'Maaldrift': boerderij recreatieplaats en Warmond wil recreatieve Dorpsstraat Hobby van Wassenaarse veehouder Nieuwe formatie speelt in Leiden Gala- concert Carnaval Voorhout Promotie Wïë PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 NOVEMBER WASSENAAR Theo Konijnenburg (58) is de trotse bezitter van de uit 1630 daterende boerderij ..Maaldrift" aan de Konijnenlaan in Wassenaar, niet ver van .Het Haagsche Schouw' in Leiden. Konijnenburg is een man die de veehouderij in de toppen van z'n tien vingers heeft. Daarnaast heeft hij een merkwaardige hobby: recreatie. Vandaar dat hij 10 jaar geleden begon een gedeelte van zijn omvangrijke weidegronden te bestemmen als staanplaats voor ca ravans van recreatie-zoekende stadsmensen. Theo Konijnenburg heeft van deze "ommezwaai" nooit spijt gehad. Het was voor hem wel avonturen, maar omdat hij voelde wat de stadsmens nodig had in zijn vrije tijd, was het niet moeilijk. Vriendelijke kampeerboer Konij nenburg: "Toen ik tien jaar geleden begon was er hier plaats voor vijf tien caravans en de accommodatie was heus niet "je-van-het". Nu be schikt de camping over zestig vaste en veertig losse staanplaatsen. Die vaste gasten komen uit Den Haag. Leiden. Alphen a. d. Rijn, Utrecht, Katwijk, Soest en Amsterdam. Om maar enkele plaatsen te noe men. Ze zijn hier niet meer weg te slaan. Zo hebben ze het naar hun zin. Vaak komen ze in het weekeinde nog een paar uurtjes overwippen om een praatje te maken. Half april mogen ze hier hun standplaats inne- Door Cees Combee Donderdag LAK-theater (Levendaal 150) To neel Pip Simons 8.15 uur nam. Chr. Gerei. Kerk (Steenschuur) Dankdienst voor het gewas 7.30 uur Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 12-1 uur 's nachts Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30-10 uur nam Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Leiden Spr dhr. G A. Brongers over de geschiede nis van de tabak en het roken 8 uur 8.30 uur nam. V rij dag Antoniusclubhuis Concert "Crescen do" 8 uur nam. Den Burcht Uitvoering Jeugdkoor Ex Animo 7.30 uur nam. Stadhuis Gewestraad 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Clneclub films over China 9 uur nam., café-bar 122 uur 's nachts. Oegstgeegt (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oude Vest 73 Informatie-avond Scientology 8 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kla- Jazz-zolcler Hot house (Rapenburg 24) Chris Hinze Combination 11.30 uur nam. men en 1 oktober is het afgelopen. Leuk werk. Als ik op dat gebied ge weten had, wat ik nu weet, dan was ik er veel en veel eerder mee be gonnen". Trammetje Wanneer men over die parallel weg langs rijksweg 44 van Leiden naar Wassenaar rijdt heeft men niet in de gaten, dat er enige honderden meters rechts van deze drukke ver keersader, zo'n mooi recreatiege bied ligt. Slechts een bordje wijst er de weg naar toe. Konijnenburg, die aangesloten is bij de ANWB. heeft er wel wat van weten te maken in de afgelopen tien jaar. Toen hij be gon reed het trammetje nog van Den Haag naar Leiden. Het had een stopplaats bij de Maaldrift. Vlak te gen die vroegere trambaan aan staan nu de caravans. Konijnenburg beschikt nu over vijf terreintjes, die allemaal omgeven zyn door hoge bo- j men en struikgewas. Men zit niet op en in elkaar en heeft rond de