In Voorschoten diensten- centrum-bejaardenhuizen Nieuwe start van ruiler- vereni^ing Zoeterwoude TUINWEDSTRIJDEN VAN „FLORALIA" Treinen duurder Nieuw riool in Dorpsstraat GRILLPARTY IN RECHTSZAAL Veiliger spelen voor jeugd BIJ INBRAAK GEEN KIP MET GOUDEN EIEREN Leidse hulp bij gezinsplanning in Indonesië EXPOSITIE IN LEIDERDORP Kampioenschap 1971 Leidse Postduivenclub Derde maal in t jaar I MINI-nieuws j uit MAXI-Leiden LEIDSE KANTONRECHTER J OND VLEES SMAKELIJK STAD EN RAND VRIJDAG 3 DECEMBER 1971 Vrijdag iot House (Rapenburg 24) Trio Jur- e Haanstra 10 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. ff" Koningskerk Rullclub 7.30-H Zondag eatlef izieklesi 66) VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten zullen de ge meenteraad binnenkort in kennis brengen met het schetsont werp van het dienstencentrum voor bejaarden annex 82 be jaardenwoningen. De verwezenlijking is afhankelijk van vele factoren, waarvan één der belangrijkste is de ontsluiting van Vlietwijk III, hetgeen afhangt van de stedebouwkundige plan ning van deze wijk. juist •en vraag van de KVP of het i i dat door de bouwkundige ei- i sen van de gemeente Voorschoten de I kosten van het Dienstencentrum delen B. en W. mee zonder nadere concretisering van deze vraag geen antwoord mogelijk is. Op initiatief van alle tot de Haagse agglomeratie behorende ge meenten is de stichting Voornienin- gen voor lichamelijke gehandicapten in Zoetermeer opgericht. Voorscho ten is niet uitgenodigd deel te nemen aan de besprekingen, die hebben ge leid tot de oprichting van de Stich- DEN HAAG Eigenlijk viel het resultaat van de inbraak, die een 24-jarige magazijnbediende in Voor schoten pleegde, tegen. Hem was ge zegd. dat er een flinke buit viel te halen in een winkel aan de Prins Bernhardlaan. Het was een hele klauterpartij. Het karwei leverde hem f 600 op. weliswaar geen onaar dig bedrag, doch dat voldeed niet aan de door tip-kennissen opgewek te verwachting. De magazijnbediende wilde een kippefokkerij beginnen, maar het geld ontbrak. In de winkel had hij de kip met de gouden eieren hopen te treffen. Dat misdaad niet betaalt, maakte de officier van Justitie bij de Haag se rechtbank verdachte duidelijk door een eis van f 100 boete bene vens twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar. De rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar. LEIDEN Een arts en een socio loog (mej. M. V. D. Jongbloed en drs. G. A. Vierstra) van de Leidse uni versiteit zijn gisteren naar Indone sië vertrokken voor een gezinsplan- nings-project. Zij gaan in een ge bied op ongeveer vijftig kilometer ten zuidwesten van Djakarta een bijdrage leveren aan het in '69 door Indonesië opgestelde vijfjarenplan voor gezinsplanning. Het gebied om vat vijftien dessa's. Er wonen 50.000 Indonesiërs. In Januari wordt het Leidse twee tal gevolgd door de sociologe mej. drs. A. C. L. Zuidberg, in juni voegt zich bij hen de arts M. Gerritsen. Gevieren zullen zij aan dit project dat onder leiding staat van de Leidse hoogleraren Sikkel en Speek man werken, daarbij steunend op de ervaringen die zijn opgedaan in de polikliniek voor de geboortenre- geling van het Academisch Zieken huis. ting en participeert niet in de ge meenschappelijke regeling. Drugs Op verzoek van de KVP hebben B en W. bij drie plaatselijke huis artsen navraag gedaan omtrent de drugproblematiek. Bij twee artsen blijkt dat in de huisartsenpraktijk het aantal probleemgevallen aan het teruglopen is terwijl de derde arts in zijn praktijk een lichte toeneming constateert. De drie artsen zeggen wel dat het gebruik van drugs toe neemt. Ook bij de medewerkers van de stichting Release