Weer proef met busje van Patrimoniumpark naar de dorpskern vv E. S. Gend Loos Prins verlaat Van VOORSTELLEN AAN RAAD LEIDERDORP OEGSTGEEST 1 BEHANDELT BEGROTING Vijfentwintig jaar bij Stichting v. d. Arbeid Dr. Pels jubileert Toestand visserij niet zo ongunstig Meer teleft Kerkdiensten in Dekenaat Leiden oon- nummers Patricia showden en Patrick eigen werk DONDERDAG 30 DECEMBER 197 OEGSTGEEST De gemeen te- I raad van Oegstgeest gaat woensdag j 12 januari van 14.00—17.30 uur en met een voortzetting om 19.00 uur en zo nodig ook de volgende dag om 19.30 uur de begroting behandelen. De agenda voor die dagen bevat ook de subsidieverzoeken voor 1972. VOORSCHOTEN De foto van de wijk Boschgeest die wij onlangs in het Leidsch Dagblad plaatsten, is niet van onze eigen fotograaf j ^eer ^e *c ^er maar komt uit het adresboek VOORSCHOTEN Dr. P. S. Pels f57), Veurseweg 146 is op 1 januari 25 jaar secretaris van de Stichting van de Arbeid. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum zal in het ge bouw van de Sociaal-Economische Raad. Bezuidenhoutseweg 60 in Den Haag op vrijdag 14 januari van 16.30 tot 18.30 uur gelegenheid zijn de De heer Pels is geboren in Amster- Horn. Deze vermelding was tot onze I na het schrijven van een spijt bij het foto-onderschrift weg- tot doctor in de chemie. LEIDERDORP De Leiderdorpse raadsleden, die in de i raadsvergadering van 29 november 'n overzicht wilden hebben van de kosten die verbonden zijn aan de verbouw/uitbreiding van het raadhuis hebben dat overzicht nu gekregen. De ver- bouwing van het raadhuis aan de Hoofdstraat 1-2 gaat in totaal f. 424.525.02 kosten, het dependance van het raadhuis Hoofd straat 6 vraagt aan aankoopkosten en verbouwing en inrichting een bedrag van f. 137.621.35 terwijl voor het Kantoor der be drijven aan de Van Diepeningenlaan 4 een som van f. 247.226,62 is gemoeid. Het totaal van de verbouwingskosten komt op f. 809.372,99. De woningbouwvereniging Leider- sief omzetbelasting. De inkomsten dorp. zal als de raad het voorstel voor de raadsvergadering van 3 janu ari goedkeurt een geldelijke bijdrage krijgen in de bouw van 84 woning wetwoningen in het bestemmings plan Binnenhof. In het bestemmings plan Binnenhof wil de heer M. P. J. A. van der Houdt een sportschool met woonhuis bouwen. De 920 m2 die hiervoor onge veer nodig zijn, kon de heer Van der Houdt voor een bedrag van f72,50 per m2 kopen. De bouw zal in twee fasen worden uitgevoerd. Eerst het woonhuis en een sauna en later de sportschool. Hiertegen heeft het Lei derdorps collega geen bezwaar. In de groenvoorziening tussen de flats langs de Engelendaal mist men bomen van flink formaat. Dergelijke j tïrakter dat uit het passagiersvervoer «lokaal tarief» kunnen hierop in mindering worden gebracht. Gelet op de kosten zijn B. en W van oordeel dat het ondanks de wei nig succesvolle ervaringen in mei 1971 verantwoord is opnieuw een 4r,rir.hti„rr proef mct een busdienst naar het g Patrimoniumpark te nemen. Aan de voor onge- hand yan de resuitaten zal moeten worden bezien of het zinvol is ook in het winterseizoen 1972/1973 een bus- dienst tussen het Patrimoniumpark verenigingen li de Hoofdstraat te onderhouden. bomen zijn nu eenmaal niet te koop: soms echter komen ze beschikbaar wanneer elders in de gemeente bo men kunnen of moeten worden ver wijderd. Zo'n geval doet zich op dit moment voor aan de Hoogmadese- weg. waar een aantal bomen voor verplaatsing beschikbaar is. LEIDEN Na een 44-Jarige loop baan bij Van Gend en Loos nam hoofdbesteller E. S. Prins vanmorgen op zijn 65ste verjaardag afscheid van het