Dag-soos voor bejaarden Voorschoten geopend in Fraai Frank van spel Minderaa Hearing PAK in Morskwartier Bezielende zang van Musica Nova PAK speelt bal terug aan B. en W. DAGBLAD VRIJDAG 12 NOVEMBER Ij; U Lucas-College bracht 1401,20 bijeen VOORSCHOTEN Oud en jong gaan in Voorschoten hand in hand. Dat is gistermiddag duide lijk gebleken bij de officiële ope ning van de dag-sociëteit van de Algemene Bond van Bejaarden in Voorschoten. Enige leerlingen en twee lera ren van het Lucas-college legden voor de talrijke genodigden in de bovenzaal van het Ambachtshuis geldbriefjes van 100, 25 en 10 gul den in keurige rijtjes neer op een tafeltje tot een totaalbedrag van f 1401,20. Dit geld is door het Lucas-college bijeengebracht door het houden van een fancy-fair en een loterij. Mede door deze grote financiële steun kon de dag-soos sneller gerealiseerd wor den. De soos-ruimte is te vinden in het Baljuwhuis in de Voorstraat, gelegen naast het Ambachtshuis. De soos heeft de naam gekregen „De Oude Baljuw", bedacht door de leer ling Jolanda den Hollander. Wethouder W. J. Iestra, die de officiële opening verrichtte, toonde zich verheugd met dit „open bejaar- denwerk". Hij merkte echter op dat voor de bejaarden in Voorschoten niet voor het eerst de zon ging schij nen, want diverse verenigingen en instellingen houden zich regelmatig bezig de bejaarden een genoeglijke dag of uitstapje te bezorgen. Het is echter van groot belang dat de be jaarde temidden van eigen kennis sen en omgeving oud kan worden Deze dag-soos past geheel in het raam van het hedendaagse bejaar- denwerk. Het doel van het open be- jaardenwerk is de bejaarde zijn plaats te geven in de huidige samen leving. Ook de plannen voor een dienstverleningscentrum zyn reeds ver gevorderd. Als „huisbaas" overhandigde de wethouder namens de gemeente graag de sleutel van het Baljuwhuis aan de voorzitter van de Bejaarden Bond, de heer C. Mechelse. Vrijdag Hierna werden enige geschenken uitgepakt puzzels, boeken, biljart ballen, keus, planten en bloemstuk ken. Voorts dankte de heer Mechelse al len die hard hebben meegewerkt om het Baljuwhuis op te knappen en in te richten. Het hele gezelschap begaf zich na de koffie naar het sooslokaal alwaar de wethouder de deur opende. In het midden van de ruimte staat een biljart, er rond omheen enige zitjes en een leestafel met vele tyd In de Marekerk stond een elite- jour mon Coeur, O la o che bon koor uit België aangetreden, uit ieccho). De Volksliederen alle of me- het Vlaamse Boom. Gemengd rendeels Vlaams, De zes madrigalen koor, vier dozijnen groot. Dit ge- van Belle, Mo'rley, Dowland, Claude Geschenken beurde in het kader van de Bel- de Sermisy en Hendrick Isaac, - gische universitaire week en in standaardjuwelen, waarmee ook ons verband met het vijfde lustrum Nederlands Kamerkoor ons stand- van het Belgisch-Nederlands Cul- vastig vertrouwd maakt. tureel Akkoord. Het koor heet Niets heeft ons kunnen invallen, Musica Nova, welke naam niet in- dat negatief te interpreteren zou zijn. houdt dat renaissance en barok I Alten en mannen toveren een homo- verwaarloosd worden, integen- geniteit zo echt. dat geen spoortje deel: het gezongene stamde alleen van enige stem ooit uitspringt. In uit beide genoemde stijltijdper ken. De Dag-bejaardensoos in