CRM wil 3 sterke mannen voor het Kreatief Sentrum Huisvuil ophalen wordt duurder in Oegstgeest Speciale koopochtend Sint komt INDIA MELDT AANVAL Subsidiekraan gaat anders dicht Eerste won en tweede verloor Supersister in vol Kreatief GROF VUIL Scientology gaat verhuizen Vivace concerteerde met veel flair Lerarenconcer in Leiderdorp Batikken bij KI f' OOK TIRIEI EN ZII EMRAD EN GYMLOKALEN OMHOOG PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 15 NOVEMBER 197 LEIDEN Het ministerie van CRM wil op zeer korte ter mijn orde op zaken zien gesteld binnen het Kreatief Sentrum te Leiden. Vanuit Den Haag heeft men gedreigd de subsidie kraan dicht te draaien, als er niet spoedig drie „sterke mannen" worden aangesteld. Zij moeten de plaats overnemen van het in de ogen van CRM zwakke bestuur van het Kreatief Sen trum. Financieel zit men namelijk diep in het slop. Er is een tekort van bijna f 24.000, In een eind vorige week gehouden om „sterke mannen" te zoeken. Op vergadering in Leiden hebben de dit ogenblik heeft drs. v. d. Plank, CRM-inspecteurs Dollé en Gusten- hoven verklaard de huidige impasse waarin het Kreatief Sentrum ver keert niet langer te kunnen dulden. Eén van hun bezwaren is, dat het aan een duidelijk beleid heeft ont broken, mede doordat het Sentrum- bestuur van een weinig krachtige houding blijk heeft gegeven. Door bemiddeling van de Leidse jeugdconsulent Gerard van Pijcke- ren is tijdens die bijeenkomst het voorstel tot de vorming van een drie mansschap gedaan. Het bestuur van het Kreatief Sentrum is zijn eigen onmacht erkennend, daarmee ak koord gegaan op voorwaarde dat de drie te benoemen figuren in zijn ogen aanvaardbaar zijn Gerard van Pyckeren is thans bezig Leids rugby van het Maatschappelijk Contact orgaan al ingestemd met een even tuele benoeming (persoonlyk, niet als vertegenwoordiger van het Maat schappelijk Contactorgaan. CRM wil dat het driemansschap nog deze maand aan de slag gaat. Er moet in de eerste plaats een za kelijke beleidsnota komen. De drie sterke mannen dienen voorts aan 'n financieel programma te gaan sleu telen. dat mogelijkheden biedt om de tekorten weg te werken. Het drietal krijgt in deze reorganisatieperiode, volledig de vrije hand. Het bestuur van het Kreatief Sentrum trekt zich terug. Welke oorzaken nu precies hebben geleid tot de financiële verliessitua- tie, is achteraf nauwelijks na te gaan. Ook een boekhoudkundig ver slag van een daartoe ingeschakeld administratiekantoor brengt dat niet duidelijk aan het licht. Eén van de eerste taken van het „sterke trio" zal daarom neerkomen op het financieel gezond maken van het Kreatief Sentrum. CRM ver langt, dat er in de toekomst tenmin ste „quitte" worden gedraaid. De aanstelling van het drieman- LEIDEN Het Kreatief Sentrum LEIDEN Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap had zondagmid dag niet in allp opzichten reden tot schap zal onvermijdelijk ook gevol- Juichen Hoewel het eerste team gen hebben voor het programma van thuis het Amstelveense NFC wist te het Kreatief Sentrum in de komen- bedwingen. ging het tweede ten on- de tijd. Vermoedelijk zullen er meer in de Breestraat was zaterdagavond der in Rijswijk tegen Te Werve. I activiteiten worden aangeboden' aan volledig uitverkocht Supersister bo- De Leidse studenten lieten zich in publiek, zoals popconcerten etc., i wees daarmee een trekpleister van de de laatste wedstrijd al in de eerste j waarbij men in elk geval van inkom- i eerste orde te zijn en gehoord hun minuten door de veel feller aanval- I sten via kaartverkoop en de bar-om- j prestaties terecht, lende tegenstander overdonderen, zet is verzekerd. Nog niet duidelijk De muziek van Supersister: sfeer- De driekwarten konden de weinige i het in de huidige omstan- klanken van dwarsfluit, basgitaar, Superslster-brein