'Heilige oorlog' om Hollands lied Tsaren-schatten in Amerika C(jfy) vandaag C/Üi\mgmmma] )on Kozakken in Leiden ...e/7 gistere/ l Vader Abraham in het strijdperk: TV morgen] RADIO TV - KUNST )EN Het gebeurde vrijdagavond jongstleden omstreeks m uur in Wuustwezel. Krap over de streep (Belgische s), amper dertig kilometer van Breda. In uitspanning ope" zijn zevenhonderd grensbewoners getuigen van een urtenis, in de historie van het Nederlandse lied, die ook de „heilige oorlog om erkenning van het echte talent", zal len genoemd. Vader Abraham persoonlijk heeft het heft mden genomen en heeft zijn geschut in stelling gebracht n beunhazerij en ongecontroleerde gapperij van zijn gou- platenideeën. Vader Abraham ls opgestaan hter zijn schrijfbureau, waar hij n uit het „Hollands populair", dat Nederlandse lied in vak- ;n wordt aangeduid, maakte. en haar Rekels, Jacques en zijn Riwi's, Wilma en het ssprodukt Vader Abraham en zonen, kwamen allemaal diezelfde Bredase schrijftafel. r d' Hamecourt het is overbodig om titels te en, want de namen zijn onlos- lijk verbonden aan successen, retig door de populaire radio- in onze hulskamer worden strooid, zullen vier uur lang de lange tafels rollen, waar liet aflatende stroom bier door |aste obers wordt aangevoerd, 'is er gebeurd? Waarover ma- 'ierre Kartner en zijn platen - chappij Dureco zich boos? Kartner, de eerste tekst- r van het Hollands populair, rieus wordt genomen door in- irers, erkend wordt als een socioloog, die gevoelige dra- d eenvoudige muzikale zetting te verpakken en bovendien le gave heeft het juiste talent oor in te zetten, staat bekend m rustig man. Leunend tegen roorraadrek in de keuken van riming „Europe" legt hij ecb- en furieuze blik in zijn ogen. rorden omrand door een glas opa-brilletje. Hij zegt: „Het nds populair wordt omlaagge- ajn op het ogenblik ontzettend beunhazen en ook grote pla- latschappijen die niets anders dan coveren. Als er een popu- plaatje uitkomt, hup, er met een andere versie tegenaan Er zijn nu wel dertig ver- an „Lieve opa" en andere Vader ïam liedjes. Er is altijd wel Zwarte Lola of een Heikrekel dat succes op de plaat te r Dat verziekt de markt, om- die platen ook nog tegen be- elijke prijzen op de markt ai gebracht. Het publiek weet ilet meer. Men denkt de echte „Lieve Opa" te kopen met Vader Abraham en Wilma en als ze thuis zijn ontdekken ze dat het iets heel anders is". „Oorlog, zeg maar gerust een slijta geslag. Een slag tegen beunhazen en tegen platenmaatschappijen, die een paar jaar geleden het Hollands populair totaal niet zagen zitten en nu stinkend Jaloers zijn op ons suc ces. Die willen iets terugdoen, maar ze zijn niet in staat zelf iets origi neels te maken, daarom gappen ze mijn liedjes. Daartegen is niks te doen". Een van de vier Abraham zonen trekt vader zelf dreinerig aan zijn jas. omdat hij opmoet. De Kermis klanten hebben de smaak echter te pakken en zetten opnieuw een rie del in. Pierre Kartner vervolgt „Het is jammer, dat dat gebeurt, want het publiek pikt het straks niet meer. Het Hollands populair kwam er nu net zo lekker in, maar door deze toestand, liggen we er straks met z'n allen weer uit". Maar Pierre's brein heeft op volle toeren gewerkt, onder druk van Johnny Hoes, die met zijn Zwarte Lola pikant door het zuiden en door België marcheert. De sterren derhalve naar het publiek brengt. Pierre: „Ik besef dat dat de enige mogelijkheid is om het publiek de ogen te openen. De echte hits. ge zangen door de echte sterren. Daar om zijn we met de „Vader Abra ham Show" begonnen". Rond car naval wordt Kartner's eerste offen sief geopend. Geen stuiver Wuustwezel beleeft de première. Als het zogenaamde Kap-orgel zwijgt, kan het