eneer De Munck, u bent staande voet ontslagen Lot Volendam op schouders van Ferreira defoontje van Lierse-voorzitter Quisenaerts: Morgen 12 (t. verdienen. ton triomfeerde met van Dooyeweerd Tototips Croon: „Hij is een combinatiespits ADVERTENTIE "II— Om zeven uur gisteravond zou Frans de Munck •t Lisper-stadion, het domein van Lierse SK, naai" de -tinushoeve in Halle vertrekken, waar zijn équipe zich igrijke wedstrijden voorbereidt. Een uur voor dat ver eg de startklare De Munck in zijn nieuwe flat in op vijf kilometer van Lier, een telefoontje. Lierse- ir Robert Quisenaerts aan de lijn: „Meneer De Munck, staande voet ontslagen!". i sommige Belgische bla- iofd van De Munck al |en geleden geëist en al J vele Lierse-fans reeds Ier de zondebok tóch I mededeling in huize De dat moment, aan de Ivan de UEFA Cup-wed- h PSV. als een bom in. ite ls vroeger onder de lat •actievermogen van De jndsnel. Het antwoord irzitter, die er wat voet- totaal andere ideëen op l\ ls hij„Dat is goed me- naerts. maar wilt u dit alsjeblieft onmiddellijk it zetten en typt u op erbij, dat ik mijn salaris van mijn contract, tot Juni 1972 dus. uitbe- En dan kom ik dat ;en langshalen. Nu!", 'oorzitter zag hierin geen va "rans de Munck stapte on i in zijn auto; reed naar ha ter; nam het voor hem OI >elangrijke bewijsstuk in toerde daarna naar het n Lierse SK om zijn tajen op te halen en keer- ïis terug. En toen zei hij tot zijn wederhelft: „Vrouw, we gaan naar de bioscoop, want ik wil er nu uit". Na de filmvoorstelling «.De Munck: „het was iets met veel mooie vrouwen en een priester die moest trouwen") was de ontslagen trainer spontaan bereid om te pra ten. Zondebok De Munck: „Ach, ik ben er werke lijk niet ondersteboven van. Ik ben tegenslagen gewend geraakt. Allang. Vroeger heb ik het meegemaakt dat ik me wezenloos trainde om in het Nederlands elftal te komen en dan namen ze een ander. En als keeper had je het ook: je speelde goed, je maakte één fout en was prompt de zondebok. En als je trainer wordt, calculeer je het in: ze kunnen Je ineens zonder nadere uitleg de laan uitsturen. Trouwens, Spurgeon werd door Lierse vorig jaar ook, midden in het seizoen, weggestuurd. Ik kon dus nu ook zoiets verwachten". Heeft voorzitter Quisenaerts geen reden genoemd? Een aarzelende De Munck, van wie bekend staat dat hij het met de spelers wel goed kar vinden: „Nou nee. Hij zei iets in de trant van, dat ik geen raadgever naast me wilde hebben. Nou. dat is zo. Als ik train, wil ik het alléén voor het zeggen hebben. Maar dat wist Quisenaerts al lang van me. En verder zei hij dat dit ontslag als Wajang-goudeerlijke plantenmargarine. Koersen Hilversum rluM Het hoogtepunt Jteren in Hilversum ge il Dlverijen was ongetwijfeld l Anton «die dit jaar zijn- pet afsluiten) in handen rjRie van Dooyeweerd, in èriversprijs. In deze door les en zes amateurs be- stf nam Gravin Rita W de olgd door Erica, Captain lain Hit Parade. Na de eer- ias er nog weinig veran- de kopgroep gekomen, •wege de laatste ronde c rdine TH. achtervolgd ou se. sterk naar voren en cmmando over. Op dit ceerde mevr. Van Dooye- lotaanval van de opruk- tn en met de van hem tsende eindsprint triom- aarlemmermeerse