Geld uitgegeven zonder dat de raad daar iets van wist agenda Celdeur op kier voor Leidse woningkraker Verhuur CC opnieuw onder DROOGTRAINING VOOR DE JEUGD MET BROMMER TEGEN AUTO Theo Deddens exposeert in ,De Pomp" Collecte voor Nierstichting Wie zag ongeil op zebrapad IN VOORSCHOTEN PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 NOVEMBER ij Wassenaarse raad bijzonder kritisch over gang van zaken met de sporthal iMINl-nieuws i uit MAXI-Leiden WASSENAAR Het belangrijkste punt op de agenda van de Wassenaarse gemeenteraad, gisteravond, was on getwijfeld het voorstel om een aanvullend krediet van ruim f 362.000,beschikbaar te stellen voor de bouw en inrichting van de inmiddels voltooide sporthal. De raad ging uiteindelijk met het voorstel akkoord, maar niet dan nadat op soms zeer scherpe toon uiting was gegeven aan het ongenoegen van de raad over de gang van zaken. VVD-er Van Vuure noemde enke le van de grieven. Er is geld uitge geven zonder dat de raad ervan wist. Er werden opdrachten gegeven aan de aannemer zonder een behoor lijke omschrijving en de commissie openbare werken werd te laat als begeleidingscommissie ingescha keld. "De VVD-fractie heeft echter geen behoefte aan nakaarten. De sporthal staat er en het aanvullend krediet moet maar gegeven wor den". CCP-er Theunissen liet eveneens kritische geluiden horen en sprak van amateurisme en gebrek aan spor tiviteit wat 't toegeven van de ge maakte fouten betreft. Het past de kans om de gemaakte fouten ruiter lijk toe te geven heeft het college la ten voorbijgaan. Raadslid Schuyer besloot zijn betoog met de opmer king dat hij vrij naar Multatuli „het college volkomen minacht". Burgemeester Staab en wethouder Brink wilden wel toegeven, dat er vervelende dingen waren gebeurd en dat er moeilijkheden zijn geweest. Het materiële resultaat is echter dat er een sporthal staat, die de verge lijking met andere sporthallen in de omgeving glansrijk kan doorstaan. Wethouder mevrouw le Coultre- Foest zette uiteen, dat het beschik baar komen van een subsidie van de Nederlandse Sportfederatie altijd 'n onzekere zaak is geweest. Wel staat vrijwel vast, dat van het ministerie van CRM een subsidie van f 225.000, zal worden verkregen. Wethouder Van Gunsteren rea geerde op de opmerking van de heer Schuyer, dat hij het college min acht. Hij vond dat dergelijke uitdruk kingen de verhouding tussen raad en college ernstig schaden. Het de bat ging nog een poosje door. maar Dinsdag LEIDERDORP De eerste paal voor 146 eengezinswoningen in het Bestemmingsplan Binnenhof is gis termiddag door Ir. H. de Kiewit eindigde met het goedkeuren van het hoofd-ingenieur-directeur van LEIDEN Op het kruispunt Ves- testraatGroenesteeg ontstond gis teravond omstreeks elf uur een bot sing tussen een 25-jarige Leidse bromfietser en een personenauto. De bromfietser kreeg een hechtwond aan de kin en een hersenschudding. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. aanvullend krediet. Verlichting Een tweede punt. dat veel aan dacht kreeg was een door burgemees ter en wethouders opgesteld tienja renplan voor verbetering van de openbare verlichting in Wassenaar. De raad had over 't algemeen veel waardering voor dit plan, maar waar schuwde er toch voor de verlichting op een aantal wegen niet al te sterk te maken, omdat dat verkeersaan- trekkend werkt. De huidige ver lichting staat over het algemeen op een behoorlijk