Werkgemeenschap Noord-Aa geeft Geer polder niet op agenda „De Redder" kopje onder Vormingswerktoneel en pannekoeken 'Twee is teveel' Waarderingsprijs voor J. v. d. Berg Kerst-Inn Wassenaar Financieel apparaat overbelast, onderbes LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 11 NOVEMBER 1} ZOETERWOUDE Na een gezellig roerig weekeinde is het weer stil geworden rond de 80 jaar oude boerderij in de Geer- polder. De leden van de werkgemeenschap Noord-Aa Dick Juffermans (Oegstgeest), Jacques Schuur, Wouter v. d. Berg en Trees Limburg (Den Haag) die de boerderij tot een cul turele ontmoetingsplaats in de Randstad wilden maken, hebben hun eerste expositie ontruimd. Alle kunstwerken zijn naar de eigenaars teruggezonden, alle ramen en deuren zitten weer op slot Betekent dit het einde van een door vier studenten van de Sociale Academie met zoveel enthousiasme opgezet project? Zeker niet. Hun 6tandpunt dat gemeenschappelijk be zit de boerderij is eigendom van de provincie ook moet blijven j openstaan voor die gemeenschap, wordt door velen gedeeld. Een van de mensen die de werkgemeenschap de hand heeft toegestoken is Rene Reniers een man uit de wereld van de public relations. Voor iedereen René: "Ik kende Jacques Schuur en na veel praten ontdekten we dat we cultureel gezien in hetzelfde vlak I dachten. Daarom heb ik me nu op geworpen als particulier huurder van de boerderij. Kijk, als de boer derij straks in handen van een par ticulier komt. die eigenlijk al jaren heeft uitgekeken naar een boerderij tje in dit unieke polderlandschap, is het voor de gemeenschap verloren. Er staan hier veel boerderijen die in handen gekomen zijn van parti culieren en sommige hebben er een groot hek omheen gezet om te voor komen dat andere mensen van "hun bezit" genieten. Dat willen we met de boerderij in de Geerpolder voor- komen. Het moet een ontmoetings plaats worden voor iedereen. Wie niet zo zeer in het culturele aspect j is geïnteresseerd kan bij ons rus tig komen vissen, zonnen of zomaar van de prachtige natuur genieten Voor de kinderen kan er zelfs een zwembadje of speelvijver worden ge- maakt. De mogelijkheden echt zijn legio. Parkeren vormt hier ook geen i probleem, er is ruimte genoeg. Wat zijn nu concreet de plannen I van René en de werkgemeenschap Noord Aa? Zaterdag a.s. in Rijnlands Lyceum LEIDEN Aanstaande za terdag naar de aula van het Rijnlands Lyceum gaan bete kent een avondje doorbren gen in een vrij gezellenflat. Daar wordt dan namelijk het succesblijspel 'The owl and the pussycat' (Twee is te veel) opgevoerd. Het ap partement wordt bewoond door de acteur Will van Seist, die zichzelf in dit geval een wijze uil van formaat vindt. En wanneer zo'n uitgesproken nachtdier als de uil in 'n on vermoed conflict komt met 'n straat-katje in de persoon van Hetty Verhoogt ligt het voor de hand dat er strijd op vele fronten geleverd gaat wor den. Het mag nauwelijks een wonder heten dat het toneel stuk met de twee voortreffe lijke speelrollen overal in de wereld met veel enthousias me is ontvangen. Het stuk biedt plezierig amusement en verdient zeker, de Leidse theatercrisis ten spijt, geen afgelasting. Op de foto Will van Seist en Hetty Verhoogt in 'Twee is teveel'. "Een soort Mickery-theater; ex posities, cabaret en daarnaast de mogelijkheid om te komen tot een vormingscentrum. De boerderij kon na restauratie (kosten minimaal f 60.000.