VICUS: NEDERLAAG MET PLUSPUNTEN... subliemewerkbank Zuidhollandse titel voor Cock v.d. Hulst Peter Wolters op 100 m schoolslag naar kringrecord Machtige 1.21.8 triomf van Flamingo Six Koerstips MAANDAG 29 NOVEMBER 1971 PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DANAÏDEN NA RUST LOS: 15-5 NA 4-3 LEIDEN Het eerste optreden van Vicus Oriëntis in de hoofdklasse microkorfbal heeft geen succes opgeleverd. Tegen Die Haghe moest Vicus in Den Haag gisteravond met een nederlaag van 1 1 7 genoegen nemen. Maar aan de eerste confrontatie van Vicus Oriëntis met het topkorf bal, waren ondanks de nederlaag toch pluspunten verbon den. De Leidse ploeg was beslist niet de mindere van Die Haghe; het verschil school alleen in de afwerking van de aanvallen. Moment uit de strijd De Da- Bartelsman in duel met Zaanse naïden—Koog Zaandijk (15—5)tegenstandster Lidy Baas de Leidse Annelies van Nierop1 (Foto Holvast) 3 ADVERTENTIE j LEIDEN Zaterdag organiseer - ide de kring Gouwe-Rijnstreek zwem wedstrijden in "De Miereweide" in i'Katwijk. In deze zeer vlot verlopen jwedstrijden leverde Peter Wolters opvallende prestatie door nog- zijn kringrecord op de 100 m. .schoolslag bij de jongens onder 14 Jaar te stellen. Hij kwam nu tot 1.14.1 Alex van Belkum zwom een nieuw kringrecord op de 100 m. vrije slag voor Jongens onder 10 jaar met een tijd van 1.11.1. m. schoolslag meisjes 0/12 1) 1. de Keyzer BZ en PC; idem Jon gens; 1 A. Verboom BZ en PC 43.6: 100 m. vrije slag meisjes 0/12 1. Marian Bestelink Zijl/LGB 1.14.3; idem Jongens: 1. Alex van Belkum Zijl/LGB 1.11.1; 100 m. rugslag meisjes 0/14; 1. Renée Platje Zijl/ LGB 1.16.2: idem jongens: 1. Peter Wolters Zijl/LGB 1.15.2: 100 m. vrije slag meisjes 0/16: 1. Joan Poulis Katwijk 1.08.3; idem Jongens: 1. Dick Werter Zijl/LGB 1.02-,; 50 m. vrije slag meisjes 0/10: 1. S. Marke- steyn BZ en PC 36-,: idem Jongens: 1. P. de Jong BZ en PC 34 2; 100 m. rugslag meisjes 0/12: 1. Marian Bes telink Zijl/LGB 1.21.8; 100 m. school meisjes 0/14: 1. A. v.d. Geest Zijl/LGB 1.26.4; idem jongens: 1. Peter Wolters Zijl/LGB 1.14.1; 100 m. vrije slag dames; 1. J. Sandifort en PC 1.10.7; idem heren: 1. Gewichtheffen De Finse ge- wichtheffer Kaarlo Kangasniemi heeft gisteren tijdens wedstrijden in Hainola het wereldrecord trekken in het zwaarmiddengewicht verbe terd en gebracht op 155 kilogram. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Juhani Avellan. Atletiek Na een vijfjarig be staan heeft de Top Contact Commis sie, waarin de internationals van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie verenigd waren, zichzelf opge heven. Dat gebeurde gisteren tij dens de jaarvergadering van de TCC in Delft. Van de 125 uitgenodigde le den waren er slechts 26. aanwezig. Van hem stemden er 24 voor ophef fing, een stemde tegen één ongeldig. Raymond van Ommen AZC 1-. In Wormerveer Zondag nam weer 'n zwemploeg van de Zfjl/LGB deel aan wedstrijden in Wormerveer, georganiseerd door zwemvereniging de Ham. Voorts na men deel de ADZ, AZC, de Dolfijn en WZ en PC. Leidse zwemsters kwamen hier tot twee kringrecords, René Platje zwom de 100 m. vrij' in 1.09.6. hetgeen een nieuw re cord betekent bij de meisjes onder 14 jaar. Een estafetteploeg van de Zijl/ LGB maakte op het nummer 10 x 50 m. vrij dames de nieuwe Kring-re cordtijd van 5.52.5. Enige Leidse prestaties: 50 m. schoolslag jongens 0/10: 3. Edward Maasdijk 45.5; 100 m. schoolslag meisjes 0/12: 1. Har riet Platje 1.29.4; idem heren: 2. Pe ter Wolters 1.14.8; 100 m. vrije