DAGBLAD DJESSORE IS AFGESNEDEN Troepen van India boeken overwinning B. EN W. KOMEN PAK N STUKJE TEGEMOET k vandaag TARVO TARVO Zachte anding )p Mars Drie personen oor kolendamp in ziekenhuis Nog hevige gevechten ;er opklaringen LEIDSCH DAGBLAD JAAR LANG OMRIJDENIN OEGSTGEEST DAKLEKKAGE Bloembollenbedrijf in Hillegom overgenomen Vier meisjes uit internaat gevlucht -bi pgericht I maart IÖ60 DINSDAG 7 DECEMBER 1971 No. 33575 jrecteur: G. Koopman oofdredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 20,65 per kwartaal (postabonnementen f23,05), f6,95 per maand (bij vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f 0,3 Witte Singel 1. Lelden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Nabezorglng tot 20 uur. tel. 30500 (zat 18 uur) OSKOU (AP) Het Russi- he ruimteschip Mars-3 heeft isdag met zijn parachute een thte landing gemaakt op de neet Mars, zo heeft het offi- le persbureau Tass meege- tld. AZERSWOUDE-RIJNDIJK gaskachel is de vermoedeliike zaak van 'n koolmonoxide-vergif- ne, welke drie personen gisteren iet Academisch Ziekenhuis Lei- deed belanden. mstreeks tien uur werden de 20- ge mevrouw N.E.G., haar negen- je zusje en haar vier jaar oude itertje bewusteioos in hun woning de Potgieterlaan in Hazerswoude lekt door de moeder van me- iwG. »n in allerijl gealarmeerde arts lit eerst aan voedselvergiftiging, ir in het Leidse ziekenhuis consta- üe men koolmonoxide of kolen- [pvergiftiging. Het drietal ver- i thans weer in redelijke toe- NIEUW DELHI (AP, Reuter) Het Indiase leger heeft vanochtend zijn eerste overwinning van grote betekenis geboekt in Oost-Pakistan. Indiase troepen om singelden en veroverden, volgens mededelingen van India's minister van Defensie Ram, het vliegveld van het strate gisch uiterst belangrijke Djessore. De stad Djessore, ongeveer vijftig kilometer van de Indiase grens, zelf ivas in maart van dit jaar al door het bevrijdingsleger van Bangla Desj ingenomen. Het vliegveld en het militaire kamp bleven in handen van het Pakistaanse leger. De ring om het militaire kamp bij Djessore, aldus Ram, is vanochtend gesloten. ,eids begrotingstekort iets hoger Er woeden nog hevige gevechten. Ongeveer vijftig kilonieter ten noord westen van Djessore vinden zuive ringsacties plaats in de half bevrijde stadjes Maherpoer en Chuadanga. Deze plaatsen zijn in april en mei opéénvolgend hoofdstad van de rege ring van Bangla Desj geweest. In het noorden is de plaats Lalmanirhai bezet. Daardoor beheersen de guer rillastrijders en het Indiase leger het gehele gebied ten noorden van Rang- poer. Gissen Naar het verloop van de strijd in het Westen kan men slechts gissen. Volgens Pakistan consolideren de Westpakistaanse troepen zich in de veroverde gebiden. De Indiase minis ter van Defensie Ram deelde ech ter mee dat de Indiase infanterie op twee plaatsen de Westpakistaanse provincie Sind is binnengetrokken In zuid-west Kasjmir werd vanoch- Jonge mannen en vrouwen-ni f'endT ™aar gevochten daar zouden Calcutta verkondigen luidkeels j n ve terrein hebben moeten hun vreugde over de officiële er- P''Usgeven. In deze sector u het ter- kenrüng van Bangla Desf door SÏÏS 3DEN Aan de vooravond de begrotingsbehandeling heb- burgemeester en wethouders van zich bereid verklaard het t over 1972 iets hoger te stel- Bilt verwacht van vanavond tot [enavond: op de meeste plaatsen 'g weer met nu en dan opklarin- zwakke tot matige noordweste- wind. Minimum temperatuur 4 graden aan zee tot 0 graden Iselijk in het binnenland, maxi- morgen omstreeks 7 graden. O' unaakt om 11.15 uur.) 8 NOVEMBER J8.34 uur; onder: 16.29 uur U nop: 23.38 uur; onder: 12.32 uur 1 «gwater te Katwijk te 07.24 uur 9 9.45 uur; laagwater te 03.01 en uur. Ze gaan daarmee een stukje in de richting van de gedachten van de op positie in de Leidse raad. Het Pro gressief Akkoord komt in zijn al ternatieve