EIDSCH DAGBLAD oessein moet ook sterven Na moord op Jordaanse premier Teil vertellen de Palestijnse daders: Verlies voor Frontin Uruquay LP vandaag Wraak voor politiek Voetbal lers met bajonet verjaagd LEIDSCH DAGBLAD Deze week eind Berlijn-gesprek pgericht I maart 1860 MAANDAG 29 NOVEMBER 1971 v No. 33568 irecteur: G. Koopman ooldredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 120,65 per kwartaal (postabonnementen f23,05), f6,95 per maand (by vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f0.3d Witte Singel 1, Leiden - Tel.: 25041 Redactie: 21507 Nabezorglng tot 20 uur. tel. 30500 (zat. 13 uur). Premier Wasfi Teil Koning Hoessein CAIRO/AMMAN (DPA, AFP, Reuter) Ook Ko- (ing Hoessein zal worden vermoord. Dit hebben de vier, ja de aanslag op de Jordaanse premier Wasfi Teil aange- puden Palestijnen, tijdens de verhoren door de Egyptische olitie bekend. Het viertal verklaarde dat de aanslagen op Teil en op Hoes in er twee zijn uit een serie. De Palestijnen zouden daarmee I raak willen nemen voor Hoesseins politiek ter liquidatie van pt Palestijnse verzet. be vier daders zeiden lid te zijn in de „Beweging van de zwarte ptember". Als de Palestijnen spre- m over de „zwarte september" dan leien zij op de maand dat Hoes- lns Bedoeinen de Palestijnen defi- tief uit Amman verdreven middels zegt ook het radicale llksfront voor de Bevrijding van llestina verantwoordelijk ie zijn br de aanslag op Teil.- TRIBUNAAL 'olgens het Egyptische blad Al ram zullen Tells moordenaars >r een tribunaal voor staatsveilig- Nfd worden berecht. !n politieke kringen in Cairo zei in dat de daders Monzer Solman lalifa, Gawad Chail Baghdadi en iat Achmed Rabah zijn. Koning :ssein heeft gisteren minister van tanciën, Ahmed Lausi tijdelijk be- ;ijt met het premierschap. Radio- SINTERKLAZEN op naar CORRY HAGOORT DOEZASTRAAT 14 Amman noemde vanochtend Wasfi Teil „de redder van de Jordaanse soevereiniteit". (zie ook pagina 13) 27] -Veel bewolking ri [)e Bilt verwacht van heden- tot rgenavond nlmacht enkele opklaringen en mi- g lumtemperaturen van 5 graden gdk aan zee tot ongeveer 0 graden ers. Morgen overdag veel bewol- ;i€g met vooral in het midden en i^jden van het land enige regen en ximum-temperaturen omstreeks 7 _Jden. Overwegend matige wind. pend naar zuidoost. (Opgemaakt om 11.15 uur) 30 NOVEMBER 8.23 uur; onder: 16.33 uur .n op: 14.49 uur; onder: 6.07 uur. •gwater te Katwijk te 0.49 uur en 13 uur, laagwater te 9.07 en 21.22 - Avontuurlijke reis Sassen- heims paar SASSENHEIM (ANP) Vijf maanden lang heeft een Sassenheims paar op kosten van anderen met vier kleine kinderen door Europa rondgezworven, waarbij zelfs een uitstapje naar Perzië werd gemaakt. Hoteliers, garagehouders en andere lieden werden door 't paar. de 27-ja- rige mevrouw Y.M. en de 24-jarige bloembollenarbeider R.J. van D. op gelicht, aldus de politie. De vier kin deren van de vrouw, die het paar op hun tocht naar 't midden-oosten en door Zweden, Duitsland, Frankrijk. Italië. Spanje, Portugal, Engeland, België, Zwitserland en Oostenrijk vergezelden waren, zeven, zes, vijf en ruim een Jaar oud. In Oostenrijk vond de tocht, die in Juli was begonnen, een einde. Bij een verkeerscontrole in Landeck viel de bloembollenarbeider in de handen van de politie, doordat hij vervalste autopapieren bleek te bezitten. Zijn gezellin ging toen deels liftend, deels per trein met haar vier kinderen naar het vaderland terug. Bij de Ne derlandse grens werd de vrouw gear resteerd. De kinderen zijn voorlopig bij familie ondergebracht. Van D. is in Oostenrijk in hechtenis in afwach ting van zijn berechting. De politie van Sassenheim zegt nog volop werk te hebben aan het onderzoek van de vele aangiften uit binnen- en buitenland. Een van de bronnen van inkomsten van het paar blijkt het vragen van geld te zijn ge weest bij diverse Nederlandse am bassades en consulaten voor de te rugreis naar Nederland. President Nixon en vice-pre sident Spiro T. Agnew (links) ver gezelden Mamie Eisenhower (de weduwe van de voormalige presi dent) naar een speciale herden kingsdienst in het Eisenhower Herinnerings Ziekenhuis in Palm Desert in de staat Californië. Met de andere gasten moesten zij daar hartelijk lachen om de grappen van komiek Bob Hope. bekend van vele toemees voor de Amerikaanse troepen in Vietnam. VALKENBURG De voetbalsport raakt de laatste tijd ryk aan inci denten, maar