ezoekrecht i probleem De grote vergeten groep KLEDING- TIPS Snel even kopen voor de kou komt! S PALET m HU Verkoopdeskundigen en reclame mensen zien volgens een vrouw die het weten kan, een belangrij ke categorie mensen over het hoofd. Jean Kinney, schrijfster van „Het bevalt ons best in het lege nest" („Living with zest in a empty nest"), een best-seller in de VS, zegt dat handel en be drijfsleven zich meer moeten con centreren op mensen onder de 65 jaar, die geen kinderen meer tot hun last hebben. ,,De rijkste jaren in het leven van echtparen beginnen wanneer het laatste kind de deur uit is en du ren tot aan de pensionering van de man", zegt zij. In die Jaren heeft het inkomen van de man dikwijls zijn maximum bereikt, terwijl de vrouw dikwijls uit verveling haar vroegere beroep weer opvat. De kinderen zijn ver trokken, het nest is leeg. De rijke jaren komen ironisch ge noeg wanneer de uitgaven weinig meer te betekenen hebben maar dat is niets nieuws voor ou ders die gewend zijn aan die gril van het leven, die wil dat de gro te uitgaven worden gedaan wan neer zij zich dat het minste kun nen veroorloven. Tweede huis Voor de maaltijden en de opvoeding behoeft nog maar weinig te wor den uitgegeven. Het huis is dik wijls onbezwaard eigendom. Soms wordt het huis zelfs ingeruild voor een kleiner, waardoor nog meer geld op de bankrekening komt te staan. In veel gevallen wordt dat geld geïnvesteerd in een tweede huis of een boot. De combinatie van een groter inko men met geringer uitgaven bete kent, dat deze echtparen met lege nesten veel geld steken in reizen, bagage, meubelen, kleding, bios coopkaartjes, vakantiehuizen, aan delen en obligaties en maaltijden buitenshuis. De nieuwe rijkdom weerspiegelt zich in een gewijzigde levensstijl, zegt mevrouw Kinney, een moeder va_ zes kinderen en nog veel meer kleinkinderen. Zij was vroeger on derdirecteur van een reclame-bu reau. Nu is haar nest leeg. „Voordat de kinderen de deur uit zijn, bestaan de meeste vakanucp uit bezoeken aan de familie of aan kampeertochten", zegt zij, misschien wel wat te sterk gene raliserend. „Echtparen met lege nesten noemen uitjes sightseeing als de voor naamste reden om met vakantie te gaan. Vele hunner bezitten ei gen vakantiehuizen en boten". Je zou zelfs kunnen zeggen dat vele hunner na jaren van zelfverloo- Als er dit winterseizoen één ma- ke-up produkt noodzakelijk is om te gebruiken, dan is het wel de blusher. Blosjes op de wangen behoren bij het modebeeld. Helena Rubinstein oogst in Parijs veel succes met haar illumination Blusher Compact in de kleuren pink, peach en het uitermate modieuze amber (f 19,50). De rouge wordt niet meer hoog op het jukbeen aangebracht, maar ietwat driehoekig vanaf het midden van het oor in de richting van de mondhoeken, zodat de wangen als het ware iets hol lijken (trucje van beroemde mannequins) en de juk beenderen wat meer accent krijgen. De Stichting Voorlichting ten 'Be hoeve van Gehandicapten heeft een boekje met kledingtips uitgegeven. Voor mensen die zich moeilijk kun nen bewegen staan er zeer veel nuttige wenken voor het aan- en uitkleden in. Er worden adviezen ge geven voor onder- en bovenkleding, sluitingen en accessoires en boven dien bevat het boekje enkele sugge sties voor het zelf maken van „aan gepaste" kleding. Men kan het boekje bij de in Leidschendam ge vestigde Stichting bestellen door ƒ7,85 (incl. porto) over te maken op postgiro 350458. chening methoden zoeken om hun geld uit te geven. Dikwijls probe ren zij verloren tijd in te halen en pogen zij de draad van het le ven weer op te vatten, die werd onderbroken door de gezinsvor ming. In de VS In de Verenigde Staten leven nu 40 miljoen personen tussen de 45 en 65 Jaar. Het aantal tieners van 15 tot 20 jaar bedraagt maar 18 mil joen. De grote meerderheid van die 45 tot 65-jarigen werkt. Van de vrouwen tussen 45 en 54 Jaar werkt bijvoorbeeld de helft. Deze mensen zijn zeer geïnteres-; seerd in dagblad en televisie de media die door de makers van goederen en diensten worden ge bruikt om hun produkten