peil. Begonnen Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Zuid-Holland geslagen. De wo ningbouwvereniging Leiderdorp krijgt hiervan 84 woningwetwonin gen in eigendom er komen verder 12 premie-koopwoningen en 50 onge subsidieerde woningen. Dat de bouw- stroom in een regelmatig tempo is doorgegaan blijkt uit het feit dat de heer Kiewit na het slaan van deze eerste paal de sleutels kan overhan digen van de flat aan de Engelen- daal. De bouwstroom daar is nu vol tooid. De familie Van der Poll kreeg deze sleutel met een feestelijk tintje Sinds het slaan van de eerste paal daar hebben 970 gezinnen Burgemeester Staab„Er zijn vervelende dingen gebeurd, maar er staat een sporthal die een ver gelijking piet andere sporthallen glansrijk kan doorstaan". raad niet trots te zijn op de sporthal. Wat de officiële opening betreft deed hij de suggestie niet een gemeen tebestuurder te laten optreden maar een figuur uit het sportleven aan te zoeken de hal aan de Wassenaarse sportmensen over te dragen. Raadslid Lodder (Partij Wass), moeten worden op die plaatsen, I thuis gevonden aan de Engelendaal waar de huidige verlichting onvol doende is. Het college wees er op, dat het hier om een globaal tienjarenplan gaat, Wordt tot de uitvoering van verlichtingsprojecten overgegaan dan zullen de details daarvan eerst nog met de commissies en de raad wor den besproken. De raad ging hier mee akkoord. Veel tijd besteedde de raad aan een voorstel van burgemeester en wethouders om een verordening vast te stellen die de samenstelling en de merkte op, dat de raad altijd te j werkwijze zal regelen van een com- laat werd ingelicht als het om sporthal ging. Te laat werd de com missie openbare werken te hulp ge roepen om orde op zaken te stellen. Nog onlangs kreeg het college voor gespiegeld, dat er een subsidie van de Nederlandse Sport Federatie ver wacht kon worden; nu blijkt, dat dit niegt het geval is. Zelfs de subsidie missie voor het Midden- en Klein bedrijf. B. en W. hadden voorge steld daarin enkele raadsleden en vertegenwoordigers van de drie gro te middenstandsorganisaties op te nemen. De fractie van Open Appel, j De Jonge Groningse kunstschilder en CCP-er Duijvestijn stonden op het maakt met deze expositie opnieuw Op de foto de Engelendaal nog ïr ontwikkeling gezien vanaf de Laan van Ouderzorg. V)* WARMOND In het expositie centrum galerie "De Pomp" worden van 20 november tot en met 10 de cember collages en pentekeningen van Theo Deddens geëxposeerd. standpunt, dat in een dergelijke com missie ook vertegenwoordigers van het ministerie van CRM de werknemers en van de consumen- schijnt in de lucht te hangen. De ten moeten worden opgenomen. Het een entree in de Nederlandse kunst- an wereld. De collages verschillen met die 'roeger werk, niet alleen door J oor de Leidse kantonrechter LEIDEN Een 23-jarige af werker uit Leiden stond gisteren voor de Leidse kantonrechter, omdat hij "zon der vergunning van B. en W. een woning in 'gebruik had genomen". Hij had een leegstaande woning "ge kraakt". Op 14 mei j.l. ontdekte hij dat het perceel Joubertstraat 15 leeg stond. Via een open raam klom hij de woning binnen, opende de voor deur en niet lang daarna had nij zich met vrouw en twee kinderen ge ïnstalleerd. "B. en W. hadden deze woning voor een ander gezin bestemd en U bena deelde dat gezin in hoge mate" kreeg verdachte van de kantonrech ter. mr. W. de Koning, te horen. "Ik