Eerste fase sanering riolering f375.000,- Gekke bekken van Margriet 1 I) Scholencomplex open voor wijkactiviteiten VLIETLANDEN WATER SPORTGEBIED Oegstgeest krijgt jeugdnatuurwacht LE1DSCH DAGBLAD WARMONDSE RAAD AKKOORD WARMOND Voor de vernieu wing van de riolering in Warmond trok de raad gisteravond een bedrag van f375.000-, uit. Met dit krediet kan de eerste fase van de sanering worden gefinancieerd. Omdat deze plannen consequenties meebrengen, vooral voor de Warmondse midden stand, zal binnenkort een hoorzit ting worden gehouden om alle even tuele moeilijkheden onder ogen te hebben. De vraag of overgegaan moet wor den tot de aanschaf van een nieuwe vrachtwagen met kraan, of zoals de financiële commissie voorstelde, het ombouwen van de Commer- vrachtauto voor de plaatsing van een kraan leverde aardig wat stof voor een discussie. Uiteindelijk besloot de raad toch maar een nieuwe vracht wagen te kopen en deze aankoop bij de begroting van 1972 te behande len. De financiële commissie maakte gisteravond bezwaar tegen de ver nieuwing van de beschoeiing bij het Park Groot Leerrust., wat de ge meente f 34.000 gaat kosten. De com missie wilde liever wachten tot de verbreding van det Leede. Burgemeester Langemeijer bracht de raad echter onder de aandacht dat deze verbreding nog lang niet in zicht is en de toestand bij Groot Leerrust nu al onhoudbaar is. Ge zien de situatie besloot de raad dan ook het krediet toch ter beschikking te stellen. Voor de vernieuwing van de betonconstructie van de Koren molenberg kwam een bedrag van f 2300-, op tafel. De salarissen die B. en W. hadden vastgesteld voor de technisch en eco nomisch directeur voor de begelei ding en coördinatie van het plan Zwanburg vond de financiële com missie aan de lage kant. Men wilde deze bedragen wel iets hoger zien. De financiële commissie was ont- Jn Akademiegebouw atemd over de gang van zaken in het conflict over de onderhoudskosten van de woning Sweilandstraat 41. De commissie zal graag op korte ter mijn willen vernemen of met de aannemer al in onderhandeling is ge treden en zo ja, wat het resultaat hiervan is geweest. B. en W. zegden toe in de eerst komende vergade ring de nodige mededelingen te zullen doen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. met betrek king tot een wijziging in de zand winningsovereenkomst met Rijnland NV. Er is een nieuwe betalingsleve ring getroffen die een voordeel ople vert van f 253.000. Overlegorgaan Leids onderwijs LEIDEN Binnenkort worden er besprekingen geopend tussen het openbaar en het bijzonder onderwijs in Leiden, met het doel te komen tot een permanent overlegorgaan waar in kan worden gesproken over zaken als planning. Wethouder Duyverman deelde dit gistermiddag mee in een openbare commissievergadering. De brieven naar de betrokken schoolbesturen zijn al onderweg, of gaan één dezer dagen de deur uit. zei hij. Het over legorgaan is in de eerste plaats be doeld voor het kleuter- en lager onderwijs. De wethouder zei te ho pen. dat zich dit in de toekom?' ook kan uitbreiden tot het middelbaar onderwijs. Burgemeester Langemeijer (Foto Holvast) OEGSTGEEST De scholie- j scholen vaststaat, dat ambtenaren v. ren Paul en Wouter Kool hebben zich I de plantsoenendenst en jeugdwerk be- enige tyd geleden tot de burgemees-reid waren tot hulp en medewerking, van Oegstgeest gewend en dat een bioloog zich beschikbaar wil stellen en dat wethouder J. Thom be reid is het voorzitterschap op zich te nemen van de plaatselijke afdeling. Ook Paul Kool wordt bestuurslid. Het vaste