te laten zien. En hun koopkracht blijft groeien, aldus mevrouw Kinney. „Zij krijgen in de komende tien jaar steeds meer geld in handen omdat het nest sneller leeg is en hun inkomens hoger worden". „Bovendien zullen de vrouwen met minder schuldgevoel van het lege nest genieten omdat zij beter dat stadium van het leven zijn voor bereid". Waarom, zo vraagt mevrouw Kin ney, maken diegenen die goederen willen verkopen, zich toch zo druk over tieners en ouders met kinde ren over de vloer? Er is daarvoor duidelijk een reden: hoewel deze groepen nauwelijks geld kunnen uitgeven of het niet willen uitgeven moeten zij dit toch doen om in leven te blijven. De echtparen met lege nesten geven echter geld uit omdat zij dat fijn vinden en gemakkelijk kunnen doen. Deze mensen hebben min der zorgen, meer tijd en meer vrijheid mits hun pensioen na tuurlijk goed geregeld is. Voor het camoufleren van hin derlijke vlekken in het gezicht is het uit psychologisch oogpunt belangrijk om uit te gaan van een normale dag make-up. Dit zal de betreffende per soon een geweldig gevoel van zelf vertrouwen geven: zij weet nu im mers dat haar make-up eruit ziet zo als die van ieder ander. Het is eer der belangrijk om de plek te ver minderen, inplaats van hem volle dig te bedekken, wanneeer algehele camouflage een maskerachtig ge zicht doet ontstaan. Als het om een man of Jongen gaat dan zal een laagje Pan-Cake al voldoende zijn om de wijnvlek terug te brengen tot een onopvallende schaduw. Om het beste resultaat te verkrijgen brengt men eerst een dunne laag Pan-Cake aan over het gehele gezicht en daarna wat meer camouflage op de wijnvlek. Op deze manier breikt men een veel natuurlijker effect. De Pan-Cake is waterproof (zwemmen e.d. is mogelijk aanbrengen met uitgeknepen natte spons) Voor de vrouw zal de Pan-Stik de beste en mooiste camouflage geven. Aanbrengen over een vochtinbren- gende dagcrème in vijf strepen op het gzicht: één op de neus. kin, voorhoofd en beide wangenn en dan uitwrijven met de handen of met een vochtig make-up sponsje. De ^an-Stik wordt uitgewerkt tot een dun laagje en hierna brengt men met een inkloppende beweging van de vingers "of van het sponsje wat meer Pan-Stik aan op de wijnvlek, zodat deze goed zal verdwijnen. Als kleur kan men het beste de beige Pan-Stiks gebruiken, omdat hier geen rose inzit (dit zou n.l. het rood van de wijnvlek alleen maar acoen- tueren) Loopt de wijnvlek door in de hals dan kan men beter de Pan-cake ter hand nemen omdat dit een droge make-up is, en hij zal dus niet afge ven als de hals in contact komt met de kleding. Men kan tot slot ook een camou flagestift gebruiken als het gaat om kleine wijnvlekken of moedervlekjes; alleen echter voor plaatselijk ge bruik. Warmie waar u maar wilt en zodra u maar wilt In een wip.Wani Daalderop plaalradialoren zijn niet gevuld mei waier of olie. Beginnen daardoor meieen na hei aanzeilen heerlijke warmie uit ie stralen. De ideale warmtebron voor studeer-en ohobbyverirek. Voor logeer- en kinderkamer. 0 Voor alle vertrekken die niet doorlopend o /«NI maar wel vaak ineens warm f o c s>^fmoe!en zijn. of (op pooijes of wieltjes). Al van erf ƒ89,-. Geen bedrag om straks kou voor ie lijden, vindt u niet? Wat men niet zo gauw wegtovert, zijn de blosjes op die plaatsen waar men helemaal niet wil blozen: ge sprongen adertjes (zogenaamde cou perose), te rode appelwangen etc. Veel vrouwen kampen met dit soort probleem, soms door te grote ner vositeit, ook vaak in de overgangs jaren, wanneer men van „niets" rode vlekken krijgt. DAMESMODE exclusief jonge stijl BREESTRAflT 1080-112 LEIDEN Speciaal voor al diegenen, die met een overmaat aan kleur kampen, maakt Helena Rubinstein haar ca mouflagestift Conceal nu ook in de kleur Mint. Eenzacht lichtgroen, dat de rode kleur voldoende afdempt, om haar met behulp van verdere make-up geheel aan het oog te ont trekken. (f 9.75). De internationaal bekende Deen se architect en ontwerper Verner Punton heeft m samenwerking met Louis Pousen en Co. in Kopenhagen een lamp ontworpen, die vele