reus in er fraaie 1.21.4 km-tijd. cykens jr) ontnam kori. eep Eberdine TH «mevr. de tweede plaats. Elec- Ii vierde atprijs kon Ilona ruim ronde als leidster fun- tinisgalerij opend in msterdam SRDAM (ANP) Gis- is in het Amsterdam- Ottenstadion een "Hall voor tennissterren uit pAi verleden geopend. In "isgalerij zijn een veer- Jo's met prestatie-resu- jehangen van Neder - buitenlandse topten- 13! Iet buitenland is on- ere vertegenwoordigd gebroeders Renshaw, le Staten). Coryfeëen, - egin van deze eeuw en >d Laver (Australië), le huidige cracks. Nederlandse spelers en zijn afgebeeld: Truid idzy Rollin Conquer - Everts. Kea Tiede- an. Henk Timmer, hefnemer van deze hall ■N'is de sportpromotor Al- een Nederlander "en in Florida woont. Balink ontving gister- felicitatie telegram Bernhard. van sportjournali- flk Jaar de collectie van ^*1 vullen door een selec- liken uit de huidige ten ten 120J geren, doch een fout verstoorde haai illusies. Henry Belwin «A. van "Kla veren). die zich daarna aan het hoofd stelde, verdedigde zijn ere- positie uitstekend en bedwong de eindaanval van Holgapluto Gerda en Iris van Buren op kranige wijze in 1.24.1 km-tijd. In de Peugeotprijs verraste leer ling H. Schoonhoven met Interest (w. f 12.20) door van start tot finish zijn meerderheid te tonen en in 1.24.3 Godetia en Galatea te bedwingen. UITSLAGEN. Austln-prijs: 1. Icarus Hanover (J. Verhoeve) (126.1), 2. Impish Hano ver. 3. Immortelle. Toto w. 5.50. pi. 3.30, 8.20. 3.20. kopp. 17.90, trio 1600.80. Opelprijs: 1. Karin van Hovi (J. Wa- genaar jr) (1.27.2), 2. Kid Aster. 3. Koningsarend B. Toto w. 1.40. pi. 1.20. 1.60, kopp. 4.60. Morris-prijs: 1. Joyce (A. Suyker- buyk) (1.26.5). 2 Ida;. 3. Import N. Toto w. 8.4u. pi. 3.10. 2.40. 2.40. kopp. 18.10. trio 379.80. Ford-prijsi. Javelin (W. Strooper) 1.29.5), 2. Inter. 3. Jasir. Toto w. 8 30. pi. 3.30, '2.40. 2.70. kopp. 44.10. Fiatprijs: 1. Henry Belwin (A. van Klaveren) (1.24.1). 2. Holgapluto Gerda. 3. Iris van Buren. W 4.20, pi. 1.90, 2.90. 1.70. kopp. 11.80. trio 359.40 Super Drlversprijs: 1. Anton (mevr M. van Dooveweerd) 1.21.4), 2. Ere prijs, 3. Eberdine Th. Toto w 8.20. pi. 2.20. 1.80. 2.30. kopp. 11.10. Peugeot-prijs (H. Schoonhoven) (1.24.3). 2. Godetia. 3. Galatea. Toto w. 12.20, pi. 6.30, 3.40. 2.70. kopp. 16.60 trio 551.20. Simcaprijs. le a-fd.: 1. Inyala (J. Vóórhaar) (1.25.1). 2/3. Iris en Way en Inn Sprookjeshof (dead heat). Toto w. 3.40. pi. 1.40, 1.50. 2.00. kopp. 3.40 en 5.60. Simca-prijs. 2e afd 1. Irresistible (J. Duivenvoorden) (125.1). 2. Ivonne O. 3. Hermien. Toto w. 7.60. pi. 2.60. 1.80. 2 40. kopp 16.00. trio 508.20 Fordprijs. 2e afd. 1. Ivan van Barke (W. Strooper) (1.29.3). 2. Jan- neke Prinses. 3. Jolanda Schans. Toto w. 6.90. pi. 2.00. 1.80. 