Geen voor parkeerstrook ingang van Oud-Poelgeest OOK BISDOM ROTTERDAM GAAT GELDNOOD TE LIJF 'Noorderkwartier wil een kantine Meer gebruiksgroen in wijk Boschgeest 'GEEN REACTIE VAN B. EN W.' WONING ONTRUIMD TWEE AUTO'S TOTAAL VERNIELD VRIJDAG 17 DECEMBER 19] Oegstgeest krijgt toch een trimbaan van 5100,- OEGSTGEEST In de augustusvergadering van de raad was een uit de raad opgekomen gedachte om een trimbaan in te richten door B. en W. overgenomen en keurde de raad een krediet van f, 3.000,- goed voor de aanleg van deze baan. al hoewel B. en W. oorspronkelijk van mening waren dat f. 5,000,- nodig zou zijn. Gisteravond kwam het voorstel weer aan de orde en inderdaad bleek toen dat f. 5.100,- nodig zou zijn in verband met het aanbrengen van een groot aantal instructie borden. Geen enkele fractie was het met dit financiële beleid eens. De gehele VVD-fractie vond een bedrag van f. 3.000,- welletjes. De andere fracties waren wat aarze lend, maar voor de Prot. Chr. fractie was doorslaggevend dat de sportraad het aanbrengen van de borden noodzakelijk vond. Na discussie werd gestemd en toen bleek dat alleen de VVD-fractie tegen bleef, maar dat het voor stel met meerderheid werd aan genomen, zodat de complete trim baan er nu definitief komt. Het organisatieonderzoek van het ambtelijk apparaat, waarop de raad prijs had gesteld, ook in verband met in gebruikneming van het per ceel Wilhelminapark 21 gaf nogal wat stof tot praten. Het meest af wijzend stond raadslid Olivier (D'66> tegenover dit rapport. Hij vond het onder de maat. Wethouder Thorn wilde dit wel wat vergoelijken omdat aan de Ver. v Ned. Gemeenten wel een wat te krap bedrag was toegekend en zo als hij opmerkte: alle waar is naar zijn geld. Niettemin bleek het rap port naar de Leidse Willem de Zwijger laan zal aandacht worden geschon ken. Er komen in elk geval ver keerslichten. Ten slotte vroeg Prot. chr.-er Penning of de bewoners van de Kennedylaan, tegen wie de ge meente een rechtsgeding heeft in gespannen, een compromis-voorstel hadden gedaan. Wel was een brief ingekomen, aldus de voorzitter, doch deze hield geen compromis-voorstel in. Een goed bericht voor de bewo ners van „Buitenlust" was dat met de NZHVM overeenstemming was bereikt dat voor de halte bij deze buurt voortaan het locale tarief zal gelden.. Als nieuw lid van de Commissie van Bijstand werd benoemd me vrouw J. M. van der Minne-Schef- fer, terwijl de heer J. A. Uittenbo- gaard opnieuw als lid dier commissie werd benoemd. D'66-er Olivier vroeg of het uitstel van de onroe- rend-goedbelasting nog financiële gevolgen zal hebben voor de ge meente. Dit werd ontkennend be andere raadsleden wel antwoord. Raadslid De Graaf sprak enige behartigenswaardige opmer kingen te bevatten, al moest una niem worden vastgesteld dat geen of nauwelijks aandacht was geschon ken aan taken inzake gewestelijke samenwerking. In dit verband stelde KVP'er Oomen de vraag wat het college ei genlijk verwacht van de gewestvor ming en of men wel dan niet uit gaat van een lang zelfstandig be staan van Oegstgeest. Wethouder Thorn wilde deze laat ste kant wel op. want opheffing in gewestelijk verband van verschillen de gemeenten zag hij nog niet in het verschiet. VVD-fractieleider Cle- ton vond het verheugend dat in het rapport gezegd wordt dat de huidige organisatie in Oegstgeest goed func tioneert en dat de onderlinge ver houding tussen secretarie en ge meentewerken beter is dan men gewoonlijk aantreft. Hij vond dit een gelukwens waard en knoopte daaraan vast dat vooral in grotere gemeenten die onderlinge verhou dingen te wensen overlaten en con cludeerde terloops dat men toch maar beter in een kleine gemeente kan wonen, waar alles heel wat overzichtelijker is. VVD-er Plate was van mening dat bij de