feest beginnen. Complete families hebben f 7,50 neergeteld om binnen te mogen. Éénderde van de recette gaat naar het gehandi capte kind van Wuustwezel. Een truc, die de zaak minder commer cieel maakt. „We verdienen er geen stuiver aan", zegt Pierre. Alles wordt gedaan voor het be werkstelligen van een goede ver standhouding met het platenkopen de publiek. Pierre's aankondiging via de schel afgestemde microfoon verwekt aan de lange houten tafels al grote hilariteit. De stemming zit er goed in. Succes is bijvoorbaat verzekerd. „De Vader Abraham Show waaraan niet meewerken Frank Sinatra, Sammy Davis Jr.. Caransa. Pieter van Vollenhoven, maar waarin u wél hoort Lieve Opa, Manuela, Kermismelodieën. Baje, baje, baje en de carnavalshit van Vader Abraham „Wat zien ik" Luid gelach, gevolgd door een inzet van het huisorkest „De Makkers", die horen en zien doen vergaan. Een regie fout, die door veelvuldig geroep van de betalënde bezoekers om „zachter" wordt hersteld. Helaas zijn de zingende Riwi's dan al door het geluid weggeblazen. Slechts flarden over liefde en tot hier en niet verder, drongen door de ge luidsbarrière. De Makkers tomen met enig ontzag in als Jacques Herb, duidelijk de eerste ster van de avond, naar voren komt op het po diumpje. Hij is de man van Manue la. waarmee hij vorig jaar weken lang van geen enkele hitlijst in Ne derland en België te verdrijven was. Baje, baje Het publiek roept om Manuela maar Jacues zingt over Majorca en een Torreador, opzweperig ritme dat de bieromzet een stevige duw omhoog geeft. Op het herentoilet is het inmiddels al dringen, want de gretig ingebrachte litertjes moeten ook weggebracht worden. De toilet ten stromen weer leeg als Vader Abraham voor de eerste maal met zijn goede zonen verschijnt. Vier doorluchtige feestneuzen uit Breda, die door hun verschillende afmetin gen en uitmonstering als hilariteit- verwekkers dienst doen. Als bij Baje, baje, baje <u begrijpt pootje- baje) de pantalons naar benedeD gaan wordt de grens van banaliteit bereikt, maar ligt het publiek krom van het lachen op de inmiddels weJ kledderig nat geworden tafels Het programma sleept zich voort onder niet aflatend enthousiasma voor de trompetterende gebroeders Brouwer en tot slot ook nog voor een optreden van Ben Cramer, die zich uit de omgeving van Amster dam naar Wuustwezel heeft gerept om deze première op te luisteren Na afloop springt hij weer in zijn automobiel om te proberen een vol gende schnabbel te halen, die cm twee uur 's nachts aanvangt ln Amsterdam. Intussen brult iedereen het „Wat zien ik" door de feestzaal. „Ollekebolleke. riebesolleke knol. hoi" is het refrein, dat door een langgerekt Wat zien ik wordt ge volgd. Een carnavalskraker schijnt geboren. Pierre Kartners vrees is. dat ook deze kraker wordt gejat, al heeft hij dan zelf ook buurtjeleen gespeeld door duidelijk op Apple Mol's film te speculeren. Op de an- HSHINGTON (GPD) In Was- »n is een zadel van Iwan de ihrikkelijke te zien, gemaakt van goud, fluweel en halve edel- n. Ook met goud ingelegde stijg- Eis, die eens aan tsaar Michael inof hebben toebehoord, versierd de dubbele keizerlijke adelaar n gouden bokaal in de vorm van galjoen (ook van de Romanofs) tend uit de 17e eeuw. Ze vormen rdeel van een als "uniek" be- pelde tentoonstelling van "Rus kunst en ambacht vroeger en die deze week in de bekende ©ran Gallery (100 meter van het Huis) werd geopend, smand minder dan de Sowjet- ische minister van culturele za- Foertsewa. een kleine blonde f in klederdracht en kapsel van ttreeks 1950. was overgekomen een ongebruikelijke persconfe- e en om minister van buiten ge zaken .William Rogers, bij de opening rond te leiden. Zelfs Sowjet- premier Alexis