Nixon verhoogt defensie uitgaven EISEN BASKISCHE ONTVOERDERS INGEWILLIGD PARTIJ IN RHODESIE WIL VERTREK COMMISSIE Soep, revolutie of evangelie Nieuw kabinet van Eyskens Voor het eerst hogere uitgaven voor sociale zaken VLAAMSE MEERDERHEID METALVI ALUMINIUM DUBBELE RAMEN VRIJDAG 21 JANUARI 1972 BUITENLAND PAGINA t SAN SEBASTIAN (UPI) De Spaanse fabriek voor meetinstru menten Precicontrol heeft besloten de onlangs wegens deelneming aan een staking ontslagenl20 arbeiders weer in dienst te nemen en hun loonsverhoging te geven. Het besluit is een poging het leven te redden van de 44-Jarige directeur Lorenzo Zabala die door de separatistische beweging ETA is ontvoerd. Een woordvoerder van Precicontrol maakte 't besluit bekend naafloop van een urenlange bijeenkomst van directie en vertegenwoordigers van de ontslagen arbeiders in de Bas- kische stad Eibar. Tegenover verslaggevers gaven de vertegenwoordigers van de arbeiders te kennen dat de ontslagen perso neelsleden vanochtend om 8 uur weer aanwezig zouden zijn. Ze zouden echter het werk pas hervat ten als de politie 12 personen, onder wie 2 priesters, heeft vrijgelaten die in verband met de ontvoerings affaire zijn gearresteerd. Een reac tie van de Spaanse regering op de „overeenkomst" is nog uitgebleven. Het schijnt dat de regering enkele dagen geleden een delegatie van Pre cicontrol heeft aangeraden niet op de eisen van de ETA in te gaan. De separatistische ETA die ijvert voor een onafhankelijk Baskenland had afgelopen woensdag, kort na de ontvoering, het ultimatum gesteld dat „Zabala zou worden gedood" als niet voor maandagochtend 8 uur te gemoet was gekomen aan de volgen de eisen: het weer in dienst nemen van de 120 arbeiders die ontslagen waren wegens deelneming aan een illega le staking; loonsverhogingen van ongeveer 50 gulden per maand voor elk van de 183 arbeiders van Precicontrol; medezeggenschap van de arbei ders in het gehele beleid. Het resultaat van de bijeenkomst in Eibar is dat alle eisen zijn inge willigd. De ontslagen arbeiders krij gen bovendien nog 50 procent van het loon dat zij moesten derven sinds hun ontslag op 2 december. Lorenzo Zabala is secretaris-ge neraal van de Precicontrol en te vens ook grootste aandeelhouder van de motorfietsenfabriek Motobic. HU werd woensdag door 4 leden van de ETA bij Abadiano met zijn auto klem gereden en gedwongen in een andere auto over te stappen. Een grootscheepse klopjacht door de Spaanse politie heeft nog geen spoor van de ontvoerders en Zabala opge leverd. Enkel de gestolen auto vaa de ontvoerders is teruggevonden. De ETA was dertien maanden ge leden ook verantwoordelijk voor de ontvoering van de Duitse consul Eugen Beihl. Deze werd vrijgelaten nadat Franco de in Burgos uitge sproken doodvonnissen tegen zea Basken in dertig Jaar gevangenis straf had gewijzigd. WASHINGTON (DPA, Reuter, UPI, AFP) In de Ver enigde Staten zullen het komende jaar de defensie-uitgaven opnieuw stijgen, maar voor het eerst in 20 jaar zal de begroting van het ministerie van Sociale Zaken hoger zijn dan die van het „Pentagon". Dit blijkt uit de jaarlijkse „State of the inion"-boódschap (regerings-verklaring) die president Nixon gisteren tot het Congres richtte en waarin vraagstukken van ieuwe kernraketten tot voedselproblemen worden behandeld. In zijn boodschap die voorname lijk het binnenlandse politieke ter- E0 rein besloeg (de wereldpolitiek zal hij 8 februari in een afzonderlijke .State of the world"-boodschap be handelen) noemde Nixon als oorzaak hogere defensiebegroting irysstygingen en de noodzaak tot itwikkeling van nieuwe wapen- stemen. Hieronder vallen nieuwe mderzeebootraketten waarvoor al en al een bedrag van 900 miljoen >llar nodig zal zijn. De Amerikaanse president beloofde le bondgenoten in de wereld de blij- rende