Klassiek disconieuws FRIESE ELFSTEDENTOCHT NOOIT Vil l i! DAN ZESTIENDUIZEND SERVICE PAGINA Anton is nu te oud Reinier is populair Jeen is nuchter ffDERDAG 3 FEBRUARI 1972 EXTRA PAGINA 19 EUWARDEN Achter z'n bu- I schudt de directeur van de )and Bank, drs. J. R. Kuipers, 't „De mensen begrijpen er van", grinnikt de voorzitter de vereniging De Friesche Elf „hoe vaak ik nu al weer ben gebeld? Dan vragen ze: er. kunt u mij ook zeggen op dag de Elfstedentocht wordt iden? Dan kan ik vast een dag ragen aan mijn baas", et het maar. want die infor- kan van zijn levensdagen porden verstrekt en is die da- ooit eens zeker, dan is de in- vingstermijn allang verstreken, ebrek aan ijsbloemen op de stond Kuperus in ieder geval atste acht jaar met de mond oden. aimo voor de organisatie van reinig frequente schaatsfeest is hem en de vereniging toch minder op geworden. Ook al de ijspret jaar in jaar uit af pesterig kabbelend water de Friese meren, het steeds bijhouden van dit draaiboek is noodzaak, idat," legt Kuperus uit. „de or- itie voor wedstrijdrijders en toerrijders steeds moet worden aan gepast. Elk Jaar worden het er meer, elk Jaar vraagt het meer voorzieningen. Eens kan het raak zijn en dan mogen wij niet met de handen in het haar zitten". Kuperus wil dan ook niet van ont moediging horen. „Natuurlijk zou je het liefst drie Elfstedentochten per Jaar houden, maar kijk nou eens naar de geschiedenis. Tussen 1917 en 1929 zat elf Jaar, tussen '47 en '54 zes, tussen '56 en '63 ook zes. Een jaar of acht, negen wachten is dus normaal en daarom niet ont moedigend". Vandaar dat de vereniging De Frie sche Elf Steden er al weer vier uit voerige vergaderingen heeft opzit ten. Mocht, zo berekende men al, dit Jaar de dertiende Elfstedentocht niet uitglijden, dan trekken straks zo'n vierhonderd man de wanten aan. Van bestuursleden tot contro leposten, van rayonhoofden tot mi litairen van commissieleden van ontvangst tot baanvegers en van EHBO-ers tot geheime controleurs. Een bataljon, dat de steeds langere glijdende karavaan veilig tussen de wakken door moet loodsen. De stoet vrolijke, vallende of vloekende vechters mag echter niet te groot worden. „De wedstrijdrijders zijn geen probleem" ,weet Kuperus, „zij moeten al sinds 1 december vorig jaar lid zijn van de vereniging. We hebben vierduizend leden, waarvan er drieduizend te oud zijn om nog mee te doen. Dat worden er dus nooit meer dan een honderdje of zeven, acht". Het probleem ligt echter bij de slootjeskrabbers, die het wel even zullen fiksen. En dat aantal kan niet te groot worden", rekent Kupe rus voor, „vanaf half zes starten er elk kwartier duizend. Maar ook al kan je. nog zo goed schaatsen, het is zinloos om half elf nog weg te gaan, want dan kom je diep in de nacht aan. Half tien moeten de laatsten weg zijn en dat betekent dus niet meer dan 16000 toerrij ders." Dat is dan ook de limiet. Zonder pardon, mocht het er nog eens van komen. Als gevolg van drukke werkzaamhe den en ziekte-mijnerzijds is deze grammofoonplatenrubriek helaas de laatste maanden wat in de verdruk king gekomen. Dit is des te erger daar enkele speciale aanbiedingen om een bespreking schreeuwden. Zo kost de nieuwe Decca-opname van Verdi's Macbeth «SET 510/12) nu f73.50 gaan kosten, terwijl u er vorige maand nog f 53 voor be taalde. Door Phonogram werd dit al bum aangekondigd als een dramati sche, donkergloeiende opname. Wat ik me bij deze term moet voorstel len weet ik niet; mijn indruk is echter wel, dat op bijna alle fron ten de plank net wordt misgeslagen Dirigent Lamberto Gardelli weet aan