Voorschoten was vanochtend al vroeg bezet. Een biljartje ging er ondanks het vroege uur ivel in bij de heren. Links de voorzitter van de soos de heer Mechelse. Ontmoetingscentrum Antonluskerk (Vijf Meiplein) Openbare bijeenkomst Baha'l 8.15 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 12 -6 en 7.30-1 uur 's nachts, café-bar. Rijnlands Lyceum (Oegstgeest) Spr. Plm Jacobs over Wat is jazz? 8.15 uur Het Mierennest (Morsweg 59) Kla- Stadhuls Openbare begrotingsverga dering commissie openbare orde en veiligheid 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit kamerbewoners en alleenstaanden Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oude Vest 73 Informatie-avond Stichting Scientology 8 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Sociaal Me disch Adviesbureau Spreekuur voor be jaarden 2-4 uur nam. Leidse Volkshuis Rommelmarkt Klein Waterlooplein 2.30-5 en 7-10 uur ZATERDAG Antonius clubhuis Concert Accor deonvereniging „Vivace' 8 uur nam Kreatief Sentrum (Breestraat 66): Rommelmarkt 12 uur nam., Super Sis- Het Mierennest (Morsweg 59) Kof- fie-bar 12-2 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds K. C. van Oossanen 11 uur voorm. Breestraat 19 Socletelt Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Oegstgeest^ (Geverstraat 65) Socle- staandcn 8 uur nam Oegstgeest (Het Wicte Huis) Schaak- societeit Palamedes 2-5.30 uur nam. I De avond-, nacht- en zondagsdienst j wordt waargenomen door de Doeza- apotheek, Doezastraat 31, Apotheek Breest Smallenburg. Loevestein 6. Lei derdorp en Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8. de eigen huisarts, daarna to't zondagavond 12 uur uitslui ten voor spoedgevallen de dokterstele foon 22222 Warmond dokter Walenkamp. Dorpsstraat tel. 2220 (wijkzuster R. Josten-Dijkstra, Oranje Nassaulaan 69 Voorhout, tel. 10711). Voorschoten Doker S. v.d. Kooy, Sch. v.d. Oyelaan 13, tel. 2527 (wijk verpleging Gezondheidscentrum, Wijn- ga arden laan 2) Leiderdorp Dokter Kemme Gans straat 2, tel. 44844 (wijkzuster Van der Kly, Burggiavenlaan 19, tel. 33773. Oegstgeest Dokter E. W P. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Rijnoever nu van begin tot eind schoon? WIESBADEN (DPA.) West Wij uit het noorden heten nuch ter, de Vlaming opener, opener van ziel. Wie geleerd heeft uit het hart der dingen te schouwen, verwerpt de sopranengroep lif* dat meest ie te Du!teland zou graig 2len dat de moeilijker, daor bevinden er zicb actje sc^one Rijnoever" wordt uit- itauw een'paai" met beroepstrain.ng, gj)breid tQt Nederiand en ZwitMr «chriften van de Openbare leeszaal, schablones en chicles. Zij bezielden. Bezoekers van de dag-soos kunnen wl' w6rden bezle,ld' Dlt a een biertje ot een kopje kottle be- i zm£e:n' recht Beerfd van de beroem- stellen. Men mag namelijk gebruik Zmdnede'rlandse polyfonen, zou- maken van het keukentje van de en we W1^en duiden met woorden waardige soepele stemvorming jongeren-sociëteit, die op de boven- van een Leidse dichter' die.er naai' verdieping van het Baljuwhuis ge- zat tc Ibisteren (Alfred Bastet.: stil vestigd is. Op deze wijze gaan Jong I als een meer- het water onbewogen, en oud ook samen. I Zo werd dat als de laatstc noot ult Onder de genodigden bevonden zich zane verklankt was. Een meer is burgemeester en mevrouw Van der