moest wel want ik kon met mijn vrouw en kinderen toch niet op straat blijven staan", repliceerde verdachte. De officier, mr. A. S. M. Horstink zei in zijn requisitoir onder meer- "Het is mij bekend, dat de woning situatie in Leiden zeer penibel is. doch de woningzoekende moeten zich beheersen opdat de woningvoorraad rechtvaardig mogelijk opgedeeld gers m0et zijn. Er werd lang over Door bovendien goed getroffen diep- 5 Minachting gepraat en enkele keren gestemd te voorgrondcontrasten is onte- h hoopt in de toekomst ver- raadSHd Lodder daarentegen stelde. J sterkere kleurvlakverdeling, maar kan WOrden". °Omdat verdachte al schoond te blijven van dit soort wilde dat het uitsluitend een commissie ook door grotere vereenvoudiging en viermaal een woning heeft gekraakt, escapades", besloot hij zijn betoog, j yan middenstandsvertegenwoordi- feller en dieper kleurengamma. eiste een geldboete van f 50 subs l Dnnr hov-nrUpn o^ri trpt.roffpn rtipn- 5 dagen alsmede voorwaardelijke o_,_hechtenisstraf voor de tijd van twee over amendementen. Tenslotte werd genzeggelijk winst in intensiteit en weken met een proeftijd van twee het voorstel van burgemeester en zeggingskracht bereikt. De collage techniek wordt door Deddens o.a. verrassend toegepast bij de ver vaardiging van portretten. Met de door hem gebruikte tech niek van 'pointing and lining" wordt zodanig met licht en schaduw- gespeeld, dat bü de toeschouwer een grote geboeidheid ontstaat. Juist bij de surrealistisch uitge werkte motieven wordt door de zwart-wit vlakverdeling een com plex, doch doorzichtig lijnenspel be reikt. Doorwerking en ontwikkeling zijn hier zeker nog niet tot een eind ge komen. De meest felle kritiek kwam van raadslid Schuyer (Open Appèl). "Er is uiterst dilletantistisch gehandeld. Mijn fractie heeft overwogen een motie van wantrouwen in te dienen, maar heeft daarvan afgezien, omdat een dergelijke motie de aanwezig heid van een minimum aan intellect veronderstelt. In hun voorstel aan de raad doen I wethouders met drie stemmen tegen aangenomen. De overige voorstellen op de agen da gingen min of meer vlot onder de hamer door. Naar aanleiding van de ingekomen stukken sprak Raadslid Theunissen kritische woorden over de enquete. die door de Werkgroep Milieubeheer burgemeester en wethouders a.sot - y J 0aan er eigenlijk niets aan de hand is. De Hem waren feiten ter ore gekomen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Mlkael, zn. van F. A. Adrian en K. Jureensen; Georg Richard Mike. zn. van J van Dam en M. A. Staphorst; Kb on Hubert, zn. van A. R. Janssen en Y E. Milar; Wilhelmina, dr. van \V C. de Roode en A. J. van Oosten; Uernnrdus Jacobus Willem, zn. van C Dijkdrent en R S. M. Sloos; Chris tina. dr. van J. B. Vink en P. Cra mer; Mireille Alida Jacoba. dr. van J. M. A. Edelaar en H. C. Scheffers: I uca Giuseppe, dr. van F. Forattinl en M Tarantlno; Gerald, zn. van K. D H G. Bock en I. M. Relmann; Mi chel Raymondo. zn. van T. Jonkers en C van der Linden; Aschwin Petrus L.indoro. zn. van R P W Wester en P I Maduro; Leendert Nathanaël zn. van S. H H Haaksma er S. E Hu- ber; Mariska Petronella. dr. van J. G M van Veldhuizen en C. M A. M. Poeleman; Roland Cornells Maria, zn. "an G. A. Spruit en J. P. M. Olyer- hoek; Sabine Caroline, dr. van J. van Ravenswaaij en J. de Nie; Marianne Wilhelmina Adriana. dr. van J. A. van der Straaten en H. Hovenkamp; Mick Kellv. dr. van P. J. S. Zwart en K. A. H. Hessellnk: Willemijn Jogien. dr. van H. Tent en J. W. C. M. Jans- OVERLEDEN J H. Boom 66 J.. echtgen van F A IJzerman; J. Pteket. 