reconstructie van de Abt- spoelweg er geen bomen zouden sneuvelen, maar dit gebeurt wel. Wethouder v. d. Voet deelde mee. dat een en ander in de commissie openbare werken was besproken. De bomengroep bij Oud-Poelgeest blijft onaangetast, daartegenover zal het daar gelegen vijvertje moeten ver dwijnen. Er komt geen parkeer- j VOORSCHOTEN Ook de I wijkraad van Boschgeest vindt dat het met 30.000 inwoners in Voorschoten „vol" is. Dit bleek uit de discussie die gisteravond I op gang kwam tijdens de bespre- I king van het structuurplan Voor schoten. De wijk Boschgeest, dat kwam duidelijk naar voren, telt hoofdzakelijk inwoners die de stad bewust hebben geruild voor een dorp. Volgens de wijkraad moet Voorscho ten daarom woning-bouw bij voor keur in laagbouw realiseren en ge richt op de huidige woningnood, waardoor bijzondere aandacht ge schonken moet worden aan betaalba re woningen voor de minderdraag- krachtigen. Zelfs indien rekening wordt ge houden met de groei van 22.000 naar 30.000 inwoners en een mogelijke verdubbeling van het aantal auto's is de wijkraad tegen de uitbreiding wegen, aangezien deze verkeer van buiten af aantrekken en scha delijk zijn voor het leefklimaat. De wijkraad ziet graag lokaal busverkeer het station Voorschoten en doortrekking van tramlijn 6 (Den HaagLeidschendamDaarnaast frequentieverhoging van het trein verkeer en ondertunneling van de spoorlijn bij het station Voorschoten. Ten aanzien van de groen voor? ning ziet de wijkraad graag uitbreiding van het gebruiksgroen minder kijkgroen. „De Horsten" i ten geïntegreerd worden rondom Voorschoten. De wijkraad is geen voorstan van de werkgelegenheids uitbreio in Voorschoten en ziet liever ziekenhuis binnen de gemeente, gen heeft de wijkraad over de senbouw langs de Veurseweg tus Leidschendam en Voorschoten men acht het minder wenselijk steeds meer weidegebieden omg worden in kassengebieden De wijkraad zal aan het geo tebestuur de wensen kenbaar mal en verzoeken ook bij de uitwerk van de structuur van Voorsoho actief ingeschakeld te mogen den. Graag wil de wijkraad dat betreffende commissievergaderin openbaar worden zodra deze beti king hebben op bestemmings handicap ten 7.30-10 i i-10 ui Zuid< LEIDEN Op een zweef-1 zweefvliegclub „Rotterdam" in bruidegom zijn bruid na de hu- vliegers-bruiloft mag natuurlijk het Van der Werf f-park voor Ine- i welijksplechtigheid op de plaats het vliegtuig niet ontbreken, ke Koenraad en Titus Lezer die van de piloot kon neerzetten... Daarom bouwden leden van de gisteren in het huwelijk traden I snél een vliegtuig op zodat de (Foto Holvast) LEIDEN De rooms-katholieke kerken bevinden zich in een zorg wekkende financiële positie. Al leen het gewest Leiden verwacht in 1972 al een tekort van 316.000 gulden. Deze moeilijkheden zijn nauwelijks nieuw te noemen: al jaren kampen de r.k. kerken met grote geldzorgen. Wel nieuw voor het bisdom Zuid-Holland is de actie die o.a. de komende vier weken in het dekenaat Leiden zal worden gevoerd, waarbij de pa rochies hun parochianen zullen vragen jaarlijks D/2% van hun netto-inkomen af te staan aan de kerk. Nog altijd moeten de parochies zichzelf bedruipen. Tot nog toe was de voornaamste bron van inkomsten voor de parochies de collecte tijdens de eredienst. Uit deze collecte moes ten salarissen van de priesters, huis vestingskosten. aflossing, rente en afschrijvingen op de kerkgebouw bezit van de parochies. De laatste 1 geus is het wel de bedoeling dat als Vanavond om 22.40 uur 5 jaren is bovendien het kerkbezoek j de actie een succes blijkt, o.a. de televisie aandacht voor de i vrij hard teruggelopen, waardoor de plaatsengelden zullen worden afge- den gevraagd. (Nederlnd 1). tekorten op de begrotingen jaarlijks schaft. TELETIJPE I groter zijn