j ">et waar schepen meren en heeft Haar, oud-burgemeester De Kool. j ff™ bad™ur.e_n' ™aar JLSjfjL dodd„ ereburger de heer G. Schrama, diverse raadsleden, de gemeente secretaris, hoofden van dienst en vele bestuursleden van verenigingen. IJSCLUB WIL EEN BAAN WARMOND De Warmondse IJs club wilde de leden deze winter wat uurtjes onbezorgd schaatsplezier be zorgen, vooral de jeugd. Daarom heeft het bestuur bij het gemeentebestuur vergunning gevraagd een ijsbaan te mogen aanleggen. De directeur van gemeentewerken zal hierover advies uitbrengen. Het is vol van oude dromen, die zwijgzaam maken en de luisteraar stil en roerloos laten: roerloos ge roerd. Wat met overgevoel overigens niets heeft uit te staan. Als meestal was de programma- indeling, geestelijk, profaan, volks lied, madrigaal. Geestelijk o.a. van Vulpius, Byrd, Buxtehude. Profaan van Lassus (vijf liederen, waarbij Serenade van een Lansknecht, Bon- LEIDEN De judoclub „Eendracht" verkeerde gis termiddag in een bruilofts stemming. Tioee leden: mej. L. v. d. Hoeven (groene band) en de heer W. Willemsen (zwarte band) gingen samen een band voor het leven aan. Temidden van een erehaag (foto Holvast) verlaat het ge lukkige bruidspaar het stad huis. een individuele dominant geven. Hoe ook, dit was van eerst tot laatst beheerste klank, harp- zacht en lioht als pluimen, zang die bij het uitzeggen van de'zin prachtig stil kon staan op de toon. Die toon gestreken als in een kamerorkest. Die tonen gevoed door een benijdens- dus volkomen vrij. Dit materiaal is ver blijdend jong, de enkele ouderen er bij zijn nuttig voor de menging. Diri gent is Roger Leens. Ei- was meer: Christiane Wuijts, klaveciniste oud-leerlinge van onze Jaap Spigt en van Isolde Ahlgrimm ln Wenen. Al als 12-jarige ver^ trouwd met het podium, thuis ook od klavicord en virginaal en concertfi guur in de grote buurlanden. Zij be speelde een kopie van een vroeg 17de eeuwse kielvleugel van Andreas Ru- ckers, vermaard cembalo-bouwer in Antwerpen, een staartstuk met dub bel manuaal en luit'register, zoals hij er een aan Handel leverde. Chris tiane Wuijts speelde Ballo del Gran- duca van Sweelinck en driemaal Fiocco. Vervolgens de (werkelijk als fantasie opgevatte) Chromatische Fantasie en Fuga van Bach. Dit met feilloos gehanteerd contrapant en vakkundig gescherpte aanslag. De vereiste virtuositeit is voorhanden, voorwaarde voor de model doorgaan de vaart, waar fuga en Bach aan spraak op maken. KEES VERHOEF land. De voorzitter van de nationale commissie voor het schoonhouden van de Rijn, Werner Best, die tevens minister van Landbouw van Hessen is, zal een voorstel hiertoe sturen aan de regeringen van de buur- ianden, VI II iii./,i.NhV EK/OKGING LEIDEN iKf:ii|K» tijdens de spreek, tot 10 uur Voor geztns- dursslngel 8 tel 24800. riliulp Oude Ri)n 190 tel Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Brigitte, dr. van F. van Reek en P. M. Slats; Petro Ramon, zn. van P. J. Korteka-as en M. J. Kret; Franciscus Marianus, zn. van F. M. J. W. Luijk en M. J. F. Artz; Wllhelmlna Helena, dr van J. van der Vijver en E. J. van der Kraan; Richard, zn. van J. J. van der Hoorn en W. M. Hermsen; Wouter Jacobus Christoffel, zn. van S. Pieper en W. Simonse. ONDERTROUWD C. Roelandse en M. J. Boot; J. B. Sickman en C. Boot; P. G. M. Luiten