kwali teiten in zich verenigd. Een halve bol voor doorschijnend opaal acryl, die samen met stang en voet uit het zelfde materiaal, een bijna organisch geheel vormt. Licht van gewicht, ge makkelijk verplaatsbaar, als tafel lamp of als staande lamp, dus over al toe te passen, speciaal in de vele betonnen nieuwbouwhuizen waar hang- of wandlampen moeilijk vast te schroeven zijn. Om de gebruiksmo gelijkheden nog te vergroten en het licht aan de gewenste sfeer te kun nen aanpassen heeft Verner Panton een gloeilamp met speciale schake laar Ingebouwd, die de lamp op 3 verschillende lichtsterkten kan laten branden, nJ. 60. 100 of 160 Watt, "Roëll, voorzitter Organisatie 'Gescheiden Mannen TERDAM „Met de nieuwe echtscheidingswet j er niet. Er moet ook een mentaliteitsverandering Wij moeten met zijn allen bereid zijn om afstand i van onze veroordelen en proberen om de echt- ïgsproblemen wat menselijker te bekijken. Dat zou in het voordeel van de kinderen zijn". Aan het Jonkheer H. C. C. Roëll, een beminnelijke veertiger, voorzitter van de Stichting Organisatie Geschei- innen. Een van de duizenden op een definitieve #g wachtende mannen voor wie het gisteren een %e dag was. I heeft namens zijn stich- bedankbriefje aan oud-mi- mr. C. H. F. Polak ge- maar een huldeblijk aan alige bewindsman die er wet voor zorgde dat er lenden van tafel en bed i mannen en vrouwen nu uitzicht op een nieuw le- Nerveus it in de Rotterdamse bui- llexanderpolder geeft jhr. ig toe dat de nieuwe wet dige stap vooruit is maar is er toch nog een ^>leem blijven liggen nl. de ^an het bezoekrecht. In de ihtscheidingswet staat dat tijden kan vaststellen gescheiden man het om zijn kinderen te be- volgens Jhr. Roëll kan vrouw daar altijd on- ïoor te zeggen dat haar apk zijn of dat ze te ner ven van de confrontatie e vader. Trouwens het be- alleen is niet voldöênde 0 Gëscheiden mannen zijn e^ontaarde vaders en daar- rqi zij tadj de opvoeding van .pjren inspraak moeten heb- Aanvulling Roëll komt het helaas dat gescheiden vrou- kinderen naar een am- a»l sturen omdat ze de studie bestemde ali- cabeter zelf kunnen gebrui- Stichtingsvoorzitter hoopt ■ju dat de echtscheidingswet [g mogelijk zal worden Xl met een aantal artikelen pgelijk maken dat een ge- 3 pan zijn kinderen uit een plijk niet alleen financieel lgj moreel kan blijven bege- steeds niet gelukt was om te ver huizen, besloten ze het tweede kind onder dezelfde voorwaarden aan de voogdijvereniging toe te vertrouwen. Kort daarop kwam er eindelijk uit zicht op een eigen flatje. De geluk kige hereniging van het gezin leek nabij maar de vrouw, die steeds was blijven werken en een paar Jaa'r door de scheiding van haar kanderen onder een enorme span ning had geleefd, kreeg van de emotie een hartaanval en overleed een paar weken later. De kinderkamer in de nieuwe flat was toen al ingericht maar de met zorg uitgezochte bedjes bleven leeg. De vrouw, die even in de dertig was, had nog geen testament ge maakt waarin haar niet-officiële man als opvoeder van haar kinde ren werd aangewezen. De diep ont goochelde man deed alles om zijn zoontje en dochtertje uit handen van de voogdijvereniging te krijgen en desnoods voor him opvoeding een huishoudster te nemen. Maar de Raad voor de Kinderbescherming en de rechter waren bikkelhard en de kinderen werden in plaats van de natuurlijke vader aan een pleeggezin toegewezen. Zo nu en dan mocht hij zijn eigen kinderen bij vreemde mensen opzoeken. Toen hij echter op een dag zijn fototoe stel meenam om zyn kinderen te Terwijl wij huiverig onze win terjassen op gaan zoeken en in de etalages van schoenenzaken naar laarzen speuren hebben de modeontwerpers de zomer al weer in het hoofd. Op deze foto een dracht die voor de toekomstige vakantiegangers wel niet onbe kend zal zijn. De pantalon in navy-stijl is helemaal in voor ko mende zomer. Als het dan een dagje wat killer is kan de trui links er op gedragen worden. -ivan duizenden gescheiden il een dergelijke ideale toe- al te bereiken, lopen vaak onwil van ex-vrouwen [begrip van 'rechters en de T>r de Kinderbescherming, zich strikt aan de wet- etzijn volgens Jhr. Roëll bereid om die aan te dt een wat menselijke re- gevolg is dat de kinde- fjescheiden ouders vaak het •0f worden van een Juridi- nctrekkerij waarbij de wer- ,ellangen van het kind to- oog worden verloren. 