Raad keurt na vergaderdag begroting voor 1972 goed EIGEN KWEKERIJ VOOR LEIDERDORP SPEELTROTTOIRS NIET BESPOTEN [MAXI Leidt DINSDAG 14 DECEN Wassenaar heeft op een na duurste brandweer WASSENAAR De Wassenaarse raad heeft gisterèn na een hele dag vergaderen de begroting voor 1972 goedgekeurd. Het resultaat van de ze vergader-dag was een record-aan tal moties (11). Geen van deze mo ties kwam echter in stemming. Een aantal nam het college van B. en W. over de andere trokken de indieners na bepaalde toezeggingen van B. en W. in. In de algemene beschouwingen, klonk naast waardering voor de werkzaamheden van het college ook een kritische toon door, wat de ver houdingen binnen het college be treft. Alle vijf de fractievoorzitters constateerden, dat er. wat de team geest en de samenwerking en de be sluitvaardigheid betreft nog wel iets te verbeteren valt. Mevrouw Van den Bosch-Brethouwer (Open Appél) sprak over persoonlijke en politieke tegenstellingen binnen het college. Verscheidene uren na deze algeme ne beschouwingen werden besteed aan de eigenlijke financiële positie van de gemeente. Wethouder Van Gunsteren gaf voorafgaand aan de discussies een schets van een vrij netelige situatie, die weinig moge lijkheden biedt voor nieuwe initia tieven. VVD-er Van den Bergh deed de suggestie, het gemeentelijk appa raat te laten doorlichten en een fi nancieel deskundige in de arm te nemen om bij de regering aandacht te vragen voor de moeilijke positie, waarin Wassenaar is komen te ver Mevrouw G. J. van den Bosch- Brethouwer diende een motie in, waarin het college werd uitgenodigd, binnen vier maanden te komen met een voorstel tot het invoeren van een jaarlijks een bedrag van f 70.000,--, kan opleveren. Open Appèl, bad betrekking op de intergemeentelijke samenwerking. Men vroeg een wijziging in de sa- menwerkingsregels te bevorderen, waardoor het overdragen van be voegdheden aan het intergemeente lijk orgaan mogelijk wordt. Verder werd gevraagd te bevorderen, dat de Haagse en Leidse regio's zich sa menvoegen, zodra tot gewestvor ming zal worden overgegaan. De motie werd teruggenomen, nadat er was toegezegd, dat de raad zich bin nenkort iii een informele vergade ring zal kunnen uitspreken over deze materie. Brandweer Raadslid Lodder (Partij Wasse naar) diende een motie in naar aanleiding van de sterk stijgende kosten van de brandweer. De Was senaarse brandweer is, omgerekend in bedragen per inwoner, op een na de duurste brandweer in den lande. In de motie die het college van De hele dag kerstfeest in Ons Huis ZOETERWOUDE Op tweede kerstdag wordt in het gebouw „Ons Huis" in Zoeterwoude een hele dag durende interkerkelijke kerstbijeen komst georganiseerd, waarvoor iede re inwoner van Zoeterwoude Dorp wordt uitgenodigd. Dit gebeurt op initiatief van de Werkgroep 'Vrede' in samenwerking met de jeugdraad van de Ned. Herv Gemeente. Het programma begint 's morgens na de diensten van 10.00 uur met gemeenschappelijk koffiedrinken in dc grote zaal van Ons Huis. De drie overige ruimten zijn ingericht als creatief cenrtum (waar kinderen en volwassenen heel fijne dingen kun nen maken), als stille ruimte waar allerlei gezelschapsspelletjes gedaan kunnen worden en als 'bouwruimte' waar men uitgenodigd wordt een ontwerp uit te werken van Zoeter woude in het Jaar 2000. Deze drie ruimten zijn voor iedereen de gehele dag vrij toegankelijk. Om half