cara van meer dan voldoende ruimte om rustig te relaxen. Die veldjes heb- j ben allemaal namen: Bleek. Kam pje. Grote Wei, Hooitast en Konij nenhol. Konijnenburg lachend: 'Ik Heb bijzonder veel medewerking gehad van het Wassenaarse gemeentebe stuur en in de allereerste plaats van mr. Geertsema toen hij nog burge meester van Wassenaar was. Vele nationaliteiten zijn op de "Maaldrift" in het zomerseizoen bij een. Dat zijn de zogenaamde losse gasten. Er zijn er, die al heel wat jaartjes komen, 'k Heb Zweden. No ren. Denen, Amerikanen. Canade zen. Duitsers. Perzen, Pinnen. Bel gen. Fransen en Israëliërs mogen begroeten. Ze vinden het bij ons allemaal heel erg prettig. Die stroom van recrean ten is er de oorzaak van geweest, dat ik mijn terrein nu al driemaal heb moeten vergroten. En.nog kan ik niet aan de vraag voldoen Vaste gasten kunnen er niet meer bij. Melken Theo heeft zijn boerderij, die vroe ger "Landlust" heette, gemaakt tot een tweeledig bedrijf. De veehoude rij gaat normaal door daar zorgt zoon Addie '24» voor en daarbij is nu de camping gekomen met recrea tiegebouw en kampwinkel, 't Leuke is dat de kinderen van de gasten en de gasten zelf ook. als ze er zin in hebben, mogen meehelpen in het veehouderijbedrijf. Er zijn er al heel wat, die bij boer Konijnenburg heb ben leren melken en de stallen schoonmaken. Een groot feest voor de kleinen is het steeds weer. als ze mee mogen met "oom" Theo of Adrie om vee uit de wei te halen. Ze spelen er rond de boerderij met varkentjes en mar motten. Alles wordt toegestaan als het maar in het ordelijke gaat. Ko nijnenburg nadrukkelijk: "Op deze Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm. prediking ds. K. C. van Oossanen 11 uur voorm. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Kreatief Sirkus 10 uur voorm.. 2 uur 's nachts, rommelmarkt 12 uur voorm. bar-café 12 uur tot 2 uur 's nachts. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- socieleit Palamedes 25 30 uur nam Leiderdorp Opening clubhuis Linde laan 12a. 3 uur nam Antoniusclubhuis Cabaret "Crescen do" 8 uur nam. Apofheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Blanken. Ho- ge woerd 171, Apotheek Voorschoten Leldseweg 66 en Apotheek Oegstgees Wilhelmlnapleln 8. Aanvragen dagelijks tijdens de spreek, uren van 9 tot 10 uur Voor gezins verzorging: Morssingel 8. tel 24800; voor bejaardenhulp: Oude Rijn 190, tel 23200 LEIDEN „Brave New World," een nieuwe formatie, speelt zaterdag in ..'t Honk'' in Leiden. Van de nieu we formatie maken deel uit een Voorschotense saxofonist en een pia- I nist uit Oegstgeest. Sologitarist is Amsterdamse Allert, j basgitarist Gris uit Utrecht, saxofo- I nist Tom uit Voorschoten, pianist Kees Nix uit Oegstgeest ivan het j jazztrio Kees Nix) en drummer S Sjaak uit Hilversum. Peet van Ligt- house zingt. Kees de Bruin is de ma nager. Door inbreng van verschillende stijlen van jazz tot underground heeft de groep een eigen sound, die al te horen is geweest op het Holland Festival. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Jacob Cornells, zn. van J van Kla veren en I. J. Barnhoorn; Jacomina Hendrina Apolonia. dr. van A. M. Bergman en M. J. Batenburg; Mayke Catharina Rosalien. dr. van L. J. Pot hof en C. W. van Driel; Eduard Simon Alexander, zn. van W. F. Poot en K. R. Vogel; Stefan, z. van H D J. Korpel en A. Wysk; Nlcolaas Johannes, zn. van J. H. Kralt en E. H. Teljeur; Wieke, dr. van J. W. van Ulden en A. M. Bakker; Casper Baltus Gerhard, zn van D. D. Honijk en L. E. Balt; Pamela Anne, dr. van H. P. Rossberg en H. N. R. Thompson; Bianca Mo nique Bernadette, dr. van R. A. van Calmthout en W. M Wils; Rogier, zn. van B. in 't Hout en M J. Verlind; Michael, zn. van M. L. Kruijswijk en II. R. Wagner; GETROUWD wijze dragen we hier ook een be scheiden steentje bij de jeugd liefde voor het dier en voor het boerenvak bij te brengen. Het is allemaal ont zettend leuk. Je moet zien hoe die stadskinderen genieten. Dat doet een mens goed". "Maaldrift" heeft ook een vereni ging van kampeerders. Het bestuur daarvan organiseert tijdens het sei zoen allerlei evenementen voor de campingbewoners. Kinderspelen en middagen en sportwedstrijden op het sportveldje, puzzeltochten en gezelli ge avonden voor de ouderen in het recreatiegebouw. Dat verloopt altijd zeer prettig en het is er de oorzaak van. dat de "Maaldrift-gemeen schap" een hechte is geworden. De uit 1630 daterende boer derij van Theo Konijnenburg bij de Maaldrift te Wassenaar. Leiderdorpse schaakvoorsprong op Voorschoten LEIDERDORP VOORSCHOTEN— In een spannende strijd is het eerste team van de Leiderdorpse Schaak vereniging erin geslaagd tegen Voor schoten een voorsprong te nemen van 5-3. Uitslag J. Pool «Leiderdorp! A. J C van West Voorschoten 0 W G DenmendalB Smit afgebr. G. C VerschoortF. van Schaik 0. J de Jong '2— C. G. v d. Voorst L H. Goeman 1—P J Houweling 0, P. C. v. d. Leek Jr.'2—R. Verstraten Mt. J. J. G Zöllner 0—J. F B. de Winter 1. W. GoedhartG. Ooster man afgebr. A. C Spoel 1— R. Bausch 0, J. v. Oudshoorn 0—G. P Sluiter 1. TER AAR De muziekvereniging Arti et Religioni geeft op zaterdag avond zes november om acht uur een gala-concert in de grote zaal van het dorpshuis. Voor de pauze speelt het orkest een programma van muziekwerken, onder leiding van dirigent de heer G. Stellaard en is er een optreden van de leerlingen op blaasinstru menten geleid door de heer G. van Lammeren. Direkt na de pauze ko men de slagwerkleerlingen voor het voetlicht onder leiding van de heer C. v. d. Vlugt. De avond wordt ver der gevuld door orkest, drumband en majorettes met een luchtig mu ziekprogramma. j VOORHOUT In Voorhout werd verleden jaar een provi- j sorische carnavalsvereniging op- i gericht met de fraaie naam „De Bok- ken". Voor de jeugd en de bejaar den werden gezellige feestmiddegen georganiseerd, het carnaval werd af- j gesloten met een daverend feest in I café-restaurant „Boerhaave". Door dit goede begin meende men, dat er nu ook wel een „echte" ver- j eniging tot stand zou moeten kun- nn komen. Belangrijk punt is hier voor natuurlijk hoe het zit met de financiën. Er wordt echter op gere- kend. dat dit wel in orde zal ko men dankzij de spontane medewer king van de Voorhouters. De opening van het carnavalsei- zien 71-72 zal plaatsvinden op za- j terdag 13 november in „Boerhaave", I om 8 uur 's avonds. Inlichtingen j hierover kunnen ook worden verkre- gen in de café's „Welgelegen" en „Het Soldaatje". WARMOND Eén van de be langrijkste punten, die werden be handeld in een vergadering van de i winkeliersvereniging, was het in het leven roepen van een commissie, die