wat bij de wedstrijd tussen de tweede teams van Valken '68 en MVKV in Valkenburg ge beurde, was nog nooit vertoond. Tijdens de tweede helft van deze wedstrijd kwamen vijf militairen met de bajonet op het geweer het veld opstormen om een speler in de kraag te vatten. MVKV speelt op het vliegkamp Val kenburg, waar sinds enige tijd de auto's van bezoekende spelers geen toegang meer hebben. P. van Dui venvoorde van de Valken wist dat niet en hy mocht na enig heen en weer „geknik" met de hoofden wel het terrein op met zijn wagen. De officier van de wacht bemerkte dit en stuurde onmid- deliyk iemand erop uit om de voet baller terug te halen. Die wilde dat niet. want als hy terug kwam moest hy van het terrein af, werd hem gezegd. Dus ging hy fyn voet ballen. De wacht wilde het niet tot het uiterste doordry ven en vroeg de speler naar naam en kentekenbe- wys. In de rust werd dat geregeld en ma-akte Van Duivenvoorde zyn excuses voor eventuele fouten. Dit leek het einde van deze kwestie, maar de officier van de wacht vroeg na verloop van tyd of zyn opdracht nog was uitgevoerd. Na dat hy had vernomen dat er eigen- iyk niets was gebeurd nam de offi cier geen halve maatregelen. Hy riep vyf militairen op, die compleet met de bajonet op het geweer, ty- dens de wedstryd het veld opren den om de overtreder te pakken. De voetballers voelden er weinig voor om te worden „geprikt" en staakten de wedstryd maar Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Q Ik wofd abonnee per 14 dec. 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblsd antwoordnummer 214, Lelden. STORING OP HILVERSUM 3 Hilversum Voor een groot deel van het Nederlandse publiek is Hil versum III vandaag niet te beluis teren geweest. Al vanaf vanmorgen negen utfr. het tijdstip waarop de populaire Hilversumse zender in de lucht had moeten komen met het nieuws gevolgd door het programma KRO-op-drie, zwijgt de middengolf- zender. De zender Lopik is ernstig defect. Vanmiddag wist men nog niet hoe lang de reparatie zou duren. Via het FM-kanaal 5, en de draadom roep is de zender normaal te be luisteren. Apen in leger van India NIEUW DELHI (AFP) Van in gelichte zijde wordt in Nieuw Delhi vernomen dat het Indiase lege'r afge richte apen gebruikt in de stryd te gen Pakistan. De apen dragen uni form en men probeert de Pakistanen ermee te verleiden hun posities te verraden. Sommige apen zouden zo zijn geoefend, dat zij inlichtingen verstrekken over de opstelling van geschut en tanks. MONTEVIDEO (EFE) Een herhaling van een overwinning van een linkse coalitie, zoals in Chili, lijkt in Uruguay uitgesloten. De leider van het Brede Front van socialistische oppositiepartijen, generaal Liber Seregni heeft van ochtend vroeg toegegeven dat zijn coalitie had verloren van de traditionele partijen: de Colora- dos en de Blancos. Na telling van 65.531 voornamelyk uit het binnenlands afkomstige stem men gaven de uitslagen het volgende beeld: Blancos 31.982 stemmen, Colo- rados 27.421 en Frente Amplio (Brede Front) 5.777. Een instituut voor opi nieonderzoek voorspelde op basis van deze voorlopige gegevens de vol gende uitslag: Colorados 270.000 stemmen, Frente Amplio 191.000 en Blancos 190.000. By een referendum over een moge- lyke hernieuwde kandidaatstelling zou president Pacheco Areco veel stemmen heben gekregen, maar by lange na niet de benodigde 51 pro cent. Opkomst Door een ongekende opkomst van van kiezers zyn de functionarissen belast met de organisatie van de ver kiezingen gedwongen geweest de slui ting van de stembureaus vier en een half uur uit te stellen. met het oog op het uitstel van de sluiting tot middernacht plaatseiyke tyd, dit is maandag 04.00 uur Ned. tijd. De definitieve uitslag is daar door aanzieniyk vertraagd en wordt dan ook niet eerder verwacht dan 21.00 uur (Ned. tyd). Pacheco Areco waarschijnlijk niet herkozen By verscheidene van de 3000 stem bureaus in de hoofdstad Montevideo heerste een chaos doordat lange ryen kiezers ongeduldig wachtten om hun stem uit te brengen. Sommige kiezers hebben wel zes uur lang onder een brandende zon buiten de stemlokalen gewacht, die niet berekend waren op de grote toe loop. In verscheidene stemlokalen moest kunstlicht aangebracht worden JT aarnemers in Bonn verwachten BONN (GPD) Het Berlijn-over- leg zal nog deze week worden afge rond. Welingelichte kringen in de Westduitse hoofdstad verwachten, dat