We praten morgen wel, als het wat rustiger is NAJAARSWEDSTRIJDEN ASOPOS: VROEGE TEST VOOR ROEITEAMS Vriendelijke Fadrhonc rnst Happel belooft Van Hanegem: Zondag big match tegen Feijenoord Mansveld blesseert zich op training KOST HEM DAT ZIJN 'KOP A HONGAAR BIJ FEIJENOORD Michels: Er is geen breuk: Recordprijs in toto uitgekeerd aan invalide mijnwerker JAG 19 NGViJ/lvLBER 197' PAGINA 21 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD [ENDRIK IDO AMBACHT Wim van Hanegem is nu een- il iemand die geen onrecht kan zien. Waar dan ook. En als lus in zijn zeer kritisch ingestelde ogen iets in de enoord-kring gebeurt, dat volgens hem niet hoort, reageert er onmiddellijk op, laat hij via een enigszins provocerende ding blijken dat hij het er niet mee eens is. Aangezien hij ook mengt in zaken die hem weliswaar raken, maar rover hij de afwerking aan anderen trainer, manager overlaten, kan er rond zijn figuur vrij gemakkelijk een flictsituatie ontstaan. Happel is een trainer die tie en hoop er zondag tegen PC het gebied dat hij bestrijkt het zeggenschap wil hebben, duldt daarbij geen enkele in- onder het motto: „Ik ben kas en niemand anders". Een ipunt overigens dat tegenwoor- trainer van een topelftal, vaak moeilijke, tegenstrijdi- tarakters tot een eenheid ge- dienen te worden, wel moet rnen, wil hij het noodzakelijke j handhaven. iVente Happel ei. Wim van Hane- twee talenten uit de topsport ien grote bewondering voor el- koesteren, al zullen zij dit buiten uit zelden laten blijken. Happel en Wim van Hanegem mannen waar de Fei jen oord voor een belangrijk deel op it, maar die door hun instelling enkele keer botsen. Maar van - veelal onschuldige botsing dan buiten de kuip doorgaans and iets te weten. Tegenstrijdig zoals nu het geval is,er te- rijdige verklaringen worden Want als Ernst Happel de absentie van zijn huidige oerder tegen FC Twente be- „Hij is geblesseerd", en Van gem zelf verklaart dat hij „zo 'at is", wil men graag wel weten waar de schoen nu pre- wringt. Een logische reactie Door het gebrek aan lunicatie tussen trainer en wordt er voor de buitenwe- echter een „opgeblazen zaak" êerd. Een kwestie die gister- ag na de training van Feijen- waarbij Van Hanegem zich honderd procent inzette, uit de geholpen zou worden via een houd tussen trainer en zijn seerde vedette. Den Haag weer gewoon bij te zijn" Het ziet er dus volledig naar uit dat Happel en Van Hanegem het van daag weer eens worden (trouwens. Feijenoord zal zijn spielmacher zon dag hard nodig hebben)maar een nieuwe kwestie rond de Feijenoor- der lijkt de kop al weer te hebben opgestoken: waarom weigerde Van Hanegem woensdagavond aan Fran- tisek Fadrhonc om de laatste twin tig minuten NederlandLuxemburg mee te spelen? Geen zin van het gesprek kwam niets, er hadden zoveel verslagge- fotografen (voor het plaatje de handdruk) lucht van het Van Hanegem: „Ach, dat was geen kwestie van weigeren. Ik had er ge woon geen zin meer in. Kijk, Fa drhonc had er van tevoren op gezin speeld dat ik er snel in zou komen. Zelf had ik gedacht dat ik er na een kwartiertje al ingestuurd zou worden. Dat gebeurde niet. Ergens logisch natuurlijk; het elftal draai de immers jofel. Maar ik was toch wel een tikje teleurgesteld toen ik in de rust ook niets hoorde. Toen had ik nog erg graag mijn trai ningspak uit gedaan. Maar ik zag het niet zo zitten om het laatste rukje mee te draaien.. Ik heb ge woon nee gezegd, toen Fadrhonc me tenslotte vroeg of ik er in wilde' tuurlijk. hij zei niets. En na afloop Nam de bondscoach de weigering? ook niet. Dus zie ik echt niet in kunnen worden Ach, de mensen Van Hanegem verwonderd: „Na- waarom dit nu weer een zaak zou 1 maken overal zo'n drukte van". DEN HAAG Zal de FC Den Haag