bescherming van de Ameri- „kernparaplu". Tegelijkertijd raarschuwde hy dat „Amerika zich liet zal mengen in de oorlogen van volkeren", tenzij/ er Ameri- belangen mee zijn gemoeid Washington verplichtingen heeft regens verdragen. In zijn voor het Congres uitge- proken boodschap, die een schrifte- ljke verklaring van 15.000 woorden Ri iegeleidde, zei Nixon zijn reizen naar wing en Moskou „zonder illusies" gaan maken. Ook na deze topbij- ïa^ inkomsten zullen er „nog grote ver- 1 chillen" blijven bestaan. „Maar de rede hangt af van het talent van de D' rote mogendheden om samen te le ren op dezelfde al p e.oetgneahdctne imi en op dezelfde Planeet, ongeacht de verschillen". Het congres moet na de oorlog in aljfietnam de vrede realistisch bena- Lei leren. Daartoe behoort bovenal de ^standhouding van de defensie. Nixon zegde in vredestijd volledige rerkgelegenheid. De nieuwe inter- ationale monetaire overeenkomst ]y il een vergrote werkgelegenheid U Dor de Amerikanen tot gevolg I ïbben. i De president kondigde nieuwe idq etsvoorstellen aan voor de financie- tog van particuliere technologische rojecten met gedeeltelijke regerings- ibsidie. Daarbij zullen vooral de re> g uitaten van de ruimtetechniek prak- 4 Isch dienstbaar gemaakt moeten K orden. Hij herinnerde het congres eraan at het nog meer dan 90 door de re- ering ingediende wetsvoorstellen heeft behandeld. --Nixon beloofde verbetering van de conomische situatie en beëindiging ._,an de loon- en prijscontrole zodra Ee „inflatoire psychologie" tot staan ïbracht kan worden. J Nieuwe ministeries, i Vier nieuwe ministeries, voor Energiebronnen en bodemschatten" irbeidspotentieel", „Stadsontwikke- ng" en „Economische vraagstuk- jn" zullen worden Ingesteld. Zij zul- in zich voornamelijk bezig houden (iet de moderne technologie en rni- iubescherming. ,Eens te meer beloofde Nixon dat """"■pet-nam. De besprekingen met de 'Jet-Unie in Helsinki en Wenen r een overeenkomst ter beperking de strategische kernwapens SALT) verlopen bemoedigend. Zeker 2,% 'n overeenkomst is bereikt „moe wij een sterkte handhaven die. SAIGON Een militaire recht bank heeft een lid van de Ameri kaanse luchtmacht, de 22-jarige Ned Posey die vijf maanden niet naar de kapper was geweest, veroordeeld tot drie maanden dwangarbeid omdat hij geweigerd had zijn haar te laten knippen. Voorts kreeg hij 600 dollar boete en werd hij gedegradeerd. Het vonnis werd door de kalende luitenant-kolonel Edward Kohier ge veld. Posey die zelf zijn verdediging voerde, zei, dat zijn korte militaire kapsel hem van zijn eigen generatie vervreemdde. noodzakelijk is voor de oorlog". Voor de marine zal Nixon het con gres om 2 miljard dollar extra vra gen met daarboven bijna 840 miljoen voor militair onderzoek en ontwikke-, ling. Superschip De Amerikaanse marine zal wel licht toestemming krijgen voor de bouw van een nieuw vliegdekschip, ten' bedrage van 1 miljard dollar, dit de hand van president Nixons onthulling, dat voor de marine 2 miljard dollar meer zal worden uitgetrokken te kunnen opmaken. Deze uitlating en Nixons aankondi ging dat meer geld zal worden be steed aan verbetering van kernra ketten voor onderzeeboten, voor mi litair onderzoek en ontwikkeling re flecteren de bezorgdheid van het Pentagon dat de Sowjet-Unie alles in het werk stelt om de Amerikaan se sterkte ter zee voorbij te stre- Sommige congresleden achten het Brandstichting In de Grieks-or- oxe kerk in Rome is woensdag- id brand gesticht. Er werd aan st gebouw slechts weinig schade ingericht. De politie vond pamflet- Q met leuzen als „Lang leve het KJ de Griekenland" en "Zet de kolo- gevangen, bevrijdt onze kame- jjji den". De in ballingschap verblij- nde Koning Constantijn van Grie- nland woont vaak diensten bij in ïze kerk. Roosevelt tegen verdelingPresi- 