer durf had getoond. Maar zelfs toen bleef Oddo zo ang stig spelen dat het er vaak naar leek dat hij de carambole niet wilde ma ken. Tegen het slot brak van Bracht nog door de verdediging van Oddo en haalde zijn partij-gemiddelde op Lissabon Jimmy Hagan, de trai ner van Benfica, zal zondag het be kerduel tussen Sparta en Feyenoord bijwonen. De Brit, die zijn intrek zal nemen in het Rijnhotel, heeft Feyenoord tegenstander van Benfica in de kwartfinale van de Europa Cup voor landskampioenen nog niet zien spelen. „Maar", al dus Hagan, „ik weet wel dat Feyen oord momenteel één van de sterkste formaties van Europa is". HAARLEM Bijna had Levi's-Flamingo's gisteravond voor een nieuwe Europa Cup-stunt gezorgd. Het schot in de aller laatste fase van de strijd (de stand was toen 91-93) had echter niet van aanvoerder Frank Kales, maar van de warm-gedraaide Bill More of Gerhard Schreur moeten komen. De beide Ame rikanen schoten in de tweede helft zeer goed en hadden mo gelijk tegenstander Ignis Varese (eenmaal winnaar van de Eu ropa Cup en tweemaal van de wereldbeker) een 93-93 gelijk spel kunnen afdwingen. Toen kort na de misser van Kales Levi's-coach Rob de Wit een time-out nam, was er voor de Italianen geen vuiltje meer aan de lucht: de resterende acht tien seconden werden moeiteloos volgespeeld en de derde ne- derlaag-op-het-kantje-af was voor Levi's een feit: 91-93. Ondanks de nederlaag, een uiterst knie. Coach Jarrbroers na eervolle, heeft Levi's het 3000-kop- .Ken gevolg van het scouten bij onze pige publiek een fantastische bas- wedstrijd in Madrid. Die jongens ketbal-avond voorgeschoteld. Slechts hebben daar precies gezien hoe wij tweemaal kende het energieke spel van de Haarlemmers een depressie De eerste maal was dat kort voor de rust, toen Ignis kon uitlopen naai een voorsprong van 14 punten: 32-46 De tweede maal was nadat Levi's een voorsprong had opgebouwd (66- 62) en daarna duidelijk uit cadans was. Ignis greep deze mogelijkheid met beide handen aan en bouwde aan een voorsprong, die even later 70-78 bedroeg. In beide gevallen kwam de formatie van het coaches- d<uo Janbroers-De Wit echter op formidabele wijze terug. Door Jan van der Nat Levi's deed dat op een manier, als of zij plotseling, na een flinke voor sprong tegen Radio Koch en Real Madrid uit handen te hebben gege ven, volwassen varen geworden. Levi's miste gisteren in de Kenne mersporthal een man, die van een meter of vijf-zes een feilloos schot toont. Ignis Varese bezat een derge lyk figuur in veelvoud. Vooral Otto- rino Flaborea en Ivan Blsson de- J waardoor het publiek laaiend ent- monstreerden een zeer goed schot housiast werd De tussenstanden van (Flaborea had een sohot-percentage de laatste drie minuten spreken voor van 85%). Bovendien had Ignis de zich zelf: 84-88, 89-90, 91-91 en al? aanval van (Levi's goed onder de I eindstand 91-93. Opvallend was de flair waarmee Frank Kales in de eerste helft Ignis- sterspeler Manuel Raga (250 inter lands voor Mexico en goed voor een gemiddelde van 30 punten per wed strijd in bedwang hield. De kleine Mexicaan kwam niet éénmaal tot bot scoren. Na rust kreeg Raga, dooi vier persoonlijke fouten van Kales de ruimte wèl. Naast Kales, die voor al verdedigend erg goed was. vervul den Bill More en Gerhard Schreur een rol van betekenis. Beiden kwa men tot 28 punten en tekender. daarmee voor ruim de helft van het totaal. Het verschil tussen de team* was duidelijk. Ignis moet het heb ben van zeer snelle aanvallen (door gebrek aan mensen die een bal krui nen opbrengen), terwijl Levi's rus tig rondspelend het "gat" zoekt Ver dedigend zat de Italiaanse ploeg zo goed in elkaar, dat