het orkestrale gedeelte weinig reliëf te geven, de hele opname wordt gekenmerkt door een gebrek aan spanning. Sopraan Elena Sou- liotis lijkt mij bepaald nie de ideale vertolkster van Lady Macbeth; LEUWARDEN De eerste waterdruppel is nog niet bevroren of in Friesland maakt men zich al weer luid- tig op voor de Elfstedentocht. Een ritueel, dat omdat acht jaar niets meer van is gekomen, veel op een ge- belijdenis begint te lijken. al waren Reinier Paping en vat krachtpatsers al weer ele tijd geleden de laatsten. ngs de Friese elf steden joe- onder te verdrinken, elk jaar binden duizenden „gelovi- de ijzers onder in de heilige liging, dat De Dag nabij is. des Oordeels", in het lijvi- aaiboek van de Friese rijks- meentepolitie mystiek aange- ils De Dag Y. Ook al wil het. van geen stollen weten, voor ;ende keer kijkt de „Politiere- Elfstedentocht perschaats" nd op naar de thermometer, die de gebeden 'eens verho- een week of drie tot ver on- •t vriespunt afdalen, dan kan ilitie haar handen warmen I het zal me een zooitje wor- Nog niet eens zozeer op het kt alles en iedereen domweg pikken als het de belangstel- et meer aankan. 1 wel daaromheen, waar half and zich in de warme beslo- van de auto aan de al bij at tot helden bestempelde In '.zen zal willen vergapen. In [toen die eenvoudige vechter I if sen naar roemrijke geschie- klauwde, puilden de Friese al uit. die superieure spot met de krachten en het lichamelijk en is het aantal personenau- ons land echter gegroeid van STERDAM dsschouwburg 4, 6 feb. 20.15 Amsterdams Toneel met „In- j, 12 feb. 13.30 uur Am- ams Toneel „Het verhaal van leest je" (kindervoorstelling), 5. 15.30 uur Poppenkastvoor- igen in de Rotonde, 6 feb. uur Amsterdams Toneel „De is van Cass McQuire, 9 fèb. uur Nieuw Rotterdams To- „Liefde half om half", 10 feb. Nationale Ballet; „Pa- „Kooien" Clear La- en „Jungle"; 11, 14, 20 uur rlandse Operastichting met 's Rigoletto. tem. 19 'febr. 20.15 uur Blij- ,Het geld ligt op de bank". Kleine Komedie: tem 16 feb. uur Ca aret Rients Gratama. de la Mar-theater tem. 20.15 uur Nieuw cabaret amma Paul van Vliet rd-west" Brakke Crond: tem 1 mrt. zo.) 20.30 uur Nieuw Kome et „Zeven manieren om een over te steken", gel Tangel: tem 29 feb (beh. 20.30 uur Cabaret Waartoe, been. Koopermolen: tem 29 feb ma.) v.a. 19 uur Cabaret >m Henk Elsink. iffy Theater 4, 5 feb. 20.30 The Sissies met het Residen- kest 9 feb. 14.30 uur Toneel- Wederzijds met „En de beer (kindervoorstelling) zeshuis: 16 feb. 14.30 uur To- 'P Wederzijds met „De twee egers" (kindervoorstelling), tgebouw: 4 feb. 20.15 uur trd. Philharmonisch Orkest Anton Kersjes met Anne lec en Catherine Collard, 4 0.15 uur Vereniging Muziek- i met kamermuziek, 5 feb. Matinee op de vrije zater- ;adio Philharmonisch Orkest larlos Paita m.m.v. Uto Ughi. 5 feb. 20.15 uur Ned. Ra nkest o.l.v. David Zinmanu Agnes Giebel, sopraan, 5 uur Stan Kenton. 6 leb. 11 >hiladelphia Chomber Solists, 850.000 tot twee miljoen. Alleen in Friesland al staan zo'n 35.000 men sen meer op de zaterdagmiddag te poetsen. En dan zal er maar een klein ge deelte van die kudde naar Dokkum. Staveren of Harlingen hobbelen, de verkeersknopen in oude stadskernen en op smalle buitenwegen zullen onontwarbaar zijn. „De politie", weet Leeuwardens hoofdinspecteur F. R Westra, dirigent op De Dag ■Y, „zal er vaak niet eens doorkun- nen". Oom agent heeft meer te doen. De surveillance op het ijs bijvoorbeeld. Vier uur voor het starten (duizend per kwartier), zestien uur voor de tweehonderd kilometer plus nog eens een paar uur extra voor de ergste