'üt Franklin D. Roosevelt heeft zich W stijds sterk verzet tegen een ver- ftEÜ van Duitsland en heeft in 1943 gg 'tracht een Duitse regering in bal- 1«schap te vormen onder leiding n de Duitse nobelprijswinnaar 1929 II or literatuur Thomas Mann, zo [J eft de Amerikaanse historicus en urnalist Alfred Tyrner-Tyrnauer Heren verklaard. Dit was nov -tiet 'der bekendgemaakt. HU zei dit !dens een lezing in de nieuwe school sociaal onderzoek, waarvan hij culteitslid is. BRUSSEL (ANP) De Belgen hebben een nieuwe regeling. Gister avond heeft de Nederlandstalige christen-democraat Eyskens, forma teur, Kloning BoudewUn meegedeeld dat hU er in is geslaagd een nit bewindsploeg samen te stellen, nieuwe regering bestaat uit 19 minis ters onder wie de premier, die wor den bygestaan door tien staatssecre tarissen. De nieuwe regering telt, evenals de afgetreden regering, be windslieden van twee partUen, name lijk christen-democraten en socialis ten. In het kabinet hebben de christen democraten (de premier meegere kend) de overhand met 10 van de 19 zetels. Ook de Nederlandssprekende ministers (eveneens inclusief Eys kens) zyn in de meerderheid met tien posten. Van de tien staatssecre tarissen zyn er zes Nederlandsspre kend. Eyskens, die nu voor de vierde maal een Belgische regering leidt, verklaarde na zijn bezoek aan de koning er van overtuigd te zUn dat hU met een goede ploeg in zee gaat. HU weigerde zich aan voorspellingen te wagen betreffende de levensduur van dit kabinet, dat vanochtend om tien uur werd beëdigd en dat van middag zUn eerste beraad hield. Eyskens zei ook dat zUn regering volgende week dinsdag in het Belgi sche parlement met de regeringsver klaring zal komen. Enkele hoofdpun ten uit het regeerakkoord waarmee de nieuwe regering gaat werken zyn: een verkorting van de dienstplicht op 1 Januari van het volgend Jaar. 770 miljoen gulden besteden aan stimu lering van de economie, verhoging luister- en kijkgelden verhoging van de NV-belasting, versnelde in ning van belasting en betere controle op belastinggebied. skens wees de journalisten ver- dei" op het grote aantal jonge minis ters dat zUn ploeg telt. „Er is een nieuwe generatie politici aan bod ge komen", zo zei hy. Eyskens zei ook graag een vrouw in zUn regeling ge had te hebben. Hij was er niet in agd een vrouw vooi zUn kabinet te vinden vanwege liet ontoereikende aantal vrouwelyke parlementsleden. Eyskens zei tenslotte dat zUn nieuwe kabinet speciale schikkingen voor de Duitssprekende Belgische oostkan tons overweegt. Liberalen Het partU bestuur van de Belgische Liberale .Party, de voornaamste op- positiepartU, heeft inmiddels laten weten van mening te zijn dat hefr wantrouwen dat tussen de regerings- partUen bestaat, het de regering on- mogelUk zal maken een uitweg te vinden uit de economische en sociale moeilUkheden waarin het land ver keert. WUzend op de groeiende werkloos heid zei het partijbestuur, dat de na- bUe toekomst er niet rooskleurig uit ziet en dat men van een regering die van het begin af aan gebukt gaat onder moeilijkheden, moeilUk oplos singen kan verwachten. De liberale partU is dan ook van plan deze nieu we regering krachtig te bestrijden, aldus het partijbestuur. zinloos zoveel geld te besteden aan wat zij als een betrekkelijk kwets baar schip beschouwen, maar ma rine-deskundigen zijn van oordeel, dat vliegdekschepen nog steeds een vitale factor vormen om de zeewe gen open te kunnen houden. Inlichtingen wijzen er ook op dat de Sowjet-Unie bezig is met de bouw van een eerste groot vliegdekschip. (Volgens regeringskringen zal de defensiebegroting in het komende be grotingsjaar (1 Juli 1972 —30 Juni 1973) stijgen van 76 miljard dollar naar 83 miljard). De president was zijn toespraak be gonnen met een oproep voor samen werking tussen 