F eijenoor dshow met eenheid en wilskracht Zege op Dinamo Boekarest veel te klein: 2-0 Inter Tragedie voor FC Den Haag de wolken Weekend koopjes 111 PONTIAC horloges, fijne horloges Donderdag 4 november 1971 PAGINA 21 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ROTTERDAM De return tegen Dinamo was voor Feijenoord natuurlijk een oetbal a-b-ctje. Bevordering naar de laatste acht van het Europa Cuptoernooi voor indskampioenen kon al bijna niet meer achterwege blijven na de vernietigende uithaal Boekarest (03). Al zou de Happel-elf Dinamo bij wijze van spreken met de ogen icht tegemoet zijn getreden. Zonder aan Ajax te denken blikte Feijenoord echter ook steravond weer openhartig de Kuip inbezield van het voornemen die show op te voe- n die het weer voltallige legioen verwachtte. En het werd een show. Geen sprankelen- opvoering van onstuimig individueel talent maar een demonstratie van wilskracht eenheid die tenslotte leidde tot de veel te klein uitgevallen triomf van 20. Er waren twee mogelijkheden", ak Enist Happel later. „Of Dina- zou zwaar gaan verdedigen uit st met vyf, zes-nul te verliezen, ze zouden alles of niets gaan len". Happel was er duidelyk van '-gaan dat de Roemenen in de ip de laatste stelling als punt van trek zouden hanteren. Dat bleek uit de samenstelling van zyn eg. („Geen extra aanvallers, .arom zou ik, wy hoefden geen co te nemen"), dat bleek nog- als uit zyn opdracht: „Alles ge- voor het publiek maar n risico". >or ul de Tombe iiiiiiiiiiiiiililiiiiliilli •e Feyenoord-trainer had de uneense opponent echter grote- overschat. Dinamo bleek alleen zijn gekomen om het toch al zo lergraven prestige niet" nog meer laten deuken. Dus kropen de Roe- nen vanaf het prille begin „laf" negen, tien man in de defensie als enige doel Feijenoord zo en zoveel mogelijk het scoren beletten. En kunst met zoveel nkracht dat lukte Dinamo zeer en zeer vaak: doelman Constan- escu hoefde slechts éénmaal voor Feijenoorder te zwichten. Pas na tien minuten in de tweede helft orde de in de pauze met Bos- np gewisselde Lex Schoenmaker eerste „echte" Feyenoordgoal. arvóór (in de vijfde minuut na rust) had Constantinescu ook al is de gang naar het net moeten ken, maar dat fraaie doel- it kon op rekening worden ge reven van Dinamo's Nunweiler III. laatste man van de Roemenen >te de bal na een (lange) diepte- is van collega-ausputzer Rinus ïël (op Schoenmaker» met een istige zweefduik in eigen doel. Met score mocht de Roemeense kam en zeer tevreden zijn. In was dat ook. Dinamo-trainer oiai Nicusor: „Een normale uit- als je het verschil Dinamo— jenoord bekijkt. Feijenoord speelt team veel professioneler: het is absolute topploeg. Daarom ben niet teleurgesteld". Geen verhouding )at kon ook moeilijk anders. Het 0 resultaat stond in geen enkele •houding tot het inmense over- cht dat Feijenoord negentig mi- ten lang had bezeten. Feijenoord c heer en meester (ter illustra- Bram Geilman invallerdoel- voor de tijdens een training ge sseerde Eddy Treytel kreeg ihts twee schoten te verwerken: Lex Schoenmaker juicht. Hij heeft Feijenoord zojuist op fraaie wijze naar 20 geschoten. een half mislukte voorzet en een afstandstrap) maar slaagde er toch pas in de tweede helft in de barri cades van de Roemenen met suc ces te nemen. Had Feijenoord wat meer individualisten zoals Van Ha negem in de ploeg gehad, dan was dat ongetwijfeld eerder gebeurd. De Rotterdammers worden echter ge dragen door „eenheid" en het was dus zaak net zolang door te blijven „beuken" tot de muur een keer open spleet. De 65.000 die de tribunes be volkten, duurde het te lang. Voor bijgaande aan de krachtenvretende inspanning die Feijenoord moest le veren om de Roemeense verdedi- ROTTERDAM Het is niet zeker of Eddy Treytel zondag met Feije noord tegen Ajax kan aantreden. Treytel heeft