lort vliegen naar winterzon Evenementenkalender veer de Bandstad Bejaarden kunnen soms last van heimwee hebben RESTORAMA e winter Op naar j port (2) [PERDAG 11 NOVEMBER 1971 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 19 msterdam (adsschouwburg: 13, 14, 16, 18 20.15 uur Amsterdams Toneel Interieur van Hugo Claus, 19 20.15 uur Amsterdams Toneel hoeft Amsterdam niet voor me pakken, ik eet het hier wel spel van Dimitri Frenkel Frank Eli Asser. 12, 15, 17 nov. 20 uur, iov. 13.30 uur Nederlandse Ope- jchting: Rossini's „De barbier Sevilla". irré: dagelijks beh. ma. 20.15 (iEn nu naar bed" muzikale jedle van Annie M. G. Schmidt Jarry Bannink met Mary Dres- uys, Conny Stuart, Frans Hal- Jenny Arean, John Koch, jn Larsen e.a. Kleine Komedie: 12 t/m 14 20.15 uur Hoofdstad Operette Dreimaderlhaus" van Fnanz bert. jeuwe De la Mar-theater: t/m iv. dag., beh. ma. 20.15 uur a la meunière" blijspel van Simon met Paul Cammermans. Vogel, Marielle Fiolet en Syl- de Leur. ieater De Brakke Grond: 12. dv. 20.30 uur Nieuw Rotterdams (Piccolo Groep) „De laatste n van Ischa" musical van Dhen Cry er en Nancy Ford; 16 nov. 20.30 uur Toneelgroep iter „Jacques de fatalist" van rot-Huster; 18, 19 en 20 nov uur Groot Limburgs Toneel postzegel van 15 cent". »ffy Theater: dag. beh. zo. en 2030 uur Cabaret „Neerlands in Païiama" met Bram Ver- itle Orkest. leater Tingel Tangel: dag. beh. 20.30 uur Cabaret „Links in de maat, anders Sleto en Marijke Hoving en 14de Nijs. ec ty-Theater: dag. beh. ma. 20.15 ook 24 uur Lurelei Kaba- Moer er komt een bevolkings- isie. Ja kind, dat zal me een geven" met Eric Herfst, Ronny aan. Elsje de Wijn, Marnix - ers. Riey Henius, Jack Horn. Koopermolen: dag. beh. ma. ir Cabaret rondom Henk El- groep „Fiesta Gitana". Concertgebouw: 13 nov. 15 uur Matinee op de vrije zaterdag: Abbie de Quant, fluit, Christian Bor, viool, Gerrit Oldeman, alt viool; 13 nov. 20.15 uur Rondom Froberger, Marius van Altena, tenor, Floris Rommerts, bas, Marie Leonhardt, viool, Antoinette v. d. Hombergh, viool, Dijck Koster, vio loncel, Anneke van Royen, luit en Gustav Leonhardt, clavecimbel; 14 nov. 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Felix de Nobel m.m.v. Dorothy Dorow, sopraan; 14, 16 nov. 20.15 uur Russisch radio- en tv-orkest; 14 nov. 20.15 uur Ver. Joodse Koren Hans Krieg; 15 nov. 20.15 uur Meesters van het orgel, m.m.v. Jos Wielakker; 15 nov. 20.15 uur Jtanine Davosta, piano; 16 nov. 20.15 uur Lieder cyclus, Cora Canne-Meijer, mezzosopraan en Thom Bollen, piano; 17, 18 nov. 20.15 uur Con certgebouworkest o.i.v. Hans Vonk m.m.v. Isidor Lateiner, viool; 17 nov. 20.15 uur Vitalia Boursouk, piano; 19 nov. 20.15 uur Concert door de groep Velvet Underground. DEN HAAG Kon. Schouwburg: 11, 13 nov. om 20.15 uur; 14 en 21 nov. om 14.00 urn- Haagse Comedie met „Een blok aan het been" (Un fil a la Patte) van Georges Feydeau; regie Ko van Dijk en vertaling Paul Ro- denko. Medespelenden o.a. Anne- Wil Blankers, Eli Blom, Jules Croi- set, Anne-Marie Heyligers, Guido de Moor en Carl van der Plas. 12. 18, 20 nov. 20.15 uur Haagse Come die met „Het is voorbij" (All over) van Edward Albee; vertaling Ernst van Altena, regie Paul Steenbergen en Renier Heidemann; met Ida Wasserman, Elisabeth Andersen. Myra Ward, Enny Meunier, Gijs- bert Tersteeg, Paul Steenbergen en §p Leo de Hartogh. 