Ji één week al eenvoudige afdalingen veiiemen ten ka lender veer de Randstad SERVICE PAGINA jvaringen van een onvoorbereide wintersporter: TORAMA __J)AG 4 NOVEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 27 f - .RDAM tuwburg: 5, 6, 7 nov. 20.15 »k 13.30 uur Amsterdams ,Je hoeft Amsterdam me In te pakken ik eet't spel van Dimitrl Fren- en Eli Asser; 10 nov. Zuidelijk Toneel Globe Twee Wezen" van D'en- !ormon, 11 nov. 20.15 uur •p Theater met „De rit Bodenmeer" van Peter 12 nov. 20 uur Nederlandse iting met Rossini's II dl Siviglia". v.a. 5 nov dag. beh. ma. „En nu naar bed", mu- leimedie van Annie M. G. en Harry Bannink met resselhuys, Conny Stuart, flsema, Jenny Arean, John Karin Larsen. ine Komedie: t/m 14 nov. J uur Hoofdstad Operette Hjbreimaderlhaus van Franz de la Mar-theater: t/m ^[beh. ma.) 20.15 uur Sex tiiere, blijspel van Neil Si- )hPaul Cammermans, Ellen [arielle Fiolet, Sylvia de ira r De Brakke Grond: 5-6 Tj» uur Nieuwe Komedie •e Kermis" van Eugene 8 t/m 13 nov. 20.30 uur ptterdams Toneel (Piccolo Nancy Ford. Theater: dag. beh. zo. en uur Cabaret „Neerlands •anama" met Bram Ver- Freek de Jonge. 5.6.12 iur De Sissies met het e Orkest. Desmet: t/m 9 nov. (beh 10 uur Musical „Oh Cal- t o.a. Willeke van Ammel- ADVERTENTIE P. d'Hersigny ie winterschotels eit Jachtschotels f 6,50 nsoep kluif en worst, brood met spek<-f2,75 SSTRAATWEG 324, WASSENAAR EFOON 01751—2500 w Theater Tingel Tangel: vanaf 6 nov. beh. ma. 20.30 uur Cabaret „Links recht, in de maat, an ders met Sieto en Marijke Hoving, Rob de Nijs. City Theater: dag. beh. ma. 20.15 uur, zat. ook 24 uur Lurelei Kaba- ret „Moeder, er komt een bevol kingsexplosie" met Eric Herfst, Ronny Bierman, Elsje de Wijn. Marnix Kappers. Riet Henlus en Jack Horn. De Koopermolen: dag. beh. ma. 19 uur Cabaret rondom Henk El- sink. Concertgebouw: 5 nov. 20.15 uur Brahms-cyclus: het Nederlands Strijkkwartet m.m.v. George van Renesse, 5 nov. 20.15 uur Amster dams Gemengd Koor en leden van het Radio Philharmonisch Orkest m.m.v. Kitty Donker, Els Kroos, Arjan Blanken, Herman Schey en Simon C. Jansen, 6 nov. 15 uur Matinee op de vrije zaterdag Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Ro berto Benzi m.m.v. Barbara Niss man, piano, 6 nov. 20.15 uur Neder lands Kamerorkest o.l.v. Zyman Goldberg m.m.v. Claude Frank, piano, 6 november 20.15 uur Aryl Irwin, piano, 7 november 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum m.m.v. Sophia van Santé, mezzo-sopraan, 7 nov. 20.15 uur Tom Paxton, 7 nov. 20.15 uur Louis Hemsey. gitaar, 8 nov. 20.15 uur Ned. Theater Centrum: Con certgebouworkest m.m.v. Sophia van Santé, 8 nov. 20.15 uur Chris topher en Czaja Sager. piano, 10 nov 20.15 uur Takeichlro Hiral, violoncel, 11 nov. 20.15 uur Eileen Davis, sopraan en Robert Suther land, piano. Nederlands Instituut voor Nij verheid en Techniek: t/m 30 nov. Russische ruimtevaarttentoonstel ling „Van Spoetnik tot Saljoet", ma. t/m. vr. 10-16, za. en zo. 13-16 uur. Rijksmuseum: t/m 8 Jan. ten toonstelling „Ontmoeting in Italië" Hollandse. Duitse en Scandinavi sche landschapstekenaars, die hun visie geven op het Italiaanse land schap. DEN HAAG Kon. Schouwburg: 6, 11, 13, 14 nov. 20.15 uur Haagse Comedie met ,,'n Blok aan het been" van Geor ges Feydeau, regie Ko van Dijk en vertaling Paul Rodenko; 7 nov. 14 ~*tiur Haagse Comedie met „Drie koningenavond of alles mag" van William Shakespeare met o.a. Do van Stek, Guido de Moor, Trins Snijders, Annne-Wil Blankers en Henk van Ulsen; 7. 12 nov. 20.15 uur Haagse Comedie met ,,'t Is Mary Dresselhuys en Conny Stuart in een scène uit de nieuwe musical „En nu naar bed", die 5 nov. in Carré in première gaat. voorbij" van Edward Albee met Ida Wasserman. Elizabeth Andersen, Myra Ward. Enny Meunier. Gijs- bert Tersteeg. Paul Steenbergen en Leo de Hartogh, 8, 9. 