zich bij een training aan de enkel geblesseerd. „Hij is op de bal gestapt", aldus trainer Hap pel. „Ik weet niet of hy voor zondag genezen is". De kans is dus groot dat reserve Bram Geilman tegen Ajax het doel van de Rotterdam mers zal verdedigen. ,Ik houd ern stig rekening met die mogelijkheid" zei Geilman gisteravond. „Daarom beu ik ook blij dat ik weer eens heb mogen proeven dat ik erbij hoor. „Er gaat altijd wat door je heen als je hoort dat je moet spelen". Iflii.v!, ili .1'..:v:u!.l«ii! i!:iü gingsgordel te ondermijnen slinger de het publiek tergend handgeklap en donderend boe-geroep de Kuip in na de eerste helft. Zoeken Een niet redelijke, maar wel be grijpelijke reaotie. Feijenoord had lang lopen „zoe ken" naar het wapen om door te dringen tot Constantinescu en greep toen dat niet lukte naar schoten ui de tweede lijn. Hasil spetterde enige malen knetterhard van ver tegen de verdedigingsgordel (o.a. 12e, 25e, 44e minuut), maar dat doelpunt werd terecht wegens buitenspel af gekeurd door de Engelse arbiter Burtenshaw. Die ook enige niet te rechte beslissingen zou nemen. Bij voorbeeld in de 22ste minuut toen Maiwald langs linkerverdediger De- leanu en middenvelder Sandu was geglipt, maar op zijn nog korte weg naar het Roemeense doel on deruit gehaald werd in het straf schopgebied. Burtenshaw wuifde die overtreding goedmoedig weg. Zoals hij later ook zeer „lief" voor Dina mo was toen Boskamp (pasje Schnei der) een fraaie mogelijkheid ont houden werd doordat Satmareanu hem met beide handen wegtrok van de bal. Burtenshaw gaf een indi recte vrije trap op nog geen vijf meter van het Roemeense doel. Het cvrbitreren van een voet balwedstrijd in Brazilië wordt zo langzamerhand „spelen met het leven". Scheidsrechter José Aldo Pereira staat naar adem te snak ken. nadat hij na de euvele moed te hebben gehad een straf schop uit te delen door Hercu les Brito flinks» vol op de maag is geraakt. Peretra was al onder politiebescherming naar het sta dion gekomen, omdat hij voor de aanvang van de wedstrijd niet minder dan honderd maal tele fonisch was bedreigd. Meer De steeds aanzwellende druk van Feijenoord zou ongetwijfeld meer rendement hebben opgeleverd als Boskamp niet zo vaak was blijven „hangen" in de tweede lijn en meer op scherp gespeeld zou hebben. Bos kamp was dan wel naar de spits van de aanval gedirigeerd, maar kon daar niet verdoezelen meer midden velder te zijn, waardoor Nunweiler UI In alle rust neg vaak reddend werk kon verrichten. Toen wel specifieke aanvaller Lex Schoenmaker na de pauze zich voortdurend in de buurt van Nunweiler III bleef ophouden, kregen de Roemenen het veel moei lijker. Dat had eerst tot resultaat dat Nunweiler in eigen doel kopte en vervolgens dat Schoenmaker na langs Nunweiler geflitst te zijn even gemakkelijk als fraai kon scoren (Van Duyvenbode had hem aangespeeld). Feijenoord kreeg ver volgens nog wel kansen, maai- pech stond meer treffers in de weg. Van Hanegem curvde de bal in de 67ste minuut tegen de lat uit een vrije trap, Israël schoot op de paal (75ste minuut, aangeven Van Hanegem) en Jansen mikte drie minuten voor het einde ook nog eens tegen de bin nenkant van de staander. Slechts twee nieuwe deuken in Dinamo's prestige dus. Nicusor: ,Jk hoop dat Feijenoord de Europa Cup wint. Die ploeg verdient het". Een uitspraak met een dubbele bodem: kan hij altijd zeggen van ae Europese kampioen te hebben ver loren Tragisch moment voor Nun weiler III. De laatste man van Dinamo Boekarest heeft de bal na een verre pass van Rinus Is raël in eigen doel gekopt. Con stantinescu ligt verslagen op de grond, Maiwald snelt juichend toe om de bal uit het net te halen. ADVERTENTIE Afgang in Wolverhampton WOLVERHAMPTON Men zal waarschijnlijk tot de oorsprong van de voetbalsport moeten te ruggaan om zich eenzelfde