voornemen bestaat om juist in deze tijd nu allerwege, aandacht wordt gevraagd voor mi lieuproblemen, zoveel mogelijk aan dacht te schenken aan water vervuiling. In dit verband zou de bur gemeester er veel prijs op stellen dat een ingenieur van Rijnland zich zou willen aansluiten voor deskundi ge voorlichting. Bovendien zou het, wenselijk zijn als een politieman zich zou willen melden als bestuurslid. Wethouder Thorn verwacht spoedig, de definitieve samenstelling van het bestuur en zegde toe dat binnenkort nadere gegevens over deze Jeugdna tuurwacht zullen worden vestrekt. Men hoopt dat via de jeugd ook de ouders zich positief willen opstellen om gezamenlijk iets te ondernemen op het gebied van natuurbescherming in Oegstgeest. WOENSDAG 24 NOVEMBER^ ♦O7 MINl-nieuw uit X MAXI-Leide hun medewerking aangeboden te doen aan de bescherming van de plantsoenen Burgemeester van Ey- singa, zag daarin een mogelijke aan zet om te komen tot een Jeugdna tuurwacht in zijn gemeente. Bil de behandeling in de raad van een voor stel om oude bomen te behandelen (boomchirurgie) bleek dat zowel het dagelijks bestuur als de raad interes se hadden voor de oprichting van een afdeling Jeugdnatuurwacht in Oegst geest. Gistermiddag waren op inititatief van het gemeentebestuur een aan tal belangstellenden bijeengekomen, om te trachten tot oprichting te ko men. Ook Paul en Wouter Kool wa ren present. Ze werden deskundig voorgelicht door de heer C. H. Voor hoeve, directeur van het uitvoerend comité van de Stichting Natuur en Jeugd. Deze zette uiteen welke acti viteiten door de jeugd kunnen wor den ondernomen. Hij sprak over ex cursies, kweken van planten, maken van nestkastjes, planten van bomen en heesters, meehelpen aan het on derhoud en verzorgen van een plant soen onder deskundige leiding, or ganiseren van tentoonstellingen pad destoelen, bouwen van volières e.d. Voor de molen zijn films beschikbaar over natuur- en dierenbescherming. Uit de bespreking bleek dat positieve medewerking van de zijde van de Oegstgeest (Julianalaan 1) Volle Evangellegemeente Rijnland spr. dhr. Bronsveld 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Pauze-orgelconcert Hans van Nieuwkoop 12.45 uur nam. Stadhuis Openbare begrotingsverga dering commissie stadsontwikkeling en verkeerszaken 2 en 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65) Sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads- »rdag Volmolengracht 19 Opening Welfare winkel Ned. Rode Kruis 2 uur nam. Stadsgehoorzaal Residentie orkest 8 Groenoordhal Holiday on Ice en Wie ner Eisrevue 8 uur nam. Rijnlandslyceum (Oegstgeest) Llt- terls Sacrum met „Brullen als een duif" 8.15 uur nam Stadhuis Openbare begrotingsverga dering commissie financiën en perso neelszaken 8 uur nam. Molen De Valk Mobielkantoor ANWB 10 uur voorm.-4 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30-10 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam St. Willibrord vergaderde ZOETERWOUDEDe woning bouwvereniging St. Willibrord heeft voor het nieuwe jaar heel wat plan nen op stapel staan Men gaat pro- j beren aan de Hoge Rijndijk een per- ceel grond van de heer De Groot bij 1 de Ommeschedijk te kopen. "Het bouwen van goede en bewoonbare j woningen tegen een redelijke huur- prijs is bijna niet mogelijk", zei voorzitter van de vereniging J. H. j van der Ploeg gisteravond tijdens de jaarvergadering. Het onderhoud van de bestaande woningen is goed al vraagt het onderhoud van de rio- j lering jaarlijks een groot bedrag: I f58665,-. Het bestuur kreeg van