bestaat de in druk dat het aantal probleemgeval len terugloopt, doch dat het ver bruik iets toeneemt. Uit de verkregen inlichtingen me nen B. en W. te kunnen conclude ren dat wat Voorschoten betreft het gebruik/misbruik van drugs ten op zichte van vorig jaar nagenoeg on veranderd is. Dit probleem houdt de voortdurende aandacht. Speelterreinen De laatste jaren is bij de aanleg dusver gebruikelijk gelet op de vei ligheid van kinderen bij de keuze van de speelwerktuigen. In bestaan de situaties worden speelwerktuigen. die door hun hoogte of anderszins ge vaar voor de kinderen opleveren langzamerhand vervangen of op een minder gevaarlijke ondergrond ge plaatst. In twee gevallen zijn de tegels verwijderd en staan de toestellen op Bernhardplein loopt een proef met rubbertegels en de vrij omvangrijke speelterreinen in Noord-Hofand hebben uitsluitend gras. ZOETERWOUDE „Al raast de den van bloei en inzinking zijn er voor ogen waar men de paarden en motor nog zo snel in adel wint een nu initiatieven ontwikkeld om deze I pony's in verenigingsverband voor paard het wel" is tientallen Jaren de ruitervereniging nieuw leven in te j betaalbare prijs kan weiden en stal- leus geweest, die de ruitervereniging j blazen. Juist in deze tijd waarin de i len, moet dit in het vanouds agrari- Jeanne d'Arc hanteerde. Na perio- i paardesport in het middelpunt van de belangstelling staat, twijfelt het bestuur er niet aan dat hiervoor in Zoeterwoude voldoende belang stelling zal bestaan. In samenwerking met het oude bestuur tracht men nu de actieve belangstelling te peilen. Naast ent housiaste plannen beschikt de ver eniging al over enkele ruiters en paarden, enig hindernismateriaal en medewerking van de gemeente. Na- LEIDEN De kampioenschappen tuurlijk zijn er paarden en pony's 1971 van de Leidse Postduivenclub nodig: voorts mensen die een eigen luiden als volgt: paard of pony bezitten en eventueel VITESSE: 1. J. v. Alphen 633.62: bereid zijn deze ook door anderen te 2. C. v. d Nieuwendijk 583.03; 3. W iaten berijden. Met de bloeiende rui- Proef met rubber tegels op speelplaats in Voorschoten. iFoto Holvast) LEIDERDORP De Leiderdorp- se kunstenaars Mary Plooij (wand kleden) Maria Ant nia Carrasquer. (wandtapijten) en Rien van der Nat (grafiek) gaan exposeren, voor het eerst in Leiderdorp. De tentoonstel ling wordt op vrijdag 10 decem ber geopend door burgemeester Van afé-bar 12 Jegstgeest (Geversstraat 65) Socié- t voor kamerbewoners en alleen- anden 11 uur voorm. 2 uur nam. en 2 uur nam. Jehova Getuigen (Hogewoerd 175) 10 Rijnlandslyceum Apollolaan iern. voor oorspronkelijk christenc ifd. Oegstgeest Spr. evang. N. Jrugge 7.30 uur nam Oude Rijn 3 Pinkstergemeente aandag Molen De Valk Mobielkantoor ANWB Dansschool Mekel iHogewoerd) Con tactavond weduwnaarsclub 8 uur nam. Doktersdiensten Lelden Tot zaterdagmorgen tien rlplege men de eigen hr' at zondagnacht twaalf voor spoedgevallen de i 42222. Oegstgeest Dokter H. A. Reterink, weg 152. tel. 50394. nond Dokter L. H. J Lem- Ihurchilllaan 13. Voorhout, tel "02522—10140 (wijkzuster R. G. Dijkstra. Oranje Nassaulaan 10711 arselioten Dokter A. Tromp. i van Ghentlaan 5. tel 44697. wijkverpleging Gezondheidscer Wijngaardenlaan 2. G. Cortslaan 34, ;el. 23109). Nootheekdienst De avond-, nacht- en zondagdienst vordt waargenomen door Apotheek leyst. Steenstraat 35 en Voorschoten- Apotheek. Leidseweg 66. SOS-UIEXST SOS-Telefonische Hulpdienst nr U710)—25202 Voor alle die in moei lijkheden verkeren bereikbaar elke d. Hoogt 537.45. OUDE DUIVEN: 1. J. v. Alphen 814.79: 2 W. V. d. Hoogt 723.53; 3. C. v. d. Nieuwendijk 723.06. NA VLUCHTEN: 1. J. v Alphen 294.52; 2. C. v. d. Nieuwendijk 294.47; 3. W. v d. Hoogt. FOND: 1. w. v. d. Hoogt 186.08: 2. H. v. Riet 182.02; 3. J. v. Alphen 181.17. JONGE DUIVEN: 1. W. v. d. Hoogt 475.86; 2. W. Onstenk 414.99; 3. J. v. Alphen 408.11. GENERAAL: 1. J. van Alphen 1517.42: 2. W. v. d. Hoogt 1473.79; 3. C. v. d. Nieuwendijk 1388.86: 4. W. Onstenk 1110.05; 5. H. v. Riet 1041.26. 