3.40. kopp. 9.30 Totalisatoromzet 376.157. een psychologische zet bedoeld was voor het elftal, in verband met de wedstrijd tegen PSV. Nou ja, als hij denkt dat dat zo is. moet hij het doen. Trouwens, verwacht van mij niet dat ik kritiek zal spuien op Lierse SK. Ik kijk wel uit. Ik zeg alleen: ik heb keihard gewerkt; en gedaan wat ik dacht dat goed was". Tijdens het interview met De Munck wordt langzamerhand duide lijk waarom de voorzitter ineens tot de volledige breuk met zijn trainer moet zijn gekomen. Omdat Quise naerts vanavond Pim van Opstal in het Lierse team wilde zien en De Munck daar niets voor gevoeld zou hebben. Telefoonties van Lierse-of- ficials en ingewijde journalisten brengen dit aan het licht. De Munck, zijn hand in opperste verbazing naar zijn voorhoofd bren gend: „Oh. is dat het. Maar dat is een misverstand. Kijk, die Van Opstal heeft door een blessure zo'n anderhalf jaar niet gevoetbald. Vorige week zaterdag deed hij voor het eerst weer met de reserves mee. Het ging goed. Ik besloot daarom de gok te wagen en Van Opstal, waar het publiek in Lierse gek mee is, op te stellen tegen PSV. Strikt geheim Maandagavond heb ik het tegen Van Opstal gezegd; dat hij er dus bij zou zijn. Vanaf het begin. Maar ik zei ook tegen hem: het is strikt geheim. Ik wilde ten eerste de ver kiezing voor Kurt Linder geheim houden en bovendien persoonlijk aan Dierickx vertellen dat Van Op stal voor hem in de plaats was ge komen. Dat wilde ik in het trai ningskamp gaan zeggen. Maar nu belde er vanmiddag een Belgische. Journalist op en vroeg me op de man af: doet Van Opstal mee? Omdat het nogal geheim was heb ik toen geantwoord in geen geval!. En nu begrijp ik het al. Die jour nalist heeft Quisenaerts gebeld; verteld dat Van Opstal van mij niet mocht meespelen; Quisenaerts is daarover kwaad geworden en heeft gedacht: nou moet het maar eens uit zijn met die De Munck. Nou ja, misverstand of niet, ik ben weg". Wie neemt nu vanavond de plaats in van De Munck op het bankje? De trainer lachend „Dat is ook al zoiets vreemds. Quisenaerts vertelde me dat Gust Baeten dat zou doen. Baeten is een oud-speler en is op het ogenblik zowel ter reinknecht als trainer van de gese lecteerde jeugd bij Lierse. Maar toen ik een paar uur terug mijn voetbalspullen in het stadion ging ophalen, bleek Baeten nog van niets te weten. Hij stapte zelf op me af en zei: veel succes tegen PSV. Gek he, hij wist van niets en hij was ook niet mee naar het trainings kamp". Een foto van Frans de Munck middenuit betere (FC Brugge) tijden. Links Henk Hou- waart, rechts Rob Rensenbrink. Vanavond is Frans de Munck niet in het Lisper-stadion. Hij: „Quise naerts vindt het een psychologische zet om me vlak voor de wedstrijd te ontslaan. Nou, die zet wil ik in geen geval kapot maken door wél te komen". Om daarna oprecht te zeg gen „En ondanks alle tegenslagen blijf ik trainen. Al weet ik dat Je in dat vak constant op een vulkaan zit. Trouwens, wat zou ik anders moeten gaan doen. Mijn hele leven is sport geweest. Ik kan niet buiten. ,Tsjik* Cajkovski oefenmeester bij Neurenberg NEURENBERG «ANP) „Tsjik" en Cajkovski. de Joegoslavische oud international, heeft zich als trainer verbonden aan de Westduitse club FC Neurenberg. Cajkovski was eind oktober ontslagen als oefenmeester van Dinamo Zagreb. Het contract met Neurenberg loopt tot het einde van het seizoen. Cajkovski heeft in Duitsland reeds verscheidene grote successen geboekt. Onder zijn leiding werd FC Keulen in 1962 landskampioen en won Bayern München de Europa Cup II in 1967. SPORTTOTO 21 GEWICHTHEFFEN In Yere van zijn gisteren opnieuw