begroting aan de tekort, dat ruim f 6 miljoen groter is ..bijschaving" van het college resul teert in een verschil van acht ton Het tekort op de begroting van B. en W. is f 13% miljoen zonder de opbrengsten van een voorgestelde verhoging van tarieven. HetPAK-te kort bedraagt ruim f 19% miljoen, waarbij de oppositie B en W. naar hun mening tot op zekere hoogte in het onzekere laat over de tariefvoor stellen. Het verschil wordt volgens het col lege voor een belangrijk deel ver klaard door de omstandigheid, dat het PAK een groot aantal posten heeft opgevoerd in het kader zijn benadering van het begrotings tekort. Gezien de financiële positie zal Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 22 dec. 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. men Leiden volgens B. en W. nim mer in staat stellen fondsen te vor men. zoals het PAK wil. Daarom is onvoldoende grond aanwezig om deze fondsen op te nemen. 1 B. en W. vinden de benadering van het PAK van het tekort naar drie kostendragers bevolk ing.soo- bouw, centrumfunctie en binnenstad eenzijdig. Ze zouden ook onder wys en sociale zorg als kostendragers willen introduceren, omdat deze niet zijn onder te brengen bij resp. cen trumfunctie en bevolkingsopbouw. De uitkeringen schieten gewoon teko De PAK-opstelling geeft ook nog onvoldoende de tekortpositie in c. toekomst weer. Het college denkt, dat het mogelijk is nu tot een bete benadering te komen. Het stelt voor een raadscommissie in te stellen, die deze problematiek gaat besturen. OEGSTGEEST Een Jaar lang zal het verkeer tussen Leiden en de bollenstreek moeten omrijden door een deel van Oegstgeest. De Abts- poelweg verlengde van de War- monderweg is wegens recon structie afgesloten. Het verkeer zat gisteren op de eerste dag vooral in het avondspitsuur behoorlijk in de knoop. Alle verkeer, komende uit de rich ting Warmond, wordt de President Kennedylaan langs het Oegstgeester- kanaal ingestuurd. Het uit de rich ting Leiden komende verkeer moet de Laan van Alkemade nemen. In het voorjaar zullen maatregelen worden getroffen om de tennisbanen en het zwembad Poelmeer te berei ken. •ADVERTENTIE Kwastreyli dicht goten, daken, Jaren lang. Franco 5 kg. v. 5 m2. 16,95. Bel DEJOBO Sloten, tel. 020-128427 Prinses Ann van Engeland danste gisteravond met de wereld kampioen lichtgewicht boksen Ken Buchanan. Dat gebeurde op een feest in Londen nadat de prinses en de bokser tot Engelands sport vrouw en sportman van het jaar waren uitgeroepen. herhaaldelijk getracht heeft de stad Poentsjt te veroveren. Beide partijen hebben elkaar giste- den en de afgelopen nacht weer he vig bestookt vanuit de lucht. Hoewel India zegt dat de Pakistaanse luchtmacht vermoeidheidsverschijn selen begint te vertonen bombardeer den vliegtuigen vanuit West-Pakistan gisteren en vanochtend het vliegveld Amritsar. Pakistaanse toestellen bombardeerden ook India's grootste stad Bombay, maar werden verdre ven door het luchtafweergeschut. Ook het vliegveld van Srinagar in Noord-India werd beschoten. Indiase toestellen vielen doelen bij Dacca, Rawalpindi, Karatsji en andere ste den aan. Burgerbevolking Een regeringswoordvoerder in Ra walpindi beschuldigde India van aanvallen op de burgerbevolking. Een Indiaas perebureau meldde het ge bruik van napalm aan Pakistaanse zijde. Pakistan zegt 95 Indiase toe stellen te hebben neergeschoten. In dia meldt het verlies van 60 vlieg tuigen bij de Pakistanen. De leiders van de ongeveer 500.000 Indiase en Pakistaanse immigranten in Engeland hebben hun aanhangers opgeroepen hun kalmte te bewaren en de Aziatische oorlog niet uit te breiden tot het Britse grondgebied. Volgens de meest recente schattin gen zijn er ongeveer 337.000 Indiërs ln Engeland en ongeveer 200.000 Pa kistanen. Als de oorlogszucht zich tot deze gemeenschappen uitbreidt, dan zou dat kunnen betekenen