Ittila in al Ladinsky ligt in ziekenhuis Van Heek bedankt Geen figuranten naar Munchen Jnie-raad bezint zich op principe-besluit eyenooids nieuwe aanwinst Dick Tiger overleden NOC laat niet meer over zich lopen Indeling voor damstrijd )AO 1« DECEMBER WW SPORT PAGINA 13 ROTTERDAM Attilla Ladinsky, de Hongaar die de voorhoede van Feyenoord een pittige injectie zou moeten geven, ligt op het ogenblik in het Claraziekenhuis, dat te gen de Kuip aanleunt. Na 44 minuten „vriendschappelijk" voetbal tegen Haarlem liep hij gisteravond een kaakfrac- tuur op. Vanochtend onderging hij een lichte operatie, die ,,de zaak recht zette". Voorlopig zal Feyenoord zijn nieu we aanwinst de eerste vijf zes weken moeten missen. Feyenoord - dokter Max Abarbanel, nadat hij Ladinsky in het zieken huis bezocht had: „Om medisch uit te leggen wat er precies aan de hand is. wordt nogal ingewikkeld. Je zou kunnen zeggen, dat er een 6tukje van de kaak gebroken is. Of om het anders uit te drukken: de pijler, waaraan de rechter boven kaak vast zit, is gebroken". Over het dus slechts 44 minuten durende examen dat Ladinsky gis teravond voor het legioen (27.000 getrouwen) aflegde, valt overigens moeilijk een oordeel te vellen. De Hongaar, die een enigszins houteri ge indruk maakte, startte nogal aarzelend en werd bovendien in de beginperiode te weinig aangespeeld. Juist toen hij een beetje begon te draaien hij had bijvoorbeeld net een voorzet op maat aan Hasil ge geven kwam het noodlottige mo ment. Tijdens een duel in de lucht klapten de hoofden van Piet van der Berg en de Hongaar hard tegen elkaar. De Haarlemmer bleef door spelen. Ladinsky werd met een ge broken kaak het veld afgedragen. Harry Vos, de tweede nieuweling in de top-elf van Feyenoord. speelde een redelijk verdienstelijke wed strijd, al zakte hij op het laatst nogal weg. Maar ook hier geldt: een reëele beoordeling valt amper te geven. Want Feyeoord speelde gis- teraond zo mat en zo matig dat het niet eerlijk zou zijn om een debu tant aan te vallen over de foutjes die hij in de algehele malaise ging maken. fer Abarbanel en Rinus Israël dragen Ladinsky naar de kleedkamer. De tolerante scheidsrechter Klopper liet het bh één officiële waar schuwing. Wim van Hanegem ging op de bon. toen hij naar Haarlem mer De Goede trapte, die half over de bal lag. Klopper na afloop: „Op het formulier heb ik gezet: een waarschuwing wegens het maken van een onbeheerst trappende be weging naar een tegenstander, waardoor deze in de rug werd ge raakt". Overigens had Klopper meerdere Feyenoorders kunnen no teren. Matthias Maiwald bijvoor beeld. die eenmaal in de clinch ging met De Haan en later een bal met opzet in het gezicht van de arbiter wipte. Klopper: „Maar hij schrok zelf zó van zijn daad. dat ik het bij een vermaning gelaten heb". Wat het wedstrijd verloop betrof, het krampachtige Feyenoord liet zich zo nu en dan het spel dicteren door Haarlem (manager Guus Brox: „Een fijn spelend elftal. Daarom nodigde ik het ook uit voor deze wedstrijd".)maar trok niettemin na de rust dc overwinningspremie naar zich toe. En dat gebeurde via Lex Schoenmaker, uitgerekend de zwakste speler van het veld. Maar in de 7e en 23e minuut van de tweede helft strafte Haagse Lex van dichtbij fouten van doelman Lelieveld af. Toch kon Schoenma ker, die tevoren enkele dotten van kansen verprutst had. er zijn ge zicht niet mee redden. Maar ook Feyenoord werkte tegen het vlot i v°or hem gaat de verzachtende om spelende Haarlem met alleen een standigheid ophet is nu eenmaal slechte wedstrijd af, maar liet zich j moeilijk voetballen in een fa- uitgetelde Atilla °°k van ziJn negatieve zijde zien j lende Ploeg. LFC-doelman Wim Visser trad gisteren in het stadhuis in Oegstgeest in het huwelijk met mei. C. Duyverman. Het jonge paar werd opgewacht door een haag van kleine „kanaries". (Foto Holvast) via enkele venijnige overtredingen. >6 betaalt voor Mieke Sterk advocaat De opstelling van Feyenoord was: Geilman; Schneider. Israel. Lase- roms (Rijsbergen) en Vos; Hasil en Schoenmaker; Wery, Maiwald, Van Hanegem, Ladinsky (Boskamp). Mulder schiet Liga-elftal naar zege RDAM Een week na den van het KNAU-be- rzamelt zich de unie- ieuw in Utrecht. Kern besloten vergade- principiële vraag of het ■el of niet eigenmachtig !fen. vrijdag stemde de unie- het voorstel van de heel de affaire-Mieke Sterk oerwijzen naar de straf- Het bestuur van de atle- verbond daaraan de por- restie en stapte op. Mor in Utrecht zit de heer AAC) de unieraad voor. tegen het beleidsbesluit estuur finitief terugkeren. Dan wordt in ieder geval ook niet direkt over nieuwe kandidaten gesproken. Mieke Sterk heeft ondertussen de hulp ingeroepen van een advocaat, de Rotterdammer mr. Nachtegaal. Het kost haar niets, omdat zij is ingegaan op een aanbod van D'66. Op een intern congres nam deze politieke partij een motie aan om een advocaat beschikbaar te stellen voor degenen, die in hun werk of omgeving de democratische verhou- Atletiek De atletiekvereniging, Maar ik wil dit Av Holland organiseert zaterdag in missie'niet ophangen aan het sportpark; Leidse Hout een pres- Mieke Sterk. Het moet het principe of het be- gemachtigd is te straf fe t te peilen hoe de veer- Ifdigden zich opstellen. In was er dikwijls sprake öiinge blokvormingen der Nu telt Zuid, vroeger ge- itra West, ook opposanten maatregel van het (inmid- nooaire) bestuur. Indien fe visie van het bestuur fikeurd. zal dit college de- Mieke Sterk Wdtis advocaat tatieloop. Aan deze circa 5 kilome ter lange loop kan iedereen, ouder dan 8 jaar, deelnemen. Het startschot zal om 2 uur 's middags op de sin- telbaan in de Leidse Hout worden ge lost. I Charleroi Jan Mulder heeft gis- dingen recht willen zetten. Dattbti j m„ lu. inaar de zege geschoten op het Ita- werden de sportbonden als een ne- u te dat 00k ^„^,4 gatief voorbeeld aangeklaagd. was uit speIers uit de h00gste afde. ling. Zes minuten voor tijd gleed zijn directe tegenstander. Bedin. in een duel uit, waarop profiterende Mulder hard inschoot: 2-1. Het Bel gische team. waarin behalve Mulder ook Ressel uitkwam, had in de ze vende minuut via Van Himst de leiding genomen. In de 27ste mi nuut maakte Gori gelijk. Speelde Mulder een verdienstelijke wed strijd, Peter Ressel viel tegen. Ove rigens schijnt Ressel nu weer bij de Lierse SK te blijven. Hij heeft er een contract aangeboden gekregen voor drie jaar en voelt er veel voor om het te ondertekenen. LAGOS (Nigeria) Dick Tiger, van december 1966 tot mei 1968 we reldkampioen halfzwaargewicht, is woensdag op 42-jarige leeftijd in zijn woonplaats Aba overle den. Tiger, die eerder gedurende de twee perioden titelhouder middenge wicht was, stierf na een korte perio de van ziekte. De Nigeriaanse bokser laa/t een vrouw en vijf kinderen na. •fr VOETBAL In ons bericht 'Bottenberg en Pan in Jeugdselectie' Begin van dit jaar trok hij zich uit van gisteren is een fout geslopen. De de wedstrijdsport terug. Hij wilde in speler Bottenberg is geen lid van zijn geboorteland als bokstrai- UVS zoals werd gemeld, maar van ner gaan werken. UW. Koersen ISootdorp Prima zege van Fillette Six NOOTDORP Het hoofdnummer van de laatste meeting op Nootdorp werd gisteren ria spannende strijd een prima zege voor Filette Six, Extase, gevolgdv door Doms van Rood en Noot en Boy van Quick, verdedigde lange tijd zijn koppositie met succes. In de rechte lijn viel Boy van Quick de leider aan. doch zonder resul taat Aan de buitenzijde sprintte Jan de Leeuw met Fillette Six, die in een goede 1.24.8 km.