drie we reldrecords gewichtheffen verbeterd: de 24-jarige Rus David Rigert stootte in het middengewicht 207 kg (1 kg meer dan de Zweed Johansson) en bracht het totaalrecord, dat met 545 kg al op zijn naam stond, op 552 kg. Zwaargewicht Pawel Perwoesjin brak zijn trek-record met 500 gram: 170% kg. Volendam-Den Haag I l Telstar-Sparta Utrecht-Excelsior MVV-NAC 1 Go Ahead-PSV DWS-NEC Graafschap-SW Heerenveen-Roda JC Heracles-VVV 1 Willem II-AZ'67 Veendam-Haarlem P Fortuna-Blauw Wit Eindhoven- Cambuur 1 Lubbers slaat Amerikaan k.o. KEULEN (ANP) Rudi Lubbers Nederlands kampioen boksen in het zwaargewicht, heeft gisteravond in Keulen de 38-jarige Amerikaan Da ve Bailey in de vierde ronde knock out geslagen. Op het moment van de beslissing had Lubbers «92 kg) reeds veel meer punten dan Bailey (108.5 kg) die op zijn conto toch overwinningen op Mil- denberger. Weiland en Zech heeft staan. VOLENDAM De geheimzinnige meneer De Vries, bekend van de slotontwikkelingen rond Cruijffs zevenjarig contract, dook gisteren als tussenpersoon op bij Volendams overeen komst met de Portugees Walter Ferreira. ,.Ik had hem bij Ajax zien trainen. Iedereen was vol lof over hem. Keizer bij voorbeeld roemde hem als een technische midvoor. Maar Ajax zit met zijn twee buitenlanders al aan de limiet. Na een ge sprek met Kovacs. die hem graag had willen hebben, heb ik me zo'n beetje over hem ontfermd". De heer De Vries, een Amsterdams zakenman, kon kiezen uit een as sortiment van vijf clubs: Sparta, FC Utrecht, Vitesse, Telstar en Vo- lendam. De laatste kreeg de voor keur, omdat het onmiddellijk gulzig VOETBAL Een compleet FC Den Haag is gisteravond in Roozen- daal tegen amateur-tweedeklasser RBC «vorig seizoen "gesaneerd") niet verder gekomen dan een doel puntloos gelijkspel. Er waren 4000 toeschouwers. ADVERTENTIE Wellamed anti-roos shampoo en Wellamed anti-roos lotion. - Twee middelen die uw roos radikaal bestrijden. Tot in de wortel. Wég roos, dat is geen belofte maar f een feit yWellamed anti-roos shampoo als voorbehandeling Een flakon voor 10 a 15 wassingen kost maar f 4,30 Wellamed op alkoholbasis als nabehandeling De flakon voor 8 behandelingen kost maar f 4,30 toehapte. Met een Volendam-dele gatie reisde de heer De Vries ver volgens naar Red Star Paris om „als een goede pleitbezorger op het gebied van de financiën «aldus per schef Pé Mühren) de transactie af te ronden. Zo kwam Volendam aan zijn derde uitheemse (na Majoor en Van Straatem. aan zijn eerste bui tenlander en ...full-prof. Door Lex Muller Trainer Croon: „Hij is een combi natie-spits. geen tankmidvoor. Nee, dus ook geen tweede Dick Tol. Hij is makkelijk aanspeelbaar, aanwezig op het gevaarlijke moment, kan zelf scoren, maar ook anderen in gun stige positie manoeuvreren. Hij zal wel moeten wennen aan het Neder landse voetbal. Hij bedient zich nog veel van de korte pass, zet graag één-tweetjes op. Ik vind hem in zijn spel iets van Skoblar (Olympi- que Marseille) weghebben". De Vries: „In zijn soepele passeren doet hij me denken aan Wilkes". Croon maakt er geen geheim van dolgelukkig te zijn met de on-Vo- lendamse aankoop. Maandenlang hamerde hij op de noodzaak een spits aan te werven. „We