88 J.. man; A. \V Molenaar 0 Jr.. zoon; C. Lut. 74 Vester. 76 J.. echt- waaruit blijkt, dat deze enquête op een laag-bij-de-grondse manier is gehouden en dat aan de uitslag nau welijks enige betekenis gehecht be hoeft te worden. LEIDEN De collecte voor de Vereniging tot Steun aan de Nier stichting Nederland gehouden in de week van 1 tot 6 november, heeft In Katwijk f 5.500,05 en in Valkenburg f 599.56 opgebracht. Nog zeven Zeven andere woningkrakers die na de afwerker terecht stonden, kregen naar gelang van de ernst der zaak een geldboete van f 50 of f 30 al dan niet gekoppeld aan een voorwaarde lijke hechtenisstraf. De afwerker moest zich eveneens verantwoorden voor het feit, dat hij op de Rijnsburgerweg met een auto reed zonder in 't bezit te zijn van een rijbewijs en WA-verzekering ter wijl bovendien zijn auto in een zeer slechte staat van onderhoud ver keerde. Mede gezien het feit, dat ver dachte in juli j.l. al werd veroordeeld wegens het rijden zonder rijbewijs pn verzekering, resulteerde het requisi- I oorschotense knipmolen weer in gebruik VOORSCHOTEN De Knipmo len in Voorschoten zal zaterdag fees telijk in gebruik gesteld worden. Om dat de molen over land moeilijk is te bereiken zal de tocht er heen door de genodigden worden gemaakt per boot. Zaterdagmorgen om 10 uur vertrekt het gezelschap vanaf „De Groote Vink" per rondvaartboot via het Korte Vlietkanaal naar de Knipmo len. De opzet is de genodigden te vens Voorschoten vanaf het water te bekijken, daarom wordt er nog een eindje „om" gevaren. De Knipmolen is een historische watermolen. Na een ingrijpende res tauratie is deze molen weer volle dig bedrijfsklaar en kan gebruikt worden bij eventuele noodgevallen. toir in de eis tot een gevoelige cor rectie t.w. tweemaal vier weken hech tenisstraf, waarva-n tweemaal twee weken voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar alsmede een totale geldboete van f 300 subs 30 dagen. "Waar moet ik dat van betalen? Ik heb nog een boeteschuld van f 300 lopen", reageerde verdachte hoofd schuddend. Kreatlef Sentrum (Breestraat Candle Light. 8 uur nam,, cajj 126 en 7.301 uur nam. Zijlsingel 2: Evangeliecentrura evang. J. Zijlstra. 8 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Tweni oor kamerbewoners en alleenj den) 912 t Jeugdhuis Breestraat 19: Sprtd Chr. Emigratiecentrale 78 uur Diamantplein 27: Baha'i. 8.15 uur nam. Steenschuur 5Spreekuur Stltl huisvesting werkende Jongeren, De goede Sint maakt een slip pertje. Voor zijn officiële ontvangst in Voorschoten zaterdagmiddag komt hij de kunstmarkt die vrijdagavond begint, openen. Hadden de organisa- f (voor kamerbewoners toren nu niemand anders kunnen den, 912 UUr nam. vinden. De goed heilig man is in deze tijd toch al zo druk bezet Bovendien heeft men wel aan de kin deren gedacht. In het clubhuis van de Leiderdorpse hockeyvereni- ging Alecto hebben vandalen onlangs ingebroken. De ongenode gasten na men alleen 20 pakjes kaugom en wat repen chocolade mee, maar richtte wel veel schade aan. De hele boel werd overhoop gegooid. Voor f 125,- snoepgoed ging over de grond, zeven pakken koffie gingen dezelfde weg acht flessen limonadesiroop en ette lijke flessen koffiemelk maakte het geheel tot een vieze troep. Wat heb Je daar nou aanOp het LFC- terrein aan de Boshuizerkade spelen een Leids en een Bollenstreek KNVB-team morgenavond om acht uur een wedstrijd ten bate van het geestelijk gehandicapte kind. Nu u toch die woensdag voetballen hebt vastgezet kunt u eigenlijk best even gaan kijken. 