't (door de Democra ten beheerste) Congres en het (Re publikeinse) Witte Huis. Hij bevestigde dat de nieuwe be groting (die maandag wordt inge diend) een tekort vertoont, maar dit zal niet onverantwoord zijn. De Ame rikaanse president wees er nog op, dat sedert de eerste drie Jaar van zijn bewind de steden niet langer het terrein zijn van wanorde en ongere geldheden, dat de universiteiten weer plaatsen zijn waar gestudeerd wordt in plaats van dat zij slagvelden zijn van betogers tegen de oorlog in Viet nam en dat de misdaad nog wel toeneemt maar minder dan voor heen. Hij verklaarde zich zonder meer tegen suggesties om van Amerika een "economisch fort" te maken, met hogere tariefmuren om de bin nenlandse industrie te beschermen. Hetzelfde De Democratische oppositie heeft Nixons boodschap bekritiseerd. "Hetzelfde als vorig Jaar", zei sena tor Hubert Humphrey. "leeg", meende de andere kandidaat voor de Democratische nominatie, Ed mund Muskie en Senator Henry Jackson noemde de boodschap "een partij-programma". Senator Ed ward Kennedy zei dat het Nixon aan "elk echt Inzicht ontbreekt". Van Republikeinse zijde sprak men van "oprecht, verantwoordelijk". President Nixon hoorde na zijn toespraak het applaus aan van o.a. vice-president Agnew en de speaker van h^t Huis van Af gevaardigden Carl Albert. Hulp spionageschepen Sowjet- russische schepen hebben in het ver leden in Amerikaanse havens goede ren geladen voor de bevoorrading van in de Atlantische Oceaan krui sende spion ageschepen. Een woord voerder van het Amerikaanse minis terie van Defensie, die dit gisteren meedeelde, verklaarde dat het niet zo vaak was voorgekomen. Faillissement Klaus Barbie- oud chef van de Gestapo in Lyon, die zich in La Paz Klaus Altmann liet noemen, heeft de scheepvaartmaat- maatschappij „Transmaritima Boli- viana" naar het faillissement geleid. Dit schrijft het in de Boliviaanse hoofdstad verschijnende blad „Pre- sencia". Volgens de krant is het te kort een miljoen dollar. Sedert sep tember 1971 woont Klaus in Lima in Peru. waar hij de leiding heeft van een andere scheepvaartmaatschap pij, de „North Suite". SALISBURY (Reuter) Rhodesië's voornaamste oppositïeparty, die van het centrum, heeft met klem aange drongen op het vertrek van de Britse commissie-Pearce, die de mening van de bevolking moet peilen over het Brits-Rhodesische akkoord over de toekomstige staatsvorm van het land. De party waarschuwde voor een to tale ineenstorting van 'wet en orde' als de commissie doorgaat met haar werk. Partyvoorzitter Pat Bashford ver klaarde dat de toenemende wanorde- ïykheden en gewelddaden die het land sinds de aankomst van de com missie hebben geteisterd, haar werk onmogeiyk hebben gemaakt. Intimi datie in ene vorm of de andere heeft het de Afrikanen onmogehjk gemaakt om de commissie hun wer- keiyke mening kenbaar te maken. Meer wetteloosheid is onvermydeiyk als de commissie met haar huidige werk doorgaat. Er kan een totale In eenstorting van wet en orde komen, aldus de verklaring van mulitiraci- ale partU. die zeven Afrikaanse ver tegenwoordigers in het parlement heeft. Volgens de centrum-party moet men "alle ideeën over het bereiken van een Brits-Rhodesische regeling voorlopig loslaten totdat wy zyn ge komen tot een interne verzoening tussen Rhodesië's volken". Er moet gezorgd worden voor "een periode van rustige overdenking" om een dia loog mogeiyk te maken. De opdracht van de commissie-Pearce moest wor den verruimd en haar samenstelling verbreed, zodat haar goede diensten zouden kunnen worden gebruikt by het scheppen van de noodzakelyke sfeer van vertrouwen waarin een verzoening kan worden bereikt. Een andere oproep tot terugtrek king van de commissie kwam van een Afrikaanse vakbondsleider, Al- Hongersnood In midden-Java worden 45.000 mensen