10 nov 20.15 uur Toneelgroep Centrum met „Bloesem van seringen brengt her inneringen" van Peter Nichols met o.a. Allard van der Scheer, Piet Romer. Els van Rooden. Karin Haage en Margreet Heemskerk. 14 nov. 14 uur Haagse Comedie met „Schakels" van Herman Heijer- mans met o.a. Ko van Dijk, Anne- Wil Blankers. Guus Verstraete en Carl van der Plas Congresgebouw: dag. t/m 14 nov beh. 8 nov. 20.15 uur Blijspel „Het geld ligt op de bank" van Curth Flatow met Bob de Lange, Cor van Rijn, Rudy Falkenhagen, Carry Tefsen en Lia Oostdijk; 5 nov. 20.30 uur Het Residentie Orkest o.l.v Hiroyuki Iwaki met als solist Clau de Helffer, 6 nov. id. als 5 nov. maar ook Frank Minderaa. hobo, 8 nov. 20.30 uur Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Gold berg met Claude Frank piano, 9 nov.. 20.30 uur Het Residentie Or kest o.l.v. Hiroyuki Iwaki met als solist Arthur Rubinstein, piano. Werken van Mozart, Beethoven en Chopin, 11 nov. 20 uur Feestavond Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van Unicef met vele inter nationale en nationale artiesten o.a. Petula Clark, Danny Kaye, Marco Bakker en Les Poppys. 13 nov. 20.30 uur Residentie Orkest o.l.v. Hiroyuki Iwaki met als solist Stomu Yamashta, slagwerk m.m.v. Nederlands Saxofoonkwartet. 14 nov. 14 uur Haagse Volksopera o.l.v. Coen Ruivenkamp met „La Forza del Destino" van Guiseppe Verdi. Met o.a. Ria van Barneveld en Dick van Haren. Kurzaal: 5 nov. 20.15 uur Haags Opera- en Operettekoor „Bel Can to" o.l.v. Hans Braun met Karin Ostar, sopraan, Henk Meijer, tenor en Antoni Dutkiewicz, bas. Diligentia: 5 nov. 20.15 uur Carol Smith, alt en Horst Gobel, piano, 7 nov. 14.30 uur Ayla Erduran, viool en Daniel Wayenberg, piano. 11, 12, 13 nov. 20.15 uur Solo-cabaret van Fons Jansen met zijn nieuwe programma „Kwartetten". Circustheater: 6, 7, 8. 9 nov. 20.15 uur Musical „Een maagd op Je dak" in de vertaling van Jaap van de Merwe met o.a. Lex Goudsmit, Therese Steinmetz, Herbert Joeks en Arnold Gelderman. 12 nov. 20.15 uur Nederlands Dans Theater m.m.v. Nederlands Ballet Orkest o.l.v. Jan Stulen. Uitv.: Keep going en Carmina Burana", 13 nov. 20.15 uur Concert in het kader van 25 jaar Belgisch Nederlands Cultureel Akkoord. Medw. twee symfonie orkesten van de BRT o.l.v. Leonse Gras en Jenny Veeninga, Lucienne van Deijck, Louis Devos, Sylvian Der uwe, Fernand Koenig en Derrik Olsen. HOT-theater: 6 nov. 24 uur CJP- nachtpopconcert door de groep Q 65. 7 nov. 14 uur Kindertheater Psssttt met „Piccolo en de zwart - maker". 11 nov. 20.30 uur Haagse Comedie met de première van „2x Woyzeck". 12. 13 nov. 20.30 uur Haagse Comedie met „2 x Woy zeck", 14 nov. 14 uur Kindertheater Psssttt met „Piccolo en de zwart- maker". Theater Pepijn: 7 nov. 15 uur Kwartet Henny Vonk, 14 nov. 15 uur Kwartet van pianist Frans Ei sen. Haagse Jazz Club: 5 nov. 21 uur Byrel Brydan en de Midtown Jazz Band, 12 nov. 21 uur Jazz Orkest „The Mainstream" 5 1. Zingende Zolder: 12 nov. 20.15 uur Optreden van Cora Canne Meijer, alt-mezzo en Thom Bollen, piano. LEIDEN Stadsgehoorzaal: 11 nov 20 uur Residentie Orkest, 13, 14 nov. mu ziekfestival. Rijnlands Lyceum: 9 nov. 20.15 uur Jacques de fatalist, toneel stuk. 13 nov. 20.15 uur Blijspel „Twee is teveel". LAK-theater: 7 nov 14.30 uur Poppentheater van Henk Abb ink. Micro-theater Imperium: iedere vr. en za. 20.30 uur „GRIMM-ig- heden", thema's van sprookjes. ROTTERDAM De Doelen: 5 nov. 20.15 uur Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, soliste Vera Beths. viool. 