Robert Jan Stips. bepaalde de klankkleur waarbij de overige drie uitstekend hun deel in brachten. Stips haalt uit zijn ingewikkelde instrument een eigen kenmerkend geluid, dat 'zich niet laat vergelijken met dat van 'n andere groep. Maar af ballen, die zij uit de scrum kregen digheden, of daarmee ook het „ge- drums en orgel piano. Vooral deze j en toe hingen er fragmenten in de de lijn van de Leidenaren breken, en het was aan de uitstekende spe lend Pull Back Van der Ploeg te danken, dat de nederlaag niet nog groter werd. Hoewel Van Dobben eenmaal voor het LSRG wist te drukken, bepaal de Te Werve de eindstand op 31—4 in zijn voordeel. Het Leidse reserve team zal zich deze week terdege moeten voorbe reiden op de moeilijke ontmoeting met Den Haag 2. die voor komende zondag op het programma staat. Het eerste team begon met de wind in de rug, en door een snelle try van Bert Ulrich werd het 4—0 in het voordeel van de thuisclub R. van de Graaff wist met een mooie kick de rust stand op 90 te bepa- boslaan len. Na rust viel NFC het met 14 Kennedylaan niet benutten. zicht" van het Kreatief Sentrum. laatste combinatie, bespeeld door De meer ervaren tegenstander kon belangrijk gaat veranderen. Tot dus- keer op keer door de slecht tackelen- v«re I» he' Sentrum voornamelijk. een opvangcentrum voor de jeugd, 'n soort tweede huiskamer Deze ontmoetingsfunctie staat ook, beschreven in de „geloofsbelijdenis", die bij de oprichting van het Krea tief Sentrum werd opgesteld, maar het logische vervolg van deze ont moetingsfunctie (de ontwikkeling al lerhande werkgroepjes) is er nog nauwelijks uitgekomen. lucht die tegen de stijl van de Soft Machine aanleunden Belangrijk onderscheid van Super- sister met deze Engelse formatie is wel weer, dat de Hagenaars af en toe op grandioze wijze afstand weten i te nemen van hun eigen "intellectue- OEGSTGEEST Ophalen grof Lange Voort, Pres. Floris Veisterlaan. man spelende Leiden (Van Leeuwen Vincent van Goghlaan, Kam. Onnes- was inmiddels met een rib-blessure laan. ged. Kennedylaan, Carel Fa- vuil a.s. woensdag: Frans Halslaan. j van nv M Partcvliet uit Katwijk aar Pieter Molijnlaan. Adr. v. Ostade- Zee te vrijdag «toor ae KW 190 «Mar- laan. Jac. van Ruysdaellaan, Hazen- OEGSTGEEST A.s. zaterdag ie" spel door plotseling over te gaan zal de Sint met zijn gezelschap een 0p Rockin' Billy <Ria Valk) of Red bezoek aan Oegstgeest brengen. Het j Little Rock. wordt een traditionele rondrit met Veel waardering voor Supersister muzikale medewerking van "De 0ok bij de aanwezigen. De groep be- Burcht" Aankomst gemeen' -'vhs wees trouwens, dat het niet persé no des middags 1 uur. Ontvangst na- dig is om de trommelvliezen te ben- mens het gemeentebestuur door ken om muziek te laten overkomen. Eindelijk eens een groep die ook de volumeknoppen van de versterkers met een goed gevoel voor verhou dingen weet te bespelen. Van ons mogen ze nog eens terug komen. vethouder Thorn. KATWIJK De KW 167 'Michiel' uitgevallen), fel aan. Het werd zelfs 10—9 in het voor deel van de Amstelveense ploeg. Dankzij een try van de zeer goed spelende M. van de Graaff werd het tot opluchting van het talrijke pu bliek 5 minuten voor tijd nog 13—10 voor de studenten. brltiuslaan, Nic Maeslaan, Rem brandt van Rijnlaan, Govert Flinck- laan, Jan Steenlaan, Jan Vermeer laan, Pieter de Hoochlaan, Hof- brouckerlaan (ged. Lange Voort, Kennedylaan), van Leijden Gael- laan, Paedtslaan, van Brouchhoven- laan, Mathenesselaan, Abtspoelweg. garetha Christina" (rederij IJmond uit Amsterdam) de haven van IJmuiden binnengesleept. De twee schepen visten in span bij Ostende, waar de „Michiel" onklaar raakte door een defec te krukas en enkele lagers. De vangst begon juist goed te gaan: het resultaat was tot het moment van de storing 150 kantjes