geworden. Tevens vinden vele geestelijken het systeem van collecten niet prettig. Vandaar dat men nu in het bisdom Zuid-Holland over wil gaan tot het instellen van een vaste jaarlijkse bijdrage per pa rochiaan, de Algemene Kerkbijdra- "Aanzwengelen' 1 de collecten en de baten 1 .d. worden betaald. Al Jarenn bleek dat doet gaat het4 strook voor de ingang van Oud- hot vri] moeilijk om rond to komen het - Poelgeest. Verder zegde hij toe dat na de reconstructie fraaie groen stroken zullen worden aangelegd. Ook aan de verkeersbeveiliging het punt Laan In diverse andere bisdommen, o.a. in alle Zuidnederlandse, in 't Aarts bisdom en in het bisdom Haarlem werkt dit systeem al enige Jaren. Uit hun ervaringen blijkt volgens de ken Van Noord duidelijk, dat het zaak is om de aotie elk Jaar opnieuw "aan te zwengelen", om er elk Jaar weer voldoende de aandacht op te 'estigen". Op die plaatsen waar men Kerstgastdagen op Oud-Poelgeest OEGSTGEEST Ook dit Jaar worden op Oud-Poelgeest de langza merhand traditie geworden „kerst- gastendagen" gehouden. Het thema van deze dagen is „haastige spoed is met kerstmis goed" ds. H. Aalbers J nam- en zijn vrouw zullen deze dagen be- Vrijdag geleiden. Welkom is ieder, die het kerstfeest samen met anderen, in so berheid, wil vieren. Daarnaast is er dit Jaar voor het eerst een bijeenkomst rond het the ma: „meditatie, de weg der ont vangenis", bedoeld voor ieder, die het bijbelse kerstverhaal als uitgangs punt wil nemen voor enkele dagen samen zoeken, door middel van ge sprek. beweging en meditatie, naar de betekenis hiervan voor onzelf, die moeten leven in een vervuilde maat schappij. Deze bijeenkomst wordt be geleid door Dory en Theo de Bont- Geertman. By deze bijeenkomsten zijn ook de kinderen heel welkom, zij krijgen voor het kerstweekeinde een geheel eigen programma. Kerstshow edelmetalen DONDERDAG Leyden (Nieuwe imetalen 8 uur na Valk Mobielkantoor lemeenteraad 2 arkt 12 Sociëteit ij zaal) Forumavon ijdingskerk (bovenzaal) OEGSTGEEST De deurwaarder heeft woensdagmiddag de achterge bleven inboedel van de woning aan de Rijnsburgerweg 84 op straat gezet. Kort tevoren had de huurster al de wijk genomen naar het buitenland. Haar naaste familie was dinsdag uit de woning getrokken maar het huis was niet leeg opgeleverd. Onder het wakend ook van de rijkspolitie die de deurwaarder assisteerde, had de uitzetting plaats. Deze was gegrond op onbehoorlijk gebruik van de wo ning en op wanbetaling van huur. VOORSCHOTEN Een bewoner van de Veurseweg. die vanochtend om acht uur met zijn auto de uit rit bij zijn woning uitreed, kwam daarbij in botsing met een andere auto, die met een snelheid van 100 km per uur over de Veurseweg naderde. Bij de botsing werd nie mand gewond maar van beide auto's bleef niets over. eveiuging °P 1 /I Oud-Poelgeest I/I UegStgePSt Meer samenwerking kruisverenigingen De wijkverpleegsters J. J. de Groot en T. de Jonge zullen per Januari a.s. hun werkzaamheden beëindigen in verband met pensio nering. Ze hebben beiden ongeveer 26 Jaar in Oegstgeest gewerkt. Er is centrum gelegenheid van hen afscheid te botsing kw nemen op vrijdag 7 januari OEGSTGEEST De afdelingen van het Groene- en Wit-Gele Kruis In Oegstgeest werken al een aan tal jaren samen. De besturen van beide afdelingen achten de tijd ge komen tot een nog nauwere samen werking. Die drang tot samengaan is uit de gedachte voortgekomen dat zo min mogelijk verspilling van mankracht en materiaal dient plaats te hebben. Verder menen zij dat samengaan een eis van deze tijd is. Men wil de samenwerking zo ver doorvoeren dat practisch gesproken een zekere samensmelting ontstaat. Alleen de formele fusie ontbreekt dan nog Daarover zal in het ko mende jaar worden gesproken. Op 1 januari a.s. zullen vijf