de vergade ring machtiging om als het mogelijk was in het komende jaar grond voor woningbouw te kopen. INBRAAK BIJ JUWELIER LEIDEN Bij een juwelier op het Kort Rapenburg is tussen don derdag en dinsdag J.l. de etalage leeggehaald. Er verdwenen horlo ges, halskettingen, ringen e.d. ter waarde van f 1200. De inbrekers heb ben zich vermoedelijk toegang tot de winkel verschaft door het forceren van de achterdeur van het pand. LISSE Wegens bedanken van J. F. Snik als voorzitter van het plaatselijk Comité Zeskamp heeft men VVV-voorzitter H. J. C. van der Kroft bereid gevonden als voorzitter te willen optreden, voor welke bereid heid men hem zeer erkentelijk is om zijn goede kwaliteiten als organisator. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: H. J. L. v.d. Donk en A. W. Bloemend aal. G. J. M Peters en S. J. van Wljck, J. A. L. Bouter en S. J C. Becher en M. W. v. Willugen- burg, J. Brouwer en J. Vogelaar. Getrouwd: J. v.d. Wal en H. J. W. L. W N. Steur en M. M. Lorsheijd, Th. v. Klink en C. M. Overdljk. Werkloosheid wordt groter DEN HAAG Minister Langman j (Economische Zaken) heeft het ang- stige vermoeden dat de werkloos- I heid volgend Jaar verder zal oplopen i dan de eerder geraamde 80.000. De minister antwoordt dit op vragen j van het tweede kamerlid D. Dolman. Ook de prijsontwikkeling voor 1972 ziet er slechter uit dan in de op Prinsjesdag gepubliceerde macro- economische verkenningen werd aan- I gegeven. Die raamden de volgende j prijsstijgingen: voor de particuliere; consumptie 7 procent, voor over- i heidsinvesteringen en woningbouw 9 I tot 10 procent en voor bedrijfsinves teringen 5 tot 6 procent. Troepen India mogen over grens NEW DELHI (AP) Indiase troe pen moeten, in het belang van de landsverdediging. Pakistaans grond gebied betreden, wanneer en waar dan ook. Dat is vanmiddag ver klaard door een woordvoerder van de regering van New Delhi. Deze verklaring kwam enkele uren nadat premier Ghandi van India opnieuw op matiging had aangedrongen. Weer krijgt een Leids bejaj tehuis en kleurentelevisie-) van de NCRV. In het tv-progri ,Zo vader zo dochter" kwam g apond het herv. rusthuis Kaarsenmakersstraat uit de l componist Juriaan Andriesa aantal punten had gehaald. H het toestel zelf in Leiden komen bieden. Het bestuur van het rui gisteravond toevallig kwam. was uiteraard blij me buitenkansje# De damclub heeft in de hoofdklascompetiti de Leidse District Dam Bond D.B.) de eerste nederlaag moet casseren in de strijd tegen W.D Wassenaar. Beide clubs staan gelijk, doch volledigheidshalve vermeld worden, dat W.D.G. strijd minder gespeeld heeft stand is thans Lisse en Wass beiden 11 punten. De laatste il luidt: Lisse I-W.D.G. I: G. Kord J. v. Vuren 2-0; J. Algera-F. N over 1-1; D. Ravensbergen-A Bruin 0-2; S. Lemmers-P, brechtse 0-2; A. H. Balkenei Vermeulen 2-0; A. van Rog Bemmelen 0-2; J. van Hot Woudenberg 1-1; P. Boogerd-L. ^1- 0-2; G. van der Stelt-A. Wegga fei P. van der Stelt-W. Knoop 2-0. .s. zal cabaret „In den beg jr, optreden in jeugd-sociëteit „De merang". De groep bestaat uit, nette Wijsman, Louis Cornells >u' Lody Crabbendam, pianist Bart on steeg en „lampenist" Frans de B ite -ogri m V iess< UI I d I ty lm i V rijdag LEIDEN "Wie ben ik nu eigen lijk?" Er hangen zes getekende zelfportretten van Margriet Grijm op de trap van het Akademiegebouw. Zes maal een andere stemming, zes maal een andere "gekke bek". Haar ogen kijken Je indringend en vra gend aan. Het zevende, het sluitstuk van deze serie in een spiegel van het zelfde formaat als haar