dat ook in Engeland bloed zal vloeien. Tot dus verre beperken de Indiase, Oost- en Westpakistaanse gemeenschappen in Engeland zich er echter toe voedsel- paketten naar hun geboorteland te sturen. De Britse politie houdt de immigranten-gemeenschappen zorg vuldig in de gaten. Zie verder pagina 9 14 PAGINA'S Henk Lamberts heeft (voorlopig) de rust in de kernploeg van de schaatsenrydsters teruggebracht. De Deventenaar, die overigens door zes van de acht dames als de nieuwe man naar voren was geschoven, trok zich gisteravond terug om de door de K.N.S.B. be noemde coach Gerard Maarse "een eerlijke kans te ,'even de rijdsters zo goed mogelijk te bege leiden" PAGINA 11 Tegenstellingen in Leidse raad schadelijk LEIDSE PAGINA Fred Haché brengt realistische televisieshow PAGINA 5 Het pensioenakkoord is in gevaar PAGINA 7 Hoe komt Franse spionagedienst aan geld? PAGINA 9 Zinvolle radertjes in het Evoluon PAGINA 10 BRUSSEL Uit een Antwerps internaat zyn sinds vorige week maandag vier Jonge meisjes verdwe nen. Haar verdwijning is tot nu toe geheimgehouden. De Belgische poli tie die al ruim een week naar het viertal zoekt en die ook Interpol heeft gewaarschuwd heeft nog geen spoor. De verdwenen meisjes zijn: Ingrid Jansens uit Lier (16 Jaar), Denise van Droogenbroeck uit Deur- ne (16), Carine vanden Borre uit Oudenaarde (15) en Patricia Petit uit Langdorp (15). De verdwijning werd gemerkt vori ge week maandag, toen de meisjes niet bij het avondeten verschenen. HILLEGOM Waling van Geest en Zonen uit s Gravezande heeft opnieuw een bedrijf in de bloembollensector overgenomenJ H. Mliller en Zonen in Hillegom Di recteur Miiller verklaarde, dat dezr stap beslist niet is gezet omdat het bedrijf niet goed draaide Sinds -»n tiental jaren zoekt hy echter al naar een mogelijke samenwerking, dat is er dan nu eindelyk van gekomen. Het bedrijf van Müller past uit muntend in de groothandelshoek van NV L. Stassen Jr., dat al eerder door Waling van Geest werd overgeno men. Bovendien brengt men een uit stekend kleinhandelsbedrUfs in Scan dinavië in de nieuwe combinatie in. „Ik wilde die mentaliteit van cen ten tellen, die hier in de bollenstreek heerst, weieens kwijt" was het com mentaar van de heer Müller „Dit biedt me de gelegenheid de zaken groter te zien en te doen. Het per son eel zal er in ieder geval geen en kele schade van ondervinden". waarom juist moutbrood? „dokter zegt ook: zwaar is, neem danlichtverteerbaar TARVO! pak het, dat gulle goede Een opgetrokken rolluik en een half open raam aan de achterzijde van het gebouw maakten duidelijk dat de meisjes daar verdwenen waren. Zoe- ken van het personeel van het inter naat leverde geen resultaat op. Daar na werd de politie Ingeschakeld. De meisje? waren normaal, onder toezicht, van de school naar het in ternaat gekomen. Een kwartier later werd het avondeten opgediend en toen bleken ze verdwenen. De vier meisjes vormden al lange tijd een groepje dat zich wat van de anderen afzonderde. Enkele leerlin gen menen gezien te hebben dat de meisjes instapten in een kleine auto die door 'n man werd bestuurd. An deren zeggen opgevangen te hebben dat het viertal plannen smeedde om naar Parys te gaan. Volgens de directie van het Internaat zouden de vier meisjes over hoogstens 'iü gulden kunnen beschikken en zouden ze vrij wel geen bagage bij zich hebben. (9uc/ ?ïlte teuws Vandaag honderd jaar ge leden, stond in de krant: Deventer 5 December. De IJsel is heden reeds vol drijf- ijs. Het ijs heeft zich boven de schipbrug vastgezet. In de maand Novembei zijn binnen de gemeente Lei den gebooren: 114 kinderen als 53 zoons en 61 dochters, waaronder is begrepen 1 tweelinggeboorteOverleden 88 personen als 14 mannen 19 vrouwen, 23 zoons en 32 dochters, daarboven als le venloos aangegeven 6. Ge huwd 45 paren.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1