bedrijf. Als blijk van waardering voor het vele werk dat de heep Prins niet alleen voor het bedrijf, maar ein en voor talloze erenigingen heeft verzet, ontving hij uit handen van loco-burgemeester Zij stellen de raad voor een kre- j Menken de gouden erepenning, ver- diet van f 4.500.beschikbaar te stel- bonden aan de Orde van Oranje len voor de uitvoering van vorenbe- I Nassau doelde proef en het college te mach- Loco-burgemeester Menken dankte tigen gezien het spoedeisende in zijn betoog de heer Prins voor zijn de uitvoering van de aandeel in de sociale ontwikkeling busdienst heeft de N.Z.H. direct van Leiden. Hij somde een aantal op te dragen met ingang van 17 verenigingen op waarvan de heer Januari 1972 vier diensten te laten Prins deel heeft uitgemaakt: hy was uitvoeren. o.a. jarenlang voorzitter van de per soneelsvereniging. gedurende negen Agenda ^aar districtsvoorzitcr van de geza Zonder het landelijk karakter van de Hoogmadeseweg aan te tasten, kunnen op het gedeelte tussen de Acacialaan en de begraafplaats circa 50 bomen weggehaald worden. Het klaarmaken van de rooiplaats en de plantplaats. het verplanten zelf en het plaatsen van jonge bo men op de opengevallen plaatsen Benoeming^ aan de Hoogmadeseweg komt op ongeveer f 370,— per boom, zodat met de verplaatsing van 50 bomen een bedrag gemoeid is van circa f 18.500.—. B. en w. stellen de raad voor ak- I koord te gaan met verplaatsing van de bomen naar de pleinen by de flats langs de Wilddreef en de Bos dreef. De agenda voor 3 Januari ziet er als volgt uit: Voorstel tot het verlenen van gel delijk steun aan de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp voor de bouw van 84 woningwet woningen in het bestemmingsplan Binnenhof. In 1951 werd dr. Pels ingezetene van Voorschoten en per 1 september 1953 kwam hij in de Voorschotense gemeenteraad als opvolger van de heer O. R. I. Viveen en werd tevens fraotie-voorzitter van de P. v. d. A Per 1 september werd hy benoemd tot wethouder van Maatschappelijk Welzijn. Tot zyn wethoudersporte- fuille behoren o.a. middenstandsaan gelegenheden. Gedurende zijn achttienjarig raads lidmaatschap in Voorschoten heeft de heer Pels zich doen kennen als een politicus, die niet schroomt theater te maken indien dit het algemeen be- I lang kan dienen. Vooral tijdens de heer Pels daartoe veel kans. omda zijn tegenspeler ars. H. Korthals, d< latere minister van Verkeer en Wa. terstaat, er ook wat van kon. D< overige raad inclusief de toenmalig* burgemeester Van der Hoeven sprakeloos wanneer de P. v. d. A de V.V.D. over hun hoofden heen d< landspolitiek bekritiseerden. Hoewel de heer Pels steeds de voor stellen van B. en W. zeer kritisch be naderde, liet hy houder vallen. Sedert zyn wethouder- raadsperioden kreeg de n J» 1 Donderdag Molen De Valk Mobielkantoor ANWB voorm. 4 uur nam Boommarkt 12 Sociëtei cap ten 7.3010 uur na: Tltus Brandsmalaan handenarbeid 8 lid het algemeen bestuur van de streek- muziekschool „Rynakkoord". Vaststelling van een verordening op de vaste raadscommissie. i de vaste menlijke personeelsverenigingen, be stuurslid van de Katholieke Harmo nie-vereniging. lid van het koor van Namens d_> Kamer van Koophan- de Sint Josephkerk en lid van de del sprak voorzitter A. Koningsveld. Kamer van Koophandel. Hij zei het buitengewoon fijn te vin- Voor de loco-burgemeester had de den dat de heer Prins zijn konin- directeur van Van Gend en Loos, de klijke onderscheiding had gekregen, heer Adema, zijn dankbaarheid uit- „Van ons neemt u nog geen af gedrukt voor het vele werk dat de scheid", besloot hy „we zyn bly dat