11 LEIDEN Traditie getrouw heb ben leden van „Floralia" iTuin- stadwijk) in de afgelopen zomer maanden onderlinge tuin- en kweekwedst rjjden gehouden. Tij dens de druk bezochte Floralia-fami- lieavond in het clubgebouw van de speeltuinvereniging "Zuiderkwar tier". heeft de voorzitter, de heer J. H. Smit, de beschikbaar gestelde prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. Daarbij richtte hij zich in het bijzonder tot de heer A. Smit. die met een totaal van 81 punten evenals vorig Jaar als kampioen uit de wedstrijd te voorschijn kwam en daardoor nog een Jaar in het bezit van de Floralia-wisselbeker bleef. De voornaamste uitslagen luiden: achtertuinen: 1ste prijzen: A. Smit 81 pnt. en H. Pouw 77 pnt.; 2de prij zen: mevr. H. Duyzend-Nieuwland 72 pnt., J. Crama 71 pnt., B. van Mey- gaarden. 70 pnt.. mevr. J. Sschouten 69 pnt.. P. v. Strater 68 pnt.. 3de prijzen C. v. Leeuwen, J. Hes, W. Wesselink en D. v. Bommel allen 67 pnt., H. Verhoeven. H. J. Loos. H J. v. d. Berg. allen 66 pnt., mevr. J Kramers 65 pnt., en mevr. H. Pouw 64 pnt. Voortuinen: 1ste prijzen niet toege kend wegens het niet behalen van min. 75 punten; in deze afdeling be haalde alleen de heer A. Smit met 70 punten een tweede prijs. Plantenkwekerswedstrijd voor da mes: 1ste prijzen niet toegekend: 2- ae prijs T. Smit-Bootsgezel 21 pnt,, 3de prijzen: L. Verhoeven-de Tom be. L. van der Burg-Waasdorp, me vr. H. Wesselink. H. C Hes-Vermeer J. Smit-Stam, T. de Jong allen 20 pnt., J. van Meygaarden-Zirkzee en mevr. H. Pouw. 19 pnt., en A. van 't Riet-Schipper, 18 pnt. Kweekwedstrijd voor kinderen: 2de prijs: Her mien Wesselink 21 pnt.. 3de prijs: Mieke de Jong. 20 pnt De prijzen bestonden uit diver se huishoudelijke- en gebruiksvoor werpen. tervereniging in Alphen a. d. Rijn UTRECHT (ANP) De Neder landse Spoorwegen gaan de reizi gers-tarieven met ingang van 16 de cember verhogen met gemiddeld 9.5 procent. Dit is de derde tariefsver hoging binnen twaalf maanden: in december 1970 werden de kaartjes ruim 6 procent duurder en in Juni 1971 gingen ze opnieuw met dit per centage in prijs omhoog. De komende tariefsverhoging dient, om de tarieven "in zekere mate" aan te passen bij het gestegen kos- tenpeil. Ze is nodig omdat de tekor ten van NS nog steeds ieder jaar blijven groeien. Voor enkele reizen en retours zal de verhoging voor afstanden boven de 90 kilometer minder bedragen dan het gemiddelde van 9.5 procent, op de kortere afstanden. De dagkaarten van f tweede klasse en f 30 eerste klasse gaan respectievelijk f 22 en f 33 kosten De twee plus-abonnementen worden voor de tweede klasse f 5 en voor de eerste klasse f 7.50 duurder. sche Zoeterwoude ook mogelijk zijn. menen de plannenmakers. De vereniging Jeanna d'Arc staat der Have ingeschreven bij de Koninklijke Ne- Het publiek is op die datum wel- derlandse Federatie van landelijke kom om 8 30 uur. De verkoop- rijverenigingen. De heer H. Th. v. d. I tentoonstelling blijft geopend tot 27 Lans, Nassaustraat 61, Zoeter- j december, 's avond van 7 tot 10 uur woude-Rijndijk en de heer L. Onder- en bovendien op zaterdag- en zon- water, Westeinde 7a Zoeterwoude- dagmiddagen van 2 tot 5 uur. De ex- dorp kunnen inlichtingen verstrek- positie wordt gehouden in het atelier ken- i van Rien van der Nat, Jaagpad la. drij; J, p. M. M. J. G. Kerkv] P. M. Nijssen