een studie gaat maken van het toe komstbeeld van de Dorpsstraat als recreatieve winkel-straat Het idee bestaat bij de vereniging, om de commissie samen te stelUti uit personen die zowel consument, han del als horeca vertegenwoordigen. De voorzitter stelde d&t reeds een beleidslijn was vastgesteld, die als 1 werk-programma zal dienst doen voor de commissie. De door het bestuur voorgestelde i actie met Sint-Nicolaas, werd met overgrote meerderheid aangenomen Ouderavond en tentoonstelling over speelgoed in Leiderdorp LEIDERDORP De Stichting Kin derspeelzaal Leiderdorp houdt mor genavond om 8.15 uur voor ouders en belangstellenden een bijeenkomst in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan. Het is de bedoeling om op deze bijeenkomst over de verschil lende facetten van het werk te spre ken. dat in het belang van de speel- zaalbezoekende kinderen wordt ver richt. Na de pauze zullen twee inlei dingen worden gehouden. Mej. A Kloeke. Jeugdbibliothecaresse van de openbare bibliotheek in Leiden, zal spreken over de betekenis van het boek voor het jonge kind. Mevrouw M- Anker- Rensink zal spreken over het kind en zijn speelgoed. Zaterdag en zondag organiseert de stichting in de kinderspeelzaal N 13 aan de Dennenschans een speel goed tentoonstelling. De tentoon stelling zal beide dagen geopend zijn van 11 tot 6 uur. Op deze tentoon stelling zal verantwoord kinderspeel goed te zien zijn, evenals peuter- en kinderboekjes, die op de ontwikke ling van het kind een zeer gunstige invloed kunnen hebben. De officiële opening zal zaterdag om half elf door burgemeester M. A van der Have, worden verricht. Acad. examens LEIDEN Aan de universiteit zijn geslaagd voor het doet. ex. En gelse taal mej. P M. v. d. Kreeke «Leiden, doet. ex. Duits t en 1 Mevr A. J. Win ter-Maaskant. (Leiden, J J. Braakenburg (Heerenveen). Artsexamen: Mevr. A. J. A. van Breukelen-Avezaat F. J. M. van Breukelen (Leiden). G. Th. Kok (Voorschoten). S. U. Leeuwenstein (Leiden). Dr. C. M. de Vos (Leider dorp); doctoraal examen II: H. D Been (Voorburg). M. W. Beuger (Den Haag), Mej. A. C. M. Bloemen (Wassenaar). R J. de Bruijn (Zoe- termeeri, Mej. T. J M. v. d. Cam- men (Rotterdam), Mej. J. N. van Doorn (Den Haag), A. van Es cum laude (Wassenaar". Mej H. G. van Gent (Rijswijk ZH). K. H. Hage- mans (Leiden), R. N.W. Hauer (Hil versum). Mej. M. J. Herfst E. J. Hes- selink (Leiden), Mej. L. N. Joosse Middelburg^ J. G. Koster (Den Haag), Mej. I. B. F. Kreijeveld (Wassenaar), J. H. Kuiper (Rijs wijk), J. Landmeter (Den Haag), J. M. Matthijsen Mevr. A. M. A. v. Noort-Meijs S. J. R. de Monchy (Leiden). H. Muste (H. I Ambacht). W. A. Nolen (Heemstede), S. Nuijen (Voorhout), Mej. M. L. F. Perquin (Leidschendam)J F F'antenga (Rotterdam). P. L. v. d.Plas (Kat wijk aan Zee), C. van Rees (Slie- drecht), Mevr. C. A van Gijn-Roe- terink( Leiden), P. H. M. Roozen (Haarlem), O. du Rij van Beest Hol le (Leiderdorp), J- Scheer (Rotter dam). Mej. M. L. C. Schieman (Lei derdorp), H. G. Schipper (Wasse naar), R. van Seventer (Prinsen beek NB), S. V. Sleeswijk Visser (Den Haag). R. Sloos ('s-Graven- zande), Mej. J. K. Stapel (Rotter dam), J. H. Varekamp (Leiden). A. C. W .Volkers (Capelle a/d IJs- sel), A. Vosmaër 'Den Haag), P. de Vries 'Heerlen), R. Vriesendorp «Arnhem», Mevr. J. Verheij- v. d. Wiel