jarige en scheidende hoofdbesteller j we u nog even mogen houden". een hengeluitrusting Verder spraken heeft verricht. „Zonder de oude gar- De. heer J. van Weizen bood de een vertegenwoordiger van de vak- de. die ons nu gaat verlaten, zouden j heer Prins namens de personeelsver- bond en oud-directeur Schoenma- we nooit gekomen zyn waar we nu eniging een cadeau aan Namens het kers een woord van dank. zyn", merkte hy op. hele personeel kreeg hy bovendien De heer Prins zei zeer onder de Loco-burgemeester Meuken icenst de heer Prins geluk met de hem toegekende koninklijke on derscheiding. (Foto Holvast) allee» De bewoners van het Patrimonium park pleiten, nu de winter is inge gaan. sterk voor een busverbinding met het dorp in het winterseizoen. Men heeft daarbij in het bijzonder het oog op schoolgaande kinderen en ouderen. B. en w. zeggen dat de hui dige situatie niet vergelykbaar is met die in mei 1971 toen de streekver- voeronderneming Westnederland n.v. de busdienst langs de Achthovener- weg staakte en de gemeente zonder succes een busdienst tussen het Patrimoniumpark en de Doesbrug onderhield. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappy N.V. heeft B. en W. na overleg met enkele bewoners uit het Patrimoniumpark een kostenopgave doen toekomen voor een winter- dienstregeling Hoofdstraat-Patrimo niumpark v.v., gebaseerd op de richt lenen van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat voor groepsver- voertarieven. Wordt een proefrege- ling ingesteld van vier diensten per dag, van maandag tot en met zater dag in de periode van 17 januari tot en met 1 april 1972, dan bedragen de kosten daarvan circa f4.500,— inclu- Aankoop van de woning Dr. van Rhynstraat 17 van de heer E. J. Demmink. Aangaan van de gemeenschap- pelyke regeling „brandweer Rijn land". Verkoop van een perceel grond in het bestemmingsplan Binnen hof aan de heer M. P. J. A. van Houdt, Middelgeest 8, Leiderdorp, voor de bouw van een sportschool met woning. Vaststelling de lokalen v straat 103. Verplanten van bomen Hoogmadeseweg naar de omge ving van de Wilddreef Votering van een krediet voor een tydelyke busverbinding Hoofd straat-Patrimoniumpark v.v. Beschikbaarstellen van een kre diet voor de aanschaf van diverse gereedschappen en gladheidbe- strydingsmateriaal voor het be drijf gemeentewerken. Vaststellen van comptabiliteits- de overheid besluiten. I grote treiler van motortreil- en haringlogger; heeft in zyn jaarrede onder meer gezegd, dat de Katwykse visserij wereld voor grote rampen is bespaard gebleven. Helaas was er wel een ver lies te melden, namelyk van J. Rem de melzwaal. opvarende van de KW 167. Zoals in het kerstnummer van de de Bos- visserij wereld al beschreven stond is het aantal schepen weer teruggelo- roor een pen en wel tot 45. Toch is de situa tie niet ongunstig te te hopen, aldus de voorzitter, dat de zal nog wel het sterkste motorvermogen de beste sultaten behalen. Er gaan wel t stemmen op dat aan de motorvermo gen paal en perk moet worden ge steld om overbevissine te voorkomen Het gevaar van overbevissing is groot Op het moment moet men vooral oppassen voor overbevissing op tong. De verwachtingen van samenwerking in EEG-verband «met ingang van 1 december» zijn hoog gespannen. Er gemeente garanties voor nieuwbouw van schepen wil verstrekken, zoals dat ook in andere plaatsen het ge val is. Tevens zou van groot belang zyn,. indien voor de kottervloot de zelfde regeling zou gelden als door ordt toegezegd. ander moeten ►rden bygeschaafd, aldus de Nieuwe uitgaven WADDINXVEEN De telefoon centrales in Gouda en