Kosygin had een of ficiële brief gestuurd die, ondanks een opeenhoping van culturele ge meenplaatsen. niet eerder dan op een bepaald tijdstip mocht worden vrij gegeven voor de pers. alsof het een opzienbarende tekst betrof Historisch Dagbladen in Washington en New York waren al dagen tevoren ver schenen met artikelen waarin ge sproken werd van een uniek cultu reel fenomeen, want voor het eerst zou de Sowjet Unie het buitenland een blik gunnen op de gecomfisceerde schatten van de tsaren. Journalisten werden een dag voor de tentoonstel- lings-opening uit hun bed gehaald met een telegrafische uitnodiging om een persconferentie bij te wonen. Het was duidelijk: hier was sprake van een waarlijk historische gebeurtenis. Op de persconferentie, in een audi torium van de Corcoran Gallery, stond mevrouw Foertsewa in een zwart mantelpakje achter een formi- ca-tafel, terwijl haar lijfwacht, een Jongere en aantrekkelijke variant van de minister zelf, gedurende een uur onbeweeglijk rechtop bleef staan aan het uiteinde van het podium, vlak naast een tasje waarin ongetwijfeld de meer mannelijke attributen van één of meer revolvers verborgen wa ren. Solsjenetsjin Mevrouw Foertsewa erkende ner veus te zijn geweest voor de perscon ferentie. wamt ze had pijnlijker vra gen van de (60) journalisten ver wacht. "Ik had meer puntige vragen verwacht", zei ze. "omdat ik weet wat voor mensen jullie Amerikanen) soms kunnen zijn". De enige "pun tige" vragen die haar werden gesteld, hadden te maken met de Russische schrijver Solsjenetsjin, die de Nobel- 1DEN In de Stadsgehoorzaal Uiden geeft morgenavond het "i Kozakken koor een concert. I mannenkoor heeft tijdens zijn ^ee door ons land zo'n succes hekt, dat aan het verblijf hier een staartje is vastgeplakt. Eén van de extra concerten vindt morgen in Leiden plaats, aan vang kwart over acht. Het Don Kozakken koor bestaat uit 25 zangers. Zij brengen litur gische gezangen, volksmelodieën en Russische gezangen ten ge hore- Dirigent is de onverwoest bare Serge Jaroff, die in 1921 dit koor oprichtte. Gedurende de voorstelling worden er ook enkele kozakkendansen uitgevoerd. prijs kreeg, maar die niet naar Stock holm durfde te reizen om deze in ontvangst te nemen, vrezend dat hij dan niet meer tot de Sowjet-Unie zou worden toegelaten. Madame Foertsewa antwoordde, dat de Sowjet-regering van mening was dat Solsjenetsjin de Nobel-prijs "verdiend had en gaf toe dat er aan leiding bestond om aan te nemen dat hij niet naar Rusland zou kunnen terugkeren na een bezoek aan Stock holm. In die sfeer van "vriendschap pelijk cultureel contact" werden de verslaggevers losgelaten op de tep>- toonstelling. Het zadel van Iwan de Verschrik kelijke was er inderdaad. Kleiner dan men had verwacht, omdat, ver klaarde een sympathieke Russin (verbonden aan een museum in Mos kou en als één van de achttien assi stenten meegezonden met de ten toonstelling), het zadel licht moest zijn. De aangekondigde stukken uit voormalig tsaren-bezit waren er ook, en (hoogtepunt van de tentoonstel ling) ikonen van een halve bij één meter. Doorlopend naar andere zalen met een door een Amerikaans deco ratief inrichtingsbedrijf geëtaleerde voorwerpen belandde men zoetjes aan bij de "hedendaagse kunst". Deze uitstallingen bestonden uit kristallen vazen k la Leerdam, met de hand beschilderde papier-maché- dozen in verschillend formaat, kan ten kleden, ruige tapijten en heden daagse juwelen. Ze bleken het me rendeel uit te maken van de met veel tam-tam aangekondigde expo sitie. Door de publiciteit misleidde be zoekers konden alleen maar hun keren naar het onovertroffen schil- derijenbezit van de Hermitage in Leningrad, naar de vele belangrijke tsaren-schatten van