met name Kees Akerboom, niet de gelegenheid kreeg om de rol te spelen, die hij in an dere wedstrijden gewend Is. Alleen goochelaars als More en Schreur konden van tijd tot tijd Varese ver rassen. Vooral de slotfase leverde zeer veel spanning op, een spanning van iets meer dan 0.600 tot 0.769. Zijn fraaie openingsmoyenne daar bij geteld kwam hij tot een alge meen gemiddelde van 0.937. In zijn eerste partij was Van Bracht ook moeilijkheden tegen gekomen door het onbekende mate riaal. „Je moet vooral bij doorschie ters goed opletten. Als Je ze even te hard speelt, ben Je nergens", was toen zijn commentaar geweest. Wie bepaald geen last van de stijf heid van de banden had was titelver dediger Raymond Ceulemans, die zich hier. nu hij in België door Waf- flard en Dielis uit het Europees toernooi bandspel is gestoten, dubbel waar wil maken. Hij kwam slechts één keer in de ring met vier tafels en verpletterde Siebert in 39 beur ten: 2860. Boven de een alge meen speelde ook de Belg Ludo Dielis, die tegen Blanc niet los kon komen (60—40 in 63 beurten), maar vervolgens de Franse kampioen Las- serre in 50 beurten bijna de helft achter liet. Weinig overtuigend tenslotte was t enkelvoudige optreden van de Oos tenrijker Johann Scherz, die de laatste tijd vaak ziek is en daardoor soms toernooien laat lopen. HU won nu van Blanc, maar 68 beurten ls bepaald beneden de stand van de Oostenrijkse kampioen. Uitslagen Poule A: Van Bracht 60 50 5 1300 Siebert 37 50 4 0.740 Thoegersen 60 89 6 0.674 Oddo 47 89 5 0.528 Oddo 39 78 4 0.500 Van Bracht 60 78 6 0.769 Siebert 28 89 6 0.717 Ceulemans 60 39 7 1.538 Stand: gesp. pnt. gem. Van Bracht 2 4 0.937 Ceulemans 1 2 1.538 Thoegersen 1 2 0 674 Siebert 2 0 0.730 Oddo 2 0 0.514 Poule B: Dielis 60 63 6 0352 Blanc 40 63 4 0.634 Nadal 47 85 6 0.552 Lasserre 60 85 6 0.705 Dielis 60 50 6 1300 Lasserre 36 50 7 0.720 Scherz 60 68 7 0 882 Blanc 53 68 5 0.778 Stand: gesp. pnt. gem. Dielis 2 4 1.060 Scherz 1 2 0.882 Lasserre 2 2 0.711 Nadal 1 0 0.552 Blanc 2 0 0.709 Topscorers Levi's: Bill More 28, Gerhard Schreur 28 en Kees Aker boom 14. Ignis VareseOttorino Flaborea 24. Ivan Bisson 20 en Manuel Raga 15. Flaborea scoort met een enor me zwaai van zijn armen voor Varese. Kales is machteloos. Op de penning DORTMUND De organi satoren van het 30ste Europese kampioenschap driebanden, dat ln de Westfalenhal in Dort mund wordt gehouden, hebben woensdag nog voor de opening al bakzeil moeten halen. Er dreigde een spelersstaking toen bekend werd, dat zelfs de hoofdrolvertolkers in dit spek takel er wordt op 4 tafels te gelijk gespeeld entree voor hun vrouwen moesten betalen. Dat is nooit eerder voorgeko men. De Nederlandse kampioen Ri ni van Bracht was furieus toen hij van deze straffe maatregel hoorde. „Het gaat mij niet om die paar mark maar om het principe. Als ik voor mijn vrouw moet betalen dan speel ik niet," zo zei hij woest. Van Bracht kreeg direct hulp van de Belg Ludo Dlells, wiens echt genote weliswaar niet was mee gekomen. maar die zich achter het principe schaarde. Er dreig de een algemene spelersstaking waarvoor de organisatie door de knieën ging. De dames kre gen hun vrijkaarten. Aan de andere kant van dc immense hal, waarin men toch een intieme piste heeft kunnen scheppen, stond inmiddels d» vice-voorzitter van de Europe* Biljartbond, de Duitser Kurt Behrendt aanvankelijk tever geefs te pleiten om blnm-a tr komen. Men kende hem in Dortmund niet-.Ook hij kwan; uiteraard toch binnen en dar was maar goed ook want de heer Behrendt was door de Eu ropese bond aangewezen om her toernooi officieel te openen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13