Woeste Alphenaren scheurden affiches van kantoormuren BENTHUIZEN HEEFT WEE EEN TWEEDE WETHOUDE „CLEYN DUIN" WIL VRIJDAGSE MARKT WEL Ongenoegen over kaartverkoop televisie-uitzending l Weer twee inbraken in Alphen a. d. Rijn Slootmaker naast Rensink in college PAGINA 4 DINSDAG 14 DECEMBER l; ALPHEN AAN DEN RIJN Vele Alphenaren waren gis teren woedend, omdat zij geen kaartje te pakken konden krij gen voor de rechtstreekse televisie-uitzending „Met liedjes het land in", die volgende week dinsdag vanuit de Rijnstreekhal de lucht ingaat. Boze vrouwen rukten in de hal van het bureau - culturele zaken de affiches van de muur en verscheurden deze. Bij het reisbureau Europa werd van tijd tot tijd de deur open gegooid en brulde men enige onparlementaire uitdrukkingen waarna men zich haastig uit de voeten maakte. was Leiden in last. Een groepje vrou wen kon het niet verkroppen en maakte de mensen van culturele za ken uit voor alles wat mooi en lelijk was. Ook staken zij niet onder stoe len of banken hoe zij over de NCRV dachten. Telefoneren Het is ook niet allemaal gegaan zo als zou zijn afgesproken. De Kulture- le Raad. de organisator van dit eve nement. zou de hele' kaartenverkoop voor zijn rekening nemen. Maar toen puntje bij paaltje kwam kreeg hij zevenhonderd plaatsbewijzen. De NCRV-correspondent in de Rijnstad mooht tweehonderd kaarten verko pen. Vijfhonderdvijftig plaatsbewij zen had de NCRV inmiddels zelf ver kocht aan een Rotterdams bedrijf. Cultureel ambtenaar Henk van Berkel was beslist niet gelukkig met deze gang van zaken. Hij verdeelde de kaarten over zijn afdeling en het reisbureau Europa. Zeven minuten, nadat de verkoop was begonnen, wa ren de plaatsbewijzen uitverkocht. En toen begon de narigheid eigen lijk pas goed. Dit was mede te wij ten aan het feit. dat de NCRV op het televisiescherm had aangekondigd, dat er alleen kaarten bij de Rijn- st'reekhal te koop zouden zijn. Maai dat klopte helemaal niet, omdat de sporthal totaal buiten de verkoop stond. Veel mensen klopten hier dus tevergeefs aan. Bedrijfsleider Van Winsen: "Ik heb zeker meer dan honderd mensen naar culturele zaken en het reisbu reau verwezen. De deur heb ik maar afgesloten, omdat het hier anders een gekkenhuis zou zijn geworden. Later op de dag heb ik een briefje bij de ingang gehangen, waarop stond, dat de plaatsbewijzen waren uitverkocht". Toen de teleurgestelde Alphenaren bij culturele zaken en bij het reisbu reau aanklopten en bleek, dat er geen kaartje meer te verkrijgen was, Henk van Berkel telefoneerde lang durig met het theaterbureau van Joop van den Ende en vertelde het absoluut niet eens te zijn met deze handelswijze. "We hebben er hier veel voor gedaan. De gemeente heeft er een boel geld ingestoken en nu gaat er meer dan een derde deel van de kaarten naar mensen, die buiten Alphen wonen. De Kulturele Raad en het reisbu reau krijgen de schuld van alles ter wijl zij er niets aan kunnen doen. De NCRV had volgens mij de plaatsbe wijzen niet mogen verkopen. Er was tenslotte met de producer van het programma een duidelijke afspraak gemaakt. En als men dan zo gaat handelen, vind ik dat een bijzonder kwalijke zaak". Joop van den Ende. die het hele gedoe rond de kaartverkoop toch wel betreurde, zei, dat hij de uitzending organiseert en niet de Kulturele Raad. "Niet hij maakt uit wie er binnenkomt maar wij. De plaatsbe wijzen, die zijn verkocht, konden niet worden geweigerd, omdat het een landelijk gebeuren is. Dat dit zich nu toevallig in Alphen afspeelt