de beide onderhandelaars Egon Bahr (Bonn) en Kohl (DDR) deze week de laatste knelpunten zullen op ruimen. Bahr en Kohl zouden naar verluidt nog geen overeenstemming hebben bereikt over de zogenaamde "mis- bruikclausule", waarin staat wat men precies zal verstaan onder mis bruik van de vrije doorgang door de DDR. Ook de term "vrij verkeer" zou nog de nodige toelichting behoe ven. De onderhandelaars over typisch Berlijnse zaken zouden ook dicht bij een compromis zijn. Inmiddels ls de Oostduitse grenspolitie het afgelopen weekeinde begonnen met het verwij deren van betonnen obstakels bij de grensovergangen Invalidenstrasse en Chauseestrasse ln Berlijn. De oprui ming zou de inleiding vormen tot de hervatting van het bezoek van de Westberlijners aan hun Oostberlljn- se familieleden. 20 PAGINA'S Jr. Dick de Zeeuw uit Bennekom is met 87 stemmen voor, 19 blanco (lees: tegen) en twee ongeldig door de partijraad gekozen tot voorzitter van de KVP. Een aan tal leden bleek verontrust door de uit interviews gebleken voorkeur van De Zeeuw om van de KVP een „open volkspartij" te maken met plaats voor iedereen PAGINA 5 Het Ierse bevrydingsleger geeft voorwaarden voor de vrede PAGINA 13 Een Portugese zeeman ontkwam in Rotterdam ternauwernood aan een lynchpartij PAGINA 15 Het einde van de metaalstaking in West-Duitsland is mogelijk PAGINA 17 Strafwerk of naar kapper RANDWIJK ..Strafwerk of naar de kapper". Dat kreeg de achtjarige William Janssen uit Randwyk in de Betuwe te horen. Oorzaak: zyn vol gens het schoolhoofd te lange haar. „Ja", zegt William „myn haar moet eraf van de meester. Als het over een paar dagen niet gebeurd is wordt ik van school gestuurd". De zaak zal vandaag of morgen zeker tot een uit barsting komen want moeder Janssen weigert de schaar te laten zetten in de haardos van zoonlief. Mevrouw C. Janssen: „Het is schandalig wat hier gebeurt. Het gaat helemaal niet om het lange haar. De kwestie is dat men zoiets niet christeiyk vindt hier. Men verschuilt zich in dergeiyke gevallen achter een opmerking als: het staat in de statuten van de school. En die wil ik nu eindeiyk wel eens zien". Moeder Janssen kwam enkele maan den geleden ook al in conflict met het schoolhoofd toen zy haar dochter, gekleed in broekpak naar school stuurde. „Dat vonden ze ook on- christelyk, want er zou ln de Bybel staan dat een vrouw gekleed moet gaan als een vrouw en een man als een man". Volgens de familie Janssen is het allemaal gekomen toen de heer Koster, afkomstig uit Staphorst, schoolhoofd werd in Randwyk. „Die man wil er hier net zo'n boel van maken. Sinterklaas mag ook al niet op school komen en met de kerst is een kerstboom verboden" En wyzend op het tv-toestel: „Dit ls hier in het dorp nog een duivelskastje" Wat er met het haar van William gebeurt? „Dat gaat er niet af. Met dat broek- pak ben ik lndertyd overstag ge gaan. Maar nu ga ik tot het einde door". Rinus Michels wordt niet ontsla gen. Barcelona speelde gisteren by Real Madrid 1L Het had zelfs kunnen winnen. Het was een resultaat, dat het „goed deed" b(j de 60.000 leden van de rijke Cata laanse club, die het „ultimatum" in de yskast zette. In de Rotterdamse derby Feyen- oordSparta trok de kuipclub aan het langste eind. Van de Leidse topclubs won er slechts één: Roo- denburg, dat Unitas er met 21 onder hield. Slechts enkele grepen uit zes pa gina's sport PAGINA 7—12 Sint bedwelmd VINKEVEEN (ANP) Een totaal bedwelmde Sint Nico- laas moest zaterdag tijdens zijn intocht in Vinkeueen een woning worden binnengedra gen. De sint had namelijk een snor en baard opgeplakt gekregen, die de vorige dag in ether waren gereinigd. Dit bleek teveel te zijn voor de bisschop. Reeds kort na het begin van zijn intocht te paard door het dorp raakte hij bedwelmd. Hij werd door enkele zwarte Pieten opge vangen en weggedragen. Met een andere sint werd het feest voortgezet. De sint heeft er overigens geen kwalijke gevolgen van ondervonden. &ud teuws ZM. heeft benoemd tot lid der commissie, tot 1 Aug 1872 belast met het afnemen der examens van apotheker Dr. W. F. R. Suringar, hoog leraar te Leiden. Rome 27 Nov. De Fanful- la zegt, dat de Paus aan al le superieuren van geestelij ke corporaties in Rome heefi verzocht het Vaticaan niet te verlaten. De Paus heeft van het voornemen om het Va ticaan te verlaten geheel af gezien.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1