slag jongens 0/16: 2. Dick Werter 1.02.5; 50 m. vrije slag jongens 0/10: 2. Ed ward Maasdijk 35-.; 100 m. rugslag meisjes 0/12: 1. Monica de Bolster 1.29.9. In de vijf Meihal stelde an dere Leidse hoofdklasser De Danaï den duidelijk de kandidatuur voor een hoge notering. Het in de veld- competitie van de overgangsklasse niet best draaiende Koog Zaandijk (staat op de onderste plaats), werd in de tweede helft naar een forse 155 nederlaag gespeeld. De gro te zege van de pupillen van trainer Gerard Bos kwam tot stand in de enorme produktieve tweede helft, van De Danaïden. Die Haghe-Vicus Oriëntis 117 Zuiverheid bij het schieten besliste de strijd Die Haghe-Vicus Oriëntis. Die Haghe schoot gerichter Vicus, hield de Haags ploeg wel lang bij (tot 43, Leidse doelpunten van Diet Wolters, Lenie Niesing en Nandy van Helden) maar toen viel de beslissing. Het trefzekere Die Haghe bouwde die kleine voorsprong uit tot 73, voordat Vicus (via Wim Meyer) kon tegenscoren. De rust brak aan met 84. Die vier pun ten verschil zouden ook in de twee- Door Wim van Vliet de helft gehandhaafd blijven, hetgeen bewijst dat Die Haghe en Vicus el kaar in kracht maar weinig ontlie pen. En dat kon voor een groot deel op naam van het sterke Leidse da meskwartet worden geschreven. Na een treffer van Co Vavier (gekomen voor de geblesseerde Flip van der Meygaarden stootte Die Haghe door naar de dubbele cijfers: 105, waarna Lenie Niesing de achterstand reduceerde. Via 116 bepaalde Dik Onderwater de eindstand op 117. Bij Die Haghe was Herman Huls man met zes treffers onbetwist de topscorer. Chris Schmidt (2), In- grid van Haren en Peter Abbenhuis maakten de elf vol. O De Danaïden Koog Zaandijk 155. In de eerste helft kon De Da naïden maar heel moeilijk loskomen van Koog Zaandijk. De kleine 43 voorsprong die de Leidse ploeg door treffers van Gerard Nap, Wim Brug man Annelies van Nierop en Wim Brugman bij de rust had ver overd, werd na de pauze snel opge- rop, Eric Filemon en Gerard Nan in snel tempo (binnen zes minu ten) voor 7—3 zorgden was de strijd wel beslist. Alles lukte bij De Danaï den. dat bovendien met opvallend veel inzet streed. Via 83 (Wim Brugman) en 84 liep de Leidse ploeg rap naar 154 voordat Koog Zaandijk het nadelig verschil op tien punten kon bepalen. Gerard Nap (2), Wim Brugman (2), Trudy Nap, Eric Filemon en Yvonne De- vilee zorgden voor de overige Leid se treffers: Rob Voorneveldt, Ruud Gruys (2) en Klaas Stark (2) scoor den voor Koog Zaandijk. <8 Pernix-De Algemene 811. In de redelijk gevulde Vijf Meihal heb ben Pernix en De Algemene zater dagmiddag met 'n behoorlijk op peil staande derby de ouverture van db strijd in de overgangsklasse B ver zorgd. De clubs die elkaar in compe titieverband nog nooit haddca ont moet. De Algemene speelt in de veld- competitie een klasse lager dan Per nix, bestreden elkaar met veel inzet. De Algemene kreeg al direct 'n aar dige stimulans- toen Ruud van Vliet scoorde en Pernix (dat de geschor ste Flip van der Kooy miste) kon nu nog een tegentreffer Gusta Mulder tegenscoren: 12. De doelpunten volgden elkaar, vervolgens in sneltreinvaart op. Wim Vliet en Wim van Iterson bouw- worp voor 13, Jacob Bakker sooor- de 23, Ineke Thijssen 24. Peter Duyn en Kees de Rooy schoten de stand in evenwicht, Inne Thijssen (Alg.) en Jacob Bakker herhaalden dat. Voor de rust aanbrak sloeg De 'Algemene de beslissende bres. Wim van Vlit en Wim van Iterson bouw den de marge uit naar 5—7, Gusta Mulder zorgde na de pauze voor 5—8 nadat Jacob Bakker en Kees de Rooy voor 78 hadden getekend liep De Algemene weg. Het werd 711 door Wim van Iterson, Aad Rusman en Ineke Thijssen. Joke van Duyn schoot tenslotte C8—11 op het scorebord. 