Filmgek speelde na Fanfare ook in Wat zien ik... Leiden5 MacLean zorgt weer voor spanniri- Bernard Droog beleefde triomfen Prolongaties "IN OPDRACHT VAN DE MARINE" VRIJDAG 7 JANUARY 7 overmaken. We hebben het toch gedaan". Zou Wat zien ik in 1958, het Fan fare-jaar, ook gekund hebben? „Dat geloof ik zeker. Dat schoon- maakmannetje had ik zonder eni ge twijfel kunnen spelen". dat ik ook nooit zo fijn heb ge werkt. Die filnvis zo goed, dat hij zeker nu nog natuurlijk ge maakt met de middelen van nu en in kleur een succes zou worden." ten met een smeuïg sex-sausje. Was er voor Bernard Droog een verschil? „Ik ben een filmmaniak. In zover re zat er voor mij geen verschil in. Maar Ja Fanfare was wel even wat anders dan Wat zien ik. Fan fare is oer-Hollands plezier. Die film werd gemaakt door vakmen sen en een ongekend team. Het plezier waarmee die film gemaakt is straalt er vanaf. Welke film wil Bernard Droog ooit nog eens maken? Solofilm „Een solo-film. Maar daar komt geen hond naar kijken. Waar schijnlijk wil ook geen hond hem maken". Dan springt hij op uit zijn stoel. Kijkt op zijn horloge en zegt: „Dat is me nog nooit overkomen. Ik heb mij niet aan de afspraak gehouden. We zouden een uur praten. Nu loopt mijn andere af spraak in de war. Ik ben nog nooit ergens te laat gekomen. Ik ben een perfectionist begrijp Je. Ook een beetje eigenwijze Jongen". Een driftig looppasje brengt hem naar zijn auto. Het Bussumse pu bliek ziet op nog om als hij over de Brink stapt. Albert Mol En Wat zien ik? „Sinds die Fanfare-tijd ben ik be vriend geraakt met Albert Mol. Hij vroeg mij ook die rol te doen. Wat zien ik werd ook door vak mensen gemaakt. Ik had geen an dere rol kunnen doen dan deze. Nee. De andere rollen hadden mij niet zo aangetrokken". Vanwege het werk dat daarvoor verricht moest worden? „Laat ik het zo zeggen. Ik zou geen andere rol gekund hebben. Ik ben niet tegen die hele sex- toestand, maar de rol die ik nu speelde was precies goed voor mij". Het succes van Wat zien ik, waar aan schrijft Bernard Droog dat toe? „Ten eerste denkt natuurlijk een groot deel van het publiek; o Jon gens, het kan wel eens heerlijk vies zijn. En met Albert Mol zal het er wel gek aan toe gaan. Die pretentie he§ft die film niet ge had. Paul Verhoeven (de regisseur) wilde noch een vieze, noch een film met een psychologische ach tergrond maken. Geen menselijk drama. Van het begin af aan heeft hij tegen ons gezegd dat het een film totaal zonder enige pretentie zou worden. Daaraan heeft hij zich gehouden. Al die mensen die er nu plotseling wat achter willen zoeken.Dat zie ik niet. We mogen er wel moppen over vertellen, maar geen film Door Peter d' Hamecourt REX Sex en mlsdasZ£ hand in hand. Wat kun je- verwachten in een systeem slaohtsgemeensc-hap jarenls een niet kosjere-zaak ver! Ann en Eve deze week in hea ter aan de Haarlemmerstrr8 derstreept dat nog weer ee; is een mooie jonge vrouw wi houding met haar vriend i)1° erg best loopt, als derde pur11 eeuwige driehoek fungeert Beiden beleven zo de nodig(nc turen waarbij het filmdoek v1 weer eens gevuld worden cei voluptueuze en niet onaatfrr lijke vormen. Plezierig om e t kijken is Ann en Eve daaroal alleen. Filmisch zit het ats. ook aardig in elkaar. E< De Harmonie van Giethoorn, die moest worden opgesplitst tussen mij en Hans Kaart als de twee, elkaar beconcurrerende muziekge zelschappen, viel op den duur ook echt in twee kampen uiteen. Op de set werd alleen maar sma lend gesproken over „die van Kaart", of „die van Droog". Er zat een enorme sfeer in. Ik geloof De NOS zond „Fanfare" pas uit op Nederland I. Ongecompliceerde fnmhumor rolde dan weer de huis kamer binnen, by velen herinnerin gen wakker roepend. Ook by Ber nard Droog. Herinneringen aan een film, die onder geweldige goede omstandig heden tot stand kwam en in een ongekende teamgeest. Droog en Kaart speelden de hoofdrollen. Al- bert Mol werkte niet minder op de lachspieren. Maar het Nederlandse publiek vrat zijn sterren niet op. Bernard Droog werd op straat alleen maar aangegaapt. Is 'ie het wel, is 'ie het niet. „Een keer heb ik, dat was tijdens mijn vakantie, toen ik in een korte broek over een cam ping liep, heel hard boe-geroepen naar een vrouw die mij stond aan te gapen. Dat goeie mens schrok zich wild. Zoiets heb ik daarna nooit meer gedaan." Publiek succes? Wie mocht den ken dat iedere acteur daarnaar hunkert hoort van Bernard Droog andere taal. Hij maakte naar va derlandse begrippen een ware „filmcarrière". Hy levert permanent bijdragen aan tv-stukken en heeft zijn da gelijks werk bij de Arnhemse to neelgroep Theater. Als we afspre ken in Bussum, op de dag voor kerst, staan we beiden voor de ge sloten deuren van het etablisse ment, waar het gesprek zou plaats vinden. De zaak is al twee maanden op de fles. Een naburig café, waar op vroege bezoekers niet wordt gere kend, fungeert als uitwijkhaven. Publiek