J. A L. Wurzer (Delft), P. v. Zonneveld Leiden LEIDEN Aan de universiteit is de heer P E. Prillwitz (Leiden) ge promoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift getiteld ..Chlorering met CuC12'LiCl in sul- folaan" Promotor was prof. dr. H Kloosterziel. LEIDEN Een wel zeer bij zondere wieg heeft Eline Adrien- ne Jörg. dochter van een student in de kunstgeschiedenis. Vader Jörg tikte op de Leidse antiek markt bij een handelaar in Per zisch antiek een „hangwieg"zo als hij het zelf noemtop de kop. De wieg bestaat uit twee ronde balkjes, waartussen een prachtig bewerkte stof is bevestigden lijkt een beetje op een hangmat. Het geheel heeft de heer Jörg op gehangen aan de hanebalken van 'zijn huisje aan de Komkommer- Eline Adrienne heeft het in haar exotische wieg kennelijk best naar haar zin. De vannacht geboren baby protesteerde ten minste luidkeels toen de foto graaf haar kwam storen. (Foto Holvast) Dit is de oudste inwone Warmond. Fotograaf Holvast 1 hem gisteravond in hotel „De met een boekje in zijn hand, d; en hij niet alleen met plezier zal bekijken: „Warmoi oude ansichten". Het boekje m< foto's werd ten doop gehoude aangeboden aan de locoburgem en enkele oude Warmonders leden van het genootschap War konden er het eerst in bladeren komen op dé inhoud van het b terug De wijkvereniging i heeft een bijzonder lid gekregen is Minnesota Nederland NV,1 zich kennelijk betrokken voelt wijk. waar zij is gevestigd. II zelfde wijk is druk overleg ove! rolschaatsbaan voor peuters. 4 brief is gestuurd door de wijj eniging naar de directeur val tele'foondistrict met het verzoej telefooncel te plaatsen in de wi| inspraak over de plaats. Het.| allemaal te lezen in het blad het actieve Aktief. De wijk I een eigen majorettekorps, j voor zich 22 meisjes hebben ge Zaterdagavond om 7 is er j Willibrorduskerk in Oegstgees! eucharistieviering in verband het Willibrordusfeest. De Leids^ genrengroep „The Lord's Folk4 hieraan medewerking verlener] Pak even uw rode agenda. Leidse PvdA houdt de Jaarverj ring op vrijdag 19 november in Mekel. Het district komt 22, vember in Ons Centrum bijeé „De Partijgenoot" bestaat in veij met deze vergadering uit Jaa slagen. Het ledental van de se afdeling bleef ongeveer g van 850 naar 846. In de i verslagperiode daalde het led met meer dan honderd. De nl leden zijn Jonger dan degenei bedankt hebben: 36 tegenov jaar gemiddeld. Zonder de van „De Vakbeweging", het off orgaan van het NVV, was di| saaie aflevering geworden. Het] vertelt over deaffaire MOB-^ waarvan ook de LD-kolommen hebben gestaan onder de kop; deren de dupe van Leidse regei kliek". De actie zal het motto hebben „Uit goed voor U". Aan 120 winnaars zal i een diner worden aangeboden bij één van de Warmondse horecabedrij ven. Tevens werd het voorstel aangeno men ook dit jaar weer medewerking te geven aan de St. Nicolaas intocht op 27 november a.s. met het daar aangekoppelde St. Nicolaas feest in het Trefpunt voor de kinderen. Tijdens de rondvraag kwam vraag aan de orde. of er dit jaar weer eeen feest-verlichting zal zijn. De 1 heer J. Mentink deelde de verga dering mede dat er een offerte ver- wacht werd. en dacht dat nog voor de St.-Nicolaas Warmond weer een j feestverlichting zal hebben.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2