krabbelaars, betekenen dat hij zo'n vierentwintig uur staat te blauwbekken. Vooral het laatste traject. Dokkum - Leeuwarden, vraagt een intensieve controle. „Omdat het dan al donker is", herinnert Westra, die zelfs eens Friesland rondde, zich, „terwijl de vermoeidheid dan bovendien het grootst is. Zelf reed ik, terwijl ik de contouren van Leeuwarden al zag schemeren, met mijn schaats In een barst in het ijs. Ik klapte op de wal en plofte in de sneeuw. Op dat moment dacht ik: wat lig ik hier lekker, maar gelukkig ben ik nog net op tijd doorgegaan. Toch zijn er tientallen, die niet meer de fut hebben om op te staan. Die mensen moet Je natuurlijk voor be- vriezingsdood behoeden". Zoals de op de piste patrouillerende politie ervoor zal moeten zorgen niet zelf het gevoel in vingers of tenen te verliezen. Denk daarom niet, dat bij slecht weer en dus bij een bescheidener trek naar het hoge noorden de helft van het korps het grimmig spektakel voor het gloeiend televisiescherm zal kunnen volgen in plaats van in het onbarmhartig open polderland. Barre kou, snijdende wind en sneeuwsnieren maken het posten geenszins tot een pretje. Wie de cognac door de aderen vloeit, houdt .lllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIII ANTON VERHOEVEN een race worden gereden op de ma- (51) manusje van alles ln het1 nier, waarop Reinier het deed. Brabantse Dussen, gleed in 1956 Maar met schaatsenrijden had het met vier kornuiten eensgezind als niets te maken. Op mooi ijs zou eerste over de streep. Anton vindt, j Paping nergens zijn geweest. Dat is dat het winnen van een Elfsteden- j ook bewezen, omdat hij ervoor of tocht geluk is. erna ook nooit méér wat heeft ge- „Je kan er met hard trainen voor 1 wonnen. zorgen, dat je tot de vijf beste rij- Reinier was een atleet een hardlo- ders behoort, maar dan bepaalt het per, meer niet en dat had je in geluk je klassering. Een kromme schaats of je scheurt je ijzers en Je bent gezien. En misschien is dat maar beter ook, want, waar blijf je met Je roem? Wie kent Pesman of Van der Grift nog? Ja. iedereen heeft het over Paping en waarschijnlijk zal er nooit meer llllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli 1963 net nodig. Kijk. dat is ook ge luk. Schaatsen kan Paping niet. Hij zou net zo de mist in gaan als Pe ter Post tegen de slechtste crosser. Een Elfstedentocht dit jaar zou ik in de toerklasse rijden. Ik wordt te oud en ik heb geen tijd meer om te trainen. haar stemmiddelen en uitdrukkings kracht zijn daarvoor te gering. Die trich Fischer-Dieskau is als Mac beth zeer fraai in de lyrische mo menten van de opera, zodra hij echter heldhaftig moet zijn wordt zijn interpretatie schreeuwerig, wel haast afblaffend. Nicolai Giaurov als Banquo lijkt een der sterkste interpreten van deze opname, doch zijn stem is blijkbaar erg gevoelig voor de opstelling van de micro foon: hier doet het timbre sterk denken aan schuurpapier, waar dit op andere platen niet het geval is. Als geheel een teleurstellende opna me. temeer daar ook de geluidskwa liteit te wensen overlaat. Reden tot groot enthousiasme geeft de nieuwe uitgave van alle serena des en divertimenti voor blazers van Mozart door het Nederlands Blazersensemble onder leiding van Edo de Waart. Dit Philips-album bevat vijf elpees (6799003) en kost f80. Hoe vaak komt het niet voor, dat blazersmuziek uiterst vermoeiend, op de luisteraar werkt? Hier is het tegendeel het geval, uit elke noot spreekt een enorme musiceervreug- de. Mozart in optima forma; ook wegens de geluidskwaliteit kan ik dit album van harte