gezouten ha ring en 800 kisten kleine makreel. Het zal geruime tijd duren voor het schip weer zee kan kiezen. H en V. Het verkeer sneed zichzelf zaterdagmiddag de weg af in de Leidse binnenstad. Doordat op de Lammermarkt ook werd gepar keerd in de doorgang bij de Lange Scheistraat naast de Lakenhal) de foto Holvast geeft er een beeld van konden auto's niet uit de binnenstad weg zonder ver keersovertredingen te maken. Linksaf mag niet en rechtsaf komt men op dezelfde kring te recht. Het parkereii op dit gedeel te van de Lammermarkt zal ver boden moeten worden. LEIDEN De stichting Sciento logy heeft haar pand aan de Oude Vest (hoofdkwartier van de beweging j voor Nederland en België» te koop I aangeboden. Het onderkomen zou thans te klein worden voor de or- I ganisatie. die zich volgens een woord voerster mag verheugen in een aan was van 35 volgelingen per week Hoewel het pand nu te koop staat, zegt men bij de stichting nog geen vervangende ruimte te hebben ge- j vonden. Het is niet waarschijnlijk dar, het hoofdkwartier in Leiden blijft Naar de woordvoerster meedeelde, j heeft men hier tot nu toe geen ge- schikt pand kunnen vinden. NEW DELHI (Reuter) India heeft vandaag gemeld dat bij een aanval van een strijdmacht van 3.000 Pakistaanse militairen on een grens post vorige week vrijdag 135 Pakis- tanen zijn gedood. Een regerings woordvoerder in New Delhi zei dat een onbekend aantal Pakistanen ge wond was. Bij de strijd, die de gehele dag had geduurd, waren de Indiase verliezen "veel lager". OEGSTGEEST "Hofwijck" heeft zijn 13e verjaardag feestelijk gevierd. Fraaie bloemstukken van de zijde van bewoners en het perso neel aan het bestuur en een feest maal en tracktaties voor alle bewo ners met als slot een ontspannings avond in de recreatiezaal, verzorgd door het ensemble Jolie Nuy uit Den Haag met muziek, zang. cabaret en goochelen. LEIDEN Met een enorme flair bracht de accordeonvereniging "Vi vace" zaterdagavond een gevarieerd programma met licht-klassieke en populaire werken. Het Anthonius Clubhuis was goed gevuld en de stemming zat er al direct in bij de Florentiner Mars. De Kaiserwalzer van Johan Strauss hoorden we nog al traag gebracht, waardoor onge wild het slechte arrangement van Curt Herold door de mand viel. Pit tig en genuanceerd klonk "Orfeus in de onderwereld'.' ondanks het feit dat dirigent P. Slingerland de can can om veiligheidsredenen wat af remde. Slingerland zal nooit het on mogelijke van zijn veel al Jonge mensen eisen; door de tempi bij moeilijke passages wat rustiger te nemen vermijdt hij het risico van een ontsporing, en het verlies aan vaart compenseert hij met een uit stekende nuancering. Dit werd voor al duidelijk in de moeilijke overtu re "S'étais rol" van Adolphe Adam. Het orkest kon het wat kalmer aan doen in "Tire Wedding of the Winds" van John Hall, in een ar rangement van F. van Norden dat zo mogelijk nog slechter was dan Her olds bewerking van "Ein Morgen, ein Mittag. ein Abend in Wien" van Suppé. Na de pauze kwamen popu laire muziekjes aan bod. zoals "Al- te Kameraden" twee tango's, een Maandag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 7.301 uur nam. Stadhuis Openbare begrotingsverga dering commissie economische zaken en gem. bedrijver missie CRM 8 uur nam, com- Jinsdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66): Candle Light. 8 uur nam., café-bar 126 en 7.301 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59): Be jaardensociëteit 24 uur nam. Zijlsingel 2: Evangeliecentrum, Spr. evang. J. Zijlstra, 8 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twentwel: (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Boommarkt 12: Sociëteit voor ge handicapten 25 uur nam. •Jeugdhuis Breestraat 19: Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 78 uur nam. Diamantplein 27: Gespreksavond Baha'i, 8 15 uur nam. Steenschuur 5: Spreekuur Stichting huisvesting werkende Jongeren. 