hoeft toch niet te betekenen, dat hier alle kaarten moeten worden verkocht? Niet alleen "Ik heb inderdaad tegen Van Ber kel gezegd, dat hij kaarten zou krij gen. Maar ik heb aangenomen dat hij zou begrijpen, dat hij niet over al les zou kunnen beschikken. De oplos sing, die we hebben gevonden, om de teleurgestelde mensen de generale repetitie te laten bijwonen, is het eni ge wat we kunnen doen. Jammer vind ik het wel, dat de Kulturele Raad veel kritiek te verwerken krijgt, want in wezen kan hij hier niets aan doen. Daarnaast kon ons bureau toch ook niet ruiken, dat de belangstelling voor het programma zo groot zou zijn?" Hoe het ook zij er zit een luchtje aan de hele gang van zaken. Wie de schuldige hiervan is, laten we graag in het midden. Men heeft in ieder geval wel een uitzondering gemaakt door een alternatief te stellen. Of dat moest worden gezien als een teken j aan de wand is best mogelijk. Maar of de Alphenaren hiervan gebruik i zullen maken moet nog worden afge- waoht. Hillegommer snel bij strandloop BLOEMENDAAL Op het Bloe- J mendaalse strand hield de Haarlem- j se wielerclub "De Kampioen" zon dag een strandloop en daarin kwam de Hillegommer Louis van Trigt met een tweede plaats heel goed uit de verf. Hij had vijftien seconden ach- KATWIJK „Verplaats de vrijdagse markt naar het Cleyn Duinplein" is een kreet, die men in Katwijk kan beluisteren en die in hoofdzaak afkomstig is van de winkelier-bewoner van deze wijk. In het verplaatsen van die markt zien zij een grote trekpleister voor hun winkelcentrum, dat nu slechts dienst doet voor een betrekkelijk kleine woonwijk en dat daarnaast ook nog concurrentie geniet van, de winkelgalerij aan de Hoorneslaan, die straks door de dagwinkels een belang rijke uitbreiding zal ondergaan. Het behoort zeker niet tot d'e on mogelijkheden, dat deze „markt- zaak" vandaag of morgen ter spra ke zal worden gebracht tijdens de begrotingsdebatten van de Katwijk- se gemeenteraad. Het plan is name lijk voorgelegd aan Vrije Lijst-frac- tievoorzitter Marius de Vries. Deze zag er wel wat in en heeft min of meer toegezegd het balletje tijdens zijn algemene beschouwing aan het rollen te zullen brengen. De Vries is in de raad een waar pleitbezorger voor de wijkgedachte in Katwijk en hij springt voorts nogal eens in de houding dat is hem als marine man niet vreemd als het gaat over Rijnse aangelegenheden. Marktplein bij bad In „zwembadkringen" heeft men reeds lang het oog laten vallen op het marktplein, dat zo prachtig aan sluit op dit recreatiecomplex. Direc teur Timmermans heeft er al meer dan een jaar geleden op gezin speeld, dat hij dit voor zijn bad zo waardevolle stukje grond om tot uitbreiding van het buitenbadcom plex te kumien overgaan graag zou hebben. Hij heeft bepaald niet he lemaal ongelijk wanneer hij stelt, dat de recreatieruimte tussen de bui- tenzwemgelegenheden voor jong en oud te klein is. Gelukkig zou hij zijn met een nog grotere zonnewei de en voorts denkt hij aan een be langrijke uitbreiding van de speel- gelegenheid voor de jeugd. Of dit allemaal te realiseren valt is de vraag. Wanneer men de stemmen in Katwijks raad beluistert^ dan is men nogal bezorgd over het bedrag, dat jaarlijks moet worden bijge past bij dit bad. Duidelijk blijkt dat ook uit de gestelde vragen bij het afdelingsonderzoek van de begro ting voor 1972. Er was voor het ko mende jaar een tekort geraamd van f 438.000,-, doch de N.V. Sportfond- senbad Katwijk denkt dat door ta riefsverhogingen, variërend van 10 tot 25 