-tijd Extase klopte. Boy van Quick werd derde voor Dorus van Rood en Noot. De grootste pechvogel van de avond was Jaap Verhoeve in de Victorie-prijs. In gewonnen positie sprong zijn paard. Israël Ar et adoor het stek. zodat Tom Kooyman met Idool L het eerste geld kon incas seren. UITSLAGEN. LEIDEN Jan van Heek heeft bedankt voor de functie van trai ningscoördinator van de KNAU. Van Heek heeft het hoofdbestuur van de Atletiek-Unie vorige week schrifte lijk van zijn beslissing op de hoogte gebracht. In zijn schrijven stelt Van Heek onder meer dat „het rendement en het plezier verbonden aan de functie van trainingscoördi nator niet evenredig was met de hoeveelheid werk die er aan vastzat". Van Heek merkte voorts op dat door verschillende gebeurtenissen van de laatste tijd de basis voor samenwer king tussen hem, de diverse bonds- coaches en de Nationaal Technische Commissie Senioren volledig was weggevallen. Vast staat wel dat onder meer de scherpe limieten die de KNAU in overleg met het NOC voor de Olym pische Spelen in München heeft vastgesteld, heel wat wrijving in de technische topleiding van de Atletiek Bond heeft veroorzaakt. Het (inmid dels demissionaire) KNAU-bestuur heeft nog niet officieel op het bedan ken van Van Heek gereageerd. Van Heek heeft géén contractuele ver plichtingen met de KNAU na te ko men want hij werkte op basis van „liefhebberij". Hij kreeg slechts zijn onkosten vergoed. Kaasmarkt-prijs. Ie af cl.: 1. Joris Six (W. Stort) (1.29.0). 2. Helon. 3. Jan Pom B W. 4.10. pl. 1.60.-3.30. 1.40 kopp. 14.'00. trio 224.20. Alkmaar-prijs: 1. Jacobijntje S (J. van Dooyeweerd) (1.36.5). 2. Jasper. 3. Jacoba H. W. 3.50, pl. 1.30. 1.40, kopp 4.00. Waag-prijs: 1. Joyce (A. Suyker- bttyk) (1.28.7). 2. Judy, 3. Harrovo. W 4.20. pl. 1.60 2.00, 2.00, kopp. 3.60, trio 93.60. Victorie-prijs: 1. Idool L (T. Kooy- man) (1.30.6), 2. Inolge, 3 Iiliona ROTTERDAM „Volkomen on- Eoodnoot. W. 3.20. pl. 2.50. 2,10, juist" .Zo kwalificeert Arie van Vliet, Het is niet waar zegt De Zwerver secretaris - de Rotterdamse ama- j kopp. 6.10. Kruithuis-prijs: 1. Fillette Six de Leeuw) (1.24.8), 2. Extase. 3 Boy teurclub De Zwerver, de beschuldi- van Quick, w. 7.80. pl. 2.60. 2.80. gjng ais zouden zijn spelers zaterdag 1.40. kopp. 7.50. trio 313.80. afinf)n van rip wpristriiri tpcpn Molen van Plet-prys: 1. Gizella na ail0°P van ae tveastrijd tegen Double (W. v. d Pijl) (1.26 9). 2. SSC'55 in Sprang Capelle in ilino Contessa, 3. Iwan Mac H. w. de kleedkamer vernielingen hebben 5.30, pl. 1.50, 1.50, 1.30, kopp. 9 60. j aangericht. Het duel tussen SSC en Kaasmarkt-prijs, 2e afd.1. Hanover D. (P. Langeberg(1.29.1). 2. Johan- moesten naar een ziekenhuis wor- nes Trix. 3. idle Way. W. 2.50. pl den gebracht en van beide clubs, 1.50. 2.50. 2.40. kopp. 6.70. kreeg een speler een officiële waar- ijk) dead heat (1.26.9). 3. Eddy Sig nal. W. Furv Spencer 8.Ixlon Mars 8.pl. 1.20, 1.40, 2.90. kopp. Fury Spencer 2.10. Ixlon Mars 3.90. Trio Fury Spencer 20.40. Ixlon Mars 86.70. Victorie-prijs. 2e afd.: 1. Ivan Braun (1.21.2), 2. Inge Joanda. 3. Jaegerroe V. W. 2.90. pl. 1.40. 2.30. 1.50. kopp. 6.60. Totalisatoromzet 172.715.00. BASKETBAL In de Belgische plaats Bergen wordt momenteel een internationaal militair basketbal- toernooi gehouden. Nederland ver loor woensdag met 67-95 van België. Overige uitslagenGriekenland Groot Brittannie 69-51. Ver. Staten Frankrijk 76-70 Italië West Duitsland 100-49. de spelers van De Zwerver na af loop in de kleedkamer spiegels, douchesproeiers en verwarmings apparatuur hebben vernield. Voorts zouden zij het vertrek onder water hebben laten lopen. „Maar dat kunnen onze spe lers onmogelijk gedaan hebben", al dus secretaris Van Vliet. „Drie kwar tier na de wedstrijd is onze reislei der, toen de spelers in de bus zaten, nog even gaan kijken of er niemand was achtergebleven. In de kleedka mer heeft hij toen nog met de se cretaris van SSC staan praten heeft hem een hand gegeven en is weg gegaan. Er was geen sprake van vernielingen". Jan van Heek Door Piet Kienhuis WASSENAAR De voorzitter van het Nederlands Olym pisch Comité, Cees Kerdel, heeft er gisteren nog eens nadruk kelijk op gewezen, dat de sportbeoefenaren die volgend jaar aan de Spelen in München meedoen, aan straffe eisen moeten voldoen. „De speeltuinmentaliteit, die vroeger misschien wel eens heeft geheerst, behoort tot het verleden. Het is al leen zinvol mensen