Promenade nu 'dicht' aan het begin en eind Diamanten echtpaar Yan Delft agendé In de Haarlemmerstraat LPK V-tentoonstelling in Zoeterwoude Samen Sterkraakt kampioenskans kwijt PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 8 DECEMBER ïaar een klein stukje bij elkaar, waar de Haarlemmerstraat trottoir is van gevel tot gevel. En dan is het nog geen trottoir met siert egels maar op z\jn hoogst in een afwij kende kleur. Men zou de promenade graag helemaal betegeld zien. maar 't geld ervoor ontbreekt. Er zyn twee mogelijkheden, maar ze kosten beide te veel op dit moment: asfalt eruit en tegels erin of de tegels metselen op het asfalt. Probleem blijft, dat er onder het wegdek leidingen liggen. LEIDEN Zaterdag en zondag tegenwoordigd, waaronder Hollanders LEIDEN Op 21 december zal het precies 60 Jaar geleden zijn, dat in Zeist het huwelijk werd gesloten tussen Adriaan van Delft en Antho- nia de Heus. inmiddels respectieve lijk 85 en 84 jaar. In de loop der jaren kregen de heer en mevrouw Van Delft een zoon, twee kleinzonen, een kleindochter en een achterkleinkind. De diamanten bruidegom is dertig Jaar werkzaam geweest bij de Ne derlandse Spoorwegen. In 1927 werd hij naar Leiden overgeplaatst. Het echtpaar Van Delft woonde eerst op de Lage Morsweg, maar woont nu al sinds 34 jaar in de Paul Krüger- straat. De diamanten bruidegom was de zoon van een koetsier in Zeist, is zelf voor hij in militare dienst moest nog palfrenier geweest, en heeft al tijd een grote liefde voor paarden bewaard. Ook in muziek was hij ge ïnteresseerd: hij droeg het vaandel van de muziekvereniging "Oefening baart kunst". Tijdens zijn diensttijd was de heer Vai Delft kok in de onderofficiers keuken. Hij kookt ook nu nog altijd thuis. Het diamanten huwelijk zal voor namelijk in de familiesfeer gevierd worden, omdat het anders erg druk wordt voor het Jubilerende echtpaar foto Holvast» dat overigens ingoede gezondheid verkeert. Ook van buurt bewoners zal waarschijnlijk de nodi ge belangstelling zijn, omdat me vrouw Van Delft er jarenlang op woensdagmiddag met kinderen uit de buurt op uittrok. Op 18 december zal burgemeester Vis het diamanten echtpaar komen gelukwensen. Burgerlijke Stand van Leiden G K. Bailor. 42 J., man; H J. van Rheenen. 69 J., man; A. van der Veek. 78 L, echtgen. van H. J. de Ree; J. J. de Bil. 64 J., echtgen. ve~ gjg HAZERSWOUDE - Het standaard team van de Hazerswoudse dam vereniging Samen Sterk is definitief uitgeschakeld voor de titel in de hoofdklasse van de Leidse Districts Dam Bond. Lisse. dat bij Samen Sterk op bezoek was, schoof alle eventuele kampioenskansen in ei- Met brommer het water in LEIDEN Een 65-jarige Leide- naar reed gistermiddag met zijn brommer pardoes het water in, toen hij komende uit. de Groenesteeg de bocht naar de Herengracht te ruim nam. Een 38-jarige bewoonster van de Groensteeg zag kans om de dren keling met behulp van een reddings- haak op de hoge walkant te krijgen. De bromfiets is later door de beman ning van een politiesurveillance- wagen opgevist. Acad. examens LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit is geslaagd voor het doet. ex. natuurkunde J J. Bosman 'Alk maar» C. L. M. Pouw 'Leiden» P H. Gutman (Maarssen) A. F. Hen- geveld 'Leiden) S. P van Dijk 'Schipluiden); doet. ex. geologie E D. van Riessen 'Leiden doet ex. biologie Mevr. R