8.30 i Den Burcht: Prijsuitreiking J uw gevel een corsage". 7.45 uur Zuiderkerk: NCVB. afd. Cea Vestestraat 44: Vormingswerk ia tijd, Ontspanningsavond, 8 uur Gebouw voor Chr. Soc. Beli (Oude Singel 236); Leidse Chr sturenbond, spr. dhr. J. v. d, over „Sociale gevolgen voor mers bij fusie en reorganisatie"^ SSR (Hogewoerd 108): Spr. Rot Mee en Wim Verstappen over del Blue Movie, 8.30 uur nam, Woensdag Buining, 8 uur r Oegstgeest (Geverstraat 65); teit voor kamerbewoners en staanden, 8 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twen) (Voor kamerbewoners en alleens dien) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan)Info, tie-avond Baha'i, 8 uur nam. Stadhuis: Spreekuur sociale j vrouw 46 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkat. Kon. Ned. Mij. voor Tuinboiu Plantkunde, spr. dhr. L. Steensni ..Algemeen voorkomende ziekte plagen en hun bestrijding". 8 u,j Donderdag Bommarkt 12 Sociëteit VO' capten 7.30-10 uur nam. Tits Brandsmalaan 76 boot" Clubhuiswerk handenarbeid Bevrijdingskerk (bovenzaal) afd. zuid-west Spr. Mevr. C. L. man-de Roos over „Een arts ove bedsgenezing" 8 uur nam. Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondags! wordt waargenomen door de apotheek, Doezastraat 31. Apo: Breest Smallenburg. Loevestein 6, derdorp en Oegstgeester ApoS Wilhelminapark 8. Aanvragen dagelijks tijdens de spi uren van 9 tot 10 uur Voor ga verzorging: Morssingel 8, tel H voor bejaardenhulp: Oude Rijn 190 23200. LEIDEN Een 60-Jarige iiwi ster van Leiden is zondagavond streeks zeven uur op het beschi de zebrapad over de Churchil ter hoogte van de Ver distraat schept door een auto. waarvan De kantonrechter wilde er wel i kening mee houden, dat verdachte zijn "vehikel" vrijwillig voor de sloop had afgestaan en derhalve al enig financieel verlies leed. Zijn vonnis I bestuurder met onverminderde i luidde: totaal zes weken hechtenis- heid door het rode licht reed straf, waarvan 4 weken voorwaarde- automobilist ging er na de lijk en een totale geldboete van f 200 djng van door zonder zich t subs 20 dagen. j slachtoffer te h ebben bekomt Een 27-jarige autohandelaar uit ?e vrouw die een verwonding Oegstgeest, die op de Leidse Vaart "et rechterbeen had in Voorhout een uitermate gevaar- moest zich door de EHD naar lijke inhaalmanoeuvre maakte, werd Academisch Ziekenhuis laten gevonnist met een totale geldboete voeren. Getuigen van dit van f 250 subs 25 dagen en een voor- wordt verzocht zich in verbindii waardelijke ontzegging der rijbe- stellen met het bureau Zonne voegdheid voor de tijd van zes maan den met een proeftijd van 2 jaar. afdeling II armondse IJsclub bijeen WARMOND De Warmondse IJsclub, een vereniging met 555 le den gaat zich duidelijk richten op de jeugd. Voorzitter Bladel maakte tijdens de ledenvergadering van gis teravond bekend dat er een trainer is aangetrokken voor de droogtrai- ning van de schaatsjeugd. De jeugd tot 14 jaar zal deze training ons- VOORSCHOTEN De leden van i marktkooplieden de sfeer weggeno- sohied. De voorzitter, prof. dr. J. van 1 en wethouders. Deze conceptbrief zal de Voorschotense commissie van ad- men is omdat vele