uit te zenden, waarvan goede resultaten verwacht mogen worden", zet Cees Kerdel voorop. Het NOC wil geen figuran ten bij de Spelen en om dat te be reiken worden er stringente maat staven gehanteerd, die volgens de NOC-praeses niet zo maar uit de hoed zijn getoverd. Daartoe is door het NOC-bestuur intensieve arbeid verricht, in nauwe samen werking met de sportbonden. De Nederlandse chef de mission voor München, Bram Leeuwenhoek, is al een kleine twee jaar bezig met het speuren naar kandidaten door het bezoeken van toernooien en wed strijden in binnen- en buitenland. De meeste eisen voor de olympische sporten liggen nu vast, hetgeen nergens conflicten met de betrokken sportbonden heeft gegeven, waar schijnlijk omdat zij al vroeg op de hoogte waren gesteld van de pittige eisen, die het NOC ditmaal zou stellen Cees Kerdel: „We hebben perfectio nisme willen nastreven. omdat Olympische Spelen gelijk moeten staan met kwaliteit. Waterdicht kunnen onze bepalingen echter nooit zijn, omdat zoveel verschillen de factoren en gedifferentieerde voorselectie daarbij in het geding zijn". Vroeger heeft het NOC nog wel eens voor een belangrijk deel op het kompas gevaren van de sport bonden. Maar die tijd lijkt, nu Cees Kerdel bij het NOC de scepter zwaait, tot het verleden te behoren. Het bestuur is nauwkeurig op de hoogte van de verrichtingen van mogelijke kandidaten en er valt ze ker niet te marchanderen, hoewel het NOC aan de andere kant ook niet altijd star zal vasthouden aan gestelde limieten. Er moet plaats blijven om sportbeoefenaren, die plotseling opvallende vorderingen maken, maar misschien net niet de gestelde limiet halen, tóch uit te zenden. Wat de kwalificatieprocedure voor de teamsporten basketbal, volleybal en handbal betreft, zal het NOC, net zoals bij het voetballen ge schiedt, „meegaan" met de olympi sche voorselectie. Deze mag zó zwaar worden geacht, dat het NOC zich daarin niet zal mengen. Cees Kerdel gaf toe dat er voor de atletiek scherpe limieten zijn ge steld, maar de KNAU is daar zélf mee gekomen. Wijs geworden door de lessen die het met vorige Olym pische Spelen heeft opgedaan. „Voor Nederland zijn deze eisen wellicht te zwaar", veronderstelde hij, „maar dan zijn de prestaties van onze atleten domweg niet goed genoeg". Wat betreft het verschijnen van olympische kandidaten in reclame en het schrijven door hen van arti kelen in kranten vond hij, gezien de maatstaven van het IOC, vooral de reclame een „kwalijke zaak". „De daaruit verkregen gelden zullen ten goede moeten komen aan de betreffende bonden". Tijdens de Spelen zullen deze sportmensen zich van dergelijke „bijverdiensten" he lemaal dienen te onthouden, willen zij niet het geva^"- lopen door de heer Brundage (IOC-praeses) bij de kraag gegrepen te worden. Een oud chapiter, waarvan overigens met een glimlach en een schouderopha len kennis zal worden genomen. DEN HAAG Bij de spelers, die zich via de halve finales moe ten kwalificeren voor de eindstrijd van het Nederlands damkam pioenschap. behoren de internatio nale meesters Geert van Dijk en Freek Gordijn. Harm Wiersma, die het vorig jaar als eerste speler in de geschiedenis van de dam-bond alle partijen remise speelde, miste daar door een plaats bij de bovenste vier, die automatisch recht op deelname aan de eindstrijd van dit Jaar had gegeven In de finale van het Nederlands kampioenschap wor den de nummers één t/m vier van verleden jaar: Ton Sijbrands. Pieter Bergsma. Wim van der Sluis en Evert Bronst ring aangevuld met de nummers één t/m vier uit de halve finales. In deze twee groepen zijn onder gebracht: groep a: Piet van Heerde, Ed Holst voogd. Douwe de Jong. Henk Matthijssen. J Pander. J. ae Ruiter, Ad van Til borg, Ceee Varkevisser, Sjoerd Visser, Harm Wiersma. Groep b: Jan de Boer, Frank Drost. Geert van Dijk, Freek Gordijn. Frans Hermelirtk. Wil Maertzdorff, Rudl Palmei, Anton Schotanus, Krijn Toet, Henk de Witt.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13