hebben zes goals gemaakt in vijftien wed strijden. Maar hoeveel kansen heb ben wij niet verknoeid. Toch houd ik vol, dat wij niet hoeven te de graderen. Wij hebben een surplus aan techniek. Ferreira zal het ren dement eruit moeten halen". De 25-jarige Portugees (in Angola geboren, getrouwd, twee kinderen) ontdekte het euvel van Volendam met eigen ogen in de match tegen Ajax. „Het is een jonge ploeg en daardoor nog onervaren. Er is een enorme wilskracht. Stuk voor stuk zijn het prachtvoetballers. Maar be halve dat er nauwelijks wordt ges coord, viel mij ook op dat de linies niet voldoende aansluiten", aldus Walter Ferreira. die de offerte van Volendam aanpakte, omdat hij bang was nog langer van voetbal verstoken te blijven. „Er was ook contact met Telstar. Maar dat deed zo vaag. En de tijd drong. Ik wil eindelijk wel weer eens voetballen". Walter Ferreira, voorlopig voor an derhalf jaar in Volendam, stond bij Red Star Paris stil sinds hij zijn vertrek had laten uitlekken. „Het Franse voetbal boeide me totaal niet meer. Het is te slecht. Je wordt door de malaise meegezogen. Toen ik vorig Jaar november bij Red Star arriveerde, bengelde de ploeg op de achttiende plaats. Na mijn debuut bleven we twaalf wed strijden op rij ongeslagen. Zo week het gevaar voor degradatie. Red Star scoorde niettemin nauwelijks, omdat de voorhoede te weinig voor stelde. Het beetje doelpunten kwam van mij af. Uit tegen Olympique Marseille werd het 1-1. De gelijk maker was van mij". Nederland lokte hem als het para dijs, dat door Ajax en Feijenoord was gesticht. „Ik heb veertien da gen met Ajax meegetraind. Bij Vo lendam heb ik drie middagen mee gedaan. In vergelijking met Portu gal gaat het er hier veel serieuzer toe". En zo verwijderde hij zich nog Onder het toeziend oog van Pé Muhren zet Walter Ferreira zijn handtekening onder een 1 \2- jarig contract met Volendam. verder van clubs als Sporting Lissa bon, Varzim en Belenenses. waar hij eens karig beurde. „Ik had de pech. dat Augusto, Torres, Eusebio en Simoes zich drie Jaar achtereen in de voorhoede van Portugal handhaafden. Een Jaar daarvoor werd ik tweemaal geprobeerd, tegen Zwitserland en Zweden. Maar daar na kon ik die vier niet meer uit el kaar halen. Als ik wat meer in het nationale team was opgesteld, zou ik wel beter hebben verdiend. Denkfout Volendam liet geen woord los over zijn salaris en over de transfersom, die onmogelijk prijzig kan zijn ge weest. Wel babbelde het honderduit over de vermoedelijke datum van zijn inwijding. Daarbij openbaarde zich een denkfout. Volgens enkele Volendammers mag een buitenlan der zich op elk gewenst tijdstip de buteren, zodat Ferreira zichzelf zon dag al tegen FC Den Haag als rechterspits kan demonstreren. Jan Huijbregts, secretaris betaald voet bal van de KNVB: ,Dat is onjuist. Ook voor hem geldt de regel: na 16 december Zij het dat dan wel eerst bij ons het transfer-certificaat bin nen moet zijn. Anders moet hij wachten tot het moment, waarop wij dat ontvangen". Indien Parijs verschoond blijft van een PTT-sta- king, stapt Walter Ferreira tijdens Volendam—Sparta (19 december) in de etalage.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17