Voor schotenaren spraken over vervoersproblemen „Kunst als geschenk' in Galerie v. d. Vlist INBREKEN AAN HET „HANDJE Leiden opgesierd met vijfhonderdcorsages' Bewoners Rijndijk pleiten voor meer veiligheid MlNl-nieuws luit l MAX I-Leiden PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 NOVEMBER De tijd dat druk rijtuigverkeer een prettige bijkomstigheid was is voorbij LEIDEN Onder het motto "Geef j uw gevel een corsage" werd in de i afgelopen zomermaanden voor de zes- achtereenvolgende maal een VOORSCHOTEN „Het drukke rijtuigenverkeer voor ieders deur in de richting van Leiden en Den Haag, blijkt men als Voorschotenaar een prettige bijkomstigheid te vinden". Nu zou Je van zoiets „verhoging van 't woongenot" zeggen. Dit uit het oud aardrijkskundig woordenboek van de heer H. Schuttevaer, daterend van 1830. „Wel precies het tegenovergestel de van de situatie zoals zij nu is. En misschien ook wel het eaidge punt waarover u het vanavond eens bent,' zei voorzitter prof. mr. H. Schutte vaer gisteravond ter afsluiting van tie „Ken Uw Vooschoten" avond in het Cultureel Centrum. „Hoe los Je het vervoersprobleem op met al die overvolle wegen?" zo had organisator „Nut van 't Alge meen" de avond misschien beter kunnen aankondigen. Nu heette het: „Wegenstruktuurplan van West-Ne derland gezien vanuit Voorschoten". Het strijdtoneel speelde zich voor namelijk af tussen voorstanders van de volgende twee richtingen: Meer wegen voor de autobezitter èn stimuleren van het openbaar ver- Geen nieuwe wegen meer. Halt aan de economische groei. Om te beginnen met de laatste. Fervent voorvechter van dit stand- kunnen we niet verder gaan op een punt was forumlid Udo de Haas van I gegeven moment". Hij keek daarbij de werkgroep Milieubeheer Leiden verder in de toekomst dan één van ,Geen nieuwe wegen meer, want zo de andere leden van het panel aan durfden. Zij achten bijsturing vol- ZOETERWOUDE—- Voor de burger avond voor nieuwe Rijndijk-bewoners bestond gisteravond maar weinig be langstelling, dat kwam ook omdat het patste Jaar maar weinig nieuwe bewoners aan de Rijndijk te begroe ten zijn geweest. Uit het rommelige vragenuurtje konden toch nog enke le concrete wensen worden gedestil leerd. De bewoners willen een brede re groenstrook. Bij de aankoop van de huizen was door de makelaar een bredere groenstrook voorgesteld als nu het geval is. Dit ontkende wet houder Hofwegen, die de vragen be antwoordde, „De weg is nooit ver legd. De rioolzuivering zal worden verwijderd zodat een verdere speling in het verschiet ligt". Achter de Nassaustraat komt bin nenkort een z.g. Indiianenveld. Op de vraag of aan de Hoge Rijndijk of de burgemeester Smeetsweg een zwembad aangelegd kon worden kre gen de vragenstellers ten antwoord dat dit financieel onmogelijk was. Voor de veiligheid van de kinde ren aan de Hoge Rijndijk zal wor den gezorgd. Er komt als G.S. het plan goedkeuren een oversteektun- nel ter hoogte van de Rijnegommer- straat. Toch vonden de bewoners van de Hoge Rijndijk de beveiliging te gering. Sommigen wilde zo snel mo- Studeerkamer uitgebrand VOORSCHOTN Rond half drie gistermiddag werd een zware bin nenbrand gemeld in het pand Leid- seweg 258. De Voorschotense brand weer rukte met groot materiaal uit en wist de brand te localiseren tot de studeerkamer. Deze brandde ge heel uit. De schade is zeer aanzien lijk in verband met de grote hoe veelheid boeken, die verloren ging en de aanwezige apparatuur. Bij de blussing maakte de brand weer gebruik van persluchtmas kers en zette 3 nevelstralen in. De nablussing vergde enige uren. Plan Villapark