procent, terug te kunnen brengen tot f 381.000, Het is daarom zeer onwaarschijn lijk, dat de vroede vaderen zich een eventueel voorstel van B. en W. zul len laten welgevallen. Voorts wordt dit plein op de marktvrije dagen al gebruikt als speelterrein en hebben B. en W. om fietsers en bromfietsers te weren besloten het trottoir aan de Door Cees Combee Initiatief Toch proberen de Cleyn Duiners de markt naar „hun" wijk te halen. Initiatiefnemer is reisbureauhou der Lou Jansen. Hij werd op dat idee gebracht toen hij met enige vooraanstaande Katwijkers een kopje koffie zat te drinken en het gesprek plotseling op „de markt" kwam, waarbij werd gesteld, dat het zwembad het huidige plein best voor uitbreiding van de accommoda tie zou kunnen gebruiken. Sinter klaas (De Vries-red.) vond het, toen hij er tijdens zijn bezoek aan „Cleyn Duin" van hoorde en bij Jansen binnenstapte om enige vlieg tickets naar Madrid te kopen, ook geen gek idee. Hij zegde toe de zaak in de raad aan de orde te zullen stellen. „Wie niet waagt, wie niet wint", dacht Lou Jansen Het idee van de markt op het Cleyn Duinplein, eventueel voor en achter de win kelgalerij, sprak hem wel aan. Daar om pleegde hij overleg met zijn col lega-winkeliers uit dit alleraardigste winkelcentrum en deze bleken zon der uitzondering er wel voor te voe len. Zo'n markt zou meer leven brengen in de brouwerij en zeker zouden de winkeliers een belangrijk graantje meepikken als de Katwijk- se huisvrouwen in het vervolg niet meer naar het huidige marktplein, maar naar Cleyn Duin moesten om daar him vrijdagse inkopen te doen. Plaats voldoende Jansen nadrukkelijk: „Er is plaats voldoende om alle kramen onder te brengen. Kijk maar eens voor en achter de winkels. Het zou hier echt gezellig worden op vrijdag. Waar nu de markt wordt gehouden zijn helemaal geen winkels, dus creeëren wij met ons plan geen con currentiepositie ten opzichte van collega's. Bovendien en dat is zeer belangrijk Cleyn Duin is zo wel voor Zee als Rijn centraal gele gen. Een mooiere plaats kan men zich niet bedenken". Het winkelcentrum Cleyn Duin „draait" nu ongeveer een Jaar. On Toch is het momenteel nog een te klein gebied, wat zij kunnen be strijken, temeer omdat de bewo ners van de Hoornes, dus aan de andere zijde van de Koningin Ju- lianabrüg in de Biltlaan, in het daar gesitueerde winkelcentrum met dag- winkelt voor hun dagelijkse levens behoeften volop terecht kunnen. Jansen is wel zo reeël te beseffen, dat de raad niet zonder meer over stag zal gaan als het op verplaat sing van de markt aankomt. Hij weet, dat zo'n besluit de nodige con sequenties met zich brengt. Aan de andere kant echter ziet hij er dui delijk wat in, met als belangrijkste argument, dat Cleyn Duin te meer nu straks Rijnsoever gestalte krijgt centraal is gelegen. Wanneer we het parkeerprobleem ter sprake brengen zegt hij: „Dat is hier veel beter, dan in de omge ving van het huidige marktplein de Admiraal de Ruyterlaan, de Piet Heinlaan en de Van Speijkstraat omdat er achter de sporthal een groot parkeerterrein ligt, dat over dag toch heel weinig gebruikt wordt. Afwachten maar wat er gaat gebeu ren. Als Cleyn Duin-winkeliers voelen we er beslist wel wat voor en de mensen van het zwembad krij gen dan hun zin om datie te vergroten". Er namen aan deze strandloop zo'n driehonderd lopers en loopsters deel. De Noordwijker Henk Groenewoud, kwam in deze loop ook knap voor de dag en was met een zesde plaats de beste veteraan. Bij de dames bleek de 15-jarige Di na