standhouders hun der Wilde, constateerde dat de ge en overleg in middenstandsaan- kramen reeds rond zeven uur ont- openingsuren van de vrijdagse week- koop mede omdat binnenkort een ad- markt. Met een proeftijd van één Jaar zal de weekmarkt op de vrijdag gehouden worden van 10 uur 's-mor- gens tot 18 uur 's-avonds evenwel met de bepaling dat de markt afgebroken moet worden en de Voorstraat geheel ontruimt voor 19.30 uur. dit ter voor koming van een blokkering van de Voorstraat en de Treubstraat. De commissie toonde begrip voor, de moeilijkheden van de marktkoop- w. Zeevaart; J. J Grobben lieden, die thans weinig meer zien in 40 Jr.. man; A. C. van Dorp. 80 Jr., de avondverkoop tot 21 uur, maar dèn":HcBuv ®.OI24 n]'r. "man. I 5telde nadrukkelijk, dat door de vies verwacht kan worden tot sluiting op de zaterdagmiddag. Steekproeven hebben uitgewezen dat de vrijdag avond nog steeds veel kopers uit om liggende plaatsen (vooral Leiden en Wassenaar) trekt. De meerderheid van de commissie meenteraad op 28 Juni 1968 de ver huur van het Cultureel Centrum, besproken worden voor commerciële doeleinden una niem goedkeurde, maar dat hierv tijdens een morgenvergadering de commissie op 30 november eerst Prof. Van der Wilde deelde aan nooit kennis is gegeven of advies het g^g van de vergadering mede, werd gevraagd aan de commis- dat ^et, voorzitterschap zal neer- sie. Vier leden willen B en W advi- ieggen verband met drukke werk- seren de voorschriften voor het_ver- zaamheden. wethouder Pels sprak huur voor commerciële doeleinden, namens het College van B en W een beter te omschrijven, waardoor cash dankwoord en betreurde 't dat Voor- en carryverkoop in het Cultureel SChoten een uitermate deskundige op Centrum onmogelijk wordt, twee le- gebied van middenstandszaken is van mening dat aan B en W het den menen dat ook cash en carry- gaat missen. Ook de commis- J~ jfitt 'X I sieleden spraken woorden van dank. advies gegeven moet worden om de verkoop uit een oogpunt van commerciële verhuur van het Cultu rele Centrum te wijzigen waardoor een halt toegeroepen wordt aan de "discount-verkopen op cash carry-basls" zoals enige malen is ge heid" mogelijk moet zijn in het Cul tureel Centrum. Op voorstel van de voorzitter zal het secretariaat een j Opvolger van Prof. Van der Wilde is conceptbrief samenstellen die ge- wethouder P. S. Pels, die deze avond zonden zal worden aan burgemeester I als toehoorder bijwoonde. vangen op het sportveld. Vod ouderen bestaat de mogelijk o ijsbaan aan de techniek en c te schaven. Als het deze winter vriezen zullen de Warmondse schi liefhebbers de Poel niet kunne! bruiken in verband met werka heden in de Zwanburgerpolder. nu toe zijn de pogingen een lu baan te krijgen op niets ultgn De vereniging koos de heer J.l Leenen in het bestuur. Deze g# plaats innemen van de heer G. gelsdijk die wegens drukke zaamheden zijn bestuurstaak neerleggen. Uit het financieel! zicht van de pennimeester bied er een klein voordelig saldo f 425,05 was. Ds. VanZanU geen praeses synode meer WASSENAAR Ds. J. A. G Zanten, hervormd predikant l heeft zich op medisch advies g® zaakt gezien om af te tred preases van de Hervormde SI In de gisteren in Driebergen gd de najaarszitting van de synod* zijn opvolger benoemd ds J 1 Jörg (59) te Apeldoorn, die Hervormde Gemeente van H Vennep geruime tijd als prd diende.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2