-) een groep van twintig personen met gemak onderdak ver schaffen". Door Henriëtte van der Hoeven Dit culturele en vormingswerk zal de "specialiteit" van de leden van de werkgroep Noord-Aa worden. Dick Juffermans: "Zoals je weet stude ren we aan de Sociale Academie. We hadden alle vier behoefte aan prak tijk ervaring en de boerderij in de Geerpolder leek ons een ideale plaats voor ons om eens iets uit te proberen". Hoewel René Reniers van harte instemt met dit experi ment van de werkgemeenschap Noord-Aa zal hi] zich met een ander facet van het- plan bezig houden: de Horecasector van het boerderij plan. René: "Het moet natuurlijk geen "patat-zaak" worden. Het restau rant moet afgestemd zijn op het lan delijk milieu. Daarbij denk ik bij voorbeeld aan een pannekoekenhuis de oude stal is daarvoor bijzonder ge schikt. Verder staat er een hooiberg waaronder je een prachtig terras zou kunnen maken met een uitloop naar het water Onze gedachten gaan dan ook nog uit naar shows en bijeen komsten van het bedrijfsleven. Echt er is heel wat van te maken". Deze plannen van René Reniers en de werkgemeenschap Noord Aa zijn deze week uitgewerkt, compleet met een financieringsschema ik ge loof wel dat je het rond kunt krij gen", zegt René "we doen dit niet om winst te maken" en naar de pro vincie gezonden waar René als kan didaat-huurder te boek staat. De plannen die de jongelui met de uniek in het polderlandschap gele gen boerderij wanneer je de boer derij als middelpunt neemt kreeg je in een cirkel alle randstad dorpen en steden er omheen hebben, on dervinden veel sympathie van het Zoeterwoudse gemeentebestuur dat als de provincie maar even Ja heeft gezegd de groep met raad en daad zal bijstaan. Dat idee moet een grote steun zijn voor de "meikrakers van de Geer polder". die nu bezig zijn hun ideaal langs de "legale weg probe ren te verwezenlijken". Jeugd sprong snel in VOORSCHOTEN Deze week houdt de actie ..Samen Eén" (waar in alle verschillende groeperingen in Voorschoten zich hebben verbon den ten behoeve van ontwikkelings samenwerking) de jaarlijkse collecte in Voorschoten. Alles leek goed ge organiseerd te zijn, ook het rond brengen en weer ophalen van de ruim 6000 circulaires, totdat op het laatste moment bleek, dat een aantal collectanten verstek moest lè,ten gaan, zoda.t wij binnen enkele dagen nog een 30-tal collectanten moesten zien te vinden. Dank zij de spontane medewerking van de jeugd van enke le Middelbare scholen was dit pro bleem echter in de tijd van een paar uur opgelost. De jeugd is dat blijkt nu toch wel weer eens heus niet te beroerd om te helpen Foto boven: De boerderij in de Geerpolderwaar de werkge meenschap Noord-Aa en Rénè Reniers een culturele ontmoe tingsplaats van willen maken. Foto links: Dick Juffermans, een van de leden vaii de werkge meenschap. Foto rechts: Het was helemaal geen probleem kunstenaars te vinden voor de expositie .een kwestie van twee telefoontjes" zegt Dick en dit was o.a. het re sultaat. (Foto's Holvast) Burgerlijke Stand geboren Maria Theresia, dr. van H. G. A Plasmeijer en E. A. M. Bouwmeester; Leonardus Simon Maria, zn. van L. S. M. Bakker en C. W. van Berkel; Anna Catharina Josephine, dr. van T. J. J. Peters en C. M. J. L. Sloos; Annema- riek. dr. van D, van der Linden en A. G. Beek; Johannes Dirk. zn. van C. de Moolj en J. van der Gugten; Ro- bertus Adrianus Johannes, zn. van C. W. Overmeer en E, H. M. Hilgersom. GETROUWD P. J. van der Meer en A. B. M. de Wilde. J. B. Sloos en M. A. den Os, L. J M. Koek en M. E. T. Moot. UTRECHT (ANPI De waarde- ringsprijzen 1971 van de vereniging "De Nederlandse Bloemisterij" zijn vanochtend in Utrecht uitgereikt aan de heren J. van den Berg uit Wasse naar en J Bakker uit Aalsmeer. De heer Van den Berg heeft het vak- bondonderwijs voor hoveniers geacti veerd en in belangrijke mate bijge dragen tot de inhoudelijke bepaling- van leerprogramma's en examens voor dit onderwijs. Sinds de oprich ting heeft hij deel uitgemaakt van de centrale onderwijs- en examencom missie hoveniers, waarvan hij sinds 1962 voorzitter is. De heer Bakker heeft door hem vergaarde kennis van potplanten en lelies in woord en geschrift onder brede lagen van de bevolking uitge dragen en het winnen van nieuwe rassen van potplanten en snijbloe men gestimuleerd. De