tekeningen. Ineens zie Je jezelf. "Wie ben ik nu eigenlijk?" Het laat Je niet meer los! Margriet kreeg haar opleiding aan de Akademie voor Beeldende Kun sten in Rotterdam en werkt vanaf 1968 aan de Vrije Akademie in Den Haag. De schilderijen van Manon Lith scheppen Juist een enorme af stand. Ze drukken de vervreemding uit. "Is deze plaats vrij?" heet een van haar schilderijen. Een vrouw zit in een trein of bus. met haar han den gevouwen op haar schoot. Zij zit r, in zich zelf opgesloten, geïso leerd. Ze kijkt op wanneer deze vraag haar gesteld wordt. Je ziet niet wie er vraagt. Dit vluchtige contact onderstreept Juist haar een zaamheid. De overheersende kleur van haar werk is een koel groen. Zij heeft ook haar opleiding aan de Akademie van Beeldende Kunsten in Rotterdam gekregen. Marinus Reimerink volgde cursus sen reklametekenen en werkt sinds 1970 aan de Vrije Akademie in Den Haag. Zijn werkstukken laten het groeiproces van een objekt zien. Bij voorbeeld: 1. een kale boterham. 2 wat plakjes beleg. 3. alles op en over elkaar afgedrukt met als resultaat: een heerlijk broodje. Hij doet ook wel het tegenovergesteld^ en dan Juist het uit elkaar vallen van de vorm zien. Je ziet twee rugbyspe- lers tegen elkaar opbotsen. Stap voor stap laat hij Je zien hoe de vorm zich ontbindt tot niet meer te Een van de zeif portretten van Margriet Grijms. (Foto Holvast) herkennen elementen. Een grote gele pijl geeft er richting aan. De vierde exposant is Hannie Terpstra Zij maakt keramiek en etsen, maar er *.ijn hier alleen etsen van haa te zien. Op haar etsen gaat de ene figuur vloeiend in de andere over en het resultaat is een goed uitge balanceerd geheel Deze expositie van grafiek, schilderijen en tekenin gen is tot 15 december te zien in het Akademiegebouw, Rapenburg 73. HANNY RENEMAN Stadhuis Openbare begrotingsverga- dering commissie financiën en perso neelszaken 2 uur nam., commissie volkshuisvesting en openbare werken Het Mierennest (Morswcg 59) Kla verjassen 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jeugd- meeting 8 uur nam Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners een alleen staanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs voor verzamelaars 79.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel teit voor kamerbewoners en alleen den) 9—12 uur nam. Oude Vest 73 Informatie-avond Scien tology 8 Uur nam, Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur So ciaal Medisch Adviesbureau 24 uur A pot heek dienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Centraal Breestraat 74, Apotheek Voorschoten Leidseweg 66 en Apo theek Oegstgeest Wilhelminapark 8. VOORSCHOTEN Hoe zal het wijkcentrum Noord-Hofland er uit komen te zien? Een vraag waarop de j Noord-Hoflanders vanavond om kwart over acht in de aula van het j Scholencomplex aan de Thorbecke- weg tijdens de le openbare vergade- ring van de wijkcontactraad Noord- J Hofland gezamenlijk het antwoord gaan zoeken. Een werkgroep, samengesteld uit vertegenwoordigers Van kerken, jeugd, bejaarden, wijkcontactraad, gemeente heeft de uitkomsten van vele gesprekken met belanghebben den gebundeld in een discussienota, die onlangs huis-aan-huis in Noord- Hofland is verspreid. Met opzet heeft de werkgroep in de- Ze nota geen pasklare gegevens opge nomen. De discussienota is een op somming van mogelijkheden en van wensen, die er betreffende een wijk centrum in Noord-Hofland aanwezig zijn. De wijkbewoners moeten zélf be palen welke van deze mogelijkheden en wensen zij te zijnertijd in een ge bouw