zondag in de big match te gen Feijenoord, die wordt geleid door Theo Boasten, zijn aanvoer der Aad Mansveld moeten mis sen? Dat is sinds gisteren in de namiddag de grote vraag waar mee „het Zuiderpark" zich bezig hield. Wat dan weer veroorzaakt werd door een ongelukkige actie van immer strijdlustige midden velder Aad(je) Kila. Hij raakte tijdens de training de binnenkant, van Mansvelds dijbeen, vlak bo ven de knie. Onmiddellijk' werden medische acti viteiten ontplooit. Het been van Mansveld werd „in ijs" gezet ten einde te voorkomen dat zich een ernstige bloeduitstorting zou ont wikkelen. Vandaag zou het gekwet ste lichaamsdeel een warm te-behan deling krijgen. Waardoor de FC Den Haag alsnog op een tijdig fitte Mansveld hoopt. Evenals het elftal van Feijenoord zal ook dat van de FC Den Haag in de loop van zondag worden sa mengesteld. Het lijkt waarschijnlijk dat Ernst Happel zich alleen nog wil beraden over een opstelling van Lex Schoenmaker of Matthias Mai- wald in de spits. Theo Laseroms Immers (schorsing voorbij) en Van Hanegem zullen ongetwijfeld hun rentree maken. Mede door het gebeuren rondom Aad Mansveld liggen de zaken voor Jezek echter wat minder eenvoudig. Hij heeft voorlopig veertien spelers geselecteerd. Daaraan zullen nog worden toegevoegd de beste twee spelers van het B-team, dat zater dag de uitwedstrijd tegen DWS op het programma heeft. De selectie van FC DEN HAAG be staat uit: Thie en Ardesch Van den Burch, Weimar, Mansveld en Korevaar; Advocaat, Kila en De Zoete; Berg, Couperus, Roggeveen, Pas en Hestad. IVi van Hanegem Amsterdam Vaart de KNVB uit tegen Wim van Hanegem, die tegen Luxenburg botweg weigerde in te vallen? Jos Coler. voorzitter betaald voetbal: „van het voorval is mij niets bekend. Ik was woensdag avond op audiëntie bij de minister. in verband met belangrijke sportza- Merende gesprek gekregen, dat ken ,t he& er niemand over l Happel tegen Van Hanegem „We praten morgen wel. Als at rustiger is." Onzin Hanegem gisteravond in zijn sg in Hendrik Ido Ambacht: met dat gesprek zit ik niet ïij hebben trouwens afgelopen door de telefoon al heel jschappelijk met elkaar ge en. Nee, dat komt wel goed. mijn kant kan Ik alleen geen nemen met de uitleg dat zou zijn geweest, aals, dat was onzin. En eer-' er nu precies aan de hand r ik nog niet. Na die wed- tegen A jax had Happel kritiek spelers van ons. Maar niet Alleen toen ik vrijdags dat ik er tegen FC Twente ;ou staan, verweet hij me ik in de Meer achter A jax- aangelopen had in plaats indersom. Maar Ja, dat was aal dat hij dat zei. Maai- laat over ophouden. Morgen praat 'l Happel; ik maak over het beslist geen prestigekwes- letje een regel die aardig uitkomt. Hoe dan ook, de kwestie met Van Hane gem is in het nadeel van Fadrhonc. Binnen vijf weken weet hij overi gens waar hij aan toe is. Het kan even goed zijn, dat Fadrhonc nog vóór NederlandSchotland (1 de cember in Amsterdam) uitsluitsel heeft gekregen over al dan niet aanblijven. Want het bondsbestuur wil zich op korte termijn buigen over het dilemma: verlengen of overplaatsen naar een adequate functie binnen de KNVB (het jeugdplan Nederland bijvoorbeeld). In deze of uiterlijk de volgende be stuursvergadering zal de agenda het onderwerp-Fadrhonc bevatten. Het bondsbestuur zal dan nog wel niet stilstaan waar de twee wed strijden (in de voorronde Duitsland '74) tegen IJsland moeten worden ondergebracht. Beide duels zijn pas op 22 en 29 augustus '73 in Neder land. Sinds woensdagavond is Eind hoven, met zijn 16.000 verrukkelijk meelevende toeschouwers, sterk fa voriet voor één van de twee mat- IJsland zou daarnaast in Deventer kunnen worden ontvangen. Het treffn met Noorwegen en België ressorteert zonder meer onder Am sterdam en