8 8.30 uur nam. Den Burcht: Prijsuitreiking ..Geef uw gevel een corsage" 7.45 uur nam. Zuiderkerk: NCVB. afd. Centrum, Spr. Slpke van der Land over „Mijn verblijf bij de Trio-indianen", 8 uur Vestestraat 44: Vormingswerk in vrije ti.id. Ontspanningsavond. 8 uur nam. Gebouw voor Chr. Soc. Belangen (Oude Singel 236): Leidse Chr. Be sturenbond, spr. dhr. J. v. d. Windt over „Sociale gevolgen voor werkne mers bij fusie en reorganisatie", 8 u. SSR (Hogewoerd 108): Spr. Rob du Mee en Wim Verstappen over de film Blue Movie, 8.30 uur nam. W oensdag Oegstgeest (Julianalaan 1): Volle Evangeliegemeente Rijnland. Spr. dhr. Bulning, 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65): Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 8 uur nam Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan): Informa tie-avond Baha'i, 8 uur nam. Stadhuis: Spreekuur sociale raads vrouw 46 uur nam Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, spr. dhr. L. Steensma over „Algemeen voorkomende ziekten en plagen en hun bestrijding", 8 u. nam. De Vreeburgh (Oiide Singel 144): Alg. ledenvergadering VVV. 5.30 uur A nr heek dienst apotheek. Doezastraat 31. Apotheek Breest Smallenburg. Loevestein 6. Lei derdorp en Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8. ragen dageniks tlldens de spreek, van 9 tot 10 uur Voor gezlns- irKing Morssingel 8 tel 24800: opi.iftrnenhulp. Oude Rijn 190 tel Zuidamerikaanse medley en de Louis Blues-mars. Dat een acc deonist ook met een trompet n weet bewees Hans Dubbelaar, solist was in "I can't begin to you"; deze Jongeman tekende vens voor het uitstekende arraa ment. Besloten werd met de and Stripes", waarin het electron; een belangrijk aan deel heeft, o der grote bijval werd deze herhaald. "Vivace" heeft laten g dat de drie eerste prijzen van j concours in Giesen terecht zijn fc gekend. R. G. HARK LEIDERDORP LerarencoDs ten zijn, met name in Leiden, i uitstervende zaak. Dat is te betr ren. want hoe meer ook het mus onderwijs in de persoonlijke i verlopen kan. des te vruchtbar voor de relaties en voor het leren van contacten. Leiderdorp i er nog aan en wel via de streefc ziekschool „Rijnakkoord". Daar h ben zich als blokfluitkwartet (in vier registers) de dames Cani Wohl, Verveen en van Bree gej senteerd, eerst en laatstgenoemde soliërend, Jan v. d. Linden bahst. Lize Schoo als sopraan, BI kenstein a.s organist. Jimmy Boske als gitarist. Bovendien sa met de sopraan de dames Briër, fi nes. Zondag en v. d. Berg leidend strijkkwartet in drie Lie liéder van de Carl Orff-leerlingg Marx. Variëteit genoeg dus. langstelling ervoor: de Geref. R zag er vol uit. Lerarenprestaties in een bekwa heidsrangschikking uitmeten ten we niet zo aangewezen. Mat zijn wel eersten onder de beti en als we drie boeketjes had moeten vergeven, dan waren gegaan naar Adriaan Blankes Van der Linden en het strijkkm met Lize Schoo. Dit gezien als e heden van compositie en verklar Het treffendste moment was het mine Deut van de organist, voft gegaan aan het Offertoire ei eens uit Couperin's Kloostermis e ter aangevuld met Alain's rendt Jannequin-varia ties. De eer list koos Sweelinck's variaties i „Mein junges Leben". Voor de pauze was alles renais ce of barok en erna, behalve één t de galante stijl van Emanuel B 20ste eeuw. Te veel voor detai ring. De toekomst is gemaakt, R akkoord gaat nooit verloren, op heden: 440 uren les aar leerlingen door 40 leraren. KEES VERHC Bij KIK, d'e Kreatieve werkp in de kapel van K en O (Oudei 45). bestaat nu ook de mogelijk! tot het volgen van een werkf wandlappen maken en batikken maandagavonden van 8 tot 10 Batikken is een zeer oude tes bewerkingstechniek, die vooral