aanbevelen. „Muziek voor kerk en kroeg, hof en straat, liefde en lust, krijg en vrede tussen 1350 en 1500", is de uitge breide titel van een promotieplaat van Musica Reservata. Men vindt erop een keur van Middeleeuwse werkjes uit Spanje, Frankrijk, Italië en Engeland. De instrumentale zijn zeer leuk uitgevoerd, vrolijk, aanste kelijk, authentiek. Over de interpre tatie van de vocale stukken is het laatste woord nog niet gesproken: volksliedjes mogen van mij best Reinier Paping (bijna 41), levend monument van moed en door zettingsvermogen. ziet nog altijd nieuwsgierigen de neus tegen de ruiten van zijn twee sportzaken j in Zwolle drukken. Reinier is nog altijd populair en dat wil hij best weten ook. „Ik vraag me nog wel eens af hoe ik h3t toen heb kunnen volbrengen. Ik mag niemand ooit zo'n toch toe wensen Maar het was tegelijk een uniek gebeuren, dat meer nog dan andere Elfstedentochten tot de ver beelding sprak. Ik won en ik werd populair en daarom was het mij te doen. Daar schaam ik mij niet voor. Mijn sportzaken varen er wel bij. Bovendien was het mijn verdienste, die mij zover braoht. Ik beschikte op het juiste moment over de door douwersmentaliteit. Ik had geleerd wat het is als je een tik van de hamer krijgt. Op dat moment ging ik door, terwijl het gros afviel. Die Jongens kenden die klap niet, omdat ze hem op de training nooit hadden gekregen. Wie hard genoeg traint, krijgt hem wel en leert dan door te gaan. Daarom moet Je ook niet bang zijn voor slecht ijs. Zo snel mogelijk daarop gaan oefenen, dat is het beste. Ik oefen nu veel minder dan vroe ger, maar nog wel regelmatig. Als er dit jaar een Elfstedentoch zou worden gereden, schijf ik ook zeker weer in voor de wedstrijdklass^. Maar een kanshebber ben ik niet meer". Illlllllllllllllllllllilllllllllillllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll volks klinken, maar volks is Iets anders als vulgair en vulgair klinkt elk vocaal werk dat Musica Reser- vata vertolkt. Ik heb er moeite mee. maar smaken verschillen. Philips 6833046, f 8.90 Een heel andere sfeer ademt de plaat van het hier minder bekende merk Arion (30 A 096, f24.50), waarop de Frans-Argentijnse so praan Ana-Maria Miranda „Chants a la cour de France" singt, begeleid door een ensemble met oude instru menten onder leiding van Roger Cotte. Negentien werken, van een 12de eeuwse anonymus tot en met La rose d'amour van Paër (begin 19de eeuw), en daartussen namen als Adam de la Halle, Machaut, Vaillant, Dufay, Sermisy, Rousseau en Mehul. Ana-Maria Miranda j heeft een stralende stem, misschien l wat klein van volume, maar dat I doet het wel bij dit repertoire. Haar opvattingen doen fris en ongekun- I steld aan; technische moeilijkheden I schijnen voor haar niet te bestaan, j De geluidskwaliteit is uitmuntend en de volgende minpunten zijn van ondergeschikt belangsommige I chants zijn bewerkingen, andere het aardig lang uit, maar omdat een stevige neut in diensttijd verbo den is, zal de agent toch na een paar uur moeten worden afgelost. De voltallige Friese politiemacht zal paraat moeten zijn. Wat neerkomt op een kleine vierhonderd man, ge steund door 955 afzethekken. De troepen worden gedirigeerd vanuit de comtrole- meldkamer op het districtsbureau van de rijkspolitie in Leeuwarden, operationeel van vier uur 's morgens tot 's nachts twee. Een radionet langs de gehele route, 23 radiotafels, 48 portofoons en 4 megafoons onderhouden de verbin- REINIER PAPING dingen Met pontonbruggen, met looppaden, met éénrichtingswegen. met verboden parkeerplaatsen en met smalle bruggen met