door hongers nood bedreigd. Zij zijn geëvacueerd uit het dcor overstromingen geteis terde stadje Demak, 50 km. ten oos ten van Semarang. Volgens het pers bureau Antara is de bestaande voed selvoorraad nog maar voor twee of drie dagen voldoende. Het betreft hier de ergste overstromingen sinds tien Jaar. ADVERTENTIE is 't: weg koude; weg ijsbloemen; weg tocht; weg beslagen ramen. Veel goedkoper dan elk ander merk en toch veel beter. Bel nu 034105345 of schrijf ALVI - Harderwijk, voor vrijblij vend bezoek. Laat U monsters tonen. bert Moegabe, algemeen secretaris van de "Rhodesian Commercial Al- lied Workers Union". Hy bepleitte nieuwe onderhandelingen over nieu we voorstellen, waarby ook de Afri kaanse leiders zouden worden be trokken. Bezoek Twee leden van de commlsie- Paerce hebben gisteren een bezoek gebracht aan Garfield Todd, de Rho- desische oud-premier, die door het bewind van premier Ian Smith om veiligheidsredenen gevangen is gezet. De commissie-Pearce onderzoekt in Rhodesië de mening van de be volking over het Brits-Rhodesische beginselakkoord inzake de onafhan kelijkheid van de vroegere Britse kolonie. Garfield Todd en zyn 28-Jarige dochter Judith werden dinsdagavond op hun boerdery in Sjabanl gear resteerd. zy zyn actieve tegenstan ders van het blanke bewind in Rho desië en hebben herhaaldelyk tegen de regering gerichte campagnes ge leid. Afgelast De commissieleden hadden offi cieel toestemming voor het bezoek aan Todd gekregen. Aangenomen word/t dat het doel ervan was vast te stellen of normale politieke acti viteit In Rhodesië tydens het onder zoek van de commissie mogelyk Is. De commissie-Pearce heeft giste ren op advies van de autoriteiten een bijeenkomst met stamhoofden in de plaats Seki, 50 km van Salis bury, afgelast na een avond en nacht van ongeregeldheden in de Rhodesische hoofdstad. Gistermid dag hing boven Salisbury nog de rook van smeulende auto's en ge bouwen als resultaat van geweld daden waarby tien blanken verwon dingen opliepen. Toespraak Premier Ian Smith van Rhodesië zou vanavond een radio- en televi sietoespraak vermoedelijk over de stygende spanning in het land tot de bevolking houden. Een offi ciële woordvoerder heeft dat bekend gemaakt. Verwacht wordt, dat de tevoren op de band opgenomen rede zal gaan over de activiteit van de oommissie. Pearle. Doden By de ongeregeldheden van woens dag in de voorstad Harari van Sa lisbury zajn drie negers door politie kogels gesneuveld, zo heeft de rege ring van Rhodesië meegedeeld. Vierentwintig Afrikanen werden door kogels gewond en twintig zyn aangehouden wegens gewelddaden en plundering. Gisteren zijn in de negerwyk Mucheke van Fort Viotoria 200 Jon gelui aangehouden om nieuwe on lusten te voorkomen In Oemtali heeft de politie giste ren op oproerige negens geschoten. Zeker vier van hen werden gewond Om tall ligt aan de grens met Mo zambique. Er wonen 50.000 mensen. De bekende Duitse schrijver Ber- thold Brecht heeft een toneelstuk geschreven, dat „De heilige Jo hanna van de Slachthuizen" heet. Het speelt In Chicago aan 't eind van de twintiger Jaren. Chicago is bekend om zijn enorme vleesindu strie. Tienduizenden arbeiders verdienen daarin hun brood. Maar die industrie is in handen van een paar industriemagnaten. De grootste daarvan is een zekere Mauler, bijgenaamd de "vlees koning". Hij is een keiharde za kenman, die al heel wat concur renten kapot geconcurreerd heeft Tegelijk is hij een groot filan troop. Met gulle hand heeft hij de stad een kompleet ziekenhuis geschonken, dat dan ook zijn naam draagt. Geld is voor hem alles. Als 't op een gegeven ogen blik hem zo uitkomt, sluit hij al zijn vleesfabrieken, waardoor hij de prijzen kan opdrijven. Duizen den arbeiders komen op straat te staan. Een barre elende. D n trekt het Leger des