J. Neuteboom Meijden; R. G. WARMOND In verband met de vernieuwing van de in slechte staat verkerende riolering in de Dorps straat-Burg. Ketelaarstraat is er in het gemeentehuis een bespreking geweest tussen de winkeliers onder belanghebbenden en gemeentewer ken. Het is de bedoeling om nog deze maand met het grote werk te begin nen wat nog vooraf wordt gegaan door vernieuwing van de telefoonka bels en de gasleidingen, waarnu reeds gisteren een begin mee is ge maakt. Doordat de doorstroming vam het verkeer belemmerd wordt en er waarschijnlijk te weing parkeer gelegenheid zal ontstaan zal ge in gedeelten plaatsvinden om de tracht worden de Bisschopslaan van m. j. m. de Jeu mogelijkheden van het bedrijfsleven het vroegere seminarie als vervan en winkelend publiek zo min moge- gende parkeergelegenheid te gebrui- lijk te schaden. 1 ken. De gemeente Oegstgeest zal op l| december haar nieuwe secretarie-af| deling aan het Wilhelminapark bruik nemen. Om vtff uur 's dags is er een korte bijeenkoi voor genodigden, waarna de secret rie-afdeling zal worden bezichtigt Na de rondleiding gaat m« naar de trouwzaal teneinde sherry te nuttigen. Trouwlustig* in Leiden kunnen zich in het vervoj niet meer in de echt laten verbindt door mevrouw M. H. M. F. Garde niers-Berendsen en de heer J. H. Jong. Zij hebben eervol ontslag kregen uit hun functie van ambt^ naar van de burgerlijke stand, opvolger is reeds voorgedragen di het PAK: PSP-kabouter Freek Gei kema. Burgemeester Vis zal de va| cature die is ontstaan door het trek van ex-burgemeester van Willigen gaan vervullen. Trouw» Leidenvoor elk wat wils. I commissie strafverordeningen, bels ting verordeningen en verkeerszak* in Leiderdorp vergadert op dinj 7 december in het openbaar. De gadering begint om half acht op ht raadhuis. Men zal o.a. brieven de bewoners van de Meijelaan en dj Koningstrat inzake te nemen vei keersmaatregelen bespreken. Ook zal de bewegwijzering op de kruid punten Hoofdstraat-Mauritssingel ej Engelendaal-Provinciale weg nr i aan de orde komen. Voorts zal me: zich beraden over verkeersmaatrei gelen voor de Hoogmadeseweg er de Ericalaan. Meest sensationeel echter eventuele aanschaf van eea roodlichtcamera. De kosten van di akelige, maar nuttige komt daar nol f 5.000 bij voor het ontwikkelen vai films etc. Zou dat er nou echt alle maal weer uitkomen door die be keu ringen? De Merenwijk heeft haa eigen krantje. Vandaag vonden wi op ons bureau een geel pamflet, ge titeld "Meer 'n wijk". De redact) bestaat voorlopig uit mej. J. L. Ha mann en de heer P. Th. Dijkstra. Ii het eerste nummer informatie het Merenwijk Opbouwteam (het MOT), de resultaten van de vragen lijsten die onlangs zijn verspreid het sinterklaasfeest wat informati over scholen, apotheek e.d. in wijk en een ingezonden stuk, Clasc-Nederland houdt maandag avond over het door haar uitgege ven NVV-zwartschrift, waarin steun van het NVV aan de inter Amerikaanse vakbondsorganisat. ORIT fel gehekeld wordt. Rond d; zwartschrift en secretaris van Clasc Nederland Gerrit Pruim zal dez discussie inleiden. Ook andere zakei m.b.t. Clasc zullen aan de orde ko men. Kerkrentmeester Mussert van de Leidse Evangelisch Lutherse gemeente gedenkt op december het feit dat hij 40 Jaar bi; de gemeente werkzaam is. In dt consistoriekamer wordt van een receptie gehouden. Mensen di de heer Mussert willen feliciterei kunnen dan terecht aan de Hoog landsche Kerkgracht. Universiteit stopt met de Leeuwenhoek-bus LEIDEN De bus die sinds be gin oktober op proef heeft geredei tussen het Stationsplein en he Leeuwenhoek-complex aan de Was senaarseweg, rijdt volgende week voor het laatst. Het verlies