twee start in de zaal een continu programma met 'commu nity-singing' en korte voordrachten. Om precies half drie begint een kin dermiddag die geheel verzorgd wordt door de Jeugdraad van de Neder lands Hervormde Gemeente. Vanaf 17.00 uur gaat het programma ver der met poppenkast door de be kende poppenkastspeler Onderwater uit Leiden volksdansen, vertoning van films (Charlie Chaplin) en im provisatie-wedstrijden. In dc avond uren zal de zanger/gitarist Peter Blanken uit Hellauw diverse malen optreden. Tussen helf zes en half acht kan iedereen in de pastorie van de Ned. Herv Gemeente gratis een eenvou dige. maar zelf te bereiden maaltijd gebruiken. Dominee Schoch en zyn vrouw houden de pastorie overigens de gehele dag open voor allen die met elkaar willen spreken over de waarde en de zin van het kerst gebeuren. Om dit programma te fi nancieren wordt op vrijdag 17 de cember een huis-aan-huis-collecte gehouden. burgemeester en wethouders over namen wordt gevraagd op zo kort mogelijke termijn te bezien of tot bezuiniging kan worden gekomen door een regionale organisatie van de brandweer ofwel door het belasten van de brandweer met andere taken. Open Appél diende nog een motie in, waarin men aandrong op een spoedige verwezenlijking van de toe zeggingen, die de minister van Ver keer en Waterstaat begin van dit Jaar heeft gedaan over de Rijks straatweg nabij Kerkehout, zoals de aanleg van een baileybrug en de ver betering van de tunnel onder de weg door. Uiteraard kwamen ook in deze be grotingsvergadering woningbouw en woningnood uitvoerig ter sprake, ook hierover diende Open Appél een mo tie in, waarin het college werd uit genodigd uiterlijk in mei 1972 een be leidsnota aan de raad voor te leggen over de hiermee samenhangende problemen. Wethouder Brink zegde een dergelijke nota toe. Een motie van Open Appél om met spoed de kwestie te bezien van deelneming van Wassenaar in een regionaal pedagogisch pentrum, mondde uit in de toezegging van wethouder mevrouw le Coultre- Foest, dat het college zich- hierover zal beraden. Ten aanzien van de sub sidie aan de WV Wassenaar waarvan was voorgesteld deze te halveren werd na enige discus sie besloten de in 1972 te laten voort bestaan totdat college en raad zich hierover opnieuw hebben beraden. Een Open Appél-motie over de spoedige invoering van fluoridering van het drinkwater werd teruggeno men na de toezegging van het colle ge, dat deze kwestie in het begin van het volgend jaar aan de raad zal worden voorgelgd. De raad ging tenslotte met de be grotingen akkoord, waarbij werd aan getekend, dat de fractie van Open Appél teeen de Dosten voor Viciele verdediging en Bescherming Bevol king had gestemd. De door het col lege voorgestelde verhogineen van enkele belastingen en van de elek triciteitstarieven werden goedge keurd. FRONTALE BOTSING LEIDEN Op de Plantage ter hoogte van de Veerstraat kwamen gistermiddag een personenauto en een 16-jarige bromfietser uit Leider dorp frontaal met elkaar in botsing. De Leiderdorper brak zijn voortan den en kreeg schaafwonden aan handen en benen. In het afgelopen weekeinde is ingebroken in een zeepfabriek aan het Levendaal. Uit het magazijn werden ontvreemd twee kinderfilm toestellen, tien sigaretten aanstekers en tien nieuwe handdoeken met een gezamenlijke waarde van f 150,De Nieuwe cursus E.H.B.O. in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vijf janua ri begint de Zoeterwoudse E.H.B.O.