en E. J. M. Ruijs; F. A. van Huls en E. H. de Jong; H. L. Duijm en C. A. Meyer; J. Nleuwenburg en J. M. Vos kuil; W. J. M. van de Kooy en M. W. F. de Graaff; H. E. Dekker en M. J. S. 1 Nobel; R A. Kuiters en A. M. La- man; H. J. Hulsman en M. C. H. J. de Groot; K. J. van Bohemen en E. Singellng; J. W. van der Heijdt en S. M Beekman; H. Stokkel en H P. Vlaskamp; P. Teske en H. de Ruiter; J. P A. Burghouwt en T. M. C. B. Drles6en; A. W. M. Jonker en L. M. C. van Duijn; A. L. van der Meij en L F M. Nleuwenburg; C. Clere en M. Kühn; A. Norbart en J. van der Linden; W. Niesing en J. E. Glasber gen, K. A. Hakkert. en H. Blom; W. A. A. Berk en M. A. Berg; J. D. W. van Dam en L. Dalhuisen; A. W. Hartman en S. H. Faber; T. N. Hor ree en T. H. de la Rle; C. Onderwater en J. G. Mastenbroek; M. P. Verra en J. C. Koning; M. T. P. M. van dei- Voorn en M. C. H. van Schle; J. S. Weiser en H. E. Wessels; W. van 't Zand en G. J G. de Vos; J. W. Zee en M. J. M. Bakker. GETROUWD C. A. W. Klljn en W. L. Rosenberg; C. M. Buurman en E. Montanje; J. P. M Meys en C. de Wolf: L. J. T. van Leeuwen en A. D. M. Mulder; G. M C. van Maren en J. H. Meijllnk; vV. Willemsen en M. E. M. van der Hoe ven; P C. van Haarlem en C. P. J. M van der Heijden. OVERLEDEN M. R. van Rooljen, 0 J., zoon; N. Tlmmers. 74 jr.. man; J. Kikkert. 80 I:-., man; B. Paauw, 40 Jr., man; M. Jansen Hendriks, 66 j., eclitgen. van A J. Stassen; D. van der Niet, 61 Jr., man; J. H. Pellenkoft. 64 jr., man; J. van der Laan, 75 ir.. weduwe van J. Speksnijder; J. Muller, 80 j., man; H. Verwer, 56 Jr., man; M. van der Steen 75 jr., weduwe van A Braxhoven; A. Wagemaker. 81 jr., man; G. C. C. Aarts, 7 6Jr„ weduwe van H. A. F. Wesseling. Steeds Vooruit in het zilver WARMOND De Warmondse ta feltennisvereniging Steeds Vooruit viert dit jaar het vijfentwintigjarig bestaan. Ter gelegenheid van dit zil veren feest organiseert de feestcom missie 14 november een autopuzzel- rit. De start is tussen 10.30-11.30 uur bij 'De Pomp', De rit duurt onge veer 4 uur en eindigt in het Motel Sassenheim waar ook de prijsuitrei king zal worden gehouden Slordig gedirigeerd concert LEIDEN Het is om wanhopig te worden: nauwelijks heeft Willem van Otterloo het Residentie-Orkest weer behoorlijk op peil gebracht oi gastdirigent in vaste dienst Hiroyu- ètoor'dè/lage'waStand'vaTae Rijn I Iw*W maakt de moeizaam verkre- een hoop rommel en afval te voor- Ben resultaten in een klap ongedaan schijn kwam. Best, die het initiatiet Over Iwaki kan bij elk concert tot deze actie nam. zei gisteren dat j hetzelfde oordeel gegeven worden, het niet bij een enkele spectaculaire Zijn manier van dirigeren bestaat maatregel zal blijven. Begin volgende j uit het laten wapperen van elk week zullen de resultaten van de lichaamsdeel. Zijn voorliefde hebben I hoorzaal. Dworsjaks Scherzo capric- schoonmaakacties langs de Duitse fortissimi in het kwadraat èn pizzi- I cioso. Milhauds Actualités en Ho- Rijnoevers in Wiesbaden worden be-jcati; de laatste krijgen bij hem I neggers Horace victorieux passen orkest doet hij groter lijken dan het is, maar dat komt omdat elk orkest lid afzonderlijk hoorbaar is. A en toe gaat hij plotseling duidelijk de maat slaan om iedereen weer het gareel te krijgen. Wat het pu bliek als uiteindelijk resultaat krijgt voorgeschoteld is een klankbrij die soms verwantschap lijkt te hebben met muziek. Zo ook gisteravond in de Stadsge- sproken. 