Kramers- van Kampen 'Leiden) R. E. Poelmann (Oegstgeest) G. D Majoor 'Leiden» doet. ex. farmacie E. H. K. M. Gem meke (Leiden,). gen richting, door Albert Huisman met de zijnen met liefst 15-5 te ver pletteren. niet als kanshebber, nog wat in de melk gaan brokkelen in de defini tieve bezetting van de eerste plaats, want de Hazerswouders moeten deze week nummer één. WDG uit Was senaar, bestrijden. In hun op één na laatste compe titiewedstrijd tegen Lisse zag Samen Sterk slechts één man de volle winst boeken: Jan Fase. Albert Huis man, die een remise in de hand had, moest, driest als hij was toen zijn team al met 8-2 achterstond, in zijn zucht naar een zege genoegen nemen met een nederlaag Samen Sterk 2 verloor met 15-5 van de toekomstige kampioen van de eerste klas, Kijk uit 'Zegveld). Sa men Sterk 3, dat in de tweede klas goed debuteert, sloot de wedstrijd te gen Katwijk 3 met een 11-9 winst af. LEIDEN Een heet hang ijzer aan de rand van Zuidwest is weggenomen: de Brahmslaan is open aan de zijde van de Voor- sehoterweg. Enkele jaren is daar om gevraagd en nu is deze ont sluiting van de Fortuinwijk tot stand gekomen. Rechts op de foto de i7i aanbouw zijnde bejaarden flats van de Vrijz. Hervormden aan de Apollolaan. organiseert de Leidse Pluimvee- Konijnensportvereniging haar jaar lijkse club tentoonstelling Deze ten toonstelling wordt gehouden in Zoe terwoude in gebouw 't Centrum aan de Schenkelweg. De pluimveefokkers moeten ver stek laten gaan wegens het verbod om pluimvee te exposeren i.v.m. vo gelpest. Er is een prachtige collec tie direren tentoongesteld t.w. konij nen. cavia's en sierduiven. De Vlaamse reuzen zijn heel goed vertegenwoordigd. De collectie Lo- iharingers is alleen al een ganf naar de tentoonstelling waard. Dan zijn er vertegenwoordigers van Franse hangoren, groot chinchilas. Weners. Witte van Hotot, Rode Nieuw Zee landers, Rijnlanders en Pappillons. Ook de kleine rassen zijn goed ver- Gouden huwelijk van echtpaar Van den Dop LEIDEN "Wij willen er maar liever niet al teveel drukte van heb ben", aldus mevrouw Van den Dop, die op 21 december haar vijftigste trouwdag zal vieren. Het gouden echtpaar is een beetje bang dat het wat al te druk zal wor den op hun trouwdag, omdat de heer Van den Dop. doordat hij 37 jaar in het horeca-wezen heetf gewerkt, zo veel mensen kent dat het ondoenlijk zou zijn ze allemaal te ontvangen. De gouden bruidegom, die nu 74 Jaar is, en zijn echtgenote die 69 is, kregen in de loop der jaren drie zoons en drie dochters, tien kleinkin deren en één achterkleinzoon. Bei den hebben als hobby het kweken van planten, terwijl de bruidegom daarnaast ook vogels houdt en me vrouw graag allerlei handwerk doet. Het gouden echtpaar trouwde in Leider» heeft altijd in de Kooi ge woond. Op 11 december zal het gouden huwelijksfeest in de familiekring worden gevierd. Veel meer wil me vrouw Van den Dop er ilever niet aan doen. Dievenwerk LEIDEN Begin deze week is Ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging ..Lugdunum" aan de Haarlemmerweg. Ontvreemd werd een televisietoestel. Ook is een in braak gepleegd in. een schoolgebouw I aan de Vijf Meilaan. Uit de in di: gebouw gevestigde bibliotheek ver- dweilen geldkistjes met een bedrag van bijna veertig gulden. Black en Tans, Russen enz. Ook zijn er veel dwergkonijntjes aanwezig en voor het