15 nov. 14.00 uur en 21 nov. 20.15 uur Haagse Come die met „Schakels" van Herman Heijermans. Regie Wim de Rooy, met o.a. Ko van Dijk, Anne-Wil Blankers, Guus Verstraete en Carl van der Plas. 16 nov. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met de ..Bedelaarsopera" van John Gay in een amusante voorstelling onder regie van Adriaan Brine; medespe- ïenden o.a. Annet Nieuwenhuysen, Eric Schneider, Marijke Merckens, Pieter Lutz, Steye van Branden berg, Georgette Hagedoorn, Ad Hoeymans en Jotian Ooms, 17 nov. 20.15 uur Globe met „De Filan troop" (Haagse Première) van Christopher Hampton. Vertaling Henk Rigter en regie Ariaan Brine. Medespelenden o.a. Pleuni Touw, Femke Boersma, Henk Molenberg. Agaath Meulenbroek en Siem Vroom. 19 nov. 20.15 uur Haagse Comedie met „Driekoningenavond, of alles mag" „Twelfth night, or what you will) van Willam Shakes peare; onder regie van Hans Croi- set met o.a. Do van Stek, Guido de Moor, Trins Snijders, Anne-Wil Blankersen Henk van Ulsen. HOT-theater: 11, 12 en 13 nov. om 20.30 uur; Haagse Comedie met „2x Woyzeck" (première) van Karl Georg Biichner; regie Hans Croiset JENNY AREAN en vertaling Hugo Claus. Als mede spelenden o.a. Roelof den Ambten, Kees Coolen, Hans Croiset, Do van Stek en Jaap Wieringa. Dagelijks 16 t/m 21 nov. om 20.30 uur Nieuwe Komedie met „Makabere kermis" van Eugène Ionesco; regie Cor Ste- delinck met o.a. Willem Wagter, Truus Dekker. Paula Petri, Henk Votel, Ineke Roosen en Titana Ra dier. 14 en 21 nov. om 14.00 uur: Kindertheater PSSSTT met „Picco lo en de zwartmaker". Congresgebouw: 11,12, 13 en 14 nov. om 20.15 uur in de toneelzaal: Blijspel „Het geld ligt op de bank" van de Duitse auteur Curth Flatow; regie en tevens hoofdrolspeler Bob de Lange; verdere medespelen den Carry Tefsen, Rudy Falkenha- gen, Coen Pronk. Cor van Rijn. Paul Brandenberg en Lia Oostdyk. PWA- zaal 1 nov. 20.00 uur. Feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van UNICEF met vele inter nationale en nationale artiesten o.a. Petula Clark, Danny Kaye, Marco Bakker en Les Poppys. 13 nov. 20.30 uur. PWA-zaal: Het Residentie Orkest o.l.v. Hiroyuki Iwaki met als solist Stomu Ya- mash'ta, slagwerk; medewerking verleent het Nederlands Saxofoon kwartet. Werken van Schönberg, Varèse, Strawinsky, Liebermann en Breuker. 14 nov. PWA-zaal 14.00 uur: Haagse Volksopera o.Lv. Coen Ruivenkamp met „La Forza del Destino" van Giuseppe Verdi; me despelenden o.a. Ria van Barneveld en Dick van Haren. De begeleiding is in handen van 't Symfonie Or kest. 17 en 18 nov. 20.15 uur: Thea ter Oberhausen met „Eine nacht in Venedig" van Johann Strauss. 18 nov. Toneelzaal om 20.15 uur: Ju bileumconcert (40 jaar) van ge mengd koor „Die Haghe" o.l.v. Rudy de Heus. Solisten zijn: Karin Ostar, sopraan; Edward Witsen- berg, harp en Rudy de Heus piano. Werken van Haydn, Schubert en Rossini. 19 nov. PWA-zaal 20.30 uur: Het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Gustaf Koenig met als solis te Nobuko Imai, altviool. Werken van Rossini, Havdn, Bartok en Strauss. 20 nov. PWA-zaal om 20.30 Hiroyuki Iwaki. Solisten: Victor Bouguenon, cello en Willem Nfjholt voordracht. Werken van Donizetti, Saint-Saëns, Tsjaikowsky,Poulenc en Ravel. Diligentia: 11, 12, 13 16, 17, 19 en 20 nov. 20.15 uur Solocabaret Fons Jansen „Kwartetten" (11 nov. pre mière). 13 nov. 14.00 uur. Haags Jeugdtheater met „Alladin en de Wonderlamp". 14 nov. 11.00 uur: Arjam Blanken, tenor en Rudolf Jansen, piano (Schubert). 