Roggeveen: "De eerste zet moet van de s komen Bona Stars kan kampioenspoule wel vergeten FC Den Haag/ADO heeft veel goed te maken Lotto van de NSF spoedig realiteit? Selectiewedstrijden schaatsen zijn weinig attractief... ZLC streng gestraft voor staken van duel WIL OOMS ZWICHT: TOCH EXCUUS AAN GESLAGEN ARBITER VRIJDAG 26 NOVEMBER 1971 PAGINA 25 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG Sjaak Roggeveen heeft het vertrouwen in de FC Den Haag bepaald nog niet verloren. „Zondag zal moeten blijken of je Utrecht onder je houdt. We hebben natuurlijk veel goed te maken. Maar lukt dat, dan hebben we ongetwijfeld weer een gedeelte van ons pres tige terug dat we zondag door de nederlaag tegen Feijenoord bij het publiek wellicht hebben verloren". Sjaak Roggeveen ziet de gevaren die daaraan verbonden liggen. Wat hem betreft zal echter dit seizoen nog menigmaal met respect over de Haagse topclub worden gesproken. Of geschreven. Al erkent óók hij dat de doelstelling aan het begin van het seizoen een wig drijven tussen Ajax en Feijenoord nog maar heel moeilijk zal kunnen worden verwezen lijkt stuur, trainer en spelers ervan had- veen immers', ooit de gevierde held den verwacht. En een opmerking als j bij Holland Sport, heeft zich in de „liever het B-elftal" draagt dan topclub nog altijd geen echte vaste einig aan het vertrouwen ,Maar, zo vermoedt de lige Holland Sporter, „door alle ge praat rond de PC Den Haag en de verwachtingen die destijds zijn ge wekt. heeft men doodeenvoudig tP hoog gegrepen. Er is altijd over een fusie gesproken, maar uiteindelijk zijn er maar twee spelers overgeko- En moet je dan een nóg hoger al heeft gehaald? Als je er nu bij- u bereiken dan ADO vorig jaar voorbeeld vijf nieuwe spelers had bijgekregen, dan zou je over een fu- met een sterk rif kunnen spre ken en over een fusie die bijzonder agd was. Maar ook door de competitie-indeling van dit jaar is er niet helemaal uitgekomen wat be- Door Wim Schild Dat alles neeant niet weg dat Sjaak Roggeveen de moed nog lang niet heeft opgegeven, ofschoon mei name hij dit seizoen nogal wat teleurstellende ervaringen te verwer ken heeft gekregen. Sjaak Rogge- EINDHOVEN Wie op een water koude ochtend in november natio nale selectiewedstrijden schaatser, bezoekt (waar dan- blijkt, dat die gene de zo goed als enige toe schouwer is, een „schaats"-vade of -moeder uitgezonderd), die vraagt zich af of de KNSB niei een attractiever manier kan vin den om de kandidaten voor d< nationale kampioenschappen uit t<. Nu er in Nederland zeven kunst ijsbanen zijn, één in aanbouw en een zojuist goedgekeurd plan in Den Haag, moet het toch mo gelijk zijn om, op de manier zoals de wielrenners dat doen. overa; wedstrijden te organiseren. Op een woensdagmiddag hier een 500 en een 1500 meter, op een zaterdag avond daar een 500 en een 3000 meter en ga zo maar door. Door Ria Racké Voor de deelnemers het grote voordeel, dat ze niet op een door deweekse werkdag om half zes moeten opstaan. Voor de baandi- recties die dan hun banen mis schien op wat lucratiever uren moeten „weggeven" staan daar te genover de inkomsten van de toe schouwers. De schaatsers en schaatsters kunnen dan veel wed strijden rijden, en omdat er vee) wedstrijden zijn kunnen ze zelf uitkiezen waar en welke afstand ze zullen gaan rijden. De KNSB stelt dan voor de B- kampioenschappen limieten vast, bijvoorbeeld op de 1500 en de 5000 meter en wie die heeft gehaald, mag aan de B-kampioenschappen meedoen. Daaruit selecteert men dan de beste zestien heren en twaalf dames, die op een latere datum om de - Nederlandse tite