Ome' Piet Zwanenburg dl niet erugkeren JOE FRAZIER ZET TITEL OP SPEL TEGEN DANIELS PSV zal in Eindhoven tegen Lierse SK ruim moeten winnen Ajax neemt dur aanwinst' tegen Spartak in gebruik A iT IN LIER WACHT HEKSENKETEL SUURENDONK BIJ MONACO btakmg in Argentinië blijft in Pool Felix Stamm trainer boksploeg PAGINA U f- - - ^7— LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD lesluit genomen OTTERDAM „Ome" Piet Zwanenburg heeft weinig zin erug te keren als trainer van de dames-kernploeg. De Rot- jinmer, die een van de grootste kenners van de schaats- is, was zeer verbaasd dat zijn naam in dit verband werd lemd. „Ik weet zelf nergens van, ze hebben me nog niet Maar ook al willen ze komen praten, dan zou ik het niet doen. Destijds heb ik gezegd, dat ik er nooit meer aan beginnen en daar blijf ik bij", stelt hij resoluut. den Die moeten eerst de grondbe ginselen van het technische schaat senrijden onder de knie krijgen En dat blijft achterwege. Het lijkt wel of ze meer af- dan bijleren. Dat is ontzettend jammer". Zwanenburg, 58 jaar en al bijna een halve eeuw intensief bezig met het schaatsen, werd vorig jaar tij delijk uitgeschakeld door een onge luk. Maar hij hoopt binnenkort weer aan de slag te gaan. Met de Rot terdamse Jeugd. „Want ei* is nog lenburg, die zowel coach van - als van de damesploeg is est. verliet zoals bekend na de Bestebreurtje ipische Spelen in "68 na een Carry Geijssen en Stien Kai- langewakkerd conflict de top- i „In het begin heb ik het moeilijk mee gehad", herin- hij zich. „Maar ik ben er nu naai overheen. Toch heb ik arbitie me=r in een dergelijke it". niet wil zeggen, dat hij er zich naai los van heeft gemaakt lendeel. Hij heeft de ontwikke- van de laatste Jaren nauwkeu- jevolgd en geconstateerd, dat til bepaald niet vooruit is ge- En dat betreurt hij in hoge ,A1 die trainersmutaties zijn weet Piet Zwahepburg. voor de jonge meisjes. Kijk. aderen zoals Stien en Atje heb- voldoende kracht en ervaring eigen benen te staan. Maar jonge talent moet geleid wor- WIELRENNEN Gisteravond negen uur zijn elf koppels ge- voor de 21e Zesdaagse van ister. Tot de deelnemers behoren Nederlandse duo Leo Duijndam/ Pijnen, alsmede de Zwitsers- rlandse combinatie Louis Pfen- tr/Gerben Karstens. EINDHOVEN Het staat nog steeds niet vast dat de Bel gische televisie een rechtstreekse reportage zal verzorgen van de wedstrijd van morgenavond in Eindhoven tussen PSV en Lierse SK voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Een woordvoerder van de BRT in Lisp in Lier in een ware heksenke- Brussel zei gisteren: „Wij zijn nog tel terecht, waar zich wonderlijke steeds niet in het bezit van de defi- taferelen kunnen ontwikkelen. Uit- nitieve toezegging, maar we probe ren natuurlijk wel deze te krijgen. Men is daar hier in België altijd te laat mee. De beslissing zal nooit eerder dan woensdag vallen". In verband met de wedstrijd tussen AJax en Spartak Trnava woensdag avond zendt de Nederlandse televi sie in geen geval een rechtstreekse reportage uit. maar zal volstaan spraak van Peter Ressel: „Lierse is een wonderlijke ploeg. Als de spe lers het op hun heupen krijgen, kan er van alles gebeuren. „Hoe waar dat is. kwam onder meer aan het licht tijdens de wedstrijd tegen het Noorse Rosen burg uit Trondheim, toen De Nul tussen de 80ste en 88ste minuut een gave hattrick scoorde en Lierse. dat in Trondheim