1 steeds een voor- en een naslag. Het MINl-nieuws uit I MAXI-Leideh In de week van 15 nova ontvangt iedereen in de Kooi groene vragenlijst in de brieve! De Stichting Dienstencentrum den in samenwerking met het comité „de Kooi" verzendt deze] muiieren om te trachten zo men tot het opzetten van een hi dienst voor de oudere mensen t ze wijk. In de week van 22 novi ber zullen deze lijsten worden q haald door vrijwilligers. Het M van veler medewerking af, of nen niet al te lange tijd, de een zo noodzakelijke hulpdienst krijgen Schrama veevoeders t op zaterdag 13 november twee 2 rige jubilea. De heren W. Duin! uit Voorschoten, chauffeur, en Zandbergen, menger, zullen in Jeroenhuis aan de Kerkstraat Wassenaar worden gehuldigd, ongeveer 5 uur 's middags, bestuur van de Leidse studenten eniging "Augustinus" voor het demiejaar 1971/1972 bestaat Joost van der Mullen, praeses, R boud Maas, vicepraeses, Schuddeboon, quaestor, Karin ken, abactis I, Wim Remmel abactis II, en Ad van Vark, asses Het ab-actiaat is gevestigd Rap burg 24, Leiden, en telefonisch reikbaar onder nummer 017] 21531. 9 Vorige week vond de j besteding plaats van de bouw een nieuwe brug over de Grote tering, Katwijkerweg- Hoofdsti Laagste inschrijver was de ft Haasnoot uit Oegstgeest, voor som van f 100.500. Deze zal het ook uitvoeren. (Dezelfde firma h ook de brug in Katwijk, nabij S ring gebouwd). Het bedrag van aannemingssom zal echter niet belangrijk hoger worden wegens komende werken (kabels en de lijke). Men hoopt spoedig aan werk' te beginnen. Men denkt i veer drie weken nodig te hebbet Met ingang van 1 december 1971 het Maatschappelijk werkbureau de Vereniging Humanitas, Leiden, verplaatst worden van terwoudse singel 106 naar Lai gracht 246a. Spreekuren: elke ms dag van 1.30 tot 2.30 door mevn S. van Eijk-Verheem; elke woi dag van 9.30 tot 10.30 door i van Dijk-Rentenaar. Het bureai telefonisch te bereiken onder mer 01710—26277; voor spoedge len 01720—5985. De Britse kn prins zou een hippe vogel kuc zijn, meent het modeblad wear". Om dat. te bewijzen mai men deze fotomontage, draagt hier een gestreepte jeani een leuke trui, wat toch niemand als „te gek" kan kv ficeren. Alleen awt langer haat het geheel nog echter maken. LEIDEN Tijdens de wijkhearing, die gisteravond door de besturen van de PAK-fracties werd georganiseerd in het Morskwartier bleek er bij de bewoners van de wijk een groot aan tal klachten te bestaan. Voorname lijk de verkeerssituatie was onder werp van kritiek. De Damlaan werd te smal en te druk genoemd, waar door er gevaar is voor de ongeveer 600 schoolkinderen die tussen de middag oversteken Men vroeg om éénrichting verkeer of een parkeer verbod. Verder had men kritiek op de slechte verbinding met Oegstgeest, en op de te grote drukte op de rou te station-Hoge Morsweg. Voor meer parkeerhavens waren enkele burge meesters zelfs bereid hun voortuin tjes op te offeren. Onduidelijkheid bestaat over de plannen van de gemeente voor nieu we wegen in het Morskwartier. Hier over zou men graag spoedig een voorlichtingsavond zien. Een urgent probleem in de wijk is het tekort aan lokalen voor het kleu ter- en lager onderwijs. Per 