3 De dupe uHran in concubinaat leven- 1 waren tot voor kort hele- vedupe van de bureaucratie binogelijke overheidsinstan- endien worden zij nog kir hun omgeving gediscrl- phr. Roëll noemt zo maar ïjkgeval, één van de tien- fcedies die zich in ons land onze onder vooroor- Ukte maatschappij zo har- ||aar geleden liep het hu- n een Hilversurftse radio- fer mis. Hij ging het huis kamers wonen en alhoe- ïuwelijk niet te repareren 1e zijn ex-vrouw alleen meen scheiding van tafel en intomen. Na een paar jaar sM de man de vrouw van 1 p, een charmant dienst- eiln een dominee. Door de ntatie die de radiomede- :st betalen kon hij, ook ijn tweede vrouw werken, een armzalige etage slager huren. Toch waren dolgelukkig omdat hun in alle opzichten een te zijn. Na een paar de eerste baby maar lekte de slager dat ze voor |niet getrouwd waren en ,,/was het hek van de dam. maakte van iedere gele- ibruik om hen voor slet teur uit te schelden. Ze !t er al gauw over eens ir het kind verschrikke- ajn om in zo'n vijandige op te groeien en besloten d totdat ze een eigen hebben gevonden tijde- I ;n voogdijvereniging af te j -rdat ze maar erg weinig n, bleek het vinden van k[ huis erg moeilijk te zijn. later werd het tweede ren en omdat het hen nog Voor echte warme dagen is de creatie rechts aan te bevelen. fotograferen werd hem te verstaan gegeven dat hij voortaan beter weg kon blijven. De radiomedewerker die toch al niet zo'n goede gezondheid had, zakte toen psyohisch volkomen in elkaar. Hij ligt nu in een zieken huis en de artsen vrezen voor zijn leven maar hij heeft zelf al alle hoop opgegeven dat hij zijn kinde ren aan zijn ziekbed zal zien. Zo zijn er nog enkele tientallen andere Wanneer een vrouw, die parti culier verzekerd is tegen ziektekos ten, alleen komt te staan dan wordt de premie die ze moet betalen met 30% en soms wel met 50% verhoogd. De premieverhoging geldt niet voor alleenstaande mannen, zo blijkt uit een onderzoek van de Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrouwenarbeid en Gelijk Staatsbur gerschap. Volgens mevrouw C. Dal- meijer, directrice van Delta Lloyd Schadeverzekering N.V ligt het ziek tekosten risico bij vrouwen hoger dan bij mannen. Desondanks worden er door de verzekeringsmaatschappijen RVS, Nezifo, Enzico en Ohra geen hogere premies voor alleenstaande vrouwen berekend Ohra vindt een hogere premieheffing zelfs disermi- nerend. De verzekeringsmaatschap pijen Delta Lloyd, Goudse en de NVOZ laten alleenstaande vrouwen wel hogere premies betalen. in het dossier van jhr. Roëll. De Tweede Kamer zal er binnenkort wel meer over horen. Het adres van de Stichting Organi satie Gescheiden Mannen is: Zwe- denburg 152, Den Haag. CAMOUFLAGE VAN WIJNVLEK Bij de volle, landelijke smaak van een varkenskarbonade past al les wat zoet, zuur en pikant te. En het allerbeste kunnen we dit zoet, zuur en pikant combineren tot één verrukkelijke harmonie die het varkensvlees bijzonder zal flatteren. Ingrediënten: 4 varkenskarbonaden 125 gr boter; 2 appelen, 2 theelepels citroensap, zout, peper, mosterd. Bereidingswijze: Wrijf de karbo naden in met zout, peper en mosterd. Schil en boor de appelen en snijd ze in plakken. Neem één plak er af en rasp deze. (Druppel eventueel wat citroensap op de appel om verkleu ren te voorkomen). Bak de karbona den in de hete boter en neem ze uit de pan als ze gaar zijn. Houd ze warm. Strooi in de achtergebleven boter de geraspte appel en citroen sap, roer even goed door en voeg wat water toe tot de gewenste saus- dikte. Giet deze saus over de karbo naden. Bak dan snel in heel weinig boter de plakken appel en leg deze op de karbonaden.Deze karbonaden smaken uitstekend bij rodekool, bij zuurkool of bij bruine bonen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13