eerst zijn er dwerghang- oortjes op deze tentoonstelling. Ook is een fraaie collectie sierduiven. Van vele zijden zijn ereprijzen ontvangen, o.a. van de gemeenten Leiden en Zoeterwoude en het Leidsch Dagblad. Meisje onder tankwagen LEIDEN Dank zij de snelle reactie van een tankwagenchauffeur is een 8-jarig Leids meisje gister middag aan een gewisse dood ont snapt. Het meisje kwam met haar fiets naast de tankwagen te rijden toen zii vanuit de Looierstraat rechtsaf de Óosterkerkstraat in wilde slaan. Ze verloor op dat ogenblik haar even wicht en viel voor de wielen van de oplegger op het wegdek. De chauf feur vin de tankauto zag in zijn spiegel wat er gebeurde en wist het voertuig nog voordat het kind de wielen over zich heen kreeg tot stil stand te brengen. Het meisje kwam er met een hersenschudding nog be trekkelijk goed vanaf. Zij moest door de EHD naar het Diaconessenhuis worden overgebracht. Rechtsgeding van gemeente tegen inwoners OEGSTGEEST De raad van Oegstgeest nam gisteravond een voorstel aan tot beschikbaarstelling van een krediet van f. 15.000,- voor het voeren van een rechtsgeding met een aantl bew oners van de President Kennedylaan. Het conflict gaat over verrekening van de grondprij zen van de woningen van bedoelde bewoners. Mr. E. G. Spreij zal het rechtsgeding voor de gemeente voe- LEIDEN Wie is de eigei van deze door de Leidse politi beslag genomen personena Met deze auto werd op don dagmiddag 25 november een jarige Leidse vrouw op een de Herensingel gelegen zebr geschept als gevolg waarvaA ernstig heupletsel kreeg. De stuurder van de auto is na ongeluk doorgereden en tot toe spoorloos gebleven. De t een DKW met het kentekenn mer HG-57-69, is later dooi politie in de Lusthoflaan aa troffen. De politie heeft we voorlaatste eigenaar op kw sporen, maar die zegt de destijds aan een onbekend, hebben verkocht. Wie beken met de identiteit van de hui eigenaar van deze DKW u verzocht zich in verbindin\ stellen met het bureau Zot veldstraat. afdeling verkeer 01710—44444). Woensdag Stadhuis Behandeling begrotlnj g Oegstgeest (Julianalaan 1) Evangeliegemeente Spr. dhr. Va Oegstgeest (Geversstraat 65) (voor kamerbewoners den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) I matie-avond Baha'i 8 uur nam. Nieuw Minerva Lunchbijeenk h "3d. Maatschappij voor Nijverhel al Den Burcht Ons Grunnegerlaar Nicolaasfeest 8 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Ned. Ver. Huisvrouwen Koffie-ochtend ei ceptenbeurs 10 uur voorm. Molen De Valk Mobielkan de ANWB 10 uur voorm.4 u«. Stadhuis Behandeling begrotin Vrijdag Caroline Kaart bij kaarslicht OEGSTGEEST K. en O. afde- ling Oegstgeest organiseert een kerstconcert bij kaarslicht door Caro line van Hemert, alt en Ben Foy. orgel, op 20 december a.s .des avonds j 8 uur in de R K. Kerk aan de Rhijn- I I geesterstraatweg. Apotheekdien9t De avond-, nacht- en zondag' vordt waargenomen door Apo Eteyst, Steenstraat 35 en Voorschf ;e Apotheek. Leidseweg 66. SOS-DIEXST SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202, Voor alle die in i lijkheaen verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.n uur v.m. doorlopend in het week4»h uut n D mi naandag acht uur v RELEASE Hulpverleningsdienst Release: v. ve Rijn 20a, dagelijks 1423 uui Kerst-inn in Oegstgeest

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2