succes vraag ik hem nog maals. Deert dat hem niet. Heeft hij zijn privé-leven bewust afge schermd? „Bewust Ja. Thuis ben ik Bernard Droog. Vader van drie kinderen. Een zoon van vijftien en een tweeling van dertien. De tweeling werd geboren tijdens de opnamen STUDIO Voor de achttiende week kan Leiden, Alphen en omge ving deze week kijken naar Wat zien ik" in het bovenste theater aan de Steenstraat. Iedereen weet zo langzamerhand wel waarom het in dit Nederlandse filmprodukt gaat. By een kleine controle bleek dat de film nu nog inderdaad belangstel ling trekt. TRIANON Een andere Ne derlandse film Daniël, ook een beetje sex en komedie, doet het voor de vierde week in het theater aan de Breestraat. Onze beelbuis Johnny is er in te zien met een mooie naakte meid in zijn armen. Dat is in de huiskamer nog niet vertoond, maar we gaan vooruit. LIDO Voor de derde week in Lido James Bonds Diamonds are forever'. De meningen over deze nieuwe initroduktie van het feno meen 007 lopen uiteen. De een zegt „hy is het niet", de ander zegt „het is hem wel". De kyker moet dat zelf maar uitmaken. CAMERA De rechter- en lin kerhand van de duivel is een uiterst vrolyke western, die er mag wezen. Het theater aan de Hogewoerd ver toond hem dan ook terecht voor de derde week. Wie van westerns houdt en ook van slapstick zal hem zeker een tweede maal willen zien. Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? SANOSTOL SANOSTOL (sanostol) sanostol Een hap gezondheid vol vitaminen o.a.A, D3, C.B1.B2. UNICURA N.V.-AMSTERDAM Een hap gezondheid vol vitaminen o.a.A, D3, C.B1.B2. LUXOR In zijn soort is „In opdracht van de marine" zonder meer een goede film. De makers hebben zich kennelijk ten doel gesteld om een spannend geheel in elkaar te timme- RÉgOTg ren, en daar zijn ze uitstekend in geslaagd. Het scenario voor de film werd Robert Morley. wat kan die man geschreven door Alistair MacLean lekker onbenullig doen), die indertijd ook verantwoordelijk Calvert vermoedt dat een rijke was voor "De kanonnen van Nava- oude baas die op een schip vlak- vm rone", een film die nog altijd niet by het zyne verblyft Sir Anthonv uit de bioscopen weg te branden Skouras, met de verdwijning van schijnt te zijn (de film draaide on- het schip te maken heeft. De jon- langs tenminste weer een aantal ge, knappe echtgenote van Skouras weken in Den Haag). Ook ditmaal Charlotte, die op een gegeven mo- gBHB» Ls MacLean erin geslaagd om een ment naar Calvert overloopt, be- film te maken, waar je naar kunt aamt dit. blyven kyken zonder dat 't je gaat Calvert zoekt uit waar het schip fWrWlBw' y vervelen. Wat knap genoemd kan verborgen moet zijn, vaart er naar HH worden in een tyd waarin films toe en redt het goud uit de handen over geheime agenten ongeveer van de tegenpartij, waarblij blijkt, even zeldzame versohynselen zyn dat niet Skouras, maar een zeke- KMS als vliegtuigen op Schiphol re Lord charnley leider van de ben- de was. Skouras werd door chanta ge gedwongen om met de bende mee te spelen. Charlotte blijkt bo- vendien niet zijn echtgenote te zijn, maar die van een ander voor- \anstaand bendelid, Lavorski. Een wat ingewikkelde intrige, naar ln de film stoort dat nauwe lijks. Er zit spanning genoeg ln. boven water, en bovendien is Na- Er wordt af en toe een stevige thalie Delon, ex-vrouw van Alain, robber gevochten, zowel onder als een erg mooie Charlotte. Het wat Hoe is het ontstaan? Dit woord: PRENT De oudste betekenis van het woord prent is: werktuig om te drukken, drukkunst. Het is ont leend aan het Franse preinte, eigenlijk het deelwoord van het werkwoord preindre dat weer teruggaat op het Latijnse pre- mere: op iets liggen of leggen, druk op 'ets uitoefenen. Daar na gaan prent dan betekenen: het resultaat van die drukkende kracht, het indruksel. De Jager noemt het spoor van een dier nog altijd de prent en sinter- klaasprenten zijn houten koek- vormen, waarin het deeg wordt gedrukt. Dan wordt de beteke nis: vorm, type, beeld, afbeel ding, plaat. Er zijn talrijke sa menstellingen zoals rijm prent, spotprent, prentbrief kaart, Prentenkabinet en ande re. Het werdwoord ls inprenten. ■AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ Verkoudheid? Lusteloosheid? Slechte eetlust? Slechte groei? Slechte concentratie? Schoolmoeheid? SANOSTOL De geheim agent in kwestie, ma rineman Philip Calvert (gespeeld door Anthony Hopkins) zit achter 'n bende aan die een schip vol goud neeft verdonkeremaand. Hy word: hierbij "geholpen" door zijn chef. Oom Arthur, een onhandige dik kerd die alleen maar geïnteres seerd schijnt te zijn in lekker eten op de club (een heerlijke rol van tEen hap gezondheid vol vitaminen o.a.A, D3.C.B1.B2. VNICUflAN.V.-AMSTERDAM I Anthony Hopkins aZs_j Calvert in "In opdracht 12 marine". rommelige verloop van het verhaal moet je maar op de koop toe ne men.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10