5 nov. 20.15 uur Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg, solist Claude Frank, piano, 5 t/m 11 nov. 20.15 uur „Clair Obscur" met Loudi Nijhof, Joan Remmelts en Willem NiJ- holt, 6 nov. 20.15 uur Uit voor be jaarden met Bert van Dongen en Rien van Nun en, Marjolein de Sterke, viool, Betsy Dornay-Culp, piano en de politieharmonie „Her mandad", 7 nov. 14.30 uur Neder lands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. 7 nov. 20.15 uur Optre den van Liesbeth List, het trio Louis van Dijk en de Engelse groep Magna Charta. 9 nov. 20.15 uur Meesterserie 1971/1972: Claudio Arrau met werken van Beethoven. Schumann en Liszt, 10 nov. 20.15 uur Paco Pena, avond speciaal voor de buitenlandse werknemers, 11 nov. 20.15 uur Rotterdams Phil harmonisch Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, solist Christian Ffer- ras. viool. Rotterdamse Schouwburg: 5, 6 nov. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met Ayckbourns blijspel „Liefde half om half" met Martine Crefcoeur, Lies Franken, Anny de Lange, Hans Boswinkel, Pim Dik kers en Jules Royaards, 7 nov. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „De Bedelaarsopera" met o.a. Eric Schneider, Pieter Lutz, Steye van Brandenberg, Georgette Hagedoorn, Annet Nieuwenhuyzen en Marijke Merckens, 8 nov. 20.15 uur Haagse Comedie met Feydeau's komedie „Een blok aan het been" met Anne- Wil Blankers. Eli Blom, Jules Crol- set. Marlous Eluitsma. Manfred de Graaf, 9 nov. 20.15 uur Nederlands Dans-Theater met Falco's Jour naal. Tetley's „Pierrot Lunaire" en Hans van Manens Three Pieces, 10 nov. 20.15 uur Amsterdams Toneel met Interieur van Hugo Claus met o.a. Elly van Stekelenburg. Max Croiset. Leo Beijers. Jan Retel en Siglrd Koetse, 11. 13 nov zie 7 nov. Hofpleintheater: t/m 17 nov. beh. ma. 20.15 uur Paul van Vliet brengt zijn nieuwe one-man-show „Noord- West" begeleid door het combo Rob van Kreefeld. Groot Schouwburg: 5 nov. 20.16 uur Blijspel „twee is teveel" met Will van Seist en Hetty Verhoogt. 12 nov. 20.15 uur Musical „Oh Cal cutta". Ahoy Sportpaleis: 6 nov. 20.15 uur Popconcert van Rod Stewart and the Faces. 13 nov. 20 uur Wiel rennen. wereldomnium. Piccolo theater: 9 t/m 13 nov 20.15 uur De Nieuwe Komedie met het spel „Makabere kermis". Sparta Stadion: 7 nov. 14 uur Voetbalwedstrijd SpartaDWS. Terrein Woudestein: 7 nov. 14 uur ExcelsiorNEC (voetbal). Ming geleerd tijdens een cursus mini-ski afgelopen **in Wildhaus inNoord-Oost-Zwitserland: het stom- je als beginner kunt doen is onvoorbereid de ski s binden. Het feit, dat ik in Nederland niet had ge wen geen gymnastiek of een cursus skiën op een Sibaan achter de rug had, heeft mij twee weken ■Opgebroken. ie»brck aan sneeuw natuur- daar kon ik zelf niets e. Het was wat dat betreft .Jzoen 70-71 aan deze kant [jtphen overal slecht, j. Dat vermeld ik niet uit 33 maar omdat het alles mèt Bende heeft te maken. 1 hadden mij namelijk, ik op die tiende januari ffEE naar Basel reisde en s met de voortreffelijke Spoorwegen via Zürich ns Wildhaus bereikte, spot- -jgd dat ik op mijn leeftijd er skiën zou leren en dat In paar dagen al met een been of arm in een plaat- tenhuis zou belanden. ;Klee. de directeur van het Verkeersbureau in Amster- ïrspelde anders: „Binnen k maak jij al eenvoudige VREES EN HOOP llend tussen vrees voor het hoop op het tweede be- die zondagavond Wildhaus. natte regenachtige Neder- het vrieskoude Zwitserse t laatste stuk van het tra- de bus. De maan toverde h twinkelende sterretjes in Iren sneeuw langs de weg, loog kronkelde (dat moet witserland) langs witte al to. Het bekende sprookje. uur later viel ik gerad- in doodmoe; als een gebro- op mijn bed in hotel Hir- |er. De eerste skidag zat er mijn voeten enkele blaren Onwennige zware logge ski- I. ik had geen spier meer Pijn deed, mijn