J met een samenvatting in het pro- met 41 had verloren toch nog de gramma Studio Sport, vanaf 22.15 derde ronde om het toernooi om de uur. Ned. I Trainer Frans de Munck en zijn selectie komen vandaag in Eindho ven aan. Kurt Linder heeft zich gisteren met zijn team teruggetrok ken in een trainingskamp, een se- I lectie zonder Lazar Radovic, die veel te doen. Als hier een kunst-i "Ome" Piet Zwanenburg anno voor de twee waarschuwingen in baan was, zou ik iedere dag op het 1967: met wereldkampioene Stien de wedstrijden, tegen Real Madrid ijs staan", voorspelt de sympathieke Kaiser in de overwinningskrans in Madrid en Den Bosch door de trainer. „Dan voel ik me het pret- in Deventer. UEFA voor één ontmoeting is ge- tigst. Het is heerlijk om met jong sohorst. Het probleem voor PSV is materiaal te werken. Wij hebben in het daar momenteel aan ontbreekt". dat het niet met gering, maar met Nederland voldoende talent, maar 1 Piet Zwanenburg heeft dat goed ge- duidelijk verschil woensdagavond het moet gewoon goed worden aan- I zien.. Zaterdag in Deventer werd 1 dient te winnen, want over veertien gepakt. En ik heb de indruk, dat het wederom bewezen. dgen komt het in het stadion op Contract in New Orleans ondertehend NEW ORLEANS (AP) Joe Frazier heeft gisteren in New Orleans een contract ondertekend voor een gevecht om de we reldtitel zwaargewicht boksen tegen Terry Daniels, een rijke student die zijn zinnen heeft gezet op de bokssport. De wed strijd zal worden gehouden op 15 januari. Het zal de eerste maal zijn dat 1 8 maart toen hij met succes zijn titel Frazier in de ring verschijnt sinds ADVERTENTIE do-examens van Sportschool Luiten zeer intensieve training hebben de volgende Judoka's van SPORT - IOOL LUITEN een hogere graad behaald eslaagd voor de witte band met gele slip: H. Niemeyer. R. de Boer, A. ieuwen, H. Baljet, M Wijling, J. Baljet, P. v. d. Maas. H. de la Rie, W. rnman, J. Koning. itte band met oranje slip: I. Viele, J. Viele, J. v. Kalkeren, C. Geertsma Iele band: C. v. Kerkhof, R. de Graaf. J. Kok, B Kok. M. Slingerland, t Grv»d/> M. de Haas, M Otten. M. Gaaykema, P. Korff. P. v. Kerk- J. W. Elion, iF Z-^ven, R. Snel der Waard, A Kist. N. Ronkes. E. rs. W. v. Dijk, R. Hergeiirin., R Nielen, T. Lyphart, T. de Winter, K. H. v. d. Horst, M. Bakker, J. Uyienbroek, M, Polak, R. Breedeveld, Buuren, P. Sieval, B. v. d. Water. J. Fakkel. H. Ravensbergen, H. J. D. Michels, S. Volten, M. Mazurel, F Tauran, P. Vliegenthart, W. Baart, Hjlstra, M. Masson, R. v. d. Jagt, L. v. d. Met F. Bodijn, H. J. Piket, T. W. Hartevelt, R. v. a. Berg, E. Alkemade, P. H.vigenboom, M. Hoogen- 1, J. Hoogenboom, B. Dexel. P. v. Dam, G. Groen in het Woud, S. Bak- K. Bakker, Y. Bakker, J. Pynnaken, V. Kreffer, A. Sloos, M Eyk- R. Aalbersberg, W. Volten, D. v. d. Bosch, B. J. v. d. Bosch H. Bent- T. de Jong, W. v. d. Linden. R. v. Haasteren, R. v. Zeist, F Go. S. ersom, D. Schlagwein. R. v. d Scheun, H v. Abswoude. A Broeshart. luk ontmoetingen arrangeren tegen erdedigde tegen oud-wereldkam pioen Mohammed Ali <Cassius Clavi Frazier. die nu 27 gevechten lang niet overwonnen, krijgt 250.000 dollar voor het gevecht tegen Daniels. Da niels 29 overwinningen, 4 nederla gen, een onbesliste wedstrijd» krijgt 30.000 dollar plus 5000 dollar onkos ten. Daniels is 25 jaar. Zijn vader L' eigenaar van een grote bouwmaat schappij in Cleveland. Daniels