het Kremlin, en naar nog meer ikonen en tsaristische bezittingen die hun eigen roem in het buitenland zijn vooruit gesneld. Kunst aan het volk In plaats daarvan moest de noeste tentoonstellingsbezoeker genoegen nemen met een prominent geëtaleer de spreuk van Lenin: "kunst behoort aan het volk". Een nobele gedachte, zolang Moskou nog nooit van Madi son Avenue had gehoord, dat cen trum van Amerikaanse kapitalisti sche publiciteit. Helemaal boven: vader Abra ham zelf, met een jong talent op schoot. De zaal (hierboven) wachtte in het volste vertrouwen dit super-Hollandse programma af. dere kant van de single, uiteraard ter plaatse te koop, staat „Nooit meer doen" en ook dat hebben we al eens gehoord. Het succes van de première wordt later in de nacht gevierd in de Su- zo-nightclub in Breda, eigendom van één van Abrahams zonen. Cor- rie van de Rekels zit daar ook aan de bar, terug van een optreden el ders in het land. Naast haar, Cor- rie's marechaussee. Piet om wie wel het een en ander loos is geweest de afgelopen weken. Maar alles is weer koek en ei tussen Piet en de Rekels en Corrie natuurlijk. Ik ken ze allemaal Pierre Kartner over de artiesten waarvoor hij schrijft: „Ik besef dat Je na een hit een bepaalde ver wachting bij die mensen hebt ge wekt. Alle ogen zijn op je gericht. Wanneer schrijft hij weer zo'n hit voor me. Ik ken ze allemaal. Ik weet meer van ze, dan ze vermoe den. Gisteren waren diezelfde ar tiesten nog geen artiesten moet je rekenen. Het is voor die mensen ook niet ge makkelijk om aan hun nieuwe si tuatie te wennen. In de ogen van deze mensen is een liedje schrijven eenvoudig. Zij vergeten, dat dat het moeilijkste is en dat daarvan af hangt of zij weer een hit maken. Dat geeft wel eens spanningen. r het is een machine geworden, die goed draait". Pierre Kartner: „Geen Idee hoelang. Maar wel zolang tot alle kneusjes eruit zijn gewerkt. Wie er wint? Wie dacht je..." En om misverstanden te voorkomen, de inzet bij dit alles is geld, zeer veel geld. Een golf van enthousiasme spoelt door de keuken, want de Kermis klanten staan met hun trekharmo- nica's plezier te maken, waar het publiek, langzaam naar de echte carnavalssfeer toegroeiend, wel oren naar heeft. Hoe wordt het Hollands populair omlaaggehaald vragen we Pierre Kartner We bespeuren, dat één partner in de oorlogsvoering moet worden ge zocht in de richting van Weert, thuishaven van de Johnny Hoes stal. Pierre Kartner zegt dat we daar niet ver naast zitten. Is het echt oorlog, vragen we Pierre. ADVERTENTIE NEDERLAND I 6.45 6.55 7.05 7.30 10.25 10.30 10.35 10.38 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Zo moeder, zo zoon (NCRV) (Kleur) Little Women (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Please Sir. Tv-serie (NCRV) (Kleur) Time Spirit: moderne muziek op gra fische prenten van M. C. Escher (NCRV) Hier en nu (NCRV) Programma rond het St. Willibrordusorgel (NCRV) (Kleur) Dagsluiting (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) Weekoverzicht en informatie schooltelevisie (NOS) Elementaire economie herhaling les 4 (Teleac) NEDERLAND II 6.45 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 (Kleur) De zwarte tulp. Tv-feuilleton (VARA) 7.30 (Kleur) De ombudsman (VARA) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 (Kleur) MUn tante Victoria. Tv-spel van Jan Staal (VARA) 8.50 een zoen van de juffrouw. Tv-serie (VARA) 9.05 (Kleur) Mannix. Tv-film (VARA) 9.55 (Kleur) Het oproer kraait. Rebelse liedjes (VARA) 10.35 (Kleur) Journaal (NOS) 10.40 Den Haag vandaag (NOS) 10.45 (Kleur) Beton les 1 (Teleac) „Wie op de televisie verschijnt" (schreef Harry Mulisch in de Haagse Post over Godfried Bo- mans) „is veel dichter bij zijn