lichaam r de blauwe plekken. troost....ik had nog niets ge was begonnen met een be zoek aan de sportzaak Steiner voor het huren van het eerste paar ski's en de schoenen. Bij deze miniski- methode een paar seizoenen ge leden geïntroduceerd door de Duit ser Martin Puchtler worden df ski's afhankelijk van de vorderingen voor groterevan 65 cm naar een meter, een meter dertig, een metc zestig enz. THUIS BLIJVEN Naar de skischool geklost. In mij) klas: een Belgisch echtpaar op hu welijksreis, waarvan de vrouw do eerste dag al opgaf, en twee Zwit serse meisjes, die al Jaren in Zuid- Amerika woonden Een van hen bleef na een paar da gen ook thuis. Leraar Dominic Nauer f27) legde uit. dat de metho de geschikt is voor mensen van 15 tot 50 jaar, mits zij niet buitenspo rig dik zijn of ernstige lichamelijkr gebreken hebben Het was. zei hij. zijn ervaring dat degenen, die deze methode volgden, na tien dagen al afdalingen maakten. Eenzelfde pres tatie bereikten mensen, die startter op normale ski's (rond de twee me ter) eerst na 24 dagen. Vijftig procent -an de beginners in Wildhaus. beweerde hij, koos voor de korte ski. En toen begon de arheia. Het leren lopen op de ski's, het leren glijden, het leren vallen, het leren opstaan (en dat is moeilijk) en het leren bochten (schünwge: maken. Het eerste half uur gebeurde dat allemaal onder grote hilariteit. Het lachen verging uns weldra. Na de 49ste smak op de ijzige 6neeuw, kwam Je krampaentig overeind met een vei beten trek op Je gezicht. Van die stoere houding, waarmee we voor de plaatselijke fotograaf hadden geposeerd, was helemaal niets meer over. Voor het middageten met de stoel- tjeslift naar beneden naar het hote'.. (In de meeste Zwitserse plaatsen stoppen die liften tussen half twaalf en half twee.) Later ben ik trouwens voor de lunch boven ge bleven. In mijn hotel werden daar consumptiebonnen 1001 afgegeven, die een waarde hadden van een rijksdaaider De warme maaltijd boven kosten het dubbele, maar dat was me het eten op een terras in de heerlijke-warme zon wel waard. De volgende dag heb ik mezelf moeten dwingen weer naar de les te gaan. 's Morgens kon ik geen bewe ging in mijn spieren krijgen, ik had het gevoel alsof ik op een middel eeuwse pijnbank had gelegen. Het was de zon, die me weer naar bo ven trok de berg op. PLEZIERIGER En toen gebeurde het. Afgezien van de pijn, werd het die tweede dag al een stuk plezieriger. Je raakte al meer vertrouwd met die latten on der Je en ook het vallen werd min der. Aanleiding voor Dominic om ons met een sleeplift mee te nemen naar een paar honderd meter hoger op voor een eerste kleine afdaling: heel rustig achter hem aan naar beneden, de ski's keurig naast el kaar. een beetje doorgezakt door de knieën, bochtend trekkende door de sneeuw. En dat is een verrukkelijke sensatie. Ik ben tijdens de dagen, die volg den mijn spierpijn niet meer kwijt geraakt. ik ben zeker zo'n honderd maal in de sneeuw gesmakt en heb vele malen op het punt gestaan het op te geven. Maar om dat wonder lijke gevoel, dat Je bekruipt als Je naar beneden suist, en om de zon, maak Je elke dag toch weer die tocht naar boven. Voor de rest ging alles volgens het boekje. Na tien dagen in de klas bestond van de tien nog uit twee leerlingen maakten we op ski'6 van 1.80 meter een afdaling van da Gamserrug. een berg. die ligt op een hoogte van 2100 meter. Dominic koos het makkelijkste tra ject, maar toch voelden we ons eenmaal beneden achter een glas Glühwein, een beetje trots. Kies had gelijk gekregen. Het was ook toen dat we besloten in het komende seizoen weer te gaan. Maar niet eerder dan na een grondige lichamelijke training. mi

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27