strijden. Een aantal rijders en rijdsters vertrekt dan naar het buitenland, maar voor de anderen gaan de wedstrijden gewoon door En dan wel om prijzen. Wanneer Mars de KNSB zo graag wil hel pen, dan kan dat gemakkelijk door de Grote Mars-prijs te laten verrijden. Wie over het gehele sei zoen de beste prestatie in Neder land levert, krijgt die prijs (zoals bijvoorbeeld het Skol-klassement bij de wielrenners) Zo maar een gedachte op een koude ochtend in november aan de rand van de ijsbaan in Eind hoven, waar een gure harde wind goede tijden onmogelijk maakte. De dames deden het nog het be ste. De 2.30.2 van Willie Schenk-Burgmeyer over de 1500 meter was zeer redelijk; zij ver sloeg Stien Baas-Kaiser opnieuw. Bij de heren was Hans van Hel den de beste over de 500 en de 5000 meter. Hij zegevierde op de 500 meter in 43.3 sec De 5000 me ter werd gewonnen door de in Noorwegen wonende Wim Beukers in de tijd van 8.20.4. Hij werd ge volgd door de Brabantse hoop Daan Gompen in 8.23.4. Gompen werd in het totaal-klassement ook tweede voor Meyers, Beukers en klos. UITSLAGEN: Heren 500 meter: 1. Hans van Helden 43.3; 2. Plet Meyer 43.9; 3/4. Daan Gompen en Hans van Beek 44.7; 5/6. Piet den Dungen en Rien de Roon 45.4. plaats kunnen veroveren. Roggeveen: „Dat is aan de andere kant niet zo verwonderlijk. PC Den Haag is hoe dan ook een topelftal. Daarin groei je nu eenmaal niet zonder kleerscheuren. Je kimt bo vendien drie sterke wedstrijden spe len en daarna een zwakke, en dan is die laatste veelal onmiddellijk weer een aanleiding om je te ver vangen. Je wordt daardoor uit je ritme gehaald, ook wat conditie be treft. Het wordt als spitsspeler trou wens steeds moeilijker om een con stant niveau te bewaren. De ene zondag kun je drie doelpunten sco ren. maar de volgende tegenstander Js gewaarschuwd en die zet een ter rier tegen je. Als je dan geen suc ces hebt kan ik me wel voorstellen, dat de trainer je er weer naast zet. Maar dan ben je weer net zo ver. Je kunt op die naar je echte v< je gaat je toch wat je nü weer niet goed hebt ge daan. Als individuele sporter in een voorhoede moet je gewoon je eigen spel kunnen spelen. Ik ben daar naast van mening dat de plaats waar ik in de spits sta. voor mij per soonlijk te weinig ruimte biedt om dat mijn startsnelheid niet zo groot is. Dat doet een beetje inbreuk op Je spel. Vanuit de tweede lijn kan ik gevaarlijker zijn dan als echte spits. Je hebt dan een langere weg voor je en als je dan eenmaal op gang bent, kun je meer doen. Zoals in de laat ste twintig minuten tegen Feije- neard is gebleken". nooit toegroeien. Want lopen afvragen UTRECHT Jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Neder landse Sport Federatie, heeft gisteravond op een buitengewo ne ledenvergadering van de NSF in Utrecht verklaard goe de hoop te hebben, dat de lotto, die de NSF voornemens is in Nederland te organiseren, niet lang meer op zich zal laten wachten. De heer Feith stoelde zijn optimisme op de besprekin gen, die hij heeft gevoerd met de heer H. Vonhoff, staatssecre taris van CRM. "Op de ministe ries wordt deze zaak reeds voor bereid". De NSF heeft voorge steld haar een concessie van drie jaar voor deze lotto te ver lenen. Het bestuur van de NSF heeft voorts besloten 1 miljoen gul den beschikbaar te s-tellen van de sportbonden. Dit bedrag wordt gefourneerd uit fondsen, die waren gereserveerd voor het Nationaal Investeringsinstituut Sportaccommodaties. Over de nieuwe bestemming van dit uit totogelden gereserveerde be drag moet nog overleg worden gepleegd met het ministerie van CRM. Na nederlaag tegen Agon