- vereniging met een nieuwe cursus. De organisatie, die enige maandpn geleden 35 Jaar bestond, zag in de laatste tien jaar haar aantal leden, voor het merendeel tussen de twin tig en veertig Jaar oud. gestadig toenemen. De cursus, die maar twaalf weken duurt, wordt op woens dagavond tussen 8 en 10 uur n.m. ge meningen over de toekomst na het geven. Aan het einde van de oplei ding kan men een landelijk erkend diploma behalen. Aanmeldingen bij mevrouw J. Overdevest-Welp, de Eloutstraat 19. tel. 1816, Zoeterwou- In Voorschoten De majorettes van de Leidse muziekvereniging Concordia stonden gistermiddag opgesteld bij het huwelijk van hun leidster Elisabeth Steenbergen met Hans Pikart. (Foto Holvast) VOORSCHOTEN In Voorscho ten zullen volgend jaar de speeltrot- toirs niet meer bespoten worden met onkruiddodend middel. Het PvdA- raadslid Mennema wist als bioloog I deze concessie op uiterlijk schoon af te dwingen van de PvdA-wethouder Pels. die als chemicus geen wer- woord had tegen, het pleidooi van zijn partijgenoot, die o.a. opmerkte dat het bij kinderen vreemd moet aandoen te zien dat de overheid I plantjes en bloemetjes, die niet pre- Links Van Vuure, fractie- Dinsdag voorzitter VVD in gesprek met zijn fractiegenoot Haasnoot, rechts Van Klaveren CCP Ook zal tijdens de winterperiode tijdens gladheid gestrooid worden met een strooisel, dat minder funest is voor de bloemen en struiken. Een raadslid kost de gemeente Voorschoten jaarlijks f 7.500.- a f 8.000,-, dit was in 1965 nog maar ruim f 1.000,- Wethouder Iestra ver telde dit speciaal aan Mr. Goosens (D'66) die zich afgevraagd had of de gemeentelijke uitgaven werke lijk zo'n stijging de laatste jaren hadden ondergaan. Wethouder Ies tra deelde de raad wel mee, dat naar zijn gegevens ieder raadslid de gemeente nog steeds meer opbrengt dan hij kost. Boschgeest praat over structuur plan V oorschoten VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest in Voorschoten komt donderdagavond in het V.A.M.-ge- bouw aan de Papelaan om 8.15 uur bijeen voor een openbare vergade ring. Tijdens deze vergadering zal i discussie mogelijk zijn over het struotuurplan voor Voorschoten. De volgende punten zullen behan- j deld worden: Moet Voorschoten I haar woonfunctie ten behoeve van Den Haag verder uitbouwen; welke I soorten woningen moeten worden gebouwd en waar; op welke wijze moet het woon-werkverkeer, waar van de bestemming buiten Voor schoten ligt, worden geregeld; welke voorzieningen dienen in Voorschoten nog tot stand te komen; wordt groenvoorziening in verticale zin no dig geacht; hoe wordt gedacht over de werkgelegenheids uitbreiding bin nen Voorschoten en welke bestem mingen moeten enige thans nog agrarische gebieden krijgen. Voor deze openbare vergadering worden ook niet-wijkbewoners uit genodigd. Wekelijkse exposities Kunstkring VOORSCHOTEN De Voorscho- tense kunstkring zal in het vervolg eenmaal per maand in het huis Mo lenlaan 3 een weekeind-tentoonstel ling houden. De serie begint met een expositie van Jopie Blote, Anne Borst-Pauwels en Margret de Korte-Artz. De openingstijden zijn vrijdag 17 december van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van 10.30 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zondag 19 december van 14 tot 17 uur. De toegang is vrij. Bij aankoop geldt 25% rijkssubsidie. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marion, dr. van L. A. van den Oever en N. J. Kuyt: Tommy Johannes, zn. van W. B. L. Biegstraaten en E. A. E. Kettenis; Kessica. dr. van J. T. Bak ker en A. Koster; Jacoline, dr. van J. van Duijn en W. de Koning: David, zn. van A. C. M. de Haas en A. van der Niet; Johanna Gijsbertha. dr van C. J. Kuyt en C. Houwaart; Nicoliene. dr van J. J. Schellingerhout en M. Wiggers; Johannes Jacobus, zn. van 1 J J. Fllarski en M. J. Rijsbergen; Pe- ter Alexander, zn. van G. Bloem en M J. A. de Roy; Natasja EsmerAlda, dr. van J. J. Zitman en M. E. Ver baan; Patricia, dr. van J. J. Dubbel- deman en G. Nagtegaal; Beate Freda, dr van J. Dullaart en F H. Mallon; Joost Carel Sandor, zn. van G Gle- telink en S. C. Janson; Maria Teresla, dr. van J. B. A. van Ette en Y. H. L. Leenen; Daniëlle, dr. van J. Kleyn en O. Stojkov; Gerben. zn. van J. G van Groeningen en E. van den Berg: Erik Antoon. zn van G. N. F. van der Stap en J. J. M. Vermeulen. GETROUWD J. J. van der Linden en A. M. Smit. M. A. Schillemans en E. J. M. van den Berg; J. D. A. Pikart en E Steen bergen; C. D. den Os en S. den Oude; J. L. Zwanenberg en J. M. Bakker; J. P A. Burghouwt en T. M C. B. Dries- sen; H. C. J. van den Eeden en C. Rekooij; W Mulder en C. van Dijk; A. C. J. Suyten en J van Leeuwen; B. Coert en M Guldemond. Museum Nat. Historie (Raamsteeg). Spr. dr. A. C. van Bruggen over ..De dierenwereld van Zuid-Afrika", 8 uur >,d Het Mierennest (Morsweg 59), Be jaardensociëteit 2-4 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Zijlsingel 2, Evangeliecentrum, Spr. evang. J. Zijlstra, 8 uur nam. Stadhuis, Behandeling Gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. Boommarkt 12, Sociëteit voor gehan dicapten, 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Diamantplein 27, Gespreksavond Baha'i, 8.15 uur nam. Steenschuur 5. Spreekuur Stichting huisvesting werkende jongeren, 8-8.30 Kreatief Sentrum (Breestraat 66). Filmclub 16. 8 uur nam. Zuiderkerk (benedenzaal) Hum. Ver bond, Spr. dr. F. Wafelbakker over ..Drugs, mijn kinderen gebruiken dat niet", 8 uur nam Woensdag Antoniusclubhuls Kerstfeestviering Kath. Bond van bejaarden en gepen sioneerden 2.30 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Mij voor tuinbouw en plantkunde. Maken van kerststukjes 8 uur nam. Oegstgeest Juliananlaan 1), Volle evangellegemeente Bijbelstudie, 8 uur Oegstgeest (Geversstraat 65), Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 8 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den), 9-12 uur nam. Stadhuis, Behandeling Gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. Stadhuis, Spreekuur sociale raads vrouw, 4-6 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11). In formatie-avond Baha'i, 8 uur nam. Gerecht 10, Jongerencontact Ned. Ver. van Huisvrouwen, Bengaalse rijst tafel, 8 uur nam donderdag Molen De Valk Mobielkantoor A. N.W.B. 10 uur voorm. - 4 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 2 en 7.30 u. Door de Afdeling Lisse van d'e Maatschappij Tuinbouw en Plant kun de heeft een afdeling "bloemschik ken" opgericht. Er komt ook een cursus in bloemschikken. Tot mor gen of overmorgen. Zuiderkerk (bijzaal) Forumavond C. N.V. 8 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) NCVB, afd. Zuid West Kerstfeestviering 8 u. Zaterdag -flenst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Haven