stopverbod. „Tijdverlies en ongemakken zullen desondanks in de sfeer van een Elf stedentocht moeten worden aan vaard". meldt het draaiboek netjes. „Het wordt een chaos", stelt Westra openhartiger vast, „je kan afzetten wat je wil en omleiden wat je wil, het loopt altijd uit de hand" Maar dat doet het op „De Dag des Oor deels" waarschijnlijk ook wel. Jeen van den Berg (44), onderwijzer in Heerenveen. reed in 1947 zijn eerste Elfsteden tocht. Later werden een eerste (1954) en een derde plaats «achter Paping) zijn mooiste klasseringen. Jeen voelt zich niet schuldig aan het jaarlijks terugkerende gekrakeel over wel of geen Elfstedentocht. „Dat begint allemaal daar bij Jullie, in Holland. In het westen zien ze geweldig op tegen wedstrijdrijders in de Elfstedentocht. Jullie maken er helden van. En omdat jullie al I maanden van te voren willen weten of er een kans is die helden weer I in actie te zien, krijg je al dat ge- j mekker over wel of niet doorgaan j Wij hier zijn nuchterder. Ik in ie der geval en een Elfstedentocht is voor mij ook niet meer dan sportief plezier. Trainen is voor mij ook geen opoffering. Ik schaats nu al 25 jaar en ik heb er nog geen dag geen zin in gehad. Als het trainen wel een opoffering voor Je is, raak Je ook eerder ontmoedigd als het elk jaar maar niet hard genoeg wil vriezen. Ik train nu te weinig, maar als er binnen twee weken een Elfsteden- tocht zou komen, schreef ik toch j weer in als wedstrijdrijder. Daarna kan het voor mij helaas niet meer, want ik ga als trainer-coach van de Engelse Jongens mee naar de win- I terspelen in Sapporo." Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll worden niet volledig uitgevoerd en de teksten zijn niet afgedrukt. Een wereldpremière op de plaat is het derde vioolconcert van Paganini (Philips 6500175, f24.50). Over de herontdekking van het derde con cert van de „god der viool" is des tijds veel ophef gemaakt, welke nu much ado about nothing blijkt te zijn geweest. Het is een redelijk ge schreven werk met als belangrijkste onderdeel de Polacca. Van de violist wordt een grote virtuositeit vereist, doch muzikaal valt er weinig te be leven. De uitvoering is zeer goed: meesterviolist Henryk Szeryng wordt begeleid door het London Symphony Orchestra onder Alexan der Gibson. R. G. HARMS 7 feb 20.15 uur Ned, Theater Cen trum: Het Concertgebouwork. o.l.v. Bernard Haitlnk met Elly Ameling, Aafje Heynis en het Groot-Om roepkoor van de NOS. 8 feb. 20.15 uur Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes m.m.v. Annie Fischer, piano, 8 feb. 20 15 uur Liedercyclus: Yi-Kwei Sze, bariton en Gerard van Blerk, pia no. 9, 10 feb. 20.15 uur Concert gebouw Orkest o.l.v. Bernard Hal- tink m.m.v. Zara Nelsova, violon cel, 10 feb. 20.15 uur The Fine Arts Quartet, 11 feb. 20 15 uur Het Ro mantische Pianoconcert: Concert gebouworkest o.l.v, Bernard Hai- tink m.m.v. Rudolf Firkusny, pia no 11 feb. 20 15 uur Melos Kwar tet. RAI-gebouw: 4, 5. 6 feb 10—17, 19—22 uur, zo. 10—17 Caravan RAI 1972. DEN HAAG Kon. Schouwburg: 6, 12, 13 feb. 20.15 uur Haagse Comedie met 'n Blok aan het been" met Anne Will Blankers, Eli Blom. Guido d? Moor. Jules Croiset en Carl van der Plas. 4. 5 feb. 20.15 uur Haaase Comedie met "Maak nevrouw niet wakker" met o.a. Elisabeth An- dersen, Paul Steenbergen. Trins Snijders, Guido de Moor, Jules Croiset en Maria Stiegeüs, 6, 13 feb. 14 uur, 10 feb. 20.15 uur Haag se Comedie met "Schakels" met o. a. Anne-Wil Blankers. Ko van Dijk, Carl van der Plas. Kees Coolen en Manfred de Graaf. 