Correctie Maar al Is de PC Den Haag voor lopig dan heel even achteruit gewor pen, Sjaak Roggeveen blijft in een betere toekomst geloven. Dat ver trouwen wordt aangewakkerd door een lichte correctie van Jezek's trai- ningsbeleid. Die tot doel heefthet plezier in de training wat te vergro- Weet Sjaak Roggeveen: „Jezek is een vakman, die heel methodisch te werk gaat. Maar persoonlijk ben ik van mening dat die training wat meer uitwijkmogelijkheden zou moe ten bieden, zodat er inderdaad iets meer plezier zou ontstaan. Zo dacht ik er trouwens niet alleen over. Tot vorige week verliep eigenlijk iedere training onder dwang, alles moest snel En anders was het niet goed Maa rdinsdag is Jezek beginnen met kleine partijtjes. Vier tegen vier, kleine goals, een afgebakend stuk terrein. Zo wer den zes groepjes van vier gevormd en we speelden in competitieverband. Dat had onmiddellijk al een grotere inzet tot gevolg. En we liepen daar door misschien nog meer en nog har der dan normaal. Het is werkelijk fijn dat Jezek heeft ingezien, dat hij ons enthousiaster heeft gemaakt", stelt Roggeveen met genoegen vast. moeten kunnen reiken. Er zijn nog Sjaak Roggeveen: ..Meer ple- beduidend meer mogelijkheden. Maar lk geef toe dat het soms moeilijk is te begrijpen, i soort matheid liggen". schijnt te zier tijdens de training". geweest, dat zij moed en vertrouwen in de leiding hebben verloren. Maar hoe dan ook dient door ons nu veel aandacht te worden besteed aan het Warm punt spectaculair voetbal. Dat bindt 1 de toeschouwers in de eerste plaats. Vraagt Sjaak Roggeveen zich in I Daarom zal de eerste zet van ons, zijn monoloog af„Misschien is de de spelers moeten uitgaan. We zullen kerngroep te groot. Vorig jaar stond I iedere wedstrijd met tomeloze aan- ADO veertien wedstrijden lang bo- valsdrift moeten spelen en in ieder venaan. Nu is het vanaf het begin geval onze thuiswedstrijden met zo van het seizoen steeds net iets min- sprekend mogelijke cijfers moeten der geweest. Je kreeg daardoor al licht steeds ook weer een wat andere opstelling. Dat kan bij sommige spe lers tot teleurstellingen hebben ge- daar loopt het publiek leid. Het gevolg daarvan kan zijn Op die weg moeten we voortgaan". De Koning 5 jaar geschorst (Van onze sportredactie) LEIDEN De strafcommissie Wil Schenk-Burgmeijer - opnieuw zege op 1500 meter 5000 meter: 1. Wim Beukers 8.20.4; 2. Daan Gompen 8.23.4; 3 Arend Klos 8.23.7; 4. Hans van Helden 8.26.9; 5. Jos Pronk 8.27.6; 6. Henk Hadders 8.29.4; 7. Jan Hendrik Koops 8.30.7. Totaal-klassement: 1. Hans van Helden 93.990; 2. Daan Gompen 95.040; 3. Piet Meyer 95.290; 4. Wim Beukers 96.440; 5. Arend Klos 96.570; 6. Piet den Dungen )6.620; 7. Rien de Roon 96.790; 8. Jos Pronk 96.960 Dames 1500 meter: 1. Wil 3chenk-Burgmeyer 2.30.2; 2. Stien 3aas-Kaiser 2.31.4; 3. Sijtje van ie Lende 2.32.8; 4. Rieneke Dem- ning 2.33.1; 5. Froukje Jong-na 5.36.-; 6. Sippie Tigchelaar 2.36.4. Sprinters 500 meter: 1. Gerard Demkes 42.4; 2. Eppie Bleeker 43.1; 3. Tini van de Berk 43.2; 4. Jan Pasman 43.6. 1000 meter: 1. Eppie Bleeker en Gerard Demkes 1.28.6; 3. Jan Pas- nan 1.29.6; 4. Anne Brouwer 1.30.4. Totaal-klassement: 1. Gerard Demkes 86.700: 2. Eppie Bleeker 87.400 3. Jan Pasman 88.400; 4. Tini van de Berk 88.600; 5. Anne Brouwer 89.000 6. Hans Künz 89.150. Enthousiasme. Inzet. Of het ont breken daarvan. Sjaak Roggeveen houdt zich graag met die problema tiek bezig, tracht oorzaken op te spo ren. Ze liggen evenwel niet voor het opscheppen. Denkt hij hardop: 'PC Den Haag is in principe een ploeg die van elke tegenstander zou moeten kunnen winnen. De