Rusman uit Bennebroek veruit de snelste en zij had een minuut voorsprong op Greet Commandeur uit Aalsmeer. De kleine jeugdloop werd beheerst door de broers Van Steyn uit Voor hout. Van hen ging Leo als eerste over de eindstreep en greep Sjaak de tweede prijs. Bij het begin van de kaart verkoop konden de wachtenden nog ivel lachen, maar dat veran derde al snel in teleurstelling en woede toen de entreebewijzen binnen enkele minuten waren uitverkocht. (Foto Will Dijkman) Sleclit gedrag veroordeeld DEN HAAG Dat een 18-jarj jongeman uit Boskoop onder invlo van drank verkeerde, was daaraan toe, maar dat hij toen zet pleegde tegen de politie, maal de zaak ernstiger. Trouwens, de officier van Justfl de Haagse politierechter had nogi meer aanmerking op de ged van verdachte. Dat betrof dan feit, dat de jongeman, daarbij steund door zijn kornuiten, regeln tig op straat hing bij het winkelt* U trum. waar hij flink herrie schop it 1 ,Daar zijn al heel wat klacht mt door de winkeliers over geuit", de officier, Toen de jongeman dan weer ons invloed van drank herrie schoj sk pakte de politie hem in z'n ki doch daar verzette hij zich teg Uiteraard kwam hij toch in di terecht. „Verdachte staat met vrienden tot in de nacht op straal loeien en er zijn al winkeM gesneuveld ook", vermeldde de orf ficier. Volgens verdachte „viel" er iemt door de ruit. „Maar de winke! blijft met de schade en narigh zitten", stelde de officier vast. Voor ditmaal zou het dan nog der gevangenisstraf af kunnen lo maar bij een herhaling wordt anders. Voor de dronkenschap luidde del f 30 boete en het verzet f 120, De rechter veroordeelde ovc komstig de eis. lts LISSE In de Lisser Dam wei heerst grote spanning i van de laatste wedstrijden welke i ze w-eek hog gespeeld zullen wort in de strijd om de kampioenstitel Ir de hoofdklasse van Districts Dam Bond. De kampioe kansen zijn voorde Damclub Li k weer gestegen door de nederlaag i de sterke tegenstander W.D.G. Samen Sterk. Lisse en W.D.G. momenteel gelijk met elk nog f wedstrijd voor de boeg. Voor Lissenaren liggen de papiei gunstiger, daar zij de hekkeslui 1 ADC nog thuis krijgen een uitwedstrijd had te spelen gen HDC welk damteam op de de plaats staat. Deze week zal de bes! sing vallen, want woensdag 15 d h speelt Lisse tegen A.D.C. tegen H.D.C. ALPHEN AAN DEN RIJN De politie heeft weer twee inbraken aan het (grote) aantal, dat de laatste maanden is gepleegd, toegevoegd. Deze keer waren de Maranathakerk aan de Raadhuisstraat en de Konin gin Juliana-huishoudschool aan de Jonkindt Coninckstraat het doel van de inbrekers. De inbraak in de kerk is in etap pes gegaan. ïn de nacht van vrij dag op zaterdag werd er een ruit ver nield maar verder was er niets aan de hand. De koster dichtte het gat met een stukje hout met het idee, het raampje deze week te laten re pareren. Maar gisternacht was de in breker teruggekomen en had hij de plank verwijderd. Eenmaal in de kerk forceerde drie offerblokken en ging met de houd (totaal veertig gulden) haal. De inbreker, die de Koningin J liana-huishoudschool „bezocht" w >r vermoedelijk wel waar hij moest vjde zen. Nadat hij ter hoogte raamsluiting een ruit had vernif ging hij regelrecht naar de kam i van de directrice. De buit, die hier aantrof, zal hem ongetwijfe L zijn tegengevallen. De inhoudt van een geldkistje en van e foonpotje bedroegen samen slechj f 9,20. Waarschijnlijk was hij „tevreden" want van verder doorzc ken van de school heeft hij afgezit BENTHUIZEN De ver kiezing van een opvolger van