14.30 uur: Recital door Ton II Han, piano (Schubert, Prokof jeff en Schumann). 18 nov. 20.15 uur Bam Bussmann, piano. 20 nov. 14.00 uur: Haags Jeugdtheater met „Pinok- kio". 21 nov. 14.30 uur: Mitsuko Uchida, piano. Circustheater: 12 nov. 20.30 uur: Het Nederlands Dans Theater mm.v. het Nederlands Ballet-orkest o.l.v. Jan Stulen met op het pro gramma de balletten 'Keep Going' en „Carmina Burana". 13 nov. 20.15 uur: Concert in het kader van 25 jaar Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord („Gurre-lieder" van Ar nold Schönberg door 2 symfonie orkesten van de BRT o.l.v. Leonse Gras) met als solisten Jenny Vee- ninga, Lucienne van Deyck, Louis Devos, Sylvian Deruwe, Fernand Koenig en Derrik Olsen. 19 en 21 nov. 20.00 uur: De Nederlandse Operastichting met „II Barbiere di Sivglia" van Gioacchino Rossini m.m.v. het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes en het Nederlands Operakoor o.l.v. Cor Olthuis; solisten: Gianni Sa- bater, Henk Smit, Peter Christoph Runge, Keith Engen, Elsa Lioni, John Vierkens en Franklin Benito. Theater in de steeg: 12. 13 en 14 (try-outs), 19 (première) en 20 nov. 21.00 uur: Theater Salvoo, o.Lv. Inge Tielman met „Dat kan je niet maken" m.m.v. Inge Tielman, Llana Astra, Richard Loskamp, André van der Berg en aan de piano Rob Roe- leveld. 21 nov. 14.00 uur: Haags Sprookjes Toneel met „Zwaan kleef aan". Theater PepUn: 14 nov. 15.00 uur: Optreden van kwartet Frans Eisen. 21 nov. 15.00 uur: Kwartet Harry Verbeke. rotterdam Rotterdamse Schouwburg: 10 nov. 20.15 uur: het Amsterdams Toneel brengt Hugo Claus* „Interieur" onder regie van de auteur; mede spelenden oa. Elly van Stekelen burg, Max Croiset, Leo Beyers, Jan Retèl en Sigried Koetse. 11 en 13 nov. 20.15 uur: het NRT voert John Gay's „De Bedelaarsopera" op onder regie van Adrian Brine; me despelenden o.a. Eric Schneider, Pieter Lutz, Seije van Brandenberg, Georgette Hagedoorn, Annet Nieu- wenhuyzen en Marijke Merckens. 14 en 15 nov. 20.15 uur: het Zui delijk Toneel brengt ,De Filan troop", een comedie van Christo pher Hampton, onder regie van Adrian Brinemedespelenden Siem Vroom, Pleuni Touw, Agaath Meulenbroek, Femke Boersma. Henk Molenberg, Pim Peters en Titus Muizelaar. 16 nov. 20.15 uur: het NRT brengt Alan Ayckborns komedie „Liefde half om half" (How the other half loves), onder regie van John van de Rest, mede spelenden on. Martine Crefcoeur, Lies Franken, Anny de Lange, Hans Boswinkel, Pim Dikkers en Jules Royaards. De Doelen: 10 en 11 nov. 20.15 uur (gehoorzaal): De toneelstichting „Spel" brengt Marguerite Duras' thriller „Clair Obscur" onder regie van Harry Kümel; medespelenden: Loudi Nijhoff, Joan Remmelts en Willem Nijholt. 11 nov. 20.15 uur (grote zaal)Concert door het Ra dio Filharmonisch Orkest olv. Wil lem van Otter loo met als solist Christian Ferras in het vioolconcert van Brahms (verder Haydns sym fonie nr. 101 en Bartoks Danssuite). 13 nov. 15.00 uur: Orgelconcert door Piet Post (werken van Dorel, Bach, Mozart. Franck, Langlais en Post). 20.15 uur Uitvoering van Verdi's Messa di Requiem door de Kon. Chr. Oratoriumver. Halleluja met het Nederlands Begeleidingsorkest onder Jan Eelkema met als solisten de sopraan Erna Sporenberg, de mezzo-sopraan Cora Canne Meyer, de tenor Willy van Hese en de bas Henk Smit. 14 nov. 20.00 uur: Joe goslavische avond met o.a. Vice Vukov, Dragutin Bahum-Kerem- puh, Ismet Alajbegovic Serbo, Zora Dubljeyic en Marjana Derzaj. 