stu deert momenteel aan de Zuidelijk. Methodistische universiteit in Dallas en wil rechten gaan studeren „nadat ik wereldkampioen zwaargewicht ben geworden". In Nederland Met het oog 'op de Olympische Spelen in München zal de Neder landse Boksbond deze winter voor de nationale top-amateurs zoveel moge- UEFA Cup binnenloodste. Bergers. A Spadon, Broeshart. V. Versteeg, F. Bloembergen, Dg, K. Neuteboom. ele band met oranje slip: H. v. d. Vliet, R. Kruts, M. v. d. Kwaak, H. lam, R. Sebel, J. Hilgersom, D. Stephan, E. Korff, J. Verhoeven, L. tveen, H. Kwaak. ranje band: W. Heemskerk, A. de Vos, B. Arbouw, V. v. Hal, J. Lui- burg, A. Luinenburg, E. Redegeld, C. Vermond, W. Verstraaten, C. Ste rn, R. Stephan, H. J. Teerink, I. Niemeyer, B. Bloembergen, H. Handgraaf tortenbach, R. J. v.d. Scheun, J. Vooham, D. Menken, L, Menken, R. Gras Handgraaf. L. de Ruyter. N. Herkströter. R. Erkelens, E. Cox, P. Buyn- Henseleer, J. Henseleer, H. v. d. Linde. F. Runge. R. v. Deursen. I !ox, G. Wijfjes, R. Dekker. A. Voogel. A. ten Bruggen Cate. R. Snel der strija in Januari- ird. P. Sanberg. M. Vogels. C. Wolters, C. Schep, P Schep, C. Verhoeff. Bakkem. R. v. Vuuren, F. Wolters, W. Schep, J. Claessen. R. Wigman. Slegtenhorst. P Nan. H. Ekhart, W. v. d. Bruggen, T. v. Heukelom, H. nan. G. de Haan, S. v. Hoff, E, Rijsdyk, E. Hoexiun, T. Platteel. T. ienburg, E. v. d. Zalm, G. Sankar, E. v. d. Geest, H Shamier, R. Labor- S. Regeer, P. Onderwater, A. Lasschuyt, E. Onderwater, J. Smit. D. J. t, T. Verhoeff, R. Segaar, C. v. Dam, W. Gijsman, P. Gressie, I. Kruts, Houtman. J. Wolda, G. Matriaali, J. v. Veen, M. v. d. Wiel, R. Kruts, Noort, T. Mossel. A. Querreveld, E, Oosterom, M. Selier. A. Mohazzab, Mohazzab, M. Peters, H. den Heyer, G. J. Palm, C. v. Kordelaar, E. v. rdelaar, M. Cohen, T Roodenburg. J. Roodenburg. K. Schepel, K. Tesse- f» H. Tesselaar. R. v. Ditzhuyzen. E. Knape, R. Rosdorff. T. Barthen, d. Mey, H. Slegtenhorst. talaagd voor de groene band: R. Fekkes. R. Ververs. R. J. Rijsbergen, Brussee, C. de la Rie, M. Hogendoorn, R. Tegeiaar, R. Koppele, A. Maan. kaan, O. Spierenburg, J. Sont, F. Schroder, B Niemeyer, R. Niemeyer, Kroesemeyer, I. Matters, B. Steens, J. v. d. Krogt, B. Zandvliet, A. Zit- R. Hoogenboom, A. Gordijn, R. Koordes, K. Kloots, E. v. Rijn, R. dt, D. v. Loenhout, I. Droppert, T. v. Loenhout, R. Zadelaar, W. Wesse- 0. Bakker, E. Spaans, K Schuchhard. P. Groenendaal, W. Wetzelaar, d. Wilk, H. v. d. Lucht, N. Drion, F. Feenstra, R. Regeer, H. Koomen, todenhuis. G. Koning. J. Luiten. koene band met blauwe slip: R. v. Zijl, T. Sebel, R. J. Waasdorp, J. D. Osdorp, W. v. d. Lucht, A. Sebel. H. Pietersen. Blauwe band: H. Ligtvoet, P. v. d. Wetering. P. Dronkert. J. Veenstra. Kok, S. Kok, S. Braxhoven, M. Arnoldus, E. Horwitz, D. Speksnijder. A ncel, P. v. Duyn, M. Roelandse, R. Thyssen. P. Houtzagers, J. v. West- wit, E, Smit, H. de Jong, N. v. Leeuwen, N. Zonneveld, E. Filippo, L. v. Geest, C. v. Lierop, H. de Jong, P. Ravensbergen, R. Inen, A. Augustinus, tongeleen, H. de Wolf, W. v. d. Linden. Blauwe band met bruine slip: I. de Vries, F J. v. d. Heuvel, R. de Vries, (lie Jong, R. Bergers, H Koster. Bruine band: R. Luiten, P. Go. P. Cramer, H Rahms, E. de Boer A. Nagy. Zadelaar. C. Elfert. R. Pijnnaken, R. Epskamp, W. de Goede, P. Vlas- •d R. Filippo. R. Mulder. Haast het behalen van een hogere slip