prijzen werden in de algemene vergadering van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" uitge reikt door de heer H. J. Hylkema, voorzitter van het produktschap voor siergewassen. WASSENAAR— De Raad van Ker ken in Wassenaar, waarvan alle Wassenaarse kerken deel uit maken, organiseert tijdens de kerstdagen van 1971 een Kerst-Inn. een kerst- herberg, een Open Huis voor Ieder een. In 1969 en 1970 lerden dergelijke kerst-inns in veel plaatsen met veel succes georganiseerd. In Wassenaar gaat het als volgt toe: Op 24 december staan in de avonduren 3 gebouwen open: het Dorpscentrum het Jeroenhuis de kelder van de Salvatorschool (Ti me Out». De sfeer in deze gebouwen wordt opgebouwd rondom de kerstnacht diensten die gehouden worden in de vlak bijgelegen kerken. Het Sophiekehuis (v. Z. v. Nije- veltstr.) staat open op Eerste Kerst dag van 8 tot 14.00 uur. Er wordt voor iedereen een kerstontbijt j gericht. Er is volop gelegenheid y spelen, lezen, handenarbeid etc, De eigenlijke kerst-inn r. plaats 'op eerste kerstdag' in Zijllaankerk en foyer van 11.3 s morgens tot 's nachts. Er is a genheid voor gezelschapsspelen, kijken, kreativiteit. lezen. enz. Daarnaast zijn enkele vaste pui geprojekteerd op het program zoals het optreden van "Voc alii van de cabaret-groep van het Adelbert-College. en een Sing-in bekende kersliederen. Aan de organisatie van kerst-I Zijllaankerk wordt momenteel werkt. Op vrijdag 19 november, 20.00 komt een werkgroep bijeen de Zijllaankerk, om te praten de opzet. Allen die hun medes king willen verlenen kunnen dei ste bijeenkomst van de werkgi bij wonen. B. en W. Leiden aan PAK-fracti LEIDEN In een brief aan de PAK-fractie hebben burgemeester en wethouders van Leiden meege deeld. dat enkele stukken bij de be groting ontbreken in verband mot tijdnood Het financieel apparaat van de gemeente is overbelast, mede door de vele vragen en ver zoeken van de PAK-fractie waarop antwoord op korte termijn wordt Donderdag Stadsgehoorzaal Jaarvergadering A. R.P. Spr. wethouder Kret over de ste- debouwkundige ontwikkeling van Lel den 8.15 uur nam. Kantine Adlerfabrieken (Roose- veltstraat) Ledenvergadering ..De Na tuurvriend" Spr dhr, S. D. Koning over „Spijkers met koppen". Kreatief Sentrum Rommelmarkt 7 uur; café-bar 12-6 en 7.30-1 uur 's- nachts. Dienstencentrum (Dljkstraat. 2) PAK spreekt met bewoners van Morskwar- Oegstgecst (Wlllibrordgebouw) Ned. Kapperspatroonbond Onderwerp; mo dern etaleren. 8 uur nam. Vnidag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 12 -6 en 7.30-1 uur 's nachts, café-bar. Rijnlands Lyceum (Oegstgeest) Spr. Pim Jacobs over Wat is jazz? 8.15 uur Het Mierennest (Morsweg 59) Kla- Stadhuis Openbare begrotingsverga dering commissie openbare orde en veiligheid 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit kamerbewoners en alleenstaanden 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs voor verzamelaars 7-9.30 uur ^Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oude Vest 73 Informatie-avond Stichting Scientology 8 uur nam. Oegstgeest (Lljtweg 7) Sociaal Me disch Adviesbureau Spreekuur voor be jaarden 2-4 uur nam. Leidse Volkshuis Rommelmarkt Klein Waterlooplein 2.30-5 en 7-10 uur ZATERDAG Antonius clubhuis Concert Accor deonvereniging „Vivace" 8 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kof- fie-bar 12-2 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm.. prediking ds K. C. van Oossanen 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Oegstgeest Geverstraait 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- societeit Palamedes 2-5.30 uur nam. Api )t heekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waagenomen door apotheek Kok Rapenburg 9, Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66 en apotheek Breest Smal- lenburg, Loevesteln 6 Leiderdorp. verwacht, en onderbezet