VERTEGENWOORDIGERS Be sterke (kado)staaltjes van Daalderop. Rapport, waar B en W niet meer omheen kunnen..." Rioolvervuiler betaalt in Mook jOOrns Moet u zich uren laten ondervragen als u geld wilt lenen? Geen rompslomp bij de Finata Bank. Finata Bank, als er geld voor moet zijn. VAN DER LUIT WOENSDAG 24 NOVEMBER 1971 LfilDSGH DAGBLAD Bespreking in Leiden Noord: BEIDEN „We moeten goed rd, zeer raak en zeer dikwijls, fst vóór en na de lunch tegen n sphenen schoppen". Een uit hak uit de mond van een be- igenjager voor de wijk Leiden- ord, tegen de schenen van de j meenteraad gericht. leze wijk tussen de Haarlemmer- Jkvaart en de Kooilaan kwam gis- ;n uitvoerig aan de orde n.a.v. rapport (17 kantjes) waarin ge- rens over de wijk op schrift ge ld zijn. Het is kortgeleden klaar- ïomen en berust voor een groot A op, zoals de heer De Graaf van Maatschappelijk Contactorgaan ïlf in zegt: gesprekken met een atal mensen in de wijk waar- a op grond van hun kwaliteit als voner (leden van het wijkcomité v.) of uit hoofde van hun werk de wijk (schoolhoofden, artsen, igdleiders etc.) verwacht kan rden dat ze informatie over de wijk aden kunnen verschaffen. Gisteren was er de eerste gelegen- id om over het rapport te praten. Maatschappelijk Contactor- an (de maker van het rapport) d diegenen, die hun medewerking rleend hadden, uitgenodigd in De vensprong. Het is de bedoeling er nog veel meer over gepraat worden, voordat het „B. en W. on- de neus gewreven wordt en zy niet meer onderuit kunnen". Stuurgroep Sen stuurgroep moet nu het hele tport van kritische kanttekeningen n voorzien en het vervolgens on- rschrijven, zodat de -gemeente har- cijfers toegeworpen zullen wor- „We moeten alle verenigingetjes instituutjes bij elkaar halen en n van allemaal een vertegenwoon.- jer in de groep", legde de heer De aaf de aanwezigen vpor..Eén van groepen, die het M.C.Ó. zitting it nemen, is de nu 2 maanden oude tdebouwkund'ge dienst. De verte- owoordigers hielden een korte ver- ndeling over „wijkverbetering be at bij straatverbetering". Ir. J ret: „Als we een wijk gaan ver teren moeten we by de woonomge- ag, de straat beginnen, omdat dat el invloed uit kan oefenen op de woner van die straat". Op het pro- itiescherm verschenen twee con- istrerende dia's: van een school- rrein wat vrUeiyk na schooltyd ge- uikt kon morden en een andere: .Berlijnse Muur" van het speel - ein van de R.K. school aan de Os Paardelaan. „Woningverbetering" iets waar we wel aanwijzingen or hebben dat zij gestimuleerd wordt als de omgeving er beter uit gaat zien, maar cijfermateriaal heb ben we hier niet voor" volgens Piret. Onderwijs Onderwijs was een andere zaak die gisteren nog wat uitvoeriger aan de orde kwam. De Schooladviesdienst krijgt het overgrote deel van klant jes uit Noord en in het rapport schrijft men erover: „De problemen, die zich voordoen liggen met nam rond de „orde", de taalachterstand, enongeïntereseerdheid, het vele schoolverzuim en het huiswerk ma ken". Opgemerkt werd, dat er met betrekking tot het huiswerk maken, misschien wel in huiswerkgroepen gewerkt kon worden. De heer H. van Gelder van het M.C.O.: „We hebben in het rapport zoveel mogelijk voor het blote oog zichtbare problemen onderzocht. Erg veel dieper op de onderliggend problematiek (bijv. waarom komen in alle wijken van Noord dezelfde symptomen voor?)" zijn we niet in gegaan. Dat komt hopelyk nog. Dat we die stedebouwkundige dienst aan het woord hebben gelaten en dat we in hun oplossingen heel wat zien komt natuurlijk ook door de prak tische uitvoerbaarheid van hun plan nen. In '72 komt er f 150.000 vrij van de gemeente ter verbetering van de stad en dat is niet veel. En ver anderingen aan straten kunnen vaak tegelijk met een herbestrating ge- geschieden, zodat een niet al te grote MOOK De inwoners van het Limburgse Mook zullen binnenkort een nieuw soort