1 sep tember zijn tenminste 3 of 4 lokalen extra nodig. Men had kritiek op het feit dat de gemeente sinds 1967 niets meer gedaan heeft aan de lokalen in de wijk Daarentegen is men fel gekant te gen eventuele vestiging van een streekschool in het Morskwartier, omdat deze school met de wijk als zodanig weinig te maken heeft en wel weer meer verkeer zal gaan aantrekken. keurig bij bovenstaande beschrij ving. Honegger ging nog het beste, maar de andere componisten had den dat naar mijn smaak meer ver diend. L'horloge de flore van Jüan Francaix (wat schrijft die man toch leuke, licht verteerbare muziek) werd verteerbaar gemaakt door het fraaie spel van solo-hoboïst Frank Minde raa. Eveneens te lijden onder een slordige begeleiding had de solist in het eerste celloconcert van Saint- Saëns, de Ceylonese Londenaar Ro han de Saram. Hoewel zijn vertol king niet erg diepgaand was, spreidde hij een virtuositeit ten toon, die ik niet voor mogelijk had gehouden. Schijnbaar moeiteloos dansten zijn vingers over de snaren. Toch kon zelfs hij de avond niet goedma ken. R. G. HARMS VOORSCHOTEN Het wegen structuurplan, gezien vanuit Voor schoten is dinsdagavond in het Cul tureel Centrum onderwerp van een forumdiscussie onder leiding van prof mr. H. Schuttevaer. In het forum zitten o.a. ir. J. Barkhoi (ANWB), ir G. Tjalma (Prov. Waterstaat" ir. W. C. Rey (Milieu-hygiëne)J. P. Jongejan (NZHVM) dr A. Udo de Haas (milieu-bioloog) Topambtenaren overbelast uw schuld,, LEIDEN "Het overbelast raken van topambtenaren heeft blijkens onze ervaringen ook en wellicht zeer veel te maken met het ont breken van besluitvaardigheid en slagvaardig beleid". Aldus schrijft de PAK-fractie in antwoord op de brief van burgemeester en wet houders. Nog enkele citaten; "Waarom erkent u niet eens ruiter lijk, dat het van de zijde van het college maar niet wil lukken een begin te maken met een integrale beleidsvoorbereiding? In feite schort het ook bij de voorberei ding van de begrotingsbehande ling aan een goed doordachte ti ming en planning door het colle- .Ve hebben inderdaad veel van de fi nanciële ambtenaren gevraagd Inmiddels kan het u niet zijn ont gaan, dat wij in de raad in de af gelopen maanden herhaaldelijk college-taken hebben moeten ver vullen om de belangen van de ge meente optimaal tot hun recht te laten komen". "Wij gaan niet akkoord met een ge splitste begrotingsbehandeling, die zou ontstaan door het voorstel van B. en W. om het investeringsplan in januari apart te behandelen. Wij zullen de raad een uitspraak vragen". Oe in het PAK samenwerkende frac ties zeggen tenslotte hun mede werking toe aan een goed verloop van de begrotingsbehandeling. 11 Zaterdagavond om 7 uui de Jozefkerk in Leiden een ristieviering worden gehouden mdewerking van „The Lord's P Het thema van deze viering dienstverlening of dienstplicht? brant pater C. Matthee. NEDERLAGE EFFECT '5' ZOETERWOUDE De ZO woudse tafeltennisvereniging S]j deze week tegen Gossima 5, een strijd die in een 6-4 nederlaag de Zoeterwoudenaren eindigde,.! gen Sett I wat ook een (8-2) t laag werd. De uitslagen van d( rige teams waren: Junioren: Effect '54 1Scylla 4; Docos 2—Effect '54 2 7-3. P len: De Treffers bEffect 5'! 6; Play Fair bEffect '54 a 2

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2