verpleeg sters in dienst zijn. Bovendien treedt sedert 1 okt. J.l. een zieken- verzorgster op nl. mej. G. Jongbloed als assistente van de verpleegsters Ze houdt zich voornamelijk bezig met de verzorging van de bejaarden. De gemeente is thans in vijf wijken verdeeld. Elke verpleegster krijgt een wijk. Ook de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters zullen per wijk gehouden worden. Gewond in sportzaal LEIDEN Een 17-Jarige inwoner van Warmond kreeg een schouder fractuur toen hij gisteravond tijdens een volleybalwedstrijd in het sport- de Wassenaarseweg in met een medespeler. 5.001 De EHD heeft hem overgebracht -18.30 uur in het Gemeentecentrum. I naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN In aansluiting op het ingezonden stuk van een aan tal ouders van leden is vandaag het bestuur van de Leidse korf balvereniging Noorderkwartier gaat doen. zie je de resultaten dui- 1 aan het woord over de kwestie delijk achteruit lopen". i „noodkantine". Het bestuur Een tweede functie die de actie schrijft het volgende: heeft is het opstellen 1 beeld wie voelen zich op één of andere wijze met de pa rochie verbonden, zijn erin gein te- Ovevi- Kon niet Burgerlijke Stand van Leiden Adolf Abrahair Y. C. G. Neer- N'DERTROL\\ I» kaart; J. J. M. de Wit: H. J Westerop en M. A C. Ber- Vlasveld en J. M. M. Wen- R. Süssenbach en I. M. Beer: J. M. H. J. Weber; Koek. F. Ek- C Schouten: GETROUWD en D. C. van Apeldoorn; >nd von Banchet en G. A. Schlagwein en H. C. C. Hak; C. Laterve ouwee; P. R M. Storchi e M Nieuwenburg; L. M. I M. Boom. In mei kwam na lang aandringen onzerzijds de mededeling af, dat Noorderkwartier eindelijk gebruik maken van het reeds 2 jaar gereedliggende terrein naast de Groenoordhal. Een kleedgelegenheid was er echter niet doch er waren wel plannen bij B. en W., die ons de verwachting gaven dat binnen een Jaar de kleedgelegenheden er zouden zijn. Ook de Sportstichting was die mening toegedaan en in samen spraak met deze instantie en de di recteur van de Groenoordhal bleek er geen bezwaar te zijn tegen plaat sing van een nood-kleedgebouwtje, dat het één jaar zou kunnen vol houden en op 6 Juni werd aan B en W. toestemming gevraagd voor plaatsing van dit nood-kleedge- bouwtje en krediet te verlenen voor de aanleg van de noodzakelijke lei dingen. Na veel aandringen onzer zijds en door de Sportstichting was er begin september nog steeds geen antwoord en i.v.m. het starten van de competitie werd aan de directeur van de Groenoordhal verzocht ge bruik te mogen maken van de kleed ruimten in de hal. Dit werd akkoord bevonden. In een schrijven van 22 september werden B. en W. van deze overeen komst op de hoogte gesteld en werd tevens verzocht om nu i.p.v. een nood-kleedgebouwtje een nood-kan tine bij het veld te mogen plaatsen. Nu wij nl. door de Groenoordhal- directie met de kleedgelegenheid voorlopig waren geholpen en geble ken was, dat de definitieve kleedge legenheid in enkele jaren niet ge bouwd zou zijn, terwijl ook de aan leg van de leidingen nog enige tijd op zich zou laten wachten, leek het de vereniging nutteloos om geld te steken in een nood-kleedgelegenheid, dit in feite door de gemeente diende te worden geplaatst, omdat normaal een dergelijke gelegenheid in de huurprijs van de korfbalvelden is inbegrepen Noorderkwartier kan een gloed nieuw houten gebouwtje aanschaf fen dat geschikt is voor ncod-kanti- he en wil dit dolgraag voor de aan vang van de veldcompetitie, na de winterstilstand in april a.s. geplaatst zien. Met eigen man-kracht kan dat best nog lukken, doch wie schetst onze verbazing toen wij op 12 okto ber merkten, dat B. en W reeds half september een besluit hadden geno men. Na boze woorden van de zijde van de sportstichting en onze ver eniging. die