of band kregen alle leden ook nog diploma uitgereikt. Ge examens werden afgenomen door de heer A. J. van Polanen, 3e Dan heel zijn zwartebandcojlege. sterke buitenlanders Zo hoopt men via een extra subsidie van het Ne derlands Olympisch Comité «NOC» met de middengewicht Rudi Koop- mans en de halfzwaargewicht Sjeng Verstappen van 1 tot en met 6 de cember deel te kunnen nemen aan een sterk bezet internationaal toer nooi in Leningrad en worden er on derhandelingen gevoerd met Tsje cho-Slowakije voor een landenwed- De afgelopen dagen waren kader van deze plannen vier Poolse boksers in ons land, die, nadat zij zaterdag in Eindhoven waren opge- UEFA. wijst protest van Dynamo af ZURICH «ANP» De Europese voetbalunie «UEFA» heeft het pro test van Dynamo Zagreb tegen het feit dat bij de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup tegen Rapid Wien in Wenen Oostenrijkse grensrechters I aanwezig waren, afgewezen. De com- missie van beroep oordeelde dat het normale verloop van de wedstrijd niet was aangetast. Rapid Wien kwalificeerde zich voor de derde Amsterdam Suurendonk verruilt 1 vrijwel zekert op 15 december AJax voor Monaco. De edelreserve keert morgen terug van een oriëntatie- week in het piepkleine rijkje aan de Middellandse Zee. Hij wil voor drie jaar tekenen bij Monaco. Trai ner Kovacs heeft hem zelf daar aanbevolen, toen hij na MVV-AJax de directeur van Monaco ontmoette. Deze was in Maastricht voor Bon- frère. De UEFA heeft Neeskens geschorst voor de eerstkomende wedstrijd In de kwartfinales van de Europa Cup. De AJax-middenvelder werd zowel uit als thuis tegen Olympique Mar seille genoteerd. "Ca 1 CORDOBA «ANP» Stakin gen blijven de gemoederen in Argentinië bezighouden. Nauwe lijks hadden de profvoetballers ur «én in Uruguay) het werk hervat of er moest al weer een wedstrijd worden gestaakt na heftige ongeregeldheden. Het tumult ontstond in Cordoba na dat by de wedstrijd tussen Racing en Belgrado de speler Molina van Racing uit het veld was gestuurd. De beslissing van de scheidsrechter werd hevig aangevochten. Een regen van stenen en lege flessen daalde op de man neer. Later braken er onderlinge vechtpartijen op de tribunes uit. waardoor de aan wezige politietroepen zich ge noodzaakt zagen traangas te ge bruiken. EMMEN (ANP) Na de vijfde ronde van het Dan lonsch aak toernooi dat gisteravond in Emmen is voort gezet. delen de Tsjechische Kreta Eretova en de Zuidlavische speel ster Vlasta Kalchbrenner de eerste plaats met 3V* punt. De uitslagen van de partijen van de vijfde ronde zijn: Maria Litmano- wicz (Pol)Jana Hartson (GB) H Olga Roebtsova (Rusl)Vlasta Kalchbrenner (Zd.-Sl.) Rie Timmer (Ned)—Kreta Eretova <TsJ.- Sl.) 01; Ingrid Jansen <Ned) Eva Ka ra kas (Hong) 01. Stand 11a vyf ronden: 1. Eretova en Kalchbrenner 3'4 pnt: 3 Hartewt en Karakas 3 pnt; 5 Litmanowicz, Roebtsova en Timmer 2 pnt.; 8. Jan sen 1 pnt. Wereldkampioen zwaarge- treden, gisteravond in Amsterdam al wicht boksen. Joe Frazier (l.), hun partijen met groot vertoon van I laat Terry Daniels even zijn ge- macht wonnen. vreesde rechtervuist zien. De 25- EINDHOVEN De kleine Poolse ring als trainer. Sinds 1928 heeft boksploeg die afgelopen zaterdag j hij de nationale Poolse ploeg onder met succes tegen Nederland aan- zijn hoede en bracht sindsdien trad. stond onder leiding van Felix maar liefst 27 Europese kampioe- Sbamm. Deze