16 nov. 20.15 uur: Concert door het Groot Moskou's Symfonie-orkest van de Sowjet-Omroep onder lei ding van Gennadi Rozjdestvenski met als soliste de winnares van het Tsjaikowski-concours Viktoria Post- nikova in het eerste pianoconcert van Rachmaninof (voorts Tsjai- kofski's vierde symfonie en Bar- SYLVIA DE LEUR tok's De Wonderbaarlijke Manda rijn). Hofpleintheater: t/m 21 nov. dag. beh. ma. 20.15 uur Paul van Vliet met zijn nieuwe one-man-show „Noord-west". Grote Schouwburg: 12 t/m 18 nov. 12.15 uur Musical Oh Calcutta. Piccolo Theater: 12, 13 nov. 20.15 uur De Nieuwe Komedie met „Ma cabere kermis". 17 nov. 20.15 uur: Rotterdams Danscentrum. 18, 19 en 20 nov. Pim Peters Produktie „Dear Janet Rosenberg". Ahoy-tentoonstelllngshal: 12 t/m 21 nov. dag. 12—17, 18.30—22 uur: Beurs voor doe-het-zelf. Ahoy Sportpaleis: 13 nov. 20 uur: Wielrennen, wereldomnium. ADVERTENTIE j Diverse winterscRotels 4 Specialiteit Jachtschotels f 6,50t Erwtensoep kluif en worst, M roggebrood met spek (2,75 RIJKSSTRAATWEG 324, 5 WASSENAAR M TELEFOON 01751—2500 dagen Rhodos, half pension, 255,vier dagen Mallorca, pension, voor f 180, weken huur appartement in lolinos f 684,— (f 35,— per 184 dagen huur appartement lorca f 8,— per dag. Iet is slechts een greep uit iet overstelpende aanbod van eizen naar de zon in deze lerst- en wintermaanden, leizen tegen vaak bespottelij- ;e prijzen, die het met name oor gepensioneerden en ren ders mogelijk maken de Hol- idse kilte in te ruilen voor de aanse zon. is nu meer dan in voorgaande duidelijk geworden: het reizen oitief niet meer gebonden aan 'zoen. Nee, de klant is nau- thuis van zijn zomervakan- hij wordt al weer verleid tot of 5-daagse trip naar het zui- n Europa. hij zwicht er voor. Het ini- van de Vliegunie om zoge- e Zonnevlugjes op de mark: ogen is een schot midden in s gebleken. Er zijn al 18.00( e zonnevlugjes verkocht. An- 5 I reisbureaus, die daarna d A ertrlpjes" lanceerden, boektei Costa Blanca en Mallorca, van vier tot en met twintig weken, wie het langste blijft is het goedkoopst uit (inclusief vliegreis). Het gaat wel allemaal om appaxte men ten zonder maaltijden. Maar het is bekend; je kunt in Spanje op de markt nog steeds vrij goedkoop levensmiddelen kopen. De super markten bij toeristencentra zijn wel duurder. Wijn en gedistilleerd zijn naar onze begrippen laag in prijs. Airtour garandeert: zonder uit spattingen kunt u er van uw AOW zelfs komen. De overwinteraars hebben de be schikking over een appartement, be staande uit een zitkamer, met een luie stoel erin, een eethoek en een zit- slaapbank, een of meer twee persoons slaapkamers, een dadka- mer met toilet en ligbad een keu ken met gasfornuis en koelkast, (arrangement Airtour). Accommodatie Het is zaak om van tevoren nauw keurig tot in alle details te laten voorlichten over de accommodatie. Immers, u blijft er een paar maan den! Nog wat praktische zaken. De vloeren van de meeste appartemen ten zijn van steen, neem dus pan toffels of sandalen mee. Bovendien ontbreken de typisch Hollandse za ken zoals het kleedje voor uw bed de fluitketel, de theemuts, de braadpan, een koffiefilter, washand jes, pannelappen en het tafelkleed. Maak niet de fout aan te nemen dat het er niet koud kan zijn. War me pullover of trui behoren bij de bagage. Dat geldt ook voor de kof fiepot, extra theedoeken en tafellin