blijkt t< groot voor de universiteit. o. lj. xwapaau; n. o. Voor een exploitatie zouden er pei SpnE\TD°TCteA' week 4000 passagiers van de bus ge bruik moeten maken. De eerste weel stapten 227 passagiers in de extri lijn. de laatste week waarvan cijferi beschikbaar ziin (half oktober) teldi men 549 busreizigers. Ondanks geleidelijke stijging van het aanta passagiers, blijft dit voor de univer siteit beneden de maar. De universiteit wil nu met de g( meente Leiden bespreken of de NZï één van haar buslijnen zo kan leggen, dat het traject Stationspleii -Leeuwenhoek-complex en omge keerd daarin wordt opgenomen. (01710)—25202. Voor alle die rkdag l.w.z. van vrijdag acht naandag acht uur v.m. RELEASE Hulpverleningsdienst Release: Nleu- /e Rijn 20a. dagelijks 14—23 uur. Tel. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Vlllem Jan. zn. van J. H. de Looff D. Beij; Simone Eline. dr. van J. eij; Mariëlle Sai Maria Elisabeth, dr. bchoonderwoerd den Be Maria Helena van der Geest en H. T. M. van Bllsen; Petronella Johanna Elizabeth, dr. van VV C. P. van den Burg en A. M. Barn- ONDERTROFWD M. A. Schillemans en E. J. M. van den Berg; J. L. Zwanenberg en J. M. Bakker; C. D. den Os en S. deu Oude. J. P Rozler en J. M. C. Hoogervorst; J. A. van der Bijl en J. H. M. de Floor; P. N. M. P. H. Grc Zelst; J. L. C. issee en A. Klok; L. van Veen i M. Karremans; H. Stokkel Vlaskamp; F. Eikerbout en K. Stlkkelorun M. H. Z. w. ALPHEN AAN DEN RIJN De misselijk makende stank van „beruchte" Aarlanderveense vuilnis stortplaats is nu reeds enkele dagen te ruiken in het oostelijk deel vai: Alphen aan den Rijn. Meerdere bewoners van de omge ving van Gouwsluis klagen over misselijkheid en doorlopende hoofd pijn. Men overweegt een gezamen lijke klacht bij het gemeentebe stuur. LEIDEN Voor het kanton gerecht in Leiden diende een geschil tussen een Apeldoornse handelsonderneming en een Leidenaar. die een grill had ge kocht. Deze was over het appa raat ontevreden en weigerde be taling. De koper zei voor de groene tafel ongeveer het volgende: „Ik heb het apparaat gekocht in de veronderstelling dat het vlees zou braden zonder gebruik van vet of olie. Dit is volgens onze ervaringen onmogelijk. Men ver wijt mij niet goed de voor schriften te hebben opgevolgd. Dat heb ik wel gedaanmaar het resultaat is niet om te eten. Als ik het niet goed doe waarom komt men dan niet en laat het mij zien dat het wel kan? Maar volgens ons durft men niet te komen. Als ik als zakenman iemand iets verkoop sta ik hier voor 100 pet. achter en laat de mensen niet barsten met een apparaat dat niet aan de ver wachtingen voldoet. Als men zo overtuigd is dat het ivel gaat stel ik voor een demonstratie te geven op het kantongerecht. Ik neem vlees en apparaat mede- en u beoordeelt wie van ons ge lijk heeft". De kantonrechter mr. W. de Koning gelastte hierop een de monstratie met de grill in de zittingszaal en liet beide partij en een runderlap meebrengen. Hierop demonstreerde een ver tegenivoor dig er van de handels onderneming zonder gebruik te maken van vet, olie of van krui den met de runderlappen de grill. De kantonrechter proefde het grill-resultaat en beoordeelde het vlees als smakelijk. Ook di ter zitting aanwezige griffierdi deurwaarder en de conciërge bode genoten van de grill-partij 1 in het gerechtsgebouw en den het anders dan gedai die het vlees niet door zijn keel zei te kunnen krijgen en he\ kauwde vlees in de prullenmand, deponeerdesmakelijk. De kantonrechter heeft hel bezwaar van de Leidenaar van de hand gewezen en hem tot be taling van hoofdsomrente en proceskosten veroordeeld.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2