goedgekeurd DEN HAAG Het Wassen aarse bestemmingsplan Villapark is in grote lijnen door de Kroon goedge keurd. De Kroon heeft geen bezwaar tegen de verhoging van het be bouwingspercentage van het militai re complex „Maaldrift" van 10 tot 20 pet. Burgerlijke Stand LEIDERDORP ondertrouwdM. A. M. Boer. en H. de Vos,, J. A. Zwarts en G. M. Oostergo. R. A. Ruljtenbeek en D. Visser. Getrouwd: N. R. Koning en J. Plomp. P. J. v. Putten en G. G. Koolmans Bej- nen. J. Dijkstra en C. Schlpaanboord. Geboren: Johanna E Y. d.v. J. G. de Jong en M. Heijmans, Fijancolse B. d.v J. H v. Bruchem «in J. Ch. Schreurs. Jeronlmus F. E. z.v. R. Blok huizen en S. M. Casteleln, Cornelius J. z.v. P. J, Overdevest en L. M. Nieu- wenbroek, Petra M. d.v. J. A. Hamer en P. M. Baart. gelijk verkeerslichten aan de Oran jelaan. Wethouder Hofwegen wees deze vragenstellers er op dat zolang de verkeerslichten bij de Meerburg blijven staan daar weinig of geen kans op is. Ook de scholenbouw heeft de vol le aandacht, verzekerde wethouder Hofwegen. Het gemeentebestuur on derzoekt de mogelijkheid om te ko men tot een complex. BROMFIETSER AANGEREDEN LEIDEN Een 54-jarige brom fietser uit Noordwijk werd gisteren op de Rijnsburger weg aangereden door een personenauto, bestuurd door een 32-jarige Leidenaar. De bromfietser vertelde dat hij midden op de Rynsburgerweg stond te wachten om over te steken. Hij was niet verlicht, waardoor de auto mobilist hem pas op het laatste ogenblik opmerkte. De bromfietser liep een linker on-i doende cm aan nog groter wordende moeilijkheden het hoofd te bieden. Een van die anderen was ir. G. Tjalma van Provinciale Waterstaat. Hij erkende de moeilijkheden. Dat bleek wel uit de cijfers die hij in zijn redevoering noemde: „Van 1965 -1970 is het wegverkeer toegenomen met 61 pet. En: „Het is te verwach ten dat ditzelfde wegverkeer nog tot het jaar 2020 zalstijgen". Het drukke auto-verkeer door Voorschoten vraagt een steeds hetere beveiliging van de wegen in de kom van het dor-p. (Foto Holvast) al die wegen niet eens te realiseren," kwam toen Udo de Haas weer op de proppen met een onlangs verschenen rapport. Uitgekomen is men er natuurlijk niet. Vooral niet omdat de al eerder op de avond nog gepraat was over de Anna"*Marië, dr Op zelfde fietspad twee aanrijdingen LEIDEN Op het fietspad langs de Kanaalweg had gistermorgen een botsing plaats tussen twee bromfiet sers, een 32-jarige man uit Leider dorp en een 53-Jarige vrouw uit Lei den. Bij een inhaalmanoeuvre van de man botsten de beide bromfietsers frontaal. De man liep een hersenschudding op en werd vervoerd naar het Aca demisch Ziekenhuis. Ook de vrouw werd hierheen vervoerd met schaaf wonden, en hoofdpijnklachten. Op hetzelfde fietspad reed gisteren een 16-jarige bromfietser een 9-jari- ge fietser aan bij de kruising met de Hartmanstraat. De bromfietser werd met een her senschudding en schade aan het ge bit naar het Diaconessenhuis ver voerd, de fietser werd naar hetzelf de ziekenhuis gebracht met een wond aan de rechterzijde van het hoofd. „Maar dan is het hier toch helemaal veelomstreden Leidse Baan, die de Eist niet meer leefbaar?" zei iemand toen Voorschotenaren erg hoog bleek te uit de zaal. De heer Tjalma reageerde zitten. Logisch ook wamt hij gaat vlak hierop met: „Wat is dan het crite- j langs het dorp heen. De meningen rium wat aan leefbaarheid gesteld moet worden?" En de eerste beet hem toen een „Dat weet u net zo goed als ik" toe. De toekomst van de heer Tjalma was wel een moeilijke tach tigerjaren tijd, maar als men dan eenmaal aan de steeds nijpender ge worden vraag naar wegen had kun nen voldoen zou de situatie in de ne gentig Jaren weer meer ontspannen geworden zijn. „Maar financieel zijn hier over bleken te variëren van het .als muizen in de val zitten als de weg er niet komt" van de heer Begeer tot een „angsö voor de geluidshinder". Andere sprekers op deze avond waren de forumleden: ir. J. Barkhof van de ANWB, ir. W. C. Rey van het minis terie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne en de heer Jongejan van de NZH. Alle sprekers waren inwoners van Voorschoten. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Wilhelm Maarten Jacob, zn. van P S. Wolfaart en E. de Raad; Lyzias René zn. van L. H. van Eginond en J. J. L. van Delft; Robert, zn. van J. Schen kel en A. Jungerius; Regina Magdalena dr. van G. H. Otten en N. A. I. Ko- doatie; Marjan, dr. van B. A. van Luijk en M. J. vaar der Lult; André, zn. van A. Kuijt en A. W. NIJgh; Jakkolien, dr. van J. P. van Roon en T. B. Hulstljn: Marcus Hemicus Maria, zn. van H. Zulderduln en A. M. Kleljhorst; Jo hannes Willem Martinus, zn. van J. A. M. Versluijs en A M. van Egmond; "trie, dr. van C. N. M. van der J. M. Bergman; Graham, zn. J. L. Las van Bennekom en M. P. H. van Schié: Alfredus Cornells Otto, zn. van J. Vertegaal en A. H. S. Ade- geest; Amanda Madeleine Iris, dr. van M. Hartevelt en B. Verlind; Peter, zn. van H. Wakka en J. J. de Bil; Gijs- bertha Jaeoba, dr. van T. de Heer en W. Bouman; Sven, zn. van W. K. Bressmer en I. J. Huber; Sheila Jen nifer, dr. van A. Vos en A. W. E. J tigers. GETROUWD L. van Es en P. J. Eradus; L. Tls- seur en J. C. Stouten; J. Kok en M. van der Spek; J. C. Timmermans en M J. Kramer; T. J. H. Lopes Cardozo en H. P. Ulehake; G. M. Corel en A. M. Silvester. Galerie Van der Vlist: groepsten toonstelling „Kunst als geschenk". Fantasievolle wezentjes en beesten met aapachtige smoeltjes: de plastiek van Anke Blankenvoort, die al od meer tentoonstellingen de aandacht, heeft getrokken. Haar bolle figuur tjes staan vaak op hoge, dunne ijze ren pootjes en zijn overdekt met het Diaconessenhuis vervoerd. Politie houdt twee oude bekenden aan LEIDEN Vannacht heeft de Leid se politie twee mannen aangehouden toen zij in een schoenenbedrijf op de Aalmarkt aan het inbreken waren. De politie had een tip gekregen van een buurtbewoner. De twee mannen bleken oude bekenden van de politie te zijn. Het waren een 18-Jarige los werkman en een 20-Jarige straatma ker. Zij zijn door de Leidse politie opgesloten. Beroep ingswerk derbeenfractuur op en een wond e^n zeer verfijnd ornament. Vaak aan het voorhoofd. Hij werd naar hebben ze verschillende snoetjes, zo als bijij voorbeeld de „Vogel met de vijf gezichten". Deze originele snuitjes worden vaak zelf tot orna ment. zoals op de „Grote klok van andere tijd", waar ze opgaan in het geheel. Op de koperen slinger van de klok zit ook nog een hoofdje. Uit haar werk spreekt een groot gevoel voor fijnzinnige humor. De grond- kleur van haar werk is beige, met nuances in voornamelijk bruin groen- blauw. Deze kleur en het or nament. dat als een kanten waas over haar plastiek heenligt. maken het bijzonder levend. Het glazuur ls ook erg fraai. De kleurgrafiek van de Haag se graficus Cees Vlag laat werk van de laatste vier jaar zien. Het vroegere werk heeft een ornamenteel karak ter: grote schelpen en vogels in grij zig groen en blauw. Later wordt zijn werk harder van kleur en minder ro mantisch: het is meer op de indu strie geïnspireerd. De keramiek van Baps van Elsdin- gen vormt een sterk contrast met Anke Blankenvoorts werk. Ook hier vreemde wezentjes, maar veel forser van opzet en