apotheek. Haven 18 en apotheek Voor schoten, Leidseweg 66. sos-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst nr (01710)25202. Voor alle die in moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m. tot acht uur v.m. doorlopend in het weekeinde, d.w.z. van vrijdag acht uur n.m tot maandag acht uur v.m. release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a. dagelijks 1423 uur. Tel 24555 j MINI-nieuuc uit In de bowling-competitie Leidse journalisten staat Jan 'UJ bovenaan met 554 punten. li is de stadsredactie uitgedaaj de "streek". U hoort er noj ;;- Postduivenvereniging "HigC ten" uit Leiden hield een te stelling. Mooiste duif van L tentoonstelling was een vogel \n van Schaik. Overige uitslage;, fers 500 kilometer of nieei Smits, 2. F. Bouwman. 3. H. veren. Duivinnen 500 km. o 1. H. van Schaik, 2. S. Schos^ J. Smits. Doffers 0—500 km Gijsman, 2. S. Schoeman, 3.j, lier. Duivinnen 0500 km.: Wit jr., 2. F. Bouwman, 3 Schaik. Doffers onbevl.: 1. jl1" 2. W. Gijsman, 3. H. van Ki Duivinnen onbevl.: 1. H. v. ren, 2. J. de Wolf, 3. J. HereEt{ ge Doffers 0—200 km.: 1. D. C. Gijsman, 3. W. Fokker. Jo vinnen 0—200 km.: 1. G. W. de Wit Jr.. 3. A. ten Haa doffers 200 km/meer: 1. J. G 2. D. Koet. 3. J. de Wolf. Jou vinnen 200 km/meer: 1. G G D. Koet. 3. J. Hereur. Ib/ anders: oliebollen. De Van Liethorpgroep uit Leiderdorp.!" man sterke groep zeever» gaan dit jaar weer oliebollen i die per zakje van 6 stuks één gaan opbrengen. Vorig Jaarl er 17000 verkocht. Van de o4 uit voorgaande jaren hebbeim verkenners al 5 zeilboten I sleepboot kunnen kopen. maar gezegd wil zijn dat er bollen wel brood zit. Nag visbericht: DW tuurde in ha Zeekanaal tijdens haar Kï strijd. Resultaat van het tiLli M. Leuering, 2. P. Koekenbal J. v.d. Weijden, 4. J. BonariiP Teske, 6. W. Smit, 7. P. Leuge J. Filippo, 9. K. Vermont, lbi Gieren. Mejuffrouw dr. Af Smit, wonende in Leiden, vqo! docente bij de Faculteit aan de Rijksuniversiteit inP en voormalig adviseuse e openbaar Voortgezet OndenL gemeente Leiden is benoemd ty in de orde van de AcademisdO] men van Frankrijk. Op ij. terkant van het postduiven ontwaren wij nog een klein U (ziet U nu hoe onhandig 't isL gezonden stukken aan twee kL beschrijven? Neem toch eifn- nieuw velletje). De hokenshf leverde het volgende resultaaj, F. Bouwman. 2. H. v. Schaij, de Wit jr., Aan de Rijksi teit in Leiden slaagde de h« M. Meeuwsen uit Den Haag I doctoraal examen in de wijf te. De directeur van de derlandse Durisol en de Verkif ciatie Durisol-Mevriet NV. ir.p Velde, heeft afscheid genomP het Leiderdorpse bedrijf en zF standig gevestigd. Hij heeft r opgericht het Architecten- er1 nieursbureau Van der Velde, f reau legt zich voornamelijk Pr utiliteitsbouw d.w.z. het ontvj,e het voeren van directie bij du van kantoren, fabrieken, schoij. kenhuizen, hotels etc. De Ko4jf Nederlandse Maatschappij voc^s bouw en Plantenkunde afdelii den en omstreken stelt haar f staat om Kerststukjes te ma woensdag 15 december in her herbarium, Schelpenkade 6 inr Aanvang 20.00 uur. DeelnemeF ten zelf hun kaarsen, pi sohaal, boom, stronk, of kuiF meebrengen. Denk ook aan dP! schaar of het snoeimes. Vooi nen die niet aan materiaal F komen is dit tegen inkoopsjHr verkrijgen. De heer G. #11 nendaal uit Wassenaar, voj hoofd van de afdeling Exportb ring van de directie Agrarisch tegenwoordiging