9 KNS—Terheyden 14—5 —.In een weinig fraaie vertoning heeft eerste klasser KNS geen moeite gehad, met Terheyde, dat in de tweede helft diep wegzakte omdat de ploeg het enige malen niet eens was met de beslissingen van arbiter Hagen. Tot 2 hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht, maar bij het in gaan van de rust had KNS een 7—3 voorsprong. In de tweede helft kwam Terheyden er niet meer aan te pas en trachtte dat te compenseren met Terheyden, dat in de 2de helft liep KNS naar 14—4 voordat Ter heyden weer scoorde. Doelpunten KNS. Hen Brakel (6), Hans Kluts (3), Mary Zierikzee (2), Hans File mon en Wim Brakel (2). ODO-Fluks 4—2 Fluks stel de hevig teleur door in Dordrecht van ODO te verliezen en dat is al direct een belangrijke verliespost voor de Leidse ploeg aangezien de ver scherpte degradatieregeling het scherpst doorwerkt in de eerste klas se. Er waren opvallend weinig doel punten te noteren in de Dordtse hal De Wielwijk. Fluks boog een 10, achterstand wel om in een 12 voorsprong, maar slaagde er daarna niet meer in te scoren. In de tweede helft liep ODO van 1—2 naar 4—2. Voor Fluks scoorden Frans de Haas en Evert van der Schaft. Zuiderkwartier-Rozenburg: 7—6 Zuiderkwartier heeft tegen veldtwee- de-klasser Rozenburg niet erg kun nen overtuigen. Een fraai opgebouw de 62 voorsprong werd in de slot fase nog bijna geheel uit handen ge geven. Door Jimmey van Daim nam Zuiderkwartier een 20 voor sprong die door Hen Zierikzee uit gebouwd werd (3—0) Na een tegen- punt bepaalde Albert de Groot de ruststand op 4—1. In de tweede helft kon de strijd maar matig boeien. Het tempo daalde. Via 42, bracht Nico van Leeuwen met twee doelpunten de score naar 62 en Carla de Kreek hield het verschil op vier punten toen Rozen' burg tegen had gescoord. In de slot fase reikte Rozenburg tenslotte juist niet ver genoeg. ELKV-Ons Eiland 813 Tweede klasser Ons Eiland had voor rust nogal wat moeite met ELKV uit Etten Leur. Ons Eiland begon on wennig hetgeen voor de rust resul teerde in een 43 achterstand. Na de pauze werd die achterstand snel weggewerkt en toen Ons Ei land daarna voor het eerst de leiding nam was het snel gebeurd met de Brabanders. Doelpunten Ons Ei land: Nan Deegenaar, Wim Nijen- huis en Julia Smits, ieder drie. Sa- ry van der Meeberg (2), Coby Dee genaars en Cees van Kalkeren. Duel onder de korf bij Pernix De Algemene (811). In het midden Algemene-speelster Gus ta Mulder. (Foto Holvast) 45. Het werd tenslotte 55. Tref fers TOP S: Rob Meyer (3), Cees Zuurmond, Hilde Krop. Fluks Noord- wijk, maakte een goed debuut met een kleine 65 zege op Jodan Boys. De Noordwijkse zege leek aan vankelijk groter uit te zullen val len want bij de pauze had Fluks een voorsprong van 40. In de laatste periode gingen de Noordwijkers ech ter zo nerveus te werk dat de zege nog in gevaar kwam. Voor Fluks scoorden Hans Passchier (4x), Ine ke Cobee en Peter van der Berg. Om de Hoefslag Wisselbeker HILVERSUM De koers om de Hoefslag Wisselbeker over 2900 me ter gaf een bijzonder interessante strijd tussen niet minder dan zeven tien stayers en hierin toonde Fla mingo Six wederom zijn blakende vorm. Hoot Song verzekerde zich direct van de koppositie, gevolgd door Heliotroop R, Dorus van Rood en Noot en Everprise. Deze volgorde bleef lang gehandhaafd, doch hal