niet ornamenteel. Ze doen nuchter aan. De kleur ls veel donkerder: roestbruin fond met zwart voor de oogleden en monden. Op deze gevarieerde groepstentoon stelling zijn vervolgen schilderijen van de Amsterdamse Clara de Jong fors van opzet, eenvoudig van vorm. Huizen, een laantje of mensen, die een geheel met hun omgeving vor men. Ze zijn daar, zonder beweging en statisch. Clara de Jong gebruikt heldere kleuren, met vooral veel groen. Totaal anders werken de panelen, met hoofden of stilleven van Karei Wiggers. Ze doen denken aan de Vlaamse primitieven, x maar de vormgeving is toch zeer persoonlijk, strak en modern. Vooral de «preken de ogen lijken „antiek". Door de dui delijk afgebakende countour steken zijn hoofden sterk af tegen de ach tergrond. Alles is erg duidelijk. Er gaat een heel bijzondere, verdroomde sfeer van dit zeer aparte werk uit. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bloemendaal H. A. Winkel te Oosterbeek-Wolfheze. Bedankt voor Papendrecht, I. Kok te Baarn, voor Wekerom, J. C. Schuurman te Putten, voor Nieu- wendijk, W B. van de Woord kandi daat te Beesd. S. W. Bij^ theolo gisch kandidaat Roodenburgerstraat 4 in Leiden wil zondags de kerken dienen voor de provincies: Zuid- Holland, Zeeland, Utrecht en Fries land. Geref. Kerken Benoemd tot hulp-prediker te Beetsterzwaag, J. J. Oranje, emeri tus-predikant te Heemstede. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Beverwijk, B. van Riet te Bolnes-Slikkerveer. Vrijgemaakt buiten verband Beroepen te Baarn, J. Kranenburg te Groningen. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Dordrecht ds. Van de Ent te Katwijk aan Zee (verb, be richt). bloembakkenwedstrijd gehouden. Dankzij de gebruikelijke actie, ge voerd door de Leidse Bloemisten Pa troonsvereniging en de Leidse afde ling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, waren er ruim 100 deelnemers meer dan vo rig jaar. De Jury moest ruim 500 bloembakken in alle delen van de stad keuren. Als sluitstuk van de wedstrijd heeft burgemeester Vis gisteravond in „Den Burcht" de prijzen aan de winnaars uitgereikt. De uitslagen zijn. Afdeling parti culieren: 1ste prijs H. v. d. Luit, de Opaalstraat 47 (wisselbeker) en A. vanTongeren, J. P. Coenhof 23; 2de prijs J. G. J. Verhey van Wijk. de Burggravenlaan 11; 3de prijs J. v. Katwijk, Leliestraat 57. C. Dreef, Jac. Catslaan 83, A. v. d. Laan, Stuyvesanthof 20, W. H. Pennings, Moddermanstraat 80, A. Breedvelt 5 Meilaan 79 en H. F. Miggels, de Agaatlaan 121. Afd. bedrijven: le prijs (wisselbe- :r) koffiehuis "Marion", Burggra venlaan; 2de prijs "3 M Minnesota" Rooseveltstraat 55. Afd. Groepen; le prijs H. Zirkzee en W. P. Dool, Parkstraat 27-29; 2de prijs H. v. d. Vest en G. P. de Vrind Parkstraat 31-33. Afd. Hofjes: 1ste prijs Cornelis Spronghof, Douzastraat la; 2de prijs Betanienhof, Kaiserstraat 41; 3de prijs Schachtenhof, Middelstegracht 27. Prachtige, verstilde doffe kleuren. Peter Gentenaar, een jong graficus uit Rijswijk, werkt met kleine, fijne lijntjes. Vaak is de contour verdub beld. Hierdoor doet het dikwijls schetsmatig aan. De wandkleden van Ans Lempens zijn fors en stoer. Een zeer grote variatie dus op de ze groepstentoonstelling „Kunst als Twee keramiekwerkjes die op de ex-positie zijn te bewonde ren. (Foto Holvast) HANNY RENEMEN Woensdag Volle 'Pr- d*11- Buinfng, 8 uur nam. Oegsfgeest (Geverstraat 65): Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden, 8 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) Mlkssocieteit voor homofiele Jongeren 8 uur nam., café-bar 12-6 en 7.30-1 Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan)Informa tie-avond Baha'i, 8 uur nam. Stadhuis: Spreekuur sociale raads vrouw 46 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, spr. dhr. L. Steensma „Algemeen voorkomende ziekten plagen en hun bestrijding", 8 u. r De Vreeburgh (Oude Singel 144): Alg. ledenvergadering VVV, 6.30 uur Donderdag Fysiologisch laboratorium (Wasse- naarseweg) Medisch Comité Nederland -Vietnam Films en lezing dr. F. Groe ning over de activiteiten van het co mité 8 uur nam. Ant. Clubhuls Kath. Bond van Jaarden en gepensioneerden. Toneel Elckerlyk met „Die rare familie" 7.30 uur nam. Prytaneum (Rapenburg 6) Baha'i Spr. dhr. H. Schuurman over „Ba- ha'u' llah en het nieuwe tijdperk' 8.15 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat 66; Rommelmarkt 7 uur nam., film „De Tunneloorlog", 8 uur nam. café-bar 12 -6 en 7.30-1 uur nam. Stadhuis Openbare begrotingsver gadering commissie openbare orde en veiligheid 2 uur nam., commissie CRM 8 uur nam. Bommarkt 12 Sociëteit voor gehandi capten 7.30-10 uur nam. Tits Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) NOVB, afd. zuid-west Spr. Mevr. C. L. Beer man-de Roos over „Eer. arts over ge bedsgenezing" 8 uur nam. V rijdag De Lakenhal Ver. Oud- Lelden Fo rum volksllederenonderzoek 8 uut middag. Stadhuis Openbare begrotingsverga dering Commissie stadsontwikkeling en verkeerszaken 2 en 8 uur nam. Oegstgeest Socletelt voor kamerbe woners en alleenstaanden 8 uur nam. Breestraat 19 Socletelt Twentwel (V kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Konlngsruü Ruilclub 7.30-10 uur nam. Oude Vest 73: Informatie-avond Scientology 8 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestr. 66) Cine- club 9 uur nam., café-bar 12-6 en 7.30- 2 uur nam. Zaal Mekel (Hogewoerd 87) Jaarver gadering P.v.d.A. 8 uur nam. Kath. Militair Tehuis (Korte Mare) Schletavond Ned. Bond van Oud-Strij ders 8 uur nam. kif vlucbjl klei kdienst -meer De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Doeza- apotheek, Doezastraat 31, Apotheek Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp en Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8. Aanvragen dagemks t()dena de spreek uren van 9 tot 10 uur Voor gezins verzorging. Morselnge) 8. tel 24800; voor bejaardenhulp; Oude Rijn 190, tel Zaterdag gaat de Jan vanfi lengroep (zeeverkenners) kle ophalen voor Pakistaanse vlud lingen. 's Middags kan ook worden gebracht in het clubhujj de Hartesteeg. Weilkom zijn voj truien, dekens en kleding voor l deren tot een Jaar of zeven j uw kast. eens even na. Aan Rijksuniversiteit van Leiden si» de voor het doctoraal examen k bisohe taal- en letterkunde J.t Bosman (Amsterdam) voor het a toraal examen Algemene Literati wetenschap A. J. Korteweg (Leid doctoraal examen scheikunde E Werner (Leiden) doctor examen Franse taal- en letterlos mej. B. V. Reijn (Gouda». de ledenvergadering van de afde; Wassenaar van de Nederlandse P tesbantenbond spreekt dr. R. de Ki op 23 november over De plaats de VVD, prof. dr. Hegnauer fa ter gelegenheid van de 116de i jaardag van de Eidgenossische 'ft nisohe Hoohschule in Zurich ere-doctoraat van deze Hochscfc Het afgelopen weekeind» weer druk gevist. Het vised ge HSV kwam tot het volgend» sultaat 1. H. Montanus, 4 st. i 2. K. Later veer 9 st. 1120 g; Laterveer 11 st. 965 g.; 4 Ui werbrug sr. 1 st. 600 g.; 5. J, j Linden 4 at. 425 g; 6. J. Leur» st. 400 g.; 7. C. Arnoldus Jr. 355 g 8. P. Bontje 1 st. 270 g.;j Amoldus 1 2 st. 150 g.; 10, Doesburg 2 st. 150 g.; Bij „Oj ons" was de vangst als volgt i deeld: 1. v. d. Hulst 38 st. 247} 2. A. v. d. Hulst 36 