gepast wordt in het oosten. Door paalde stofgedeelten met was te strijken en de stof vervolgens in verfbad te drukken, ontstaan klei fecten. Bij herhaling in een verf van een andere kleur, met bei king van was op andere gedee krijgt men bijzonder fraaie res ten. De leidster van de KIK-f groep, Lucy Zom, ontving haar leiding in weven en textielteci ken aan de Rietveld Akadc Naast batikken wil zij ook 1 pen maken met behulp van keren, naaldwerk, kralen, kurk andere materialen. Inlichtingen f deze KIK-aktiviteit kan men krij bij K en O op maandagavonden de KIK-kapel. i& '-j- A-T rij- LEIDEN Het personeel van V en D Leiden sliep deze maandag-- «r- gen eens niet uit De zaak gaf op verzoek van de Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers een koopochtend ten behoeve van ongeveer 300 invaliden Vanaf kwart voor negen stonder er rijen auto's voor de deur, waar de Invaliden met. hulp van personeel i politie uit werden geholpen. Bij de ingang kreeg iedereen een anjer op gespeld en werden er cadeau-pakket jes uitgereikt. Daarna kregen de invaliden gele genheid om op hun gemak en onge stoord te winkelen Overal bij de rol trappen, de liften en de speciale ha nen voor rolstoelen waren perso neelsleden aanwezig om te helpen als dat nodig was. Op alle etages werd gratis koffie geschonken voor degenen die moe wareh geworden tvan het winkelen. De koopochtend had een grote be langstelling Opgezet voor ongeveer 300 mensen, waren er om half 10 al ongeveer 350 invaliden uit Leiden en de omliggende gemeenten Tot 12 uur hadden zij het rijk alleen. (Foto Holvast). OEGSTGEEST Het ophalen van huisvuil in Oegstgeest wordt duurder. B. en W. stellen de raad voor de reinigings rechten te verhogen van f 15 tot f 25 per jaar. De bepaling, dat zes zakken vuil per keer mogen worden aangeboden gaat ver vallen, omdat de naleving niet te controleren is. Het dekkingspercentage van het huisvuil ophalen loopt hierdoor op tot 35.5. Bij het handhaven van het tarief van f 15 zou de opbrengst slechts 21.4 pet. dekken van de kos ten, die voor komend jaar worden geraamd op ruim drie ton. Ook het zwembad 'Poelmeer' wordt duurder als de raad akkoord gaat met deze verhogingengezinsabonne ment met f 10 tot f 75, abonnemen ten met f 4 en f 3 tot resp. f 31 en f 24, losse kaartjes met een kwartje tot f 1,75 (beneden 16 jaar blijft een gul den), zwemlessen met f2.50 tot f 15, diplomazwemmen met twee kwartjes tot f 1.50, schoolzwemmen met een dubbeltje tot 60 cent per uur, voor verenigingen met f5 tot f35 per uur Voorts wordt voorgesteld de tarieven van de gymnastieklokalen eveneens met 15 pet te verhogen. Bejaardenflat B. en W. stellen voor aan het be stuur van de woningbouwvereniging 'Buitenlust' te verkopen een stuk bouwgrond by de Narcissenlaan en de Rozenlaan voor de bouw van een flatgebouw, bestaande uit 69 bejaar denwoningen. De prys bedraagt f259.647 Deze en andere voorstellen komen aan de orde in een donderdagavond om half acht te houden raadsverga dering. De agenda luidt: Verkoop bouwgrond aan de wo ningbouwvereniging 'Buitenlust'. Verlenging verhuringen. Vaststelling zwembadtarieven voor 1972 Vaststelling tarieven gebruik gymnastieklokalen voor 1972 en 1973. Aanvraag ex art. 72 L.O.-wet 1920 voor aanschaffing daglichtpro jectiescherm t.b.v. de chr. school Kampferfoelielaan 49. Aanvraag ex art. 50 Kif onderwyswet voor het treffen voorzieningen aan het speel:--' van de Gevers-Deutzkleuterschd het aanschaffen van een keukfl ser. u Verlening onder wij skredieW j> Verhoging reinigingsrechten Voorlopige vaststelling refó grondbedrijf en gemeentereW 1969. Overboeking kredieten naar Toetreding gemeenten meenschappelijke regeling reg* p woonwagenkamp Leiden. Uitkerings- en pensioen#! dening wethouders.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2