verenigd willen zien. Is er be hoefte aan een rouwkapel? Aan eer j dépandance van de bibliotheek, aan 'n bejaardensociëteit, aan meer sport accommodatie? Of zegt men we heb- ben genoeg aan een permanent ge zondheidscentrum met wat extra ruimte voor kindercrèche, peuterspeel zaal en andere jeugdopvang. Voor an- I dere. culturele evenementen kunnen I we wel naar Voorschoten Centrum, of naar Leiden, Den Haag. Amster- I dam. Of zegt men laat het hele stuk grond waar nu dat centrum is ge pland maar als trapveld liggen? Alle maal vragen waarop de werkgroep vanavond het antwoord hoopt te krij gen De kritische beschouwer van de discussienota krijgt toch wel het ge voel „is dit alles nu wel haalbaar?" Wanneer men in Noord-Hofand dan inderdaad tot een uitgebreid wensen pakket komt, maakt men de bewoners dan niet blij met een dode mus? Van daag zegt men „We willen graag da" en dat hebben". Morgen „zou dat en dat er wel komen", volgend jaar „Ze hadden ons toch dat en dat beloofd". Misschien is hét rhët deze gedach ten in het achterhoofd dat de werk groep aan het slot van de discussie nota met een alternatief komt. De bestaande accommodatie in de wijk, en daarmee wordt het schoolcomplex met z'n grote en z'n kleine aula be doeld, dienstbaar maken aan de nodi ge wijkactiviteiten. Een ogenschijn lijk zeer aantrekkelijk alternatief. Maar een waaraan toch ook de nodi ge haken en ogen zitten. Wat denken bijvoorbeeld de schoolhoofden en leer krachten van deze bijfunktie van hun school? Bovendien zal er in dat e val drastisch aan en om de school moeten worden bijgebouwd. Wèl is dr kans op subsidie bij dit alternatief groter. Ook van CRM-zijde gaan er steeds meer stemmen op om de be staande scholen dienstbaar te maken voor activiteiten in de wijken waar ze staan, de zgn. „éducation perma nente". De werkgroep spreekt zich niet over voor en tegen. Wel spreekt ze in de discussienota ergens van een lan delijk interessant experiment wan neer Voorschoten en met name Noord-Hofland vóór het school- alternatief kiest. ie< Voorschotenaren over structuurplan In verband met de drukte donderdag (koop) avond wordt het dagelijks bestuur van de rele raad Leiden voorgesteld o rS( komende vergadering te doen p vinden op maandagavond her om 8 uur. In verband met c grotingsbehandeling op het sta zal getracht worden in de Lak te vergaderen.# Het bestuur r e®' L.V.V.S. „Augustinus" is voor sn jaar 1971-1972 als volgt sameng praeses Joost van der Muilen, praeses Radbout Maas, abactis rin Verbaken, quaestor Kees deboom, abactis 11 Wim RemmLj, assessor Ad van Vark# Sinterf zal op 27 november een bezoek gen aan de Kooi. Hij maakt eei door de wijk vanaf de Sumatras via de Formosastraat, Driftstm '8* vastraat, Lombokstraat, Forj straat, Sieboldstraat, Parks)n Driftstraat, Timorstraat, Sum straat, Surinamestraat naar plein voor Albert Heijn. ze eminentie zal worden toegezo De drumband Jahn zorgt voor muzikaal onthaal van de Sint.# de vissers het wat rustiger aan nen te gaan doen komen de wi laars vrolijk fluitend de aam je' vragen. De wandelkring Leiden niseert een bustocht naar de tiende tweedaagse van Bern, dil houden wordt op 13 en 14 mei De afstanden zijn afhankelijk vi leeftijd en zijn 20, 30 of 40 kik n' ter per dag. Er worden van in r duele deelnemers groepen personen opgesteld. Inschrijffoin lieren zijn verkrijgbaar bij hel cretariaat buitenlandse tochten,) bus 448 in Leiden Dezelfde delkring organiseert ook een tocht naar de vijfde internatk tweedaagse in Diekirch, die ge den wordt op 27 en 28 mei 1972. standen naar keuze één dag 2 twee dagen 40 kilometer. Voor ,u tocht zijn geen speciale inschrij c muiieren. Men kan het vereistê drag <f 50.) storten op giroreke 549595 van de Wandelkring Leide op postbus 448. Men krijgt dai ontvangst bericht.