grote vraag is alleen: heb Je zoveel prof mentaliteit, heb je een zodanige instelling dat je daarin vierendertig wedstrijden ach tereen kunt slagen. Kennelijk toch niet, want als puntje bij paaltje komt zijn het toch Ajax en Feyenoord die weer toeslaan. Ik kan me daarbij voorstellen dat het net lijkt alsof het verschil tussen ons en die twee gro ter is dan het in werkelijkheid is. Het vroegere ADO kon, zo heb ik begrepen, alleen maar aanvallen, een tegenstander onder druk zetten. On der leiding van Jezek is het rustiger, zekerder in de opbouw geworden. Daardoor komt het spel nu over als zijnde minder spectaculair. Toch blijft FC Den Haag een ploeg met inhoud en capaciteiten, die hoger ADVERTENTIE Matheid de Afdeling Leiden heeft ZLC sprakelijk gesteld voor het staken van de wedstrijd ZLC 1-Kickers '69 1 Op zondag 7 november j.l. hadden de spelers van de Boshuizerkadeclub scheidsrechter Augustinus uit Noord- wijkerhout fel belaagd, bespuwd en zelfs geslagen nadat deze tien minu ten voor tijd bij de stand 1—3 de Leimuidenaren een strafschop had toegekend. ZLC kreeg een boete van tien gul den opgelegd alsmede twee winst punten in mindering. Indien nood zakelijk zullen de resterende minuten worden uitgespeeld op het terrein van de Kickers. ZLC zal dan slechts met acht spelers mogen uitkomen. Tegen spelers van ZLC werden de volgende straffen opgelegd: J. Rheman: geschorst voor 6 wed strijden wegens spuwen in de rich ting van de scheidsrechter. W. Ouwehand: geschorst voor 10 wedstrijden wegens het met woor den ernstig bedreigen van de scheidsrechter, alsmede het rechT ontzegd om tot 31 december 1973 als aanvoerder op te treden. H. de Koning: geschorst voor vtff jaar tot 11 november 1976 Ook St.-Bernardu? 30 minuten worden uitgespeeld, be ginnend met een stand van 1—0 voor Kickers en met maximaal tien spelers van St. Bernardus. Tegen de uit het veld gestuurde W. de Vet werd een schorsing van 6 wedstrij den „wegens trappen van tegen stander" opgelegd. AMSTERDAM Bona Stars kan de kampioenspoule van de eredivisie na de nederlaag (85—73) in de sleu telwedstrijd tegen Racing Agon wel vergeten. Gisteravond brak in de Apollohal de sleutel die op de deur van het basketball-walhalla past in vier stukken, waarvan Bona Stars nu het kleinste in zijn bezit heeft. Dat kleine stukje geeft in het gunstig ste geval recht op beslissingswed strijden. De beste kansen om zich in een extra competitie met de "grote vijf" te mogen meten, zijn nu duide lijk voor Racing Agon en Haarlem Cardinals, terwijl DED nog een ge vaarlijke outsider is. Door Jan van der Nat De zege, die coach Kallenberg na de wedstrijd tegen Transol/RZ wel "zag zitten" kwam er niet uit. Dat heeft Bona Stars echter voor de vol le honderd procent aan zichzelf te wijten, want vooral in de eerste helft was van het zorgvuldig ingestudeer de systeem niets te bekennen. Bo vendien bleek Bona Starsschotloos. Er werd in die eerste twintig minu ten veel te egoïstisch (en daarbij zeer slecht) gespeeld. Gevolg: veel onnodig balverlies en een snelle ach - terstand. Bona Stars had nog het ge luk, dat Agon niet in topvorm was (Wim Petrici en Bob Roth waren uitzonderingen), zodat de schade bij de rust "slechts" 20 punten was: 45— 25. Het was duidelijk, dat Bona Stars toen reeds een verloren wedstrijd speelde. Na de hervatting ging het weliswaar iets beter, maar opnieuw werd niet het hele team in het spel betrokken. Een man als Rob Wal- laart drie steeds beter gaat spelen) kreeg bijna geen bal en kwam niet tot scoren. Daar kwam bjj dat nieuij we (lange) man Peter Kop de plaats van Jaap Maassen