door tures. Het college stelt geprob te hebben de begrotingsbehandi op te schuiven, wat evenwel uitkwam met de vakantieplai van PAK-fractieleider In 't Veld. Het investeringsplan zal wel achtergrond bij de begroting wa gebruikt. maar in e< vergadering in januari worden handeld. De nota „Leiden voorgoed in li zal begin volgende week verschj zo delen B. en W. mee. die er spijt over uitspreken, dat er I PAK-fractie kennelijk g waardering bestaat voor de stu van het college. MINI-nieuws LEIDEN De sleepboot „De Red der" van schipper Dompelink uit Aalsmeer werd gistermiddag overva ren door haar eigen sleep, een boot met een hoge lading hout. Het on geluk gebeurde tijdens een inhaal manoeuvre van een andere boot in de Vliet, ter hoogte van de vuilstort plaats. Bij deze manoeuvre werd door de ontstane zuiging van net water de voorkant van de sleep op de achterkant van de sleepboot ge drukt. waarna door de hekgolf de sleepboot geheel werd overvaren. Op de foto (Holvast) wordt druk gezocht naar een plaats waar men de gezonken sleper aan een ka bel kan bevestigen. Het bovenbren gen van de boot nam de hele mor gen in beslag. De rivierpolitie en di Leidse brandweer verleenden nierb!' assistentie. Op de foto is de boo nog geheel bedolven onder zijn sleep l MAXI-Leidei De vervanging van spelers bi] korfbalwedstrijd moet hoogn eens onder de loep worden men. We kunnen twee kanten óf de huidige regeling (geen vangers, tenzij er iemand uitvalt gens lichamelijk letsel) wordt f dicht gemaakt, óf het inzetten wisselspelers wordt zonder meer gestaan. Deze opmerking haa we uit het clubblad van de Li korfbalclub Vicus Oriëntus, dat nieuwe "snelle" naam heeft gen: de (Vicus) Oriënt-express Er staat trouwens nog een aa onderwerp in: een intervieuw top-scheidsrechter Henk Griese. uitlegt waarom hij schoten op korf nog toelaat, als de meest* dere scheidsrechters allang "gedekt" zouden hebben gefli Aan de Leidse universiteit i heer J Thompson gepromoveen doctor in de geneeskunde. Zijn pi schrift heet voluit: "De invloed glucocorticosteroiden op kinetic functie van mononucleate fag ten". De firma Walenkamp 1 gisteren haar verbouwde zaak o hoek van de Haarlemmerstraat de Prinsessekade geopend. Alle kelen (vanaf rijwielen en scha» tot en met de elektrische appai toe) worden nu onder één dak kocht. Volgende week donde komt de Rotterdamse vrouwe arts C. L. Beerman-de Roos voc Leidse afdeling van de Ned. Cl tenvrouwenbond spreken over bedsgenezing. De lezing begint acht uur in de bovenzaal van de vrijdingskerk. Wie niet op e kracht kan komen, kan op tel. om vervoer vragen. Morgei' het 12 november en dat is teven dag waarop Baha'u'll&h in 1811 Teheran Perzië, het eerste lei licht aanschouwde (zo heet toch?) Baha-u'llah is de grond ger van het baha'i-geloof, dat oo Leiden zijn volgelingen kent. houden morgen een feestelijke denkingsbij eenkomst in het onü tingscentrum van de St. Antoi kerk aan het Vijf Meiplein, vang kwart over acht. Volg week dinsdag h eeft de club mingswerk in vrije tijd" een f( voor de leiders en leidsters. pauze zullen zij aan belangstj den de werkwijzen en resultat* nen van hun omgang met geeS g- handicapten De ontspanningsa begint om acht uur in de kal aan de Vestestraat 44. O Ja. is vandaag de elfde van de Mocht u al een voorproefje nemen op het carnaval, denk ook aan de aanbeveling in de carnavalshit van Sjakle Schram dat glaasje op. ALKEMADE Evenals in gaande jaren wordt er door de meente weer een beroep gedaai mee te werken aan de aktie M strijding van de bruine rat. Jaa wordt door de bruine rat aan lijke schade aangericht welke S door toepassing van doeltref betrijdingsmiddelen kan worden perkt. Deze bestrijdingsmiddelen len door de gemeente gratis w( verstrekt, indien men een aam voor 8 dec. indient op het genie i-.uis.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2