beiden van een derge lijk besluit niet op de hoogte waren gesteld, kregen wij op 15 oktober het besluit toegezonden, dat toestem- '!",N ming werd gegeven voor de bouw ""-1 va« *.ieeuge- legenheid bij het Groenoordterrein. De huidige kantine van Noor derkwartier: een tent ment geen enkele reactie op deze brieven en een schrijven van de sportstichting over deze affaire van B. en W. werd ontvangen. Tot nog toe is er geen enkele reactie. In raad Van de week bereikte ons de me dedeling dat de heer Kwik (raadslid voor de PvdA) in een raadsvergade ring vragen aan B. en W. heeft ge- de plaatsing van kleedge nood-kleedgelegenheid dat ons verzoek van 22 september volkomen genegeerd werd. Wederom verbazing en wrevel wek te daarop de mededeling in het LD dat in de aanbiedingsbrief bij de be groting van de gemeente vermeld stond dat op het Groenoordveld een nood-kleedgelegenheid zou worden geplaatst. Hoewel bij nadere infor matie bleek dat deze aanbiedings brief reeds in september was opge steld, kregen wij bij lezing de in druk dat men volkomen onze brie ven van 22 september en 3 novem ber negeerde en tevens een schrij ven van de KNKB naast zich neer legde, temeer omdat tot op dat mo- Wethouder Lijte antwoordde hierop dat het college bereid was om de noodzakelijke leidingen aan te leg gen. doch het niet Juist achtte een bedrag voor de bouw van een kleed gelegenheid ter beschikking te stel len. Voorts, zo zei de wethouder, is van de vereniging een verzoek ont vangen voor plaatsing van een hou ten gebouwtje, welk verzoek thans nog in behandeling is. Wij nemen aan, dat de wethouder een „kleed gebouwtje" bedoelt. In verband met de hele affaire zou hij er goed aan hebben gedaan de raad te informe ren over het feit, dat onze aanvraag een verzoek om een „nood-kantine- gebouwtje" betreft. Nieuwe Rijn 19 >mst KVP- en CJ Lucas van Leyden (Nieuwe erstshow edelmetalen 8 uur nai Hot House (Rapenburg 24) ijl-avond Phoenix Kagtime Bi Oegstgeest (Geversstraat 65) S: Zijlsingel 2 Evangellecentrum Je, enst 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub 7.3010 73 Informatle-l 'cientology 8 oer Disco voor Jongens Tamboerijn (Vaei geesterweg 4 Mil. Tehuis (Kort avond Ned. Bond vs Staalwijk gadering Herenstraat)Ledei .0se Tuiniers- en blot niging „Door Eendracht Vei Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk R C. Paulus 11 t Het Mierennes bar 122 uur Oegstgeest prediking (Morsweg 59) Kt 65) S kamerbewoners 19Sociëteit Twei Oegstgeest (Het Witte Huls) Scl Kinderfilm Hooglandse Kerk, Avondgebed, Hogewoerd 57 Fancy-fair Von Zondag Leids Volkshuis Optreden >egstgeest Sociëteit voor /oners en alleenstaanden Hogewoerd 175 Jehova Getuig LUr voorm. 2.30 en 5.15 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twe voor kamerbewoners en allei en) 9-12 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentru vang J, Zijlstra 10 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaaa oorspronkelijk Oude Rijn 3 Pin rindag De Valk Mobielkl ichool Mekel Stadhuis ?.30 'eduwnaarsclub, Begrotlngsbehanó Kerstviering Koningskerk afd. Noord 8 uur nam. WLLKLINDEDIENS: Lelden Tot zaterdagmorgen tlei raadplege men de eigen hui zondagnacht twaalf sluitend terstelefoon 22222. Leiderdorp Dokter F. O. A. M. me. Gansstraat 2. tel. 44844 (wl] ter C. van Meurs. Snouck Hui straat 7. tel. 34112). Voorschoten (Dokter Leidseweg 51, tel. 2520 (wljkverp Gezondheidscent rum, Wi J n gaar® laan 2). WarmondDokter Walei Dorpsstraat, tel. 2220 (wijkzi Tiel-Groenestege, Friezenhorö Sassenheim, tel. 11643). Anorheekdienst De avond-, nacht- en zondags wordt waargenomen door de l steln 6 Leiderdorp geest, Wilhelminapark 8*. (01710)—25202, Voor alle die li) lijkheder werkdag

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2