7 feb. 20.15 uur Haagse Comedie met 'n Blok aan het been", 8 febr. 20.15 uur" Nieuw Rotterdams Toneel met: "Liefde half om half" met Marti- ne Crefcoeur, Lies Franken. Anny de Lange, Hans Boswinkel. Pim Dikkers en Jules Royaards. 9 feb 20.15 uur Amsterdams Toneel met "Do les van Cass McQuire met Jacqueline Royaards, Ank van der Moer, Mimi Boesnach, Anita Me nist, Wim Kouwenhoven, Jan Hundling, Bob Goedhard, Bruni Heinke, Betty Kapsenberg en Flip van Duyn. Circus-theater: 12 feb. 201.5 uur 't Nationale Ballet met het Ned. Bal letorkest met Les Sylphides L. Dark Elegies en De groenetafel, 6 feb 20.15 UUR Uitvoering door The L- don School of Eurythmy olv Mar guerite Lundgren. Ned. Congresgebouw: 4, 5 feb. te 20.15 uur Blijspel "Hartenvrouw" met Ton Lensink, Marja Habraken Maxim Hamel. Joeki Broedelet en Leontien Lukassen, 5 feb. 20 30 uur het Residentie Orkest olv Ferdi nand Leitner mmv het kleine koor van de Bachvereniging; 7 feb. 20.15 uur Het Ned. Kamerorkest olv Da vid Zinman mmv Agnes Giebel, 11 feb. 20.30 uur Het Residentieorkest olv Ferdinand Leitner mmv Jules Bastin, 12 feb. 20.30 uur Het Resi dentieorkest olv Ferdinand Leit ner mmv Samuel Ashkenazy, viool 13 feb 20.15 uur De Mounties Show Diligentia: 4. 5, 6, 9 t.e.m. 13, feb. 20.15 uur De Jasperina de Jong Show 8 feb. 20 uur het Melos Kwar tet, 13 feb. 14.30 uur Emmy Ver- hey. viool en Thom Bollen, piano. Hot-thealer: elke zo. 14 uur Pic colo en de dompjoeter (kindervoor stelling» 4. 5 feb 20.30 uur Haagse Comedie met "Wachten op Go- dot", 6 feb. 20.30 uur Haagse Co medie met "2x Woyzeck". De Bijenkorf: 5 t.e.m. 11 feb. Fo totentoonstelling "Holland Persfo to". Theater Pepijn: 4. 5 feb 20.30 uur Cabaret-musical "De lotgevallen van de hond in de Pot" van Lars Boom en Rose Tesing, medewer kenden Ellis van der Meulen, Henk Somers. Lars Boom en Rose The- sing. LEIDEN Stadsgehoorzaal 6 feb. 14 uur Dikkie Dapper, kindertoneel, 6 feb 20 uur Mik en de Boertjes van Buten, 12 feb 20 uur Concert van Werkmans Wilskracht Rijnlands Lyceum: 6 feb 14 15 uur Concert met Max van Egmond, 12 feb. 20.15 uur Lenny Kuhr in „Kort en Klein" Jazz-zolder: 4 feb. 22 tot 0.30 uur Het Hoek-Dikker-ensemble LAK-theater: 10, 11 FEB. 20 15 uur „Buren," blijspel Micro-theater Imperium: vr. za 20.30 uur „Droomezeven" ROTTERDAM De Doelen: 4 feb. 20.15 uur Ned Kamerorkest o.l.v David Zinman m m v. Agnes Giebel, sopraan 5 feb 20 15 uur Orgelconcert door Daniël Chozempa, 5 feb. 20.15 uur Henry Szeryng. viool en Marinus Flipse, piano, 5 feb. 24.15 uur Seth Gaaike- ma, 6 feb. 14.30 uur Nederlands Ka merorkest o.l.v. David Zinman m. m.v. Agnes Giebel, 8 feb. 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Edo de Waart mm.v. Lia na Isakade viool, 9 feb. 12.45 uur Koffieconcert door het Nederlands Saxofoon Kwartet, 9, 10 feb. 20.15 uur Rotterd. Philharm. Orkest o.l.v. Edo de Waart, 11 feb. 24.15 uur Jethro Tüll De Schouwburg: 4 feb. 20.15 uur Amsterdams Volkstoneel „Liefde is, had Je me maar" 5 feb. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel: „Liefde half om half," 6 feb. 14 uur Sca- pino Ballet. „Coppelia7 feb. 20.15 uur Amsterdams Toneel „Een blij de gebeurtenis." 8 feb. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel: „De Be delaarsopera.'' 12 feb. 20.15 u Nieuw Rotterdams Toneel „Liefde half om half" Groote Schouwburg: 4 leb. 20 uur Opera Forum „Porgy and Bess' 5 feb 20 uur The creative world of Stan Kenton. 7 t.ern. 12 feb 20 15 uur Nieuwe Komedie „Geen bac chanalen" Odeon: 11 feb. 20.15 uur Caba ret „Die Wühlmzuser" uit Berlijn: „Deutschland wird kommen'.'

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19