wethouder Gommerse heeft de gemeenteraad van Benthuizen gisteravond meer dan een uur beziggehouden. Tenslotte werd A. M. Sloot- maker (met vijf stemmen voor en één blanco) in deze functie gekozen. Na het staande herdenken van het overlijden van het oud-gemeente raadslid P. de Vrij barstte het weer "ouderwets" los. Wethouder Rensink (VVD) wilde wel eens weten of de raad zich nu distantieerde van de uitspraken van Gommerse of niet: "Indien de voorzitter en ik, zoals Gommerse stelt, elk bestuur by voor baat onmogelijk maken, dan wens ik dat bevestigd dan wel tegengesproken te zien. Ik kan dan mijn positie in deze raad en in het college nader be palen." Voor een tweetal raadsleden, Seij- bel (PvdA) en mevr. Lalleman (WD), leverde dat geen enkel pro bleem op: de argumenten van Gom merse werden zonder meer van de hand gewezen. De socialist consta teerde, dat het niet capabel zijn van Gommerse al twee maanden geleden duidelijk was geworden en in de laat ste commissievergadering was ook slootmaker het bepaald oneens met de ex-wethouder. Leune (SGP) wilde zijn fractiege noot niet direct afvallen. "Ik kan het niet beoordelen omdat ik er niet bij ben geweest, maar ik spreek vertrou wen uit in wethouder Rensink" terwijl Van Noort (CHU) de afgetre den wethouder verdedigde met zyn opmerking, dat hij nogal flink was aangepakt door het col-lege. Burge meester Keijzer lichtte toe, dat er in derdaad verwijten zijn gemaakt over het optreden van Gommerse. Deze gaf er zelfs blijk van in het inter menselijke vlak niets van te begrij pen, zodat het zinióos was verder door te gaan. Een tipje van de sluier werd opge licht door wethouder Rensink. Hij bracht het bezoek van Gommerse met Leune aan de provinciale directie ter sprake, waarbij Gommerse zou hebben gezegd: "Dit is het hardlopen van een jongeman, dieziohzelf dood loopt. Laat hem maar begaan, dan is hij het snelst genezen." De overige collegeleden konden voor deze uit spraak weinig waardering opbrengen. Na veel aandringen wilde Slootmaker wel verklaren dat hij de voorzitter en zyn mede-wethouder met vertrouwen zal tegemoettreden, waarna hij de ze tel kreeg toegewezen. Alles normaal Bij de mededelingen kwam naar voren, dat de hoofd-ingenieur/direc- teur over de rijksgoedkeuring van de halschool-uitbreidin-g heeft gezegd, dat de gemeente niets bijzonders heeft gedaan of nagelaten en dat alles normaal is verlopen. Het werd dan ook helemaal niet duidelijk, waar om de directie meerdere molen door raadsleden en derden, zoals Baren- drecht, is benaderd. De ovorige punten van de agenda leverden niet zoveel vuurwerk op, be grijpelijk. Het bedrag per leerling van het openbaar onderwijs werd f 134,27, F. J. van Amstel kreeg een strook grond in gebruik, Seijbel zal de gemeente vertegenwoordigen in de Stichting Bejaardenzorg, er komt een onteigeningsprocedure voor het 2de deel van de omleidingsweg. De begro tingen werden aangeboden (behan deling 10 en eventueel 17 januari), L. Het college van B. en W. t» Benthuizen, zoals dat er sin gisteravond uitzietV.l.n.r houder Slootmaker, secretw Runsink, burgemeester Keijzer wethouder Rensink. (Foto Will Dijkmai M. Harland kreeg het gevraagde ee: volle ontslag als hoofd gemeentf werken. Nog een aantal kleinere punk ging onder de hamer door, die ove rigens pas in de kleine uurtjes de laatste maal viel. De voorzitk scheen het erg op prijs te stellen, wethouder Rensink een aan-tal male' de beantwoording van vragen uit

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 4