st. 2320 g.;i v. Wijk 19 st. 1500 g.; 4. J, a 16 st. 1165 g.; 5. C. Planjer 10 845 g.; 6. F. Marijt 4 st. 300 g P. Marijt 3 st. 180 g.; 8. J. Mj 1 st. 55 gr.De Hengelsport i deelde -de vangst zo 1. Verstrak 33 st. 2430 g.; 2. C. Notenkn 21 st. 2035 g.; 3. Jansen 22 st. l g.; 4. I. Mazurel 13 st. 1250 g.; Griekspoor 12 st. 1125 g.; 6. vJ ren 9 st. 1010 g.; 7. Vlasveld IJ 8. J. Boef 13 st. 975.; 9. v. Rq 8 st. 815 g.; 10. D. Boon 9 st, De vijfde wedstrijd van vis eniging „ZaaJlberg" leverde de i gende uitslag op: 1. G. Holswfl 15 st. 1655 g.; 2. Ph. HolswB 11 st. 1175 g.; 3. N. Gressi, 90 4. A. Rop, 7 st. 895 gr.; 5. M, Bi mijer, 6 st. 825 g.; 6. H. Kos 6 st. 775 g.; 7. J. Philippo, 4st g.; 8. Boest, 2 st. 580 g.; 9. A. B: mijer 4 s t. 420 g.; 10. A. v. It# 2 st. 400 g. Aan de Rijksunls fceit van Groningen is gedaagd i het kandidaatsexamen godgels heid mej. J. M. M. Hemmej Oegstgeest. Voor het doctoral) men rechten slaagde K. Waai ook uit Oegstgeest. Deze m zal aan de burgerij worden voo legd een schetsplan voor verbet» van de verkeerssituatie in H» straat en omliggende straten, li giaan wordt of de Ververstraat ap straat kan worden. Binnenkort bij wijze van proef een extra liohting <zg. Son-verlichting) den geplaatst bij enige voetganj oversteekplaatsen op de Lanio schansweg. Met ingang van 22 oktober! is ir. J. H. Schreve, afgevaard van het hoofdbestuur van de derlandse Maatschappij voor Nijv heid en Handel in Wassenaar noemd tot lid van de PTT-raad De heer J. Woudstra uit Den H voorheen directeur van het posé toor in Wassenaar, is met ingang 1 november benoemd tot referea ris van de PTT. De hoofdemp! voor bijzondere diensten der PTT. heer P. van der Reijden uitl den, is met ingang van 1 okli 1971 benoemd tot bureauchef vu PTT. Als gevolg van het weg lén van zinsneden in een eerder publioeerd bericht, zijn er mK standen ontstaan betreffende d( veringsmogelijkheden van de zn dere ankerkettingen door N.V. ninklijke Nederlandsche Grofs derij te Leiden. De directie vanl G. stelt er prijs op te verduld! ken, dat de bestaande werkwijze' het vervaardigen van EGO-ket gen zal worden gestaakt. Ankert tingen in alle maten zullen eti in het leveringsprogramma bij voorkomen. De verkoop van VVV-geschenkbonnen, waarmet gonnen is op 25 oktober, loopt P Sinds het begin zijn er voor een drag van f 1487,50 bonnen geplai dat is bijna f 100,- per dag. Ops kelijk is dat veel bonnen worden kocht door niet-Leidenaars. Deï hoopt dat door het goede lopen de bonnen ook de winkeliers dl» nu toe voorzichtig zijn geweest' zullen gaan doen. VOORSCHOTEN De 24-Jari- ge magazijnbediende, die in Voor schoten als inbreker fungeerde, had wel pech, hij verloor tijdens de klau- terpartij zijn bril. Dit zou de politie op zijn spoor hebben kunnen bren gen, doch voor de inbreker was het vervelende, dat hij zonder bril vrij wel niets kon zien. Daardoor hadden de beide collega-inbrekers geen hulp aan de magazijnbediende integendeel zij moesten hem bij de hand leiden. De Inbraak pleegden ze in een winkel aan de Prins Bernhardlaan waartoe ze zich via een lichtkoepel toegang verschaften. Een van f 600,- werd gestolen, 1 winkelier een hoger bedrag Voor de Haagse rechtbank 2 dachte, dat het met inbreken gd ls. hij gaat aan het pottenbakk® ziet zelfs een handel in oude bos rijen, na restauratie, in het schiet. De Officier van Justitie liet maar zo en omdat verdachte niet eerder is veroordeeld, wilde volstaan met een eis van f 100 en voorwaardelijk twee maa» gevangenisstraf met proeftijd Jaar. Vonnis over 14 dagen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2