Heils de straten op. Het predikt het evan gelie aan de havelozen. Maar het doet meer. Grote ketels soep dra gen de heilssoldaten mee. De soep delen ze uit, en de arbeiders en him gezinnen zijn dankbaar. Een kleine, maar dappere heilsol date doet ook ijverig mee met het uitdelen van de soep. Het is Jo hanna. Maar ze merkt al gauw. dat de ar beiders meer willen. Ze willen werk. Dan trekt ze de stoute schoenen aan en gaat naar de grote Mauler. Ze weet tot hem door te dringen. Ze zegt hem het oordeel aan als hij de fabrieken niet heropent. Mauler is onder de indruk van haar moed en geloof. Hij biedt haar geld aan, opdat het Leger des Hells zijn zegenwerk kan voortzetten. Maar Johanna weigert. De kapitein van het le ger hoort dat Johanna een grote som geld geweigerd heeft. Hij is razend en als Johanna weer te rugkeert. wordt ze uit het Heilsle ger gestoten. Haar uniform wordt haar afgerukt. Nu komt Johanna terecht tussen de stakkers, de werklozen, de pau pers en de revolutionairen. Ze wil echt solidair zijn. Ze wordt ingeschakeld voor allerlei diensten Maar ook tussen de revolutionai ren blijft zij ergens een vreem de. Tenslotte wordt ze ziek. Dan sterft ze, terwijl alle partijen van Chicago: de industriebonzen. Mauler aan het hoofd, de make laars, de veehandelaars, de ar beiders en de heilssoldaten haar omringen. Een vlag drukken ze haar in de handen. Zo wordt ze door iedereen tot de Heilige Jo hanna uitgeroepen. Weg van evangelie Berthold Brecht was een marxist, maar wat heeft hij raak de uit daging getypeerd, waarvoor de kerk steeds weer staat. Zal ze de ellende van de wereld te lijf gaan met het bekende pannetje soep, of zal ze zich laten meesleuren in de roep om revolutie? Revolutie, met zijn barricaden, zijn onver zoenlijke haat. In het eerste geval steunt ze de machtshebbers, ze zwijgt over on recht en verzicht met liefdadig heid de ergste wonden van de sa menleving, waardoor het "witte geweld" van de gevestigde macht des te beter kan voortgaan. In 't tweede geval dreigt ze meege sleurd te worden in het „rode geweld" dat de dictatuur van het proletariaat verkondigt. In zo'n situatie leven veel christe nen. vooral in Zuid-Amerika. Ze weten dat hun land wordt uitge buit: dat de bevoorrechte groep sa men met machtige groeperingen uit het buitenland profiteert. Pro fiteert van arbeidskracht en grondstoffen van hun land. De sociale structuren deugen niet. Een werkelijke mondigheid en medezeggenschap van de massa's Is uitgesloten. Wat moeten ze doen? Soep of revolutie? Is dat hun keuze? Of is er nog een derde weg. een eigen weg van het evan gelie. Een weg die enrzijds de eis kort laat horen en anderzijds de weg tot verzoening openlaat. Het evangelie wijst die weg. want het verkondigt de God van de ge rechtigheid die tegelijk de God is van de verzoening. Gerechtigheid tussen arm en rijk, verzoening tussen machtigen en machtelo zen. Overal staat de kerk voor de uitdaging voor mens en maat schappij deze weg te wijzen. Waar zij, met mond en hand. dit evan gelie naleeft, breekt zich Gods Ko ninkrijk baan. Zo moet het zijn in Brazilië, in Pe ru, in de Verenigde Staten, In Zuid-Afrika, in Rhodesia, In An gola, in Vietnam. Japan, Indone sië, Rusland, Cuba. Hongarije en Nederland. De kerk kan niet bul ten de sociale vragen blijven. Doet ze dat. dan wordt ze een gaarkeu ken. Ze kan zich evenmin kritiek loos uitleveren aan de revolutio nairen. Het werelddiakonaat moet proberen solidair te zijn met die christe nen, die in deze wereld zoeken naar een waarachtig evangelisch alternatief. Eén keer in het Jaar krijgt het we relddiakonaat in alle gereformeer de kerken grote aandacht. Op de zelfde zondag: de eerste van fe bruari. Dit Jaar dus op 6 febru ari Dra. C. H. Koetsier,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9