publiek dan de man op het to neel van de schouwburg, al is die daar lijfelijk. De man op de televisie is een van licht ge maakte huisvriend. Als hij sterft, sterft een vriend." Maandag zagen we Godfried Bomans in zijn definitief laat ste programma, gemaakt voor de BRT. over Vlaanderen. Een van licht gemaakte huisvriend. Het was Jammer dat er veel doorheen gepraat werd door Belgen, maar dat was Bomans eigen verkiezing. Omdat het een samenvatting was van een aantal programma's, was het misschien wat moeilijk te be grijpen waarom het nogal wat rumoer heeft veroorzaakt ln België. Trouwens, er schijnt flink in geschrapt te zijn, waardoor vermoedelijk nog meer rumoer is voorkomen. De Belgen bevolkten het scherm in zo grote getale dat er weinig lijn in deze samen vatting zat, maar misschien was zo'n opmerking over de achterstelling der Vlamingen die te vaak als alibi wordt ge bruikt voor prestaties die er nog niet zijn, wat slecht geval len. Of anders Bomans mening over de cumulatie van functies, een regentenmentaliteit die de macht aan een kleine groep brengt met weinig doorstro ming van Jongeren. Daartegen- overprees hij van de Vlamin gen hun grotere warmte, ter wijl het bij ons allemaal wat killer toegaat. Nog een andere persoonlijk heid, of eigenlijk twee. kwamen maandag op het scherm, te weten in Avro's-televizier: een interview in BangïadesJ met Sjeik Moedjib door David Frost. Zou men een onwetend kind gevraagd hebben wie van die twee meneren uit het wel doorvoede land kwam. en wie maanden lang met de dood voor ogen in de gevangenis had gezeten, dan zou het onge twijfeld met zijn vingertje naar bleekgezicht Frost hebben gewezen als de ex-gevangene. Volgens mij werkt hij te hard. Hoe dan ook.- het werd niet zo zeer een Frost-gesprek, alswel een ontmoeting tussen twee oude vrienden, want Frost had de sjeik al eens eerder geïnter viewd. Sjeik Moedjib die even opsomde hoeveel jaren hij al gevangen had gezeten (van 1949 tot 1952, van 1954 tot 1955. van 1958 tot 1963, van 1966 tot 1969, en dan laatselijk weer in 1971) zat er nog beheerst geë motioneerd bij, dankte aan het slot David Frost voor zijn hulp, waarna beiden elkaar omhelsden. Leve Bangladesj zei David Frost, waarschijnlijk niet in opdracht van de Engel se regering. De KRO zond de eerste afleve ring van „Blauwe maandag" uit, de zoveelste poging om thema-cabaret te maken. (Ha- dimassa" is er vier Jaar gele den mee begonnen om er weer snel mee op te houden). „Blauwe maandag" verdient het de volgende keer nog eens nauwlettend beluisterd te wor den. want het zag er allemaal verzorgd uit. Een eerste afleve ring is zelden een maatstaf, maar ik hoop dan wel dat het wat minder „trutterig" op ons afkomt dan gisteren het geval NICO SCHEEPMAKER WOENSDAG 19 JANUARI HILV I 402 m en FM-kanalen 7.00 TROS. 12.00 KRO. 14.10 NOS. 16.45 NCRV. 19.20 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos) (7.30 Nieuws: 7.41-8.00 en 8.41-8.40 Actualiteiten; 8.30-8.41 Nieuws). 10.00 Voor de vrouw. (10.30-10.32 Nieuws). 11.55 Mededelin gen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee 112.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Huisbezoek: 14.10 ru briek over het leven ln de taal. 14.20 (S) oude kamermuziek. 14.50 De stem van de sprekende minderheid. (15.30-15.32 Nieuws). 16.45 (S) Jour naal anno nul, hoorspel. 17.00 (S) Omroep Kamerkoor. 17.20 Tekst en uitleg, een vlerwekelljkse rubriek van het ministerie van Onderwijs en We tenschappen. 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 (S) licht muziekpro gramma. 18.30 Nieuws. 18.41 Veel ge vraagde gewijde muziek. 19.00 De kerk vandaag. 19.10 Uitzending van de KVP. 19.20 Openbaar Kunstbezit. 