Rotterdam. Rotterdam Bij Feijenoord heeft de afgelopen dagen een buitenland se voetballer „gesolliciteerd", die prompt een paar proeftrainingen meemaakte. Hoewel zijn identiteit zwaar geheim wordt gehouden - zelfs de spelers van Feijnoord wisten niet wie de vreemdeling was die er meetrainde - schijnt het de Hongaar Dunai te zijn, die eens voor Vasas Boedapest speelde, daarna geschorst werd, zich vervolgens fit hield door bij Stan dard Luik en Rot Weiss Essen de training te volgen en nu dus bij Feijnoord weer aan de slag wil. Want vanaf 1 december schijnt hij weer gerechtigd te zijn om te voet ballen in UEFA-verband. De Hon gaar, die vleugelspits is, maakte op ae training in de Kuip een goede indruk, waarbij vooral zijn harde schot opviel. Dezer dagen beslist Feijnoord of hem inderdaad een kontrakt wordt aangeboden. Bij FEIJENOORD kunnen worden verwacht: Treytel; Schneider, Is rael, Laseroms en Van Duivenbode; Hasil, Jansen en Van Hanegem; Wery, Maiwald (of Schoenmaker) en Moulijn. Het duel tussen de FC Den Haag en Feijenoord zal om 12.00 uur wor den voorafgegaan door nog een an dere thriller; de competitiewedstrijd van de regionale jeugdelftallen van ADO en Feijenoord. Met recht een belangrijke wedstrijd, want de Zui- derparkers staan in deze afdeling slechts een punt verwijderd van de topplaats. Die wordt ingenomen door...Feijenoord. BARCELONA Er is geen sprake van een breuk tussen Rinus Mi chels en zijn club FC Barcelona. De Spaanse pers wist woensdag te mel den. dat voorzitter Montal de ge plaagde coach een ultimatum van twee weken zou hebben gesteld* waarna bij het uitblijven van result taten ontslag zou volgen. Gisteren echter ontkenden zowel Michels als voorzitter Montal telefonisch dit ge rucht. Michels: „Ik weiger onder een ultimatum te werken. Zou het waar zijn geweest, dan had ik on middellijk ontslag genomen". Zo er een tijdslimiet voor succes is gesteld, dan geldt die voor het elf tal. Montal: „Ik beschouw de ko mende uitwedstrijden tegen Valen cia en Real Madrid als onze laatste kansen op het kampioenschap. Worden die niet gewonnen, dan krijgt Michels de vrije hand om de ploeg drastisch te wijzigen". Wat waarschijnlijk neerkomt op een verjonging bij de FC Barcelona. Michels: „Zodra er geen uitzicht meer is op de top, gaan we een nieuwe ploeg opbouwen. Daarvóór zal ik bijvoorbeeld een aantal Jonge spelers, die nu nog zijn uitgeleend, terughalen.' Het gerucht, dat Rinus Michels wel licht de opvolger van bondscoach Fadrhonc zou worden, valt volgens de ex-Ajax-trainer dan ook buiten de orde. Michels: „Ik heb op dit moment niets met de KNVB te ma ken." Voorzitter Montal: „Ik wil nog jaren met Michels samenwer- Zwemmen Het bestuur van de Internationale Zwemfederatie heeft gisteren in Singapore de organisatie van de eerste wereldkampioenschap pen (1973) toegewezen aan Belgrado. De hoofdstad van Zuid-Slavië kreeg zeven stemmen tegen Vancouver, de andere kandidaat, vijf. 290.000 gulden ROERMOND De 54-Jarige in valide mijnwerker Evert Kamphorst uit Leeuwen-Roermond heeft gister avond de grootste prijs uit de ge schiedenis van de nationale sportto- tolaisator uitgekeerd gekregen. Ad junct-directeur van de toto, de heer P. J. C. Lut, overhandigde de heer Kamphorst in Roermond een cheqfle van 290.000 gulden. Bij de uitreiking van de prijs wa ren ook deechtgenote van de heer Kamphorst en hun acht kinde ren ook de echtgenote van de heer onkundig van de krachtsverhoudin gen in het betaalde voetbal, had het foutloze rijtje voor tot 12, van 17 ok tober ingevuld. Zij was daardoor de enige kandidate van de 693.238 deel nemers van de hoofdprijs van 170.264,70 gulden en de premie van een zelfde bedrag. De bruto-prijs was dus ruim 340.000 gulden. Van zijn prijs