nen, pannelappen, vatendoekje, af- wasborstel, panneonderzetters, scherp vlees- en broodmes, asbest- plaatje, plastic zuighaakjes voor de keuken, goede blikopener, soeplepel en schuimspaan, reisstrijkijzer. spel letjes, lektuur, draagbare radio, koortsthermometer, ver banddoos je, koffie, zoet brood beleg en wasknij pers met een drooglijntje. Medicijnen: door arts of apotheker Juiste samenstelling in Latijnse be namingen op flesjes of doosjes la ten vermelden; AOW laten overma ken via een bank door familie, ken nissen of reisbureau. Per persoon mag 20 kg bagage vrij worden meegenomen; voor elke kilo meer betaalt u f 3,per retour. Ongemakken ders missen nog al eens hun kinde ren en kleinkinderen. Velen realise ren zich niet tevoren dat zij ze maanden lang niet zullen zien Sommige reisorganisatoren hebben ook deze moeilijkheid ondervangen door de mogelijkheid te scheppen de kinderen een week of een lar weekeinde tegen scherp gecalculeer de prijzen te laten overkomen. Tenslotte nog het volgende. Voordat u boekt, of dat nu voor een 14- daagse verblijf of een langere is, lees de reisgids grondig, ook de kleine lettertjes. U zult dan bijvoorbeeld ontdekken dat u voor een aantal bestemmingen nog eens extra waardccoupons moet kopen voor excursies en maaltijden. De Rijksluchtvaartdienst heeft na melijk bepaalde verkoopsprijzen op gesteld voorschriften, waaraan de reisbureaus zich moeten houden. De gids vermeldt dan bijvoorbeeld een veel lagere en dus aanlokkelijkere prijs, maar dan staat er wel in de kleine lettertjes bij vermeld, dat u nóg eens voor 100 gulden of meer coupons moet kopen. Bestudeer ook grondig de bepalin gen van de kortingen voor kinder- reizen. Ook daarin zijn de reisgid sen niet allemaal even duidelijk. Het zou niet helemaal eerlijk zijn niet te wijzen op een paar onge makken, misschien zelfs wel proble men. die aan deze lange vakanties zijn verbonden. Ouders en grootou verluidt ruim 8000 klanten lijk willen de mensen er van dag meer keren per Ja? en.... ze hebben er het ge) Aanbiedinger ibben het hier dan niet een.1 Je talrijke aanbiedingen, di« tot het doorbrengen van een veekeinde in éigen land. D tndse trippertjes zijn daai Bte voorbeeld aan. Ze worde- ins aangevuld door een reek ementen van VVV's en ho heeft wel d ie sortering overwinteringsrei- ter het zuiden. Costa del Sol De overwinteringsvakantie staat de laatste Jaren in een steeds groeiende belangstelling. Hiervoor zijn vele redenen, de belangrijkste is wel dat het aantal bejaarden steeds toeneemt. In 1849 was 4,7 procent van de bevolking boven de 65. in 1935 6,5 procent en in 1975 zal het ongeveer 11.5 procent zijn. We hanteren het begrip van 65-Ja- rigen een door ons vastgestelde kunstmatige grens omdat men de oensioengerechtigde leeftijd hééft bereikt en dus met werken moet ophouden. Helaas heerst nog bij vele mensen de mening, dat bejaarden zieke mensen zijn. Niets is minder waar. want het steeds ouder worden is onder andere het gevolg van de verbeterde medische gezondheids zorg. De gerontologie (studie van ouderdomsprocessen) en geriatrie (leer van preventie-onderzoek en behandeling van de bejaarden) zijn vooral tot ontwikkeling gekomen in de laatste twintig Jaar. Hierdoor is veel verbeterd in de benadering van de bejaarde, want daarmee is afge rekend met de fabel dat oud wor den. automatisch ziek zijn en gees telijke aftakeling betekent. Het plotseling op 65-Jarige