kleine, grijze Pool nu 1 nen, zes winnaars van Olympisch is door het bestuur van de Neder- J goud en talloze winnaars van zilve- landse boksbond aangezocht om de ren en bronzen medailles. Stamm: leiding van de nationale selectie op „Ik wil de bokssport in Nederland zich te nemen en met name de graag op een hoger peil brengen en Olympische kandidaten zo optimaal het is de bedoeling dat ook de eN- mogelijk voor te bereiden op Mün- 1 derlandse trainers daarbij worden chen. De uiteindelijke beslissingbetrokken". moet worden genomen door de 1 Bondscoach Rinus Krijger, tegen jarige Daniels schrok daarvan Poolse bond, maar Stamm zelf ver- wiens persoon veel oppositie was echter toch niet zo, dat hij het wacht geen moeilijkheden. J ontstaan, heeft de consequentie ge- contract voor een titelgevecht j Stamm (70), zelf in de twintiger trokken uit het contact van de (25 januari 1972) niet durfde te I Jaren een van de beste Poolse bok- NBB met Stamm en heeft voor zijn ondertekenen. sera, kan bogen op een rijke erva- functie bedankt. In Knasnapolsky kwam van de kandidaten voor Leningrad alleen Rudi Koopmans in de ring tegen de 22-Jarige Sitkowski. een stijlvol bok ser. die de Amsterdammer met zware stoten in gevaar bracht. Koop- mans zocht zijn heil te vaak in „vast houden", liep daardoor twee open bare waarschuwingen op en verloor kansloos op punten. Goede partijen boksten bantam Jan Huppen en halfzwaar Sjoerd Tuininga tegen res pectievelijk Piots Selin en Jan Fabich. Maar de Nederlanders ver loren duidelijk op punten. niet in de hoeken, maar achter de Een ontluistering werd het her nieuwde optreden van de nu 30-ja- rige disc-Jockey Henko Baars, de man die bij de Olympische Spelen van Mexico het boksen werd verbo den en die toen naar huis werd ge stuurd. Na een herkeuring mocht Baars toch weer in de ring komen, maar veel partijen maakte hy sinds I licht 1968 niet. Nu kreeg hij een verschrik- gaan de 180 lampen (met een gulden kelyk pak slaag van de Pool Zbig- j sterkte van circa 1200 lux) voor het AJax-Spartak Trnava - in nieuw Jajkov. waaraan de scheids- j eerst officieel aan voor de ere- halve finale Europa Cup - Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Ajax zal in de toe komst minder gebruik maken van het Olympisch Stadion. Voor ver vroegde of achterstallige competitie wedstrijden en voor een eerste EC- ronde tegen een „naamloze" tegen stander kan voortaan het eigen aanfloepen. Woensdagavond lange zij-tribunes. Het effect van het helle schijnsel is te vergelijken met dat in het Bernabeu-stadion van Real Madrid. Het hele projeot (de verlichting op het ganse com plex is gemoderniseerd) heeft 1,2 miljoen gekost Het stroomverbruik per wedstrijd is berekend op 180 Tsjechen brengen hun internatio nals Adamec. Kabat, Hagara, Kuna en Dobias mee. Dat vijftal moet met het eerste vliegtuig terug naar Praag, voor de voorbereiding op een interland. Scheidsrechter is Van der Krofi (Den Haag» Bij de aftrap zit Van Dijk weer op de reservebank, getui de ge de volgende opstelling: StuiJ. rijdt I Suurbier, Blankenburg, Hulshoff. rechter terecht in de 2e ronde een match tegen Spartak Trnava. woensdagavond (om kwart over 1 Krol, Haan, Neeskens," G. Mühren, einde maakte. In De Meer staan de vier masten acht) de dure aanwinst in. De j Swart, Cruijff en Keizer. Dick van Dijk

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13