# Ook in U 1 en omstreken zal begin volgend w druk gewandeld worden. We ho U op de hoogte.# Het paleis Sint Nicolaas aan de Lange Vooi jj Oegstgeest is vanmiddag om uur open gegaan. De Sint zijn om aan de kinderen audiënt id ia VOORSCHOTEN De hoorzitting naar aanleiding van de half 1970 verschenen discussienota structuur plan Voorschoten verliep gister avond geheel volgens het boekje. De ruim 75 aanwezigen kregen te ma ken met een staaltje van zeer ster ke vergadertechniek. Men hield zich strikt aan de orde. De avond was verdeeld in hoofdpunten. Acht uüf beginnen, tién uur klaar was hét motto. Een fraaie prestatie als daar bij kan worden aangetekend dat iedereen ruimschoots aan het woord is gekomen. Het gebied tussen de spoorbaan en de provinciale weg 16 moet een agrarisch gebied worden zonder kas sen of woongebied en gebied voor sport, recreatie en regionale voorzie ningen. De NS zijn niet zo gelukkig met deze suggestie, daar zou men graag zien dat dit gebied tot woonge- i bied wordt verklaard zodat druk ge- bruik van het NS-station is gegaran- deerd. De Stichting Oud. Groen en "Leef baar Voorschoten was van mening, dat om de gemeente een leefbaar j klimaat te laten behouden het inwo- I nértal niet boven de 30.000 zou mo gen stijgen. Hierin kreeg zij bijval van de voorzitter van de Voorscho- j tense VVD die vond dat, nu men in 1 Noord-Hofland de 28.000 kan volma- I Toen het centrum van Voorscho- ten aan de orde kwam pleitte Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten voor de restauratie van oude huizen en kantte zich tegen grote winkelrui ten. De Stichting vond de geplande bebouwing van het centrum niet zo'n gelukkige keus men voelt meer voor het alternatief van D '66 Het gebied dat de grens vormt tus sen Voorschoten en Leidschendam, moet volgens de Voorschotenaren groen blijven, zonder bebouwing. Een grotere integratie van het recreatiegebied Vlietlanden en de bébouwdé gebieden is dringend noodzakelijk. Aandacht vragen vooral de verbindingen. De VVD- voórzitter sprak over een unieke kans voor Voorschoten om in de Randstad een recreatieve funktie te hebben. Men spreekt nu al over de Voorschotense Plassen. Faciliteiten Voor de watersporters realiseren is nu aan Voorschoten. Hij wilde de recreatie langs de Vliet uitbreiden. Om de verbindingen te verbeteren, gingen zijn gedachten uit naar een véerpont voor voetgangers en fietsers en doortrekken van het Frans Hals plantsoen. Dit laatste is echter te gen de wens van de Vlietwijk bewo ners. Oud. Groen en Leefbaar Voorscho- I ten was van mening dat van Vliet- j wijk zoveel mogelijk economisch ge profiteerd moet worden. De stichting zag mogelijkheden in de verbreding van de Molensloot zodat waterspor ters in het centrum kunnen aanleg gen. Bovendien denkt de stichting aan het afstemmen van Plan Bijdorp op de waterrecreatie. 'n Felle discussie ontstond over het wel of niet aanleggen van een nieuwe invalsweg vanaf de oostzijde van de spoorbaan. De aanwezigen waren in het algemeen niet voor aanleg van nieuwe wegen omdat dat weer nieuw autoverkeer zou aantrekken. Het liefst zag men het verkeer via rond wegen buiten het dorp om geleid. verlenen en hun wensen aan tf ren. Zwarte Piet zal natuurlijk W Iets lelckers zorgen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2