Buitenland ministerie van Landbouw en r is benoemd tot officier in de of- verdienste in Italië. Een; correctie op een bericht in di_ Maxi van gisteren: de Kera van de Katholieke Bond van L den en gepensioneerden afd.L begint om 2.00 uUr. en niet (L uur, zoals wij gisteren vernJ7 Wel in het Anthonius clubhuii Mare. Het begint steeds stj te worden hoe vals sommigel teuren van het LD zingen. I chauffeurs van trouwerij D, moesten gisteren bijspringen E bordje: "Eerste parkeerplaat? serverrd voor de Burgemeesj zijn plaats te hangen. Trouwfcj acrobatiek kunnen soms samej|; Gelukkig dacht de "drager"! om even zijn hoge hoed af teL Huisfotograaf Holvast (U wep; die bowler) legde het voor Ui 1 - "II LEIDERDORP Voor de beplanting van de parken en groenstroken in Leiderdorp zal een eigen kwekerij wor den ingericht. Men wil hiertoe overgaan omdat 't zo moei lijk is om bomen en heesters van enig formaat te kopen. Voor het realiseren van deze kwekerij zal in 1972 een be drag van f 1 00.000,- nodig zijn. De stichting van een sporthal in Leiderdorp zal in 1974 aan de orde komen B. en W. zeggen dat het ge bruiken van gymnastieklokalen voor allerlei binnensporten een heel ge brekkige oplossing is. De afmetingen van de lokalen vormen voor vele sporten een belemmering. Naarmate de verenigingen bovendien groeien in ledental zal de behoefte aan ruim te voor sportbeoefening groter wor den. De kosten voor de sporthal zijn geraamd op f 2.000.000,- Ook voor dat Jaar staat de bouw van een gemeenschapscentrum (f 2.500.000) op het programma. Dit centrum zal in of nabij het winkel centrum „Winkelhof" verrijzen. Daarnaast heeft men de gedachten laten gaan over een gezondheidscen trum. In de structuurstudie van de Hoven is hiermee rekening gehou den. Dit centrum zou dan gecombi neerd kunnen worden met een dien stencentrum voor maatschappelijk en bejaardenwerk. Of zo'n centrum door de gemeente of door instellin gen/personen op het gebied van d'e werk, of bejaardenzorg geëxploi teerd moeten worden is nog een open vraag. Vandaar dat in het investe ringsschema geen bedrag daarvoor is opgenomen. De bouw van een nieuw raadhuis blijft Leiderdorp bezighouden. In 1974 wordt een bedrag van f 50.000,- uitgetrokken om een architect een schetsontwerp te laten maken. Voor de uitbouw van het recrea tiepark De Bloemerd zal de komen de jaren een bedrag op de balans verschijnen. De bedragen die tot nu toe voor dit park zijn uitgegeven hadden betrekking op de aanleg van terreinen en accommodatie voor de voetbalsport. In 1972 zal de Bloemerd verder gereed worden gemaakt voor alge mene recreatie. De kredieten die men hier voor nodig denkt te heb ben zijn in 1972 f 750.000,- in 1973 f 750.000,- in 1974 f 750.000,- en in 1975 f 750.000,- In het bestemmingsplan Voorhof zullen in 1973 zandpaden en cunet- ten worden gemaakt. Hiervoor is een bedrag van f 2.000.000 nodig. Voor het aanleggen van de riolering en de be strating zal in 1974 een bedrag van f 5.000.000 op tafel moeten komen. Als de woningbouw in dit plan op gang is gekomen, kan met de laatste fase van het bouwrypmaken begon nen worden. Deze fase, die in 1975 bereikt is zal o.a. herbestrating omvatten If 2.000.000.-). Tot slot zal in 197b en 1977 een bedrag van f 1.000.000 O), tafel moeten komen voor de later uit te voeren werken in dit bestem mingsplan.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2