cata strofale ontwikkeling te herinne ren als waarmee de FC Den Haag gisteravond in Wolverhampton geschiedenis schreef. Want illu stratief voor de wijze waarop de FC Den Haag met 40 werd over klast, was het feit dat de laatste drie doelpunten in de tweede helft alle in eigen doel werden gescoord. Die dramatisch hoogte punten: een magistrale kopstoot van Kees Weimar, een door het been van Mansveld van richting veranderde inzet en een treffer van de knie van Theo van den Burch. Ontredderde doelman Ton Thie later met galgenhumor: „Ik heb op voetbalgebied alle strips gelezen die ooit zijn gepubliceerd, van Kick Wilstra tot Appie Hap- pie toe. Maar zoiets heb ik nog nooit in beeld gebracht gezien". „Het zelfmoordteam van FC Den Haag", zo kon men uit monden van de 25.000 Engelse toeschouwers ho ren vernemen. Zij hadden zich met dit schouwspel kostelijk geamuseerd. Maar voor de FC Den Haag was dit in wezen een diepe tragedie. De Door Wim Schild vrije schop van Mansveld kon stel len waaruit de bal door doelman Parkes ter nauwernood tot hoek schop kon worden getikt. Maar in dat tweede bedrijf zou de FC Den Haag dan ook werkelijk niets meer bespaard blijven. Want de Wolves raasden onder leiding van meester-architect Dave Wag- staffe als teruggetrokken linksbui ten zo snel door elkaar dat de spelers van FC Den Haag er met recht tureluurs van werden. Harold Berg was dat overigens al veel eer der. Na vijf minuten al kreeg hij een flitsende elleboogstoot van Cur- ran op zijn rechteroog waaruit hij in de eerste helft alles dubbel zag. Hij werd toen in de pauze vervan gen door Sjaak Roggeveen. Die de COSTORICO VERMOUTH fles 3,9 by 6 flessen de Te fles gratis. COGNAC „SICARD" per fles 14,50 Donderdag koopavond geopend. Gratis thuisbezorgd. STEENSTR 8 TEL 21361 HERENSTR 6 - TEL 30069 HAARLSTR 204 TEL 21611 beproeving (hij was aanvankelijk door Kila verdrongen» dus ook nog een helft moest ondergaan. Want dat was het. een beproeving. Kees Weimar, uit balans op de grond, kreeg een harde voorzet van Curran tegen het hoofd en zond de bal als een granaat zo hard langs Thie in de zesde minuut al (20) en vervolgens dan gleed Mansveld de bal in eigen doel na een voorzet van Dougan (30, 58ste minuut). Voor dat alles wilde Theo van den Burch niet onderdoen en drie mi nuten voor tijd de bal van zijn knie langs Thie liet stuiteren: 40. Waarmee de totale ontreddering van de FC Den Haag in Wolver hampton nog eens werd geaccen tueerd. ADVERTENTIE FC Den Haag immers werd over klast omdat er tussen haar en de Wolves een wereld van kwaliteits verschil ligt. Terwille van het goede begrip: na tuurlijk heeft de FC Den Haag gis teravond getracht er wat redelijks van te maken. Het was echt niet zo. dat de spelers er de kantjes vanaf liepen. Maar ook bleken zij in het geheel niets te hebben ge leerd van de les in het Zuiderpark. Want in de zevende minuut reeds scoorden de Wolves op identieke wijze als in Den Haag in de tweede helft. Joop Korevaar keerde niet tijdig terug van een missie naar vo ren en in het door hem veroorzaak te gat op links dook onmiddellijk Hugh Carran. Zijn voorzet werd door de eveneens weer te vrij gela ten Derek Dougan („Een verschrik kelijk sluwe vos", aldus zijn oppo nent Kees Weimar) gemakkelijk langs Thie gewerkt: 10. Wat het begin van het einde bete kende en eens te meer een aanslag op het toch al vry wankele moreel. En dat de score bij de rust toch nog slechts op die 10 gehandhaafd bleef, was voornamelijk te danken aan Ton Thie die in de loop van die eerste helft twee werkelijk bril jante saves verrichte by „onhoud bare" inzetten van Curran en op nieuw Derek Dougan. Waartegen over FC den Haag eigenlijk alleen maar een verraderlijk ingeschoten j zo'n mooie Pontiac maakt u gelukkig vele jaren lang Pontiac Simpatica wijzerplaat en band in diverse