innam (opzij van de basket), waardoor Maassen naar de kop van de bucket verhuisde. Eli dat is nu eenmaal niet de sterkste plaats van de Leidse topscorer. De pupillen van Kallenberg kwamen nog wel iets dichter bij Racing Agon, maar konden de Amsterdam mers, bij wie de Amerikaan Bob Roth een gave partij speelde, niet meer achterhalen: 8573. Racing Agon: Bob Roth 32, Wim Pe trici 25, Bob Plantinga 10, Peter RiJ- sewijk 8, Henk Tromp 4, Rob Tuin 2, André van Dalen 2, Jimmy Schlager 2. Vrije worpen 76,5% (12— 9). Bona Stars: Har Stol 29, Jaap Maassen 28, Wim Stol 6, Frank van Mastrigt 4. Peter Kop 4, André de Jong 2. Vrije worpen 68% (2215). Het bestuur van St. Bernardus werd aansprakelijk gesteld voor het staken van de wedstrijd Kickers '69 1 —St. Bernardus 1 in de zaterdag tweede klasse. Op 30 oktober j.l. wa ren de Groenendijkers uit het veld gelopen, omdat zij het, gelet op de vijandige houding van het Leimui- dense publiek na het uit het veld sturen van een van him spelers niet verantwoord vonden langer door te spelen. St. Bernardus kreeg een boete van tien gulden, alsmede twee winstpunten in mindering. Indien noodzakelijk zullen de resterende DEN HAAG - IJshookey-speler Wil Ooms heeft het hoofd uiteindelijk toch gebogen. Hij is gezwicht voor de eis van de Commissie van Be roep van de Nederlandse IJshockey Bond om vóór 1 december a.s. een excuusbrief te zenden aan de heer C. van Rooyen te Amsterdam. Deze bracht als scheidsrechter de captain van Hijs Hokij tijdens de eind maart van dit Jaar in Rotter dam gespeelde wedstrijd tegen Til burg in een dermate staat van op winding, dat Wil Ooms hem met enkele flinke tikken buiten gevecht stelde. In eerste Instantie had de straf commissie van de NIJB onder voor zitterschap van de heer J. van der Heiden aan het bondsbestuur gead viseerd Wil Ooms voor drie Jaar te schorsen. Door het bondsbestuur werd de voorgestelde straf echter tot' één jaar etruggebracht. Aange zien Wil Ooms door de strafcom missie niet was gehoord (hetgeen reglementair is vereist) en in de overwegingen tevens, maar ten on rechte het element .verwonding van de scheidsechter' was opgenomen, tekende Wil Ooms hoger beroep De Commissie van Beroep be staande uit de heren Suurbeek. Van Haeren en Koekkoek stelde Wil Ooms op diverse punten in het ge lijk. Zij requireerde tenslotte 20 .ge bonden' wedstrijden, die door Hijs Hokij ongeveer eind december zul len zijn gespeeld Tevens ontzegde zij Wil Ooms gedurende dit seizoen o.a. het recht als captain of official op te treden. Indien Wil Ooms echter binnen een maand na publucatie van het .vonnis' in het bondsorgaan (op 2 november) zou hebben gewei gerd aan de heer Van Rooyen zijn verontschuldigingen aan te bieden, zou Wil Ooms alsnog tot eind maart 1973 worden geschorst. Die laatste voorwaarde plaatste Wil Ooms voor een ernstig dilemma. Aanvankelijk was hij voornemens de excuusbrief niet te schrijven. Lang haar voor Griekse voetballers verboden ATHENE Griekse voetbal spelers mogen geen lang haar meer hebben. Constantin Asla- nides, de Griekse secretaris-ge neraal van de sport heeft ter ondersteuning van een campag ne om alle sportlieden een "fatsoenlijk" uiterlijk te geven gisteren leden van het nationa le voetbalelftal onder het kap persmes bevolen. Een kapper werd naar hotel Vouliagmenoi gestuurd, waar de voetballers verblijven ter voorbereiding op ,de wedstrijd tegen Engeland op 1 december. "Alle sportmensen die lang haar en bakkebaarden dragen" aldus de heer Aslanides, "w den behandeld, of ze willen niet". ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 25