Waddinxveen zullen met duizend nummers worden uitgebreid. Bij de centrale in Wad dinxveen zal dat morgen gebeuren, bij die in Gouda krijgt een en an der op 5 Januari zijn beslag. Eucharistievieringen 31 december Antonius parochie 19.00 alle kore 9.30—11.00—12.15 Haagse Schouw 19 00 dameskoor 9.00—10.45—12.00 19,00 met zang i Petrus Oegstgeest herdenken, waarop zij vijftig jaar j MERENWIJK geleden haar intrede deed in de So ciëteit van J. M. J. te Den Bosch. Met haar medezuster en haar fa milie zal op 15 januari het feest blij worden gevierd, maar dinsdag 18 Ja nuari is er een H.Mis in de kapel en 's middags van half 3 tot half vier zal er gelegenheid zijn de Jubilares- se te feliciteren in het bejaarden tehuis van de H. Hart Stichting 19.00 volkszang 9.00—10.30—12.00—18.30 Bonaventura 8.00—10.00—11.00—18.30 10 30—12.00—19.30 Dorpsstraat Zuster Pons.oen heeft vooral de laatste Jaren grote bekendheid gekregen als secreta resse van de Kath. Bond van Jaarden en gepensioneerden te I Moeder Gods, Nieuwkoop. I Voorschoten 8.45—10.30—12.00 «Hoge Rijndyk» I Laurentius Voorschoten Wat is het toppunt van ellende? I en 34 vragen aan Nederlandse auteurs, door Rinus Ferdinandusse en Martin Ros. (Arbeiderspers». Alles over het paludarium. Bouw. inrichting en verzorging van het tro pische oeveraquarium, door I. M Aleven en C. van den Berge. I Uitg.: L. J. Veen, Wageningen. Macramé, door H. Beukers. Serie Vaardige handen. Uitg.: Zomer Keunings, Wageningen. Werken met draad, door Ab de j Brouwer Vaardige handen. (Zomer Keunings). Allerlei poppen maken, door Ab de j Brouwer. Vaardige handen «Zomer Keunings Houten speelgoed zelf gemaakt, door A. Duyser. Vaardige handen. (Zomer Keunings) Eerst Rome zien, door Ngaio Marsh. Prisma-detective. Uitg.: Het Spectrum. Utrecht. De dood slaapt by, door Michael Collins. Prisma-detective. (Het Spec trum». De menstruatiecyclus, door K. Dal ton Prisma - Kennis on t wikkel ing «Het Spectrum». Weg met de wereld, door J. Brun- ner. Prlsma-Science fiction. (Het Spectrum) indruk te zijn van het feit dat hem een koninklijke onderscheiding was toegekend. Hy dankte de sprekers voor hun lovende woorden, en sprak met name zyn waardering uit voor de goede samenwerking die hij met de directie en het overige personeel heeft gehad. „Ik ben overigens niet van plan op myn lauweren te gaan rusten", zo besloot hy zyn dank- woord. vooi Tot zondagochtend 8 apend Apotheek Kok, Rapenburg 9, Apotheek Voorschoten Leidse weg 66 sn Apotheek Van Breest Smallen' De avond-, nacht- en zondagsd jenomen door Apo» Leidseweg 66. NOORD WIJK Patricia en Pa trick, het jonge Leidse ontwerpers duo toonden ghteravcr.d samen mei de eveneens Leidse boetiek Antoinet te hoe moderne jongelui over de mode denken. Voor de bezoekers aan de show in badhotel Zeerust, zal het als een fraai kleurig lint zijn voorbijgetrok ken, want maar heel weinig van de heren die zich rond de tafeitjes had den geschaard hadden het figuur en de leeftijd om de pakken van dress- men Patrick en Wim aan te trekken. Toch kon de zaal de ideeën van Pa trick wel waarderen. Voor het bruin suède pak met een doorlopende zij sluiting aan de pijpen en een laag uitgesneden hals, waarin een fraai bijoux van een bekende Nederland se edelsmid werd gedragen klonk dan ook een enthousiast applaus op. Het witte shirtpak en een groen kort jasje en spencer vond iedereen eigenlijk wel leuk. Maar Ja, als roya le veertiger kun je je daar toch echt niet meer mee op kantoor ver tonen. Voor Patricia, lag het misschien wat minder moeilijk, want veel broekpakken zagen er echt lekker draagbaar