verwege het parcours nam Treize F het commando van Hoot Song over. Eerst toen kwam Flamingo Six sterk naar voren, nam in de rechte lijn de leiding van de even fouterende Treize F over en Jan Wagenaar had niet de minste moeite Flamingo Six naar een glanzende 1.21.8 triomf t? voeren. Treize F kon zijn tweed? plaats nog juist veilig stellen tegen de slotaanval van Grenadier. De leerlingen bevoohten in drie afdelingen het Kampioenschap 1971 In de eerste afdeling faalde de favoriet Geus van Akerendam volko men. Na een halve ronde werd Flevo Akerendam door Robbie Verbaan op kop gebracht, ging onverdroten door en zegevierde verrassend in 1.24.2 vóór Germania en Feny Hollandia. De tweede afdeling werd een triomf voor Ronald Krant, die met Filip pine van start af op het eerste plan bleef en in 1.23.6 de zege greep, ge volgd door Hannibal en Gitta Norton. In de derde afdeling bleek Gé Kolman de snelste door met Floren tine in 1.23.3 km-tijd Ereprijs en Honey Six te kloppen. Daar deze de beste totaaltijd <2.49.4) toonde, werd Gé Kolman Leerlingenkampioen 1971. UITSLAGEN Dogcartprijs: 1. Joan Baker (J. Wage naar Ir) (1.27.5), 2. Irresistible, 3. Ha nover D. Toto W. 5.90, pl. 2.90. 7.80. 19.30. kop. 11.80. trio 15592.60. Leerlingen kampioenschap 1971 (le aid.): 1. Flevo Akerendam (R. Ver baan) (1.24.2), 2. Germania, 3. Feny Hoefslag Wlsselbekerprtjs: 1. Flamingo Six (J. Wagenaar Jr) (1.21.8) 2. Treize F. 3. Grenadier. Toto w. 1.70, pl. 1.60. 4.60. 5.80, kop. 6.60. Jlnrlkshaprljs: 1. Happy First (K. Woudstra) 1.21.6' (R. Krant) (1.23.6), 3. litis Hollandia. Toto w. 41.10, t 3.30, 1.50, 1.50, kop. 18.60, trio 510.80. Leerlingen Kampioenschap 1971 (3e afd): 1. Florentine (G. Kolman) (1.23.-). 2. Ereprijs, 3. Honey Six, Toto w. 6.20, pl. 1.70, 1.60. 1.40, kop 8.50. Vlctorlaprljs: 1. Igor M (P. Zandt) (1.24.9). 2 Ideal Prise, 3. Iris Way. Toto w. 9 -, pl. 2.-. 2.10. 1.50. kop. 5.80. HILVERSUM, 30 NOVEMBER - 6 u. PeperomiaprijsJan Hollandia, Ivan Braun, Isard H, Jolanda Hano ver - Crotonprijs; Jheronimus, Jil- les Hanover, Jaslo, Jofra - Matado- renprijs, 1ste serie: Eronica W. Ever prise, Generaal Padua B, Fillette Six - MatadorenprUs, 2de serie: Entry Volann, Marzfuchs, Felix, Loring Hanover - Primulaprijs: Hercules V. Hea Alkestis VE, Fina, Ereprijs - Aphelandia prys: Jensen, Hanover Cavaljos, Isnathan, Golden Wish - Azaleaprijs: Full House, Ideal Bui tenzorg, Henriette Signal, Ilona - Rocheaprijs: Jako S. Inyala, Ibis Buitenzorg, Jolanda H - Chinese Roosprijs: Karina Trickson, Kasta- lides J, Klif Areta, Qurlew. Enith Brigitha: 100 meter in 59,8 VOORBURG (ANP) De Am sterdamse zwemster Enith Brigitha ('t IJ) heeft gisteren tijdens kring- wedstrijden in Voorburg een nieuw Nederlands record (dames en adspi- ranten) gevestigd op de 100 meter vrije slag (25m-baan)59.8. Dit was een verbetering met een tiende secon de van het oude record dat op naam stond van Enith Brigitha zelf (sinds zaterdag) Hansje Bunschoten en An ke Rijnders. Eveneens goede prestaties lever den: Jozien Elzerman (ZIANC 200 m rugslag in 2.27,8. Peter Spijk (HZ- PC) en Hans Elzerman (Zian): 100 m vrije slag in 55.1 en 200 m school slag in 2.33.6. Peter Prijdekker: 400 m vrije slag in 4.17.7. Enith Brigi tha: 400 m vrije slag in 4.48.4. Duivenvoorde en Looyenstein zorgen rooi' Bollenstreek-succes Derde klassers Bij de derdeklassers begon TOP Sassenheim met een puntenverdeling tegen de naamgenoot uit Rotterdam. Top Sassenheim was wel de betere ploeg, maar de afwerking liet te wensen over. Bij de rust was het 4—2 voor TOP S, na de pauze boog TOP R die achterstand om naar. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM Gertie Wildeboer consulteerde afgelopen week. kort na zijn eerste seizoen-zege (in België) een specia list. Want Nederlands beste veldrijder wordt gekweld door een venijnige bronchitis: wat buitengewoon hinderlijk is voor een zwaar, toch al 'adembenemend' karwei als de cycle-cross is. „Je houdt nog wel even last van die kwaal", voorspelde de medicus, zodat Wildeboer niet geheel fit noch gerust aan de start verscheen voor de cross van De Pedaalridders, zaterdagmiddag in het Kralingse Bos. Door Ger Bestebreurtje Maar de nationaal kampioen vergat de zorgen snel. Hij spotte met zijn handicap ën de concurrenten, vluchtte al „in" het vertrek en ban jerde uitermate behendig over het drassige parcours in een moordend tempo. Pezige krachtpatser Wilde boer won met een voorsprong van niet minder dan drie minuten en elf seconden op zijn naaste rivaal Sjaak Spetgens. „De vorm komt terug. Ik reed weer erg goed", constateerde de winnaar. „Dat moet wel, anders kon ik nooit met zoveel verschil winnen. Want Spetgens en de jongens van Schef- fer zijn echt vooruitgegaan vergele ken met vorig jaar. Bovendien was het parcours zwaar en had ik toch nog een beetje last van de ademha ling". De Apeldoorner negeerde echter het piepend geluid in de luchtpijp en srpong, klom, liep en fietste ogen schijnlijk moeiteloos langs en over de obstakels. Achter zijn rug bun delden Albert Scheffer, Stekers, Herman Zuiderduin, Sjaak Spetgens Cock van der Hulst aanvankelijk de krachten. Maar het ploegje ach tervolgers viel vrij vlug uit elkaar. Steekers verloor als eerste het con tact, Albert Scheffer moest twee keer van fiets verwisselen en voor Zuiderduin ging het ook te snel. Spetgens en Van der Hulst hielden elkaar het langst gezelschap: op ruime afstand echter van de steeds verder uitlopende Wildeboer. Intussen hadden Ronald van de Burg uit Wernhout, het aankomen de cross-talent Van Boxmeer uit Erp en Gerrit Scheffer zich wat verder naar voren gewerkt, evenals de Schiedammer Hans van Kaste- ren. Maar dat viel allemaal ln het niet bij het geweld, dat Gerrie Wil deboer ontketende. Cock van der Hulst, die Spetgens op het laatst moest laten gaan en als derde finishte, mocht zich laten huldigen als kampioen van Zuid- Holland Steeks wer din de provin ciale titelstrijd tweede en Van Kas- teren derde. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen maakte K. Duivenvoorde uit Noordwijkerhout zich in de slotfase los uit een kop groep van vier. Wat hem de over winning en het Zuidhollands kam pioenschap opleverde. De Rotter dammer J. Boertjes, vijfde in de uitslag, eindigde als tweede in het titelgevecht en J. v.d. Vossen uit Hillegom derde. Swift-renner Jan Janssen uit Voorschoten viel met zijn zevende plaats net buiten de prijzen. Club genoot Cees Valenten (Leiden) weird achtste. Bij de aspiranten gingen overwin ning en provinciale titel ook naar een coureurtje uit Noordwijkerhout: G. Looyenstein. Hij lag van start tot finish op kop. J. v.d. Velde uit Rijsbergen kwam als tweede binnen en de derde plaats van 's Graven deler Cees Sintnicolaas was goed voor de tweede plak van de provin cie. P.v.d. Ley uit Rotterdam, vierde in de totaal-uitslag, werd door con sul John Lakerveld als derde van Zuid-Holland gecomplimenteerd. Peter Po6t uit Oegstgeest eindigde als negende. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11