belasting moeten betalen. Burgemeester en wethou ders van Mook hebben in een raads voorstel een vervuilingsbelasting voor iedere inwoner vastgelegd. Het col lege van B. en W. doet dit op grond van de in 1970 ingestelde wet op de verontreiniging van opper vlaktewateren. Burgemeester mr. Berger: „De ge meenten moeten namelijk aan het rijk belasting betalen voor het lozen van rioolwater in de Maas. De Vereniging van Nederlandsche Gemeenten in Den- Haag heeft aan alle gemeenten die hiermee te ma ken hebben, geadviseerd deze belas ting door te berekenen op de inwo ners onder het motto: „de vervuiler betaalt". Voor de inwoners van Mook bete kent het, dat ze als 'iet raadsvoor stel wordt aangenomen, met terug werkende kracht tot 1 januari zeven gulden per woning zullen moeten betalen. Grote bedrijven betalen meer. Het ligt in de bedoeling dat de belasting uiteindelijk wordt opge voerd tot 42 gulden per woning. ingreep nodig is. Want dan gaat het in een moeite door". Nog even over het rapport zegt van Gelder: „Als het door allerlei in stanties onderschreven is kunnen B. en W. het niet meer zo naast zich neerleggen, wat het met klachten uit het wijkcomité heel wat makke- lyker kan doen, want dat zyn meest al hele lysten. Het is te hopen, dat de heer J. Vervoorn van het comité Plan- Noord in de toekomst niet meer hoeft te blijven zeggen: „Noord is de arm ste wijk van Nederland en dat ze hun mond niet opendoen komt, omdat het allemaal bovenstebeste brave burgers zijn, en geen communisten". De gemeenteraad van Nieuwveen komt vanavond niet bijeen. Uit de ter inzake gelegde gegevens inzake de kleuteronderwijswet heeft het college afwijkend moeten beschikken op het verzoek van het chr. 1 nat. schoolbestuur om medewerking te ve lenen voor een tweede lokaal. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Adrianus Cornells Wilhelmus, zn. van A. J. Duivenvoorde en H. A. A. Glas; Arjan Johannes, zn. van J. A. Stadt en J. J. M. Anlba; Luciën, zn. van P. van Daalen en E. E. Dubbe- laar; Miriam Maria Theodora, dr. van P. W. van der Meer en M. M. H. Steenvoorden; Herman Adriaan, zn. van H. C. J. Bakker en A. Letteboer: Nicolas Jean Marie, zn. van G. H. M. Rident en M. H. A. M. M. Marller; Sandy, dr. van J. J. Ober en C. A. v. Rooijen; Walter Henricus, zn. van C. M. A. de Wit en E. C. A. M. Volgerlng Emére Gertru, dr. van J. J. W. van der Voort van der Kleij en D. Th. Kul- péri; Ronald Jacobus Johannes, zn. van C. J. J. Slootbeek en H. van der MeiJ; Lisette, dr. v. H. R. Hardeman en L. T. van der Waals; Margot Nlco- line dr. van J. te Velde en E. Gosse- laar; Chrlstophe Marc, zn. van M. B. Broux en D. A. Richard. GETROUWD F. A. van Huis en E. H. de Jong; H. L. Duijm en C. A. Meyer; J. J. Vermeulen en Th. M. A. Turk. OVERLEDEN M. A. van Sonderen, 77 j., echtgen. van S. van der Voorden; J. de Roede, 66 J., man; Ph. J. van Leeuwen, 80 J., man; A. A. Kruyt, 59 J., echtgen. van S. Koopman. Marktberichten LEIDEN, 24 nov. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Appelen 15 16, aardappelen 810, andijvie A 100 127, andijvie B 6596, snijbonen 265, kroten, gekookt 60, boerenkool 1827, rode kool 1426, groene kool 2024, prei 4452, spinazie 145147, sprui ten A 6172, B 5562, tomaten A 710—830. B 720. C 520, uien middel- grof 722. winterpeen 17, witlof 132 139, knolselderD 1433, komkom mers A 5182, sla A 1122. peterse lie 24, selderij 11—26. KATWIJK, 24 nov. Aanvoer: KW 44 - -85 388 kantjes haring. Prijzen: volle haring 98114, steurharlng 80. MET WONDEROLIE omslachtige lik- eisters of gevaar- euter met scheer- en zo. Aanstipperf OXACORN vloei- zo eenvoudig, hy- 'a en verantwoord. I0RN bevat o.a. iitende wonderolie dium en een pyn- l middel. NOXA- maakt direct een n de pijn. Eeltplek- i eksterogen ver- pelen met wortel OXACORN antisep- idoornmiddel. ialooa.afdoend. HOLIDAY ON ICE Wiener Eisrevue GROENOORDHAL - Leiden van 23 t.m. 28 november aanvang 20 uur. Matinee 28 november, aanvang 15.30 uur. '/oorverkoop Leidsch Dagblad. Werkdagen van 95 uur, Witte Sin- lel ILeiden. GOED IDEE... voor O» bont tn leder geval kyken by de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS, BONT- HOEDEN en -COLLIERS Degen aantrekkeiyke lage betaalbare pryzen 1 I I Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-Jarlg ga rantie-certificaat Is dat ver trouwen waard. Meer waar borg voor bont. Desgewenst zeer sop"*'e kredletsorvlce. DF BONTKONING. Hoog- str 97, Rotterdam-Centrum, tel 010—117.117. By koop krygt U algehele reiskosten voor 2 personen terugbetaald Vry dagavond tot 9 uur ge opend. Nee, nee en nog eens nee. Want geld lenen bij de Finata Bank is een doodnormale zaak. En een verantwoorde zaak. Dat hebben tot nu toe al meer dan 175.000 mensen ervaren. Bij de Finata Bank houden we niet van rompslomp. Dat merkt ook u direkt, als u één van onze meer dan 30 kantoren binnenloopt. Natuurlijk moeten we een vragenlijst met u doornemen. Zoiets is nu eenmaal nodig bij een verantwoorde zakelijke transaktie. Maar dat heeft niets te maken met bemoeizucht. En ook niet met eindeloze ondervragingen. Aan welkbedrag denktu? In principe is élk bedrag mogelijk, vanl .000 tot 10.000 gulden. Wij vragen geen onderpand en u gebruikt het geld, zoals het goeddunkt. Aflossen kunt u in 6 tot 24maand-termijnen. En mocht u tijdens de lening komen te overlijden,dan wordt het resterende bedrag zonder meer kwijtgescholden. Elke Finata-lening heeft dus een ingebouwde verzekering. Een veilig ideeEen ander veilig idee is, dat u van te voren precies kunt uitrekenen wat een lening u kost. Als u bijvoorbeeld f2400,-leent en u lost af in 24 maanden, dan betaalt u f 119,11 per maand. Of totaal: f 2858,64. Aan rente en bijkomende kosten bent u dus f 458,64 kwijt. Dat is precies f 19,11 per maand. (En die rente mag u nog aftrekken voot de belasting ook!) Rekent u maar na. En loopt u maar eens binnen- bij de Finata Bank. Of schrijft u 'ns. Belt u 'ns. Om inlichtingen te krijgen. Om eventueel wat geld te lenen. Niet om u urenlang te laten ondervragen. U bent hartelijk welkom (ook op vrijdagavond van 6.30 tot 8.00 uur). Leiden, Steenstraat 33, (01710) 34347 - Haarlem, Dreef 18, (023) 311950 - 's-Gravenhage, Prins Hendrikplein 18, (070) 651804, Zeestraat 71, (070) 180720. Begrafenis onderneming Crematies - Transporten DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN UITGEVERSMAATSCHAPPIJ vraagt voor haar rayon Alphen a. d. Rijn en omstreken, op part-time basis voor diverse bladen. De werkzaamheden zullen hoofdzakelijk liggen in de avonduren en/of zaterdags. Voor de juiste persoon (en) bieden wij een ruime verdienste. Sollicitaties te richten aan het bureau van dit blad onder no. 38219 1 Daalderop 1 i broodrooster. Met keuzeknop. Schakelt automatisch uit./56,50. 2 Daalderop Coffeemaker. Zei in een wip - geheel auto matisch! -12 resp. 18 koppen verrukkelijke koffie, 86,-/ƒ99,50. 3 Daalderop dubbel wandige theepotten. Houden de ihee heerlijk warm. Voor 5,8 of 10 koppen. Glanzend- of satijn-verchroomd. Vier modellen.V.a. 35,-. 4Daalderop serveerpan met deksel. Bakken, braden, warmhouden en serveren in één (heel grote) elektrisch bestuurde pan./103,-. Conlrolmasler 42,50. 5 Daalderop' f theelichten/rechauds. Fraaie modellen: vierkant en rond. Twee schakel- sfanden, dus: Iheelichl, koffielichi, warmhoud- plaat, sudderkomfoor. V.a. 34,50. Roestvrij staal; blijft aliijd mooil Warmie-isolerende, hilie-besiendige voet, handvatten en dekselknop. ƒ65,65. 7 Daalderop frituurpan met deksel. Robuuste 6-lilerpan voor moeiteloos frituren. Inclusief friiuurmandje (Verkrijgbaar bij alle ƒ102,50. zaken in luxe huis- Conirolmasier 42,50. houdelijke en elektro technische artikelen). O Een Daalderop-

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13