19.30 (Si Woensdagavond-muzlekma- gazine 22.25 Met elkaar meer mans, lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 (S) kunstlezing. 22 30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 (S) kunstkroniek Nr. 60 23.20 (S) Horizon: moderne muziek (opn). 23.55 Nieuws. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) dag woensdag! (Óm ongeve 7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg) (Om ongeveer 8.35 Van alle markten thuis). 9.00 Radioweekblad, met om 9.35 Waterstanden, om 9.40 Schoolra dio, om 10.45 Voor de kleuters; om 11.00 Nieuws; om 11.03 Op de koffie. 12.00 Sluls-Centraal. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 (S) Melo dieën Expres. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Speelruimte (16.00 Nieuws) 17.00 (S) Geef me de vijf: verzoek platen. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uit zending van de PPR. 18.30 (S) Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 (S) Licht orkest met zangsollsten. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Dansorkest met so listen. 20.35 De mandolaspeler. dia loog. 20.55 (S) Licht orkest (opn.). 21.45 (S) Koloriet (22.30 (S) Planore cital. 22.45 (S) Instrumentaal trio. 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.10 Actualiteiten. 23.20 (S) Radio Jazz Magazine. 23.55 Nieuws. 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws; 8.02-8.05 Radiojournaal). 9.00 Nieuws. 9.03 De negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitaminen (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 1203 Radiojournaal. 12.06 Zet "m op. (13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 14.03 Super clean dreammachlne. 14.00 Nieuws. 15.03 Licht platenprogramma. 16.00 Nieuws. 15.03 Licht platenprogramma. (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Postbus 700: VERZOEKPLATENPROGRAMMA Es steht eine Mühle lm Schwarz-w&l- dertal (Schulz); Schwarzwalder Kirsch (Olias); Blaue Berge, grüne Die Mühle lm Schwar- zwald; (Eilenberg) lm schönen Schwarzwald (Roda); Wenn der Dompfaff slngt. (Zeeden); Mein Schatz wohnt hinter'm Berge (Roda); Puppet on a string (Martin); I was Kaiser Bill's batman (Greenway); So mewhere my love (Webster); Sunrise, sunset (Harnlck); Strangers nl the night (Singleton); Spanish eyes (Kaempfert); Celebration (Lobsa); Night and day (Porter); Soon It's gonna rain-Show me; Don't you for get It (Manclni); Too close for com fort (Bock); I'll tell me ma (trad); Somebody's thinking of you tonight (Powell); Lemon tree (Holt); This is my song (Chaplin); Music to watch girls by (Ramon); Break city (Sli ver); Peace (Silver); The St. Vitus dance (Sliver); Blowln' the blues away (Silver); These are soulful days Nederland I NOS/NOT: 10.4512.00 Schooltelevi sie. TROS: 17.00—17.35 (K) Kinder programma. NOS: 18.45 (K) De Fabel tjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. NOS: 19.05 (K) Van gewest tot gewest. 19.50 (K) Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. NOS: 20.00 (K) Journ. Politieke Partijen: 20.20 Uitzending v. de VVD 20.30 Uitzending Stichting So- cutera. 20.35 (K) Calne Mutiny (Mui terij op de Calne). speelfilm. 22 35 <K) Nederland II NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. TRÓS: 19.06 (K) Fabeltjes van Jean de la Fontai ne. TV-serie. 19.20 Country-rock en semble: The Flying Burrlto Brothers. NOS: 20.00 (K) Journ TROS: 20.21 Het Kostuum TV-fllm. 20 45 (K) Inlei ding: Bezoek uit de ruimte 20.50 (K) Bezoek uit de ruimte...?: fllmre- portage. 21.50 (K) Podium: Jong ta- lent: Fluitiste met vloolbegelelding. IKOR'CVK/RKK: 22.05 Kenmerk: de wekelllkse Informatierubriek over kerk en samenleving. NOS: 22.30— 22.35 (K) Journ.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5