leeftijd uit het arbeidsproces gestoten wor den geeft echter een grote pyschl- sche reactie. Dit treedt des te ster ker op bij mensen die er geen hob by's op na houden en die voorheen dachten dat ze duizend Jaar te le ven hadden, hun vakanties elk Jaar veer uitstelden en steeds geen tijd voor ontspanning over hadden. Jeze mensen zullen beslist moeilijk- ïeden hebben met hun overwinte- -ingsvakantie, want zij hebben geen ervaring met het zichzelf bezig hou den of relaxen. Gelukkig kijken er ook mensen met verlangen uit naar de dag, dat zij met hun werk kunnen ophouden om zich volledig te kunnen wijden aan hun liefhebberijen. Deze groep heeft dan ook al Jaren tevoren aan de pensioentijd gedacht toen ze zich aan hun hobby's gingen wijden. Omdat er steeds meer gezonde vitale bejaarden komen en het maken van een buitenlandse reis voor de hedendaagse mens geen bijzonder heid meer is. zullen de overwinte- ringsreizen steeds toenemen. Want ook voor vele ouderen, ook die met lichamelijke klachten, kan een overwinteringsreis een heilzame werking hebben. Het Nederlandse win terklimaat met zijn vele regens en oude is immers geen geschikt klimaat voor oudere mensen, die toch al vatbaarder zijn voor ver koudheden en griep en andere in fectieziektes. Huisarts Alvorens op reis te gaan is het voor hem wel noodzakelijk met de huis arts de reis te overleggen, vooral bij het gebruik van medicijnen, want men zal voldoende voorraad mee moeten nemen, en eventuele specialistencontroles zullen vooraf moeten geschieden. In het bijzonder geldt dit voor die anti-spanningsmiddelen gebruiken en daarvoor een keer per 1 a 2 we ken voor controle moeten komen. Wanneer men niet voor de hele winterperiode gaat, is mijn mening dat een anti-griep-injectie vooraf een goede bescherming biedt, want bij terugkomst zijn de temperatuurver schillen aanzienlijk. En men is dan dubbel vatbaar voor een eventuele griep. Weerstanden om te gaan zijn vaak de angst om te vliegen en de heim wee naar kinderen en kleinkinde ren. waarbij ook de vrees telt: „hoe' kom ik terug als mij iets in het zuiden overkomt. Verstandig is dan ook als men daarvoor een reserve- bedrag beschikbaar houdt. Want dan kan men direkt per lijntoestel worden teruggebracht. Droge lucht Oudere mensen met gewrichtsklach ten ondervinden van de droge lucht en warmte vaak een sterke afne ming van de klachten. Het is en blijft in de zuidelijke landen met het drinkwater oppassen. In het algemeen is het verstandig om alleen mineraalwater te drinken en ook is voorzichtigheid geboden met het eten van bijzondere lokale gerechten. Bij herhaling hoort men achteraf de klacht van de gevolgen van zonnebrand. Te lang in de zon zitten heeft voor oudere mensen grotere gevolgen, want door de zon nebrand verliest men veel vocht en dit kan weer ernstige consequenties voor o.a. het hart hebben. Ga daar om nooit in de zon liggen slapen en begin kalm aan. Wanneer u gaat overwinteren neem dan m ieder geval het volgende mee: 1. voldoende geneesmiddelen plus een kopie-recept; 2. voor chronische ziekten een art senverklaring in het Frans of En gels; 3- tabletten tegen diarree; 4. reisziektetabletten; 5. betadine-Jodiumzalf op oplossing voor kleine wondjes plus hansaplast. Tenslotte, wanneer u een bril draagt, neem dan ook daarvan een kopiereept mee, want een bril breekt sneller dan u denkt.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19