uit. Het matrozenpak, en ook het echte vakantiepak van ka toen met een gewatteerd jasje waar- fhee zij over het plankier stapte was echt geen privilege voor de tie ners. Commercieel gezien echter, zou het voor Antoinette en Patricia en Patrick wel beter zijn voortaan in een omgeving met jongelui te showen, dan wordt er misschien ook nog iets verkocht. Wat wel uitstekend bij het wat oude re publiek paste was de ju weienshow van Lucas van Leyden. Er werden bijzonder fraaie sieraden getoond uit het Victoriaanse tijdperk maar daarnaast ook werk van Jonge Neder landse edelsmeden zoals Anneki Schat. Lucie Leene Jacob de Groe: en Je! Wishaupt. Vooral van dez< laatste zagen we mooie, stijlvolk sieraden, die qua vorm helemaal aansloten bij de moderne kleding op- vattingen. D Patricia in een ontwerp van Patrickeen rood geruit katoenen HENRIëTTE VAN DER HOEVEN broekpak met gewatteerd jasje. schap wordt de heer Pels als gewoon raadslid menigmaal gemist, want thans is de man, die na veel kritiek toch de hand kon reiken aan hel college van B. en W. verdwenen eij de gemeenteraad is nu uiterst kri-| tisch zeker ten aanzien van de porte feuille van dr. Pels, die moet trach ten maatschappelyk welzyn in da' praktyk te brengen. Mr.F. v.d. Ven protesteert tegen houding D'6 6-fractie OEGSTGEEST Mr. F. W. M van der Ven heeft in een brief aan de Tweede Kamerfractie van D'66 ge protesteerd tegen de houding van de fractie met betrekking tot de on derwijsbegroting die deze met de grootst mogelyke meerderheid af-j stemde. De heer Van der Ven, die vyf jaar voorzitter was van de lan delijke werkgroep van D'66 vooij Onderwys en Wetenschappen zegt in Twentwel, zÜn brief: De problemen by hetj schoolonderwys. mede door het vo rige kabinet veroorzaakt, zyn zó groot, dat tot nu toe geen enkele! onderwijsorganisatie met een samen-j hangend geheel van oplossingen wisl te komen. Het belangrykste ver langen van de protestdemonstraties '71 was dan ook een beleidsplan. Het was uw fractie bekend, dat de huidige bewindslieden anders dan hun voorgangers eindelijk serieu; werk maakten om langs een stelsel matige weg op afzienbare tyd ir samenspraak met de onderwysorga- nisaties tot een beleidsplan te komen D'66, die zelf een beleidsplan ge maakt heeft, weet, dat een echt be leidsplan veel tyd vraagt. Uw fractit kón daarom jegens de nog juist regerende bewindslieden op dit moment niet stellen, dat alle zicht op wezenlijke verbetering nabije of verdere toekomst ontbrak Dat neemt niet weg, dat er terecht op allerlei punten in de begroting duidelijke kritiek is geleverd. Maai in deze omstandigheden was het af stemmen van de begroting voor hei schoolonderwys ondanks de toe lichting die de betrokken bewinds lieden persoonlijk wilde sparen een zuiver staaltje van demagogie zoals dat ook het geval is met de onverantwoorde wijze, waarop by de begrotingshoofdstukken nog met de alternatieve begroting is gewerkt. De stemverklaring bevat bovendien enige dogmatische passages ovei mocr'atisering. Een en ander heeft het onderwijs niet gediend en is ir strijd met het zakelijk ontwikkelings karakter dat D'66 eigen zou zyn. Burgerlijke Stand van Leiden Aartje Henclrika, n en M. W. Pel: Theodora, c rardus Leonardus Maria. zn. van G m. van Rijt en A. C. Gorree; Ge» Leonardus Maria. zn. van G L. Rijt en A. C. Gorree: Githa. de Jong en H. J. de Leu Martina Klazina Joha: i G. J. Nieuwenhu en C. T. H. Albers. GETROUWE M. H. Moll Vrind; R. C. S. de Wit; P. der Gugten; J. P. den Boogai OVERLEDEN H. Koning, 72 j., R. Bakker i

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2