kleuren, doublé f 89,- Pontiac Simpatica met verzonken kroon, doublé f 97,- Pontiac tijd - juiste tijd (Van onze speciale verslaggever) MILAAN Giuseppe Prisco, de vice-president van Inter, kon het na de 42 triomf van zijn team op Borussia echt niet opbrengen om bescheiden te zijn. Waarom zou hij ook? Zijn équipe had im mers in de „nacht van de lange messen" het voetbal laten zege vieren? Dus kreette de bijna ont dane Prisco na afloop in de kleed kamer: „Wij hebben iets recht gezet. We hebben nu bewezen dat die 71 nederlaag een uitslag was, die in sprookjesland thuis hoorde". Gianni Invernizzi, de manager van Inter, was het vol ledig met hem eens: „Ach, die nederlaag in Mönchengladbach hoorde niet thuis in de geschie denis van het voetbal. Vanavond heeft Inter laten zien waar het werkelijk toe in staat is". Uiteraard was Inter In de wol ken, nadat er wraak genomen was voor de wedstrijd in Mönchen glad- bach. En toch, tóch waren de Itali anen door de positieve uitslag enigszins verblind geraakt. Want was Inter nu werkelijk zoveel be ter geweest dan Borussia? Eigen lijk niet. Maar tot grote vreugde van de 90.000 uitbundige, zich correct ge dragende toeschouwers in het koken de San Siro telde Inter de beste man van de 22 en stelde de voetballer die Borussia het succes moest brengen, geweldig teleur. Om het exacter te zeggen: Inter's aanvoerdr Mazzola, die tot zijn eigen verbazing géén consequente mandekking kreeg droeg zijn elftal op grandioze wijze naar de zege, terwijl Günther Net- de Duitse hoop, praktisch geen voet aan de bal kreeg. En omdat Mazzo la het presteerde dat Netzer in zijn schaduw speelde, won Inter van Bo russia. En niet omdat de Italianen als plóég nu zo vreselijk veel beter waren. Excuus van Borussia-mana- ger Weissweiler: „Netzer kreeg al onmiddellijk een trap tegen zijn en kel. Daar had hij de hele wedstrijd last van". En Bayer, de voorzitter van Borussia: "Alles had om Netzer moeten draalen. maar zo slechts als vanavond heb ik hem nog nóóit ge zien". Folders Nadat de Inter-fans nauwelijks de folders hadden gelezen, waarin stond dat zij zich toch in elk geval netjes moesten gedragen (uit de tekst: de spelers van Borussia zijn immers niet verantwoordelijk voor de wan ordelijkheden) konden zij al gillend van vreugde hun voetzoekers ontste ken. Binnen 16 minuten leidde de ploeg die het zonder Bertini en Corso beiden geschorst) moest doen. met 20. Bellugi en de sterk draaiende Boninsegna scoorden. Maar Borus sia, dat in de 18-jarige spits Mulik zijn beste speler kende, ging toch niet knock out. Integendeel. Lefevre passeerde in de 38ste minuut doel man Bordon: 21. De 90.000 in het San Siro werden er even stil van. Maar in de tweede helft kraaiden de Inter-fans weer victorie: aanvoer der Mazzola. de ongrijpbare Mazzo la, werkte de bal achter Borussia- doelman Kleff en Borussia leek we derom rijp om verpletterd te wor- en. Maar wéér hield de Duitse muur stand; wéér kon Inter het werk in feite niet afmaken. De slot minuten van de zinderende twee kamp wierpen een nieuwe schep sen satie op het duel. Eén minuut voor tijd knalde Wittkamp raak (3—2), gevolgd door een laatste uithaal van Inter: een doelpunt van de voor Jair ingevallen Ghio in de allerlaatste seconden: 42. een uitslag, waar door de Italianen met een vrij ge rust hart op 1 december in Bern aan de "derde ontmoeting" kunnen beginnen. Hoewel.Stel dat Netzer dan wél goed draait, en Mazzola een off day heeft. Wel, dan zou het helemaal niet zó vreemd zijn, als het tenslotte op een "vierde wedstrijd" uitdraait. ADVERTENTIE Ford Escort show Special: aanbieding vanaf 6830,incl. b.t.w. AUTOMOBIELBEDRIJF Rijnland N.V. v. d. Valk Boumanweg 71, Leiderdorp, telefoon 30325. Lammenschansplein 6, Leiden. Telefoon 42451

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 21