zal de heer Kamp horst. die bestuurslid en elftalleider van de afdelings voetbalvereniging Leeuwen is onder andere drie auto's kopen. Een voor zichzelf en twee voor zijn zoons die buiten hun woonplaats werken. Verder is de to toprij swinnaar van plan een nieuw huis te kopen. (aiiNaiaaAOV) Fadrhonc te vriendelijk? horen spreken. Daarom kan ik onmogelijk een oordeel ge- Coler steunde de redenatie, dat on der Kessler als bondscoach een wei gering nooit was voorgekomen. „Dat is nu eenmaal het verschil in stijl Fadrhonc benadert de jongens heel anders. Kessler had gewoon gezegd: jij erin en daarmee punt uit. Hoe heeft Fadrhonc zich tegen Van Hanegem uitgedrukt? De verhouding tussen beiden lijkt me in ieder ge val goed. Maar nogmaals, ik ben er niet geweest en weet er niets van". Van Hanegem zelf onthulde nè. LuxemburgNederland zijn boycot van Fadrhoncs verzoek. De Feijen- oorder had zich voorgesteld in de rust het trainingspak open te mo gen ritsen. Maar Fadrhonc kon. zoals méér in het verleden, niet tot de keuze komen wie dan moest uit vallen. Een kwartier na de pauze raakte Cruijff licht gewond. Fadr honc legde zijn hand op de schou der van Van Hanegem en vroeg hem zich warm te lopen. De Feij- enoorder negeerde de vraag nukkig en bleef ook zitten, toen de bonds coach maar aandrong. De in aantal groeiende tegenstan ders van Fadrhonc dikten het inci dent dankbaar aan als zwaar belas terend materiaal voor de ex-Tsjech De oppositie tegen hem kritiseert vooral zijn té sympathieke houding. Wat wordt beschouwd als een teken van zwakte. Sterke trainers zijn niet vriendelijk en geliefd is immers Morgen op Bosbaan in Amsterdam LEIDEN/AMSTERDAM Voor de eerste Nederlandse najaars- r oei wedstrijden, georganiseerd door de Algemene Leidse Studenten Roeivereniging ASOPOS, hebben zeer veel ploegen ingeschreven. Morgen van 10.00 tot 16.30 uur zullen op de Amsterdamse Bos baan o.a. topploegen van Nereus, Triton, Njord, Proteus Argo, de Vliet en Asopos aantreden voor de lustrumwedstrijden van Asopos. Grote afwezigen bij die wedstrij den waarmee voor de Konink lijke Nederlandse Roelbond de mo gelijkheid ls geschapen al vroeg de balans op te maken van wat er dit seizoen aan roeipotentieel be staat zijn de toonaangevende verenigingen Laga (Delft) en Aeglr (Groningen). 'Grote aan wezigen' zijn bijvoorbeeld de Wil lem II/Nereus combinatie, met de bekende ongestuurde twee Be- neeke-Steenklst samen met Van Laarhoven en Mensing van Cha- rante, de elite sklffeurs Van der Hoog (winnaar van de skiff head 1970), Veenemans van Nereus en de coming man Frans van der Vliet van Asopos zelf. Favoriet In het senior A-acht, het hoofd nummer, ls de ploeg Luzerngan- gers van Asopos favoriet, maar ook Nereus brengt een derdejaars- acht op hetwater. Voor het num mer elite stuurmanloze vier is er een massale Nereus-inschrijving: drie ploegen, waarvan acht roei ers vorig jaar uitkwamen in de verrassend sterke A-acht van Bloemendaal. In de derde vier van Nereus roeien bijvoorbeeld ook ervaren mensen als Lulnenberg en Stokvis (samen met de ex-lichte roeiers Hogeweg en Hartleman. Voor de ploegen van Asopos, De Vliet en Njord die vele roeiers en roelsters hebben ingeschreven, ls de strijd op de Bosbaan een be langrijke test. De Vliet zal in Amsterdam moeten laten zien dat zij ook na haar verhuizing naar de Leiderdorpse Dwarswetering nog steeds de beste damesver eniging van Nederland ls, Njord zal op senioren en nieuwelingen niveau zeker van zich doen spre- De favoriete senior A-aclit van Asopos: v.l.n.r. H. Hille- nius Cboegf, C. Pieterse, R. Steiginfya, A. Witkampf, F. Hendrikx, J. SchoutenC. van den Ende, E. Maan (slag) en stuurman A. Oosterhof.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 21